Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1716387

tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #930 : 26 Januar 2008, 11:15:01
Rut pa je včasih tako obseden, če se mu kakšen briket skrije pod posodo za hrano....joj, kako ga to nervira, misliš, da bo eksplodiral in ko ga končno dobi, mora malo na kavč, da se spočije.  8)



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #931 : 26 Januar 2008, 12:36:12
Ciao punce! Eno vprašanje imam. Zdaj mislim da se bo to nanašalo predvsem na Honki, ker se mi zdi da je ona edina tukaj, ki je iz Primorske?? No če je še katera, pa je dobrodošel odgovor.

Sem našla eno spletno stran, kjer so se  razpisali o veterinarjih na primorskem in sicer jih ima zelo dosti slabe izkušnje z njimi. Ker smo mi zdaj bili toliko časa v Mb, smo vsa potrebna cepljenja opravili v Mb in smo bili zelo zadovoljni. Zdaj pa smo doma in bi rada vedela, kam naj jo tukaj peljem, ko bom kaj potrebovala?? Me je malo zmrazilo zdaj ko sem prebrala vsa ta mnenja.

Honki, kam pelješ ti Elly???

Hvala



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #932 : 26 Januar 2008, 14:25:25
Aja pa še to mi povejte, kje se da kupiti sprej RING 5 COAT GLOSS in BIO GROOM POLISH, sem prebrala na forumi da ga Gigosy priporoča. Ali je še kakšen ki ga priporočate?

Ciao



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #933 : 26 Januar 2008, 14:46:43
Jaz uporabljam BIO groom sprej,dobiš pa ga v Mr. Peet trgovini.Ring 5 pa mislim,da je samo preko spleta,da ga pri nas v trgovinah ni!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #934 : 26 Januar 2008, 14:55:50
Jaz uporabljam BIO groom sprej,dobiš pa ga v Mr. Peet trgovini.Ring 5 pa mislim,da je samo preko spleta,da ga pri nas v trgovinah ni!!!

Ja točno tako! Bio groom je zelo fajn zadeva za lažje razčesavanje, predvsem če so vozlji.


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #935 : 26 Januar 2008, 20:08:49
A mi poveš Gigosy kje si ti naročila ta Ring 5, na kateri spletni strani?
A je to ta (na sliki)??





Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 26 Januar 2008, 23:29:23
Ja to je ta sprej, naročala pa sem ga na spletni strani H.U.B INTERNATIONAL



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #937 : 27 Januar 2008, 08:06:33
A ve kdo za kakšno dobro olje za volnasto dlako? Nekaj rabim za Ruta, ki ima suho, volnasto in kodrasto dlako predvsem na zadnjem delu telesa.

Hvala!



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #938 : 27 Januar 2008, 08:35:18
Pozdravljeni!
petval,js sem iz primorske,glede veterinarjev ti js priporočam Laro v Izoli.
A smo se včeraj mogoče vidle na vadbišču KD Portož, sej si bla ti,jeres?  :)


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #939 : 27 Januar 2008, 08:42:17
Ciao San-San! Ja sem bila jaz na vadbišču v Portorožu. Ti pa si tista z natreniranim kužkom, ne?! No lepo, se vidimo še kaj!
Hvala za priporočilo!

Petra in Lou-Lou



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #940 : 27 Januar 2008, 08:53:44
Ja js sem bla, z "natreniranim" kužkom haha  :D
Ful je lepa mala Lou-Lou.


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #941 : 27 Januar 2008, 09:17:33
Lou-Lou se ti zahvaljuje za kompliment :-[. Ko bo tako poslušala kot tvoja, bo pa super! :) :)



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #942 : 27 Januar 2008, 10:51:11
A bo katera naročala ta sprej?Jaz bi se ji pridružla pri naročilu!!! :)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #943 : 27 Januar 2008, 11:58:49
Firmo Ring 5 so imeli v Zoo Marker Preis trgovinah-uvozniki za Royal Canin.Mislim da imajo še vedno, malo pobrskaj na netu. Sicer pa imajo v LJ 2 trgovini, ne vem če to kaj pomaga...lahko pa še vedno pokličeš in vprašaš če imajo. Sicer pa mislim da bi ti bil tudi od Biogrooma coat polish vredu. AMpak vsekakor je najboljše da se uporablja balzam po šamponiranju, dlaka se fullažje razčeše. Sicer pa imnaštudi od Biogrooma en balzam,v sicer ful veliki flaši, ne spomnim se imena,no zadeva se lahko uporablja kot balzam ter tudi tako,da narediš razredčeno mešanico v flaško, in potem z to mešanico posprejaš vozle ali suho dlako, baje da je zadeva ful dobra (jaz je nisemsprobala,ker tara tega ne rabi, ji v bistvu ne špricam z ničemer dlake).


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #944 : 27 Januar 2008, 12:33:33
A pol jo češeš kar na suho?Pa ji nič ne poškoduješ dlake? ???

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #945 : 27 Januar 2008, 12:41:23
Hvala Botticelli!!! ;D ;D Ej medo res imajo Ring 5 v trgovini Zoo Marker Preis in se da naročit kar preko interneta, tako da poglej. Jaz bom verjetno naročila tam.
Sem pa našla eno fajn spletno stran, ki je podrobno opisano vse kako in kaj okol kopanja, česanja,....evo link:
http://freeweb.siol.net/yorky1/11801/24422.html



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #946 : 27 Januar 2008, 12:51:10
Drugače pa katere šampone in balzame pa kaj uporabljate? Kakšne priporočate glede na to da je moja še mladiček??



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #947 : 27 Januar 2008, 12:59:39
Psa moraš poznati in glede na to da ni moja razstavni pes ji tista ena ali dve odlomljeni dlaki prav nič ne škodita :) Sicer pa nisem opazila da bi se ji kaj dlaka poškodovala:) Na začetku smo tudi mi sprejali dlako, posebno kot mladič je imela bolj suho dlako, in karkoli smo uporabljali če uporabljaš vsak da se dlaka hitro namasti...skratka ona ima tako fajn dlako da se ne vozla, dlaka je močna in zdrava. In komot češem na suho,saj koža izloča naravna olja,ki se z česanjem poreazdelijo po dlaki. Tam kjer so vozelčki pa pač malo bolj previdno in počasi razdrem vozel in to je to. Odkar pa imam Mason Pearson krtačo pa je res fenomenalno, ker vse enostavno razčeše pa če dlaka se lepše naravno naolji.
Sicer pa imam ali od Biogrooma šampon fluffy puppy in balzam Jean peau ali pa 1 All system šampon in balzam. Ko mi zmanjka pa bomo še kaj drugega sprobali :)


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #948 : 27 Januar 2008, 13:18:11
Ja petval,sem pogledala in bom naročla tud jaz kar tam!
Drugač pa tud jaz uporabljam od biogrooma šampon Flaffy pappy in balzam tudi pa sem ful zadovoljna saj je dlaka mehka in se da zelo lepo razčesat!!
Lp

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #949 : 27 Januar 2008, 14:18:46
Tudi mi uporabljamo Bio groom Fluffy puppy šampon, balzam pa Bio groom Super cream coat conditioner- kadar pa se pojavijo vozli pa jo nasprejam z pripravljeno mešanico Mattless magic od Laser lites - dobila od Gigosy  ;)
Krtačo uporabljamo od Chris Christensen (20 mm), občasno pa tudi glavnik

S čim jim umivate zobke? - jaz priznam, da ji jih ne, občasno ji dam od Sirodenta za grickat... ampak ko bo pa dobila stalne zobke, bi ji pa rada začela čistiti po orng  ;)
zdaj jih že menja in se privajava na prste v ustih  8)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #950 : 27 Januar 2008, 15:07:36
Za zobke od Petzlife Oral Gel z okusom lososa. Sicer pa ful pomaga čim večzadev za grizti - sušeni uhlji,bikovke, sapniki,pa tudi kakšna večja kost za glodat. Pri Lin se ful obnese, Tara pa na žalost lahko pregrize samo kakšna pljučka zato ji moram čistit redno,čeprav sem zelo nedosledna :) Se mi zdi pa zelo fajn ta gel.


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #951 : 27 Januar 2008, 16:14:28
A je možno da katera da gor kakšno slikico od krtač in glavnikov, ki jih uporabljate? Da vidim kakšne kupit, ker jaz uporabljam zaenkrat samo glavnik. Pa kaj jih česate tako, da jim po sredini hrbta naredite "prečko", potem pa pač na vsako stran, ali kar tako ravno nazaj? Upam, da ste razumele :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #952 : 27 Januar 2008, 17:40:21
Dlaka se vedno češe na prečko, razen ko je še prekratka pri mladičku.

Če razmišljaš o nakupu krtače, je fajn malo več investirati in kupiti nekaj poštenega,kar ti bo zdržalo za skoz. Pa skoraj bolje je kupiti fajne človeške krtače,take iz naravnih ščetin. Ali pa take pasje, ki imajo kovinske mehke zobce, ki so vsajeni v mehko gumo...dobiš na vseh večjih razstavah. Slika sama po sebi ti ne pore nič, ker moraš sprobati kako trdne so ščetine ali zobci. Ščetine morajo bitirecimo trde, sicer ne počešejo nič, samo gladiš dlako. Zobci pa morajo biti čim bolj prožni da čimmanj poškodujejo dlako, jo pa lepo razčešejo.Zato je ful pomembno v kakšni podlagi so zobci vgrajeni, ko pogladiš z roko morajo lepo zdrseti po roki,...ne vem bolje razložiti, ker moraš res videti razliko v živo.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #953 : 27 Januar 2008, 19:06:03
Firmo Ring 5 so imeli v Zoo Marker Preis trgovinah-uvozniki za Royal Canin.Mislim da imajo še vedno, malo pobrskaj na netu. Sicer pa imajo v LJ 2 trgovini, ne vem če to kaj pomaga...lahko pa še vedno pokličeš in vprašaš če imajo. Sicer pa mislim da bi ti bil tudi od Biogrooma coat polish vredu. AMpak vsekakor je najboljše da se uporablja balzam po šamponiranju, dlaka se fullažje razčeše. Sicer pa imnaštudi od Biogrooma en balzam,v sicer ful veliki flaši, ne spomnim se imena,no zadeva se lahko uporablja kot balzam ter tudi tako,da narediš razredčeno mešanico v flaško, in potem z to mešanico posprejaš vozle ali suho dlako, baje da je zadeva ful dobra (jaz je nisemsprobala,ker tara tega ne rabi, ji v bistvu ne špricam z ničemer dlake).

Res je RING 5 imajo v nekaj trgovinah v Ljubljani ampak ne tega spreja, no vsaj nazadnje ko sem ga jaz iskala ga niso imeli nikjer, mogoče je sedaj kaj novega  ;)
Jaz bom verjetno naročala v kratkem, sem našla eno novo spletno trgovino ker tale H.U.B je res postal predrag. Bom preverila če imajo tudi od Ring 5 ;) ali Miricle coat sprej, ki je v bistvu ravno tako super ali pa mogoče celo še boljši.
Sicer pa bi tudi jaz rabila sprej, ker sem že kar nekaj časa brez  :-\


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #954 : 27 Januar 2008, 19:10:49
Za zobke od Petzlife Oral Gel z okusom lososa. Sicer pa ful pomaga čim večzadev za grizti - sušeni uhlji,bikovke, sapniki,pa tudi kakšna večja kost za glodat. Pri Lin se ful obnese, Tara pa na žalost lahko pregrize samo kakšna pljučka zato ji moram čistit redno,čeprav sem zelo nedosledna :) Se mi zdi pa zelo fajn ta gel.

Ja gel od Petzlife je super!!!!!!!! Jaz ga uporabljam kot zobno pasto in se supre obnese. Zobki so popolnoma beli in čisti.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #955 : 27 Januar 2008, 19:13:34
A je možno da katera da gor kakšno slikico od krtač in glavnikov, ki jih uporabljate? Da vidim kakšne kupit, ker jaz uporabljam zaenkrat samo glavnik. Pa kaj jih česate tako, da jim po sredini hrbta naredite "prečko", potem pa pač na vsako stran, ali kar tako ravno nazaj? Upam, da ste razumele :)

Chris Christensen soft 20 mm  - super zadovoljna  :) Aja pa ko izbiraš krtačo je pomembno je da nima na koncu tistih bunkic, ker to trga dlako.


lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #956 : 27 Januar 2008, 19:18:47
Heeeeejjj :)...pa sem vas le prišla malo pogeldat...joj kolko je novega :)...prvo moram pohvalit lepotički Lou-Lou in Elly...mala Elly-ka je v pravo gospodičnico zrastla od takrat ko sem jo nazadnje vidla ehehe :D...da se malo vklučim v debato...mi smo lani kampirali na Hvaru in mala me je prav presenetla kako je bla pridna...bila je spuščena in nonstop zraven nas...na plaži je mela svoj stolček in senčko...pridna ko angel sploh nismo vedli da jo mamo zraven...joj ki so ti časi..zdaj pa je pravi mali hudiček ratala...samo jamra nić ji ne paše..ignoriram ko zmešana ampak mislim da se je zmožna cel tedn jokat za bzv :S :S uffff...punce kaj že ve uporabljate za čiščenje zobkov? zobna pasta gre proti koncu in bi zdaj raje kupla tisti gel ki se namaže po zobkih samo in je toto..da je ne rabim mučit ;)... Honki a ti si Elly dala sterilizirat??....do kdaj se lahko da stelilizirat? ( vse sem pozabla :) )mi2 sma tik pred drugo gonitvijo... tako da še bolj veselo naskakuje plišeke kot ponavadi...joj Honki ko bi jaz lahko mojo vzela zraven na kavo....micena je tak da bi jo lahko vsepovsod zraven vzela...ampak kaj ko nonstop stoka nonnnsstooop..za znoret pa sem probavala svega i svašta jo jemala zraven da bi se čimbolj navadla pa se še kr nismo znebili tega problema..:(...pravo smotko mam doma čeprav se odkupi ko se carta z mano :D...takrat pa je ko mala beba :)..morem jo zdaj spet malo poslikat pa kaj prilepit ... končno prihajajo toplejši dnevi takk da bo počasi čas za ponovno srečanje ( v MB seveda hihi ;) ) jupiiiii komaj čakam...da vidim vaše kužmane...gigosy Speedy je pa nenormalno lep in čestitam za odlično uvrstitev na razstavi :P...dobro zdaj bom pa malo nehala :) hihi



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #957 : 27 Januar 2008, 20:04:25
Lonyka,a si ti že naletela na kak pameten prostor?
Jaz sem v bolniški,pa ne upam kaj dosti okoli hodit!
Bom pa se potrudla!
Petval a veš ti za kako dobro lokacijo v Mb,da bi se doble?

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #958 : 27 Januar 2008, 21:37:35
Jaz sem še vedno za Mariborski otok, ampak seveda da se dogovorimo z nekim upravnikom tam, da nas ne bodo potem preganjali. Res pa je , da ni nobenega kafiča poleg... :-\



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #959 : 27 Januar 2008, 21:40:28
Zakaj pa ne tisto vadbišče kinološkega društva,kjer je običajno razstava? Po mojem če se njih kontaktira na mail ali po telefonu, na prijavnici za razstavo je sigurno gor kakšen kontakt...