Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1724331

lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #1110 : 07 Februar 2008, 23:16:49
Jupiiii tudi Tanja pride :)...upam da nebo kaj prislo vmes...medo vsaka bo nekaj spekla prinesla za popit in bo na koncu se vsega prevec :D...kaj ma od katere yorkie rad one kekse??? moja jih ne mara pa jih je polno za bozič dobila...in bom prinesla na piknik če jih ma kateri rad :D.



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #1111 : 07 Februar 2008, 23:28:24
Gigosy, daj še mene štej za tisti glavnik, prosim (a morm barvo sama izbrat?)
pa povej kdaj je treba ojrote nakazat ;)

za peciva mene in moje hčere nikar ne štejte zraven (imava obe dieto zaradi alergij), bo pa zato naš oči pomagal  ;D
a se bo kaj peklo na žaru? ker za meso sva pa takoj  :P



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1112 : 07 Februar 2008, 23:31:19
Tjasav, samo jaz sem tako brez vprašat pripeljala dva psa in zdaj sem obljubila da to NEponovim. Ker moj je full imel rada Sheillo in se že boji in noče več psa izgubit ker ve da je res težko ga nadzorovati. Ma sama nevem. Res nisem še slišela za nobenga ki u enom letu izgubil kar dva psa !!! Samo jaz .
To, da v enem letu izgubiš dva psa je samo splet žalostnih naključjih. Mogoče bo pa tokrat res bolje, da tvojega še malo psihično pripraviš, ampak ti povem, da bo hitro popustil...še posebej če mu kažeš te lepe slike, ki si jih dala pod linkom gor.  :)

Na naslednjem srečanju bomo že sigurno cartali tvojo novo črno lepotičko! ;D



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #1113 : 07 Februar 2008, 23:54:58
Tinka, mogoče eno neumestno vprašanje, ampak malo sem razmišljala o tvoji situaciji in o temu kar se ti je zgodillo. In sem se vprašala kaj bi jaz naredila če bi bila na tvojem mestu in sem pomislila na to, da mogoče bi pa kupila drugo pasmo. Da bi začela na novo. Z yorkiji si imela res grozno smolo, dobra si da se držiš, meni bi se zmešalo. A si kaj razmišljala o temu. Nič te ne prepričujem ali kaj podobnega, samo razmišljam tako da upam, da tega ne boš narobe razumela.



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1114 : 08 Februar 2008, 09:46:44
Če imate koga,ki rad grila ni problem,bomo tud malo mesa nabavli!!!
Moj ni za gril,bo pa z veseljem pomagal :P!!!

Tinka če ti je pasma všeč,kar ostani pri njej,pravijo,da v tretje gre rado ;) ;)

Sašenka a lahko tebe tud zraven štejemo,nič še nisi rekla???? ???

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1115 : 08 Februar 2008, 10:35:10
Tinka...yorki na sliki je res čudovit :) Ampak po mojem glede na to da je to še mladi kuža, bo verjetno še malo posvetlel...Sicer sem te pa jaz razumela da bi imela čisto črnega (se pravi takega ki je črni po hrbtu in ne zelo temno sivo kovinske barve). Take črne sem jaz ene 2-3 srečala do sedaj pri nas na sprehodih, imajo pa se mi zdi čisto drugi tip dlake, ful gosta dlaka in vsaj na otip bolj suha...skratka ni več svilnata. Po mojem je tudi videt ali je dlaka svilnata ali ne ko se lepo blešči na soncu :) No vsaj moja teorija :)

Se pravi da bi imela enega ki je ful temno sive kovinske barve, drži? To pa mislim da nebi smelo biti težko najti. Vsekakor upam da kmalu najdeš pravega mladička, in verjamem da ko ga najdeš, bo tudi tvoj čisto popustil ;) Pa res upam da bo šlo v tretje vse ok ! :)



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1116 : 08 Februar 2008, 10:50:20
A vidite na sliki kaj mi je uspelo naredit pri Lou-Lou??? ;D ;D ;D



P.S.-pobrita ušeska in lep čopek-napredujeva!!!



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1117 : 08 Februar 2008, 11:09:36
Bravo le tako naprej!!!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #1118 : 08 Februar 2008, 11:25:17
Tjasav, samo jaz sem tako brez vprašat pripeljala dva psa in zdaj sem obljubila da to NEponovim. Ker moj je full imel rada Sheillo in se že boji in noče več psa izgubit ker ve da je res težko ga nadzorovati. Ma sama nevem. Res nisem še slišela za nobenga ki u enom letu izgubil kar dva psa !!! Samo jaz .

In takšnega bi imela
http://ww.danubesheritage.wbs.cz/psymales.html
Pozdravljena Tinkapletinka ....ovaj pas kojeg si ti izabrala je jako lijep mladi pas sa korektnom bojom blue za njegovu dob ,sto malo ljudi pa i sudaca zna !
Ta boja ce jos malo posvjetlili ali pas nikada nece biti presvjetao ,jedino ce mu boja tana duze biti "prljava" ,ali sto se meni tice to nije problem ako pas sa 4 g, izgleda onako kako yorkie zapravo i treba izgledati.
Danas nazalost vecina ljudi trazi sto svjetlijeg yorkia ,koji ce do 2g biti svjetlo srebrn ili cak i bijel .Cak i suci u razredu mladih prije daju svjetlijem psu nego tamnijem -oni zapravo ocjenjuju yorkia kako bi on trebao izgledati kada odraste ,samo sto je to pogresno jer pas koji sa 9mj ima boju koju bi zapravo trebao imati tek sa 2g. nije ok .
Isto tako zenke koje su dugo tamne nije uopce lose jer zenke vise svjetle sa tjeranjima ili nakon okota !
Uz to da se pohvalimooooo ....tata psa kojeg si postavila kao zeljenog je isti kao i nase Dive .....koja je dosta dugo bila tamna ,a sada sa dvije godine ima ok boju.

Evo primjera na mojoj kuji kako je dugo bila tamna , a danas sa 4 g. ima super boju i tana i blua.
Ovdje je stara 11mj. i mozete vidjeti kako je tamna u tijelu ,a tan joj je "prljav"


Na ovoj slici je stara 2g i jos uvijek za mnoge suce pretamna ...tan se ves procistio


Ovdje je stara 4g
http://www.moj-album.com/slike/1867854/nOjAvGXOdJym4HJP.jpg







lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #1119 : 08 Februar 2008, 14:07:00
itaaaaaaq da prideee Sasenkaaaa, ves da more Gal spet malo pregledat nase babike ...je tako? :D



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1120 : 08 Februar 2008, 14:41:40
imajo pa se mi zdi čisto drugi tip dlake, ful gosta dlaka in vsaj na otip bolj suha...skratka ni več svilnata.
Tako dlako ima moj Rut in po mojem rabim magični glavnik, da njega razčešem. ::) Poleg tega pa se še mu zraven kravžlja na zadnjem delu hrbta. Dlako pa je imel dolgo čisto temno, sedaj pa je pričel malo jekleno barvo dobivati po zadnjem delu okrog repa in po stegnih.

Moram pa še tu pohvaliti K1 kapsule, ki mi jih je predlagala Suzana, mi je pa rekla, da ste jih hvalile tudi druge. No...jaz sem čisto navdušena, še posebej zaradi tega, ker so očitno tako dobrega okusa, da jih moja dva zmlaskata in se ne rabim metati na kolena poleg... ;D, za nadaljne rezultate pa še je treba malo počakati.

Lp, Tjaša



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1121 : 08 Februar 2008, 14:48:15
hehehe :D :D :D :P :P :P  sam,da bo rezultat pa bom še bolj vesela!!!

Ok sašenka je prišteta!!!!

Petval,ti pa tvojmu naroči,da mora 29 marca sonce gor obesit,ne oblačkov z kapljicami!!! ;) ;) ;D

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1122 : 08 Februar 2008, 14:52:16
Saj bo itak naslednje tri dni lilo, če bo toliko bab na kupu... :P



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1123 : 08 Februar 2008, 14:55:28
Zdaj ko sem videla slike od ariete, imam eno vprašanje. Kaj dlaka se spremeni yorkiju, ko odraste? Ker Lou ima na glavi lepo ravno, tako kot lasje, po trupu pa tako malo kodrasto. Pa kaj naj ji dam, ker ima ful suho dlako? Mi je rekel naš frizer, da je še premlada, da bi uporabljala balzam, tako da za enkrat jo kopam samo z šamponom za mladičke.

Arieta katere preparate(šampon,balzam,....) uporabljaš??Imaš kak nasvet za 5mesečno yorkico kako in kaj?? ;D
Hvala

Medo mu bom povedala, da obvezno sonce naroči, če ne,..........ga bo v torbi zraven prinesel ;D ;D ;D

Tjašav mislim da imaš popolnoma prav!!!! ;)



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1124 : 08 Februar 2008, 14:59:43
Za dlako ji probaj dat kapsule K1,te,ki jih sedaj na veliko hvali Tjaša :P :P
Naš je tud imel tako suho dlako,pa se mu je po teh kapsulah ful popravla in ima zdaj lepo svilnato!!!

Ja sonce pa obvezno za vsak slučaj še v taško dat,bomo ga v Mb za štrik gor obesle!!! ;) ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1125 : 08 Februar 2008, 15:23:46
petval...tvoj ima še dlako mladička, tako da sedaj raste že počasi ta prada dlaka, ampak je normalno da je dlaka mladička malo bolj suha. jaz je nebi futrala z kapsulami, ker je trenutno nepotrebno. Katero hrano imaš za njo? Mogoče bi raje dodala 1x na teden kake sardelce iz konzerve, lahko tudi kake sveže bolj oljnate ribe (s tem da olje iz konzerve obvezno zliješ stran), pa mogoče kakšen jajček na olivnem olju spečen in kakšna žlička lanenega olja med hrano...

Drugače pa ne morem tega dovolj krat poudariti, komot lahko daš balzam na dlako! :) Lahko probaš kakšnega človeškega iz kakšne naravne kozmetike, recimo Logona ali Sante... Če pa se odločiš za pasji balzam, kupi takega ki je kvaliteten, lahko tudi biogroom silk,... in daš recimo eno kavno žličko balzama, v 1-2 dcl vode in fajn pomešaš ter naneseš, vtreš v dlako, mogoče pustiš kakšno minutko ali dve, nato pa spereš z vodo. Verjemi da bo razlika ;)

Lahko pa probaš tudi naravno zadevo za začetek, in spereš psa z šamponom, potem fajn šampon izpereš ven, ter na koncu poliješ dlako z mešanico 2-3 velike žlice jabolčnega kisa (fajn je da je kaki domači) ter res par kapljicami (mogoče 2-4 kapljice, skratka res malo za začetek) kakšnega olja - sezamovo, laneno olje recimo. Tudi malček namasti dlako, da  se potem lažje razčeše in zgleda bolj svetleča.

In res mislim da sem že parkrat poudarila, da pri yorkiju res nič ne moreš skoraj, če ga samo z šamponom kopaš, ker šampon naredi še bolj suho dlako, ki se še bolj ficla, in je še večji problem posebno če prevečkrat psa kopaš. Potem ko dobi kuža prado odraslo dlako, je ta že bolj ravna, svilnata in načeloma lažja za česati (ok razen če imaš yorkija z volneno dlako, potem ni pomoči :))


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1126 : 08 Februar 2008, 15:26:51
medo...a si ti ziher da so kapsule naredile svilnato dlako in ne odraščanje ;) recimo pri 10 mesece staremu yorkiju se lepo vidi, kje je na konicah še dlaka mladička, in kako je ostalo že ta prava dlaka, čisto druga sestava dlake je.

Sicer pa K1 tablete so res ok, če ima pes res težave z dlako oz. kožo, samo če se le da, je fajn najprej nasploh prehrano obogatit z olji ( esencialnimi maščobnimi kislinami, omega 3 in 6 ), običajno že to pomaga.

Pri teh tabletah pa je tako, da narediš eno kuro, potem pa je fajn da imaš premor, da ne daješ skoz, ker res ni potrebe.


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #1127 : 08 Februar 2008, 16:31:02
Zdaj ko sem videla slike od ariete, imam eno vprašanje. Kaj dlaka se spremeni yorkiju, ko odraste? Ker Lou ima na glavi lepo ravno, tako kot lasje, po trupu pa tako malo kodrasto. Pa kaj naj ji dam, ker ima ful suho dlako? Mi je rekel naš frizer, da je še premlada, da bi uporabljala balzam, tako da za enkrat jo kopam samo z šamponom za mladičke.

Arieta katere preparate(šampon,balzam,....) uporabljaš??Imaš kak nasvet za 5mesečno yorkico kako in kaj?? ;D
Hvala

Medo mu bom povedala, da obvezno sonce naroči, če ne,..........ga bo v torbi zraven prinesel ;D ;D ;D

Tjašav mislim da imaš popolnoma prav!!!! ;)


Da,boja dlake se promijeni sa vremenom  kod yorkia ,a konacnu boju bi pas trebao imati do 4 g zivota sasvim razvijenu .
Kvaliteta dlake se NE MIJENJA ,ali se moze poboljsati upotrebom dobre i odgovarajuce tipu dlake kozmetike.
Ja svoje pse pocinjem kupati sa 3mj starosti i naravno koristim conditioner jer bez njega bi dlaka bila suha ,jer je nasa voda uglavnom tvrda i ima dosta clora pa dlaka bude tvrda i suha.
Trebate uzeti kvalitetan sampon i balzam ...a ako pas ima suhu dlaku uzmite i neko malo masno ulje.
E ,sad aja vaseg psa nisam vidjela u zivo pa sami morate procijeniti kvalitetu dlake -
ako je dlaka vaseg psa sasvim svilena ,a suha uzmite Pet Silk kozmetiku koja je vrhunska prirodna kozmetika ,hrani dlaku .....tu cete naci sampon ,balzam i ulje ....
Ako pas ima dlaku izmedu vune i svile ....uzmite #All System sampon i iz iste kozmetike Botanical conditioner
Ako je dlaka vunasta uzmite Coat Handler ili Chris C. kozmetiku

Ono sto je vazno ;koristite kvalitetnu kozmetiku , i dobro isperite sa dlake psa ,a nakon kupanja nanesite i conditioner koji se ne ispire a koji stiti dlaku od isusivanja i koristite kvalitetne cetke i cesljeve



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1128 : 08 Februar 2008, 16:41:55
Arieta...lepo razloženo, hvala. Predvidevam ds si probala omenjene kozmetike na vseh tipih dlake in ugotovila kateri je za kateri tip dlake najboljši?


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #1129 : 08 Februar 2008, 16:46:40
Sada sam procitala za kapsule za svilenu dlaku!!!???
TO ja nikada ne bih koristila na svojim psima jer svaka tableta je previse ako se psa hrani kvalitetnom hranom !
Cak i vitamine ne treba koristiti bez razgovora sa veterinarom i ako on ne procjeni da psu objektivno nedostaju .



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1130 : 08 Februar 2008, 16:48:33
fajn najprej nasploh prehrano obogatit z olji ( esencialnimi maščobnimi kislinami, omega 3 in 6 ), običajno že to pomaga.
Ali mu naj dam na primer žličko lanenega olja, ki že vsebuje Omega-3 ali kaj drugega?

ter na koncu poliješ dlako z mešanico 2-3 velike žlice jabolčnega kisa (fajn je da je kaki domači) ter res par kapljicami (mogoče 2-4 kapljice, skratka res malo za začetek) kakšnega olja - sezamovo, laneno olje recimo. Tudi malček namasti dlako, da  se potem lažje razčeše in zgleda bolj svetleča.
Bom pa poskusila tudi to.



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #1131 : 08 Februar 2008, 16:51:45
Arieta...lepo razloženo, hvala. Predvidevam ds si probala omenjene kozmetike na vseh tipih dlake in ugotovila kateri je za kateri tip dlake najboljši?


Ola Botticelli ,jesam SVEEEEEE kozmetike sam probala na svojim ili na psima koje uredujem pa znam kako djeluju .
I jako se ljutim na prodavace kozmetike koji bi trebali znati preporuciti odgovarajuci kozmetiku ,ali ne oni uglavnom preporuce ono sto slabije prodaju .....
Ja uvijek rado kazem iz svog iskustva savjet jer ne vidim razlog zasto to tajiti jer ja istinski volim pse i zelim im sve najjjjjjjjjjj......






medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1132 : 08 Februar 2008, 16:54:57
Botticelli našemu se je po tvojem priporočilu,da mu naj kupim,te kapsule dlaka vidno izboljšala.Če je to zaradi odraščanja ne vem,ker nisem taki stučko,sicer pa je Medo danes star 9 mesecev!!! ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1133 : 08 Februar 2008, 17:25:24
medo...ampak jih ne daješ skoz ali? Sicer pa je verjetno tudi nekaj na odraščanju ;) Saj pravim, mladički  ne morejo imeti dlako take kakovosti in konstitucije kot odrasli.

arieta...hvala na odgovoru! drugače pa K1 kapsule so z biotinom če se ne motim in naj bi pomagale k boljši koži pri tistih ki imajo težave s tem ter spodbujajo rast dlake (biotin pač).

tjasav...žlička lanenega olja na teden, pa malo sardinic, pa kakšno jedrse oreha, madeljna, lešnika, ... to je kot en + prehrani. Če si na birketih, lahko probaš kakšne ribje, recimo z lososom, ki so bolj bogati z naravnimi maščobnimi kislinami...



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1134 : 08 Februar 2008, 17:45:56
HVALA VAM PUPE ZA ODGOVORE!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1135 : 08 Februar 2008, 17:46:33
Ne pojedla sva jih 90 zdaj pa imava pavzo!!!
Pa hrano sva zamenjala iz RC na NVjagnjetina,zdaj pa bova poskusla še lososa ;)!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1136 : 08 Februar 2008, 17:48:01
Če si na birketih, lahko probaš kakšne ribje, recimo z lososom, ki so bolj bogati z naravnimi maščobnimi kislinami...
Ja...sva na Canidae, ki pa mislim, da nimajo nič morkega na meniju. ;D

Bomo laneno olje kupili, pa malo sardelic in malo popestrili brikete! :)
Hvala!



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #1137 : 08 Februar 2008, 19:32:58
Če kdo rabi kozmetiko (šampon, balzam) od Laser Lites, ki  se šteje res za najboljšo naj se hitro javi da se zmenimo ker je Tina pripravljena it na Poljsko po te šampone ;)


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #1138 : 08 Februar 2008, 20:27:15
arieta...hvala na odgovoru! drugače pa K1 kapsule so z biotinom če se ne motim in naj bi pomagale k boljši koži pri tistih ki imajo težave s tem ter spodbujajo rast dlake (biotin pač).


ok ,sada sam shvatila sta trazite i o kakvim kapsulama pisete - i dalje sam protiv kapsula jer se za kozu i dlaku moze koristiti pivski kvasac suseni koji se umijesa u hranu psu .
Pas koji ima genetski slabiju i lomljiviju dlaku imat ce takvu ma sta vi ucinite  i necete ju promijeniti dugorocno.Mozete ju sa kvalitetnom prehranom i pivskim kvascem poboljsati ali ne i promijeniti .
Pivski kvasac  je prirodno sredstvo ( moze se kupiti u prirodnim apotekama ),a ja u svemu nastojim koristiti prirodna sredstva -dakle od prehrane ,pa do kozmetike za pse ,cak i lijekove zamijenjujem homeopatskim sredstvima jer je yorkie pas od 2-3kg ,malen organizam pa eksperimentiranja sa necime sto nije sasvim provjereno nije preporucljivo .
Zaboravila sam u proslom postu o kozmetikama za yorkice spomenuti Vellus ,koja je jedna
 od trenutno najjacih kozmetika i ima siroku primjenu bas kod yorkshira i lijepo djeluje na dlaku psa ,pa cak i kod pasa sa osjetljivom kozom sklonom crvenilu i prhutanju.
Ja nisam zaboravila Laser Lites ,ali pisem samo o kozmetikama sa kojima imam pozitivna iskustva .




Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #1139 : 08 Februar 2008, 20:49:56
Arieta, ta mala je predivna ! Baš tip pasa koji ja tražim !

Sašenka, jaz dosti potujem in trenutno mamo še zmeraj garsoniero,tako da rabim malo pasmo. In zmeraj mi je bil lep jorki in maltežan,al za to da jorki neizgublja dlako se mi zdi več primerjen za stanovanje kje bo kmalu beba. ( ne samo da sem izgubila dva psa al tud že dva otroka, pa upam da je že vsega bilo kar dovolj in tretič bo uspelo pri psu a še važnejše mi je pri otroku )
Ej in od takrat ko sem dobila Popija sem vedla , da nikoli več ne bom promenila pasmo !!! Edino če mogoče nekdaj preselim u hišo s vrtom pa jih nabavim PUN KUP,al pasmo že nepromenim NIKOLI  ;D

Tinka...yorki na sliki je res čudovit :) Ampak po mojem glede na to da je to še mladi kuža, bo verjetno še malo posvetlel...Sicer sem te pa jaz razumela da bi imela čisto črnega (se pravi takega ki je črni po hrbtu in ne zelo temno sivo kovinske barve). Take črne sem jaz ene 2-3 srečala do sedaj pri nas na sprehodih, imajo pa se mi zdi čisto drugi tip dlake, ful gosta dlaka in vsaj na otip bolj suha...skratka ni več svilnata. Po mojem je tudi videt ali je dlaka svilnata ali ne ko se lepo blešči na soncu :) No vsaj moja teorija :)
Veš kaj ti povem,jaz bi res prav črnega,tistog mladička sem dala samo kot primjer da me vsi razumejo kaj želim. Al kakšna je potem kvaliteta dlake pa nevem. In na koncu veš kaj bo...zdaj iščem in čakam črnega in če bi mi jutri povedal moj " pejdi ga kupit" bom uzela prvega ki mi bo všeč i nebom gledala kašne barve je!!! Tud vem,da ni prav dobro takšno barvo na rastave,al meni se ne gre za pokale al da se lahko s nečim ukvarjam in da srečujem take ljubke pupe iz Slovenije kot ste vi   :o  ;)