Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1715187

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1260 : 15 Februar 2008, 14:01:09
Glede slovenskih cen je škoda zgubljati besedo, ker trenutno ni nobenega vzreditelj ki bi bil omembe vreden ali imel sploh kakšnega sprejemljivega psa, se strinjam popolnoma. Cene pri nas so neverjetne, ampak očitno ker si lahko to privoščijo in jih prodajo za take cene. Problem je bil in še vedno je, da je veliko cen postavljenih zaradi ene osebe, ki je diktirala cene mladičkov zelo dolgo časa...in veliko yorkijev psi nas je potomcev njihovih psov, med drugimi je oče moje Tare tudi v lasti tega človeka...oz je bil, ker kolikor sem na zadnje zvedela, so ga prodali  >:( ??? ???
Tako da stanje pri nas je žalostno  :'(

Vseeno je poglavitna cena mladička ime psarne in kvaliteta psa in staršev...vsaj jaz sem do zdaj tako mislila. ne moreš šteti tu zraven še potne stroške da si šla parit k samcu ne vem kam in da so recimo morali naredit carski rez, ... Ker itak da si v minusu, to sploh ni vprašanje :) Itak delaš to za svojo dušo in ljubezen do pasme, zato ne more imeti en začetnik (4 leta vzreje je za moje pojme začetnik) cene kot nekdo, ki vzreja 20 let... no sicer je to moje mnenje.

Vseeno bi bila vesela če bi lahko arieta dala kakšno slikico kakšnega sovjega psa, ki si ga prodala kot razstavni potencial ampak ga imajo za hišnega ljublječka...predvidevam da si sigurno v kontaktih z ljudmi, ki so kupili od tebe psa in res bi rada videla slikice! :)

No imam pa še eno vprašanje za vse. Sem zadnje čase gledala malo na netu, pa me zanima kako je najbolje postričti ušesa mlademu yorkiju. recimo da ima že lepo postavljena ušeska, zakaj jim nekateri pobrijejo celo uho? In potem zgleda kot netopir z ogromnimi ušesi, pa tudi odrasli psi imajo dostikrat na isti način pobrita ušesa... Kolikor jaz vem, se jim birje zgornja tretjina (pri mladičku lahko več, da se uho lepo postavi in ojača).


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #1261 : 15 Februar 2008, 15:07:40
Glede slovenskih cen je škoda zgubljati besedo, ker trenutno ni nobenega vzreditelj ki bi bil omembe vreden ali imel sploh kakšnega sprejemljivega psa, se strinjam popolnoma. Cene pri nas so neverjetne, ampak očitno ker si lahko to privoščijo in jih prodajo za take cene. Problem je bil in še vedno je, da je veliko cen postavljenih zaradi ene osebe, ki je diktirala cene mladičkov zelo dolgo časa...in veliko yorkijev psi nas je potomcev njihovih psov, med drugimi je oče moje Tare tudi v lasti tega človeka...oz je bil, ker kolikor sem na zadnje zvedela, so ga prodali  >:( ??? ???
Tako da stanje pri nas je žalostno  :'(

Vseeno je poglavitna cena mladička ime psarne in kvaliteta psa in staršev...vsaj jaz sem do zdaj tako mislila. ne moreš šteti tu zraven še potne stroške da si šla parit k samcu ne vem kam in da so recimo morali naredit carski rez, ... Ker itak da si v minusu, to sploh ni vprašanje :) Itak delaš to za svojo dušo in ljubezen do pasme, zato ne more imeti en začetnik (4 leta vzreje je za moje pojme začetnik) cene kot nekdo, ki vzreja 20 let... no sicer je to moje mnenje.

Vseeno bi bila vesela če bi lahko arieta dala kakšno slikico kakšnega sovjega psa, ki si ga prodala kot razstavni potencial ampak ga imajo za hišnega ljublječka...predvidevam da si sigurno v kontaktih z ljudmi, ki so kupili od tebe psa in res bi rada videla slikice! :)

No imam pa še eno vprašanje za vse. Sem zadnje čase gledala malo na netu, pa me zanima kako je najbolje postričti ušesa mlademu yorkiju. recimo da ima že lepo postavljena ušeska, zakaj jim nekateri pobrijejo celo uho? In potem zgleda kot netopir z ogromnimi ušesi, pa tudi odrasli psi imajo dostikrat na isti način pobrita ušesa... Kolikor jaz vem, se jim birje zgornja tretjina (pri mladičku lahko več, da se uho lepo postavi in ojača).

Botticelli ,postavila sam vec izlozbeno perspektivne pse koje sm prodala....to je Simon ,Truly ,Tily ....njih sam za sada postavila ...i moju TiDi koja je jos kod mene jer nije promijenila zube pa cekamo da vidim hoce li postati izlozbeni pas buduci da je sada izlozbeni potencijal.

Sto se tice godina uzgajanja ,ja takoder smatram da sam na pocetku i imam jos jakoooo puno ciljeva koje zelim postici .
Ipak ja nisam pocetnik samo sam dugo godina ucila i proucavala pasminu ...pa i sada idem redovito na seminare o uzgoju ,problemima ,genetici ,bolestima i kako koju prepoznati .....i mislim da se uci  cijeli zivot ....
Ja moram reci da imam veliku srecu sto sam nasla super 2 mentora sa kojima puno radim i  od kojih sam puno naucila i svakako bi preporucila onima koji se odluce za uzgoj bilo koje pasmine da nadu mentora.

Tocno je da se uzgojem osobno bavim iiz ljubavi i entuzijazma i sa namjerom da uzgojim psa koji zadovljava prvenstveno standard pasmine ,a onda i moje ideje estetskog izgleda. I zapravo treba teziti da iz svakog legla dobije covjek veci poticaj kroz kvalitetnije pse....


Glede usiju ...ovisno o samoj uski se postupa...
Dakle ako pas ima malo i tanko uho onda ga je potrebno izbrijati do 1/2 i podici ,a ako su usi dosta udaljene jedno od drugoga onda usi treba i medusobno povezati
Takve usi se lakse uspravljaju i kada hrskavica ojaca ne preklapaju se u hodu .....sto je i nepozeljno kod yorkica!

Kada su usi deblje-tzv.mesnato uho koje je i vece i teze treba ljepiti onom smedom ljepljivom trakom koja je i cvrsca od bijele i usku je dobro sasvim obrijati dok ne ocvrsne sto je kod ovog tipa usiju teze i duze traje .
Ali treba biti uporan i svaka 3 dana mijenjati povez na usima ...i ponavljati skroz dok uska ne ocvrsne dovoljno.

I ima pasa kojima se usi same usprave pa se takve od pocetka briju samo 1/3 ...dakle samo vrh uha...to su psi koji imaju lijepe malenu usi pravilno nasadene.

Kasnije cu postaviti slike ,pa ces vidjeti kako koje usi treba lijepiti .....ok?
Sada idem dalje raditi ...
 



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1262 : 15 Februar 2008, 15:28:46
Jaz sem mislila, da se večini yorkijev ne lepijo ušesa, ker naj bi imeli normalno velika/mala ušesa, ki se brez problema sama postavijo. Drugače pa zaradi mene ne rabiš dati slikic kako se lepijo ušesa, imam že iskušnje in tudi ogromno naštudiranega materiala na to temo ;) namreč pri kitajčkih je to skorajda nujno, tudi če bi se ušesa postavila sama od sebe je dobro jih lepiti na začetku. Ampak oni imajo v primerjavi z yorkiji ogromna ušesa, tudi standar zahteva velika ušesa.
Yorki naj bi imel mala ušesa.

In ko gledam na različnih forumih in po internetu, vidim odrasle pse z čisto pobritimi ušeski, da izgledajo kot šišmiši :) Pa me je samo zato zanimalo kako je z tem.


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1263 : 15 Februar 2008, 15:49:05
e zdaj arieta pa bodi fer in priznaj, da ti meni nisi niti enega psa ponudila za 1000 eur...najnizja cena je bila 1500,(in to je bila cena za psa i si mi ga nudila pri starosti 2,5 mesecev, ne za psa starega 9 mesecev) prisli pa smo do 2000 eur.
poleg tega ce pes dobi na svoji prvi razstvi oceno zelo perspektivno ali ce na naslednji razstavi zmaga v razredu najmlajsih potem to zame se ni razstavni pes, ker se vedno ni popolnoma razvit!!!!ko pa bodo psi ki si jih ti meni ponujala za 2000 eur dosegali na razstavah titule ko bodo v visjih razredih.... potem bos opravicila svojo ceno...vsaj pri meni!!! trenutno je pa ta tvoja psica isto vredna kot moja Elly, ker ne moras govoriti o konkurenci na razstavi dokler ne pride v pravi razred....je se vedno potencialni razstavni pes....

tudi moja psica ki sem jo dobila za ceno kot sem jo rekla je bila socializirana, cista, se odzvala na svoje ime, razigrana, dobro ješča, ubogljiva in cepljena za vse, ter veterinarsko pregledana se zadnjic tik ob samem odhodu v nov dom...

poleg tega si se vedno na zacetku svoje vzrediteljske poti in vzejas sele 4 leta in se nimas slovesa piznanega vzreditelja, zakaj potem bi psa kupil pri tebi ki se nisi priznan vzreditelj, ce ga lahko za isto ali se nizjo ceno dobim pri PRIZNANEM vzreditelju, ki isto za svje pse skbi lepo in jih nima v kletkah , kot jh ima po tvojem mnenju vecina....da pa ti svoje cene opravicujes s tem ker si pac parila z dobrim samcem, ti moram povedat da je tudi samica pomembna in za isto ali nizjo ceno kot jih imas ti.
Videla sem ogromno psov za tem ko sem kupila elly ker sem hotela imeti se kaksnega..in seveda pri vseh psih ki so mi bili vsec starsi, in mladici ter so jih tudi sami vzreditelji oznacili za razstavne kvalitete, cena nikoli ni dosegala 2000 eur...priznam, bila je cena 1800 ampak 2000 ali vec ne, pa se ne gre tukaj samo za pse iz ceske ampak tudi iz italije, nemcije madzarske...poleg tega ce vzreditelj psa zadrzi zase do enega leta ga bo po vsej verjetnosti ce je res tako dober obdrzal zase se naprej....

kar se a tice slovenske vzreje yorkije, vsi vemo koga mislis in na koga ciljas in ti bom enostavno rekla, tudi ce njegovi psi dosegajo ceno 1000 eur, jih nikoli ne proda kot razstavne, in se potem izkaze da to niso...ampka on prodaja yorkije...poleg tega od zacetka njegova cena ni bila taksna kot je sedaj in je postopoma prisel do cene 1000 eur...se dve leti nazaj je bila cena pri njem 600-700 eur....in tako kot njegovi psi niso popolni niso tudi tvoji....pa dosegas taksne cene na samem zacetku...




Lp Anja, Elly in Zoom


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1264 : 15 Februar 2008, 16:00:31
arieta jaz sem bila po izgubi honkija tako prepricana v nakup novega psa, da kamorkoli sem sla, sem imel s sabo 500 eur ki bi jih dala za aro da si tega psa rezerviram, tako da ce bi ti meni postavila normalno ceno bi jaz tega psa tudi zaarala in si ga rezervirala...ampak cena ni bila 1000 eur...lahko vprasamo gigosy, je bila zraven...ce se pa ti ne spominjas kaksne cene dosegajotvoji psi in kaksne cene postavljas komu, potem ti predlagam da si zacnes pisat kaj komu reces, da ne bo prislo do zmesnjave....

verjemi mi ce sem za to da sem dobila elly naredila 1000 km mi ni bilo tezko se vsest v avto in jo it samo pogleda in jo vzet pod pogojem da mi je vsec!!!
nisem sama kot tisti kupci ki se odlocijo da bodo imeli psa in ga kupijo po ogledu slik ali porodovniku, sama se vsedem v avto se peljem , pogledam pse in se z vzrediteljem o vsem tudi pogovorim...tako o ceni kot o psu in pogojih ki jih bo dolocala pogodba....3 mesece nazaj sem bila dlocena se peljat na cesko pogledat psa in ne kupit ampak ga rezervirat ker so mi bili vsec njegovi starsi, zakaj do tega ni prislo verjentno lahko sklepate sami...ampak cena za tistega razstavnega psa je bila 1200 eur!!!!vzrediteljice ki po sweetyblue mislim da trenutno dosega 6 mesto....


Lp Anja, Elly in Zoom


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #1265 : 15 Februar 2008, 16:10:36
Nazalost ima i odraslih pasa koji po doma nose povezane usi da bi im na izlozbi dobro stajale ...ali takve su usi "lelujave".
I zato su te usi skroz skoro izbrijane.....
U Americi pa i Kanadi se isto veci dio uske psa izbrijava nego kod nas.

Vecini stenadi yorkica se usi povezuju ,a samo malom broju pasa usi se same usprave i to samo psima koji imaju vrlo malene usi .

Ovako se lijepe usi ovisno o tipu uske  a o cemu sam razlike napisala u proslom postu ....






Honky ....cijena koju spominjes je bila samo za Truly ..za drugu zenku Tissu je bila 1000€ ....,za Simona  u dobi od 4 1/5 mj koji je bio izlozbeno perspektivno stene je cijena bila 1300€.....i uz to nijedan pas u trenu kada si ti dosla k meni nije mogao ici u novi dom osim Simona !!!
Ne zelim se i ne smatram potrebnim opravdavati svoje cijene ...one su takve kakve jesu za pse koje prodajem .
Onaj tko smatra da nisam cijenjen uzgajivac ili slicno kao ti Honky ( iako te nikada nicime nisam uvrijedila niti sam ti lagala ,a niti su moje cijene tajna !) sigurna sam otici ce kupiti stene kod uzgajivaca za kojeg on procijeni da vrijedi i da ima kvalitetu koju trazi ta osoba pa se na ove tvoje uvrede necu ocitovati niti cu se dalje na njih vracati.
reci cu jos samo da odraslog psa sa izlozbenim uspjesima dobrog pedigrea  neces dobiti za 2000€ ....ali sve je moguce ...
Ja se slazem da nisam dugododisnji uzgajivac yorkia ali cijeli zivot uzgajam pa se smatram dugogodisnjim uzgajivacem , a i svi moji psi koji su u dobi da je to moguce su inter sampioni i sampioni nekoliko drzava i ja se njima ponosim ma sto netko mislio .
Imam svoj cilj i ne teroriziram pritom nikoga niti ikoga prisiljavam da uzme stene kod mene !
I da ne bude greske nikada nisam rekla da sam ja prvoklasni uzgajivac niti sam sebe izdizala iznad ostalih ....ja o ostalima pojedincima  ne pricam i svoje misljenje drzim za sebe .
Nikada nisma postavljala slike tudih pasa da ne ispada da se kitim tudim perjem ....
Zao mi je sto je doslo do uvreda na moj racun samo zato sto sam postavila par slika na forum -a to i drugi rade !
Nicime nisam uvrijedila nikoga pa mi je tim vise zao ,a jos tuznije je cuti to od tebe Honky jer si bila lijepo primljen gost u mojoj kuci !
I sto sam gospodi koja me pitala za cijene napisala cijene javno ...ne kao sto bi vecina ljudi napisala u privatnoj poruci ....ja nemam sta skrivati ...sve sam posteno stekla ....i sve sama ....
Ponovit cu Honky samo da mi je drago sto si nasla psa koji tebi odgovara po svemu !

Sto se tice uzgajivaca slovenskog ....on ne izlaze pse ,nikada nije ni jednog yorkia imao u izlozbenoj kondiciji ,a niti je isao na kvalitetu i ne stedeci vrijeme i trud potegao put do prnjaka nego pari iskljucivo doma ....pa se ne smatram uopce njemu ravnom ,a i cijena mojih kucnoh ljubimaca je kao i kod njega ! Toliko o njemu ....to je njegova stvar ...nisam cak ni na njega aludirala samo jer ima jos par registriranih uzgajivaca u Sloveniji doduse sa manjim brojem pasa nego sto ih on ima . Pa sam  opcenito mislila na njih .

Za mene ovo vise nije konstruktivna diskusija pa je s moje strane kraj ,jer ja niti imam vremena niti smatram ovo prepucavanja poucnim .
Porucujem samo onima koji misle da uzgajivac puno zaraduje i da je uzgajanje petuljastih pasmina lako neka probaju pa onda kritiziraju .







botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1266 : 15 Februar 2008, 16:44:36
Jaz mislim da nobeden od nas ne misli da je lahko biti vzreditelj in da je tu kaj denarja ;) Ker ga ni :)

honki...a še razmišljaš da nabaviš še kakšnega yorkija?


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1267 : 15 Februar 2008, 16:58:21
oprosti arieta ampak nikjer nisi napisala da te moti ce se govori o cenah...ti si bila prva ki je napisala cene...lahko ti najden post izpred parih strani!!! nisem jaz zacela z postom, ja sem bila pri arieti in mi je dala taksno in taksno ceno!!!! ne mores mi pa reci da si mi ponujala psa za 1000 eur ker mi nisi...ker za taksno ceno mi je ponujal psa tudi slovenski vzreditelj in se mi je nacloma zdelo vseeno, ker tam nekje naj bi se pac cene vrtele...dokler nisem ugotovila da se da psa dobiti tudi ceneje..in to kvalitetnega psa!
oprosti ce sem te kakorkoli uzalila, ampak naceloma je bil zacetek debate s tvoje strani in nikakor nisem nobenih trditev zacela jaz!!sem bila vesela da si me sprejela v svoj dom in sem bila vesela kadar sem od tebe dobila kasken mail ampak po tem ko sem od tebe odsla brez kakrsnegakoli dogovora o rezervaciji ali nakupu psa od tebe nisem dobila niti enega maila..celo debata o meni je potekala med tabo in gigosy!!

toliko o tem! ne vem pa zakaj bi bile cena neka skrivnst, saj menda zato obstajajo forumi da se na njih med sabo dogovarjamo tisti ki pse kupujemo, d nas seveda kdo prevc ne ntegne...in ce s ti zd da so tvoje cene ok, potem dobro n sprejmi tudi dejstvo da se o njih pise! ce me bo kdorkoli vprasal kje sem kupila psa za 600 eur mu bom povedala ker z veseljem delim te informacije ker sem sama izredno zadovoljna z nakupom...ce pa z nakupom nebi bila zadovoljna verjetno tudi reklame za tega vzreditelja nbi delala!!kakoroli obrnes vzreditljstvo je pac ena vrsta posla, kjer moras imeti rad ka delas, sprejema pogoje v katerih delas in veda konkurenco in zahtevnost strank!

boticelli, sem imela namen kupiti se nega psa za druzbo elly , ampak po pogovoru z vzreditlji so mi vsi prdlagali, da glede na to da sem zanosla, naj se pocakam...ce ge karkoli slucajno narobe...(vedno je mogoca kaksna ospitalizacija...vasvto za enega psa ni tezko najt, za dva in da je od tega se en mladicek je pa malo tezje)pleg tega ni dosti ljudi okoli mene ki bi jim zaupala mladica, ce bi slucajno v casu nosecnosti slo kakoli narobe....definitivno pa elly ni moj zadnj yorki!!!


Lp Anja, Elly in Zoom


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #1268 : 15 Februar 2008, 17:44:26
kara...razstavni pes je ta, ki je primeren za razstave
Nerazstavni so lahko recimo taki, ki so primerni za nadaljno vzrejo, ampak sami pa nebi bili uspešni na razstavah.
In seveda med nerazstavnimi imaš tudi take, ki so primerni izključno samo za hišnega ljubljenčka, zaradi neke lasnosti ki odstopa od standarda - v primeru yorkija je to lahko velikost (prevelik ali premali), nepravilen ugriz, manjkajo kakšni zobki, dlaka ni vredu kvalitete, ni vredu obarvan pes (no ja čeprav tu bi se dalo debatirati, danes ni noben problem psa prebarvati), nima vredu konstitucijo, ...itd.

Večina vredu vzrediteljev tudi daje bistveno nižjo ceno za psa kvalitete hišnega ljubljenčka, in cena razstavnega je bistveno višja.
aha... hvala botticelli to lahko pomaga pri izbiri psa...  :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1269 : 15 Februar 2008, 18:01:09
honki...sem pozabila daboš kmalu mamica  :D Ja se strinjam da je itak bolje malo počakati, potem pa vidiš kako in kaj.

kara...razmišljaš o razstavljanju ali iščeš samo hišnega ljubljenčka?


Erika20

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1270 : 16 Februar 2008, 00:10:14
mi lahko svetujete kje bi bila legla yorkiijev. imam ga namen kupiti čez 4-5 mesecev, ko fant zaključi s faksom.
pisala sem mail na kinološko zvezo slovenije, če mi lahko sporočijo kje so oziroma bodo legla vendar mi niso nič odgovorili. :( iščem tudi po internetu vendar sem za enkrat našla zelo malo psaren(samo dve).
mi lahko svetuujete kako ste ve našle svoje yorkije.

lp Erika



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1271 : 16 Februar 2008, 09:25:59
Če gledaš za toliko časa v naprej, čisto možno da še legla niso prijavljenja, tako da ti svetujem da ti dajo naslove vzrediteljev in jih ti kontaktiraš. PA glede na to da imaš čas, bi ti jaz svetovala da če se le da obiščeš vzreditelje, tudi če nimajo legel, in pogledaš kakšne pse imajo, kako kužki živijo. ker obstajajo velike razlike mes posameznimi yorkiji.
Tako da je fajn če recimo malo na netu pogledaš tuje psarne, in vidiš kakšen naj bi bil yorki, drugače pa so tukaj tudi punce ki imajo zelo lepe yorkije.
Mogoče če imaš možnost lahko prideš naslednji vikend v Celje na razstavo, bo sicer manjša razstava, ampak recimo Gigosy bo tam z svojim Speedyjem, ki je res fenomenalen :) Drugače pa bomo imeli 29. marca še yorkijado v mariboru, kjer bo na enem mestu veliko yorkijev in lahko prideš pogledati.

Najbolj pomembna stvar za moje pojme je, da mora biti yorki zdrav, se pravi zdravi starši, mora imeti svilnato dlako, ki je pravilno obarvana (recimo videla sem na spletni strani ene slo vzrediteljice, da ima yorki temno glavo, kar nikakor ni pravilno in za moj okus pač ni lepo). Mora imeti ravno hrbtenico, vredu zobke, ...ampak to so samo par osnovnih zadev a katere je treba paziti. Ker tudi če kupuješ psa za na kavč, mora biti zdrav in imeti dlako kot naj bi jo jorki imel in se mora biti obarvan pravilno - to so za moje pojme osnove.

Aja sicer pa fajn je pogledati malo v tujino glede mladička, pri nas boš zelo težko našla kaj pametnega, ker enostavno trenutno ni nobenega omembe vrednega vzreditelja.


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1272 : 16 Februar 2008, 16:32:49
upam da ne zamirite sam eno sliko vam bi rada poslala za valentinovo od naju, čeprav malo pozno pa vseeno ;D  :-[

DVA LUBIJA SAMO ZA VAS :-[



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1273 : 16 Februar 2008, 16:53:01
Luškana sta!!! :) ;D :) ;D :) ;D :) ;D :) ;D :) ;D
Pozdravček



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1274 : 16 Februar 2008, 17:04:18
hvala ;D :) 

lp, :-*



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1275 : 16 Februar 2008, 19:44:43
Luškana slikica! :)

Moramo kaj kakšne slike yorkijev dati gor, ima katera sveže slikice? :) Posebno tiste ki imate mladičke, da vidimo kako se razvijajo :)


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1276 : 16 Februar 2008, 19:54:20
hvala hvala ;D

ja dajte še kakšnje slike gor da jih še jaz malo vidim :-[ ko so taki lepi kužeki ;D



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1277 : 16 Februar 2008, 20:46:59
jst mam , jst mam, pa ne dam!!!!
hahaha

ne sej ne sej ,bom prlepla...sam je problem pr moji zverini , vedno jo lahko slikam samo sede ali leze, ko se umiri, ker ko je na nogah ni niti 2 sek pri miru....

evo evo bom prlepla princesko...

Lp Anja, Elly in Zoom


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1278 : 16 Februar 2008, 20:55:30
:) No komaj čakam!

Sicer pa bi lahko uvedli, da se vsak mesec daje gor slikica mladičkov in lahko spremljamo njihov razvoj, kaj pravite :) Pa seveda tudi že odraslih yorkijev :)


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1279 : 16 Februar 2008, 21:19:42
 >:( >:( >:( >:( spet me zajebava


Lp Anja, Elly in Zoom


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1280 : 16 Februar 2008, 21:31:58

popoldansko polezavanje


skrivanje pod mizo



Lp Anja, Elly in Zoom


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1281 : 16 Februar 2008, 21:33:14
wiiii kak luškani slikici ;D honki zelo lepega kužeka maš res :-*



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1282 : 16 Februar 2008, 21:34:20
Jaz se strinjam. Evo moja Lou:



Aja sem dobila včeraj za čuvat papagaja od sosede in nisem mogla verjet, da se ga Lou tako boji. Sem mislila da ji bo zanimiv ampak ne, prav strah jo je.  ;)



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1283 : 16 Februar 2008, 21:36:30
Honki, full je lepaaa!!!! ;D ;D ;D
Se že veselim, ko se bosta z Lou spoznali, vidim da rabi moja malo družbe kužkov, se vidi da ji manjka.



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1284 : 16 Februar 2008, 21:36:54
kaj imas to????


mnjami....


jeza po friziranju...hude zamere :'(


evo to je za danes to...zdej cakamo pa ando in petval ...onedve imata najmlajse



Lp Anja, Elly in Zoom


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1285 : 16 Februar 2008, 21:39:43
jeee petval mi je misli brala....

aj res se morava nujno dobit!!!

Lp Anja, Elly in Zoom


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1286 : 16 Februar 2008, 21:40:16
oooooooooo pa to ne morš vrjet kaka cukerčka sta  ;D upam da njuju bom lahko videla :)
kak lepi mašelček jee :P jaz bi tud mojmu Linu(čivavi) rada naredila tako sam ima premalo dlako ::) ;D



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1287 : 16 Februar 2008, 21:44:14
oooooooooo pa to ne morš vrjet kaka cukerčka sta  ;D upam da njuju bom lahko videla :)
kak lepi mašelček jee :P jaz bi tud mojmu Linu(čivavi) rada naredila tako sam ima premalo dlako ::) ;D

elly se zahvajuje...seveda je takoj vsa vazna...ja civaviki bos pa bolj tezko copka naredla...to se lahk mi z nasih norcujemo in jim delamo...moja jih ma po mojem ene 10 teh masnic...taksnih in drugacnih...

ja vem gigosy kaj hoces, sam se nisem bla kaj v tisti trgovini :(

Lp Anja, Elly in Zoom


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1288 : 16 Februar 2008, 21:55:04
Ej honki, ko boš imela čas pokliči, se bomo dobili.  ;D

Ej Vanja koliko pa kaj tehta ta tvoj Lin? Veš saj s temi čopki so tak same težave(vsaj pri meni), potrebujem toliko časa da ji lepo naredim, potem pa gre v svojo hiško in se tako dolgo valja po njej, da si ga razdre in ponovno sem na začetku ;)-je prava lumpika!!!



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1289 : 16 Februar 2008, 21:57:24
Ena skupinska,ko nam je frizerka tako grdo postrigla ušesa in smo kot netopir!!!! :P :P

In ena ko čakamo na sprehod!!! 8) :D 8)


Ne se bat saj zdaj so mi že malo zrasle dlake na ušesih,ne bom vas prestrašil v MB!!! ;)
Drugač sem zelo prijazen kuža in ful vesel,ko vidim koga novega,najbolj vesel pa sem
otrok ;) :P ;) :P

Hehe petval s tem pa nimaš samo ti jeze,če ne gre z valjanjem pa si še malo pomagamo s tačkami!!! :D :D :P :P

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/