Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1717707

vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1290 : 16 Februar 2008, 22:05:48
vav suzana tud tvoj medek je zelo luškan, še posebej z oblekico pa čopkom na vrhu glave ;D škoda da ga v petek ni bilo zraven :P

tvoji dve hčerkici sta pa itak lubiki mali sem njuji sam gledla kak sta simpatični :-[ ;D



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1291 : 16 Februar 2008, 22:07:54
Ja samo da gre dol z glave to čudo!!! :P

Pa ni kot drakula, je prav postaven yorki, pa tvoje deklice so prave male damice-same bonbončke imaš doma!!! ;D ;D ;D

Joj ko se jaz spomnim kakšna malo je bil Lou-Lou ko smo jo domov prinesli. Nevem če sem takrat dala kakšno sliko gor, evo zdaj eno:




medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1292 : 16 Februar 2008, 22:15:24
Tukaj pa je naš junak,takrat,ko je prišel k nam (star 3 mesece)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1293 : 16 Februar 2008, 22:24:35
Ja cukerčki so kaj češ druga rečt ;D

Evo jih še nekaj cukrov:

http://www.youtube.com/watch?v=r1P9nwd98BM



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1294 : 16 Februar 2008, 22:30:51
No fajn da ste se vsi malo opogumili in dali slikice svojih lepotk in lepotcev :) Rees so luškani vsi :)

Mala Elle je res prava lepotička, ful mi je všeč obrazek :) A te mašnice so na gumico?

medo...koliko pa je tvoj zdaj star? res je taki medek :)

lou je pa tud taki srček mali, pravi mladiček še za enkrat :)

No sicer pa glede mašnic je treba vztrajati :) Pri meni je kitajčica taka, da si takoj spravi dol krokodilčka, gumice smo nehali uporabljati ker si jih je vedno ven pocufala pa še mal dlake zraven...No sicer pa zdaj je že kar ok, si več ne poskuša dol spravljati tako kot na začetku :) Tako da se lepo navadijo, samo vztrajati je treba :)


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1295 : 16 Februar 2008, 22:35:34
Kakšni pa se vam zdijo ti yorkiji na posnetku? Tisti eden ki je tak bol na kratko postrižen in kot da ima ovratnik je če ste se zavzele isti kot lastnica, tista ki jo pokaže tako za njim ;D ;D



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1296 : 16 Februar 2008, 22:39:44
Medo je zdaj star 9 mesecev in 8 dni!!!! ;)
Res so vsi pravi mali bonbončki,ni mi žal,da sem ga vzela k sebi in ga ne bi dala za noben dnar na svetu!!! :-* :-*
Naš je tak potrpežljivček,če bi jaz bla na njegovem mestu bi tamalo že celo pogrizla,on pa jo samo tako potrpežljivo gleda in ji vse dovoli!!!Najraje ga vtakne v voziček za pupe in potem imata dirke po stanovanju gor in dol.Ampak zgleda da mu paše,ker se včasih kadar ona spi al pa je ni doma kar sam spravi v voziček in čaka če ga bo gdo fural!! :P :P
Pa tud v avtosedež se spravi in v njem lepo spančka!!! :D :D

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1297 : 16 Februar 2008, 22:46:12
Honki kje pa nabavljaš mašlčke???V Mariboru nimajo nič pametnega!!
Kaj pa pravite na tega???
Jaz sem se mu nasmejala do solz!!
Pa vklopite zvočnike!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=yDT4fgNk0cU&feature=related

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1298 : 16 Februar 2008, 23:22:26
Uuuuu...kakšne lepe bubike imate doma. Poljubčke vsem! :-* :-* :-*


Medo...kaj nisi povedala, da imate še zlatega prinašalca doma... :P





honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1299 : 16 Februar 2008, 23:23:55
medo masnice mi tinkapletinka prinese iz ceske...so dost cenej...boticelli so pa na gumice ja(tud men je njen obrazek za pojest!)...ampak itak ni panike, ker ji prvo nardim cop, pol pa cez gor dam se masnico....

tud moja pupika je stara 9 mesecev in 11 dni... medo kolk je tvoj lubek kaj tezek? moja se je zgleda ustavila na 1,85 kg...odvisno kolk se nazre...haha


Lp Anja, Elly in Zoom


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #1300 : 17 Februar 2008, 10:09:04
Vanja tvoja čivava je prečudovita  :) Luštna slikica ;) Me veseli, da je vmes še kakšna fotka kake druge pasme ;)
Honki pri tebi se itak ne bom ponavljala, ker se že počutim kot pokvarjena plošča, sicer pa itak veš da mi je tvoja Elly čez vse srčkana in je očitno iz dneva v dan lepša  ::)
Medo in petval tudi tebi hvala za luštne slikice. Končno se je tema na forumu obrnila na bolje  :)

No ampak vseeno moram še nekaj povedati, ker me sedaj 2 dni ni bilo in nisem imela prilike, potem zaključim.  :)
Arieta praviš da so tvoji mladički tako dragi zato, ker hodiš na parjenje daleč in drago plačaš plemenjaka. Kaj pa takrat ko ne greš na parjenje daleč in ne plačaš plemenjaka? Če se spomniš si meni že pred cca 3 leti ponujala samčka (Talisman) za vrtoglavo vsoto 2000 EUR potem si mi po pregovarjanju spustila na 1800, kar se mi je še vedno zdelo povsem neprimerno. To sem ti tudi takrat povedala! No in oče tega samčka, ki naj bi bil po tvojih ocenah prvoklasen in prečudovit je bil tvoj Qubec, torej ni bilo nobenih posebnih dodatnih stroškov. Torej tvoja trditev, da so mladički dražji zato, ker pač greš daleč na parjenje itd. spet ne drži. Aja pa da ne pozabim, da kljub temu, da ga takrat nisi mogla prehvaliti se nikoli nikjer ni pojavil na nobeni razstavi in tudi ničesar ni nikoli dosegel.
Spet boš rekla zakaj sem se spravila nate. Oprosti ampak blazno sem občutljiva na to, da nekdo skuša zavajati nevedne laike z raznimi neresnicami, pa si to ti ali pa nekdo tretji. In sicer zakaj je tako, ravno zato, ker sem tudi sama bila blazno razočarana ko sem preplačala mojega prvega yorkija Gigija. Prepotovala precej km, da sem šla ponj v Nemčijo, plačala sem ga kot potencialnega razstavnega mladička, dobila pa v vseh pogledih hišnega ljubljenčka. Zakaj? Zato ker sem kot mnogo laikov naivno verjela besedam vzrediteljice. Psiček je bil srčkan tako kot mnogo drugih, samo to ni vse. Za razstavno kvaliteto je potrebno mnogo več kot samo to, da je psiček luštkan in simpatičen.
Poleg tega pa si ne zatiskajmo oči, da daješ v solastništvo yorkije izključno zato, da potem, ko imajo prvič leglo vzameš iz tega legla še enega mladička, ki ga potem prodaš in ne zato, ker je yorki tako zelo perspektiven, da bi ga želela imeti v solastništvu. Pa da ne pozabimo, ko samička enkrat skoti in dobiš mladička se solastništvo prekine. Torej v čem je smisel, razen v tem da vzameš mladička, ki ga potem zopet prodaš. Zakaj nikoli ne daš v solastništvo samčka? Seveda je tvoj interes v solastništvu zopet zgolj finančni, saj tako prodaš samičko za recimo 1300 eur, kar je marsikomu veliko bolj dostopna cena kot seveda 2000 EUR in kasneje vzameš iz legla še enega psička, ki ga nato prodaš za vsaj 1000 EUR. Potem pa si vsak naj sam izračuna koliko  je novopečeni lastnik tvojega yorkija dejansko plačal zanj.
Ravno tako navajaš, da te takrat, ko je bila Honki zainteresirana za mladička iz legla Hunderwood-a niso prevarale oči. Spet se ne morem strinjati, saj si isto trdila za samčka (da je prvoklasen) in zanj želela imeti 1.800 EUR, kasneje si ga prodala kot hišnega ljubljenčka, kar to dejansko tudi je. Ne bi dajala slik gor saj sem videla da si jih celo iz svoje spletne strani umaknila, torej predvidevam da ne želiš da se pojavljajo v javnosti. Seveda pa če nekdo za vsakega svojega mladička trdi, da je prvoklasen in naj naj...  potem prej ali slej mora tudi kdaj imeti prav, saj se verjetno vsake toliko res skoti kakšen tak.
Svojo ceno si opravičevala tudi s tem, da si parila s Hunderwood Obsession samčkom, katerega parjenje naj bi bilo tako zelo visoko. No očitno spet ni vse tako kot praviš, zakaj bi sicer vzrediteljca v Nemčiji, ki je ravno tako parila z istim psom (samička je vrhunska) postavila ceno za mladičke samo 1.300 EUR.

Tako sedaj zaključujem to temo.
Ker nimam novih fotk bom dala gor kar link, kjer si lahko pogledate dogajanje na našem dvorišču :))))) Speedy je namreč odkril novo igračko, ki jo sedaj za nobeno ceno noče nikomur dati niti za pogledati ;)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5047534569cd8cf205fbd7&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email

S slikami je malce težje, ker so naviti in jih moram posebej odmotati in urediti za slikanje. Bom pa naredila nekaj fotk v nedeljo na razstavi ;)

lp


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1301 : 17 Februar 2008, 10:14:15
 :D :D :D Tjašav ne samo,da imamo zlatkota, imamo še dva volka in jelena z velikimi rogovi!!!! :P :P :P

Honki Medo je dolg 33cm in tehta 2,6kg!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1302 : 17 Februar 2008, 10:47:08
gigosy hvala za pohvalo :-[ lepo da si opazla slikico :'(  ;)

moram priznati da so mi te vaše slikice od vaših kužkov naravnost prekrasne in to čisto vse ;D

le dajte še kakšne slikice da se jih malo nagledamo ;D

lp :-*



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #1303 : 17 Februar 2008, 10:56:53
Gigi pri starosti 4 mes.






vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1304 : 17 Februar 2008, 11:06:48
waw kak je luškani kužek ;D na drugi sliki se je tak bogega naredo ;D fuuull lepe slikice :-*



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1305 : 17 Februar 2008, 11:21:21
petval spregledala sem tvoje vprašanje ;D moj Lin pa tehta točni 1 kilico :)



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1306 : 17 Februar 2008, 11:32:41
vanja , mogoce si ze napisala pa sem spregledala...kolk je pa stara? fulll je luskana...mene pri civavah moti samo da spuscajo dlako, drugac so mi pa fenomenalne...

aja vanja glede gigijevih slik...une ta druge ko se je nardil bogo...to znajo prav dobro...sam da izsilijo kaj

Lp Anja, Elly in Zoom


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1307 : 17 Februar 2008, 11:53:45
honki ;D Lin je fantek :P star bo 5 mesecev ;D Drugače pa glede dlake za enkrat še ni kaj pretiranega ;)
ja saj to pa poznam ja ko se nardi bogega sam da mu daš kakšen pribolšek :)



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #1308 : 17 Februar 2008, 12:02:49
Vanja tvoja čivava je prečudovita  :) Luštna slikica ;) Me veseli, da je vmes še kakšna fotka kake druge pasme ;)
Honki pri tebi se itak ne bom ponavljala, ker se že počutim kot pokvarjena plošča, sicer pa itak veš da mi je tvoja Elly čez vse srčkana in je očitno iz dneva v dan lepša  ::)
Medo in petval tudi tebi hvala za luštne slikice. Končno se je tema na forumu obrnila na bolje  :)

No ampak vseeno moram še nekaj povedati, ker me sedaj 2 dni ni bilo in nisem imela prilike, potem zaključim.  :)
Arieta praviš da so tvoji mladički tako dragi zato, ker hodiš na parjenje daleč in drago plačaš plemenjaka. Kaj pa takrat ko ne greš na parjenje daleč in ne plačaš plemenjaka? Če se spomniš si meni že pred cca 3 leti ponujala samčka (Talisman) za vrtoglavo vsoto 2000 EUR potem si mi po pregovarjanju spustila na 1800, kar se mi je še vedno zdelo povsem neprimerno. To sem ti tudi takrat povedala! No in oče tega samčka, ki naj bi bil po tvojih ocenah prvoklasen in prečudovit je bil tvoj Qubec, torej ni bilo nobenih posebnih dodatnih stroškov. Torej tvoja trditev, da so mladički dražji zato, ker pač greš daleč na parjenje itd. spet ne drži. Aja pa da ne pozabim, da kljub temu, da ga takrat nisi mogla prehvaliti se nikoli nikjer ni pojavil na nobeni razstavi in tudi ničesar ni nikoli dosegel.

Prvo i osnovno ,pogledaj koliko Quebec ima titula i izracunaj koliko je u njega ulozeno ! Drugo to leglo je rodeno carskim rezom + dohranjivali smo bebe svaka 2-3 sata i tako 21 dan !
Moja cijena je bila takva SAMO ako se uspostavi da je pas izlozbeni ( ti si me pitala za stence u dobi od 2 dana starosti prvi puta i ja sam hipoteticki rekla koliko ce biti cijena AKO stene prezivi i bude izlozbeni pas !!!! ) .Kako sam ti sama kasnije rekla on je klasican kucni ljubimac i naravno da je kao takav i prodan !
Uz to ja NISAM prodala kucnog ljubimca pod izlozbeno stene ili cak pod izlozbenog psa !!!!
 A ,dozvolit ces cijena od 1000€ za kucnog ljubimca kojem su oba roditelja multi sampioni nije previsoka !
 A ,ako mislis da je onda je to tvoje pravo kao i pravo svih ljudi kako sam vec rekla da odluce koliko ce platiti psa i gdje ce ga kupiti !
Ja za sve svoje stence ili prodane pse imam ugovore u kojima pise i cijena za kuju je pas prodan pa ako te jako zanima nije problem ,mozes vidjeti


Spet boš rekla zakaj sem se spravila nate. Oprosti ampak blazno sem občutljiva na to, da nekdo skuša zavajati nevedne laike z raznimi neresnicami, pa si to ti ali pa nekdo tretji. In sicer zakaj je tako, ravno zato, ker sem tudi sama bila blazno razočarana ko sem preplačala mojega prvega yorkija Gigija. Prepotovala precej km, da sem šla ponj v Nemčijo, plačala sem ga kot potencialnega razstavnega mladička, dobila pa v vseh pogledih hišnega ljubljenčka. Zakaj? Zato ker sem kot mnogo laikov naivno verjela besedam vzrediteljice. Psiček je bil srčkan tako kot mnogo drugih, samo to ni vse. Za razstavno kvaliteto je potrebno mnogo več kot samo to, da je psiček luštkan in simpatičen.
Poleg tega pa si ne zatiskajmo oči, da daješ v solastništvo yorkije izključno zato, da potem, ko imajo prvič leglo vzameš iz tega legla še enega mladička, ki ga potem prodaš in ne zato, ker je yorki tako zelo perspektiven, da bi ga želela imeti v solastništvu. Pa da ne pozabimo, ko samička enkrat skoti in dobiš mladička se solastništvo prekine. Torej v čem je smisel, razen v tem da vzameš mladička, ki ga potem zopet prodaš. Zakaj nikoli ne daš v solastništvo samčka? Seveda je tvoj interes v solastništvu zopet zgolj finančni, saj tako prodaš samičko za recimo 1300 eur, kar je marsikomu veliko bolj dostopna cena kot seveda 2000 EUR in kasneje vzameš iz legla še enega psička, ki ga nato prodaš za vsaj 1000 EUR. Potem pa si vsak naj sam izračuna koliko  je novopečeni lastnik tvojega yorkija dejansko plačal zanj.

Vidis ,opet imas krive informacije ....ja psa prodajem u suvlasnistvo samo zato da nemam doma vise od 15 pasa sa svim starim psima koje ja ne poklanjam ili prodajem .....i te pse u suvlasnistvu ja izlazem ....a suvlasnistvo ovisi da li se radi o kuji ili o muzjaku ....i za tvoju informaciju imam muzjaka prodanog u suvlasnistvo !!!!!
Ljudi koji pristanu na suvlasnistvo takoder nisu prisiljeni na to nego je to njihova dobra volja i zele da pas bude izlagan !
Inace postoji nekoliko vrsta suvlasnistva pa nema smisla pricati samo o ovom koje si ti navela...ali ne vidim nista u tome lose da iz cijelog legla nakon sto JA platim papire ,obavim uzgojni pregled ,izazem psa o svom trosku i uredujem ga naravno ...a kada dode vrijeme vodim i na parenje opet o svom trosku i kod sebe se brinem za kuju i leglo 2-3 mj uzmem jedno stene !!!
Bi li ti to sve radila za samo jedno stene i svim troskovima koji idu uz parenje i okot pa i brigu o kuji i bebama kasnije ???? bas me zanima .....


Ravno tako navajaš, da te takrat, ko je bila Honki zainteresirana za mladička iz legla Hunderwood-a niso prevarale oči. Spet se ne morem strinjati, saj si isto trdila za samčka (da je prvoklasen) in zanj želela imeti 1.800 EUR, kasneje si ga prodala kot hišnega ljubljenčka, kar to dejansko tudi je. Ne bi dajala slik gor saj sem videla da si jih celo iz svoje spletne strani umaknila, torej predvidevam da ne želiš da se pojavljajo v javnosti. Seveda pa če nekdo za vsakega svojega mladička trdi, da je prvoklasen in naj naj...  potem prej ali slej mora tudi kdaj imeti prav, saj se verjetno vsake toliko res skoti kakšen tak.
Svojo ceno si opravičevala tudi s tem, da si parila s Hunderwood Obsession samčkom, katerega parjenje naj bi bilo tako zelo visoko. No očitno spet ni vse tako kot praviš, zakaj bi sicer vzrediteljca v Nemčiji, ki je ravno tako parila z istim psom (samička je vrhunska) postavila ceno za mladičke samo 1.300 EUR.


O cemu se tu radi ??? Pá Honky je dosla k meni i trazila je SAMO kuju ...tako da ni taj muzjak ni Simon nisu dolazili u obzir .....a Tissa joj nije bila ok iz nekog samo njoj poznatog razloga .....a za nju je cijena bila 1000€ !!!
Muzjak o kojem ti pricas je vrlo lijep pas -tipican Hunderwood kojeg sam zadrzala i pokusala izlagati ali on nije volio izlozbe pa sam ga prodala u dobi od 7mj kada je promijenio i zube...imao 2 testisa ,ravna leda i ostalo korektno ...drugo ako se tebi ili nekome taj tip psa nije svidao ali pas je sigurno korektan i odgovara standardu pasmine i da sam se jako potrudila on bi hodao na izlozbama ,samo sam ja procijenila da pas koji u prirodi nema strast prema izlozbama ne treba biti prisiljavan ,pa je prodan da uziva samo u setnjama i na kaucu!!!
I za informaciju za njega su se zanimali uzgajivaci uglavnom radi linije i toga sto je sasvim korektan  i bili su spremni platiti cijenu koja je dalkeo visa od one po kojoj sam ga ja nakon dugog razmisljanja i ulaganja u njega odlucila prodati !!!
Pro tome sam trazila idealan dom sa bar jos jednim psom jer je on naucen na drustvo i mogla si procitati na mojoj stranici da smo posebno istaknuli da molimo uzgajivace da se za njega ne javljaju !!!
Nisam skinula pse dugotrajno sa stranice ...svi ce s eponovno vratiti na novu stranicu koja je u izradi !

Jos jednom ponavljam -svatko postavlja cijenu koju smatra postenom ,a samo posteni javno kazu cijene i daju ugovor kojeg se kasnije i drze! Moje cijene nisu tajna i sama sam ih napisala ...a moj ugovor ima stavku da svi stenci koji od mene idu su zdravi i za to garantiram ....a u novije vrijeme imam i stavku da u slucaju ako se u nekoj dobi zivota kod psa kojeg sam ja uzgojila i prodala nastupe genetske bolesti JA snosim troskove lijecenja ,a u slucaju smrti psa od posljedice genetske bolesti JA dajemo drugo stene !!!
E ,sada je pitanje kome je to bitno ,a kome ne .....i na koje uvijete i cijenu ce netko pristati ...svi imaju pravo izbora u danasnje vrijeme i ne vidim u tome nikakav problem !
I sama si Klara platila visoku cijenu i za svoju kuju ako tako gledas jer ona je dobivena kucnim uzgojem ,a njen tata je u vlasnistvu uzgajivacice i njegove djece ima toliko da im se ni broj ne zna vise iako je pas star i kada si ju uzimala bila je stara 3mj i NIKADA nije trenirana za izlozbe niti je bila na nekoj izlozbi ,pa je ipak prodana tebi kao izlozeno perspektivno stene ! Sto kod mene nije moguce recimo ! I ne zelim vise raspravljati o cijenama niti o razlikama uzgajivaca kod kojeg psi zive u dnevnom boravku i sa njima se stalno radi ,od uzgajivaca koji pse drzi u posebnim prostorima i maximalno sa njima provodi nekoliko sati dnevno !

Zelimo Vam ugodan i suncan nedjeljni dan
The Best Models Team



Tako sedaj zaključujem to temo.
lp

Gigosy ,iako sam rekla da se vise na ovu temu necu vracati ipak ti moram odgovoriti jer pises o necemu o cemu ne znas sve informacije



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1309 : 17 Februar 2008, 12:31:28
Joj, punce. Tri dni že pišete o cenah, kaj je kdo rekel in zakaj in kako ... Dajte tele vaše "spore" rešit na privat. Očitno se arieta, gigosy in honki osebno poznate torej mislim, da boste to lahko brez problema rešile drugače, kot tule javno ;)

Lp nina



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #1310 : 17 Februar 2008, 12:42:14
Potpuno se slazem Nina ,i sama ne vidim u cemu je problem i zasto je doslo do toga ?
Samo zato sto sam jednoj osobi koja me javno pitala za cijene moji pasa napisla odgovor javno ne kao sto bi vecina ljudi napisala privatnu poruku !
I jer sam napisala da generalno ne prodajem pse uzgajivacima!
Ima par uzgajivaca koji ce dobiti stene od mene ali ne vidim zasto bi se morala pravdati !
 I mnogo poznatiji uzgajivaci od mene ne prodaju drugim uzgajivacima osim nekim iznimkama samo sto to vecina ljudi koji nisu u cijeloj toj prici ,vec promatraju sa strane ne vide .
Slazem se ,ova rasprava je otisla predaleko i smisao i bit imanja yorkia i voljenja te pasmine se kroz ovakve rasrave gubi .
Ipak ne mogu ne napisati istinu ,ali kako sam vec rekla ma sta neki napisali ja stojim iza svojih rijeci i djela i uvijek stojim istinskim ljubiteljima pasmine na raspolaganju sto su mnogi i sa ovog foruma prepoznali pa se dopisujemo i rado druzimo  !
Lp
Latica & dlakavci



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #1311 : 17 Februar 2008, 12:44:06
Samo kratka replika na tisti del, ki me je pa sedaj res razjezil.
Arieta pa saj ne morem verjeti. Res je, da si mi za Talismana rekla takoj ob rojstvu da bo cena od 1500 - 2000 Eur odvisno od kvalitete, potem pa si mi ga pri starosti 3 mes. ponujala kot izredno perspektivnega za 2000 eur. Prosim ne zanikaj tega ker to je pa že malo preveč. Govorila si mi kako je popoln, kako prekrasno ima hojo, da je rojen za razstave, da je iz dneva v dan lepši. Škoda da sem pred kratkim formatirala Windowse ker bi ti sicer poslala vse maile in slike ki si mi jih pošiljala ko je bil star 3 mes. Poleg tega si mi tudi kasneje rekla da ne hodi na razstave izključno zato, ker lastniki nočejo razstavljati in ne zato ker je pet kvalitete in da se ti zdi škoda da se ne razstavlja.

Samo toliko, ostalo ne bom komentirala, ker se to verjetno res ne bi nikoli končalo. Ninci se strinjam s tabo. Kar se mene tiče je ta tema zaključena.

No sedaj pa raje pojdimo na sončka in se imejmo raaaaaaadi  :D :D :D


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1312 : 17 Februar 2008, 14:40:16
O glej ga, lepotca Gigija... :-* :-* Posnetek je pa ta boljši...mi bi tudi imeli tako veliko mehko igračko! :P

Vanja...kakšen lepi pikec je tvoj Lin...tudi jaz sem mislila, da je punčka, ker ima Botticelli kitajčico z istim imenom
Mimogrede...tudi v tej temi bi jo lahko malo prilepila, da je ne bi rabili hoditi gledati h kitajčkom... 8)


Lp



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1313 : 17 Februar 2008, 15:07:44
Tjašav tud ti bi nam lahko tvojadva pokazala od spredaj,ne da jih vidimo samo od zadaj,pa še to na tako majhni slikici!!! :P :D :D
Pa Medo jima pošilja avtogram in koš  :-* :-* :-*

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1314 : 17 Februar 2008, 15:15:18
Hehe... ;D...zelo ju težko dobim, ker nonstop norita, ko se pa uležeta drug preko drugega in se umirita, pa sta takšna pri frizuri, da bi še kdo mislil, da imam mini bobtaile doma... :o, če pa jima pričnem frizure delati, pa spet z okami zavijata... ::) :P ...(aja...pa še lena sem :-[)

Hvala Medo za avtogram...si ga bo Ruby pod pojšter spravila... ;D 8)



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1315 : 17 Februar 2008, 15:48:16
Hej medo in tjašav, jutri grem v Ljubljano in mogoče švigneva še do Maribora malo pogledat domov, tako da če pridem se lahko kaj vidimo, če sta za. Pošljita mi telefonske št. v ZS pa vaju pokličem, če mi uspe do MB prit.


Gigosy sem videla na posnetku, da se tvoji mičkeni zelo lepo igrajo z velikim, jaz pa sem vsa panična ko se nam na sprehodu približa kak velik kuža. Vem da je ne smem v naročje jemat, ampak to naredim kr avtomatsko. Verjetno se kužki že med sabo pomenijo, ne?! Sem jaz tista, ki pretirava. Sem pa opazila, da moja Lou ful skače po drugih kužkih, je vsa vesela, ko pa se ji malo približajo, pa kr rep med noge. Smo včeraj bili na sprehodu in tukaj pri nas je en tak travnik, kjer jo malo spustim da teče in je prišla mino pudlica od sosede, pa na začetku sta se malo lovile, potem pa se je Lou kr nekaj prestrašla, rep med noge in tekla stran, tako da sem jo komaj zvabila k sebi!!! :(
Ima kdo kak nasvet kako naj z njo ravnam v takih situacijah? Rada bi, da se nebi tako prestrašila in da bi k meni prišla, ne pa kr nekam tekla tako brezglavo!!!
Verjetno se premalo druži z drugimi psi ali kaj?
Kaj naredit v primeru, ko vidiš, da jo je strah drugega psa? Jo pustit ali jo dvignit?  :( :(




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1316 : 17 Februar 2008, 16:01:50
No dve slikice moje Linče :)
Na drugi slikici je bila čisto crknjena od sprehoda in pol sem jo pa še jaz mučila z slikanjem in me je mela že dovolj tako da je že z očmi zavijala ...:) :P


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1317 : 17 Februar 2008, 16:10:38
Če ti poznaš psa, potem ni potrebe dvigovati psičke. Če pa ne poznaš psa in recimo ta ful rine v tvojo oz je brez vrvice, potem bi jo jaz dvignila, ker nikoli ne veš.
Sicer pa fajn je če imaš možnost, da spozna čim več psov in da se nauči igrati z drugimi psi...zato so tudi fajn pasje šole recimo :)

SIcer pa pri meni je isto, s tem da je Lin ful prestrašena kar se drugih psov tiče, ene sploh ne mara in renči drugi so pa ok, čisto odvisno. Recimo enkrat je prišel en saluki in Lin ni bila privezana, sta se lepo povohala in se je potem saluki hotel igrati... Lin pa to ni bilo všeč, ker je on začel skakati z tacami okoli njein se je ona ful prestrašila in laufala stran od njega... v tem trenutku pes ne razmišlja da pride do tebe ampak laufa stran od psa... tako da je treba situacijo v naprej predvideti in od takrat jo raje pripnem ko gremo mimo kakega psa in je mir.
Tako da v situaciji ko ne poznaš drugega psa, ta pes nima kaj priti do tvojega in mu gnjaviti posebno če ni na povodcu in je lastnik metre stran...

Nikakor pa ne sme biti pes prestrašeni, posebno yorki ne ;) Ker je to vseeno terier in mora imeti pogumen karakter. Tako da maximalno če vidiš da gre kakšen drugi pes na povodcu, ti tudi svojo pripni, če se hočeta povohati normalno pustiš.
Sicer pa je mladička strah drugih psov takrat če so imeli kakčno slabo izkušnjo... ali če je lastnik pretirano zaščitniški... ne vem kakšen karakter imajo starši, ker tudi to vpliva.


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1318 : 17 Februar 2008, 16:53:40
meni se je danes enako zgodilo ;D pri meni  je bila kolegica z čivavo in sta se lepo normalno igrale ;D potem pa sem šla na sprehod pa sem tam srečala eno gospo tud z mladičem pa je kr lajav pa lajav tak glasno da so men uhe bolele >:( pa kr ni nehav...pol ga je lastnica začela tepsti po glavi...eh bv :( pa še lin se je začel tresti da je še zdaj zmeden.... :'(



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #1319 : 17 Februar 2008, 17:00:19


ta je iz razstave v LJ
no pa mi je uspel najt eno fotko - me neki digitalc heca pa noče dat fotk od sebe  :P