Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1715177

tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1350 : 18 Februar 2008, 17:59:18
A bi jaz tud dala žličko lanenega olja v balzam?

Kupila sem jima tudi en paketek te naravne prehrane Natuere diet z rižem in morsko ribo...meni je šlo na bruhanje, ko sem jima delala večerjo, ne prenesem vonja svežih rib(razen na morju 8) in točno tak vonj je bil...upam, da se ne bosta danes dosti z mano pogovarjala, ker jima ponavadi kar konketno ''zapiha'' iz ust... >:D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1351 : 18 Februar 2008, 18:29:21
Joj ne cele žličke :) Razen če nočeš sa bo kuža imel konkretno wet look videz :) Jaz sem recimo dala slabo čajno žličko balzama, približno 2dcl vode intočno 2 kapljici olja - to je bla mešanica za Lin, in se ne pozna da je blo olje dodano.
No za taro sem naredila isto, samo sem dala malo več olja, po mojem je moralo biti na oko okoli 10 kapljic (približno slaba kavna žlička) olj, in ima zdaj ta moker videz na dlaki, ni pa dlaka mastna v smislu da se lepi. Seveda sem oljnati balzam sprala z dlake, ampak itak olje ostane gori, to je bil tudi cilj. Tako da probaj in boš videli, jaz sem to naredila predvsem zato, da malo experimentiram in vidim kako se bo dlaka lomila ko je naoljena.
Verjeno jo bom morala prej skopati, kot pa če nebi dala toliko olja, ampak ne vem še, bom videla kakšna bo dlaka. Čisto po pravici povedano, je res Tara zdaj tesni kuža (saj Lin je tudi, samo ima bistveno manj dlake :)) ker sprobavam na njej razne variante, kaj najbolje neguje dlako (to me pa zanima, ker če bom v prihodnosti imela puffkota -odlakanega kitajca - bo sigurno fajn vedeti kaj je ok za dlako in da nebom takrat experimentirala :)) Ampak puffko je še daleč, kot že rečeno najprej še ena gola rita :)

Skratka, probaj in boš videla kako se bo obneslo.


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1352 : 18 Februar 2008, 18:34:04
botticelli kolk psov imas pa ti v planu met? 4?

Lp Anja, Elly in Zoom


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1353 : 18 Februar 2008, 18:42:33
Joj to je itak dolgoročen plan :) V bistvu bi ful rada vzrejala kitajčke enkrat v prihodnosti, tako da upam samo da uspe :) Drugače pa kolikor jih pač lahko pride na velik kauč in ogromno posteljo  :P :P :P


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1354 : 18 Februar 2008, 19:03:34
uf pol pa ni problema za 20 komadov golih riti....

Lp Anja, Elly in Zoom


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1355 : 18 Februar 2008, 19:45:34
Ej botticelli toliko "golote" od tvoje kitajčice na sliki proti vsem kosmatim yorkijem je pa zanimiva sprememba :) :)Zelo je lepa!!!

Honki se trudim, da je ne dvigujem in se bom še bolj potrudila!!! Samo je pa smešna, ker doma pa laja kot nora, ko sliši najmanjši šum v stilu "poglejte me kako sem jaz pogumna"!!! ;D
Me prav zanima kako bo na yorkijadi, saj se ji bo zmešalo, ko bo videla toliko yorkijev :) :) :)ali pa bo stisnila repek med noge.
Verjetno je malo vzrok tudi to vreme, ker je tako grdo pa mrzlo in je malo kužkov veni, tako da niti ne more več kot toliko stikov niti imet.

Medo in Tjašav nisem šla v Mb smo iz Ljubljane šli kr nazaj na primorsko, tako da se vidimo na yorkijadi.



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1356 : 18 Februar 2008, 20:08:19
Ej botticelli sem si malo ogledala tvoj spletni album in morem rečt da ima Tara super frizurce. Tista kitka mi je še posebej všeč :D(tista po celem hrbtu).



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1357 : 18 Februar 2008, 21:21:46
Ja francoska kita :) Samo si lahko predstavljaš kakšna je bla ko se je 2x stresla :) Upam da mi še kdaj uspe frizerko naštimati, da ji splete podobno frizuro, recimo da ima  3 kite namesto ene . Mogoče se pa celo jaz zraven spravim, ker Tara je načeloma ful mirna v naročju in se ji da karkoli narediti :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1358 : 19 Februar 2008, 18:53:09
No še dve včerajšnje frizure po kopanju in fenanju :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1359 : 19 Februar 2008, 18:55:34
In še dve od danes, ko mi je blo res dolgčas in sem imela neproduktiven dan, nastradala pa je Tarica :P (no gotova je bila v 20 min, zadeva je nastala med gledanjem 3rd rock from the sun :))

Za enkrat še drži, sem naredila tak da jo ne vleče, ampak mislim da ni najbolj navdušena :) Kmalu bo pa še en kratek filmček na youtube in bom dala link.


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1360 : 19 Februar 2008, 19:15:11
Hihi kak je sladka :D :D :D

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4

vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1362 : 19 Februar 2008, 19:47:37
waaaw kak je lubana ;D ko bi jaz lahko delala tako frizurico Linu :P tak pa ne morem..hehe :D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1363 : 19 Februar 2008, 19:49:58
No če mene vprašaš, potem nikoli več nebi imela enega psa, vsaj v paru morajo biti  :P :P :P ::)


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1364 : 19 Februar 2008, 20:32:12
Ej botticelli to kar si zdaj napisala bom pa dala mojemu dragemu za prebrat sigurno!!!Tudi jaz bi imela še enega, pa moj malo nazaj drži.Verjetno tudi ko jih potem same pustiš je boljše a ne ? Pa kaj ti predlagaš parček ali 2 ista spola?



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1365 : 19 Februar 2008, 20:33:51
Uuuu, Botticelli, kako pa tvoja mala obvlada step! :o
Kitko pa ima čudovito! :-* :-*




tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1366 : 19 Februar 2008, 20:41:21
Evo naše novo ležišče in Ruta, ki si ga je čisto prisvojil. Ležišče sem dala na stopnišče, kjer imata svojo opazovalno točko, saj skozi okno vidita direkt na dovoz in ulico. 8)



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1367 : 19 Februar 2008, 20:43:09
No če mene vprašaš, potem nikoli več nebi imela enega psa, vsaj v paru morajo biti  :P :P :P ::)
Se strinjam!!!! :)
Moji ljubici... :-*




tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1368 : 19 Februar 2008, 20:44:43
In še en majhen nasmešek :)...




petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1369 : 19 Februar 2008, 20:56:58
Tjašav zelo sta luškana!!! ;D ;D ;D Prava srčka!!



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1370 : 19 Februar 2008, 21:06:43
Moram obvezno nabavit te šampone in balzame za njo, ker ta šampon od  veterinarja je ful zanič. Ma kaj vi ko šamponirate tudi po glavi šamponirate? Ne pečejo očke od šampona? Pa recimo okol ust,..



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1371 : 19 Februar 2008, 21:14:03
To pa je zelo pogosta poza mojega Ruta...jeziček ven  :P...še posebej med spanjem.




In tako se imamo radi... :-* :-*


In že spimo...



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1372 : 19 Februar 2008, 21:18:47
js tud hocem se enega psa, ceprav mi odsvetujejo!!!!!da bi moja punca mela druzbo...ona je tolk razigran pes, da rabi se nekoga, pa tolk pocrtana da se rabi stiskat....hocem se enega!!!!

botticelli tara je zakon...kak jo pripravis da tako poplesava?js tud nameravam elly kitke en dan nardit...da bo mala princepesa....

petval...ne samo sampon tud balzam rabis za yorkije...js ko jo kopam jo nasamponiram celo tudi po glavi in gobcku, ter isto naredim z balamom, drugace se ne dobro umije....

tjasa super slikice!!!


Lp Anja, Elly in Zoom


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1373 : 19 Februar 2008, 21:24:39
Hvala honki! Ko boš imela kaj časa bi te res prosila, da se nekako dobiva, pa da mi ti to malo pokažeš kako in kaj, ker jaz sem še zelo "zelena" kar se tega tiče, pa bi se res rada naučila :-[.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1374 : 19 Februar 2008, 22:02:50
Ja, vsaj po mojem mnenju je čisto drugo, če sta dva, ker se lahko igrata, laufata skupaj, imata družbo, ...tako da res nikoli več nebi imela samo enega psa, tudi recimo doma ko imamo bernardinko zunaj, bi takoj imela še enega psa, da ima družbo, samo doma niso za stvar...

Skratka, kaj je bolje, isti spol ali parček,...če imaš samo ljubiteljsko potem mislim da je vseeno, ampak če je parček, potem bi definitivno bilo fajn vsaj enega sterilizirati ali kastrirati. Drugače pa po mojem ni razlike, samo da je družba :)

Glede šamponiranja se strinjam, tudi glavo je fajn šamponirati, pa isto balzam nanesti vsepovsod. Jaz dam na glavo običjano peno, ki ostane v flaški kjer sem mešala šampon in vodo, in sperem na koncu.
Pri Tari so problem tudi ušeska, jaz recimo na začetku nisem vedela da moraš tudi ušeska fajn zdrgniti...pri njej se je prav nabrala odmrla koža in mast gor in je ratal kot en črni prhljaj..se je odluščilo skupaj s dlako ko sem potegnila. Tako da sedaj pazim ful na to, da tudi ušeska predrgnem in fajn prečešem. Samo vseeno mi je to malo čudno, ker nikjer tega še nisem videla da se lahko to zgodi...

Ja drugače pa Tara skoz tako hodi :) Kot da bi poskakovala :) Po mojem zato, ker ima težave z pogačicami, in hodi na ta način že od malega, ko laufa obvezno dvigne katero od zadnjih nog... Poleg tega pa ima ona ful kratke noge in je res drobna, in pride vse skupaj še bolj do izraza.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1375 : 19 Februar 2008, 22:03:46
tjasav...slikice so super :) Tvoji dve sta ful dobre, pa tak ko ležita skupaj :) Drugače pa ima Tara tudi ko spi tako jezik ven :)


lida

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1376 : 20 Februar 2008, 06:11:33
http://zivalice.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=272&catid=8&Itemid=80
lik o prodaji in ceni??? psicke  in vprasanje kaksna je cena in vložen denar v tega psa (to se je na veliko ocitalo Arieti) >:(
zanima me tudi ali ima Gigosy se Gigota in ob vsem tem vsi pametni obmolknejo. Dolgo sem samo brala sedaj pa ne morem bit vec tiho. Toliko o ljudeh ki zelijo dolocene ljudi diskreditirati sami pa so polni besed o ljubezni do yorkijev???????????????



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1377 : 20 Februar 2008, 07:44:36
Joj pa ne spet o tem, mislim da je ta tema že šla mimo lida!!! :(



lida

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1378 : 20 Februar 2008, 08:20:10
Mogoče res ampak oglas je nov in zame je to hipokritizem.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #1379 : 20 Februar 2008, 12:08:32
Lida očitno pišeš pod krinko nekoga saj si se včeraj na novo registrirala. Oddy je stara več kot eno leto kot vidiš pa je v oglasu psička stara 6 mes. Sicer pa če bi jo hotela prodati sem jo imela možnost prodati 2x za ceno 1500 Eur (to je bila tudi nabavna cena) pa jo kot si verjetno seznanjena nisem.
Kar se tiče gigija je pa še vedno v našem družinskem krogu tako da ne vem kaj te muči.

Zadnje dni ne berem več foruma, ker imam precej študijskih obveznosti. Na ta post me je opozorila kolegica. Na nadaljnja brezvezna vprašanja pa ne bom odgovarjala, ker tudi foruma nekaj časa sedaj ne bom brala.

lp