Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1728290

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1380 : 20 Februar 2008, 15:41:19
JOj zdaj pa smo že pri izmišljevanju stvari, kako lahko obsodiš nekoga brez kakršnih koli razlogov, da je to njegov pes in ga prodaja...Pa folk a ste čisto pritegnjeni no ??? Če tako redno bereš temo, potem najprej fajn preveri ogla, pokliči prodajalca in uključi možgane, preden obsojaš ljudi po nepotrebnem.

Res škoda časa, posebno me pa razkurijo osebe ki se vključijo samo ko vidijo možnost prepira, drugače pa nimajo nobene konstruktivne pripombe.

In res je ta debata zaključena, tako da razen če nimaš kakšnih vprašanj v zvezi z yorkiji ali kakno sliko za pokazati, prosim ne piši laži.



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1381 : 20 Februar 2008, 22:13:55
mi se mamo radi, radi, radi radi :P...moj otrocicek brca..ely laja in skace po trebuhu...hahaha ;D

dejmo se rajs menit o tem...ce mas dva psa...a imet samcek in saicko, glede na to da je en steriliziran al dve samicki...al dva samcka....men se zdi da dve samicki sta se kr bojevnici...samcek in samicka po mojem sploh ni slaba ideja, ce je eden od njiju "poštiman"...dva samčka...eh kaj njih briga, sam iscejo moznost kje kero najt....

Lp Anja, Elly in Zoom


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1382 : 20 Februar 2008, 22:46:51
mi se mamo radi, radi, radi radi :P...moj otrocicek brca..ely laja in skace po trebuhu...hahaha ;D
Kako lepo!!!  :-* :-* :-*


Meni je kar dobra ideja samček in samička, še posebej, če je samček kastriran. Rut je po kastraciji postal tak prijazen gey-či :D, Ruby je itak takšen dobrovoljček, da se res dobro ujameta.  ;)



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #1383 : 21 Februar 2008, 08:10:16

Gigosy sem videla na posnetku, da se tvoji mičkeni zelo lepo igrajo z velikim, jaz pa sem vsa panična ko se nam na sprehodu približa kak velik kuža. Vem da je ne smem v naročje jemat, ampak to naredim kr avtomatsko. Verjetno se kužki že med sabo pomenijo, ne?! Sem jaz tista, ki pretirava. Sem pa opazila, da moja Lou ful skače po drugih kužkih, je vsa vesela, ko pa se ji malo približajo, pa kr rep med noge. Smo včeraj bili na sprehodu in tukaj pri nas je en tak travnik, kjer jo malo spustim da teče in je prišla mino pudlica od sosede, pa na začetku sta se malo lovile, potem pa se je Lou kr nekaj prestrašla, rep med noge in tekla stran, tako da sem jo komaj zvabila k sebi!!! :(
Ima kdo kak nasvet kako naj z njo ravnam v takih situacijah? Rada bi, da se nebi tako prestrašila in da bi k meni prišla, ne pa kr nekam tekla tako brezglavo!!!
Verjetno se premalo druži z drugimi psi ali kaj?
Kaj naredit v primeru, ko vidiš, da jo je strah drugega psa? Jo pustit ali jo dvignit?  :( :(



Petval točno tako kot je napisala že botticelli. Mislim da ne pretiravaš ker se bojiš za psička saj niso vsi taki kot je naš Kan. Če psa ne poznaš mu pač ne moreš zaupati saj ne veš kako bo reagiral na majhne pse. Dovolj je trenutek da ga stisne in bo prepozno. Tako da, v kolikor psa ne poznaš, je bolje da jo ne pustiš k njemu. Seveda ni dobro da jo takoj dvigneš v naročje, vsakakor pa jo imej na vrvici in pazi nanjo. Če je drug pes spuščen jo raje vzemi v naročje. Ravno tako v primeru da drug pes sili vanjo in ji to ne odgovarja. 
Kar se pa tiče igranja z drugimi psi je pa tako, da pogosto se yorki želi igrati ampak večina pasem je zanj prevelika oz. pretežka in med igro zelo hitro lahko nehote poškodujejo yorkija. Kar se je zgodilo je bilo verjetno posledica tega, da je pudlica dosti težja od Lou in je verjetno skočila nanjo ali kaj podobnega, kar pa ji ni ustrezalo in se je prestrašila. Tudi naša Oddy je na začetku optimistično pristopila k vsakemu psu in ga bila vesela dokler se ni enkrat igrala z psom, ki je bil sicer majhen ampak precej težji od nje. Od takrat se vedno ustraši če ji sledi malo večji pes. Še vedno gre do njega in ga lepo povoha, potem pa se druženje zaključi  :) Seveda je drugače z nemškim ovčarjem katerega je navajena in ve da jo ne bo pohodil :)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #1384 : 21 Februar 2008, 08:15:16

boticelli tile kitajcki so men vedno bolj vsec...kak je pa kaj njihov karakter?

Ma kitajčki so super, ko pa vidiš še njihov hiperaktivni karakter te pa res povsem prevzamejo  :D Botticelli super fotke ;)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #1385 : 21 Februar 2008, 08:19:38

Da ne omenjam, da ni dlake v stanovanju in jo skopam in sfriziram v 15 min maximalno :)


Moj naslednji pes bo gola rit  :D :D :D


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #1386 : 21 Februar 2008, 08:24:31
A bi jaz tud dala žličko lanenega olja v balzam?

Kupila sem jima tudi en paketek te naravne prehrane Natuere diet z rižem in morsko ribo...meni je šlo na bruhanje, ko sem jima delala večerjo, ne prenesem vonja svežih rib(razen na morju 8) in točno tak vonj je bil...upam, da se ne bosta danes dosti z mano pogovarjala, ker jima ponavadi kar konketno ''zapiha'' iz ust... >:D

TjašaV naturediet od ribe grozno smrdi se strinjam. Jaz sem skoraj padla v nezavest ko sem odprla tisti paket. Niti psi niso bili preveč navdušeni nad tistim okusom tako da sem kupila samo enkrat in nikoli več. Fenomenalen pa se mi zdi okus jagnjetine. Sicer tudi ni vonj po mojem okusu  :D ampak psi ga imajo radi pa tudi vonj je bistveno bolj sprejemljiv ;)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #1387 : 21 Februar 2008, 08:41:20
TjasaV full sta luštna ko se takole stiskata.
Tudi Speedy in Oddy se rada stiskata, Gigo pa je samotar in ima rad pri spanju mir  :D



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1388 : 21 Februar 2008, 08:45:22
Jaz pa sem vzela od NV lososa,pa presenetljivo sploh nima nekega posebnega vonja po ribi,pa še jemo ga zelo radi :P :P :P ČUDEŽ!!!! :P :P
Tudi jagnjetina od NV je enkratna in briketki so tako majhni,da ni nobenih težav!!Res smo super zadovoljni!!! :P :P :P

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1389 : 21 Februar 2008, 09:36:21
Ja hvala Gigosy si me malo pomirila, sem se bala da fulll pretiravam. Mi gredo na živce eni ljudje, ko pojma nimajo o pseh recimo, pol pa se srečaš kje na kakšni jasi in te gnjavijo recimo kot "spusti psa da se igrajo(čeprav je njihov 5xvečji ali starejši), eh jih ne upoštevam niti malo, samo ti pritisk dvignejo, ko so pametni kot strela, celo vedo kaj je boljše za tvojega psa in to pasmo, čeprav je niso nikoli imeli!!! >:(

Uglavnem povejte mi ali katera hrani psa še z kakšno konzervo(nisem zasledila kakšne debate o tem). Mislim zraven briketov, ne kot samostojno! Če ja katero konzervo priporočate?

Pa pardon Gigosy, če si to verjetno že napisala kje nazaj v postih, samo ne vem na kateri strani je bilo, pa da ne grem zdaj vse brat za nazaj, katere brikete ti uporabljaš?

Pozdravček :)



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #1390 : 21 Februar 2008, 10:47:10
Brikete imam Nature`s Variety
http://www.sen.si/natures_variety.htm

kar se tiče pa konzerv je pa meni najboljši NATURE DIET JAGNJETINA ;)


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1391 : 21 Februar 2008, 12:50:41
Mi papcamo isto hrani kot kosmatinci od gigisy!!! :P :P :P

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1392 : 21 Februar 2008, 12:52:50
Uuuuu, Gigosy, kako sta lepa... :-* :-* :-*carteka mala!

Mi pa imamo, bolj kot ne, ribje tedne in jih naša dva obožujeta in se ob tej priložnosti še zahvaljujta Botticelli za idejo :D. Bomo pa tudi kasneje poskusili jagnjetino in naša dva bosta zagotovo za ;D.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1393 : 21 Februar 2008, 15:21:20
Glede konzervic...jaz sem moji dve prej ful bolj hranila z konzervami, zdaj smo pa kar prešaltali na pravo meso :)
Vseeno če se odločaš za konzerve, ti jaz priporočam, recimo Nature diet, samo moji dve sta se ful hitro naveličali tega, pa isto ribjih nista marali, potem imaš SCHESIRE (ne vem točno kako se napiše)-te so iz samega mesa in juhica želatinizirana, isto kvalitetna zadeva, prej smo pa kupovali tudi Almo Nature vrečke in tudi konzerve, se mi zdijo tudi fajne, ker je not samo meso in ni nič predelano. Samo kot pravim, zdaj kupim res samo še občasno konzervo, ostalo je pa sveže meso kupljeno samo za pse :)


Jooooj vidim da bomo imeli veliko golih riti kmalu :):):):)


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1394 : 21 Februar 2008, 15:29:54
Hvala za nasvete!

Ej vzemite v obzir, da sem jaz še "zelena" zato me zanima, zakaj se dlaka zavija, tako kot je na sliki od Gigosy? :-[

Kaj imajo katere od teh konzervic v recimo Zoo Tukano ali pa zootic? Kerv Kopru smo bolj suhi z takimi in drugačnimi trgovinami! Tukaj v Portorožu pa itak nič nimaš!!!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1395 : 21 Februar 2008, 17:13:00
Joj tukano itak nima nič pametnega, Zootic pa ima od Animonde če se ne motim, samo niso čisto meso, so tudi ostanki not.
Probaj naročiti preko pasji.net, tam dobiš.
 
Sicer pa če doma kuhate/pečete meso, potem recimo en kos ne soliš in samo spečeš  na olivnem olju in to je to :) JAz sem jima kupovala konzervice, ker sem drugače jaz vege in si tega ne delam, jim pa mama doma naredi vsakič ko smo doma :):):)


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1396 : 21 Februar 2008, 19:40:45
Hvala za nasvete!

Ej vzemite v obzir, da sem jaz še "zelena" zato me zanima, zakaj se dlaka zavija, tako kot je na sliki od Gigosy? :-[

Kaj imajo katere od teh konzervic v recimo Zoo Tukano ali pa zootic? Kerv Kopru smo bolj suhi z takimi in drugačnimi trgovinami! Tukaj v Portorožu pa itak nič nimaš!!!

dlakica se zavija zato da je zascitena...to se dela pri razstavnih psih. psa navijas v take posebne papircke, da se dlaka ne prasi, vlece po tleh, unicuje med igranjem...

Lp Anja, Elly in Zoom


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1397 : 21 Februar 2008, 19:43:22
petval jst moji principesi en obrok skuham , dva obroka ima brikete...kuham pa za kosilo, ko nama pripravljam, mimgrede narezem se meso za gospodicno na male koscke, potem pa skuham to kupaj z zelenjavo, da se kuha ko taka corbica, vcasih dodam malo rizeka, vcasih mal testenin, tudi mal krompircka dobi...vse skupaj prekuham in odcedim....

Lp Anja, Elly in Zoom


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1398 : 21 Februar 2008, 21:31:31
Jaz ji tudi dostikrat skuham kaj, tako kot praviš honki, samo sem mislila za spremembo da bi kakšno konzervico probala, da vidim če bi ji pasalo.
Hvala lepa za pojasnila glede tistih papirčkov punce.

Ej honki a Elly so izpadli sami zobki ali ste pulili? Jaz razmišljam kam it če bo treba pulit, mogoče bom res šla v Izolo, glede na to da si omenila, da je tam ena vredu veterinarka.



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1399 : 21 Februar 2008, 21:58:41
Malo z zamudo... :-\

Ni Kevin, je Zoya in je stara 9 let  :P
Ta post je bil že malo nazaj, ampak bi rada povedala Zoyi, da mi je pol hitro ''potegnilo'', da je rottika punca z imenom Zoya, ker sem jo jaz v tistem trenutku zamenjala za Ando.
Ponavadi nisem tako počasna. :-[  :D

Ja...čimprej vas moram v živo videti, da ne bom takih bedarij pisala. :P



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #1400 : 21 Februar 2008, 22:41:47
Malo z zamudo... :-\
Ta post je bil že malo nazaj, ampak bi rada povedala Zoyi, da mi je pol hitro ''potegnilo'', da je rottika punca z imenom Zoya, ker sem jo jaz v tistem trenutku zamenjala za Ando.
Ponavadi nisem tako počasna. :-[  :D

Ja...čimprej vas moram v živo videti, da ne bom takih bedarij pisala. :P

TjašaV, nej ti ne bo nerodno  :P
naša rotika je Zoya, mešanček je Oliver, yorkica pa Anda, na yorkijado pa pride Anda in mi trije (jaz - Tjaša, Joc in Ema)


jutri imamo pregled zobkov pri veterinarki, ker se mi zdi, da ji "podočniki" nočejo izpasti... me kar malo skrbi


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1401 : 21 Februar 2008, 22:47:48
Hey zoya prosim obvezno poročaj kaj ti je povedal veterinar, ker lahko da bomo tudi mi kmalu morali na pregled!
Hvala



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1402 : 21 Februar 2008, 23:53:34
Sem prebrala, da pri vas stanuje tudi Luka! :D



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #1403 : 22 Februar 2008, 08:35:40
Luka je večino časa v spalnici in je zelo sramežljiv, ga ne bo na yorkijado  :P


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1404 : 22 Februar 2008, 08:59:48
Škoda... ;D

Zdaj sem jima dala k briketom žličko lanenega olja...Ruby ni nekam navdušena, ampak je že popušča in jih je, Rut pa jih mleje že odkar sem posodico dala dol.  :D



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #1405 : 22 Februar 2008, 11:19:59
petval, midve z elly sva morali 2 zobeka spulit...in sedaj ima perfektno stanje v gobčku 8)
bili sva pa v topolščici.

Lp Anja, Elly in Zoom


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #1406 : 22 Februar 2008, 11:44:09
Ojla, smo že nazaj

v ponedeljek sva naročeni na puljenje vseh štirih podočnikov, bi opravili že danes, pa ni bila tešč  :-\

Honki, kaj pa je jedla po operaciji? naša ima najrajši briketke


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1407 : 22 Februar 2008, 11:52:08
zoya...koliko je zda stara mala? Pa nobeden ji ni ven padel sam? Tari sta recimo zgornja dva sama ven padla, spodnja smo pa pulili.

Pa ne se sekirati če ti oni dan nebo hotela nič jesti, ker bo še verjetno zadeta od zdravil. Naslenji dan bo sigurno pojedla brikete brez težav, ker itak jih grize z zadnjimi zobmi :)



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1408 : 22 Februar 2008, 12:16:58
 :P :P mi pa smo menjali vse brez težav in problemov!!!! ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #1409 : 22 Februar 2008, 13:43:24
Kako to da hodiš v Topolščico Honki? Pa koliko časa pa to traja ta poseg? Tam okol 7 meseca boma mi2 šle na pregled, da vidimo stanje.

Sem ji danes skuhala malo jetrc, zelenjave in testenin in je tako jedla, kot da že 3 dni ni nič dobila ;D ;D
Prave face so! Samo res rabim še enega yorkija, ker Lou potrebuje "krvavo" pasjo družbo in tukaj so sami veliki kužki okol :( Še malo pa bo moj dragi popustil :D

Ja medo lepo da ste vi brez težav prebrodili te muke, ki nas ene še čakajo! :)