Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1717830

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2640 : 13 Maj 2008, 15:49:37
Kaj več o teh srčnih glistak
glistah


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2641 : 13 Maj 2008, 17:12:26
Zakaj pa preprosto ne uporabite prac-tic,je novost na tržišču in pri nas se super odnese!!!!Glede na to,da smo doma čisto zraven gozda in je prej nosil ta obesek repilent in je dobil tik zraven obeska kar tri gospode,imamo zdaj že dobre pol meseca mir.Psa lahko normalno kopaš,ta stvar pa ne gre v kri,ampk ostane samo v koži!!!!

Za vse dodatne informacije pa lahko pokličete na predstavništvo Novartis Animal Health d.o.o. 01/58 02 884

Z naše strani je mnenje pozitivno,pa tud na ostalih forumih!!!

Papa,komaj čakam na soboto!!!!

Kaj zdaj Tina,Klara in ostale pridete al vas spet ne bo???

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #2642 : 13 Maj 2008, 17:33:32
Oj Medo ja jaz tudi že komaj čakam soboto ;D ;D ;D!!!

Ja glede tega prac-tica, to je verjetno samo za klope, ne?? Mene je bolj za zanimalo nekaj, kar je za bolhe, komarje in klope in ker je pisalo, da ta Advantix je za vse troje, me je zanimalo, če je boljši od Strongholda. Ker mi imamo tukaj te bolj "nevarne"komarje, pa moram gledati na komarje kot enak ali še večji problem kot klopi. Samo klopi so pa tudi že vsepovsod, tako da,...saj več ne veš kaj je boljše

Ja Sašenka jaz sem ji dala Stronghold zdaj 10.5. in traja en mesec in sem mislila, da ji potem 10 drug mesec dam kar Advantix, ali mora še kaj časa pretečt? Ne bi ji dala oboje na enkrat.
A si že dobila?? Deluje?? Je gospodu všeč?? Boš poročala, da si še druge nabavimo, če je v redu!!



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #2643 : 13 Maj 2008, 17:34:17
Aja Ma in Nellyke ne bo :'( :'( :'( :'( :'(!!
Za Tinko ne vem.



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #2644 : 13 Maj 2008, 17:43:52
Dobila, dobila. Super je! Zaenkrat sem ga sicer samo namontirala tako da teroristek še ne ve kaj ga čaka v avtu, proti večeru bova pa še sprobala. Amapk izgleda pa super. Sporočim kako se obnese še z Galom notri in seveda kako je gospod zadovoljen z novo pridobitvijo. Zdaj sem se ravno doma hecala, da če se bo hotel kdo z mano vozit bo moral zadaj sedet :P
A lahko verjameš da bi me za popolnoma isto zadevo iz Anglije prišlo vse skupaj okoli 70€!! Tako, da res ti najlepša hvala.

Zdaj jaz tega prac-tica ne poznam.  Ampak če boš uporabila Advantix ji ga daj takrat ko bi drugače spet dala Stronghold. Nič ni potrebno dodatno čakat. Je pa res, da imate vi večji problem s komarji kot mi v Ljubljani. Mene tukaj skrbijo predvsem klopi. 

Kako pa deluje ta prac-tic? A je tudi ampula?



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2645 : 13 Maj 2008, 18:56:35
Ja tudi je ampula!!!

Saj pravim,da pri nas se odnese super!!!
Glede na to da odkar ima to ampulo ni dobil še nobenega klopa,prej pa jih nisem folgala pipat!!!!

Evo link od spletne strani!!!http://www.prac-tic.com/

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #2646 : 13 Maj 2008, 20:09:49
mah men je problem k bi ji rada dala cim manj stvari gor...in zdej glede na to da sem skos na obali bi ji morala dajat tako advantix kot stronghold kar sta dve stvari....pa sem razmisljala da bi ji en mesec dala eno drug mesec drugo...ze ze da gor pise da traja en mesec kot pise da je ceplenje roti steklini ucinkovito samo eno leto, pa ni res...sluzit je treba.....pa magari zivali trpijo...

a tale prac-tic je pa samo proti klopom? spet morem dajat dve stvari....stronghold in prac-tic potem...

kako pri vragu ne morejo izumit nekaj kar je za vse..... >:(

Lp Anja, Elly in Zoom


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2647 : 13 Maj 2008, 20:40:19
Honki poglej na njihovo spletno stran,tam vse piše!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2648 : 13 Maj 2008, 20:41:05
Babe, v temi o odganjanju klopov sem že napisala, suhi pivski kvas...kaj več pa dajte tam prebrati debato o tem. Sigurno ne deluje na vse pse, ampak sedaj imam že kar nekaj pozitivnih odzivov, pa nobena kemija ni in nič škodljivega ni.

Jaz nobeni moji ne dajem nobene kemije, za Taro ni panike, skorajda nikoli ne faše klopa, če gremo v gozd pa dobi eterična olja za vrat :) Lin ima pa elektronski repelent in se pri njej super obnese.


lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #2649 : 13 Maj 2008, 21:29:03
Punceeee kdaj se zacne yorkijada v soboto?? jaz pridem okoli pol 5 sele..mozno da prej nisem ziher...moram delat...:)



Honey

  • Gost
Odgovori #2650 : 13 Maj 2008, 21:34:59
In seveda ste me zdaj fajn prestrašile s temi nadležnimi  >:(glistami >:(...hmmmm....no, kar se tiče klopov in ostale golazni jaz prisegam na Advantix že od vsega začetka oz .sploh ne želim pomisliti na prvič, ko je revica dobla klopa blizu smrčka....in seveda jaz 8x bolj panična kot ona....Tjaša saj se še spomniš mojih mailov...kratkih mailov :-[ in panike in veterinarja...ojoj....prav sovražim te klope...je pa res, da ko je dobla prvega klopa, nisem ničesar uporabljala....od takrat naprej pa vedno v obdobju kot je od npr. konec marca pa do konec poletja, ne vem, če je toplo in vlažno še v septembru dajem ta ADVANTIX....

Ste me pa zdaj prestrašile s to srčno glisto, za katero sem sicer že slišala - baje, da je večja nevarnost za obalo, da tu na Štajerskem ni panike, a vendarle....bom kar jutri poklicala veterinarja Senčarja na Ptuj, da vidim kaj bo rekel...javim oz. pripopam kaj bo rekel, svetoval, predlagal....zlati je on, ne Tjaša? :-[...midvi sma stalni njeogiv telefonski gostji :-[...hja ja, ni nam lahko :D

Do takrat pa...pridne bodite in kar hudo mi je napisati, da se je vremenska napoved za soboto spremenila:(

A ker sem do zadnjega optimist, držim pesti za sončeka!:)

LP



Honey

  • Gost
Odgovori #2651 : 13 Maj 2008, 21:36:34
Lonyka ob 14. uri v soboto...sem jaz danes že Suzano na vse zgodaj gnjavila....hvala Suzana še enkrat:).....



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #2652 : 13 Maj 2008, 22:05:39
Ja...Senčar je en zlat potrpežljivi človek...



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #2653 : 13 Maj 2008, 22:35:40
Hja punce glede na vremensko napoved, moj pravi, da bo najbolj kislo med 13-17(toraj ravno v našem času), bi jaz predlagal, da se mogoče dobimo malo prej, recimo ob 11h(v dopoldanskem času naj bi bilo ok, boljše kot popoldan)?? Kaj pravite?? Ker je res škoda, če bo dež in ne bomo mogli izkoristiti vse tiste lepe travnate površine. Res imajo tam tisto sejno sobo, samo tisto je mala ful, če nas bo toliko!
Ne vem kaj pravite??

Dr.Senčar je pa ful simpatičen človek!! :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2654 : 14 Maj 2008, 07:10:41
petval sej ne bo tako slabo vreme v soboto, mogoče kakšna manjša plohica ;) Do sobote se pa itak še lahko spremeni tale vremenska napoved (močno upam, da se, da ne bo kapljalo prav nič).

Honey saj nam boš poročala kaj ti je veterinar povedal glede te črvičaste golazni, a ne? Hvala.

lp


Honey

  • Gost
Odgovori #2655 : 14 Maj 2008, 07:32:48
Dobro jutro

Kar se tiče sobote, je meni načeloma vseeno...ker sem iz MB, mi ni težko priti ne ob 11. uri, ne ob 14. uri...ampak če sem odkrita, mi bolj ustreza 14. ura ::)....ampak, če se boste zmenile za prej, ni blema...javite le ;)...je pa wreme na accuweather.com za soboto napovedalo danes

Kar se pa dr. Senčarja tiče pa je itak NAJBOLJŠI....tako prijaznega, vestnega, predvsem pa dobrosrčnega veterinarja še nisem srečala....je res zelo poznan tu na našem koncu in ga toplo priporočam...sem svoj čas Hano na cepljenje vozila v Mb in vam povem-katastrofa!!! ...

Ptuj in dr. Senčar sta ZAKON na tem področju...zlati

Bom pa ga danes  hmmm ::)... SPET poklicala in javim kaj bo rekel..

LP



Honey

  • Gost
Odgovori #2656 : 14 Maj 2008, 08:01:47
Evo mene spet...

....no, pa sem govorila z dr. Senčarjem--.--seveda prijazen kot vedno  ;)

Evo takole nekako: pravi, da sta Advantix (klopi+bolhe) in Stronghold (proti srčni glisti zaradi pika teh komarjev) idealna preparata na tržišču in da ju nadvse priporoča. Torej pravi, da naj bo razmik med eno in drugo ampulo vsaj 14 dni. To ste se mi zdi itak že ugotovile:)...pravi, da ali damo npr. kakih 14 dni preden gremo na morje Stronghold kužku ali pa najkasneje v roku enega meseca, ko se vrnemo z morja. S tem preprečimo, da bi se zaradi morebitnega pika okuženega komarja, do konca "razvila" ta jajčeca in bi v telesu "zrasla" ta nadležna in v veliko primerih tudi smrtonosna nadloga - SRČNA GLISTA.

Pravi, da preventivno obstoji tudi injekcija (ne cepivo ampak injekcija) ampak da jo odsvetuje, ker je zelo nevarna...zelo toksična!!!! Cepivo baje da ne obstoji proti temu!!!

Zdaj Botticcelli, ne mi zameriti, sem ga vprašala tudi za pivski kvas in odsvetuje....pravi, da so klopi zelo nevarni (to itak vse vemo) in da se naj ne igramo, saj hitro lahko pride do nevarne bolezni kot je borelija, pol pa zelo nadležno in dolgotrajno zdravljenje živali z antibiotiki. Ne vem, tako je pač rekel, ti pa itak sama veš za svojo lubiki najbolje kako in kaj.....ti verjamem, da tudi ta pivski kvas najverjetneje pridno pomaga...

Strinja se seveda, da je vse to kemija, a pravi, da sta Advantix+Stronghold odlična preparata in verjamem mu....navkljub temu, da vsi mislimo, da seveda veterinar mora propagirati te zadeve, ker...hja saj vemo zakaj, ampak jaz se bom absolutno držala njegovih navodil in uporabljala Advantix in ko bomo šli na morje oz. prišli domov Stronghold.

Petval: rekel je, da pa Stronghold ljudje v Italiji  in padski nižini non stop uporabljajo (najbrž v teh nevarnih mesecih od maja pa do spetembra), ker se ni za igrati s temi komarji. Tako, da...

Toliko z moje strani: Advantix+Stronghold - pa upajmo da bosta uspešna!!!

papa



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2657 : 14 Maj 2008, 09:39:00
Glede pivskega kvasa...sigurno da to ni 100% zaščita, sigurno da ne deluje zadeva za vse pse...tako kot tudi Advantix in Stronghold nista 100% sigurno. Vsaj za Advantix vem, da ne deluje na vse pse in so psi dobivali klope. Tako da, super da deluje na tvoji.
Jaz pravim, za Taro me sploh ne skrbi, ker je imela v življenju 1 ali 2 klopo, stara pa je 4,5 leta. Pa smo hodili tudi po gozdu in sem jo samo z eteričnim oljem pokapljala in nikoli ni fasala klopa. Ampak ona tudi ni nek aktiven pes, lahko se jo nadzoruje, ...skratka z njo ni problema. Smo pa tudi mi enkrat dali Stronghold ko smo prišli z morja, ker nam je veterinar pač priporočal, zaradi srčnih glist. Ampak potem pa ne več, pač tako sem se odločila. Mogoče bi bilo drugače če bi živeli na primorsem ali kje kjer je večja nevarnost za to.
Kot sem že rekla, meni osebno je elektronski repelent super zadeva...mogoče ga vprašaj kaj misli o tem če boš še kaj govorila z dr. Senčarjem. Na Lin deluje super, in mi na kraj pameti ne pride jo z kemijo tretirati.

Osebno sem mnenja da se dajo najti alternativne zadeve, samo je treba preštudirati in sprobati na psu, ni vse za vsakogar. In res si tudi pomisliti ne upam kako je Novartis razvijal svoje repelente za pse  :'( :'( :'( ??? Samo na bruhanje mi gre ko sploh slišim to ime, kaj šele da bi zaupala čemurkoli od njih. Ampak to je moje mnenje. Itak vsak ravna po svoji odločitvi.

Aja še glede pivskega kvasa, zadeva je itak kot dopolnilo prehrani za ljudi in tudi za pse. Tako da že zaradi tega je samo plus, iz zdravstvenega stališča :) Tako za ljudi kot za pse. Kot sem pa rekla, pa bom spremljala tudi kolegico, kaj bo rekla kakšna je situacija pri njenih psih in mačkah in bom poročala, kako se obnese. Ker ona je tudi že sprobala te frontline, Advantix...in so psi kljub temu dobivali klope, pa mačke tudi...tako da, včasih ti sploh ne preostane nič drugega kot da probaš.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2658 : 14 Maj 2008, 10:35:59
Honey Hvala za poročilo. Potem sem prav vedela. Edino tega glede teh inekcij nisem vedela, da niso priporočljive.


lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #2659 : 14 Maj 2008, 12:07:03
neee neee ob 11. te jaz nemorem priiit :(...delam nekje do 4 ...sej bo plohica hitro mimo :D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2660 : 14 Maj 2008, 13:33:03
Mogoče pa tudi plohice ne bo :o


Honey

  • Gost
Odgovori #2661 : 14 Maj 2008, 14:23:41
Aska, se pridružujem tvojim željam in držim ( :D še vedno :D) pesti za

lp



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2662 : 14 Maj 2008, 16:15:27
tudi jaz držim pesti da plohice ne bo ;D sicer jaz še vedno ne vem če bom lahko prišla ali ne(šola,učenje,prevoz...) upam pa da se mi uresniči želja da spoznam vaše prečudovite kužeke v živo :-*

ps: moja kolegica je bila pri enih na obisku pa je njen kužek dobil bolhice ::) kaj priporočate da se jih znebi?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2663 : 14 Maj 2008, 16:36:10
ps: moja kolegica je bila pri enih na obisku pa je njen kužek dobil bolhice ::) kaj priporočate da se jih znebi?
V trgovini za živali lahko kupi en prašek proti bolham in ga posuje z njim po psu in nekaj časa to pusti gor. Potem naj ga skopa  še s šamponom (navaden ali pa s takšnim, ki je tudi proti bolham). Naj mu da še kakšno ovratnico proti bolham. Pa naj ne pozabi  s tem praškom ali pa še bolje z Biokilom pošpricati vse predele kjer se ta kužek nahaja. Ta postopek naj  se večkrat ponovi. Se razume, da ne isti dan ;). Na ta način se je kolegov pes hitro znebil bolh.

lp


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2664 : 14 Maj 2008, 16:57:57
aska hval :-*a bom ji povedala :) ne saj kužek je dobil bolhe od kolegičenega psa tak da jih imata zdaj oba :D



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #2665 : 14 Maj 2008, 19:35:00
Ojla smo pač cele dneve vani na sončku pa nimamo tolk časa za splet  ;D Vidim da ste pridne in imate se fajn. Na jorkiadi nas pač ne bo  ker smo še zdaj zmatrane iz potovanja in kmalu gremo spet gor,tako da se mi neda spet voziti še s tistim starim golfom  če nema niti klimatizacjo. Ko bomo nabavili nove auto bo bolše !!! Tako da se imejte faaaaaaaaaaaaaaaaajn tud brez nas  ;) LP vsem


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #2666 : 14 Maj 2008, 22:36:04
in zgodilo se je.... tudi nas žal ne bo - zaradi povečanega obsega dela mora moj delati v soboto popoldan  >:( >:(
jaz pa imam nočno in se mi ne da sami vozit

upam da nam bo končno kdaj uspelo spoznati vse  :D

lp,T.

ps: a pridete na Hrušico, da vsaj malo poklepetamo? vas povabim k nam na prigrizek (smo le 10 min od tam)


Honey

  • Gost
Odgovori #2667 : 15 Maj 2008, 07:48:46
Eh punce niste resne noooo :P :P :P...sem si mislila, da bo spet nekaj pri vseh "vmes" prišlo in da vas ne bo....eh eh eh.....

Kdo zdaj sploh pride vse? Vem za tjasav, medo, petval, aska, botticceli, lonyka....moja frizerka Eva najbrž tudi.....še katera? Sem katero spustla? Hmmm.....Sašenka pride???

Kaj pa Gigosy???

Še kdo? :(

No, kakorkoli že, škoda vas ne bo (tiste, ki ne morete)....prepričana sem da se bomo imele fajn, predvsem pa da bodo naše male :P žverce :P norrrooooo uživale :P

No, mi2 že komaj čakavi soboto...juhuuuuu

LP






lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #2668 : 15 Maj 2008, 09:08:01
Hejla jaz pridem le za kako urco tolko da vas pozdravim ker po šihtu moram še dalje letet :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2669 : 15 Maj 2008, 09:51:51
Kdo zdaj sploh pride vse? Vem za tjasav, medo, petval, aska, botticceli, lonyka....moja frizerka Eva najbrž tudi.....še katera? Sem katero spustla?
Naju z Asko žal ne bo :-\, ker bova imava ravno na ta dan tekmo. Mogoče, če prej oddidem od tam in se vseeno prikaževa ;D