Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1715185

Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2880 : 02 Julij 2008, 22:04:08
Se opravičujem,
a ko je mera polna je mera polna...
ne vem, morda živim v svojem fikcijskem svetu,
a iz mojega stališča so pravi pesjanarji dobri, prijazni, odprti, nasmejani ljudje,
ki enostavno ljubijo svoje kužke, imajo radi družbo drugih enako mislečih,
si delijo nasvete, si pomagajo, se razveseljujejo...
vendar tu definitivno eni to niste,
najprej sem brala, poslušala druge, pa vas človek opravičuje,
da imate slab dan, da ste samo napačno napisali svoje mnenje, ...
a ne, mislim, a je tako težko nekomu privoščiti dobro, mu pomagati???
Zakaj vedno ene in iste iščete napake drugih, uveljavljate svojo voljo,
naivne strašite, ... nihče od nas ni popolen, to je dejstvo in noben kužek
drug nam ne more biti lepši in ljubši kot naš sam,
vendar za božjo voljo, včasih pa pretiravate...
in točno vemo o kom vse in čem govorimo,
za nazaj, za vmes, za sedaj...
Mislim,
sorry, ampak potem se pa pogovarjamo,
eni živijo na pol v veri, da imajo doma psa druge pasme ker ga kao v to prepričate...
ne moreš prodajati pamet če ne poznaš celotne slike,
nasvet pa ja,
nasvet je vedno dobrodošel,
predvsem dobronameren!

Brez zamere, se prevečkrat pogovarjamo med sabo,
pa nič ne rečemo... pa to ni prav;
vsak ima pač svoje mnenje in nanj ima pravico!


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #2881 : 03 Julij 2008, 08:05:31
Evo i nas malo na forumu ...zapravo pratimo Vas koliko nam vrijeme dozvoljava jer uz gradnju kuce,cesta putovanja ,uredivanje dlakavaca ,bebe i izlozbe ostaje nam jako malo vremena ....
Zato necu ovdje pisati rezultate koje su nasi psi postigli od zadnjeg puta -neke  mozete ako Vas zanimaju vidjeti na nasoj stranici ,drugi ce tek biti stavljeni na stranicu .....sada Vam predstavljam nasu novu nadu imenom The Best Models Taj Mahal



The Best Models Tigress ...aka Tidi ste vidjeli kada je bila otprilike Tajeve dobi ...evo je sa 5mj starosti ...





Ovo je Nitro -Tajev tata:



Klari cestitamo na izlozbenom rezultatu sa Spedyem i zelimo mnogo uspjeha ...do sljedeceg susreta uzivajte i zelimo Vam dugoooooo toplo ljeto
Latica & The Best Models team
www.thebestmodels.hr




Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2882 : 03 Julij 2008, 09:45:13
Se opravičujem,
a ko je mera polna je mera polna...
ne vem, morda živim v svojem fikcijskem svetu,
a iz mojega stališča so pravi pesjanarji dobri, prijazni, odprti, nasmejani ljudje,
ki enostavno ljubijo svoje kužke, imajo radi družbo drugih enako mislečih,
si delijo nasvete, si pomagajo, se razveseljujejo...
vendar tu definitivno eni to niste,
najprej sem brala, poslušala druge, pa vas človek opravičuje,
da imate slab dan, da ste samo napačno napisali svoje mnenje, ...
a ne, mislim, a je tako težko nekomu privoščiti dobro, mu pomagati???
Zakaj vedno ene in iste iščete napake drugih, uveljavljate svojo voljo,
naivne strašite, ... nihče od nas ni popolen, to je dejstvo in noben kužek
drug nam ne more biti lepši in ljubši kot naš sam,
vendar za božjo voljo, včasih pa pretiravate...
in točno vemo o kom vse in čem govorimo,
za nazaj, za vmes, za sedaj...
Mislim,
sorry, ampak potem se pa pogovarjamo,
eni živijo na pol v veri, da imajo doma psa druge pasme ker ga kao v to prepričate...
ne moreš prodajati pamet če ne poznaš celotne slike,
nasvet pa ja,
nasvet je vedno dobrodošel,
predvsem dobronameren!

Brez zamere, se prevečkrat pogovarjamo med sabo,
pa nič ne rečemo... pa to ni prav;
vsak ima pač svoje mnenje in nanj ima pravico!

MA po pravici povedano ne razumem povsem tega posta sedaj. Ali je bil vmes mogoče še kakšen pa so ga brisali, da si se tako razjezila??? Ker v nasprotnem primeru res ne razumem v čem je problem. Če sem te slučajno jaz užalila s tem ko sem ti rekla, da tako majhen yorki ni za parjenje, oprosti. Poglej nočem ti nič slabega, verjamem, da tudi ostali na tem forumu ne. Ne me narobe razumeti, sicer pa sem itak prepričana, da se boš prej pozanimala kako in kaj in naredila tako kot je najbolje zate in za tvojo psičko. Ne verjamem da boš šla v to vedoč, da je veliko možnosti da jo ob kotitvi izgubiš.
Jaz sem pač samo povedala svoje mnenje, sem namreč seznanjena, da je parjenje tako majhne psičke zelo rizično, seveda pa sem lahko tudi napačno seznanjena.


Arieta mala je čudovita. Verjetno jo boš obdržala zase??? No jaz bi jo na tvojem mestu :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2883 : 03 Julij 2008, 10:06:12
Hmmm... ne vem če je kaj od tega letelo na moje ZS tebi MA, ampak če da, potem te res ne razumem. oprosti, ampak veš da sem jaz bila itak vedno pripravljena pomagati. Kolikor vem, si ti prišla k meni po nasvet, in sedaj sem želela vedeti kako je kaj glede te zadeve. In tudi tu bom napisala, če je zadeva taka kot je bila, potem je to velika napaka pri psu. In če se zaradi tega užališ oz. ne želiš slišati resnice, potem jaz res ne vem kaj naj rečem. Mislim da smo tu da izmenjujemo mnenje in jaz sem povedala svojega. Kaj ti narediš je itak odvisno od tebe.
Vem da ste imeli že leglo prej z zelo malo psičko in da ni bilo problemov.
Moj nasvet gre bolj v smeri, da vem kakšna je moja Tara, takoj zdaj ti napišem kaj je narobe z njo, razen tega da je premala - zelo verjetno genetske težave z pogačico (patella luxation), kriva hrbtenica (tudi genetska zadeva), premala spodnja čeljust (vprašanje ali genetsko ali zaradi majhnosti),...za nobeno od teh zadev ne vem ali so se dedovale po mamini ali po očetovi strani. Dejstvo je, da kolikor jaz vem mama nima nobenih testov, ata pa tudi ne. Vsaj pogačico je treba preveriti ali je ok, pred parjenjem, če pa je še kaj drugega pa bo kdo bolj izkušeni povedal.

To je moje mnenje.


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #2884 : 03 Julij 2008, 16:05:35
 
Kar se razstavljanja nasploh tiče,
sem bolj proti kot za, bi pa rada opravila tisto potrebno razstavo
in oceno zunanjosti, da bi vsaj enkrat meli mladičke!!!
V povprečju je res da zmagujejo srednji, a je tako kot med nami
tudi med sodniki vse skupaj stvar okusa!



Ma ,  za parjenje ne rabiš nobeno potrebno rastavo al oceno zunajnosti  al rabiš VZREJNI PREGLED  !!!   Ne vem kako je pri vas , al na tistom pregledu ti da dozvolo za nadaljno vzrejo al ne ! In u celoj češko velja zakon da psička MORA imeti MINIMALNO  1,8 kg da jo dobije  ( in veda druge reči u ostalom ). Edino kar vem je, da neki ki majo psičko par gramov manjšo malo pred pregledem futrajo z hrano al tim pa res nepostigneš 200 - 300 gr !
No in po mojem ne bi veljal že stotine let takšen zakon čist brez veze !!! In ga znastvenici  in veterinarji  smislili kar tako a ni res ?! No jaz ne vem, to je SAMO MOJE MIŠLENJE  !!!

In če sem dobro razumela si mislila na Gigosy in Botticelli ko si pisala .....    Za me so one dve edine kaj nekaj vejo o jorcih in vzreji tako da je logično da ti nekaj takega neodgovori človek ki se ne spozna na tem a ni res ???!!!  Oprosti Medo,al mislim da ti tud fuuuull ubožavaš svojega kužka in neverjamem če bi imela psičko sa 1,5 kg in BI VEDLA  in se ZAVEDALA  vseh rizik in drugih komplikacij pri porodu da bi nekaj takega sploh tvegala !!! Verjamem da bi rajš nabavila drugo prsičko za vzrejo !!!

   Vsak ima svoje mišljenje in vsak želi to najboljše za svojega kužka . Ta forum je pač samo za nas ki se u bivstvu vse pozna¨nm mo in vemo da nobena ne bi hotla za drugo nič slabega  za to spoštujte vsako mišljeneje in SAMO NAPIŠITE  tud vaše brez tega da se jezite al podobno.


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2885 : 03 Julij 2008, 16:22:35
Tinka,kaj pa imam zdaj jaz s tem????????????????
Vendar če pomislimo na naše zadnje Yorki srečanje ne,
mislim da bi nekdo drug moral poskrbeti za naraščaj
in tako povečanje naše družbe,
a ne punce?!?! ;D


V tem navedku je Ma mislila na eno drugo yorkico,ki je prave teže in velikosti!!!!!!!!!
In resnično ne vem zakaj si vmešala v to temo mene!!!!!!
Sicer pa imam jaz samčka,ki je kastriran in se ne mislim ubadat s tem!!!!!!!!!!!!!!!!


lepo se imejte

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #2886 : 03 Julij 2008, 17:06:09
Ja MA se strinjam!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :o :D

To sem mislila . Če sem dobro razumela se strinjaš da bi psičke od 1,5 kg imele mladičke !!??!!  Ne vem mogoče sem napačno razumela ! Samo za to sem tebe omejila , če me zdaj razumeš .  LP


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #2887 : 03 Julij 2008, 17:08:18
Arieta mali so presladki i preljepi tako da želimo puno sreče i mi dve s Dizzi i vidimo so uskoro spet na rastavi !


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2888 : 03 Julij 2008, 18:51:43
Ne Tina,strinjam se s tem kar je napisala MA,da mora nekdo drug parit svojo yorkico!!!! :P
To če bo MA parila svojo lepotičko pa je popolnoma njena stvar in se v to ne vtikam,vsak sam ve kaj je dobro za njegovega pesjana in kaj ne!!!! ;)

Tiste,ki smo bile na zadnjem srečanju pa itak vemo za kaj se gre :P :P :P ;)
Pa upam,da se spet kmalu dobimo!!!!!! :o

Narobe si razumela!!Pa nič hudega,motiti se je človeško!!!!! ::)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2889 : 03 Julij 2008, 19:29:12
Punce ste videle da imajo v Gmajnicah yorkico!?

Morda kdo ve če jo kje pogrešajo!???



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #2890 : 03 Julij 2008, 19:30:44
Odmah se ispricavam ako sam nesto pogresno razumjela ali ne mogu ne reci svoje misljenje glede uzgoja .
Nije mi namjera nikoga uvrijediti samo reci moje videnje problema zvanog uzgoj!
Naime danas sve vise ljudi koji kupe SAMO kucnog ljubimca i naravno za njega plate daleko manje nego sto bi platili izlozbenog psa zele u uzgoj ,ali najcesce ne zele i izlagati psa niti u njega investirati . A i muzjaka za parenje bi nasli u blizoj okolici iako najvjerojatnije uopce ne odgovara zenki ...ali za te lljude yorkie je yorkie i tu prica i nauka staje ! Blago njima koji ne znaju da postoje seminari o genetici pasa ,genotipovi i slicno o cemu ni dugogodisnji uzgajivac ne zna sve ...vec cijeli zivot uci ....
Nikako ne razumijem njihov smisao i cilj takvog uzgoja?????
Jer oni uglavnom ne izlazu pse jer su kao izlozbe mucenje pasa-sto je glupost ...prije su mucenje vlasnika i njegovog novcanika ......da bi Vam kasnije potencijalni kupci beba rekli sta ce meni rodovnica i uopce mi nisu vazne titule roditelja.....za podivljati ....ali zato ja  uzgajam da bi sebi ostavila novog izlozbenog psa uglavnom ...i to je moj smisao i cilj ...uzgojiti sto kvalitetniju jedinku !
Ali netko tko ima doma kucnog ljubimca ( on ima daleko vise kinoloskih gresaka ,tj,odstupanja od standarda pasmine nego sto ih ima izlozbeni pas !) i koji je manji od 2,3kg ( ako govorimo o zenkii) ja mu osobno savjetujem da ne ulazi u uzgoj .
To je moje iskustvo ....nazalost cesto i vece zenke od 2,3kg imaju carske rezove ....a o onim manjima da i ne govorim.
Nije samo stvar kilaze zenke ,nego i cjelokupne tjelesne grade ,razvijenostri kardio-vaskularnog sustava koji je kod manjeg psa slabije razvijen sto cete cesto primjetiti jer ti manji psi cesce kaslju i hropcu .
Doma imam zenku staru sada 14g ,koja je teska 1,9-2kg ...varira tezina ,ali ju nisam nikada parila iako je sampion i u standardu jer sam prcijenila da je prekrhka za uzgoj i nisam htjela svjesno riskirati niti njen zivot niti joj nanositi bol .



Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2891 : 03 Julij 2008, 19:32:38
ŠE TOLE:


Pozdrav,

našli smo tole yorkshirsko terierko. Trenutno se nahaja v zavetišču Gmajnice. Če jo kdo pozna oz.pozna njene lastnike naj jim javi, da pridejo ponjo. Ima čip, ki pa je neizsledljiv saj je čip komericalne narave. Je negovana zato smo prepričani, da jo nekdo zelo pogreša. Stara je okoli enega leta oziroma manj.

Več informacij zavetišče za izgubljene živali Gmajnice 01 256 02 79 ali 031 615 315


Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2892 : 04 Julij 2008, 19:59:02
Danes sem preverjala v zavetišče;

lastnik se še ni javil,

če se ne javi do začetka drugega tedna
jo bodo oddajali!!!



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #2893 : 04 Julij 2008, 23:00:32
Prav luškana je, a si kaj vprašala če je vse z njo v redu, kaj je večja ali manjša, ker tukaj na sliki se slabo vidi?? :)



Tisiya

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2894 : 05 Julij 2008, 14:38:05
Živjo,
tudi jaz imam yorkija, ampak sem ta forum šele sedaj odkrila... Čisto tako informativno me zanima, koliko svoje yorkije vozite ven na sprehod...kolikokrat po koliko minut? Čisto tako informativno prašam...



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #2895 : 05 Julij 2008, 14:46:46
Pozdravljena Tisiya, povej kaj več o svojem yorkiju,...
jaz osebno peljem mojo Lou-Lou ven čisto različno, včasih na daljši sprehod včasih na krajši. Jaz sem jo navadila da lula na pleničko, zato ne rabim hoditi vsake 5 minut ven da se polula. Sedaj ko je vročina greva večinoma zvečer ko sonce zaide ven ali pa zjutraj malo na kopanje.

P.s.-včeraj je moja Lou prvič plavala sama v morju, in to v globoki vodi ;D ;D ;D. Je bila ful faca!!



Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #2896 : 05 Julij 2008, 19:48:24
Živjo, upam, da vse s svojimi yorkci uživate v poletju. Pri nas smo še vedno redni gostje pri vet. Pozdravljena Tisiya. Tori tudi lula na pleničko;, zdaj, ko je toplo, pa gremo ven 3 krat na dan, da se malo razgiba. Če je zelo vroče, je zunaj vsakič le približno pol ure, seveda po senci, sicer pa vsaj enkrat celo uro. Rada srečuje druge kužke in jo vse zelo zanima. Kadar jo spustimo z vrvice, pa nori in skače. Rada teče od enega do drugega, seveda le, če ni preveč vroče. Danes je bil lep dan, zato se odpravljava ven že zdaj, drugače imamo večerni sprehod bolj pozno, po 9.00. Vsak dan srečujemo ljudi, ki še niso videli yorkija in jim je Tori zelo všeč. Ima zelo rada otroke in vse ljudi, pri vseh se hoče božati. 1. 7. je bila stara že 9 mesecev, neverjetno, kako hitro beži čas. Še naprej uživajte  :P  :P   :P

http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #2897 : 14 Julij 2008, 15:53:23
zdej sem se spomnila zakaj ne pridem vec na forum...ker v tem stanju sigurno nisem sposobna brati taksnih izjav...se sploh ne bom vmesavala, ampak mislim da vse veste moje stalisce glede parjenja premalih psic, katerih zdravje se zaradi tega resno ogroza...

sam da vas mejcken obvestim, da je elly se vedno en najbolj pridnih psov kar sem jih kdaj videla oz imela, da sem se vedno v enem kosu in nestrpno pricakujemo novega druzinskega clana in da tudi nas matra vrocina ki je zunaj..pac bolj polezavamo po hisi....

lp vsem skupaj..

gigosy cestitke!!!!

arieta...se popolnoma strinjam s tvojo objavo...

Lp Anja, Elly in Zoom


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #2898 : 14 Julij 2008, 20:22:29
Ola Honki ......i ostali forumasi ...
Kod nas svasta nova ....ali ovdje cu samo postaviti par novih slika da vidite kako yorkici rastu ....brzo ...ha,ha....

The Best Models Tigress -aka Tidi stara 8 1/2mj .....




The Best Models Taj Mahal -aka Taj ,star 4 1/2mj






Uzivajte u suncu ,moru i ljetnim radostimaaaaaaa........



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2899 : 14 Julij 2008, 20:31:32
Arieta,ta druga slika mi je ful všeč,ker žabica tako lepo drži tačke,kot prava dvorska damica!!!!!!! :o :o :o :o

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #2900 : 16 Julij 2008, 09:37:05
Res Arieta slike su baš fenomenalne !!! Pravo čudo ova dvojca , čestitam.  ;)


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #2901 : 16 Julij 2008, 09:45:16
Aja da nepozabim !!!! Smo dobili pri vetu kapljice za tiste srčne gliste in so dosti CENEJŠE  ko Stronholg. Al delujejo SAMO  na srčne in črevesne glista na nič druzga. Ampak za dve sezone pridejo 2Oeu in ne kot Stronghold 10eu en mesec.   
Tako da zdaj bomo tisto kombinirale sa Frontlinom in bomo vidli   :)

Če kdo pride na primorsko in bo hotl eno aplikacjo za 3eu pa se oglasite pri meni !!!


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2902 : 16 Julij 2008, 10:19:33
Rodila se je mala Honki  :o :o :o :o :o



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #2903 : 16 Julij 2008, 11:25:58
Kaj res Gigosy? :o :o :o :o :o


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #2904 : 16 Julij 2008, 13:22:41
Čestitke od nas 3!!!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2905 : 16 Julij 2008, 14:00:51
Čestitke :D


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2906 : 16 Julij 2008, 16:10:00
 :o :o ČESTITKE!!!!!!!!!!!! :) :) :-* :-* :-* :-*

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2907 : 17 Julij 2008, 17:14:24
čestitkeeeeee :-* :-* :D



Bojči

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #2908 : 17 Julij 2008, 23:02:38
Zdravo Ma in vsi ostali tukaj!

Že kar nekaj časa je minilo odkar sem bila na tej strani,sedaj pa sem si spet vzela malo časa da poklepetamo.

Ma kako sta kaj z ("našo") Nelly? ;)

Hvala za prekrasno slikico!

Sicer pa, saj verjetno veš...tukaj "babica"od Nelly ;D ;D ;D

No in kaj je novega pri meni?

Naša Missy ima svoje dneve in hodiva k fantu,da bomo spet imeli ene krasne,luškane mini jorkije ::) (seveda,če bo ratalo)

Veš kaj pa me zanima?Tukaj berem nekaj o nekakšnih srčnih glistah...Kaj je to oz.no,nič ne vem o tem!???

No,pa lep pozdrav vsem skupaj!!!! ^-^

Lp,Bojči


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2909 : 17 Julij 2008, 23:20:54
Veš kaj pa me zanima?Tukaj berem nekaj o nekakšnih srčnih glistah...Kaj je to oz.no,nič ne vem o tem!???
Prvo je bil napisan tale članek o tej golazni:
http://www.pesjanar.si/index.php/2006/482

Naknadno pred kratki ponovitev:
http://www.pesjanar.si/category/zdravje/okuzbe-in-zajedavci

Tukaj si lahko kaj več o temu prebereš.

lp