Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1718181

Bojči

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #2910 : 17 Julij 2008, 23:57:29
aska,najlepša hvala!

Sem si prebrala...uh,res grozna stvar. >:( ???

no bom tudi jaz kupila nekaj proti tej golazni! :'(

Hvala

Lp

Lp,Bojči


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2911 : 18 Julij 2008, 00:12:17
Bojči ja grozna reč ja. Načeloma so ti komarjii , ki to prenašajo samo na primorskem. A, če je kakšen pes okužen s tem in ga piči tega psa kakšen komar tudi drugje in ga nese na drugega psa, je nevarnost pač tudi drugod. Strongold je učinkovit proti temu. Samo, če dajemo psom že druge ampule, ne smemo oboje hkrati. Vsaj 14 dni naj bo razmika. Ne vem s katerega konca SLO si, a če greš s psom na morje ti predlagam, da se prej pozanimaš še pri vetiju glede tega. Obstajajo tudi inekcije proti temu, da pred ali po morju se da to psu (po morju v roku enega meseca). So tu še tablete, a teh se pri nas ne dobi. Dobi se jih pa v Italiji.

lp









Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2913 : 18 Julij 2008, 11:09:00


No in kaj je novega pri meni?

Naša Missy ima svoje dneve in hodiva k fantu,da bomo spet imeli ene krasne,luškane mini jorkije ::) (seveda,če bo ratalo)



Pa dobro kaj je z vami ljudje ali ste povsem omejeni ali kaj? Ne vem ali ste res tako neumni da ne dojamete ali nočete dojeti. Pa ženska kaj ti nič ne bereš, če se že greš štepanja mladičev?
Sedaj pa mi je res dvignilo pritisk, se opravičujem ampak to ni več normalno no. Kaj nisi prebrala v prejšnjih postih ko je botticelli lepo napisala kakšne zdravstvene probleme imajo t.i. "mini" yorkiji? In po nekaj postih ti napišeš da upaš da boste imeli mini jorkije!!!

Dajte se že enkrat malo zamisliti kaj počnete!

Pa kaj si preberite: http://www.ytca.org/faq.html



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2914 : 18 Julij 2008, 11:40:15
Bojči...če se ne motim je to Missy, Tarina mama :) Kako to da boste imeli še eno leglo? A z drugim samčkom kot ta drugič?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2915 : 18 Julij 2008, 11:57:38
No sicer pa po tolikih letih imam jaz tudi svoje mnenje glede vzreje, kaj naj se vzreja in kako in zakaj so pomembni zdravstveni testi kljub temu da niso obvezni za vzrejno dovoljenje. Potem pa naj vsak sam razmisli o tem in zakaj bi sploh rad paril svojega psa. Če kupiš hišnega ljubljenčka, in ta zraste v hišnega ljubljenčka z določenimi pomankljivostmi, potem mislim da moraš biti toliko odgovoren, da psa ne pariš dalje. Če misliš pa vzrejati in imeti mladičke, pa kupi tudi temu primernega psa in ne kvalitete hišnega ljubljenčka. Ne samo pri yorkijih ampak tudi pri drugih pasmah je toliko škode narejeno z neselektivno vzrejo in izdajo vzrejnih dovoljenje psom, ki imajo res velike napake ki jih ne moreš spregledati.
To je samo v razmislek, mislim da vsak ki ima mladičke mora vedeti, da vzreja ni samo parjenje dveh naključnih psov. Ti z produciranjem mladičkov prispevač k določeni pasmi in se moraš potruditi z izbiro pravih paritvenih kombinacij in k izboljšanju pasme oz. linij ki so ti všeč. Parjenje z ciljem da imaš pač mladičke, ne glede na to kakšni so... s tem se pa ne strinjam. To je moje mnenje.
MA...podpiram idejo o strani o yorkijih, kjer lahko vsak novinec dobi informacije o pasmi. Ampak osebno mislim, da za tem mora stati človek, ki podpira pasmo v sklopu napisanega standarda za to pasmo in ki je toliko odgovoren, da ne pari samo za lastno zadovoljstvo ampak tudi za dobrobot pasme. Mislim, da nam je vsem za to, da yorki ostane yorki in ne ˝mini˝ ali ˝maxi˝ yorki, s volnasto dlako in ne vem še kaj vse....
To je moje mnenje glede teme, napisala sem ga pa tukaj, ker pač odgovora na svoje ZS nisem še do danes dobila. In s tem tudi zaključujem debato glede vzrejanja premalih psic, odgovornost je v končni fazi na strani lastnikov.


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #2916 : 18 Julij 2008, 12:35:48
Ma punce vi pa ste fuuuuuuuuuuuuuull naivne če niste še do zdaj zkapirale da se tle brez veze nervirate ker dokler bojo ljudi kupovale take poceni  "mini " jorke al druge pasme do takrat BOJO  še naprej ljudi parili in proizvajali take mladičke !
Kaj misliš Botticelli  ??? Misliš da taj človek recimo ki je bil na Tv u prispevku ki dala gor Gigosi , zar misliš da on SPLOH VE kaj je odgovornost do živali ??? pa daj te prosim. Ma tud če bi vedel kaj je odgovornost , že zdaj ti mora bit jasno da njega to uobče NEBRIGA  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Samo ne morem verjet , kako da še do zdaj nobena inspekcija mu tisto ni preprečila. Pri nas ko se tako nekaj objavi ,tako ukrepajo in grejo lastnici tud slabo njegovanih živali čak u zatvor. GROZA !!!


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #2917 : 18 Julij 2008, 12:37:09
Mi smo že Honki čestitale , tako samo za vas da se kliče punčka  KAIL !!!


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2918 : 18 Julij 2008, 12:49:54
Mi smo že Honki čestitale , tako samo za vas da se kliče punčka  KAIL !!!


Ja Tinka na žalost je pri nas tako enkraten sistem, da vse to omogoča. Vse pohvale čehom, če imajo te zadeve drugače urejene.

Punčka pa ni Kail ampak "KALI" ;)


Bojči

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #2919 : 18 Julij 2008, 19:19:29
Pozdravljeni!

Najprej aska,moram ti povedati,da sem že nabavila strongold.Še enkrat hvala za vse informacije!

No,draga Gigosy tebi bi pa imela marsikaj povedati,če bi se videli,tak pa bom bolj na kratko,ker se mi res ne da veliko pisati.
Najprej ti moram povedati,da je res,da te ne poznam,ne vem kdo si in kaj si ampak definitivno vem,da se delaš PREVEČ pametno!
Prvo kot prvo,se NE GREM štepanja mladičev,kot si se ti izrazila,za moje pojme zelo neprofesionalno!No,čisto kontra temu,kar si želela doseči.
Nisem prebrala tega kar si mi predlagala,v prejšnjih postih,ker mi tudi ni treba!Zakaj?Ker s tem ko sem napisala "mini" yorkiji,je Ma, kateri je bilo to tudi najbolj namenjeno, sigurno vedela kaj s tem mislim!Tebi pa bom posebaj razložila,ker si pač to želiš.Torej ,s tem ,ko sem napisala da si želimo spet enih luškanih mini yorkijev sem mislila na mladičke,ki se skotijo,ki so od katerekoli psičke yorkice vsi mini,ker če veš se vsi skotijo nekje okoli 10 dag težki,tako,da so zame vsi mladički mini,ker so paš tako činkani!
No upam,da si razumela,če nisi pa se tudi ne mislim sekirat.
Pa veš kaj še.
Če bi se jaz šla "štepanje"mladičkov,bi imela mladičke vsako leto,ko bi se moja psička gonila.Tako pa bo sedaj stara osem let in je imela do sedaj samo dvakrat.Pa verejela ali ne,vsi lastniki naših krasnih mladičkov(da ne rečem mini,ker boš pobesnela)so več kot zadovoljni,nekateri bi celo kupili še enega tako da mislim,da je že to dovolj dober razlog za "štepanje"mladičkov.In ker je Missy zelo pridna mamica in ker nima nobenih težav s kotenjem,sem se pač odločila še za eno leglo.Je to problem???Moraš pa vedeti,da ni odvisno samo od psičke ampak seveda v veliki meri tudi od psa!Kajne??
Sedaj se pari s plemenjakom,kateri ima odlično vzrejno oceno,tako da res ne vidim kakšnega problema.
Sicer pa ima moja Missy 2 kg,kar pa ni najmanj.So tudi manjše psičke,za katere bi mogoče res lahko rekli,da so mini.Pa tudi komisija za jorkije odobrava,da se lahko pari.No,to pa menda šteje največ,kajne?
No,mogoče pa si jezna na vse ki imajo manjše,ker je tvoj(a)yorki(ca) med večjimi??
Ne vem,ampak dobro bi bilo se prej prepričati preden se tako brezobrazno obnašaš!
Pa razmisli!
Lp

botticelli,ja z drugim samčkom kot drugč,ampak nekje enake velikosti kot je bil tisti.Kaj to je Tara??

No,pa še vsem v vednost.Tudi Nelly od Ma je hči od moje Missy pa vsi vidite po slikicah,da je več kot fantastična!Lepa,zdrava,vesela,živahna....no,pa kaj bi govorila!


Kar pa se tiče Matoša,pa vemo,čim dlje od njega...žal amak tako je!!Uboge živali,ki trpijo in kje je kdo,ki bi lahko to preprečil?!??

Lp,Bojči


Bojči

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #2920 : 18 Julij 2008, 19:34:03
Aha,botticelli,sedaj sem malo prelistala in vidim,da si ti lastnica "moje"Tarice.

Vidim,da si tam naštevala kaj vse je narobe z njo ampak dobro veš,da so takrat bili v leglu trije kužki in sta dva popolnoma zdrava,tvoja pa menda ni, kot ti pišeš.
S tem pa ni rečeno,da je zdaj problem moja Missy oz.zaradi tega nebi parili majhnih jorkic.Saj sama dobro veš,da geni lahko segajo daleč nazaj,vprašanje kam in v katero smer.
To je kot pri ženskah.Vseeno ali je majnša ali večja lahko ima otroka,pa vseeno kakšna je lahko ima zdravega ali pa rodi invalida.Pri ljudeh je popolnoma enako.To vsak ve.
Če bi bila problem Missy,bi verjetno bili potem vsi njeni mladički z nekimi napakami.Kajne?V veliki meri pa odloča tudi kuža.

Tako da če se je Ma odločila,da bi rada parila,je to čisto na njej,sicer pa ji bo itak komisija svetovala ali ne.

Ma jaz sem s teboj,pa kakorkoli se boš odločila ;-)

Lp

Lp,Bojči


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2921 : 18 Julij 2008, 19:59:31
Bojči še zdaleč nisem preveč pametna in verjetno tudi nikoli ne bom, sem pa vsaj dojemljiva za takšne in drugačne nasvete in izkušnje drugih za razliko od nekaterih, ki trmasto vztrajate pri svojem. Sicer pa se celo življenje učimo kajne?
Res je, da sem malo na grd način odreagirala v trenutku, ko mi je tvoj post dvignil pritisk, ampak na žalost je pač tako, da tudi v primeru, ko človek skuša na obziren način nekomu nekaj dopovedati je vse narobe, kajne MA.
V tistem trenutku, ko sem prebrala tvoj post sem dobila občutek, da si nalašč uporabila izraz "mini yorki" ravno zato, ker je nekaj strani pred tem tekla beseda o tem. Vse skupaj je izgledalo kot provokacija.

No ja mogoče pa se tudi motim. Sicer pa res najbolje, da sploh ne komentiram več vaših izjav, pa bo vse v najlepšem redu.
Aja kar se tiče moje yorkice pa res ne vem od kod ti ideja da je velika? 2.200 kg je velik yorki?


Bojči

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #2922 : 18 Julij 2008, 22:06:49
Gigosy,ni res da sem trmasta,povedala sem ti,kar sem ti želela.Je pa res,da imajo vsake oči svojega malarja...

No,ti moram povedat,da si res dobila zelo napačen občutek,ker verjemi,imam štiri dokaj majhne otroke in res nimam časa brati vse poste za nazaj,kakor tudi nimam časa redno slediti in se pogovarjati z vsemi,ki tukaj tako ali drugače debatirate.Žal.

Ja,bi pa res bilo najbolje,da ne komentiraš raznih izjav,za katere sploh nimaš prave podlage....

Kar pa se tiče tvoje yorkice,pa sem ti takoj napisala,da te ne poznam in nič ne vem o tebi,tako tudi nisem vedela kakšno jorkico imaš amak sem predvidevala,ker ti pač gredo (pre)majhni v nos...

Drugače pa čestitke za yorkico,izgleda,glede na kg,da je zelo podobna moji.

Kdo ve,mogoče se pa kdaj kje srečamo...

LP

Lp,Bojči


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2923 : 18 Julij 2008, 23:45:56
Kot sem že MA napisala in jo vprašal in nisem dobila odgovora (ne vem zakaj ne, vprašanje je bilo na mestu), če je njena Nelly takšna kot sem jo jaz videla na zadnje, potem nebo dobila vzrejnega dovoljenja (vsaj nebi smela) in ne zaradi velikost. In mislim da bi to morala tudi ti vedeti Bojči.

Glede Tare pa sve midve že zadeve razjasnile, vsaj kolikor se jaz spomnim. Nikoli nisem rekla da je to podedovala od Missy, povedala sem kako je, vsaj kriva hrbtenica je dedna zadeva, po mojem je tudi luxacijo pattele podedovala, po kateri strani pa ne morem rečti, ker vsaj kolikor vem starši niso testirani. Če se motim me pa popravi.


Bojči

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #2924 : 19 Julij 2008, 00:23:33
Res je botticelli,starši niso testirani.Me pa zanima koliko jih ti poznaš,ki so testirani???

Pa res ne vem,kakšne zadeve sva midve razjasnevale glede Tare??Bi me prosim spomnila?!

In kaj bi naj bilo narobe z Nelly???Prve besede...To pa me resnično zanima in bi te prosila,če mi lahko javiš.

LP

Lp,Bojči


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #2925 : 19 Julij 2008, 08:27:20
Res je botticelli,starši niso testirani.Me pa zanima koliko jih ti poznaš,ki so testirani???

Pa res ne vem,kakšne zadeve sva midve razjasnevale glede Tare??Bi me prosim spomnila?!

In kaj bi naj bilo narobe z Nelly???Prve besede...To pa me resnično zanima in bi te prosila,če mi lahko javiš.

LP


Evo citam  ovu diskusiju i ne mogu da se ne osvrnem na par stvari koje mene mute jako!
Prvo Bojci ...pitaj mene koliko je mojih pasa testirano na luxaciju patelle- SVIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!! U Njemackoj yorkie bez testova i ne moze u uzgoj i to je po meni u redu!
Uz to nedaj Boze da se psima koje sam ja prodala desi luxacija ja kao odgovoran uzgajivac stojim iza svakog genetskog oboljenja i snosim troskove ljecenja ,a u slucaju da pas ugine ja sam duzna ljudima dati drugo stene  -naravno gratis!!!!

Uzmite u obzir da moje razmisljanje i stavovi nisu ovdje da bi nekoga uvrijedili niti se ne odnose na nekog specificnog vec govorim opcenito na tu temu!

Ja imam doma vrlo lijepu yorkicu ,sada je stara blizu 14g ...cak je i sampion.....ali teska je samo 2 kg i NIKADA ju nisam parila zbog toga sto je krhka i malena i drugi razloj je sto nema pravi terrijerski karakter!
A ,vlasnicii kucnih ljubimaca koji ne uloze u pse ni koliko je crno pod noktom uredno pare svoje kuje  .....jer ljudi sto manje znaju misle da su vrlo pametni !!!
Druga stvar koja mene osobno zanima -koji je smisao takvog uzgoja??? Konktetno Vaseg Bojci???
Ja znam koji je moj smisao ...i nikada ne uzgajam samo radi prodaje beba ....ja ionako imam male kuje pa nemam vise od 1-3 bebe u leglu ,a uvijek bar jednu zadrzim kod sebe ili u suvlasnistvu !
Uz to kada procitam mini yorki  u oglasima digne mi se kosa na glavi jer vjerujte gore je kupiti mini yorkia nego maxi yorkia zbog toga sto je mini yorkie skloniji oboljenjima i hiper je senzibilan!

Naravno da ljudi koji pare sa susjedovim psim bez puno ulaganja u svoju kuju imaju veliku zaradu ako te stence prodaju sa 8 tjedana bez ikakvih ulaganja niti garancija  za 700-900 €,a na kupcima je da odluce hoce li kupiti od osobe koja nema puno znanja o uzgoju i ne daje nikakve zdravstvene ni druge garancije niti ugovor ,a stene je tabula rasa -skoro nimalo socijalizirano ,ne odaziva se na ime.... ili ce izdvojiti vise novaca ,otici uzgajivacu i kupiti psa starog najmanje 12 tjedana sa garancijom ,ugovorom i ostalim !!!!
To je nazalost zakon ponude i potraznje ....
Ono sto mene osobno smeta je sto ljudi koji doma imaju 1-2 kuje i jedini interes im je povremeni uzgoj u oglas kada prodaju stenad pisu -kvalitetno leglo yorkshire terriera ...ili leglo vrhunskih potomaka....ili mini yorkie ....e na to se i meni dize kosa na glavi jer kupci uglavnom ne znaju razliku izmedu takvih pasa i pasa koji potjecu od stvarno selektivno biranih roditelja vrhunskog porijekla!!!!!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2926 : 19 Julij 2008, 09:00:36
Najprej aska,moram ti povedati,da sem že nabavila strongold.Še enkrat hvala za vse informacije!
Ni za kej ;) :)


Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2927 : 19 Julij 2008, 23:21:28
Pozdrav vsem skupaj;

upam da uživate v poletju!!!

Se mi več ne zdi smiselno spuščat se v vse te debate, kajti tisti, ki ste dejansko podkovani, vam je vse jasno; me pa veseli, da očitno imamo tu toliko bolj pametnih od veterinarjev, vzrejnih referentov, kinološke zveze, sodnikov... bo že prišlo prav vsaj vam!
Naj le rečem to, Arieta, poznam veliko kužkov ki izvirajo iz tvoje vzreje, tako da ni potrebno biti preglasna, pa vendarle, če bi vi, ki mislite da se pravi yorkiji merijo po medaljah prodajali mladičke po normalnih cenah, bi bila potem tudi situacija na trgu zelo drugačna in bi polovico teh debat odpadlo; vaša prodaja je čisto zasluškarstvo, si namreč napisala, ja, vi ki jih prodajate za 700-900... ja prosim lepo no, kje je potem tvoja ljubezen, tvoj občutek za izboljšanje situacije, če pa svoje psičke prodajate po astronomskih cenah, kje je tu ljubiteljstvo!

No, se nisem mela namena spuščat več v te debate pa me vedno znova zanese;
sem pa očitno dolžna odgovor Botticeli;

Darja (i),
ne glede na vse moram najprej povedat, da sem ti nadvse hvaležna, kajti če bi ne bilo tebe, bi mi ne imeli Nelly, ti si nas usmerila proti Missy in kaj lepšega bi ne mogla storiti za nas! Tako lepega, živahnega, igrivega, bojevitega, trmastega... pravega predstavnika svoje pasme bi ne mogli trofiti če bi iskali. Kakorkoli obračamo, sem ljubiteljica manjših yorkijev oz tako osovraženega izraza mini yorkijev (pazite na frizure punce);
malo pa vseeno pokukajte nazaj par let, par deset, kakšni so bili v osnovi yorkiji, čemu vse so služili... ne vem če katera ve, a svoje čase (no, toliko nismo stare, a se najde v knjigah) so bili cenjeni le yorkiji do 3kg;

a ja, odgovor, pardon,
torej, ko smo bili pri tebi, je bila naša Nelly še malo mlajša, se ti ne zdi... no, njeni zobki žal niso sami izpadli, smo jih morali puliti žal kot pri večini yorkijev, zdelo se je, da ji zobek manjka, vendar ker mi nihče ni odgovoril, kaj se zgodi če manjka zobek, smo raje ukrepali, in sicer kot pri vseh stvareh ki so dejansko pomembne smo se posvetovali z veterinarji, poslikali in lej ga zlomka, zobek se je še skrival v dlesni in celo brez večjih ukrepov, le z malo več glodanja prikukal na dan! Tako da draga Darija, Nelly ima vse zobke, vendar očitno še vedno ni dovolj dobra, kero gensko napako bi že naj še imela?
No, verjetno nisem edina, ki se je pogovarjala z veterinarjem o marsičem, kar tu komentiramo, ker konec koncev pa bi oni le naj bili tisti pravi ... pa bi predlagala, da če boste kaj morale okoli njih z vašimi lepotci, da jih tako mimogrede vprašate še za kaj, kar tu trdite, pa naj vam oni razložijo to, kar vam očitno me tu nismo uspele dotajčiti...
predvsem pa stojim za tem kar je napisala BOJCI, da sta za paritev potrebna dva, tako psička kot psiček, da se vedno kombinira, da se parita ne katera dva koli, temveč tista najbolj primerna, za kar ti svetujejo vzrejni referenti, sodniki in se tudi vsi odgovorni vzrejci o tem tudi sami pozanimajo/mo.
Mimogrede Bojci, sporočaj kako vam gre. če bi že mi ne vzeli, pa imamo definitivno ljudi, ki bodo tvoje kužke prav tako cenili in oboževali kot mi!

Pa še nekaj Darija;
in nikar ne zameri,
a glede na to, da Tare ne opažam na slikicah iz planin, izletov, da vem, da čaka v avtu ali doma ko je Lin glavna zvezda, moram povedat, da se mi zdi bolj zapostavljena kot ne, vem da boš jezna in da že zaradi tega ne bi razveselila nas nikoli, pa vendarle se ponudimo, da bi z veseljem imeli Taro; bi z njo ravnali kot z Nelly, pravo kraljico - enako; namreč v prvi vrsti smo vsi ljubitelji yorkijev, ljubitelji živali in so nam na prvem mestu ter smo veseli vsakega štirinožca, zato če bi se ti zdelo kdaj kot izgleda navzven, je Tara pri nas res več kot dobrodošla, za nas namreč nima napak, morda je zate kuža z genskimi napakami, za nas bi bila popolen kuža, kuža ki je namenjen za ljubezen, ne paritev, in to je pač vse kar rabimo, kužata, ki nas razveseljuje, kot nam Nelly riše nasmehe s svojo prisotnostjo, ne glede na to če bo kdaj mamica ali ne, če kdo misli da je genetska spaka ... za nas je popolna Nelly in vsak kuža si zasluži da je popolen kuža od nekoga, da dobi prezpogojno ljubezen, kot jo tudi sam daje!

Tako, mislim da sem odgovorila,
bojim se pa tudi, da sem spet malo preveč rekla,
a tako mislim, kdor zameri naj še odmeri, in še vendo bom vesela vsakega srečanja z vami,
ker pomembno je da se kužki naužijejo družbe, naigrajo, in kak nasvet sem in tja je celo več kot uporaben, konec koncev nam da lahko vsaj misliti in nariše kak nasmeh!

Pa lepo poletje še naprej,
zaenkrat je popolno!

Ma
 


Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2928 : 19 Julij 2008, 23:44:44
Saj res...

vse nesodelujoče v zgornji razpravi ste se kar poskrile!
No, morda uživate na zasluženem dopustu,

pa vendar,

ste že dobile majčke?
Mi smo jih dobili včeraj...

... super so...

Bo treba kaj organizirat da se malo še me pošminkiramo v majčkah ;-)

Ma



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #2929 : 20 Julij 2008, 10:28:22
Pozdrav vsem skupaj;

upam da uživate v poletju!!!

Se mi več ne zdi smiselno spuščat se v vse te debate, kajti tisti, ki ste dejansko podkovani, vam je vse jasno; me pa veseli, da očitno imamo tu toliko bolj pametnih od veterinarjev, vzrejnih referentov, kinološke zveze, sodnikov... bo že prišlo prav vsaj vam!
Naj le rečem to, Arieta, poznam veliko kužkov ki izvirajo iz tvoje vzreje, tako da ni potrebno biti preglasna, pa vendarle, če bi vi, ki mislite da se pravi yorkiji merijo po medaljah prodajali mladičke po normalnih cenah, bi bila potem tudi situacija na trgu zelo drugačna in bi polovico teh debat odpadlo; vaša prodaja je čisto zasluškarstvo, si namreč napisala, ja, vi ki jih prodajate za 700-900... ja prosim lepo no, kje je potem tvoja ljubezen, tvoj občutek za izboljšanje situacije, če pa svoje psičke prodajate po astronomskih cenah, kje je tu ljubiteljstvo!




Ocito Vi mene poznajete ,a ja Vas ne ...ali nije ni bitno ....ne sijecam se da sam ikada rekla da je moj uzgoj savrsen  niti sam ikada rekla da znam vise od veterinara jer da znam ne bih imala na svakom okutu veterinara....ali trudim se i to nije lako ,a niti jeftino !
Moje cijene su jednake cijenama vecine uzgajivacnica.
Mozda se Vama cine moje cijene stenadi visoke ,ali sigurno ne znate sta cijena ukljucuje i da moji svi psi imaju testove patele ,izlozbene titule pa i da dajem garanciju na zdravlje svih beba koje prodajem ,a premale bebe NE prodajem vec poklanjam i uglavnom ostaju u mojoj obitelji !!!!!!!
Uz to vjerujte parenja sa parnjacima koje ja koristim su vrlo skupa ,pa i put do tih pasa ,testovi na boreliozu i ostalo sto  to kuja mora imati da bi uopce smjela biti parena sa tim muzjacima......toliko samo ukratko da ne duljim jer to je moj izbor ,kao sto je izbor potencijalnih kupaca kod koga ce i po kojoj cijeni kupiti stene !!!!
Ja nemam uzgojnih kuja pa moje kuje sve imaju titule sto takoder govori u prilog njihove kvalitete ali i da je u te kuje investirano puno i jasno da stene od te kuje ne moze kostati kao stene od kuje koja je ispod prosjeka i koja nema testove ,nema titule i parena je tek toliko da dobije bebe ,bez da je u to parenje puno ulozeno!!!
Uz to sve moje bebe koje odlaze u novi dom su sasvim cijepljene ,odazivaju se na imena ..sa svakom je individualno netko radio i sve su zdrave  i zive sa nama ,a ne u odvojenim prostorijama i ne odlaze od nas ranije od 12 tjedana starosti ,a cesto i starije...a sada da li su neke vece druge manje je relativno ali definitivno mogu reci da moji psi koje sam prodala nemaju nikakve genetske bolesti i svaki od njih moze bez  problema proci na uzgojnom pregledu !!! Cak i taj veci pas kojeg mi spominjete dobio je odlucnu ocjenu i prosao uzgojni -a znate da u Sloveniji na uzgojnom pregledu pse vazu!!!!!!!
 Pa to valjda onda nesto govori!
Uz to moram napomenuti da neki ljudi bas traze malo veceg yorkia pa ne vidim u cemu je problem ako njihov pas ne tezi do 3,1kg nego 3,8kg ako oni bas zele takvog psa cija naravno cijena nije visoka .
No ponavljam nitko nikoga ne prisiljava da plati neku cijenu koju kupac smatra previsokom ....trziste je siroko ...ponuda svakim danom sve veca  .
Meni kao uzgajivacu najbitnije je da moje bebe lijepo zive i da su zdrave ,te da su kupci zadovoljni ,a ako netko nije zadovoljan kod mene uvijek ima mogucnost povratka bebe -to je za mene prednost kupovine psa kod uzgajivaca !
Ugodno ljetovanje




Bojči

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #2930 : 20 Julij 2008, 21:34:17
ZDRAVO MA!!!!!!! ;D

Najprej ti samo čestitam za vse kar si napisala zgoraj! :D ;) :)Druga ne mislim več o tem debatirat,ker nima smisla,sicer pa si ti itak povedala kar je bilo potrebno! :)

Moram ti  povedat,da je naša paritev uspela!!!!!!!!juuuuuhuuuuhuuhuuuuuu :D :D :D :D

Kar pa se tiče tvoje ljubezni do psov pa samo kapo dol in še VELIKO takšnih lastnikov,pa kaj takšnih,vsaj pol takšnih kot si tiPa verjamem,da se s tem strinjajo čisto vsi,ki te vsaj malo poznajo! ;)

Lp

Lp,Bojči


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2931 : 21 Julij 2008, 10:45:59
OK nismo se poskrili ;) Samo pač vikende raje preživljamo drugače kot pred računalnikom, če se le da :)

Najprej MA... kolikor se spomnim sem te v ZS vprašala kako je z zobki in ni bilo odgovora... Pač zanimalo me je, glede na to da si takrat me prosila za nasvet, kako seje zadeva iztekla. Ker vem da se zgodi, da ostane kakšen zob v dlesni, se pravi da so zasnove ampak pač traja dalj časa da zob izraste. Tako da ne vem zakaj pač mi nisi odgovorila, kolikor sem jaz spomnim, sem vedno z veseljem pomagala tebi in ti svetovala če si imela kakšno vprašanje.

Glede Tare...tu sem se najbolj zasmejala :) Genetska spaka :) Od začetka opozarjam na to, kakšne napake ima Tara, ker pač še laik lahko vidi te zadeve. Kaj je z njo narobe je dejstvo in dejstvo je tudi da je delno genetsko. To pa ne pomeni, da jaz ali kdorkoli drugi od mojih zaradi tega nimamo isto radi Tare, ker ima napake...vsak pes ima napake, eni večje eni manjše. Problem nastane ko lastnik ne vidi ali noče videti kakšnih napak. Ona je bila kupljena za hišnega ljubljenčka in tudi to je. Jaz želim predvsem opozoriti na to (na kar mene takrat ni nobeden opozarjal ali svetoval, ko sem želel čim manjšega yorkija), da imajo ta res premali yorkiji že predispozicijo do tega, da bo kaj narobe. Pojma nisem imela kakšne so lahko pomanjkljivosti ta drobnih yorkijev. Zato sem osebno res proti yorkijem, manjših od standarda. In ker vem da si veliko ljudi želi te drobižeke, jaz vsakemu svetujem, da naj raje kupi normalnega yorkija normalnih velikosti, kot premalega. SIcer je vedno tako, da ne moreš točno vedeti kako velik bo pes zrastel, jaz sem z Tarico res zadovoljna, ona je karakterno res super pes. Ampak ima nekaj funkcionalnih pomankljivosti. ena od teh je, da ni variante da greš z njo na sprehod, ker nebo hodila in jo moraš nesti. Se pravi da bo nekaj minut hodila, večinoma polžje hoje, mogoče če kaj zanimivega vidi, se bo zalaufala, ampak to je to. Tako da ni pogojev, da jo vzamem v hribe ali planin ali na daljše večurne sprehode, ker enostavno vem da jo moram nositi. In tudi če je 1.2 kg težka, je pač 5-6 ur ne morem nositi in nima smisla. Tako da običajno ostane doma. Če se pa to komu zdi zanemarjanje, pa to ni moja stvar, ker nobeden ne ve ozadja, tako kot tudi ti ne MA. Hvala za ponudbo, ampak če bo Tarica kje kdajkoli razen pri meni, bo to doma, pri starših. Pa še to takrat, če se odločimo kupiti še kakšne kitajčke... O tem da pa mora biti vsak pes navajeni biti 8 ur sam doma, ko je lastnik v službi, pa sploh nebi ;)
Ja res je, Lin je ljubezen mojega življenja na 4 tacah :) Je že po karakterju čisto nasprotje Tare, popolnoma odvisna od tega da je v bližini ljudi in da ima pozornost in ljubezen in ... pač res čisto drugi karakter. Tarico lahko pustim recimo doma, ker vem da bo uživala, Lin pa ne morem, ker je neprimerno bolj navezana na mene. No tudi sedaj je Tarica doma pri starših, ker mene ni za 2 dni, in mislim da ji ni čisto nič hudega, ker jo razvajajo z vseh strani. Jaz nisem nič jezna, ker oni ki me poznajo vedo kako je, in meni je samo to važno.

No verjetno si pa videla slike, kako Tara uživa na morju in če bo vse po sreči, gremo kmalu spet :)

No ne vem, ampak osebno mislim da ni ljubezen samo razvajati psa (tako kot verjetno tudi otroka neboš samo razvajal) ampak da mora biti pes predvsem tudi vzgojen. In tudi lastnik kaže ljubezen do svojega psa tako, da se odloči kaj je najboljše za psa in ne kaj bi on želel. Tudi to je ljubezen za mene, in ne samo razvajanje.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2932 : 23 Julij 2008, 15:58:47

 če bi vi, ki mislite da se pravi yorkiji merijo po medaljah prodajali mladičke po normalnih cenah, bi bila potem tudi situacija na trgu zelo drugačna in bi polovico teh debat odpadlo; vaša prodaja je čisto zasluškarstvo, si namreč napisala, ja, vi ki jih prodajate za 700-900... ja prosim lepo no, kje je potem tvoja ljubezen, tvoj občutek za izboljšanje situacije, če pa svoje psičke prodajate po astronomskih cenah, kje je tu ljubiteljstvo!

MA NIMAJO VSI VZREDITELJI RAZSTAVNIH PSOV TAKO ASTRONOMSKO VISOKIH CEN KOT TI NAVAJAŠ! JE PA RES DA POGOSTO LAHKO TUDI ZA VISOKO CENO DOBIŠ SLABO KVALITETO (NO OBRATNO PA JE VERJETNO MOŽNOST 1:1000)  IN PSA PREPLAČAŠ.  NA ŽALOST JE TAKO, DA ČE ČLOVEKA RES PREJ NE POZNAŠ DOBRO NIKOLI NE VEŠ V KAJ SE SPUŠČAŠ IN KAJ TI BO DEJANSKO PRODAL, RAZEN ČE SI ŽE SAM EKSPERT IN ZNAŠ DOBRO PRESODITI MLADIČA. KAJTI TUDI ČE STA OBA STARŠA  ŠAMPIONA NIKOLI NISO V LEGLU VSI MLADIČI ENAKE KVALITETE PAČ PA JE VRHUNSKE KVALITETE OBIČAJNO LE EDEN ALI PA MOGOČE DVA, LE-TE PA PONAVADI VZREDITELJI ITAK OBDRŽIJO ZA SEBE.


Darja (i),

malo pa vseeno pokukajte nazaj par let, par deset, kakšni so bili v osnovi yorkiji, čemu vse so služili... ne vem če katera ve, a svoje čase (no, toliko nismo stare, a se najde v knjigah) so bili cenjeni le yorkiji do 3kg;

NE VEM ZAKAJ TO GOVORIŠ, SAJ JE ŠE VEDNO STANDARD DO 3.200 KG TOREJ ŠE VEDNO SO YORKIJI VEČJI OD 3.2OO IZVEN STANDARDA IN NISO ZAŽELJENI


Pa še nekaj Darija;
in nikar ne zameri,
a glede na to, da Tare ne opažam na slikicah iz planin, izletov, da vem, da čaka v avtu ali doma ko je Lin glavna zvezda, moram povedat, da se mi zdi bolj zapostavljena kot ne, vem da boš jezna in da že zaradi tega ne bi razveselila nas nikoli, pa vendarle se ponudimo, da bi z veseljem imeli Taro; bi z njo ravnali kot z Nelly, pravo kraljico - enako; namreč v prvi vrsti smo vsi ljubitelji yorkijev, ljubitelji živali in so nam na prvem mestu ter smo veseli vsakega štirinožca, zato če bi se ti zdelo kdaj kot izgleda navzven, je Tara pri nas res več kot dobrodošla, za nas namreč nima napak, morda je zate kuža z genskimi napakami, za nas bi bila popolen kuža, kuža ki je namenjen za ljubezen, ne paritev, in to je pač vse kar rabimo, kužata, ki nas razveseljuje, kot nam Nelly riše nasmehe s svojo prisotnostjo, ne glede na to če bo kdaj mamica ali ne, če kdo misli da je genetska spaka ... za nas je popolna Nelly in vsak kuža si zasluži da je popolen kuža od nekoga, da dobi prezpogojno ljubezen, kot jo tudi sam daje!

NO DA TE NE BO PREVEČ SKRBELO, KOLIKOR JAZ POZNAM SITUACIJO PRI DARJI TI LAHKO POVEM DA LAHKO MIRNO SPIŠ IN NI NOBENE POTREBE DA BI POSVOJILA NJENO TARO. DARJA NAMREČ POVSEM LEPO SKRBI ZANJO IN JO TUDI POGOSTO VZAME S SEBOJ, SPLOH ZADNJE ČASE KO IMA NA DOSEGU ŠE MOŠKO ROKO (KAJNE DARJA :) ), KI JI POMAGA NOSITI TARO NAOKROG. SEVEDA PA NE MORE IN NE BO NIKOLI TOLIKO NA SPREHODIH KOT LIN SAJ ČE SI JO KDAJ VIDELA POTEM VEŠ KAKO TARA HODI IN KAKO DALEČ JE PRIPRAVLJENA HODITI. TOREJ V ČEM JE SMISEL SPREHODA ZA PSA ČE NE MORE HODITI?
NO PA ŠE ENA SLIKA IZ MORJA, KJER SMO VSI SKUPAJ, NE BOŠ VERJELA, TISTA MAJHNA PIKICA POLEG YORKIJA V ZELENEM JE TARA :) UPAM DA SEM TE POTOLAŽILA IN BOŠ SEDAJ MIRNO SPALA.
 






Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2933 : 23 Julij 2008, 16:02:19
Pozdrav vsem skupaj;
Cak i taj veci pas kojeg mi spominjete dobio je odlucnu ocjenu i prosao uzgojni -a znate da u Sloveniji na uzgojnom pregledu pse vazu!!!!!!!

ARIETA PRI NAS V SLOVENIJI PA ITAK VSAK LAHKO DOBI VZREJNO DOVOLJENJE, SPLOH NE VEM KAJ BI MU MORALO FALITI, DA GA NE BI DOBIL ;)


























lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #2934 : 23 Julij 2008, 17:00:04
Zadnje čase se na forumu pojavljajo same čudne debate. Standard za vsako pasmo je napisan zato, da bo vzreditelji težili k temu, da bi bili mladički njihovih psov čimbolj po standardu. Seveda genetika ni 100% predvidljiva, samo s premajhnimi psi, se težko pričakuje, da bodo psi normalne velikosti. Eni mogoče bodo, drugi pa ne. Še najbolj me razjezi, da "vzreditelj" reče, da so testi nepotrebni. To je tipična izjava rodovniških šteparjev. Če je človek prepričan, da je njegov pes dober, bo šel tudi po dokazila. Pa vsak vzreditelj bi se moral truditi za zdrave pse.
Taro od Darije poznam in je super psička, na žalost pa ne zmore normalnih sprehodov in je večino časa v naročju ali v torbi, ker ne zmore toliko hoje. Ves čas hodi po treh nogah, malo po levi zadnji in malo po desni, ker ima probleme s pogačico. Drugače pa živi super življenje in ima prav toliko pozornosti kot Lin, včasih še več.
Mogoče ste že kdaj slišali pregovor: "Dobro blago se samo hvali."
Vsi vemo, da so za vsakega lastnika njegovi psi najlepši in najboljši, vendar pa to še ne pomeni, da so primerni za parjenje. Malo razmislite, in dobro preberite, preden se spustite v napad.

Poleg tega pa je iz vzrejnega pravilnika za vzrejo terierjev razvidno:
Pse se v vzreji lahko uporabi od starosti 12 mesecev dalje, psice pa od starosti 18 mesecev dalje z možnostjo, da VK izjemoma dovoli odstopanja.
Psice parimo do dopolnjenega 8 leta starosti, pse pa dokler imajo normalen spolni nagon in ustrezno kondicijo.
Psica ima lahko praviloma eno leglo v koledarskem letu. V leglu se ji dovoli obdržati vse zdrave in tipične mladiče.
Izjeme po predhodni pismeni prošnji obravnava in potrdi VK SKT, ki določi tudi pogoje.

Vir: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=839


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #2935 : 23 Julij 2008, 17:19:13
Punce pozdravljene!

Ne bom se mešala v zgornje debate bi pa prosila za kakšen nasvet ali pomoč. Kot veste so imeli pred nekaj časa v Gmajnicah psičko yorkico za katero se je potem izkazalo, da je v bistvu samček. Ker sem mislila, da je psička sem ponudila pomoč da jo vzamem začasno k meni dokler se ne najdejo kakšni uredu posvojitelji. No potem se je izkazalo, da je fantek pa sem rekla uredu, bomo vseeno poskusili, čeprav sem vedela da ima Gal probele s samci. Fantku sva dala ime Lux in ker se nama je zelo priljubil, saj je en prisrčen fante, sva se odločila, da ga poskusiva obdržati. Prvih 14 dni sem imela totalne probleme saj ga je Gal stalno napadal, ni mu pustil do igrač, ni mu pustil v mojo bližino, ni mu pustil spati v postelji skratka grozno. Sedaj se je stanje z Galovim napadanjem malo umirilo mi je pa Gal začel odklanjati hrano, je totalno apatičen, ni mu do ničesar. Večino časa preždi v svoji posteljici, danes ponoči je prvič odkar ga imam prespal sam v dnevni sobi in želel biti pri meni v postelji kar se je zgodilo prvič odkar ga imam. Postal je prav žalosten.

Kaj mislite, naj poskušam še naprej, se bo stanje umirilo in bo Gal ratal spet stari Gal tak kot je bil? Je mogoče preveč zanj nov samček v hiši? Naj se Luxu odpovem in mu poskušam najti posvojitelje? Res ne vem kaj naj naredim in sem zelo zmedena. Ne želim imeti Gala takega kot je sedaj za Luxa mi je pa tudi zelo hudo saj je pri meni že skoraj tri tedne in ga imam že za svojega. Kaj svetujete, res prosim za kakšen nasvet.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2936 : 23 Julij 2008, 18:06:36
Oj Sasenka končno si se spet malo javila  :)

Sem prebrala zadnjič na drugem forumu ja, da si vzela tega psička k sebi, res lepo od tebe.

No moje izkušnje so take, da je bilo tudi na začetku zelo hudo. Ko je prišel Speedy v hišo ga je Oddy non stop napadala, ni mu pustila nič, niti pogledat jo ni smel ker je takoj skočila vanj. No naslednja faza je bila ta kot je sedaj pri tebi. Oddy je bila žalostna, ni ji bilo do ničesar, celo ko sem jo klicala ni hotla k meni, kot bi se mulala  :D :D :D
Da jih vidiš danes.... obožujeta se, res sta velika prijatelja, ki ne moreta drug brez drugega  ::)

Tako da Sasenka pomoje si na povsem dobri poti, jaz bi namesto tebe še malo počakala, ker to kar se je dogajalo do sedaj je povsem normalno če mene vprašaš. Tudi jaz sem bila takrat vsa panična v strahu da bo tako ostalo in so me nekateri lastniki in vzreditelji yorkijev potem pomirili.

Je pa full luštkan fantek  :)


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #2937 : 23 Julij 2008, 20:03:47
Saj, če bi bila psička potem me ne bo tako skrbelo ampak pri meni gre vseeno za dva samca, ki se ne gledata ravno lepo. Se je tudi Lux že opogumil in napade nazaj. Mah, čist sem zmedena. Gala pa takega tudi težko gledam.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2938 : 23 Julij 2008, 20:39:08
Jaz bi tudi počakala še par tednov, mogoče kakšen mesec, in boš videla. Če bo zadeva ista, potem ti res ne preostane kaj drugega kot da se samčka odda, samo jaz mislim da bi se moralo izboljšati.
Sporočaj kako bo!


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2939 : 24 Julij 2008, 13:08:32
Sasenka tole si preberi:


Aggression and Fighting in Yorkshire Terriers

Many people who are not familiar with the Yorkshire terrier breed are under the misconception that a yorkie is a cute little lapdog that can do no harm.  Little do these individuals know, that a yorkie is first and foremost a terrier, and that this breed has an intelligent, independent, and aggressive personality.  Yorkies were originally bred to hunt vermin in the mines of Yorkshire, England.  These dogs would catch their prey, and kill that prey by shaking the vermin until the rodent’s neck snapped.  Even today, a yorkie will eagerly hunt rodents given the opportunity.  Yorkies are territorial animals and have a complete disregard for their size limitations!!  This breed has been known to attack a large dog without hesitation.
Yorkies in general will typically get along with cats or other dogs, and they will participate in-group play.  However, on occasion, yorkies have been known to show aggression towards other yorkies.  The aggression may be dominant between two males, but females with pups may also show aggression towards another female.  Yorkies of opposite sex may also show aggression towards each other.  This aggression can become deadly as some yorkies will fight until death.  If there is a pack of yorkies, the possibility exists for the pack to turn on the weakest in the bunch, and kill the dog.
Families with multiple young dogs may start experiencing aggressive behavior as the dogs begin to reach maturity.  Statistics show that the behavior usually begins between 12 and 24 months of age.  Spaying or neutering your dog may help to alleviate the aggression.
Once you begin to experience the signs of aggression in two dogs, seek help immediately.  The longer the aggression continues, the less likely you will be successful at eliminating the aggression.  When fighting becomes a routine, the habit becomes harder to correct.  Sometimes, the fighting cannot be corrected.
If you find yourself in a situation where your yorkies have become aggressive with each other, we have some tips that may help the situation:
•   Never leave two aggressive yorkies together when you are not at home to supervise.  Keep the yorkies separated by crating them or by putting them in separate rooms. 
•   Rule out a medical problem or condition.  Your yorkie may have become aggressive simply because of a medical problem that may cause the dog pain or discomfort. That pain or discomfort may be the trigger towards the aggression.
•   Assert yourself as the alpha dog in the pack.  Let your yorkies know that you are in charge, and aggressive behavior will not be tolerated.  A stern voice can help, as well as putting the aggressor in time out.  This may work for minor aggression only.
•   Seek out professional assistance via a behaviorist.
•   Spay or neuter your yorkie as this may help with the aggressive behavior.
If all of the above tips do not work for you, you may have to consider placing one of the aggressive dogs in a new home.  If placing the dog in a new home is not an option, than you may find yourself faced with certain lifestyle changes.  You will have to supervise and keep the dogs separated, and rotate family time with each individual dog.




Jaz bi na tvojem mestu ravnala po teh navodilih in počakala še kakšen mesec, če ne bo šlo ga boš pač mogla oddati.