Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1728384

medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #3090 : 30 Avgust 2008, 17:49:47
Ojla,punca!!!!!!!! :)
Moram vam povedat,da je prostor fraj 21.9. v nedeljo!!!!!!! :o
20.9. je še zaprto,ker so lastniki na dopustu,v nedeljo pa se lahko dobimo!!!!!!! ;)
Tako,da zdaj pa res s prijavami na plan(jaz,Petra,Tjaša,Andreja,Innes in Ma smo že prijavljene) :P :P
ostale pa le z besedo na dan,da nas bo čim več!!!!!!!!!!!!

Pa lep vikend še naprej!!!!!!!!!!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


allyka

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #3091 : 30 Avgust 2008, 17:59:55
Joj mi mamo pa ravno takrat en krst, tko da ne moremo :(

Sigurno pa pridemo na naslednjo jorkijado :) LP Nika&Ally

Nika&Ally.


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #3092 : 30 Avgust 2008, 19:05:41
pa saj krst je zjutraj in popoldne si že lahko z nami!!!!!!!!! :P :P :P

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3093 : 31 Avgust 2008, 12:10:36
No nas sigurno ne bo, ker smo fasali mikrosporijo od muce  :(


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3094 : 31 Avgust 2008, 13:19:41
Joj Gigosy :(, pa misliš da narediš dobro ko rešiš živalco, zdaj pa to. Hitro okrevanje vam želim!

Uglavnem za yorkijado pa pač potem v nedeljo. Do 07.09.  še sporočite ostale če pridete.
A gremo 20.09 na razstavo?? Medo, Tjaša,...tiste ki ste iz Mb oz. ki se boste pripeljale na razstavo??

Smo včeraj na šetnji srečali 2 yorkija, en malo večji pa luškan, druga pa tud tako majčkena, ime ji je bilo Gabi. Njena lastnica dela na radiu in je rekla da bo sporočila da imamo yorkijado, tako da se mogoče še kdo javi, pa mogoče še oni pridejo ;D.

Lep pozdravček



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3095 : 31 Avgust 2008, 13:24:44
Joj Gigosy :(, pa misliš da narediš dobro ko rešiš živalco, zdaj pa to. Hitro okrevanje vam želim!

Kaj ima pa to veze?
Če se človek odloči, da bo živali pomagal mora vedet, da se lahko kaj stakne in žival mora najprej k veterinarju na pregled, doma pa bit v karanteni vsaj ene 2 tedna. To pomeni ločena od domačih živali in mi si po vsakem stiku z živalco moramo oprat roke pa še kaj po potrebi...

Je treba vedet kaj se počne. Maček ni nič kriv za to.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3096 : 31 Avgust 2008, 13:35:44
Andreja muca je bila pri veterinarju en teden, ker je bila zelo zelo boga in so jo morali vsaj za silo spraviti k sebi. Opravili so tudi vse teste na bolezni, vključno z mikrosporijo, vendar žal rezultati testa niso povsem zanesljivi. No in potem je bila muca en teden pri nas, dokler si ni povsem opomogla in dokler nismo našli ustreznih lastnikov.
Seveda ni muca nič kriva, meni je pač to v tolažbo, da je kljub vsemu zdaj v novem domu, pri ljudeh, ki bodo lepo skrbeli zanjo. Seveda je pa mikrosporija zoprna stvar, sploh če imaš doma še druge živali. Zelo mi je žal, ker bomo morali kar nekaj pomebnih razstav izpustiti zaradi vsega tega, med drugim tudi evropsko  :( Če bi me veterinar opozoril, da je test samo 50% zanesljiv, bi mucko zagotovo imela povsem ločeno od psov tako pa... se pač zgodi, za drugič bomo pa vedeli  ;)


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3097 : 31 Avgust 2008, 16:12:26
Jaz mislim da ziher ni hotela Petra povedat da je mačka kriva ampak so krivi veti ki te neopozorijo na neke vrstve bolezni ki še niti nisi slišal u življenju. Recimo ko bi mala hči od Gigosy ostala brez las na glavi - mislim da bi jo težko zadovolil odgovor " saj mačka ni nič kriva " če gre otrok u šolo z pobrito glavo, al da moraš pobrit psa ki je trunutno u odlični rastavni formi in si dal zanj dosti denarja in ga potem ne bi mogla več rastavljat  al če dobiš neko toksoplazmozo od mačke ki si enkrat pobožal na ulici ker je bla cotkana in izgubiš dojenčka ki nosiš in potem bi mi nekdo rekel" saj mačka ni nič kriva " !
Res ni nič kriva saj so samo ljudje krivi ker jih noben ni opozoril in niso prebrali nič in nikoli mogoče niso slišali za nekaj takega. No u bivstvu te lahko "DOSTI"  stane  če se ti neka mačka smili ki jo nepoznaš.

No kaj misliš ti Gigosy, boš še kdaj pobrala neko mačko na ulici  ???


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3098 : 31 Avgust 2008, 16:26:33
Veš Andreja, sploh nisem mislila da je mačka kaj kriva, samo cena za to da ji je pomagala je pa verjetno VELIKA, me zanima kaj bi ti naredila če bi se to tebi zgodilo??? A bi ti še kdaj pobrala kakšno mačko iz "ulice" če pa ti niti veterinarji ne znajo povedati da je zdrava??.  ??? ??? ???



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3099 : 31 Avgust 2008, 18:00:50
Joj ženske pa nisem zato tega napisala, da se boste zdej prepirale kdo je in kdo ni kriv. Če smo realni kriv je tisti, ki je tako zelo grdo zavrgel muco, da je vse te bolezni sploh dobila. Če ne bi on tega storil, bi pač muca imela lepo življenje, ne bi trpela vsega kar je morala, jaz jo ne bi pobrala in nihče ne bi dobil mikrosporije.
Torej če je kdo kriv so to kruti ljudje, ki zavržejo mačke!!!!!!

Odgovor na vprašanje, če bi še kdaj pobrala muco pa je DA! Pač kot sem že napisala nedolžne muce so za vse skupaj najmanj krive. Seveda pa bi vse skupaj izvedla bistveno drugače kot sedaj in  pod nobenim pogojem muco ne bi spustila k ostalim članom druzine, dokler ne bi bila prepričana, da nima nalezljivih bolezni. Torej z njo bi delala pod predpostavko da je okužena, dokler se ne bi dokazalo nasprotno.
Seveda je najlažji način obrniti glavo stran in nič videti, kar jih počne, po mojem mnenju, kar večina ljudi. Jaz pač nimam srca, da bi nedolžno bitje pustila umreti v mukah, če ji imam možnost pomagati. Na žalost je že tako na svetu preveč živali, ki so žrtve krutih ljudi in jim nimamo možnosti pomagati. Torej pomagajmo vsaj tistim, ki jim lahko  :)


iness

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #3100 : 31 Avgust 2008, 22:25:58
Sem kar za to, da se dobimo tudi v soboto in gremo na razstavo. Dajmo se dogovorit!!!

Vsem, ki imate šolarje želim čim lepši začetek novega šolskega leta! Mi imamo petošolko  :P in prvošolčka v srednji šoli  O0.

Pozdravček,

Ines



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3101 : 01 September 2008, 07:59:39
Uf, mi v nedeljo žal ne moremo. Smo frej katerilkoli vikend ampak samo od sobotah. Tako, da se vam potem pridružimo naslednjič, če bo v soboto.

Gigosy, a boš sporočila novim lastnikom kaj je z muco? A misliš, da so tako uredu, da bodo vseeno poskrbeli za muco? Ker imaš take, da se živali kar znebijo, da jim ni treba plačati veterinarja.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3102 : 01 September 2008, 12:28:03
Uf, mi v nedeljo žal ne moremo. Smo frej katerilkoli vikend ampak samo od sobotah. Tako, da se vam potem pridružimo naslednjič, če bo v soboto.

Gigosy, a boš sporočila novim lastnikom kaj je z muco? A misliš, da so tako uredu, da bodo vseeno poskrbeli za muco? Ker imaš take, da se živali kar znebijo, da jim ni treba plačati veterinarja.

Ja Sašenka seveda sem jih takoj obvestila in na srečo so taki da imajo muco radi in jo že zdravijo ;)


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3103 : 01 September 2008, 13:55:57
He he he Gigosy nisem jaz tolk korajžna  da bi še kakšno živalco pobrala ali jo sploh tikala če jo nepoznam ! ;D
Ampak mam tud dober način reševanja živali  ;)  Jaz mam številko od kolegice ki dela u zavetišču in njena mama tud u družstvu za zaštito živali , tako da recimo ko sem najdle na obali poškodovanega galeba sem takoj poklicala njo da ga pride rešit !!!  :o  In veš kaaaaaaaaaaaaaaaaj : me vpraša on na telefon če je galeb napadalen .... jaz njoj rečem kako naj bi to jaz vedla .... pa reče če se pusti dotaknit ....... pa sem rekla da to že mora sama ugotovit ker ni ŠANC  da ga jaz probam uzet u rokooooooo  :o   :o   :o  Sve eno sem mu pomagala   na svoj način  :P  Tud če smo našli muco pred hišo sem jo klicala  :D  Tako da nisem tolk korajžna al sem za to fuuuuuuuuuuull pametna  :D


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3104 : 01 September 2008, 13:57:24
Ej puce vi meni rajš povejte kdaj pridete na obalo da spijemo kavico skupi !!! Tud Honki bi lahk prišla iz dopusta  ;)  he he


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3105 : 02 September 2008, 07:36:49
He he he Gigosy nisem jaz tolk korajžna  da bi še kakšno živalco pobrala ali jo sploh tikala če jo nepoznam ! ;D
Ampak mam tud dober način reševanja živali  ;)  Jaz mam številko od kolegice ki dela u zavetišču in njena mama tud u družstvu za zaštito živali , tako da recimo ko sem najdle na obali poškodovanega galeba sem takoj poklicala njo da ga pride rešit !!!  :o  In veš kaaaaaaaaaaaaaaaaj : me vpraša on na telefon če je galeb napadalen .... jaz njoj rečem kako naj bi to jaz vedla .... pa reče če se pusti dotaknit ....... pa sem rekla da to že mora sama ugotovit ker ni ŠANC  da ga jaz probam uzet u rokooooooo  :o   :o   :o  Sve eno sem mu pomagala   na svoj način  :P  Tud če smo našli muco pred hišo sem jo klicala  :D  Tako da nisem tolk korajžna al sem za to fuuuuuuuuuuull pametna  :D



 :D :D :D No potem pa daj hitro še meni telefonsko da bom še jaz naslednjič pametna  :P


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3106 : 04 September 2008, 12:49:43
Zdaj sem nekaj brala glede zavarovanje psa pri zavarovalnici, a ima katera izkušnje s tem? A se to splača oz. kaj to krije??



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3107 : 04 September 2008, 12:59:39
Jaz imam "pasje" zavarovanje pri Triglavu. Krijejo vsa zdravljenja v vrednosti 50% računa razen preventive in celotno kupno vrednost v primeru smrti. Jaz sem zavarovala Gala za vrednost 1000€ in me pride premija 134€ letno.



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #3108 : 04 September 2008, 16:05:16
A ni to boljše,če ga daš zavarovat skupaj  s hišo oz. stanovanjem,pa ti krijejo isto,pa še ceneje te pride,vsaj pri zav.MB!!!!!!
Jaz sem dala za vse skupaj 260€,brez zav.psa,pa bi me prišlo nekaj manj!!!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3109 : 04 September 2008, 17:01:42
medo...kaj pa krije v tem primeru zavarovanje? poškodbo psa, tragično smrt, del stroškov zdravljenja ? Ker vem da imajo eni samo to opcijo, da zavarovanje krije recimo poškodbe ki jih pes naredi osebi (  ::) ) znotraj hiše...
Jaz sem se zanimala za zavarovanje psa pri Adiratic Slovenici, izbereš si lahko vsoto vrednosti psa, seveda čim višja je vrednost tem višja je premija, ampak mislim da je bila max vrednost 1000€, potem dobiš določene popuste če je pes rodovniški in ima določene dosežke oz ima opravljene izpite - šolanje, delovni izpiti,...
Potem se pa še lahko odločiš, ali želiš 50% ali 30% soudeležbo pri vet stroških, odvisno od tega je višja ali nižja tudi premija. Zavarovanje ne velja za bolezni genetskega izvora se pravi zdravljenje prirojenih oz dednih bolezni.


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #3110 : 04 September 2008, 17:31:34
ja tukaj je zavarovan pes,če se poškoduje za ograjo(se pravi na dvorišču),če nastopi smrt in del stroškov zdravljenja,prav tako pa tudi,če utrpi poškodbe zaradi njega tretja oseba!!!!!!
Če se poškoduje kje drugje ni zavarovan,tak,da v tem primeru pa bi ga morala dat zavarovat tako kot si napisala glede na vrednost psa!!!!!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


TrueLove

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #3111 : 05 September 2008, 07:33:59
Gledajući unazad slike vaših pasa, primjetila sam da dio vas ima pse u papilotnama. Pa me zanima gdje im kupujete kaputiće koje stavite na te pepilotne? Gdje u Sloveniji općenito kupujete sve stvarčice potrebne za svoje pse? Znate li za kakav dobar dućan u Italiji?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3112 : 05 September 2008, 17:59:31
V psarni SPO-DEE-O-DEE sta na voljo dva rodovniška mladička pasme yorkshire terier, oba samčka, skotena 30.7.2008, trenutno stara 9 tednov.
Mladički so cepljeni in večkrat razglisteni, imajo rodovnik ter se prodajajo z kupoprodajno pogodbo.

Starša sta večkratna šampiona. Več o psarni si lahko preberete na spletni strani
http://spodeeodee.uw.hu/

Več informacij na spodnjem naslovu oz. telefonski številki:
[email protected]
031 339 788 (Darija)

Na prvi sliki je mama, na drugi pa ata legla.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3113 : 05 September 2008, 20:16:33
V psarni SPO-DEE-O-DEE sta na voljo dva rodovniška mladička pasme yorkshire terier, oba samčka, skotena 30.7.2008, trenutno stara 9 tednov.
Mladički so cepljeni in večkrat razglisteni, imajo rodovnik ter se prodajajo z kupoprodajno pogodbo.

Starša sta večkratna šampiona. Več o psarni si lahko preberete na spletni strani
http://spodeeodee.uw.hu/

Več informacij na spodnjem naslovu oz. telefonski številki:
[email protected]
031 339 788 (Darija)

Na prvi sliki je mama, na drugi pa ata legla.




Čudovita sta OBA!!!!!!!! Če se kdo odloča za nakup yorkija absolutno priporočam to psarno. Mladička sta polbratca od mojega Speedija (ista mama), vzreditelji pa fer in pošteni!!!


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #3114 : 05 September 2008, 21:46:27
Potem pa res morata biti lepa... :-* :-*

A veš mogoče njuna imena...vedno me zanima kakšna imena dobijo male bibe...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3115 : 05 September 2008, 21:58:38
ha ha ... ;D ej jaz pa vedno pozabim vprašati po imenu, ker mi je to zadnja stvar v glavi. Vedno sprašujem če mi že sami ne povejo, kako veliki so, kako se razvijajo, ali bodo hišni ljubljenčki ali tud za razstave, kakšen karakter so, ... :) Za imena pa nikoli ne vprašam :)
Bom jih naslednjič pa, ker mislim da so uporabili ene moje ideje...  :P


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3116 : 05 September 2008, 22:05:17
Kaj pa cene?? ;D ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3117 : 05 September 2008, 23:24:17
Za enkrat je postavljena okvirna cena, to je okoli 900€, potem bo pa končna cena odvisna še od tega s kakšno pogodbo se proda kuža, samo hišni ljubljenček oz. tudi z možnostjo vzreje.

Koliko so mi povedali, sta oba res lepa, eden bo malo manjši, okoli 2,5 kg odrasle teže (to so samo ocene približne teže), drugi pa je  na lepih višjih nogicah, se pravi naj bi bil predvidoma kot Speedy :) ... itak so rekli, da se jih nebo oddalo pred zadnjim cepljenjem, to je čez nekaj tednov, takrat pa se bo že tudi več povedalo.

Sicer pa mislim da slike mame in očeta govorita same zase ;) Mama je res neverjetna yorkica, samo zaradi nje (ok in zaradi Speedya :)) bi mogoče še kdaj razmislila o nakupu yorkija, ampak bi moral biti res Speedy karakter :)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3118 : 05 September 2008, 23:33:06
Kar se tiče cene sem prepričana da bo ustrezala kvaliteti oz.  da bo kupec za tisto ceno, ki jo bo plačal dobil veliko! Žal pri večini vzrediteljev ni tako! Jaz sem z njima res več kot zadovoljna in sta, poleg še neke vzrediteljice iz Nemčije, edina kamor bi upala iti v nakup yorkija brez pomislekov ;)


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3119 : 06 September 2008, 09:00:47
Zdaj glede na to da sem jaz malo "zelena" v teh zadevah, kaj pa pomeni, če se proda pes samo kot hišni ljubljenček, a ga moraš potem kastrirat-sterilizirat al kako?
Za enkrat je postavljena okvirna cena, to je okoli 900€, potem bo pa končna cena odvisna še od tega s kakšno pogodbo se proda
Kaj to pomeni, da se potem, če se proda kot hišni ljubljenček, lahko cena še zmanjša al od te cene samo napreduje?