Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1727123

lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #3240 : 30 September 2008, 10:02:16
Hejla punce mi2 sva pa v nedeljo praznovali 2.rojstni dan..ampak nič kaj veselo:(..namreč v soboto ji je padla dol longetica in smo jo peljali na Ptuj k veterinarju, ker smo bili na vikendu. Tam je povedal, da ni zaceljeno nič, da tkivo odmira in bi kaj kmalu zagnililo. Klical je v Topolščico in malo smo včeraj odpeljali tja, kjer bo ostala do ju3(sreda) :'(..imela bo operacijo, kjer ji bodo že iz tako ali tako drobcenega telesca vzeli kostnino in ji dali v sprednjo tačko:(..mala je prava bogica..poleg tega pa je operacija tako draga da me je danes vrglo po tleh ko mi je povedal ceno. In zdaj punce bi rabla malo pomoči...povejte kaj bi ve naredile...namreč veterinar tukaj v Mariboru se je spravljal k operaciji katere neuspeh je bil skoraj zagotovoljen...to je on vedel mi pa ne, ker je pač to naša prva psička in z posegi in cenami nismo še seznanjeni. Torej nato nam je računal samo zdravila in to dela pa ne, ker operacija ni uspela poleg tega pa mi jo je zdaj samo previjal nič pa povedal konkretnega in hvala bogu da se to ni nadaljevalo...kaj bi ve nardile??? ga sploh lahko tožim mam kako podlago..joj čist smo adijo doma :(..drugače pa čestitke zoya za novo članico prelepa je..in vse najboljše dizzy za rojstni dan :)



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3241 : 30 September 2008, 11:08:53
Joj lonyka ma boga mala :'(. Daj povej kateri veterinar pa je to bil v Mariboru??
In kaj so pa kaj rekli glede te operacije, kolikšen je uspeh?
Ej jaz sem tako skeptična glede teh tožb in sodišč, po mojih izkušnjah se samo zafrkavaš, zgubljaš denar in živce da na koncu itak ni željenega rezultata, ker po navadi je druga stran, v tem primeru veterinar, sigurno kako pravno zaščiten. Ampak vseeno vprašaj koga ki je za to kompetenten, recimo kakega odvetnika ali pa piši na kak pravniški forum, tam ti bodo mogoče znali pomagati. Jaz verjamem da si jezna zdaj, ker jaz bi valda ponorela, ampak se splača premisliti, da še tukaj ne vržeš en kup denarja.
Jaz bi mu mogoče raje naredila en kup slabe reklame, pa se malo razpiši tu in tam o njihovih sposobnostih.

Dosti sreče in hitrega okrevanja vama želim!!!!!



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #3242 : 30 September 2008, 11:14:45
Hej Petval ma na tej veterinarski bolnici v Mariboru, ki je na Pobrežju..zdaj pa je v Topolščici pri dr.Matkotu je reko da je sicer pač dražja operacija ampak da bo pa vsaj zdravje zagotovljeno....meni se sploh ne da z ničim ubadat jaz bi rada da je z malo vse v redu in da se ji zaceli vs eksupaj...ker se je zdaj mučla in smo jo mučli en mesec in pol za brezveze..malo zbiram mnenja da vidim..sicer bolj za doma(mamo:) ) ker sama sem istega mnenja kot ti..težko bo kakrkoli dokazat, ker si močnejši drug drugemu rit ščitijo..bomo vidli...vam ju3 kaj več povem ko grem po njo :'(



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3243 : 30 September 2008, 11:55:49
Ja, boga revčka micena no. Vsekakor si lahko zadovoljna, da ste šli k Matkotu, njemu bi jaz popolnoma zaupala.

Za tožbo je pa najbolje, da se posvetuješ s kakšnim drugim veterinarjem, recimo Matkotom, ki zdaj zdravi tamalo, ker bi v vsakem primeru rabila izvide in papirje veterinarja oziroma strokovnjaka na podlagi katerih bi vložila tožbo. Tožba bi trajala dolgo časa, uspeh ni zagotovljen.

Bi se pa jaz prej pozanimala, če imajo veterinarji kakšno zbornico kamor ga lahko prijaviš ali pa na inšpekcijo.

Daj se z Matkotom pogovori še glede zavarovanja. Če Lily sedaj zavaruješ račun ti pa recimo izda na kasnejši datum ali pa ko bo zdravljenje končano, da nekaj časa vmes mine in dobiš vsaj nekaj povrnjeno.



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #3244 : 30 September 2008, 12:02:10
Boga pika mala....mislimo na vas!



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #3245 : 30 September 2008, 16:43:53
Sašenka...smo se pozanimali malo za to zavarovanje...ampak je ne moremo..dokler ni v zdravem stanju, ker smo hteli da bi jo zavarovali za eno leto nazaj..ampak ne gre...na dan zavarovanja moraš k veterinarju po žig , da je z živaljo vse v redu...



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3246 : 30 September 2008, 18:36:49
O to pa ni res. Jaz sem Gala zavarovala pri Triglavu in nisem potrebovala nobenega žiga. Izpolnila sem obrazce, podpisala papirje in plačala premijo. Gala še videli niso niti me ni nihče vprašal če je sploh zdrav.

Za nazaj ti je ne bodo zavarovali. Zavarovanje velja od dneva ko ga skleneš naprej. Mislila sem, če jo recimo danes zavaruješ, Marko pa ti izstavi račun za operacijo kasneje oziroma ko bo zdravljenje končano in ti zavarovalnica povrne 50% vsaj za te zadnje stroške operacije. Tisto pri prejšnjem veterinarju pa res ne bo šlo.



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #3247 : 30 September 2008, 22:03:20
nevem moramo se še pozanimat vse in videt kaj bomo, drugače pa me je prej dr.Matko klical in povedal kako je bila operacija.. bo pa mogla met strogo strogo mirovanje...predlagal je kletko..ampak si ne predstavljam kak bo mi mala noter zdržala mesec-2 :S..ahh lepe sanje želim vam in vašim kosmatinčkom:)..moja pa še bo danes ajala tam z drugimi kužki ju3 pa grem po njo komaj čakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam:)



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #3248 : 30 September 2008, 22:25:41
Lonyka, držim pesti za tvojo bogo malo pikico  ;)
preden jo greš iskat pa se še enkrat pozanimaj za zavarovanje, da ti vsaj nekaj stroškov povrnejo! morda poznaš kakšnega zastopnika, ki bi ti to hitro uredil?
Kar se pa tožbe tiče, če boš imela res dobre, trdne dokaze in super odvetnika, ti mogoče lahko uspe; povdarek na mogoče  :-\

V glavnem upam na vse najbolje!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3249 : 01 Oktober 2008, 14:59:18
lonyka, jaz mam tlf od enega zastopnika doma (zdaj sem v službi). Če pozabim do zvečer, me zvrcni na zs, da ti napišem, kaj in kako.


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3250 : 03 Oktober 2008, 22:34:55
Pozdravček vsem ki ste malo poniknile ;D!!




Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3251 : 03 Oktober 2008, 23:09:56
Lonyka mi je neiznerno žal  :(  Mislimo na vas , če boš karkoli rabla takoj povej. Lahko bi tud se pozanimala kolk bi prišla operacja pri nas in tud si u mojoj hiši zmeraj dobrodošla kolko že rabiš časa.

Mi smo pa imeli eno malo srečanje z kužki  :P   in končno mi je ena dobra vila   ( ....Petra ... ) pojasnila kako naj dam sliko gor , tako da evo vam jih ................. nekaj...................







in tle naš novi jorkič u SLO iz Madžarskeeeeeeeeeeeeeeee 



.........tle so pa kompletne slike , če koga zanimaaaaaaaaa 
http://fotoalba.cz/alba/TinkaPletinka/1441439

LP vsima


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3252 : 04 Oktober 2008, 09:38:47
Ojla punčke a rabite mogoče katera oblekice ?

Recimo takšne ...........


več modelov pa poglejte na mojoj strani       www.tinkapletinka.estranky.cz
obleke izdeluje moja kolegica in so po naročilu, to pomeni točno po meri vašega kužka  ;)


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #3253 : 04 Oktober 2008, 15:04:59
Iiii...kak ste se imele fajn. ;D

''Naš novi član'' iz Madžarske je pa za pojest. :-* :-* :-*



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #3254 : 04 Oktober 2008, 16:34:29
Tinka tebi pa so lasje tako zrasli,da te sploh ne bi spoznala :o
enako pa velja za tvojo lepotico,ki se je spremenila iz majhne kepice v pravo pravcato MISS-yorki :-* :-* :-*
bi že res bil čas,da vaju še malo v živo spet vidim ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3255 : 04 Oktober 2008, 18:57:34
Mali je pravi cukr in poln energije  ;D




evie

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #3256 : 05 Oktober 2008, 21:21:59
Pozdravljene punce!

Eve mene spet na forumu po zeloooo dooolgem času:) Malo sem prečekirala kaj novega se dogaja in vidim da sem kar nekaj zanimivih stvari spustila:) Se bom potrudila in spet redno obiskovala forum.....btw hvala polona za "vzpodbudo":)) Upam da je tvoja srčica že boljše! Kako si rešila z veterinarjem? Pri nas je vse po starem....dogica že dobiva prve sive dlake okrog gobčka, yorkica pa je vedno bolj hiperaktivna....in obe še vedno polepšujeta moje dneve! :)

Eva



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #3257 : 08 Oktober 2008, 01:46:16
Evaaaaa heeeej welcome ;)...ja kaj pa vem hiperaktivka je že...celi se tud..zdj pa čakanje :)...lp se še javim kaj



Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #3258 : 08 Oktober 2008, 20:23:35
Ojla Lonyka

kak je mali bolnik???

Mislim na vaju!

LP

Ma


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3259 : 12 Oktober 2008, 11:56:44
Na prošnjo kolegice objavljam naslednji oglas:

Pri meni je pristal kuža, ki je ostal brez družine. Pri meni je začasno,
tukaj ne more ostati. ZATO IŠČE NOVEGA LASTNIKA!
Torej, IRIS ASTOR je 6 letni samček pasme yorkshirski terier. Je kastriran.
Redno cepljen, čipiran. Je nadvse prijazen do ljudi in do drugih kužkov in
ostalih živali. Muc se še nekoliko boji, ker jih še nikoli prej ni videl.
Drugače pa res prisrčen, srčkan kuža. Zelo je navezan na človeka. Opazila
sem edino, da malo slabše prenaša moške osebe(verjetno zaradi slabih
izkušenj doma),  torej na njih ne laja in ne renči, le nekoliko ''s
strahom'' jih gleda. Mislim pa da mu bo moj oče kmalu dokazal nasprotno.
Navajen je na povodec, ko greva na sprehod se zelo lepo obnaša. Ponoči je
spal v postelji, pri meni. Zelo je bil miren. Skratka, popolnoma nezahteven
kuža. Danes sem ga skopala, verjeno je to doživel prvič. Vsaj če sodim po
dlaki, ki je bila čisto umazana, mislim da ni bil skopan že lep čas.(če je
sploh kdaj bil) Pusti se česati, na vse te stvari je zelo navajen. Zdaj je
lep, urejen, očistila sem mu ušesa, diši po pomarančah(se mi zdi) in išče
novega lastnika.

Lp, Daša(041797732)













vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #3260 : 14 Oktober 2008, 15:53:23
jojj kak je luškan :(  jaz upam da bo hitro našel nov dom :-*



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3261 : 14 Oktober 2008, 16:49:45
Kuža se oddaja preko Horjula in je zanj ogromno zanimanja, tako da bo po mojem dobil hitro nov dom.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3262 : 14 Oktober 2008, 17:02:05
Kuža se oddaja preko Horjula in je zanj ogromno zanimanja, tako da bo po mojem dobil hitro nov dom.

Sama sreča, da se oddaja preko Horjula. Tako se bo vsaj selekcioniralo vse tiste, ki skočijo v luft ob vsakem pasemskem ali "pasemskem" psu, še posebej, če je majhen ali trenutno "in". Saj veste, glih zdej je nujno treba imet psa, pa glih zdej ne morem več živet brez njega. Ob vsej poplavi malih, srednjih in velikih, ki že mesece in mesece iščejo dom...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3263 : 15 Oktober 2008, 20:11:22
Mali že ima nov dom.


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3264 : 16 Oktober 2008, 08:10:51
 ;DSuperca!!!! Upam da ga bodo imeli neskončno radi in da se bodo kaj javili in kaj napisali in nas razveselili z kakšno slikico ;D ;D ;D

Pozdravček



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #3265 : 19 Oktober 2008, 10:36:28
super, da je kuža našel topel dom   ;)

se dobimo naslednji vikend (25. ali 26.10) na obali? Tinka boš skuhala kavo?
če smem, bi predlagala, da se dobimo že okoli dvanajste ure... da se lahko naužijemo sončka  8)

se že veselim, lp :o


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3266 : 20 Oktober 2008, 11:08:52
........ Torej nato nam je računal samo zdravila in to dela pa ne, ker operacija ni uspela poleg tega pa mi jo je zdaj samo previjal nič pa povedal konkretnega in hvala bogu da se to ni nadaljevalo...kaj bi ve nardile??? ga sploh lahko tožim mam kako podlago..joj čist smo adijo doma :(..drugače pa čestitke zoya za novo članico prelepa je..in vse najboljše dizzy za rojstni dan :)

Oj!

Brezveze je tožit,pa tudi dokazi morajo biti neposredni, prišlo te bo več kot operacija, trajalo bo leta....Raje na forumu objavi, da odsvetuješ obisk tega veterinarja v takih primerih-bo večji efekt.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #3267 : 21 Oktober 2008, 16:35:04
Kaj zdaj se boste dobile na Primorskem? Midva s fantom greva najbrž mojim, ki bodo na morju malo na obisk in če boste imeli kaj, se najbrž oglasimo.



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3268 : 23 Oktober 2008, 15:47:19
Pozdravljene!
Joj mene pa ni na Primorskem, sem ta teden na Štajerskem, Tinka je pa na Češkem :( :( :(
Tako da mi je žal!!! :'( :'(

Kmalu se pa vidimo sigurno!!!!



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3269 : 25 Oktober 2008, 01:33:56
Ojla punce kaj je z vami tle se nič nedogaja !!! Jaz sem res trenutno na češkem in ne vem kdaj pridem nazaj . Upam da pridem čim prej ker mam spet eno malo jorkico za pripeljat u SLO  :o 
Mala je brez rodovnika ampak je fuuuuuuuuuuuull lepa. Ma še eno sestrico ki je zadnja od 7 mladičkov pa me žena prosila če ji najdem še koga ki bo hotl dat 500eu za njo.
Zdaj nalagam slike na splet pa hmalu dam link pa če boste mogoče vedli za koga mi prosim sporočite. Itak bom zdaj probala dat oglas na Bolho.

Petval najdi ti kašnega  iz obale da mamo še eno pupiko za skupne sprehode   ::)

LP vsem