Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1718078

zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #3300 : 27 Oktober 2008, 23:13:44
Zoya...mala je čudovita! V tem obdobju so mi yorkiji še posebej všeč prav zaradi te frizurce, ko jim laski še štrlijo naprej.  :-*

Hvala Tjašav, ta frizura je zakon!


večkrat se sprašujem, če naša Inka sploh kaj vidi  :P


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #3301 : 27 Oktober 2008, 23:30:37
Lejca iskrena hvala, resnično ste se z odgovorom potrudila .
Pa vendar, še zmeraj pa nimam odgovora na zadnji dve vprašanji in, ker ste bila edina, ki sicer niste bila preostra, vam morda ne bo težko odgovoriti še na slednje.
Kako vi vidite tako poimenovanje. Ti ljudje /bebci poneumljeni/ imajo svoje psičke neizmerno radi in se za razliko od vzrediteljev, svojim ljubljencem posvečajo dan in noč. In morda še tole, koliko zasluži posredniik? Tega resnično ne vem.
Hvala v naprej :)
Sama osebno ne maram dajati takih hudih oznak ljudem z nerodovniškimi psi. Vsak bo živel s svojim psom, zato je odločitev njegova. Vsak lastnik naj bi imel svoje živali rad, kakršnekoli že so. Od prodajalcev in posrednikov pa se mi zdi zelo nesramno, da služijo na tak način. Ne vem pa koliko računajo za takšne usluge, odvisno od človeka do človeka in od kupcev, koliko so pripravljeni plačati za takšno uslugo. Sama zase vem, da se bom v prihodnje spet odločila za rodovniškega psa, vendar pa to nikakor ne bo edini izpolnjen kriterij.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3302 : 28 Oktober 2008, 00:10:26
Zaslužek je odvisen od tega, koliko naivnih kupcev bo uspel posrednik nategnit.


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3303 : 28 Oktober 2008, 00:16:34
Medo super si to napisala :)!!!

Problem je v tem, da so ljudje res zavohali denar na tem štepanju živali takšnih in drugačnih. Denar pa vsakega pritegne, ali ima rodovniške pse ali ima nerodovniške. Ker če smo čisto iskerni, zakaj pa hodijo ljudje, vsaj velika večina, ne vsi, na razstave lepo prosim?? Zato da poberejo nazive take in drugačne in lahko potem nabijejo ceno mladičkom!!! Pa naj mi kdo reče da ti psi tam uživajo, no :(!! Tudi ti bi lahko malo spustili cene!!!
Ampak ljudje so pač taki, enim denar v življenju preveč diši in pač grejo preko trupel, v tem pa vidijo easy money. Saj se ne moremo čuditi kakšni so do živali, če so pa takšni in še hujši do sočloveka.
Jaz vsekakor ne podpiram štepanje psov, čeprav imam sama nerodovniško psičko in sem zelo zadovoljna z njo, tako karakterno kot po izgledu. Sicer pa je to štepanje tako pri rodovniških kot pri nerodovniških, če ima psa tak človek, ki kot sem že napisala mu je denar na 1.mestu in vidi samo profit. Jaz bi vsekakor še enkrat kupila nerodovniškega psa, če bi recimo kupila od kakšnega znanca oz. nekoga, kjer bi videla da mu ne gre samo za denar in da ima te kužke resnično rad in jih ne pari non stop zaradi profite, ampak ima pač leglo, zaradi sebe, ker si pač želi mladičkov. Recimo od naše Ma in Nelly bi takoj mladička imela ;D!! Drugače pa nebi več nikoli kupila od neznanih oseb oz. bi vsaj prej se podrobno pozanimala in se povezala z ljudmi, ki bi mi znali kaj svetovat.
Moti me to da se tako povdarja to, da če je pes nerodovniški, da je pa takoj od šteparjev, če ima pa rodovnik, pa ni, čeprav imajo recimo lastniki zraven te pasme še 3 druge in v enem mesecu recimo 3 legla, a taki pa niso šteparji, ker imajo papir al kako??
Vsi ljudje ki izkoriščajo živali v svoje ugabne namene, ali zaradi denarja ali bilo česa drugega, so za odstrel >:( in dokler se mentaliteta človeka ne bo popravila, kar močno dvomim da bo kaj kmalu, tako dolgo se bo pač to dogajalo.
It is all aboute the money-na žalost!!!!!! :'(

Lep pozdrav



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3304 : 28 Oktober 2008, 07:23:27
petval, zakaj pa potem ti "vzreditelji" nerodovniških psov le-te prodajajo za denar, v kolikor imajo legla, kaj jaz vem, "iz ljubezni", recimo?


Mateya

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #3305 : 28 Oktober 2008, 07:57:04
Yo, a ti ljudje ki imajo leglo in nimajo rodovniških psičkov jih naj pa dajo zastonj? a oni pa ne plačajo ceplenja mladičkov? A dobijo hrano tudi brezplačno? Včasih so cene res malo pretirane, samo so stroški tudi z nerodovniškimi legli in ne samo z rodovniškimi. Sicer pa ne vem kako imajo ti ljudje, ki pse "vlačijo" po raznih razstavah res radi. Se vam vsem zdi da tam res uživajo? jih oblačijo v razne oblekice in jih ne peljete ven v slabem vremenu da se ja ne umažejo? men je to mučenje živali, da je večino časa zaprt v hiši in ima na sebi razne povojčke, da si ja ne uniči dlake. Kolikokrat ste že videle yorkija al podobne razstavne pse, ki so ne vem kaki šampinjoni v gozdu? Hvala lepa za tako življenje rodovniškega psa!



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3306 : 28 Oktober 2008, 08:08:00
Yorkija res nisem imela, sem pa imela pudljico, katero sem vodila na razstave. In ja, zelo rada je bila tam in rada se je pokazala (v ringu je hodila, kot da je najpomembnejše bitje na svetu  ::) ). Pa vprašanje zate - misliš, da sem jo oblačila? Da ni bila vsak dan ogromno zunaj, se valjala po blatu (ok, priznam, tudi po mrhovini  8) ::) ), misliš, da je natupirana čepela na stolčku sredi sterilne sobe?
Aja, še nekaj. Razstave nekaj stanejo (pot, prijavnina). In pes, ki ni dobro negovan, hranjen, ni v dobri kondiciji itd. na razstavi ne more biti "lep". Najbolj mi je butasto, ko se trdi, kako ti psi tičijo po kletkah "in nikamor ne gredo", kako se jih zanemarja, kako so samo vir slave in zaslužka. Povej mi, kaj naj bi počela na razstavi s psom brez kondicije (ker nikamor ne gre, baje), s psom, ki ga zanemarjam (slaba hrana, ne negujem ga)... Aja, pa če pes samo doma čepi v zlati kletki, kako to, da prenese razstavo, kjer je ogromno drugih psov in ljudi? Pa še nekaj: Kje vidite nekateri zaslužek pri razstavah?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3307 : 28 Oktober 2008, 08:13:47
Yo, a ti ljudje ki imajo leglo in nimajo rodovniških psičkov jih naj pa dajo zastonj? a oni pa ne plačajo ceplenja mladičkov? A dobijo hrano tudi brezplačno? Včasih so cene res malo pretirane, samo so stroški tudi z nerodovniškimi legli in ne samo z rodovniškimi.

Ne vem, koliko ti je znana preprodajalska scena, jaz jo imam v mezincu. Ne, psi iz šteparskih legel ponavadi niso cepljeni (ali pa imajo ponarejene knjižice oz. knjižice katerega poginulega psa). Hrane ne dobijo brezplačno, niti je ne rabijo, ker mladiče prodajo takoj, ko psici zmanjka mleka. V najboljšem primeru pač hranijo s poceni hrano - večkrat videno, žal. Strošek nerodovniškega legla je ponavadi gajba pira, ki jo podariš lastniku samca.
Tu, v tej temi ne bom smetila s tem, ker je to tema o Yorkijih. Če pa te dejansko zanima več o tem, poišči teme o preprodajalcih psov. Podrobno jih preberi. Se boš zgrozila in verjemi mi, da vem, o čem govorim.
Za vse ostale, ki razmišljate podobno in ste že (pri komurkoli) padli na sladke besede, pobrskajte po netu, usedite se in razmislite. V kolikor boste dovolj dolgo linkali in brskali, boste šokirani. Odločajte se tudi z glavo, ne samo s srcem. V dobro psov.


Mateya

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #3308 : 28 Oktober 2008, 08:21:52
Ne vem kako je pri pravih prodajalcih oziroma šteperjih po vaše, vem samo da nekateri ljudje ki imajo nerodovniška lega lepo poskrbijo za mladičke, so cepleni in lepo oskrbovani. ne zagovarjam prepordajalcev, hotela sem samo reči, da niso vsi nerodovniški kužki last preprodajalske vzreje. Sama sicer nimam namena imeti mladičkev, ker se mi zdi tak zaslužek kr neki ( ne reskiram svoje psičke za par €), in ker se mi zdi da če se za to odločiš moraš biti v tem 100%.Obstajajo vzreditelji ki imajo rodovniška legla in ne skrbijo lepo za psičke, prav tako pa obstajajo tudi nerodovniški vzreditelji ki za psičke lepo poskrbijo. Tako da je malo nefer govoriti, da pravi vzreditelji pa to delajo s srcem, ostali pa ne! lep dan



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3309 : 28 Oktober 2008, 08:33:57
Zato pa vedno poudarjamo, da se potencialni kupci prepričajo na lastne očio. Kar pa se, v kolikor je vmes posrednik (beri: preprodajalec), nikakor ne.
Torej, če je zadeva tako "čista", je za pričakovati, da bo Tnkapletinka vzela kupca s sabo, da bo videl, kako je poskrbljeno za psico in leglo. Se motim, da se bo to zgodilo, verjetno, anede?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3310 : 28 Oktober 2008, 08:41:31
Mateya, naložila si cel kup nebuloz.
Prvaje ta,da mladiče od psov,ki so na razstavah dobili titule  dražje prodajajo.
ja tako naj bi bilo, pa ni.
Cene mladičev so približno enake za vse pasemske pse ene pasme v eni državi. To je realnost. Izjema je kakšen posamezen pes ali mladič,ki ga kupuje poznavalec. In nekatere renomirane psarne imajo na splošno višje cene mladičev, neodvisno od titul staršev. Ampak v te višje cene so veliko več vložili in to ne samo denarja, ampak predvsem stroke. In kdor plača veliko več že ve zakaj- zagotovo ne zato ker ga je kdo nategnil, ampak zato ker je pač tako,da se izjemna kvaliteta pač plača nekoliko več- ampak še vedno manj kot je vrednost nakupa. Z razliko od kupca nerodovnoškega psa ,ki za nekaj ničvrednega v vsakem primeru plača preveč, ne glede da to komu zgleda malo.

Razmnoževalci brez rodovnikov niso vložili nič. Nobene stroke (ker je niti nimajo) in nobenh stroškov (zakaj neki, to samo znižuje prihodek). Nasprotno s svojimi naivnimi pristopi in/ali  nepoučenostjo naredijo samo sranje. Nerodovniški psi so zgolj izjemoma tipičnega izgleda in skoraj obvezno obdarjenimi z vsemi pasemsko tipičnimi boleznimi in težavami. Ne rabiš bit majstr, da to opaziš- če seveda ob polni zavesti ne zanikaš te očitne resnice, da bi opravičil svoje napačno prepričanje.

Tudi glde tega kako nerodovniški rejci z "ljubeznijo" skrbijo za svoje vzrejne živali je popolna neumnot. Vsi vzreditelji rodovniških spoštujejo vsaj minimum, ki ga dodločajo vzrejni pravilniki. Velika večina pa še več.
Razmnoževalci brez rodovnikov pa so brez stroke in predvsem brez morale. Njihovo štepanje je večinoma eno samo mučenje živali.
Lep primer je ravno tale super yorkica, ki ji niso dali vzrejnega - ker pač ni primerna za vzrejo. Po mnenju stroke je ta psička prelahka in premajhna za te napore, poleg tega že netipična za svojo pasmo. In kaj naredi "ljubitelj"? Pari jo, ker ga boli patka za dobrobit psice še bolj pa za dobrobit pasme kot celote, samo da on pokasira svojih nekaj EUR. Vidiš pravi vzreditelj take psičke ne bi nikoli paril- ker je odgovoren, ker je strokoven,ker je pošten, ker je moralen.

In taki kot si ti , to zgodbo perberejo in potem si še upajo razlagat, kako je ta oseba, ki spravlja v življensko nevarnost svojo psičko,da zasluži tistih ušivih nekaj evrov to naredila iz ljubezni?
Da vas ni sram.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3311 : 28 Oktober 2008, 08:49:02
Ne razumem zakaj sploh imeti nerodovniška legla? Če imate/imajo tako lepe yorkije z rodovniki potem ne razumem zakaj je tako težko iti na vzrejni pregled in če je vse uredu imeti mladiče z rodovnikom. Če pa imate/imajo yorkije, ki ne bi naredili/ali niso naredili vzrejnega pregleda potem pa mi sploh ni jasno zakaj še vedno rinete z glavo skozi zid in kvarite pasmo. Edina logična razlaga mi je, da zaradi denarja. Ker, oprostite, imeti vsako leto leglo ali dva res ni ljubezen do pasme ampak do denarja.

Poleg tega ne gre samo zato ali so rodniški zdravi in nerodovniški bolani ampak tudi zato, da z vsakim takim nakupom omogočate tem ljudem, da nekontrolirano parijo še naprej. S takimi  nakupi omogočate, da puppymilli delujejo, omogočate zaslužke ljudem, ki izkoriščajo svoje pse. Ne mi govoriti o ljubezni do pasme in psa pri tem pa te ljudje svoje psice izkoriščajo do onemoglosti.

Gospa od Tinke ima neprimerno yorkico za parjenje, je premajhna za imeti mladiče in kaj je gospa naredila? Videla je samo denar, za yorkico ki bi lahko tudi umrla ji je bilo vseeno. Če bodo njeni mladiči premajhni in bolani ji je tudi vseeno. Za vsakega hoče pokasirati 500€!!!!! In to je ljubezen do pasme in njene psica. Japajade.

Poleg tega je danes že toliko informacij o teh zadevah, da bi moral vsak se pozanimati preden se odloči za nakup živega bitja. Ne pozanimajo in pišejo potem bedarije pa se samo tisti, ki iščejo čimbolj poceni psa.

Tinka lepo da si želela pomagati nekomu, ki je od tebe hotel, da mu najdeš poceni premajhnega psa ampak, jaz bi takega človeka nekam poslala ne pa da bi mu pomagala. Pes je živo bitje in ne štruca kruha. Poleg tega so določeni pasemski standardi in Zakon o zaščiti živali napisani z nekim razlogom in ne zato ker bi bilo nekomu dolgčas.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3312 : 28 Oktober 2008, 08:55:06
Ne razumem zakaj sploh imeti nerodovniška legla? Če imate/imajo tako lepe yorkije z rodovniki potem ne razumem zakaj je tako težko iti na vzrejni pregled in če je vse uredu imeti mladiče z rodovnikom.

To stane in predstavlja minus v denarnici.
Zakaj je ta gospa vseeno parila? Ker ne bo imela nikakršnih stroškov, ima pa osebo (Tinkapletinka), ki bo te pse za velik denar preprodala naprej naivnemu kupcu, ki ne bo pomislil, ZAKAJ ta psica nima vzrejnega dovoljenja. In ko bodo težave, bodo tekle solze... Pa naj, res, meni je že čisto vseeno. Za vsak palični mešalnik se pozanimate, pa je samo stvar, za pse, ki so živa bitja, se pa ne. A ni to žalostno?


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3313 : 28 Oktober 2008, 08:57:32
Obstajajo vzreditelji ki imajo rodovniška legla in ne skrbijo lepo za psičke, prav tako pa obstajajo tudi nerodovniški vzreditelji ki za psičke lepo poskrbijo. Tako da je malo nefer govoriti, da pravi vzreditelji pa to delajo s srcem, ostali pa ne! lep dan

Mateya glede tega se pa popolnoma strinjam s tabo. Veliko je tudi vzrediteljev rodovniških psov, ki imajo svoje pse  dobesedno za produciranje mladičkov in zaslužkarstvo, kar je zelo žalostno. Z njimi se ne ukvarjajo tako kot bi bilo treba, zaprte imajo po boksih. Tako da nikakor ne more biti merilo ali je nek človek oz. lastnik psičkov dober ali slab to ali ima rodovniškega ali nerodovniškega psa.

Eno pa zagotovo drži in sicer to, da je neodgovorno imeti mladičke s psi, ki nimajo vzrejnega dovoljenja. Vzrejno dovoljenje namreč ni kar tako zaradi lepšega. Vzrejno dovoljenje ne dobijo tisti psi s katerimi je nekaj hudo narobe. Že tako so merila za moje pojme prenizka in vzrejno dovoljenje dobijo celo taki, ki nikakor ne ustrezajo standardom, zaradi česar se potem pasma samo še slabša. Če pa ga sploh ne dobijo potem je nekaj zelo narobe. Kaj mislite zakaj psička z 1.6 kg ne dobi vzrejnega??? Verjetno zato, ker je verjetnost, da bo ob kotitvi poginila zelo velika in ne zato, ker je nekomu na vzrejnem dovoljenju bila lastnica antipatična. Prosim lepo dajte malo logično razmišljati. Potem pa te mladičke, ki so po vsej verjetnosti MINI po gromozanskih cenah samo zato, ker si nekateri tako zelo želijo mini yorkija in niti ne pomislijo na to, kakšne težave lahko to potegne za seboj, dokler se težave seveda dejansko ne pojavijo.
Tisti, ki pa imajo rodovniške pse, pa rečejo, da niso delali vzrejnega dovoljenja, ker se jim pač ne da ukvarjati s papirji, so pa 100% lažnivci. Nihče me ne bo prepričal, da ima nekdo, ki je kupil in plačal rodovniškega psa, nerodovniške mladičke samo  zato, ker se mu pač ni ljubilo iti na vzrejni pregled in zaradi tega prodaja sedaj pse po bistveno nižji ceni!!! Konec koncev imamo vsi radi denar.  To so samo brezpredmetni izgovori, ker pač s psom nekaj ni vredu in zato ni dobil vzrejnega dovoljenja.

Sicer pa je bilo o tem že toliko napisanega in tisti, ki imate interes in voljo se pozanimati, lahko najdete morje argumentov zakaj kupiti rodovniškega in ne nerodovniškega psa. Če pa pač nekdo noče poslušati in slišati o tem je pa tudi tole pisanje tukaj popolnoma brezvezno, ker na koncu koncev bo še vedno naredil po svoje in šel v nakup nerodovniškega psička. Po pravici povedano se mi zdi že malo neumno, da toliko energije vlagamo v to, da skušamo prepričati ljudi, naj se pravilno odločajo. Nekateri pač nočejo razumeti  in se naučijo določenih stvari šele iz svojih napak. Tudi moja kolegica je kupila najprej nerodovniškega prinašalca, šele potem, ko ji je po letu dni poginil zaradi srčne napake, je lahko po vseh mukah, ki jih je preživela, kupila rodovniškega in zdravega psa. Seveda rodovnik ni zagotovilo, da bo pes zdrav, ravno tako kot ni nujno da bo pes, ki nima rodovnika bolan. Je pa verjetnost bolezni bistveno večja pri nerodovniških. V tem je pač razlika, če zanemarimo to, da zrastejo nerodovniški psi zelo pogosto v pse, ki niti približno niso tipični za določeno pasmo.

Lep dan!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3314 : 28 Oktober 2008, 09:40:39
Mala je brez rodovnika ampak je fuuuuuuuuuuuull lepa. Ma še eno sestrico ki je zadnja od 7 mladičkov pa me žena prosila če ji najdem še koga ki bo hotl dat 500eu za njo.

Poleg vsega napisanega, s katerim se strinjam, mi je tale Tinkin citat padel v oko. Mi lahko nekdo pojasni, kako ima lahko dobro kilo in pol težka yorkica sedem mladičev? Kako ima lahko katerakoli yorkica sedem mladičev? In ali je Tinka res tako naivna, da verjame v to zgodbico?

Meni vse skupaj smrdi po enem ornk nategu in preprodaji mladičev, za katerega je zgodba o "domačem" leglu tolikokrat samo krinka.

Pa še nekaj. Bilo je že napisano, da tako imenovani "domači" vzreditelji nimajo nobenega strokovnega znanja. Rada bi samo še poudarila, da s tem, ko parijo nerodovniške pse, pojma nimajo, ali parijo v ožjem sorodu in kakšne so bolezni prednikov. Ker prednikov ne poznajo. Ker ni rodovnika. Tolikokrat se nadebudni forumaši razburjajo nad rodovniško vzrejo, češ, da je že vse izrojeno, in to samo zato, ker se en pes dvakrat pojavi v tretji ali četrti generaciji prednikov. Ko pa ti vrli šteparji (kar so zame tudi t.i. "domači" vzreditelji) parijo pse brez znanega porekla, ki so si lahko v zelo ožjem sorodu, pa nihče v luft ne skače.

Toliko v dodaten razmislek.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3315 : 28 Oktober 2008, 10:05:53
No moj dodatek k tej debati je samo še ta. Odgovorni vzreditelji, ki jim je do pasme in ki imajo radi svoje pse, bodo naredili vse potrebne zdravstvene teste, da se prepričajo da je kuža zdrav. Če ne drugo, je potrebno pri yorkijih (če že govorimo o tem v yorki temi), pregledati pogačice, pregledati srce in še kaj bi se našlo (če si pravi vzreditelj potem ne greš pariti psa preden v nulo ne obvladaš katere bolezni se lahko pojavijo in na kaj vse je potrebno paziti... vzrejaš šele ko si recimo približno na jasnem kako in kaj, ker učiš se pa itak celo življenje). Jaz se že 3 leta ukvarjam intenzivno z pasmo ki jo obožujem (ja kitajski goli pes :), Tarica bo pa verjetno moja prva in edina yorkica, ker so mi enostavno kitajci preveč prevzeli)) skratka po 3 letih mogoče mogoče da bi razmislila o možnosti paritve, čeprav je še toliko vprašanj ki me zanimajo in se želim izogniti vsem težavam, ki se jim da izogniti od tega, da je moja psica 100% zdrava do tega da bo samec 100% in seveda oba testirana na določene genetske bolezni ki se lahko morebiti pojavijo. Jaz imam vse moje pse preveč rada, da bi se neodgovorno odločila za leglo. Tara je enostavno premala in nikoli nebo imela legla, če ne drugo tudi zaradi zdravstvenih težav, ki so dedne.

Najdi mi enega človeka, ljubitelja pasme ali karkoli jim pravite, ki ima nerodovniške mladičke in je naredil vse zdravstvene preglede pri psici in tudi samcu, in da ve kaj tvega z tem da ima brejo psico? če ne drugo že to ne more vedeti, ali nista samec in samica slučajno iz istega legla...

Problem je, da je večina ljudi prelenih, da bi stopili iza svoje bajte in pogledali še kje drugje kot v svoji soseščini...ker potem bi ugotovili, da se da dobiti čudovitega rodovniškega yorkija tudi za 400€...seveda ne pri nas, ker prvič sploh ni rodovniških legel če pa so so pa so cene tako navite, da te kap. Informativno, v tujini lahko dobiš za 1000€ že rodovniškega yorkija z razsatvnimi potenciali (kar pomeni, da je prave velikosti, prave kvalitete dlake, korektni ugriz in šampionskih staršev). Kdaj se bodo ljudje začeli zavedati, da se psa ne kupuje kot nogavice, ki jih nabaviš po možnosti v najbližji štacuni?

Pa še to, med vzreditelji rodovniških psov so normalno velike razlike. sama nikoli nebi kupila psa od vzreditelja, ki mi ni karakterno všeč oz da mi ni všeč kako ravna z svojimi psi, pa naj ima še ne vem kako šampionske pse. Zato ker veliko je tudi vzrediteljev, ki res dajo vse za svoje pse in jih imajo kot svoje otroke.
Ja in ta odnos je viden tudi že na razstavah, kako kateri vzreditelj skrbi za svoje pse. ampak ne moreš soditi po 1 minuti ogleda kako kdo ravna z psom. malo več časa je potrebno da vidiš kaj se dogaja. Najlažje je recimo gledati v ringu...pogosto se vidi kdaj je kateri pes prestrašeni, noče hoditi, ga prav sili handler da gre...taki psi običajno nimajo kaj delati na razsatvi za moje pojme, saj če psu ni do tega potem ga ni kaj siliti. In vsak vzreditelj ki to dela, za moje pojme ni vzreditelj in jaz osebno nočem imeti opravkov z takimi ljudmi. Ni vsak pes za razsatve. Je pa veliko takih, ki obožujejo razstave. Tako da mi dvigne kocine pokonci ko kdo omeni da je to mučenje... ja seveda se tudi to dogaja, ker so zraven ljudje in vedno se najdejo ljudje ki gledajo na živali kot na stvari in sredstvo za dosego ciljev. Vedno in vsepovsod se bodo našli taki ljudje, zato pa je toliko večja odgovornost na strani kupcev, da se pozanimajo in zberejo čim več informacij in pogledajo izza okvirov naše državice.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3316 : 28 Oktober 2008, 11:10:57
Poleg vsega napisanega, s katerim se strinjam, mi je tale Tinkin citat padel v oko. Mi lahko nekdo pojasni, kako ima lahko dobro kilo in pol težka yorkica sedem mladičev? Kako ima lahko katerakoli yorkica sedem mladičev? In ali je Tinka res tako naivna, da verjame v to zgodbico?

Meni vse skupaj smrdi po enem ornk nategu in preprodaji mladičev, za katerega je zgodba o "domačem" leglu tolikokrat samo krinka.

Pa še nekaj. Bilo je že napisano, da tako imenovani "domači" vzreditelji nimajo nobenega strokovnega znanja. Rada bi samo še poudarila, da s tem, ko parijo nerodovniške pse, pojma nimajo, ali parijo v ožjem sorodu in kakšne so bolezni prednikov. Ker prednikov ne poznajo. Ker ni rodovnika. Tolikokrat se nadebudni forumaši razburjajo nad rodovniško vzrejo, češ, da je že vse izrojeno, in to samo zato, ker se en pes dvakrat pojavi v tretji ali četrti generaciji prednikov. Ko pa ti vrli šteparji (kar so zame tudi t.i. "domači" vzreditelji) parijo pse brez znanega porekla, ki so si lahko v zelo ožjem sorodu, pa nihče v luft ne skače.

Toliko v dodaten razmislek.

7 mladičkov 1.6 kg težka jorkica hahaha.... ta je dobra. Ne vem kako sem spregledala to  ::)  Očitno se pod tem leglom prodajajo še sosedovi psi  :D :D :D


Honey

  • Gost
Odgovori #3317 : 28 Oktober 2008, 12:43:18
Pa saj ne morem verjeti - tale forum je prej bil vse prek kot "prepiralnica" >:( >:( >:(

Dajte se nehat že prepirat no enkrat. Res, prav iz tega razloga se mi ni več za vključevati v nobene debate oz. nasploh mi tale forum ni več pri srcu, kot mi je bil prej!!!! Pa verjamem, kot je razvidno, se nekaj punc po mojem iz podobnega razloga ne vključuje več tako intenzivno, ker.....Sama imam doma rodovniško yorkico, pa ne bi nikoli pisarila da so ljudje, ki kupijo nerodovniškega psa bebavci, bebci in ne vem še kaj....dajte punce, malo več kulture PROSIM!!!!! ŽALJENJE nikakor ne sodi v tale forum in če bi se kdaj moral vključiti "moderator" je to ravno zdaj. Jaz bi ljudem, ki tu žalijo ljudi za vedno izbrisala "aacount" in jim nikoli več dovolila vstopa!!!!

Groza, res groza in žalostno se mi zdi, da se vam dljubi toliko pisariti, ko je pa ta tema že bila tolikokrat OBDELANA. Ne vem, vse že meji na ...ehhhh ne bom povedala na kaj....ena se dela bolj pametno, kot druga....jaz bi tale čas namenila raje čemu bolj pametnemu (igranju s kužkom, sprehod,....)in bi prilepila samo link od strani, kjer je ta tema že bilo tolikokrat obdelana, ne pa tole spet tu....

Groza! >:(




Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3318 : 28 Oktober 2008, 12:52:50
Če bi bila jaz moderator, bi brisala vsa sporočila, kjer se oglašujejo nerodovniška legla. Simp ko pasulj in ponekod že stalna praksa.


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3319 : 28 Oktober 2008, 13:28:32
Saj ni nihče rekel, da so vsi, ki imajo nerodovniškega psa bebci in ne vem kaj še. Tudi jaz imam nerodovniškega yorkija iz zavetišča. Samo da pa ljudje, ki vedo za problematiko in se strinjajo, da obstaja problem z nerodovniško "vzrejo" potem iz češke uvažajo nerodovniške mladiče (isto počne Matoša mimogrede) in tukaj oglašujejo nerodovniška legla in potem zraven trdijo, da je to leglo iz ljubezni, mi je pa oprosti neumno in neogodovorno. In da zagovarjajo parjenje premahnjih psic in v oglasu reklamirajo mini mini in res majhne nerdovniške yorkije za 500€ in pomagajo pri preprodaji...potem pa res ne vem več kaj naj si mislim.

In ja imaš prav, res je brez veze. V bistvu se tudi meni ne da več. Samo mi je pa hudo, ker temu ni konca in taki reveži prihajajo na svet vsak dan in to predvsem zaradi neodgovornih kupcev, ki kupijo psa kot da bi šli po čevlje v trgovino pa še tam bolj pazijo kaj kupijo.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3320 : 28 Oktober 2008, 13:35:06
Sašenka kako se kaj tvoja dva sedaj razumeta?


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3321 : 28 Oktober 2008, 13:44:19
Ah, saj res...nisem nič povedala. Razumeta se sedaj super. Oziroma Lux ima Gala zelo rad in je stalno zraven njega, Gal je pa mali važič in je prijazen takrat ko njemu paše drugače ga pa kar zignorira. Kregata se pa ne več. Razen, ko je bila polna luna sta se mi spet stepla. Gal ima vsake toliko časa slaba obdobja in je malo bolj tečen. Lux je pa hiperaktiven kuža, ki potrebuje pozornost non-stop. Imam pa zdaj drug problem in sicer, da je Gal očitno začel markirati svoje stvari v stanovanju. Poscal je vse posteljice in vse kar misli, da je njegovega. Znorela bom.

No pa še slikica obeh lumpov:




Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3322 : 28 Oktober 2008, 13:59:30
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kok sta leeeeeeeeeeeeeeeeepaaaaaaaaaa aa!!!!!!!!!!!! Sej ne morm verjet, pa čist sta si podobna :D Sploh ne vem kateri je Gal. No pa naj še kdo reče da nerodovniški niso lepi  :D :D :D   No sam res pa je da je to bolj izjema kot pravilo ;)


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #3323 : 28 Oktober 2008, 14:01:58
Andreja se popolnoma strinjam s tabo in ravno zaradi tega se tudi jaz ne oglašam več kaj dosti :( ker tega rodovniški in nerodovniški imam že vrh glave  >:(
dajmo se raje pogovarjat tako kot smo se znale na začetku tega foruma in si raje prilepimo kakšno slikico naših lumpov pa ne glede ali imajo rodovnik ali ne,naši so in takšne jih imamo radi!!!
Vsak pa sam ve kaj bo kupil in kaj ne!!!
Tud jaz sem Petrinega mnenja o nakupu nerodovniškega mešančka :P ;)

Sašenka mala dva sta prava lepotca in super da se sedaj lepo razumeta  ;)
na tej sliki pa sta kot bratca,oba lepo opicanjena in skratka prava pozerja!!!!!!

No tako pa je pri nas



Pa lepo se imajte

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3324 : 28 Oktober 2008, 14:14:49
Jooooooooooooj a nekateri res ne razumete ali nočete razumeti bistva???? Gre za to da smo proti produciranju nerodovniških psov, kar pomeni, da vse kritike letijo na tiste, ki take pse parijo, ker je to neodgovorno!!!!!!!!!!!! Kupci pa so sokrivi toliko kolikor podpirajo to in sicer s tem, da od takih kupujejo mladičke in jim s tem omogočajo prodajo.

Psi nimajo pri tem nič!!!!!  Normalno da ko enkrat že so na svetu si vsi zaslužijo najlepše življenje. Samo žal ga ravno zaradi raznih bolezni ravno  nerodovniški pogosto nimajo.

No sedaj pa res konec debate  ::)


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3325 : 28 Oktober 2008, 14:25:58
A ne ne, Luxu se kar vidi da ni rodovniški. Ima predolg gobček in hrbet, ima prevelika in preveč narazen ušeska, je malo prevelik oziroma na predolgih tačkah, dlakica je tudi bolj tako tako in tudi karakterno ima kar nekaj "problemov". Ampak jaz sem se tako navezala nanj da ga ne zamenjam. Gal je pravi mali lepi važič (samo scat mora nehat v stanovanju pa bo popoln). Opicanjena sta pa oba seveda ;D



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3326 : 28 Oktober 2008, 14:31:43
Ja saj verjamem, ampak na slikah res oba super izgledata. Če pa še enkrat pogledam bi pa rekla da je tisti na levi Lux, ker ima tudi nekoliko večja ušesa  :) Gal pa itak hoče sedaj označiti vse stvari in s tem povedati da je to njegovo  :D Če ne bo šlo drugače mu boš morala nabaviti belly bands ;) http://www.pekeatzurescue.com/bellybands.htm



Honey

  • Gost
Odgovori #3327 : 28 Oktober 2008, 15:05:38
Yo in še katera... se imate vso pravico jeziti, a žal moram še dodati le to, da nikjer na forumu ni eksplicitno navedeno, da je slednji namenjen samo RODOVNIŠKIM KUŽKOM - tako da....lepo prosim....dobrodošli so VSI ljubitelji kužkov, pa tudi muce in druge žvali imajo svoj prostor na tem forumu, ....

Je pa JASNO navedeno, ko se registriraš - ko sprejmeš pravila uporabe tega foruma, da ŽALJIVKE, ipd. klevetanje NI DOVOLJENO. Če se bo to dogajalo v naprej, bom jaz tista, ki bom interventno s strani moderatorja zahtevala, da se žaljiva vsebina izbriše oz. ŽALJIVCU izbriše "account" in da se mu več nikoli ne dovoli registrirati. Madonca le zakaj je pol moderator tukaj?  ??? >:D...ne vem no, kaj takega - take nizkotnosti in podlosti res ne pričakujemo od ljubiteljev živali, ali pač?  >:(

Sašenka, mala dva sta prekrasna :) in full me veseli, da sta se spoprijateljila in da so se "težave" umirile ::)+. Prekrasna mala lumpa sta :P

In Zoya, mala je full lepa skuštranka :D ...krasna pupika :)

Toliko....



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3328 : 28 Oktober 2008, 15:07:37
Ej ma to ni res punce !!! Jaz sem tle prišla po obisku te gospe polna lepih čustvev da sem najdla še enega človeka ki ma pse brez rodovnika sicer ampak ko redka izjema lepo skrbi za nje ( za to sem tud slikala malce okolje da se vidi kje psičke živijo - da niso u kleti s 200 mladički zaprti , poscani in podobno  ) in sem samo hotla s vami podelit svoje navzdušnjenje in vi me tako napadate.
Večina z vas ve da sem že večkrat pomagala isskat mladičke na češkoj in ZMERAJ smo dobili RODOVNIŠKEGA psa in ga pripeljali !!! A ni tako ??!!??
Zdaj pa sem na koncu iskanja zaklučila da jorka takšnega ki želi gospa res ne bomo najdle med rodovniškimi psi pa ssem joj objasnila vse rizike pri mladičku brez rodovnika in sem šla tam samo pogledat. Ker sem vidla da je leglo čist u redu , tud psička imela carski rez  niso jo pustili kar da se sama muči in so plačali taj denar pa mi je žena pojasnila zakaj nema psička vzrejno dovoljenje ( pred pregledem so jo malo več nafutrali z hrano in vse eno je imela samo 1,7kg in na ČEŠKOM pač ni dobila vzrejnega - AMPAK  ne mi reč ........da če bi šla u SLO nardit da ga tam ne bi dobila ?! Jaz mislim da pri nas so full strogi ampak to ne važi za SLO ker sem tud že slišela zgodbe kakšni jorki dobijejo vzrejnega v SLO ) .
Samček je mladiček kupljen u NAJLEPŠOJ psarni u češkoj , seveda zaradi legla ne more objavit ime in poškodovat lastnico  tega psa seveda. Slike pa lahk dodam. 
Jaz vem da tud pri nas je polno ljudi ki majo rodovniške pse in majo 20 samičk doma in tako dobivajo vsak mesec 3 legla. TO JE ZA ME OGABNO !
Al veste kaj je blo za me najvažnejše ::: to da sem hotla samo najti psa kakšnega si lastnik želi po SVOM OKUSU !!! Sama dobro vem da je cena visoka al ste mogoče pozable da se je u enom letu pri nas promenil tečaj in euro ni več 32kč al je 23kč !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tako da je cena psov tle še zmeraj enaka ampak zaradi tečaja pride TOLK DENARJA ! Ker pred enim letom bi bil taj mladičk nekih 350eu in zdaj žena ma večjo ceno od drugih za 30eu al če preračuneš nov tečaj pride pač tako.
Po drugoj strani potpuno zastopam zakaj nekdo da rajš 500eu za nerodovniškega psa ker je po njegovom okusu nego da da 600eu za rodovniškega ki ni takšen kakšnega si ON SAM ŽELI ! Jaz sem dala za svojo 1000eu in sem jo full časa isskala po več državah in kaj mam od tega ??!!?? Eno VELIKO razočaranje : mala je tamna ko sem želila ampak ma vysoke noge namesto kratkih, dolga je na mesto kratka, težka na mesto lahka ( sem ssi predstavljala težino 1,8-2,2 to je po mojem okusu idealna težina ) in o DLAKI KI SO MI GARANTIRALI da bo svilnata in primerna za rastave LAHK SAMO SANJAM !!! Tako koako sem hitro počela z rastavami tako hitro bom tud končala. Zdaj edino da jo šopam šamponami pa balzamami pa oljem in ne vem s čem še in vse eno ne bo takšana za kakšno sem jo kupovala !!!! Če sem jaz "najebala" in nisem dobila sanjskega psa za kaj ne bi privoščila drugemu ??? Nisem takšna in konc, če noče žena jorka 3kg za kaj bi jo silila če VEM DA BI SE JA TUD ODLOČILA TAKO KOT ONA !!!

Zato pa vedno poudarjamo, da se potencialni kupci prepričajo na lastne očio. Kar pa se, v kolikor je vmes posrednik (beri: preprodajalec), nikakor ne.
Torej, če je zadeva tako "čista", je za pričakovati, da bo Tnkapletinka vzela kupca s sabo, da bo videl, kako je poskrbljeno za psico in leglo. Se motim, da se bo to zgodilo, verjetno, anede?
Mogoče se enkrat gospa prijavi in ti sporoči da sem joj ponudila naj pride sama tle pogledat in preverit. Popolnoma zastopam da nima vsak tolg hrabrosti da gre na neko potovanje s autom u drugo državo kje se niti nesporazume in če že ma to mgučnost da nekom zaupa vsaj malo za kaj pa ga jaz ne bi pripeljala ?

Če bi se hotla bavit nekom preprodajom psov pa bi valda že davno imela cel mesec oglas na Bolhi in bi sse davno s tem ukvarjala al ne mislite ?
Če samo pogledate tečaj eura kakšen je bil in je zdaj vam mora bit jasno da to ni mogoče. 

S tem pa zaključujem to temo ker mam polno drugih stvari za delat in ne se tle opravičevat za svoje neke namene ki so po mojem mnejnu čist normalne.

Še se moram opravičit : psička ni imela 7 mladičkov al samo 6 !!! Slabo ssem preštela  ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3329 : 28 Oktober 2008, 15:09:28
Se strinjam da se je potrebno kulturno pogovarjati in ne žaliti. Ampak problem tukaj je v tem, da kljub temu da ljudje vejo kaj je problem rodovniški/nerodovniški, kaj so razlike in kako se kupuje psa in kako ne...kljub temu grejo in kupijo psa kot  kos kruha na tržnici... in potem dobimo yorkije ki posledično pristanejo v zavetiščih ali pa se ljudje čudijo zakaj hudiča je moj yorki tako drugačen kot ostali yorkiji.

verjamem da nam je vsem glavna zadeva skrb za pse, zato naj si vsak prebere še enkrat celotno debato in razmisli o tem...ja tudi razmišljanja o tej temi je včasih dovolj in jaz se bom ponavljala dokler bom videla da posebno ljudje ki jih poznam vseeno grejo in kupijo psa kot neko stvar in držijo prste prekrižane da bo vse vredu z psom. Tu smo zato da se pogovarjamo in ta tema je res aktualna in bo aktualna dokler bodo ljudje ki brez slabe vesti kupijo psa iz prtljažnika in verjamejo sladkim besedam prodajalca oz. dokler bodo ljudje ki kupijo psa od nekoga, ki želi imeti eno leglo ker pač tako to gre in nikoli ni pomislil kaj vse lahko gre narobe pri brejosti, kotitivi kaj šele ali je psica/pes sploh primeren (beri zdrav in brez dednih bolezni) za paritev...nenazadnje tudi to, ali bodo mladički zdravi in ali imam primeren dom za njih zagotovljen.

in to je šele začetek, saj vsak vzreditelj ki ti proda psa ti mora biti na razpolago če imaš kakšna vprašanja, težave, karkoli...