Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1716511

petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3360 : 17 November 2008, 23:01:02
Ojla!!!
Smo dobili obisk ;D :P ;D :P

Norenje da padeš dollllllllllll!!! Posnetki so na netlogu če koga zanima! Pa vse to po 5 minutah, sem pa bila prepričana da bo moja Lou-Lou ljubosumna, pa si zamisliš da po 5 minutah sta jedli skupaj, res noro!!!










medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #3361 : 18 November 2008, 20:57:14
 :o :o :o,ta mala kepica je preživela,kar nekaj časa pri nas in tudi jaz sem bila presenečena,ker je naš hiperaktivnež sploh ni obrajtal,ampak jo je kar pustil na miru in sploh ni nič nasprotoval temu,da jo mi cartamo :P :P Najbolj hudo je naši Ani,ker je preživela največ časa s to lepotičko ;) ;) mala je pravi mali razcartani angelček,ki mi je za spomin pustila nekaj lužic :D :D :P :-* :-*

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Honey

  • Gost
Odgovori #3362 : 21 November 2008, 20:58:25
Hojla,

smo se enkrat pogovarjale za to srčno glisto, pa sem danes nekaj brskala in našla tole....če katero zanima, sicer pa če "zaguglate": Dirofilaria vam vrže nešteto podobnih stvari....fajn se mi zdi, da so poleg vsega navedeni tudi znaki filarioze pri psu, preventiva in ukrepi,.....skratka koristno!!! :)

Dirofilaria - Okužba s srčnimi glistami 
   
Kaj je filarioza?
Filarioza je bolezen, ki prizadene pse, redko tudi mačke.  Povzroča jo notranji zajedavec (parazit) Dirofilaria immitis, nitasti črv ali t.i. nematod.  Bolezen prenašajo okuženi komarji, ki najprej pičijo okuženega psa, nato pa s krvjo posrkane razvojne oblike zajedavca (mikrofilarije) s ponovnim  pikom prenesejo na drugega psa.



Odrasle gliste zaradi številčnosti in velikosti povzročajo razširitev in zamašitve žil in srca. Invazija srčnih glist je lahko celo tako množična, da v enem psu izjemoma parazitira celo več kot sto zajedavcev. Naseljujejo predvsem krvno žilo, ki odvaja kri iz srca v pljuča (pljučno arterijo) in njene večje veje (levo in desno pljučno arterijo). Zaidejo pa tudi v srčne votline, predvsem v desni prekat in tudi desni preddvor ter v dovodnico venske krvi v srce (vena kava). Izjemoma jih najdemo v krvnih žilah tudi drugje v telesu (v jetrih, veliki srčni odvodnici - aorti, žilah okončin, ledvic in v krvnih žilah osrednjega živčevja).
Bolezen je za psa lahko smrtno nevarna.   

Biološki ciklus filarije
Srčne gliste imajo razmeroma zapleten življenjski krog;
1.    Odrasel parazit (Dirofilaria) živi v desni polovici srca in v pljučni arteriji, kjer "proizvaja" mikrofilarije, ki jih krvni obtok zanese po celem organizmu;
2.    Komar ob piku posesa kri, ki vsebuje mikrofilarije;
3.    Mikrofilarije se v komarju prelevijo v invazivno obliko;
4.    Okužen komar ob piku zdravega psa okuži z invazivno obliko parazita, ki se v srcu psa razvije v odraslega parazita.
5.    Življenjska doba filarij je sedem let. Odrasli osebki, ležejo drobne ličinke (larve), ki se imenujejo mikrofilarije. Le te ne morejo dozoreti v spolno obliko brez vmesnega gostitelja in prenašalca komarja. V krvnih obtočilih preživijo tudi do dve leti in čakajo na naslednji člen, vmesnega gostitelja (komar), ki povezuje življenjski krog. Velikost odraslega parazita: samec: 12 cm – 18 cm, samica:  23 cm – 30 cm.
Celoten biološki razvojni ciklus parazita se končna v približno 6 mesecih.





Znaki filarioze pri psu:
Odrasle srčne gliste, ki živijo v srcu in žilah, organizmu in vitalnim organom povzročajo precejšnjo škodo. Prvi organ, ki je prizadet so običajno pljuča, kjer lahko že nekaj glist povzroči veliko škodo. V nadaljnem stadiju bolezni se pokažejo bolezenske spremembe tudi na srcu. Srce se poveča in ne deluje več normalno. Kasneje se lahko pojavijo tudi spremembe v delovanju jeter in ledvic. Nedvomno je najbolj zaskrbljujoče dejstvo, da organizem utrpi veliko škode, še preden se opazijo kakršni koli zunanji znaki invazije srčnih glist.

Pogosti zunanji znaki, ki jih lahko opazi skrbnik psa, so predvsem:
hitra utrujenost psa, težko dihanje, pokašljevanje, neješčost, hujšanje, oslabelost, apatičnost, pojav bolečine, otekline okončin (nog), v končni fazi pa tudi živčne motnje, povečan in zatečen  trebuh.
Lahko pa poteka tudi brez večjih znakov in zaznamo le brezvoljnost, rahlo utrujenost in/ali hitrejšo utrujenost ob običajnih naporih.
Na potek bolezni vpliva časovna dolžina okuženosti, število parazitov in temu posledično primerna stopnja poškodbe organov (jetra, pljuča, srce, možgani, živčni sistem, koža).

Ugotavljanje okuženosti s filarijo:
Okuženost s filarijo ugotavljamo z mikroskopskim pregledom sveže krvi. Gotovost ugotovitve okuženosti je 80-90 %.

Preventiva in ukrepi:
Psu se opravi pregled krvi preden začnemo s preventivo. Če je pes zdrav, veterinarski strokovnjaki priporočajo kontinuirano preventivno jemanje zdravila 1-krat mesečno in sicer od aprila/maja do oktobra/novembra, torej v času, ko se pojavijo oz. so prisotni komarji. Za preprečevanje bolezni uporabljamo preventivna sredstva v obliki sirupa, tablet, cepiva ali kapljic (ampule), ki jih apliciramo na kožo živali. Zdravljenje bolezni je v začetnem stadiju uspešno, kasneje pa težavno in večinoma neuspešno. Zato je izredno pomembna uporaba sredstev za preprečevanje bolezni pri živalih, ki potujejo v mediteransko ali tropsko območje, kjer je bolezen najbolj razširjena. Med najbolj rizične predele v Sloveniji spada slovensko primorje.
Če veterinar v pasji krvi ugotovi, da je pes že okužen, je zelo pomembno, v katerem stadiju je bolezen. Če je šele na začetku, je zdravljenje popolnoma varno in uspešno.
Če pa se je bolezen razvila že do zadnjega stadija, zdravljenje običajno ne pomaga oz. je za psa zelo nevarno.

Psa je priporočljivo letno testirati za filariozo, saj jo lahko le ob zgodnjem odkritju uspešno zdravimo.

Za konec  pa še ena nova slikica naše male princeske -  :-* :-* :-*
http://www.moj-album.com/slike/10332213/AVo17drxkuvqtoIT.jpg


Papa ;)

P.s.: Petval in TrueLove - male so super sladke :-*

 
   
 



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3363 : 28 November 2008, 14:57:48
Lepa princeska je ta tvoja mala Honey!!! :) :)

Evo Lou-lou in Dizzy ki predstavljata modo za letošnjo zimo ;D :P



In tako spi Dizzy ko je na počitnicah pri nas, mi pa na tleh ;D ;D ;D




Honey

  • Gost
Odgovori #3364 : 28 November 2008, 15:45:50
Lepa princeska je ta tvoja mala Honey!!! :) :)

Hvala Petra, tudi tvoja Lou-Lou je prekrasna :-*....a veš, tale dežni plašček, ji kot vlit paše:)...in tudi Dizzy je princeska:)....no, tudi jaz sem šla v akcijo za nakupom "4-tacnega" sistema za zimo :o...a bom kupla takega - podobnega s kapuciko najbrž :P :P :P...bomo se poslikali kaj in pripnemo gor ::)

Papa in še več fotk je dobrodošlih :-* :-*



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #3365 : 28 November 2008, 17:52:05
Mi pa vam pošiljam in čisto zimski pozdravček  ;)





Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3366 : 29 November 2008, 20:52:37
Evo i mi smo že prispeli v SLO !!! He al samo za par dni, ker gremo drug teden spet na češko da vohamo božično atmosfero i končno odmaramo malo ko sem prodala firmo in ostala brez službe  ;)
Na žalost nam ni uspelo it na rastavo v Zagreb ker so napovedali sneg za celo noč pa me blo strah. Nekakor  nam niso te rastave namejene se mi zdi  ;D Zmeraj nekaj pride vmes.

Petval ko sem vidla te slikice in komentar niti si nemoreš predstavit kolk sem se smejala !!!  :o  Res je super uslikano !

Ma vse novo slikice so lepe a ne da če so naše male pupike a ne da ?! LP vsem


pufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #3367 : 30 November 2008, 00:26:43
zdravo punce!
kot vidite sem na novo prijavljena,ker bi rabla vaso pomoc!
ze nekaj casa razmisljam o nakupu jorkija in koncno mi je uspelo prepricat mojega predragega o tem
ampak nimam srece.ko sem gledala oglase se tudi klicala a bre uspeha,usi so mi rekli da mi bojo poslali podatke
 pa kaksno slikico pa nic od tega.zato sem zacela brat vas forum in ugotovila da imate dosti iskusenj s tem.
moram vam pa povedat da edini ki se mi je javu je biu gospod Matos a kar sem prebrala o njem me ne prou preprica,
zato sem se obrnla na vas ce mi lahko kako pomagate prosim.
hvala za odgovore!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3368 : 30 November 2008, 11:38:32
Če govoriš o zloglasnem Matuši, je on daleč daleč od gospoda  >:( >:( >:(
Drugače pa prvo pravilo, ne kupuj nerodovniških ˝yorkijev˝, preberi si teme zakaj kupiti rodovniškega in kaj je razlika med obema, veliko tega je na tem forumu in nasploh na internetu napisanega. Drugiš najdi pravega vzreditelja - ki ga v sloveniji neboš našla, zato priporočamo tujino - ti bodo punce tukaj vedle tudi več povedati saj imajo večinoma rodovniške pse iz tujine - Madžarska, Češka, kjer lahko dobiš res zelo lepe, kvalitetne in zdrave yorkije seveda z rodovnikom od preverjenih vzrediteljev.
Tretjič, ni vsak vzreditelj ki ima rodovniške mladičke tudi pošten človek. Vzreditelj mora biti vedno ti pripravljen pomagati, fajn je da greš najprej samo obiskati vzreditelja, da vidiš razmere kako živijo njihovi psi, kakšen človek sploh je. Če je karkoli sumljivega rečeh hvala lepa in adijo. Tako da tudi pravega vzreditelj je potrebno najti.
Četrtič, vedeti moraš kaj želiš - ljubljenčka ali tudi za razstave, samček samička, 2kg ali 3 kg, ...

Če sem kaj pozabila bom dodala :) drugače pa še enkrat zakaj tujina? ker dobiš lahko za 600€ zelo lepega rodovniškega mladička za hišnega ljubljenčka, pri nas, ko slučajno je kako rodovniško leglo, pa so cene nad 1000€ in meni osebno so ti yorkiji daleč od tega kar bi morali biti oz kako naj bi izgledal en tipičen predstavnik yorkijev (se opravičujem redkim izjemam ).


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #3369 : 30 November 2008, 13:21:26
Se popolnoma strinjam z Botticelli;
v sloveniji je zelo težko najti dobro rodovniško leglo, mi smo šli po mladičko na Slovaško - ko si želiš psa ni noben km preveč ;)

sicer pa Botticelli - 8 in 9 decembra sem v LJ - se kaj vidimo???


pufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #3370 : 30 November 2008, 14:06:38
hvala Botticelli!
se opravicujem za gospoda ampak sej veste kako je ce nimas iskusenj.
ce mi lahko daste se kaksno informacijo bom vesela


Honey

  • Gost
Odgovori #3371 : 30 November 2008, 18:47:15
Ne mislim se kregati z nobeno - to naj bo prvo kar bom zapisala. In to zato, ker se mi zdi, da je bila spet "vržena" stara kost za glodanje!

Povedala bom samo to, da se mi takšno kategorično zanikanje, da dobrega vzreditelja v Sloveniji ni oz. se ga ne da najti, ne zdi prav. Vsekakor se strinjam z navedbo glede Matosa, a to še nikakor ne pomeni, da drugi vzreditelji v SLO niso dobri in cenjeni. Pa ne da zagovarjam naše vzreditelje - niti malo, a jih je kar nekaj tudi pri nas. Jaz npr. sem kupila rodovniško psičko pri g. Plestenjaku in sem s svojo Honey zelo zadovoljna - je prelepa in prečudovita psička. Seveda nam najlepša, kot je vsak yorki najlepši svojemu lastniku. Tudi ga. Indihar v Ljubljani ima prekrasna legla - dokaz je Tjašin Rut....tudi gospa iz Zasavja - se ne spomnim imena...morda iz Trbovelj (ena znanka - Botticelli ti jo poznaš) je dobra vzrediteljica in ima lepe yorkije...in še nekaj se jih najde...a se ne spomnim imen. Kako je komu psička oz. pes yorkie všeč je stvar okusa in posledično naj vsak izbere sam kjerkoli že želi. A vseeno, ne kar vse v en koš metati. Meni se to ne zdi prav....zdi se mi lepo od vas, da pomagate nekomu z nasveti, ne pa da se kar reče, da v SLO ni za najti dobrega vzreditelja....malo lokalpatriotizma nam vsem v SLO ne bi manjkalo!!! Zato pa smo tako v svetu poznani in zaželjeni, da nas že celo desetletje in nazaj mešajo s Slovaki in še kom...

Sem pa seveda tudi prepričana, da se v tujini, kot je Hrvaška, Italija, Češka, Madžarska in še kje najdejo dobri vzreditelji. V vsaki državi sem prepičana, da jih je nekaj...npr. na Hrvaškem The Best Models, itd...dokaz je tudi psička TrueLove, ki je zelo lepa....v Italiji npr. psarna FIOCCO ROSSO. Se absolutno strinjam s tabo Boticcelli - tudi tujina je varianta..... Na Madžarskem, Češkem, Slovaškem žal ne poznam vzrediteljev....pri tem ste bolj doma Botticelli, Zoya, Gigosy,....jih pa lahko navedete, če imajo npr. kakšne svoje homepage strani, da si malo napasemo očke ;)

Ne vem, lahko me sedaj napadate, ni problema, za tem kar sem napisala 100 % stojim in če ima kdor voljo naj me kar napade. Ni problema, kar...saj se na ta forum, kot opažate, vključuje vse manj "starih" forumašic....in ni se za vprašat zakaj? Ker se skoraj več drugo tu gori ne dogaja, kot KREGANJE!

Toliko,...

Honey&Andreja



Honey

  • Gost
Odgovori #3372 : 30 November 2008, 19:04:30
Se opravičujem, Fiocco Rosso bi morala zapisati da je s Hrvaške...v mislih sem imela pa italijansko psarno Pensiero Stupendo.... ::)

lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3373 : 30 November 2008, 19:06:20
Tudi jaz se ne mislim kregati z nobeno. Moj nasvet glede tujine gre na račun tega, da pri nas rodovniških legel ni veliko in še ta so za kvaliteto ki jo ponujajo zelo precenjena in predraga. Moja poanta je bila, da v tujini pri dolgoletnem vzreditelju yorkijev lahko kupiš psa za 600€, ki je neprimernjive kvalitete z večino yorkijev vzrejenih v sloveniji. In glede na to da pri nas res ni nobenega dolgoletnega vzreditelj razen Plestenjaka, se splača pogledati tudi v tujino. To je samo ena od opcij.
In ravno v tem je bila poanta, da ni vsak vzreditelj tudi pravi vzreditelj. Večina na forumu ve, da zagovarjam zdravstvene preglede psov mišljenih za vzrejo. In za mene vzreja ni to, da pariš psico z sosedovim yorkijem, čeprav imata oba rodovniki in vzrejni pregled, to je pač leglo iz ˝ljubezni˝ (ker je nekaterim ta izraz blazno všeč sem ga uporabila). Tako da DOBER VZREDITELJ izbira paritvene kombinacije tako, da izboljša kar recimo manjka psici in ne pari kar vsakokrat z samcem ki ga ima doma kar vse psice po vrsti. In kolikor jaz vem in poznam, takih pri nas ni veliko. Seveda pa lahko najdeš lepe rodovniške yorkije za hišnega ljubljenčka, ampak na žalost plačaš ceno kot če bi v tujini kupoval razstavnega yorkija ;) Drugače pa itak je odločitev na posamezniku.
Psa ne kupuješ pač ok sedaj hočem imeti psa, pejmo ga takoj nabaviti. Pogledat moraš kaj ti je všeč, kakšen tip yorkija, se podučiti kakšen yorki sploh mora biti, ... predvsem pa je res važno tudi zdravje.

Takrat ko bo pa Gigosy začela vzrejati, pa bo sigurno vsaj en kvaliteten vzreditelj v Sloveniji  :P :P :P :P :P

Aja tudi v tujini te lahko ˝nategnejo˝ kolikor si dolg in širok (Hrvaška,... ::) ) tako da še en razlog več zakaj mora kupec vedeti kaj išče in na kaj mora paziti in predvsem kakšnega psa želi in kakšne so okvirne cene. Če ni ponudbe in je veliko zanimanje, se bo še drek prodal po ceni zlata ... 8)  


Honey

  • Gost
Odgovori #3374 : 30 November 2008, 20:08:29
Hmmmm...žal, za 600 EUR Botiicelli, jaz še nisem slišala, da v Sloveniji lahko kupiš rodovniškega yorkija.....namreč si rekla, da na Češkem, Slovaškem stanejo 600 EUR. Za 600 EUR se v Sloveniji prodajajo NERODOVNIŠKI YORKIJI!!!!. Da te pa nategnejo lahko na Hrvaškem...verjetno že drži, a verjemi, da ni nič boljše tudi drugod..v to sem prepričana....zagotovo zna biti tako tudi na Češkem, Italiji ali Slovaškem..vsepovsod...tudi take najdeš vsepovsod, ko parijo večkrat svoje rodovniške psičke z rodovniškim psom, ki ga imajo doma ali pa s sosedovim yorkijem z rodovnikim. Če sta oba (psička in kuža) lepa, zdrava, primernih karakteristik..., zakaj pa ne? Mene to ne moti..... 8)

In res ja,....eni kar na hitro grejo in kupijo svojega yorkija....poznam nekaj takih, ki so ga šli kar takoj brez premisleka nabavit....in to absolutno ni prav....pa četudi imaš predhodno že nekaj pridobljenega znanja o yorkijih oz. nasploh o psih. Se strinjam s tabo o tem, da je poterbno pred "nakupom" prej dobro premisliti in se pozanimati o vzreditelju in nasploh vsemu kaj sledi....meni je zelo pomembno tudi to, da ima vzreditelj poleg dolgoletnih izkušenj tudi srce za živali....nasploh, da vidim, da ima svoje kužke doma iz srca rad....tak človek je zame dober človek in posledično tudi dober vzreditelj!

Lp



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3375 : 01 December 2008, 20:16:30
Živijo sem nova na tem forumu. ;D Zelo si želim yorkija in kje je kakšno
dobro leglo z rodvnikom? nekaj infromacij sem dobila na kinolški zvezi vendar
ni bilo legel :( Z kakršnokoli infromacijo bi bila hvaležna...
ali kodo pozna vzrejnika iz benedikta ločki vrh nekje pri lendavi???

hvala



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3376 : 02 December 2008, 08:06:56
Pozdravljena Nelli!
Zdaj mislim da misliš na istega, tega iz Benedikta, če si prebereš neki postov nazaj boš videla za kaj se je šlo. Ta tip je štepar(preprodajalec) in neki časa nazaj je prodajal yorkico na bolhi, staro 5 let. In ko smo klicali zakaj jo prodaja, je rekel dobesedno tako, da zato, ker je psica prestara in ne more več mladičev producirati(zato je očitno po njegovem mnenju za odpad) >:( >:( >:( Tako da ne nasedat takim!!!
Ja očitno je to problem ne, da ni rodovniških yorkijev v Sloveniji, oz. vsaj se ne govori kaj dosti o njih oz. saj ne veš kje bi sploh kakšne informacije o leglih poiskal. Zato pa vsi hop na bolho in kupi tam kar neki. Tudi jaz sem sicer to naredila, sem imela očitno da neki sreče, samo sigurno nebi še enkrat, zdaj ko imam vse informacije.

Lp



iness

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #3377 : 02 December 2008, 15:48:49
Iiiiii! Petval, kje si kupila plaščke? So podloženi?

Pozdravček vsem!

Ines



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3378 : 03 December 2008, 11:00:55
Petval, ta yorkica, ki je bila pri tebi na obisku, na prvi slikici na roza dekici,  zakaj se prodaja na Bolhi?
A to je ta yorkica, ki jo je Tinka pripeljala za eno gospo?




petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3379 : 03 December 2008, 12:19:08
Ja to je ta yorkica ki jo je Tinka pripeljala iz Češke in je že prodana, je Tinka pozabila oglas dol dat.

Lp



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3380 : 10 December 2008, 23:06:32
lep pozdav a mi lahko katara pove naslov vzreditelja iz češke (bohemia platina) iščem leglo yorkijev!!!
ali kater pozna tega vzreditelja???
kakršnakoli inf. bi mi bila v pomoč...


LEP POZDRAV  ;D ;D ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3381 : 11 December 2008, 00:49:55
Sem pozabila odgovoriti, ker je preveč dela zadnje čase :)
Honey...jaz sem napisala da pri nas v Sloveniji NE dobiš nikjer yorkija za 600€, medtem vestni in pošteni vzreditelji v tujini za toliko prodajo mladička za hišnega ljubljenčka (recimo ker bo premajhen za razstavnega psa, čeprav je drugače popoln).

Odgovornost je na strani kupca, dokler se bo našel kdo ki bo plačal 400-500€ za nerodovniškega mešančka bo tudi ponudba temu primerna, pa velja tudi za rodovniške pse...dokler kupec nebo dovolj razgledan in vedel kakšen mora biti yorki in kakšna vzreditelji obstajajo in na kaj vse je potrebno paziti ter nenazadnje kakšne sploh so cene v tujini...jah do takrat bodo tudi cene take kot so.
Skratka,moj namen je predvsem to, da se ljudje poučijo o pasmi in o vzrediteljih ter pogledajo še kam drugam, da dobijo čim več informacij in da jih potem vzreditelji in šteparji ne nategujejo in zahtevajo nerealne cene za psa.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3382 : 11 December 2008, 01:11:48
Ne bom komentirala zgornje debate, ker kot je že napisala Honey se zadnje čase na tem forumu res samo še prepiramo.
Moj nasvet: ne kupiti yorkija pri tistem vzreditelju do katerega je najbližje, se splača pogledat tudi malo čez mejo ampak  je treba kar paziti kam pogledaš  :D Je pa kar dosti vredu psarn, kjer je možno kupiti zdravega in kvalitetnega yorkija za normalno ceno npr. Stribrne prani (Češka), Pensiero Stupendo (Italija), Pellerd-Ore (Madžarska) in pa seveda zame št. 1 Spo-Dee-O-Dee (Madžarska), za katero lahko izrečem same pohvale kar se tiče kvalitete psov, odnosa, poštenosti vzreditelja..... Se pa tudi  veča število psov iz njihove psarne zadnje čase  v Sloveniji (sicer maltežanov, ker yorkijev še ni prav dosti v tej psarni), tako da se lahko vpraša tudi ostale lastnike in sem prepričana, da ne bodo imeli za povedati nič kaj drugega kot jaz ;)

Pa še to: Ne kupuj pri vzreditelju samo zato ker je "priznan" ker te lahko to drago stane ;)

lp


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3383 : 13 December 2008, 18:58:19
LP PUNCE PROSILA BI BOLJ PODROBNE INFORMACIJE IN NASLOV O VZREDITELJU SPO-DEE-O-DEE,ALI IMAJO SVOJO SPLETNO STRAN KAKO LAKO PRIDEM V KONTAKT ZNJIMI.KJE SE NATANČNO NAHAJAJO.ŠE NIKOLI NISEM BILA NA MADŽARSKEM IN ČE JE LEGLO KAKO POL NAPREJ.IŠČEM SAMCA ALI SAMICO ZA HIŠNEGA LJUBLJENČKA NE ZA RASTAVE.UPAM DA MI BOTE POMAGALE Z INF SRČNO SI ŽELIM TO MAJHNO KEPICO.LEP POZDRAV. NELLI



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3384 : 13 December 2008, 19:34:49
LP PUNCE PROSILA BI BOLJ PODROBNE INFORMACIJE IN NASLOV O VZREDITELJU SPO-DEE-O-DEE,ALI IMAJO SVOJO SPLETNO STRAN KAKO LAKO PRIDEM V KONTAKT ZNJIMI.KJE SE NATANČNO NAHAJAJO.ŠE NIKOLI NISEM BILA NA MADŽARSKEM IN ČE JE LEGLO KAKO POL NAPREJ.IŠČEM SAMCA ALI SAMICO ZA HIŠNEGA LJUBLJENČKA NE ZA RASTAVE.UPAM DA MI BOTE POMAGALE Z INF SRČNO SI ŽELIM TO MAJHNO KEPICO.LEP POZDRAV. NELLI

Nelli imaš ZS!


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3385 : 14 December 2008, 14:25:22
Nevem kaj misliš stem ali imam ZS ???Nelli



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3386 : 14 December 2008, 14:30:32
Nelli, Gigosy ti je poslala zasebno sporočilo.



Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #3387 : 15 December 2008, 00:09:26
Pozdravljeni vsi skupaj!

Upam da ste dobro in se pripravljate na praznike!

Nisem ravno sledila debatam v zadnjem času, kajti malce preveč smo zapenjali in premalo delili vse užitke naših obstoječih štirinožcev...

ne vem če ste na to temo kaj govorili a dobila sem ravnokar opomnik in sicer:

It's official, Dog died from CERENIA!!!!!!!!!?
I had a question earlier about my mother's dog at the vet's office for getting into a poinsetta plant and vomiting. The dog vomited for a while and seemed fine, however my mother took her to the vet anyway. They monitored her and when she still vomited they gave her CERENIA. 2 hours later the dog had a seizure and died. The dog had a full necropsy which was inconclusive. Then they performed other tests and biopsies. The official cause of death was an adverse reaction to the drug CERENIA. Everything tested negative. Perfectly healty and no toxins. This was very expensive and paid for by PFIZER who makes CERENIA. It was performed by Texas A&M.
10 months ago
Additional Details
10 months ago

Now Pfizer clearly states on it's website and product label that it is not intended for dogs that ingested toxins or poisins. While poinsettas are somewhat toxic, Why would the vet give this to the dog? Was the Vet negligent ?
Because Pfizer can't test for everything. Yet if you don't know the reaction or interaction then why would the vet do this. Cerenia is for motion sickness and accute vomiting, but the unknown is if the dog ate something that might interact with this. The vet knowing the dog got into a poinsetta plant should not have given this drug because the outcome is unknown which is clearly stated. What are my options? Already have a case with Pfizer and the FDA. Not looking for money but someone has to take responsability. This drug has not been on the US market that long. Now Pfizer just got a free test at our dog's expense.

Toliko če koga zanima!

LP vsem

Ma in Nelly



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3388 : 15 December 2008, 11:32:19
Gigosy ali si dobila moj ZS. Nelli



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3389 : 15 December 2008, 18:30:41
Gigosy prosim če mi pomagaš kako se napiše OS.nelli