Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1717683

petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3600 : 26 Februar 2009, 11:21:37
Joj, joj, joj, Tash a je mogoče hčerka od te babe malo deformirana v obraz, ona pa je taka dolge blont lase???



tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #3601 : 26 Februar 2009, 11:29:08
petval ja hčerka ima nekakšen tumor na obrazu, ga. pa ima blont lase.
kako pa veš?



Pikapolonica

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #3602 : 26 Februar 2009, 11:38:53
Ojojoj kaj vse zveš,prejšnji lastnik je dal zanj 650 eur in to za nerodovniškega,jaz pa sem ga kupila od njega za 400 s komplet opremo zanj.to babnico je takoj za prijavit. >:(
Za 600 bi ga drugače takoj od Petval vzela in to rodovniškega.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3603 : 26 Februar 2009, 11:52:55
Ojojoj kaj vse zveš,prejšnji lastnik je dal zanj 650 eur in to za nerodovniškega,jaz pa sem ga kupila od njega za 400 s komplet opremo zanj.to babnico je takoj za prijavit. >:(
Za 600 bi ga drugače takoj od Petval vzela in to rodovniškega.

Pikapolonica jaz nisem povsem nič presenečena in ti moram reči, da sem že takoj pričakovala da bo končni izid nekaj v tem stilu. Pa tudi prejšnji lastnik zanj verjetno ni dal 650 EUR ;) Jap težko je verjeti, da so ljudje tako pokvarjeni ampak tako pač je. Še vedno je preveč naivnežev ki naseda takim in drugačnim zgodbam, pa čeprav je toliko napisanega o tem.


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3604 : 26 Februar 2009, 12:26:45
Ja tash vem točno katera je in kje je doma, ker smo mi ko smo iskali za eno mojo kolegico yorkija, šli pogledati tja(za Almo, botticelli in gigosy jo poznata). Smo šli jaz, Marjetka in Alma in je bila KATASTROFAAAAAA >:( >:( >:( >:(, še zdaj se spomnim in imam dobesedno more!!! Baba gnusna, po mojem zadeta, pa se je delala tako prijazno, češ kako ima ona rada te kužke, da brez njih ne more živeti, blablabla,.....take in podobne. Potem  pa je ta hčerka prinesla ven tega malega, celega posranega, pa smrdečega,...grozen prizor :'( :'( :'(.
No potem je šele začela nakladati, kako je ta mali od mamice, ki pa je PAZI TO-trenutno ni doma, ker je šla z drugo hčerko na sprehod-mislim no, če je mislila, da smo tako zabite, pa se je malo uštela!! Pa sem jo začela malo izpraševati, da kdaj prideta nazaj, pa da jo bomo z veseljem počakali, pa je že dodala, da verjetno pozno, ker je še hčerka šla k fantu z njim,......nakladanja pač. Potem je šla Alma not na WC in je rekla da je živ užas, da smrdi, da je tako mračno,....niti si ne upam pomisliti, kako bogi kužki tam not trpijo, res ne, ker mi gre na jok in me ima da jo zadavim, babo smrdljivo!!!!!!!!!!! >:( >:( >:( >:(
Pa mislim, da nima samo yorkijev, bog ve kakšen hudič je tam notri!!!!!!!!!

Ej a se res neda nič narediti al kaj??? In če jo prijavimo??? Da jo malo prestrašimo??? Piška sem jezna ej, pa da ne omenim kako so bili zavozlani ti veliki in potem je ta hčerka vzela krtačo in jih je začela pred nami česati, KAO ČESATI, bolje rečeno vlečti kot nora, pa sem grdo pogledala in je ta mati rekla naj neha, ker je videla, da mi ni prav. Boščki so se tako bali, da.............NO COMMENT!!!!!




Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3605 : 26 Februar 2009, 12:34:54
Prosim Petval????? Jaz jo poznam?


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3606 : 26 Februar 2009, 12:46:49
Ja seveda da jo če si bila pri njej doma ;)! Alma, ki ima Prdkota ;D ;D,. Iz tiste psarne od tvojega Speedya, se spomniš???



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3607 : 26 Februar 2009, 13:03:41
Aja Almo da poznam,  :D ja to pa ja, sem mislila, da govoriš o tisti ženski ki prodaja te bolne yorkije.


Pikapolonica

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #3608 : 26 Februar 2009, 13:06:45
O my goooood..........jaz jo bom prijavla sam povejte kam se naj obrnem!!! >:(



pufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #3609 : 26 Februar 2009, 15:28:09
Malo sem pogledala številke ki jih imam zapisane od oglasou ko sm jaz iskala yorkija,pa sem ugotovila da imam tudi to številko.
Še dobro da so me prepricali naj pocakam.Kako je grozno tako slišat oz. brat


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3610 : 26 Februar 2009, 15:59:37
Pufko...ta mala je res luškana :) Ušeska se bodo postavila, samo naj bodo čisto pobrita skoz in ni treba nič zavijati oz lepiti.


matic lahajnar

  • Gost
Odgovori #3611 : 26 Februar 2009, 17:43:12
Zdravo jaz se še nisem predstavil. Moje ime je Matic Lahajnar. Mojemu yorkiju pa je ime choopy. spodaj še slikica




taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #3612 : 26 Februar 2009, 22:08:48
TASH kdaj točno si pa kupila Toya?
Mi smo tudi kupili Neli pri Tatjani 20.11.08 tako da je zdaj stara 5 mesecev in HVALA BOGU zaenkrat nimamo nobenih zdravstvenih težav. Nam je pa ustno garantirala, da če bo s psičko v 2 tednih kaj narobe nam vrne denar.
Naj še jaz opišem svoje srečanje z to Babo;
Ko smo se v oktobru odločili, da bi imeli doma novega člana, sva s sestro začeli gledati po netu legla yorkijev. Bilo je zelo malo legel, nobeden v Lj. Nato sva naleteli na oglas ga.Tatjane. Sestra jo je še isti dan klicala, tako da sva zvečer že šli na ogled.

Ko sva prišli pred njeno hišo, naju ni spustila notri, da bi videli v kakšnih razmerah živijo kužki, češ da ravno nekaj renovirajo in imajo vse v razsulu, tako da nama je prinesla eno malo kepico ven (v novembru-mraz!). ko smo se nekaj časa pogovarjale se je parkrat zagovorila, hrani jih z neko poceni, v Šparu kupljeno hrano,najprej nama ni hotela bratca od Neli pokazati, potem je rekla da ga ni več oz. da je že prodan, in se pol neki vn vlekla, niti ni vedla da ima oglas na bolhi (vprašala naju je kje sva zvedeli da prodaja mladičke!?). Sami sva mogli prositi, da nama pokaže še mamico (čeprov ona je lohk kateregakoli od 4 njenih yorkijev prinesla pol pokazat, ker je bila tista yorkica čisto mirna, niti se ni obremenjevala da sem jaz njeno mladičko v rokah držala). Aja pa še to, ko sem njeno hčerko spraševala koliko mladičkov je bilo v leglu mi ni znala povedat, niti ni vedela koliko je stara mamica od Neli. Ker nama je bilo s sestro vse zelo sumljivo sva malo oklevali če bi kužkico sploh vzeli, pa še fuullll je smrdela. Ampak... ko imaš enkrat v rokah tako malo nedolžno kepico s takimi očkami si nemoreš kaj dosti pomagati. Zanjo sva plačali 450€.
Doma je še 2 dni smrdelo po njej, potem se je pa nekako razkadilo, in razen prhljaja nismo imeli nobenih težav z njo.

PIKAPOLONICA... zgleda sva imeli srečo.

Če boste pa organiziral kakšno akcijo, kako preprečt Tatjani prodajati bolane kužke pa še mene štejte zravn.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3613 : 26 Februar 2009, 22:22:54
Jao me razkurijo te zadeve....kako preprečiti, kako preprečiti...tako da folk neha biti tako naiven in če zadeva zgleda sumljiva, pa vseeno greš plačati 450€  ??? ??? ??? Takoj tam bi poklicala policijo ali inšpekcijo, da gre za mučenje živali in naj takoj reagirajo. Sory ampak ne morem mimo tega brez besed. In ta ženska ima konstantno oglase na bolhi - a ni to malo sumljivo no? Od kje boga mislite da jih uvaža, sigurno niso vsa legla ˝domača˝ ali kako jim že pravijo.

Sem morala to dodati, ker imam že poln kufer tega...


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #3614 : 26 Februar 2009, 23:19:57
Botticelli... nočem se kregat, sam sem že par strani nazaj napisala, da ne rabite obsojat naivnih ljudi, ki kupujejo nerodovniške pse. Pač sm ena izmed njih, svojo zgodbo sem pa napisala zato:
-da bi nekomu, ki bi bral ta forum in želel kupiti yorkija vedel, da naj ne kupuje pri Tatjani
-in ker že nekaj časa iščem kupce, ki so pri njej kupili yorkshirca (tudi napisala par strani nazaj).

Še nekaj me zanima: ali kdo ve kako se je razpletla zgodba iz leta 2006 o tisti punci, ki so ji starši kupili yorkshirko Nelly nekje v Lj in je po 2 dneh umrla?  Sama sem že nekaj iskala po forumu vendar je nazadnje napisano, da se bo vse skupaj odvijalo na sodišču, kako se je razpletlo in za katero gospo gre pa nič nisem našla.


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3615 : 27 Februar 2009, 00:21:51
Točno tako...... dokler bojo ljudje kupovali take pse bojo oni zmeraj na prodajo ! Al veste kaj je največji problem , da res tisti ki se neprepriča na svojo kožo nevjeruje, jer ni dovol informiran !!! Saj vsi veste da moj prvi jork je bil nerodovniški ker sem mislela da se mora obvezno it na rastave. Nisem imela pojma o nekih dednih boleznih in podobno. Pa sem tud rekla zakaj bi dala tolk denarja in moj Popi je bil 200 eu. Ja potem sem pri Sheili rekla , dobro bom imela rodovniško al kaj nekaj ne dosti denarja. Pa tolk ko sem plačala sem tud dobila. Mala imela samo nekaj malo dlake na tačkah in ne tko kot bi morala imet no. Ta pa je bla 500eu . No pa sem spet vidla napake kakšne sem nardila. Ja in za malo Dizzy sem že odštela pač 1000eu. In tud ta še ni čist to , kaj sem si želela. Vsaj na srečo je zdrava in tko ne.

He he saj tud jaz bom zgledala kot kakšna preprodajalka če mi že visi na bolhi četrti oglas na bolhi za jorka  ;D  Ampak mali je že prodan in pojutrašnem dam tud taj oglas dol in sem končala s takimi obveznostmi  ;) Smo šle s Petval na sprehod pa smo kar 10 min razmišlale če bi ga dale na travo al ne zaradi mogoče okužbe. Potem pa gre neka baba zraven in vidi malo glavico pa vpraša za ceno in ti reče da bi nam kar 60eu dala zanj. Haloooooooo!

Ej a mogoče kdo od vas ki nehodite na rastave sploh sanja kolk pride ena rastava za enega psa ?!?! Mislim čist vse stroške.....
No kaj vi mislite me zanima.

Ja in še nekaj..... da tud ne rečem da so vsi lastnici psarn čist u redu !!! Tud tam človek mora pazit da ne kupi bolanega psa , al pa s fontanello al pa da ne da kar cifro kot za rastavnega in dobi kakšnega skodranega in podobno. Al pri vsem tem je pač EDINA VELIKA DOBRA STVAR ....... in to , da maste vsaj pogodbo in če je karkoli narobe se že vsaj lahko pritožite al pa obrnete na KZ al nekaj takega. Tud se zna da vam pač eni dajo zraven kužka hrano, igračke , postljico in tko ne, drugi pač niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiič nedajo. In tako pač je !!! Vam po vem da mi je potem tud nerodno ko dobim psa da ga peljem za prodajo in prvo moram hitet v trgovino da bi vsaj hrano priskrbela in potem jo še zaračunat kupcu.

Dobrodošli še enkrat vsi novi in še enkrat se spet opravičujem za svoj slovenski jezik .  ::)


tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #3616 : 27 Februar 2009, 08:05:34
taji Toya sem kupila 10.5.2008. Tud nam je rekla, da če bo kaj narobe nam vrne denar, ko pa je toy poginil je rekla da se zmenimo za pol denarja ker ima neko operacijo za hči. No tudi te polovice nisem dobila, ker je postala nedosegljiva, Zdaj jo bom pa poiskala in zahtevala denar, ker slišim o njej in njenih jorkijih vedno več čudnih zgodbic.
Ogled kužka je pa potekal tako kot pri tebi, le da je bilo takrat še toplo. Iin res ko sem držala tisto majhno bitjece v roki se nisem mogla več ločiti od njega.
Vem, da s tem ko kupimo nerodovniškega kužka spodbujamo takšno prodajo, ampak tega da sem ga kupila pač ne morem spremenit.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3617 : 27 Februar 2009, 08:15:58
taji Toya sem kupila 10.5.2008. Tud nam je rekla, da če bo kaj narobe nam vrne denar, ko pa je toy poginil je rekla da se zmenimo za pol denarja ker ima neko operacijo za hči. No tudi te polovice nisem dobila, ker je postala nedosegljiva, Zdaj jo bom pa poiskala in zahtevala denar, ker slišim o njej in njenih jorkijih vedno več čudnih zgodbic.
Ogled kužka je pa potekal tako kot pri tebi, le da je bilo takrat še toplo. Iin res ko sem držala tisto majhno bitjece v roki se nisem mogla več ločiti od njega.
Vem, da s tem ko kupimo nerodovniškega kužka spodbujamo takšno prodajo, ampak tega da sem ga kupila pač ne morem spremenit.

Da se zmenite za vračilo polovice zneska, ta je pa dobra. Pa to je povsem isto kot bi ti rekla daj mi 250 EUR za operacijo, pa še to se je verjetno izmislila. Joj kaj vse si ljudje ne privoščijo. A zdej bodo pa drugi ljudje kreditirali njene bolne in poginule pse.
Drugače pa ustno zagotovilo je isto kot nič, s tem se lahko samo pod nosom obrišeš, pa še to ne moreš, ker ni na papirju.


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3618 : 27 Februar 2009, 10:24:29
Pa še če imaš na pipirju je vprašljivo po moje, glede na to kako potekajo sodni postopki pri nas in koliko stanejo vsi stroški če greš nekoga tožiti, se potem vprašaš dvakrat, če se ti sploh splača!! Raje jo počakaš v kakšni zakotni ulici in jo za 500 eur razbiješ kot kanto(malo črnega humorja) :P :P
Ja ženska je res ogabna in vse kar izgovori je popolna laž in izmišljotina in vsem isto pove, pa halooo ti je lahko vse jasno!
Hmm kaj pa če je že nemoremo prijaviti, jo damo na TV??? Kakšna reportaža na popu nebi bila slaba zamise kaj?? Kakšnji njihovi novinarji malo zaidejo k njej domov in jo zagnjavijo tako kot znajo, pa valda se potem sprožijo kakšni postopki, če nič drugega pa vsaj slaba reklama!!



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3619 : 27 Februar 2009, 10:34:46
Pa še če imaš na pipirju je vprašljivo po moje, glede na to kako potekajo sodni postopki pri nas in koliko stanejo vsi stroški če greš nekoga tožiti, se potem vprašaš dvakrat, če se ti sploh splača!! Raje jo počakaš v kakšni zakotni ulici in jo za 500 eur razbiješ kot kanto(malo črnega humorja) :P :P
Ja ženska je res ogabna in vse kar izgovori je popolna laž in izmišljotina in vsem isto pove, pa halooo ti je lahko vse jasno!
Hmm kaj pa če je že nemoremo prijaviti, jo damo na TV??? Kakšna reportaža na popu nebi bila slaba zamise kaj?? Kakšnji njihovi novinarji malo zaidejo k njej domov in jo zagnjavijo tako kot znajo, pa valda se potem sprožijo kakšni postopki, če nič drugega pa vsaj slaba reklama!!

Petval odlična ideja. Kajti vsi vemo kako je s temi prijavami, nihče ne ukrene ničesar. Še najbolj bi jo bolelo če bi se pojavila na TV  :)


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3620 : 27 Februar 2009, 11:35:56
No jaz samo vem da Slovenja to kot večina drugih držav nema urejeno ker smo vidli že kako so snimali pri tiste Matešu al kako se taj kliče in nobeden nič še naprej ni ukrepal. Kolko jaz vsaj vem no.

Taj vikend čakamo obisk iz policje v LJ pa bom vprašala kako in kaj, al mislim da ne bo nič od tega.

LP vsem


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3621 : 27 Februar 2009, 12:57:35
Ja jaz mislim da če se podaš v to da lahko marsikaj ukreneš, samo se je potrebno povezati z pravimi ljudmi in jim stopiti na prste, če nič drugega je to nezakonito, da kasira brez računa, a ni potem to utaja davkov???



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3622 : 27 Februar 2009, 13:10:50
Kolikor vem ni, ker itak nima registrirane nobene dejavnosti. In ima verjetno tolko psov, da ne rabi niti registrirati reje psov (ne vzreje, ne psarne, ker očitno psi niso rodovniški). Isto ima kreten iz Celja (ker zanj ne najdem bolj milega izraza, drugi izrazi niso za v javnost) registrirano rejo, ker pač mora imeti ker ima veliko število psov. In normalno da proti njemu se ne da nič narediti, ker ima podkupljenega inšpektorja pa še koga zraven.
Proti takim posameznikom kot ta baba Tatjana (tudi nje ne morem imenovati gospa, ker je daleč od tega v mojih očeh), pa bi se mogoče dalo kaj ukreniti, če ne drugače pa res preko TV. Ker inšpekcija dvomim da lahko karkoli naredi v tem primeru.


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3623 : 27 Februar 2009, 13:39:56
Ja ampak a ni to delo na črno ali nekaj takega? Ker nikakor ti nemoreš take denarje kasirati, pa da je to zakonito, na kakšni podlagi je to zakonito? Zakonito pod narekovaji je samo do take mere, ko se to ne ve in se dela "pod mizo", tako da se vsi udeleženi strinjajo da dajo denar in za to ne dobijo računa po moje, nevem no samo mi res ni jasno to, ker potem bi lahko vse tako počel oz. saj marsikaj tako počnejo dokler jih ne dobijo ne?! Ko pa te pa je verjetno druga pesem.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3624 : 27 Februar 2009, 13:51:57
Glej, saj ni nobenega dokaza, da je kdorkoli od nje karkoli kupil! To je poanta - ni pogodbe, ni računa, ni prijave legla, ker govorimo o nerodovniških mladičih, ...kar se nje tiče ona lahko reče da nikoli ni imela legla. Lahko tudi reče da je zastonj dala mladička, karkoli lahko reče, ker nobena stran nima nobenih dokazov - govorim za primer ko je pes umrl. Pa tudi za one ki jih je prodala in so preživeli, saj lahko reče da jih ni ona prodala, ali jih je podarila... veš kaj hočem povedati?

Ne vem kolko je število psov, da moraš prijaviti rejo živali. Ampak če tega ne dosegaš, se šteje da si pač samo lastnik. To je to. In njo bi eventuelno lahko preganjali, če bi bili njeni psi v neprimernem okolju - to je pa po naših zakonih jako malo, morajo imeti osnovno nego - streho nad glavo in hrano in vodo. Pa tudi če preživijo vse življenje zaprti v kopalnici brez okna.

Zato pa po legalni poti mislim da tukaj ni kaj narediti. Razen po obveščanju javnosti, kdo je ta oseba in kaj dela in po možnosti da je tv reportaža. Pa še potem ti povem, da se bodo našli bedaki, ki bodo šli k njej kupiti psa, tudi če bodo videli prispevek.


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #3625 : 27 Februar 2009, 13:58:12
Ja glih tko kokr Matoši še zmer biznis laufa, čeprou je biu na tv-ju in v časopisih.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3626 : 27 Februar 2009, 14:14:21
Jap, pa vsi ga poznajo in vsi so videli prispevek na tv. In srečam potem eno gospo z hčerko, ki mi pove, ja veste mi smo pa ravnokar iz Celja in smo pri tem ˝izmečku od človek˝ kupili tegale psička, ker nikjer drugje glih zdaj ni blo nobenih mladičkov te pasme.  >:( >:( >:( Kaaaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjj? Mislim za bruhat dobesedno! In dokler bo situacija taka, bo tudi ponudba. Najhuje pa je to, da cene teh nerodovniških ubožčko kar rastejo ! Res ne morem verjeti da daš 500 € za enega mešanca, prav ne morem verjeti.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3627 : 02 Marec 2009, 21:49:05
Če kdo rabi mašnice naj me kontakrita na ZS. Se mi jih je kar malo preveč nabralo :)




Honey

  • Gost
Odgovori #3628 : 03 Marec 2009, 07:45:29
Hojla....

tako pa ima ena prijateljica na Facebooku-u postriženo svojo pupiko :o :o :D :o ;D :o

Zanimiv repek, spleten v kitko ;D :o



Pa veliko sončka danes :P :P :P



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3629 : 03 Marec 2009, 08:14:37
Full lepa psička, frizura pa mi nekako ne potegne :)))) Mogoče bi se morala navaditi.