Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1728279

arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3750 : 24 Marec 2009, 09:41:01
Ej a se to možda samo meni čini al je taj Parker podoben Spediju samo da je malce tamnejši ??!??


Vidjela sam Spedija uzivo ,a Parkera sam imala doma pa znam da nisu nimalo slicni !
To su sasvim 2 razlicita tipa psa .Parker je na visim nogama ,gracilan ali jako mali za yorkie koji su sada u izlozbenim ringovima !
Ima vrlo kratku njusku ,nesto vece usi ,ali pokret mu je predobar !
Mislim da je nesto tamniji od Spedija ,ali sada nisam vidjela skoro Spedija.pa ne znam kako mu se boja tocno razvila .....ali Parker ima sasvim cisti tan ( dakle glavu i oko nje ),osobno bi voljela da dlaka na tijelu budejos tamnija jer yorkie treba biti ceslicno plav....ali nema savrsenih pasa kao sto ni mi ljudi nismo savrseni ....
Bitno da pas ima sto manje odstupanja od standarda pasmine ,naravno da je genetski zdrav ( patelle...) i da daje lijepe bebe ako hovorimo o izlozbeno/uzgojnom psu  ,a ostalo je stvar ukusa ...nekome se neki pas svida vise ,drugome se taj pas ne svida ali mu se sivda neki drugi...i to je normalno i dobro da je tako !



Nejc

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3751 : 24 Marec 2009, 14:40:53
Zanima me, katero hrano priporočate Arden Grange ali Canidae?
Namreč Nature's Variety se žal v Evropi ne da dobiti, zato bi izbral najboljšo možno alternativo za to.

LP, Nejc


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3752 : 24 Marec 2009, 15:23:39
Zanima me, katero hrano priporočate Arden Grange ali Canidae?
Namreč Nature's Variety se žal v Evropi ne da dobiti, zato bi izbral najboljšo možno alternativo za to.


U svakom slucaju Canidae je dobar izbor i mislim da ju u Sloveniji mozete kupiti ! ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3753 : 24 Marec 2009, 15:30:08
Ja nam je tud žal da so nehali uvažati Nature's Variety. Osebno prisegam na minimalno količino žitaris v prehrani, tako da Canidae brez žitaric bi bila dobra izbira. Sicer sta moji dve če dobita brikete sedaj na Platinum lamb.
Drugače pa je sedaj na pasji.net nekaj novih variatn, tale Power of nature zgleda kar mamljiva :) Pa tud za Taste of the wild sem slišala dobre kritike, čeprav nismo še probali. Tako da izbira je tud pri nas :)
Sicer se pa pri nas še super obnese tudi Eagle pack ribja različica. Jaz brikete menjavam, recimo na 2-3 mesece, pa tudi ne dobivajo samo briketov, recimo 1/3 celotne prehrane so samo briketi pri ta malih dveh, ostalo sveža hrana.


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #3754 : 24 Marec 2009, 15:45:32
Mi smo na Orijen in smo zadovoljni. :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3755 : 24 Marec 2009, 16:24:39
Ja Orijen sem pozabila omeniti :) SUper zadeva...sicer pa par strani nazaj sem napisala cel dolgi post glede prehrane... ::)


Honey

  • Gost
Odgovori #3756 : 24 Marec 2009, 17:23:50
Meni so pa zadnjič skorajda v roke porinli tester Nutrience Holistic Alternative Maintenance Small Breed (RAČKA)....sem jo dala probat Hani in ji zadeva (presentljivo) diši....moram namreč omeniti, da ni ravno pristašica briketirane hrane...pa me zanima ali je katera morda že sprobala to hrano in kak je bil rezultat? Se bojim (ker ji tak paše jesti), da ni ta hrana preveč   -eee ...ne vem...mastna, itd....ker kot pravim - briketov (ki smo jih sprobali najbrž že 100 vrst) ne mara najbolj  ::)...razvajenka naša mala ::) :P :P :D

http://www.alfapet.si/index.php?option=com_content&task=view&id=83

Torej?

Lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3757 : 24 Marec 2009, 20:51:21
JAz sem tudi to enkrat kupila Tarici, pa je pojedla bolj manj brez težav. Hrana se mi zdi drugače po sestavi ok, edino količina za pojesti je velika in če imaš neješčega psa potem ni glih fajn.

Sicer pa Tara tud ne poje briketov, če ve da bo dobila meso ali karkoli kuhanega :) Tako da večinoma ji zmešam kuhano+brikete, če pa slučajno ni lačna potem pa itak ne poje nič. Se je pa kar lepo naredila, je taka mala prašička :) Recimo Platinum brikete (ki so polsuhi) ji dajem kot priboljšek, ker jih z veseljem poje :)


urska99

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3758 : 24 Marec 2009, 21:05:56
pozdravljeni

tudi jaz se moram pohvaliti, ker smo postali novopečeni lastniki tele prikupne pasme. Ker nimamo veliko izkušenj me zanima par stvari, ki pa jih boste upam zlahka delile z menoj. Ker smo tale forum že skoraj okol obrnili, pa nisem našla še nekaj odgovorov, ki me zanimajo, in sicer; naša lu lu je pri nas od petka, ne vem, ali jo moram oblačiti, ko jo peljem na sprehod, se mi zdi da jo kar malo zebe in se prvih nekaj minut zunaj kar malo trese. Stara je sicer 10 tednov in danes je začela kihati. Ali je možno, da je prehlajena oz. ker smo trenutno prehlajeni tudi v naši družini, ali je možno da se je kaj nalezla od nas. Zelo vam bomo hvaležni za vaša mnenja. Želim pa vam vsem skupaj lep večer.



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3759 : 24 Marec 2009, 21:18:24
Vidjela sam Spedija uzivo ,a Parkera sam imala doma pa znam da nisu nimalo slicni !

Arieta pa normalno da po sliki baš nemogu da vidim točno kakav je ! Najbolje da vidiš psa uživo. Hajde pa ču reči Lalikovoj kolko je bilo i ako bi bila zainteresirana pa se itak možete dogovorit nekde na rastavi.  ;)




petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3760 : 24 Marec 2009, 21:22:06
Pozdravljena urska99!
Še ena lu lu, kako lepo ;D ;D, od kod pa je?? Daj kakšno slikico gor!

Lp



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3761 : 24 Marec 2009, 21:22:31
Nejc tle maš v Evropi to hrano ....   http://www.4apetit.com/     

Urska99 dobrodošla  ;)   a si ti mogoče kupla to malo v LJ pri toj gospi ki jo je zdaj nazadnje omenila Petval ??   ::)  Al je to samo slučajnost da se kliče tud Lu lu ?



pufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #3762 : 24 Marec 2009, 21:25:00
pozdravljene!

Jaz bi vas pa uprasala za par nasvetu kako nam naso malo pripravim na nekatera opravila,kot so puljenje dlakic v usesih,pa po zadnji strani bi jo tudi rada malo postrigla pa mi nikakor ne uspe ker je ziva ku popercek.A mi lahko daste kaksen dober nasvet kako naj jo zamotim. :-\
Kar se tice pa cesanja in friziranja je pa zelo pridna se kar pusti.Prosim za usaj kaksen malhen nasvetek
Hvala!


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3763 : 24 Marec 2009, 21:29:17
pozdravljeni

tudi jaz se moram pohvaliti, ker smo postali novopečeni lastniki tele prikupne pasme. Ker nimamo veliko izkušenj me zanima par stvari, ki pa jih boste upam zlahka delile z menoj. Ker smo tale forum že skoraj okol obrnili, pa nisem našla še nekaj odgovorov, ki me zanimajo, in sicer; naša lu lu je pri nas od petka, ne vem, ali jo moram oblačiti, ko jo peljem na sprehod, se mi zdi da jo kar malo zebe in se prvih nekaj minut zunaj kar malo trese. Stara je sicer 10 tednov in danes je začela kihati. Ali je možno, da je prehlajena oz. ker smo trenutno prehlajeni tudi v naši družini, ali je možno da se je kaj nalezla od nas. Zelo vam bomo hvaležni za vaša mnenja. Želim pa vam vsem skupaj lep večer.


UUUUUU......broj yorkica ce povecava...bas lijepo....dobrodosli!

Malo mi je cudno da stene staro 10 tjedana vodite u setnju posto u toj dobi nije mogla obaviti sva potrebna cijepiva!

Da ,yorkia ali i sve kratkodlake pasmine bez podlake treba obuci u zimslim mjesecima kada izlazite iz zagrijane kuce van jer je razlika u temperaturi tada prevelika i pas se lako razboli.
Glede kihanja ili kasljanja necu vas plasiti ali posto je pas star samo 10 tjedana najbolje da ju odvedete veterinaru jer ti simptomi mogu ukazivati na prehladu ali i na svasta drugoga ....mnogo ljudi mi se zadnje vrijeme opet javilo koji su kupili yorkia ali je zbog raznih bolesti i nekih nemarnih uzgajivaca uginulo .
U svakom slucaju zelim vama svako dobro sa malenim yorkicem i neka brzo ozdravi ,a vi nas pocastite slikama da upoznamo vaseg psa!



pufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #3764 : 24 Marec 2009, 21:30:48
Aja ze ko sm vidla gor debata o hrani,kaksno mnenje imate pa o Natura Gold?


urska99

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3765 : 24 Marec 2009, 21:32:26
no saj sem vedela, da me bo tole zastrupilo in da bom mogla tipkat. No tkole je pri nas. Kar nekaj časa smo se obotavljali ali ja ali ne... na koncu je seveda zmagala moja Špela in je bilo JA. Naša LuLu je bila kupljena pri enmu gospodu v Domžalah, sicer ni rodovniška sam jaz ko sem jo prvič videla sem se v trenutku zaljubila in sem rekla, da gre z mano. Ime pa je zbrala sicer moja Špela in mislim da prav iz tega foruma.  ;D  



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3766 : 24 Marec 2009, 21:34:10
pozdravljene!

Jaz bi vas pa uprasala za par nasvetu kako nam naso malo pripravim na nekatera opravila,kot so puljenje dlakic v usesih,pa po zadnji strani bi jo tudi rada malo postrigla pa mi nikakor ne uspe ker je ziva ku popercek.A mi lahko daste kaksen dober nasvet kako naj jo zamotim. :-\
Kar se tice pa cesanja in friziranja je pa zelo pridna se kar pusti.Prosim za usaj kaksen malhen nasvetek
Hvala!

Za cupanje dlaka iz uske ako se to prije psu nije radilo upotrij$%#te puder od recimo Bio grooma koji sluzi da omeksa korijen dlake u usima pa psa ne boli cupanje dlaka !
Psa dok je mali naucite da vam lezi mirno na ledima u vasem krilu pa cete tako lako mocu urediti mu stopala ,nokte i usi ,a kada psa rascesljavate ionako krecete od trbuha i nogu koje se najvise petljaju pa prema ledima za sto vam je isto dobro da pas lezi mirno na ledima!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3767 : 24 Marec 2009, 21:46:46
Vsekakor prva stvar je obisk veterianarja, da se vsaj prepričaš ali je z kužkom vse ok... Sicer pa se ne strinjam popolnoma z Arieto, kar se tiče oblačenja... kuža je menjal okolje, lastnike, je v obdobju ko mu je vse novo in ga vse lahko enostavno prestraši. Daj kužku čas da se navadi, da počasi in postopno spoznava okolico in seveda ne ga voditi na predolge sprehode, naj najprej spozna hišo, travnik vrt...pač karkoli imate v bližini. In seveda logično da ga v mrzlem ne vodiš za dalj časa ven, ampak razen mogoče zgodaj zjutraj in pozno zvečer trenutno ni mrzlo oz daleč od tega, da moraš psa oblačiti. Edini razlog za oblačenje je temperatura pod nulo ali pa da si dlaj časa uro ali več zunaj na mrazu.
Glede kihanja pa definitivno k vetu, za vsak slučaj. In ker dvomim da je bil pes že veterianarsko pregledani, opravite še celoten pregled.

Glede navajanja na česanje in nego se pa strinjam z arieto, obvezno psa od malega navajati na to, da ti leži na hrbtu na kolenih... kako to narediš in kako učiš in vzgajaš psa pa...kakšna knjiga o psih res zelo zelo priporočam da si jo nabavite, posebno če je to vaš prvi pes. Pa obvesno pasja šola :)


urska99

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3768 : 24 Marec 2009, 22:06:23
botticelli hvala za tvoj info. Ti moram povedat, da glede na to, da smo lulu dobili šele v petek, smo bile v soboto že na prvem vet. pregledu in je bilo vse kot mora biti. V soboto pa imamo prvo cepljenje, glede na to, da še ni bila cepljena. Kar se tiče sprehodov, to niso sprehodi, pač pa gremo pred hišo oz. na vrt, da se polula in pokaka in nam kar uspeva. Tudi vemo, da ni dobro da bi jo izpostavljali v družbi drugih psičkov, da res ne bi bilo kaj narobe. Kar pa se tiče kihanja, da glede na to, da kihamo vsi v družini, ja definitivno bom jutri zjutraj klicala veterinarko in jo peljala na pregled.



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3769 : 24 Marec 2009, 22:45:52
botticelli hvala za tvoj info. Ti moram povedat, da glede na to, da smo lulu dobili šele v petek, smo bile v soboto že na prvem vet. pregledu in je bilo vse kot mora biti. V soboto pa imamo prvo cepljenje, glede na to, da še ni bila cepljena. Kar se tiče sprehodov, to niso sprehodi, pač pa gremo pred hišo oz. na vrt, da se polula in pokaka in nam kar uspeva. Tudi vemo, da ni dobro da bi jo izpostavljali v družbi drugih psičkov, da res ne bi bilo kaj narobe. Kar pa se tiče kihanja, da glede na to, da kihamo vsi v družini, ja definitivno bom jutri zjutraj klicala veterinarko in jo peljala na pregled.

Moguce da ja dobro ne razumijem -pas kojeg ste kupili nije niti jednom cijepljen?????????
I Vi ste ga uzeli od uzgajivaca??? Pa kakav  je to uopce uzgajivac?
Znaci taj pas nema veterinarsku knjizicu? Pretpostavljam da nije ni ciscen od parazita kod uzgajivaca?
Jeste li ju bar cijepili to prvo cijepivo u proslu subotu ili to tek planirate ovu subotu .tocnije za 4 dana tek?
Inace stene sa 12 tjedana je normalno  2 puta vec cijepljeno ....
Takav pas nema nimalo zastite i zapravo ne bi trebao van ni u vas vrt jer vjerujem da u vas vrti dolaze slobodne macke , a doma bi prakticno trebala biti karantena -nikako ne smije lizati vase cipele ....ma joj..uopce ne znam odakle da krenem objasnjavati.....zaprepastena sam tolikom nebrigom za stene od strane tog uzgajivaca i!!!! A ,meni je bilo cudno da se stene sa 10 tjedana ne zna uredivati ....ovo je daleko gore
...ali posto taj "uzgajivac" nije registriran u Kinoloskoj Svezi nista  mu se ne moze desiti ni ako stenad koju proda ugine ....
Imate li bar neki ugovor pisani?



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3770 : 24 Marec 2009, 22:46:46
Hej urska99, nisi napisala od kod je tvoja mala?? A je iz Ljubljane?? :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3771 : 24 Marec 2009, 23:03:42
Hej urska99, nisi napisala od kod je tvoja mala?? A je iz Ljubljane?? :)

Odgovor ;)
Naša LuLu je bila kupljena pri enmu gospodu v Domžalah


Hana, tebi pa malo z zamudico :-[ :-[ vse najboljše :)

lp


Nejc

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3772 : 24 Marec 2009, 23:21:41
Za cupanje dlaka iz uske ako se to prije psu nije radilo upotrij$%#te puder od recimo Bio grooma koji sluzi da omeksa korijen dlake u usima pa psa ne boli cupanje dlaka

Si mislila ta puder?


LP, Nejc


Honey

  • Gost
Odgovori #3773 : 25 Marec 2009, 07:06:36


Hana, tebi pa malo z zamudico :-[ :-[ vse najboljše :)

lp

Aska, dolgo te ni bilo slišati ::)..hvala lepa za voščilo, ne glede na zamudico :-* :-*



urska99

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3774 : 25 Marec 2009, 08:30:50
Arieta moram ti povedati, da glede na to, da smo psičko kupili pri preprodajalcu vem, kaj vse nam se lahko zgodi. Sicer je rekel, da je njihov veterinar rekel da naj se cepi pri 10 tednu. Tudi jaz sem se zelo bala, zato pa sem se dogovorila z mojo veterinarko, da naj počakamo še par dni, da se navadi na nov dom, nove lastnike, hrano itd. Kar se tiče zdravja, kot jo je veterinarka pregledala je bilo vse o.k. dala ji je eno tableto, ker je imela napet trebušček ampak je rekla da je to verjetno zaradi tega, ker ni bila niti razglistena. Edina tolažba mi je ta, da smo zelo zelo veseli, da smo jo vzeli iz okolja, kjer je bila, prodajalec niti ni imel niti nekaj malega  hrane, da bi jo vzela s seboj, da že pri hrani ne bi bil tolikšem šok. Ampak je lu lu vseeno full živahna, in vem da je v dobrih rokah sedaj. Ja, kar pa se tiče pogodbe pa sva jo podpisala in sicer da če se v roku 14 dni pokaže da bi bilo s psičko karkoli narobe bo vrnil kupnino. Čeprav vem, da bomo maksimalno srkbeli zanjo tudi če bi bilo z njo karkoli narobe. Zdaj res komaj čakamo soboto, da se končno začnejo prva cepljenja in da jo čimprej zaščitimo pred zunanjim okoljem.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3775 : 25 Marec 2009, 09:26:46
Kot prvič...nimam drugih besed kot to da me vsakič sproti razžalosti ko slišim da grejo ljudje KUPOVATI pse pri preprodajalcih (takih ali drugačnih)... mogoče se tebi zdi da si rešila to eno psičko, si pa verjetno omogočila temu človeku da nabavi 10-20 drugih mladičkov... sem pa že sita govoričenja o tem. Vsekakor upam da psiček nebo imel nobenih zdravstvenih težav in bo vse ok v soboto.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3776 : 25 Marec 2009, 09:41:41
Aja še to pozabljam skoz napisati...Arieta res škoda da nisi videla Speedyja v živo zadnje čase. Bi te res presenetil. Ima popoln tan, res popolno zlato barvo glede na to da je šele dobrih 2 leta star pes.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3777 : 25 Marec 2009, 09:59:46
... Se opravičujem mi je pol teksta zbrisalo... 

skratka, kar se tiče konstitucije je pa res bolj močna kompaktna konstitucija in ravno to tudi veliko sodnikov zelo pohvali, po njihovih besedah ˝yorki je terier in mora biti tudi po konsituciji terier˝ . Sicer pa je idealno grajeni, kar se vidi tud na hoji, ki je perfektna, prav lebdi namesto da bi hodil... ne rabim omenjati da tudi to zelo pohvalijo, saj se preko hoje vidi ali je pes dejansko vredu grajen.
Pa da ne omenjam da mu Klara vsakič naredi perfektno frizuro  :o Je res pravi lepotec v ringu.  ;D


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3778 : 25 Marec 2009, 11:31:51
Si mislila ta puder?




Neeeeeeeeeeeeee,to nije puder za cupanje dlaka iz usiju!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3779 : 25 Marec 2009, 11:42:30
http://www.pasjemesto.com/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=379&detailID=1206&ime=Pro-Ear_puder_za_usesa

Puder se uporablja zato, da dlaka ne zdrsi iz  prstov. Fajn je da on ki to dela nima dolgih nohtov. Dlako je potrebno prijeti res globoko v ušesu in čisto pri korenu dlake, sicer bo kužka zacukalo. Fajn je tudi da se dlaka puli po malih šopih. Jaz običajno naredim to večkrat pa po malo, čeprav tudi ni dosti dlake pri normalnemu yorkiju v ušesu. Mladička pa najprej navadi na to, da sploh pusti prijemati ušesa in šele pol čez čas (par tednov) sploh probavaj puliti.