Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1728280

Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4410 : 06 Januar 2010, 20:41:42
No pa se opravičujem vsem !!! Nažalost nisem vidla nobenga kužka še rodit , sem iz mesta ki je enkrat vetši od LJ -tako da niti telat ni pri nas in sama tudi nisem rodila !
Pač meni se je zdelo zanimlivo  ;) 


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4411 : 06 Januar 2010, 21:43:26
Tinka hvala za link, saj je fuuuul zanimivo :) Nisem še videla kako je slončki rodijo :)

Poanta je bila da je itak vedno ful packarija :) In tudi pri ženskah ni to glih lep prizor :):):) Posebno za nekoga s slabšim želodcem :)


Honey

  • Gost
Odgovori #4412 : 06 Januar 2010, 22:28:51
Poanta je bila da je itak vedno ful packarija :) In tudi pri ženskah ni to glih lep prizor :):):) Posebno za nekoga s slabšim želodcem :)

Tinka nič se ne opravičuj...vsekakor za nekoga s slabšim želodcem ta posnetek ni bil najbolj primeren, je pa treba dodati, da je občutek po pričevanju mamic glede poroda ta, da je to nekaj najlepšega kar lahko ženska doživi...prav gotovo "dogodek", ki ga z besedami ni mogoče opisati...dogodek nabit z neopisnimi čustvi...torej nekaj najlepšega in neprecenljivega je imeti v svojih rokah majceno bitjece, ki si ga nosil "toliko časa" pod svojim srčkom  :-* :-* :-*

Lp ;)



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4413 : 06 Januar 2010, 23:13:25
Kako si to lepo napisala Honey, res lepo!!!!
Hmm me zanima Tinka moja kako boš ti pripovedovala kako je tebi bilo, ko bo ta čas prišel..........
Lp



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4414 : 06 Januar 2010, 23:27:24
Ooooooooooooooo daj bože da je žeeeeeeeeeeeeeeeeee tle , če ga toliko že čakamo !!!  :o   Ma men se je samo zdelo grozno kako je padlo na tla in ga še mama brcala !!! Tudi kužki se rodijo u pojstlo lepo in dojenčki v naročje če ne pride do kakega slučaja  ::)


Honey

  • Gost
Odgovori #4415 : 07 Januar 2010, 08:31:21
Kako si to lepo napisala Honey, res lepo!!!!
Hmm me zanima Tinka moja kako boš ti pripovedovala kako je tebi bilo, ko bo ta čas prišel..........
Lp
Petra hvala  :-*

Ooooooooooooooo daj bože da je žeeeeeeeeeeeeeeeeee tle , če ga toliko že čakamo !!!  :o  

Eeeee Tinka...a se meni samo zdi, ali vi kaj čakate?  :)

Lp  8)




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4416 : 07 Januar 2010, 09:05:49
Verjamem da je za mamice to nekaj najlepšega, ampak za pogledati pa to verjetno ni nič kaj lepo :) Pa verjamem da bi se veliko ljudi onesvestilo ko bo posteljco videli :):):)


Honey

  • Gost
Odgovori #4417 : 07 Januar 2010, 10:02:34
Verjamem da je za mamice to nekaj najlepšega, ampak za pogledati pa to verjetno ni nič kaj lepo :) Pa verjamem da bi se veliko ljudi onesvestilo ko bo posteljco videli :):):)

Hehhheeee Boticelli :D :D....baje so fantje, možje...takrat, če so prisotni v takem "transu", da eni res ne zdržijo do konca, drugi pa pravijo, da jim ni bilo hudega  ;D in da jim je bilo "prav prijetno - beri: "v ponos" prerezati popkovino svojega malčka:)...dejstvo je, da je to stvar čisto vsakega posameznika/-ce....še dobro, da smo ljudje različni medseboj ::)

Lp ;)



Honey

  • Gost
Odgovori #4418 : 07 Januar 2010, 10:05:49
Nekaj me zanima....glede na to, da smo pri nas postriženi že od septembra :P :P in nič bili vmes pri frizerju, me zanima ali ste tudi mnenja, da je boljše, da s striženjem počakamo do spomladi? Morda samo "korekcija" ušesk in to je to? :'( Namreč, mislim, da jo bo kar zebkalo (navkljub bundici), če jo sedaj postrižem v tem mrazu...ali???  ??? ???


A ve svojim pikicam sedaj pozimi (ko je kao veliki soli na cesti) z nekim?? gelom blazinice tačk namažete preden greste na sprehod ali je dovolj, da ji tačke po sprehodu splahnem z mlačno vodo? Ali uporabljate kaj tretjega - hmmm copatke, zokenčke?

Lp :P



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4419 : 07 Januar 2010, 10:38:44
Ušesa in tačke je skoraj obvezno redno stričti, zaradi lepega videza pa seveda če ful hitro raste dlaka na tačkah imaš potem ful dolgo dlako na tacah in se več umazanije nabira in skratka... to ni problem stričti redno :)

Jaz vem da na zimo nikoli ne pobrijem telesa na čisto kratko, pozimi imajo daljšo frizurico. Tarica ima sedaj že spet okoli 6-7 cm dolgo dlako, tačke pa seveda redno postrižem, ker ji ful hitro raste dlaka.

Jaz mislim da je dovolj  če se tačke po sprehodu splahnejo, če je treba lahko tudi z razredčenim šamponom.
Če pes lahko normalno hodi potem tudi ni potrebe po čevljih, razen če ima poškodovano tačko ali preobčutljive blazinice.


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #4420 : 07 Januar 2010, 10:57:02
No pa se opravičujem vsem !!! Nažalost nisem vidla nobenga kužka še rodit , sem iz mesta ki je enkrat vetši od LJ -tako da niti telat ni pri nas in sama tudi nisem rodila !
Pač meni se je zdelo zanimlivo  ;) 
Ljudje rodijo, zivali kotijo (samo toliko za intermezzo)  :-X. Sploh pa mi ni jasno kaj ima vse skupaj zveze z Yorkshire Terrierji.

No se vprasanje zaradi katerega se oglasam v vasi temi.  :) Glede na velikost tehle malckov me zanima kako ponavadi poteka pri kotitvi. Pri Chihuahuah se namrec zelo pogosto zgodi, da se mora vmes poseci veterinar s carskim rezom.... predvsem zaradi razmerja med velikostjo mladicev in samice (se poseben pri enem samem mladicu ki je ponavadi vecji). Imate podobne izkusnje z Yorkiji ali je pri njih zaradi manjse in ozje glave kaj lazje?

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4421 : 07 Januar 2010, 11:27:11
No za mene tudi živali rodijo, čisto subjektivna stvar. Kor recimo ljudje umrejo, živali pa poginejo - za mene tudi živali umrejo. Tako za intermezzo :)

Glede kotitev pa naj povejo tisti ki imajo izkušnje.


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #4422 : 07 Januar 2010, 12:03:18
hehe, tudi za mene živali rodijo in umrejo, tako za intermezzo, pa ne bi bila rada žaljiva.

Kar pa se poroda tiče, jaz tega ne bi opisala kot najlepša izkušnja, je pa vsekakor najbolj boleča. Najlepše je pa takrat, ko ti otročka že položijo v naročje, ko je konec porodnih krčev. Gororim iz lastnih izkušenj seveda. ;) Ampak dovolj o tem.

Kar se tiče tačk pozimi, jaz mojemu obujem copatke in z njimi prav živahno hodi po tem mrazu, pa še jaz imam dober občutek, ker ima nogice zaščitene.  :P



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4423 : 07 Januar 2010, 14:24:58
Kakšne copatke pa so to in kje se dobijo  ???



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #4424 : 07 Januar 2010, 14:38:18
Jaz sem jih kupila enkrat decembra v Zooticu (CityPark v Lj), za 10 EUR. Luškani rdeči copatki, ki se zapirajo na ježka.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4425 : 07 Januar 2010, 18:02:25
Hja  ;D ;D ;D Čudovito je pri porodu, ko je mimo in ko vidiš remek delo  8) ;D :) Ampak sam porod pa... Ni ravno tako zelo čudovita izkušnja, mogoče za zunanje opazovalce  8)


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4426 : 08 Januar 2010, 14:06:47
Ha pa spet nekaj ki ni v zvezi s jorkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiii     Pa naj gleda sam taj ki želi in ga zanima  ;)

http://www.youtube.com/watch?v=SZLaZyMpfUI       

Punce uživajte v snegu in če vam pride do vrh glave pa pridite spit kavico na obalo , tle ga niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiii  ( za zdaj   :D )  LP vsem


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #4427 : 08 Januar 2010, 15:59:39
 :o   vaaaaaaa .....to pa je nekaj :o :o :o

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4428 : 11 Januar 2010, 13:00:10
Naročamo tale pasji WC skupinsko, zaradi ugodnejše poštnine, tako da če je katera zainteresirana naj javi :)))) Sem brala malo na tujih forumih in se zadeva baje super obnese, enostavna za čiščenje, pa še nobenih stroškov ni, ker daš spodaj časopisni papir, ki ga potem menjaš. Ker tole s pasjimi plenicami pride dolgoročno blazno drago.

Evo še link: http://www.ugodog.net/




Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #4429 : 11 Januar 2010, 13:39:22
Naročamo tale pasji WC skupinsko, zaradi ugodnejše poštnine, tako da če je katera zainteresirana naj javi :)))) Sem brala malo na tujih forumih in se zadeva baje super obnese, enostavna za čiščenje, pa še nobenih stroškov ni, ker daš spodaj časopisni papir, ki ga potem menjaš. Ker tole s pasjimi plenicami pride dolgoročno blazno drago.

Evo še link: http://www.ugodog.net/



Pozdravljena Gigosy :)

Mi smo tudi zainterisarani za to, tako da prosim, če bi lahko naročili še za nas. Javite glede stroškov in plačila. LP

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4430 : 11 Januar 2010, 13:42:49
Naročamo tale pasji WC skupinsko, zaradi ugodnejše poštnine, tako da če je katera zainteresirana naj javi :)))) Sem brala malo na tujih forumih in se zadeva baje super obnese, enostavna za čiščenje, pa še nobenih stroškov ni, ker daš spodaj časopisni papir, ki ga potem menjaš. Ker tole s pasjimi plenicami pride dolgoročno blazno drago.

Evo še link: http://www.ugodog.net/



Pozdravljena Gigosy :)

Mi smo tudi zainterisarani za to, tako da prosim, če bi lahko naročili še za nas. Javite glede stroškov in plačila. LP

Ok Mojcika, sporočim takoj ko dobim informacije. Poštnina je namreč 40$, upam da je možno za to ceno naročiti več komadov :)


iness

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #4431 : 11 Januar 2010, 15:40:53
Zdravo po dolgem času!

Dekleta, jaz namesto pasjih plenic kupujem plenične podloge za zaščito postelje (http://www.helpy.si/program/inkontinenca/program-izdelkov/abri-soft-posteljne-podloge.aspx) - žal ni slike. Velike so 60 x 90 cm  v trgovini Nega. Paket 30 kom pride pride manj kot 10 €.
Jaz imam podlogo na balkonu in jo menjam na cca tri dni.

Pozdravček vsem!

Ines



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4432 : 11 Januar 2010, 18:01:18
No saj temu mi rečemo pasje plenice in mislim da nobeden ne kupuje v pasjih štacunah, ker je res predrago :)

Jaz dam za te podloge, za 30 kom velikosti 60x90 v lekarni ljubljana 8,10€. Ampak to je še vedno preveč, če imaš leglo in porabiš na dan 5-6 plenic ali celo več. Problem pa je tudi da so to odpadki in je to ogromna obremenitev za okolje.
Tako da mi itak plenice ukinemo takoj ko se mali navadijo ven hodit na wc :)


Honey

  • Gost
Odgovori #4433 : 11 Januar 2010, 21:08:08
No, jaz pa za vsak slučaj (ko je Hana sama doma - torej mi2 v službi) uspešno prakticiram s plastično podlogo - torej tisto, ko se noter vstavi plenička (kupljeno v Mr. Petu-u oz. v Avstriji v Fressnapf-u - na dveh straneh te plastične podloge se pritrdi noter plenička oz. časopisni papir). In ker je Hana parkrat razcefrala pleničko - (ko je bila mala in sama doma  ::)) na prafaktorje, sem začela namesto pleničke noter vstavljati časopisni večer....in je problem bil naenkrat rešen  :P..pa na časopisni večer velikokrat berem in slišim, da ljudje privajajo mladičke na prvo lulanje...oz. premikajo papir vedno bolj proti izhodu iz bajte in ko jih tako daleč naučijo oz. ko so večji seveda lulajo in kakajo zunaj.

Ampak, kot pravim, jaz jo vedno postavim za vsak slučaj v kopalnico, ko sva mi2 v službi, (pa gremo vedno zjutraj pred službo ven lulat in kakat sicer!!!) ker nikoli ne veš....in prav nikoli se še ni polulala ali pokakala kjer drugje, če je imela "silo", kot v kopalnici na tej podlogi z vstavljenim časopisnim papirjem....pridna Hanika!!!! :)

Evo podobno izgleda moja, le da je malo širša. To kar eventuelno od lulanja gre skozi časopisni papir - a skoraj nič, ker lahko 3 plasti notri vstaviš...ali več/manj seveda.., odteče (taki kanalček je v tej plastični podlogi) tja noter in rešeno...enostavno za uporabo, enostavno za čištiti in nobeni stroški  s tem na dolgi rok...pač samo toliko koliko v začetku kupiš to podlogo iz plastike, ki pa tudi ni ne vem kako draga bila...) Ne vem sicer, če ima ta podloga na slikici možnost odprtja in pritrditve papirja/plenice  ???...

http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=9195

oz.



Tako da...hvala Gigosy za ponudbo, a ne vidim boljše rešitve kot jo imamo sedaj, zato mi ne bomo naročli tega WC-ja  :D Poštnina, pa predvidevam, da je za 1 komad mišljena in kar drago se mi zdi to 40 USD...jaz sem kupila ta pasji sedež za v avtu in je precej težji, kot je ta podloga in sem dala 35 USD. Je pa res, da če po mojem kupiš 2 ali 3 te zadevce, bo kaki "popust" pri poštnini:)

Lp ;)



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4434 : 12 Januar 2010, 00:25:37
Hehehe  .............. naša Dizzy se pa je sama odločila da ne bo čakala nobenih plenic ko se jaz spomnem položit in enega lepega dneva sem prišla v kupatlo in sem najdla lužico v tuš kabini  :o :o :o  Od takrat kar če nas ni doma gre sama tam al zdaj ko se mi ne da na dež ji sam rečem naj grem tja in je !!!  ;) 

Mi bomo pa od jutri naprej fuuuuuuuuuuuuuuuuuull laufale ker dobimo našo drago prijatlico Lulu na 14 dni v VARSTVOOOOOOOOOOOOOO !!! To bojo šele dirke  :o
Bom dala potem kakšno sliko gor . Za zdaj pa nočko !  ;)


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4435 : 12 Januar 2010, 15:05:41
Hej Tinka moja pridne bodite in lepo se imejte, se slišimo itak........
Cmokaaaaa



Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #4436 : 12 Januar 2010, 20:13:33

Pozdravljene, spet se malo oglašam.

Glede kahlice, mi imamo še od prejšnje yorkice tako, kot je spodaj na sliki, je iz dveh posod, zgornja je kot cedilo, spodaj pa damo pleničko. Prej, ko teh plenic še ni bilo, pa smo v spodnjo posodo nalili vodo in zvečer pomili. Prednost te posode je, da ima kuža ves čas čiste tačke, ne hodi po mokri plenici in tudi za pogledat je lepše, kot če se plenička vidi. Pa še vedno kahlico večkrat na dan obrišemo s toaletnim papirjem. Umivamo pa jo le enkrat na teden.

Če imaš časopis pa stoji v luži in to mi ni preveč všeč.
Imeli pa smo tudi pappy trainer, kot je na sliki od Honey, se odpre in notri pripne plenička. Če imaš to na vidnem mestu ni najlepše za pogledat, ker se vidijo lužice.

Seveda je bolje, če kužka redno vodiš ven, a Tori, ki jemlje zdravila, po katerih pogosteje  lula, je vesela, ker ima kahlico vedno na voljo. (No, tudi nam zjutraj zelo paše, da ni treba v meglo....)

Takle je naš yorki WC


Pa še ena bolj novoletna, čeprav je še lanska - vsem vse NAJ, NAJ....Pozdravčki vsem, velikim in malim, Tori in Denina.


http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


Honey

  • Gost
Odgovori #4437 : 13 Januar 2010, 10:35:16
Če imaš časopis pa stoji v luži in to mi ni preveč všeč.
Imeli pa smo tudi pappy trainer, kot je na sliki od Honey, se odpre in notri pripne plenička. Če imaš to na vidnem mestu ni najlepše za pogledat, ker se vidijo lužice.

Seveda je bolje, če kužka redno vodiš ven, a Tori, ki jemlje zdravila, po katerih pogosteje  lula, je vesela, ker ima kahlico vedno na voljo. (No, tudi nam zjutraj zelo paše, da ni treba v meglo....)

Denina hvala za lepe želje  :)...tudi vam in vaši sladki Tori vračamo lepe pozdrave in vse lepo ter čim bolj zdravo v 2010. :)

Tale vaš WC izgleda zanimiv  :o - in Tori gre lulat v njega četudi ni viden papir (torej da bi stala na papirju) oz. plenička? Stoji takrat, ko opravlja "potrebno" torej samo na plastiki? Pridna :-*....no, jaz ostajam pri moji varianti, dodala bi še le, da lulanca odteče skozi časopisni papir in se odteka pod posodico, tako da pes nikakor ne stoji v luži. Vse kar se vidi je pač krogec (sled) od lulanja na papirju. Tale WC imam postavljen v kopalnici in ker, kot pravim ga redko koristi (zjutraj in čez dan hodimo ven na sprehode), lahko včasih še tudi kaj prebereš iz časopisa :P

Lp ;)



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #4438 : 13 Januar 2010, 14:35:23
hehe,zanimivo,ampak mi nič od tega ne moremo uporabljati za lulanje :D :D,ker naš junak tako visoko dviguje tačko,da ga gdaj pa gdaj celo prevaga in se skoraj prevrne :D :D :D :D
Tako,da mi lulamo in kakamo zmeraj zunaj,ko mu je slia pride prosit in gremo na svež zrak!! :P :P ;)
Lepo se imejte pa vaše kosmatince požulite!!

Petra,kaj tebe nič ni v MB,nič se ne javiš ???

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4439 : 13 Januar 2010, 21:29:00
Medo saj sem rekla da mam od včeraj Lulu v varstvu ker je Petra odputovala s možem v Amerikooooooooooooooooooooooo oooo !!! Ej sem dobila pojstlo za Lulu al nažalost tle v hiši je šefica Dizzy tako da se je naselila na njo in konc .............. ne da Lu niti bliiiiiiiiiiiiiiizu  :o Boga Lu
Tako da pri nas je trenutno veselo  ;)