Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1716559

incha

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4560 : 24 April 2010, 11:42:49
Zdravo!

S fantom sva se že dolgo odločala in pripravljala na imetje psa. Končno so bili za to ustrezni tudi pogoji.
Tako se nama je pred tednom dni pridružila psička Roxy  :-* , ki bo čez nekaj dni dopolnila dva meseca. Je poskočna, neustrašna in polna energije. Obožuje zelenje in rastline. Uspešno si izbira pasje prijatelje, večji psi se je izogibajo  8) 
Navajamo so na sobno čistočo in moram priznati, da nam gre zaenkrat dobro od rok.
Vedela sem, da bo 1A imeti psa, a da bo tako zelo, si pa nisem mislila  ;D Upam, da bo veljalo rečeno tudi v našem primeru: Začetek dober, vse dobro!  ;D

Ob enem pa bi se želela zahvaliti TjašiV in Tinkipletinki, kajti brez njunih nasvetov, organizacije in pomoči bi mi veliko težje uspelo! Tinkapletinka, naša mala čehinja tebi in tvojim psičkom pošilja velik zahvalni poljubček.

Kmalu se oglasimo s pripetimi slikami. Sedaj imamo ravno povite ušeske  :)

Lep pozdrav iz žabarije   :D

Incha
_____________________________ ___________________________
"Prileti ptica na vejo, sama in srečna, a človek ne ve, o čem bi razmišljal."
(Rudi Kerševan)


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4561 : 24 April 2010, 13:51:26
L.p

Tudi moj yorky je iz Češke od ALENE  BISTRANSKA STRIBRNE PRANI mi ga je   Tinkapletinka pripeljala nemorem reč ,da je ona kaj kriva zato .

Odgovorana je vzrediteljica ki je znana po celi evropi da ima moj kuža ki sem izvedla pred parimi dnevi dedno LUKSACIJO PATELLO  čakata ga dve operaciji na nogicah star je komaj 16 mesecev .
Lep pozdarv



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4562 : 24 April 2010, 16:28:43
Ojla .... Nelli jaz ti priporočam da kontaktiraš Aleno si se takoj zmenite kako in kaj. Verjamem da bo prevzela vse stroške zdravljenja al predpostavljam da si bo prišla Lordija iskat in ga peljala h zdravnikom na češko. Ker takrat ko so mi povozili Sheilo je tle prišla operacja 1000eu in na češkem pa so hotli samo 200eu in tam pa zdravniki operirajo vsakodnevno majhne jorke , tako da valjda majo več izkušenj.  Verjamem tudi da ti bo uzela Lordija nazaj in vrnila denar če boš hotla recimo tako.
Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuull mi je žal za vas ker mali je izredno lep. Pa sporočaj kako in kaj . Vam držimo fige in mislimo z Dizzy na vas. LP


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0

Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4564 : 24 April 2010, 16:32:39
Zdravo!

S fantom sva se že dolgo odločala in pripravljala na imetje psa. Končno so bili za to ustrezni tudi pogoji.
Tako se nama je pred tednom dni pridružila psička Roxy  :-* , ki bo čez nekaj dni dopolnila dva meseca. Je poskočna, neustrašna in polna energije. Obožuje zelenje in rastline. Uspešno si izbira pasje prijatelje, večji psi se je izogibajo  8) 
Navajamo so na sobno čistočo in moram priznati, da nam gre zaenkrat dobro od rok.
Vedela sem, da bo 1A imeti psa, a da bo tako zelo, si pa nisem mislila  ;D Upam, da bo veljalo rečeno tudi v našem primeru: Začetek dober, vse dobro!  ;D

Ob enem pa bi se želela zahvaliti TjašiV in Tinkipletinki, kajti brez njunih nasvetov, organizacije in pomoči bi mi veliko težje uspelo! Tinkapletinka, naša mala čehinja tebi in tvojim psičkom pošilja velik zahvalni poljubček.

Kmalu se oglasimo s pripetimi slikami. Sedaj imamo ravno povite ušeske  :)

Lep pozdrav iz žabarije   :D

Incha kdo pa da iz rok mesec in pol starega mladička. Če vprašaš mene je to popolnoma neresno in tak vzreditelj že ne more biti kaj prida.


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4565 : 24 April 2010, 17:02:35
Hehe spet jaz .
Moram priznat da sem Inchi tudi predlagala naj počakajo še eno cepljenje al na koncu smo se vsi zmenili da ni taka panika če gre prej  od doma za 7 dni .
Ja problem je pri nas v tem da je pooooooooooooooolno mladičkov jorka na razpolago in če je vzrediteljica imela kupca pa je rajš prodala kot da riskira da se nekdo premisli in mladiček ostane doma. Zdaj pa kolk je to sramotno to mora vsak sam posodit. Jaz jo recimo razumem ker nma vsak tako srečo da so 2 psarne v državi pa se še tepejo da bi lahk kupli mladička  ;D

Kaj pa vi punce mislite ?


incha

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4566 : 24 April 2010, 17:17:14
Nelli držim pesti za tvojega yorkija, težko oz. niti si ne morem predstavljati kako vam je težko :/ Upam, da se dobro konča, prav zares  :(
Roxy je prišla k nam stara 7tednov in pol. Ko sem pisala opis, nisem pisala točnih datumov, ampak le približke (pred tednom dni, čez nekaj dni...).
Sicer pa bi, če bi bilo le možno, počakali še nekaj dni.

Incha
_____________________________ ___________________________
"Prileti ptica na vejo, sama in srečna, a človek ne ve, o čem bi razmišljal."
(Rudi Kerševan)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4567 : 24 April 2010, 17:24:12
Nelli držim pesti za tvojega yorkija, težko oz. niti si ne morem predstavljati kako vam je težko :/ Upam, da se dobro konča, prav zares  :(
Roxy je prišla k nam stara 7tednov in pol. Ko sem pisala opis, nisem pisala točnih datumov, ampak le približke (pred tednom dni, čez nekaj dni...).
Sicer pa bi, če bi bilo le možno, počakali še nekaj dni.


No 7 tednov in pol ni mogla biti stara, če bo čez nekaj dni stara 2 meseca in vsi vemo da Tina ni bila včeraj na Češkem. Neresno!!! Očitno se nihče ne zaveda, da  prezgodenj odvzem mladičev od mamice pusti na mladiču trajne posledice.

Neli držimo pesti za tvojega samčka!


incha

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4568 : 24 April 2010, 17:27:00
Mala ima jutri r.dan! Psička pa mi ni pripeljala Tina.

Incha
_____________________________ ___________________________
"Prileti ptica na vejo, sama in srečna, a človek ne ve, o čem bi razmišljal."
(Rudi Kerševan)


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4569 : 24 April 2010, 18:41:52
Tinka
Nikamor ona nebo peljala mojega psa  ,kar enim zravnikom na Češko zato ker je tam cenejš.
 Sploh pa psa nekupiš  kot  kašen potrošnji materjal  ,ker imaš garancjo pa ga zamenaš za novega .To je živo bitje na katerega  se navežeš in imaš rat.

V skrajni sili negdo mi bo moral vrnit denar toliko kot sem plačala ,saj ga nisem dobila zastonj.
Upam da mi boste  svetovale glede Alene ,ker jaz neznam pisat ne angleško ne češko.

Ali je že katera imela podoben primer? Kaj bi vi naredile v moji situacji

Aleno bom obvestila ko dobim veterinarsko poročilo od Dr Matkota.



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4570 : 24 April 2010, 18:46:19
Prosim ne mi zamert ampak sem popolnoma obupana.

Preberite si en post nazaj prosim



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4571 : 24 April 2010, 18:52:33
Ne poznam gospe s češke, mam pa nekaj vprašanj... Mate kako pogodbo? Je notri kakšna garancija na dedne bolezni?
 In ali ste preverili, če imajo starši slikane nogice oz. vse potrebne teste, ki so smiselni in priporočljivi za vašo pasmo?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


incha

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4572 : 24 April 2010, 19:03:18
Moja psička ni od iste lastnice kot Nellijina. Imamo pogodbo in vsa dokazila o cepljenju. V omenjeni je tudi zapisano o boleznih, o povrnitvi denarja ob dokazilu veterinarja, ipd.

Incha
_____________________________ ___________________________
"Prileti ptica na vejo, sama in srečna, a človek ne ve, o čem bi razmišljal."
(Rudi Kerševan)


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4573 : 24 April 2010, 19:17:58
L.p

Imam pogodbo notri piše da mi garentira na dedne bolezni v primiru bolezni prevzame odgovornost z dokazili veterinarskih izvidov.

Ampak vsi vemo ko res pride do tega nastane problem .
Glede pogačic njenih psov nevem ali imajo pregledane, so pa njeni psi vsi vrhunski šampjoni ker hodi po raztavah po celi Evropi ,za to psarno sem izvedla na temu formu zato sem mislila da ji lahko zaupam-
L.p




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4574 : 24 April 2010, 19:27:18
Ko sem bila vodja kroga je dobil naziv šepajoč pes, tako da razstave žal niso zanesljivo merilo. Če piše v pogodbi zna bit, da bo tudi kaj na tem. Želim vam, da bo operacija hitro za vami in da ne bo imel kasneje nobenih problemov več!  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4575 : 24 April 2010, 19:38:36

Res je se strinjam

Vrhunski  šampijon pa nevm kašne nazive vse ,ne pomeni da je brez dednih bolezni  žal, ker vsi gledajo samo skozi denar .



Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #4576 : 24 April 2010, 20:13:00
Živjo Sara,

takoj sem ti odgovorila na sporočilo, a ker ga očitno nisi dobila ti tukaj odgovarjam.
Res je imela Tori operacijo pogačice pri Matkotu. Pogačico je imela zelo slabo, morali so ji namestiti celo  plastično vez. Sklep je imela ves čas izven pogačice. Mi tega sicer nismo vedeli, se ji pa včasih ni "dalo" hoditi. imela je res, kar je možno narobe pri pogačici. Poleg tega je bila ves čas na medrolu, le 3 tedne ne, kar poslabša celjenje.

Po operaciji tačko povijejo, da je kot neke vrste mavec, naša je kar nekaj časa bolj ležala. Matko je rekel najprej, da naj 3 tedne skoraj nič ne hodi, nato pa je ta čas podaljševal...   Torej, Tori je po operaciji šepala, prej ni. Po 10 mesecih ji je dal še injekcijo v sklep in zdaj tudi malo teče,

To ne zgleda prav vzpodbudno, mislim pa, da  je pri drugih bolje. Tori ima huda zdravila, ki vplivajo na imunski sistem.

Sem pa imela prej Yorkico, ki je žal tudi morala biti operirana, vse je z lahkoto prenesla in že zelo kmalu hodila.

Torej, želim ti vso srečo, kljub vsemu Matku zaupam. Sporoči, kako bo.
Pozdravčki vsem Pesjanarjem, D.

Tu sta 2 slikici Tori po operaciji



[

http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4577 : 24 April 2010, 20:27:39
Hvala Denina
 
Ja pa je še ena punca ki ima yorkiya  ki ima Luksacijo patello pot Sara Chanel jaz sem ji svetovala naj ti piše ker ti si to dala skozi in najbolj veš kako je to .

Kaj je to Metradol ali je to proti bolečinam.
Lordy ima obe nogici  boglobitev žleba .Kako prenesejo bolečino ?Kdaj pa vzamejo šive ven pa povoj ?Ali so po operacji potrebne kake terapije ?

Lp



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4578 : 24 April 2010, 20:39:35
Hvala Denina
 
Ja pa je še ena punca ki ima yorkiya  ki ima Luksacijo patello pot Sara Chanel jaz sem ji svetovala naj ti piše ker ti si to dala skozi in najbolj veš kako je to .

Kaj je to Metradol ali je to proti bolečinam.
Lordy ima obe nogici  boglobitev žleba .Kako prenesejo bolečino ?Kdaj pa vzamejo šive ven pa povoj ?Ali so po operacji potrebne kake terapije ?

Lp

Neli Medrol je kortikosteroid, ima predvsem protivnetno delovanje. Stranski učinki Medrola so lahko: vpliva na razpoloženje, nemoč mišic, otekanje, spremembe elektrolitskega ravnovesja, osteoporoza. Vsaj pri ljudeh je tako, ne vem če ima enake stranske učinke lahko tudi pri psu.
Injekcija direktno v sklep, ki jo je dobil kuža pa je bil verjetno tudi kortikosteroid.


Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #4579 : 24 April 2010, 21:14:09
Spodnji odgovor je namenjen Nelli. Sari sem poslala sporočilo.

Tori so naredili pri operaciji vse to, kar ti pišeš, da čaka Lordy-a, pa še plastično vez so ji dali. Na srečo pa je imela za operirati le eno tačko. Rekli so, da je imela tačko ves čas izven sklepa, tega pa nismo opazili. Ni pa nikoli nikamor skočila, ne na kavč, ne nikamor, tudi po stopnicah je nisi spravil. Naša prejšnja Lina je že prvi dan, ko smo jo dobili, skočila z mize na pult v kuhinji.

Tudi naša Tori je od dolgoletnega sodnika in enega od prvih, ki je vzrejal Yorkije pri nas. Trudil se je, da bi bili zdravi in je bil presenečen, ko je izvedel.

Luxacijo je že v Ljubljani ugotovil prof. Kogovšek na kliniki v Mestnem logu. Rekel je, da je prirojena, saj je bila Tori stara le 6 mesecev.

Po operaciji, ki je bila 20. 4. 09,  je doma spala ves čas. Operacijo je dobro prenesla, tam so lepo skrbeli zanjo in jo toplo pokrili. 23. 4. je imela prevezo, dobila je manj hud povoj - mehkejši. Opozorila sem, da čudno drži tačko, malo na ven, a je M. rekel, da je najbrž od preveze. Od 27. 4. dalje je doma nosila zaščitni ovratnik, da se ne bi grizla, prej ni niti poskušala, bili smo pa ves čas z njo. 30. 4. so ji pobrali šive, tačka je izgladala lepo.  Brez povoja jo je doma bolj bolelo, a je čez 2 dni že spet hodila. Veliko je še spala, malo jedla. 3 tedne po op. je že lepo hodila, a še veliko počivala. Skrbela nas je bulica na tački, zato sem klicala Matka, ki mi je povedal, da je to plastična vez, ki se tipa še zdaj. Od 26. 6. je začela šepati, prej ni. Res pa je, da sem jo malo vozila v košarici na kolesu in je kratek čas stala. Matko je rekel, da to ne more biti vzrok in da naj tačko vedno bolj obremenjuje. Pred tem ni smela hoditi skoraj nič.  Na začetku je rekal, da naj zelo pazimo 3 tedne, zato sem bila prepričana, da je 2 meseca pa res dovolj.

Potem je, kadar je bolj skakala, vedno nekaj časa šepala, nato ne...Na pregledu so rekli, da je tačka videti popolnoma v redu. No, zdaj po injekciji, je pa bolje.

Medrol pa je zdravilo z zelo hudimi stranskimi učinki, kortikosteroid, ki ga mora jemati zaradi hude alergije. Žal pa je zelo slab za imunski sistem, a žal ne gre drugače.

Torej, če je operacija nujna, ga daj operirati in prepričana sem, da bo vse v redu.
Zaupaj in boš zadovoljna.

Mi smo imeli s Tori res smolo in polno težav in ostalih problemov, a je tako prisrčna, da bi zanjo naredili vse, od vseh možnih diet...

Srečno in vse bo dobro.



http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4580 : 24 April 2010, 23:09:18
Denina iz srca ti želim za tvojo psičko in zate vse naj naj .Upam da bo lordi dobro prenesel operacijo .
Mislim da prav veliko dobrih  specjalistov v Slovnji ni  kot dr Matko pa dr Zorko .




nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4581 : 25 April 2010, 23:41:20
Tina Lordya imam že eno leto prvič da si ga sploh pohvala  :( kao zelo ti je žal ker ima luksacijo patello



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4582 : 26 April 2010, 21:37:26

Hello,
we sold the dog for 500e, but he was sold such as a PET QUALITY male, I wrote it to you. I also wrote you, that the male for breeding costs 1500 to 2000 euros.
I dont know for which price you buy this dog, I think that Tina have some outlay for the trip to Slovenia, so she take some money for it.
And I will not pay anything to you, we sold pet quality puppy. He wasnt for breeding and shows.
Good Bye
Alena



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4583 : 26 April 2010, 21:38:23
Sem brez besed in se opravičujem, ker se vmešavam v vašo temo, toda ... Tudi pes, ki je "samo" pet quality, mora biti ZDRAV! Sramota, da kateri koli vzreditelj napiše takšen mail, ko mu sporočiš, da ima pes iz njegove vzreje resne zdravstvene težave.

Nelli, želim vama uspešno operacijo in čim hitrejše okrevanje.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4584 : 27 April 2010, 09:01:18
Res grozno, sem brez besed. Posebno ker taka huda luxacija da potrebuješ operacijo pomeni, da imajo tudi starši sigurno luxacijo.


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #4585 : 27 April 2010, 09:19:13
Pozdravljeni ....iskreno mi je zao procitati da je toliko psica sa patellom i to ocito visim stuonjem kada je cak i operacija nuzna !i
Isto tako mi jer nevjerojatno da uzgajivac ( bilo koji ) da psa iz kuce i odvoji ga od mame tako jako rano!
Netko od vas je napisao da spomenuta gospoda uzgajivac ima sampione u mnogim drzavama -to je tocno ,ali pitanje je kakve patelle imaju ti psici !
Naime bez testa na svojim psima nemoguce je znati da li u uzgoj ulaze samo i iskljucivo zdravi psici ....
U Njemackoj je test patelle obvezan i bez njega uopce ne moze pas biti koristen u daljnjem uzgoju pa makar bio i svjetski sampion !
A ,od januara 2010 obvezan je i DNK test za sve pse koji dolaze na uzgojni pregled .
I sve to nije bez razloga .....
Slazem sa sa onime sto je netko od vas napisao da ako je pas prodan SAMO kao kucni ljubimac on bi trebao biti zdrav ,sto znaci sposoban za normalan svakodnevni zivot bez da mu je nuzna operacija .
No ,cak i sa testovima patelle desi se da stene u leglu kasnije ima patellu ali najcesce takvu patellu ne mozete golim okom niti vidjeti i pas normalno zivi i nema smetnje -to su patelle 1° i 2° ....vec patella 3 i 4° je velik problem !
Dakle ,hocu reci nema veze da li je pas prodan kao izlozbeni ili kao kucni ljubimac ...on MORA biti zdrav  .....kucni ljubimac znaci samo da  pas po nekim kriterijima standarda pasmine odstupa manje ili vise uglavnom izgledom ili karakterno ali je zdrav psic koji ce uveseliti svoje nove vlasnike !!!!



Honey

  • Gost
Odgovori #4586 : 27 April 2010, 12:17:06
Hello,
we sold the dog for 500e, but he was sold such as a PET QUALITY male, I wrote it to you. I also wrote you, that the male for breeding costs 1500 to 2000 euros.
I dont know for which price you buy this dog, I think that Tina have some outlay for the trip to Slovenia, so she take some money for it.
And I will not pay anything to you, we sold pet quality puppy. He wasnt for breeding and shows.
Good Bye
Alena

Prekleta babnca ena  >:( >:( >:(...ko bi jo vžgala na goflo, ko lahko kaj takega zine  >:D...hjoj kak me pa to razkuri...svinjarija, ki ji ni para. Preprosto ne morem razumeti, kako so ljudje lahko tako nesramni, tako sebični - sploh pa do živali, ki si same ne morejo pomagati in si same nikakor niso izbrale te bolezni. Verjamem pa Nelli, da boš ti vse naredila za Lordya - tako kot bi naredile vse me punce tu gori za svoje yorkije. 

Ne vem...hjjoojjjjj kak bi zlasala to žensko  >:(

Se opravičujem na teh besedah zgoraj ampak, ko se gre za nemočno žival, mi dekl kar vrže v luft  >:( !!!!

Držita se Nelly...tudi vam vse lepo in zdravo v naprej Denina.



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4587 : 27 April 2010, 12:58:06
Hvala vsem za vaše besede

Tole je za Tinkopletinko >:( >:( >:(
Preden mi je tinka pripeljala psa, mi je po emeilu zagarentirala da imam v pogodbi garancijo, v primiru dednih bolezni krije stroške vzreditelj.

Drugo kar je tudi zelo pomembno mi je zagarentirala da je kuža za vzrejo in celo za rastavlanje,da je pač na Češkem kriza in da je cena zato 700 eur.
Ker sem že na začetku imela kar nekaj težav glede njegovega zdravja ( močno uneta ušeska sum na garje in kaj je narobe z njegovim nogicam ker so bile bolj krive ) sem konktaktirala Aleno.
POvedala mi je da je kuža prodan kot hišni ljubljenček in da je iz legla šel poponoma zdrav.

POgodba ki jo imam je v Češčini ,sem mnenja  da Tina ni bila iskrena niti poštena in obe z vzrediteljico  sta točno vedle kaj sta mi prodale.!!





nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4588 : 27 April 2010, 14:55:57
Pogodbo sem dala uradno prevest.
Mislim pa glede na Alenin odziv da sploh nimam garancije na dedne bolezni.

Prodan naj bi bil zaradi tega ker se je njim zdel prevelik,da vedno zase obdržijo najmanše v leglu.
POpolnoma sem  obupana in razočarana nad ljudmi da nimajo nobenega sočutja do bogih živali .Ali ni dovolj da se to dogaja  neredovniiškim  kužkam.

Vem nikjer ni 100% da se nemore nobenemu vzreditelju zgodit tudi če so starši pregledani za luksacijo patello in če so še toliko pošteni in vestni.
Apak v takem primiru pričakuješ od vzreditelja en korekten in pošten odnos.

Lordya bo operiran 13.5 10 v Topolščici pri dr Matkotu najprej na eni nogici .Po praznikih nesem izvide še do dr Zorkota .


Arieta šta vi mislite o dr Matkotu ,za svog pasa želim samo najbolje.
Zelo me je strah operacije da se nebi kaj zakompliciral in da se mi več ne zbudi iz nerkoze.

l-p





Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4589 : 27 April 2010, 15:43:26
Se opravičujem da se oglašam šele zdej al ko nekateri že vejo sem odprala trgovino v kempu v Ankaranu , jutri odpiramo še kafič v San Simonu in čez 14 dni še eno trgovino tudi v Izoli. Sem zelo zaposlena in take bedarije res nimam cajta.
Al vse eno moram reagirat ker tega  pa je že dovol !!! Prilagam kaj mi je Nelli napisala na meil da bo vsej jasno in javno  :


Zdravo
Nisem še pisala Aleni ker čakam veterinarsko poročilo ,Ampak ti povem če Alena nebo prevzela odgovornosti jo boš pa ti,ker ti v bistvu pse predprodajaš ,ker jaz sem tepi plačala ne Aleni ,ti si ga dobila za male pare ostalo si pa dala v svoj žep,in tako pripelješ pse in si filaš žepe, pa čeprav veš da so mogoče bolani apak ti stem kao nimaš nič .
Zagarentirala si mi da lahko z Lordyem vzrejam in rastavljam ,Alena mi je pisala že nekaj časa nazaj ,da je bil prodan kot hišni ljubljenček in da so ti to tudi povedali,če bi prodajali za vzrejo bi taki kuža koštal 1500 eur do 2000eur sploh pa raztavni.
Če si kaj vedla in če je res bil prodan s prepoved vzreje ,pogodbo bom dala prevest me prav zanima kaj v resnici piše,
Boš tudi ti odgovarjala za vse.

l.p Dolores


Ko prvo preprodajalec je po mojem tisti , ki ma doma več psov raznih pasem pa jih kupuje kar tko brez rodovnika v tujini in mastno pa služi s tem kar je res. Jaz sem 10 let v SLO in dokler nisem pred 4 leti spoznala fizrko nikoli nisem dala nobeden oglas za psa.Stotič in ZADNJIČ ponavljam da je na češkom na VSAKOM KORAKU polno jorkov pa zaradi take konkurencje so pač tudi manjše cene kot kjerkoli v tujini !!! Ne zaradi tega da bi bli slabši al kaj takega.Od kar poznam frizerko pa sem dala :
1x oglas za njeno psarno Čertik
1x za Aleno psarna Stribrne prani
1x za Zdenko psarna Torimotion
1x zdej za Ivano psarno King of Star   in to je prosim vseeeeeee za 4 leta !!!!
A to nekom zgleda ko preprodaja ??!! Seveda če vsi v klubu vejo da živim tle da me vprašajo za pomoč pri prodaji ker je po mojem logično.Mislim da bi to vsaka od vas nardila.
To da sem nekom pripeljala kužka po lastni želji brez oglasa pa že res neštejem ker so me večkrat zaustavili in prosili za pomoč pri nakupu jorka ko so vidli mojga psa.

Ko drugo vsakom je jasno da nekdo mora plačat tudi prevoz in za to zmeraj že vzreditelji prištejejo 200eu za potne stroške in VSAKOM ki pokliče na oglas povem da lahko gre SAM gor po mladička in dobi popust  za potne stroške ki sem tudi tebi povedala zar ne !? Večkrat sem tudi tisti popust navedla direktno v oglasu. Upozarjam da CELE potne stroške pa pridejo necelih 200eu kar si zna vsak sam že zračunat in seveda ne šteje nočišče ki ga mam ja zastojn al bi ga drugi morali plačat.
Če se ne motim sem nazadnje lih to ponudila Tjašav ko je iskala kužka za Incho in jim priporočila da se same peljejo gor in pogledajo še starše hkrati.
A se to tebi zdi kot MASTEN ZASLUŽEK ? Al misliš da pri nas dobiš rodovniške pse kar za 100-200eu !!!!!!
Haloooo!

Ko tretje ko si kupovala Lordyja sem ti povedala da je samo za hišnega ljubljenčka ker je takoj Alena vedla da bo imel verjetno več kot 3,2kg in ne bo priznan potem vzrejnim. Drugih napak pa ni imel.Brat pa je imel slab ugriz ki je blo tudi NAVEDENO POŠTENO v pogodbi in si imela še na izbiro. Za vse to mam pač 2 svjedoka ker je bla z mano takrat Petval in Botticelli pri tebi !!!! Za to si tudi dobila TAKO NIZKO ceno ker Alena ma skoraj NAJDRAŽE pse ker je ena od najboljših psarn ne samo na češkem al pa v Evropi. To leto je njena psička APSOLUTNA prvakinja cele češki in lani je bla njena mama!!! Prodaja pse po celem svetu in nisem še slišala da bi jo kdo za kaj tožil. Enkrat je prodala dve samičke v Rusjo al kam že  , čez pol leta niso bli lastnici zadovoljni pa je uzela psičke nazaj in vrnila denar. Ja nemoreš pa vsem ustreči.

Ko četrtič si dobila po ČEŠKOJ ceni psa in zdaj bi ti hotela da ti nekdo plača stroške v tujini ?? Lahko vprašaš vec punc da če napišeš da si z tujine takoj ti opalijo večjo ceno in če se pač potem kaj zgodi so ga prodali za velik denar pa lahko pričakujejo velike stroške. Alena ti je dala češko eno in kaj zdej.... da ti plača zdravljenje tle a si ti normalna?

Ko petič nažalost če je nekdo tako dober kot Alena ti mora bit jasno da je to njen POKLIC  drugo službo nima niti ona niti hčerka ker so se obe posvetile samo psom pa nažalost je to potem za njo kot balgo , kaj češ. Pa valjda ti rajš vzame psa nazaj in ti vrne denar kot da ti plača tle neke operacje.Zakaj pa nisi šla sama kupit psa v tujino kot je Italja , Hrvaška , Njemačka al pa Francja in ga dobla POPOLNOMA zdravega za 2000-3000 eu ?!

Ko šestič nisi takoj po 2 mescih ki si imela Lorda me klicala in pisala da je bolan da ma to in uno bolezen in tako naprej? Ampak verjetno te tvoje domnevne bolezni ti noben zdravnik ni potrdil pa si nehala a ne. Pa zdej mi želiš povedat da ti je zdravnik izrekol tako diagnozo in ti to ni dal na pair TAKOJ ? Veš kaj mogoče se motim al po mojem si se ga že takrat hotla znebit in ti ni uspelo pa zdej pa probaš še enkrat če zaleže .

Kosedmič garancija ki je u pogodbi je mišljena da tist dan je mladičk popolnoma zdrav in BREZ DEDNIH  bolezni in vsaj držitelj jorka pa ve da jorki so na patello zelo nagnjeni pa valjda kdo ti bo dal tako neko doživljensko garancjo. Kako boš pa zdej ti dokazala da si dobro skrbela za njega in mu dajala vse potrebne vitamine in da ni prišlo lih zaradi tega do razvoja luksacje ??? In tako garancijo ki ti omenješ ti noben vzreditelj NIKOLI NIKJER NE BO DAL !!! Takšne garanticije niso mogoče iz logičnega razloga ker nikoli ne veš kako bo kdo obravnaval s psom. Al bo dobro skrbel al ne. Vse te informacje kar se tiče garanije lahko preveriš tudi na klubu jorkov  www.cmkchyt.cz  al pa na kinološkoj zvezi Slovenje. Povem jim lepo da želiš patelo reklamirat pri 16 mescu starosti psa . Lepo te prosim.

Ko osmič pri nas ti prvo ponudijo vitaminske sirupe za zdravljenje te luksacje ki se VEČINOMA zaleže in ni potem potrebna potem operacja. Al tle ti takoj uvalijo operajo ki nimajo pojma o ničem sam da kasirajo denar.Briga njih za bolečine psa.
Mimogrede ko je zbolela psička od Denine sem ji takoj ponudila da jo peljem na češko kliniko za jorke ( kje hodi tudi Alena,frizerka in jaz tud ) in da lahko prenoči pri meni in ji pomagam z prevodom in tako naprej. A ni res Denina no povej ? In upozarjam da Denina sploh nima psa iz češke niti od mene al kaj podobnega pač sem samo hotla pomagat njej in kužku. Zdaaj pa ti tle blatiš z nekim preprodajanjem in tako naprej.

Ko devetič namesto da takoj počneš blatit ženo ki je zelo cenjena po svetu ker vzreja 20 let jorke namesto da prvo njo al pa mene kontaktiraš in prosiš za nasvet in pomoč ti takoj nekoga obsojaš in vzganjaš paniko sam da bi bla u centru pažnje se mi zdi. Za kaj misliš da je dala pse meni na prodajo ? Ker pri njej vsi iščejo samo rastavne pse in za hišne jo nobeden niti nekontaktira ker se bojijo velike cene ksar je razumljivo.
 
Ko desetič se vsemi ki sem jim prodala kužka poskušam imeti stike in tudi z večino jih imam.Vsakom nudim pomoč pri vzgoji , negi al bilo čemu.Prihajam na obiske in obratno. Stokrat sem te vprašala kdaj pridete na obisk ti pa nisi nikoli prišla in me nisi niti enkrat povabila več k sebi pa kdaj bi ti jaz potem lahko rekla da je Lord lep ?! Edino ti povem ko pač se oglasiš na pesjanaru kaj čem druzga? Pa ne mi reč da nisi šla u zadnjem letu niti enkrat na obalo pogotovo lani v sezoni ? Al pa da je to takšna dolga pot do sem.

Ko enajstič zakaj nekdo ki se odloči kupit psa se prvo nepozanima o pasmi na kakšne bolezni je nagnjena in ostalo.Potem nekontaktira par vzrediteljov da bi se pozanimal kakšne pse majo in kako delujejo na njega kot ljudje in ga pridejo parkrat obiskat ko so mladički še pri mamici pa da vidijo kako on ma doma oskrbljeno za njih in po temu tudi sklepajo kako resen in pouzdan je vzreditel ? Pa reimo se pozanimat o zdrastveni kartoteci staršev in tako dalje.Najlaže je dobit jorka iz tujine direktno na hišo kot pri DHL  in potem nekoga obsojat a ne da.

No pa Alena ti sporoča da bo na rastavi v Portorožu čez mesec dni pa lahko prideš tam in se natačno vse zmenite osebno in ne preko meilov. Lahko ti pomaga pa svetuje al kaj takega al te upozarja da nobeden sorodnik od Lorda nima luksacjo patele tako da bi ti reklamacjo priznala nekde 6 mescov po prodaji maksimalno.Tko da veš.Tudi te opozarja da jo takoj nehaš blatit brez kakršnekoliv resnih podatkov.   Seveda bom tam tud jaz pa ti vse natačno prevedem in sem ti na razpolago.

LP vsem normalnim ljudjem na tem planetu in se opravičujem za napake v jeziku.