Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1724290

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4650 : 05 Maj 2010, 13:54:59
res mi že gre hudo na živce kak se vsi delajo pametne...vsak pač danes NIMA denarja da si kupi psa za 1500 eu bi pa si hudo rad želel vsaj približno podobnega...vsak pač ne zna češko in se ne pozna na državo kot tako...halo logično da če bo mene nekdo poklical iz japonske in me prosil da poiščem kakšno leglo bla bla bom to nardila...isto je nardila Tinka in je že nehajte obtoževat ...logično da če zna ženska češko in od tam prihaja da pa bo verjetno ona prva na katero se bo človek obrno..in tako so se ljudje pač začeli obračat.poleg tega pa vsakemu pove da lahko gre sam po psa...da pa je pol človek len in se ne spravi sam iskat psa in sam precenit kaj kupuje pa je njegova stvar...sama sem se tud že obrnila na njo in tud ko si je teta hudo hudo želela psa istega kot jaz vendar ni šanse da da več kot 500 eu za psa ker pač žal nimajo vsi 2000 eu mesečne plače mi je Tinka povedala, da mi da vse oglase sama pa mi nerodovniškega psa nebo vozila..pa tud sama sem jo potem končno prepričala naj nerodovniškega ne kupuje in tega tud ne podpiram tako kot štepanja ne ala Matoša! ne bit vsi tako hudo pametni ..vedno sta 2 plati..in tiste ki pač iščete psa za 1500 eu OK iščite ..prosim ne obtožujte pa če ima nekdo psa `izpod` cene...poleg tega pa vsepovsod so krize ljudje nimajo za kruh..me zanima kdo bo kupoval psa za 1500 eu.
LP

Lonyka, tako si v temo brcnila, da ne bi mogla bolj. Nihče ne obtožuje ljudi, ki nimajo denarja. Se pa močno sprašujem o etični vzgibih osebe, ki laže in računa skoraj 50% delež od cene mladiča zato, da ga pripelje kupcu. A to je pa zate popolnoma sprejemljivo in normalno?



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #4651 : 05 Maj 2010, 14:27:03
kalsang na veliko mi je jeza ven vdarila ne gre se samo za teh par strani na forumu..gre se tud zato da zarad določenih stvari ljudje sploh več ne obiskujejo tega foruma ki je namenjen ljubiteljem te pasme...vse te debate izvirajo prav iz cene....v mailu  in postih ki jih je nelli posredovala je pisalo, da je psiček stal 500 eu 200 eu pa si je Tinka vzela za prevoz( dandanes ni nobena usluga več zastonj to se ve)..kakorkoli.. sašenka je prav povedala..ljudje so sami krivi...iščejo na zunanjem trgu prav zaradi tega ker so cene nižje in najlažje je da dobiš mail prek maila izbereš psa in potem ti ga Tinka pripelje v slovenijo...v to se ludje zavestno spuščajo/spuščamo.....pač tako je vsi smo krvavi pod kožo...kakorkoli žal mi je za Lordy-a in lastnike in upam da bodo to porihtali na čim krajši in čim manj boleči način.
lp



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4652 : 05 Maj 2010, 14:51:48
kalsang na veliko mi je jeza ven vdarila ne gre se samo za teh par strani na forumu..gre se tud zato da zarad določenih stvari ljudje sploh več ne obiskujejo tega foruma ki je namenjen ljubiteljem te pasme...vse te debate izvirajo prav iz cene....v mailu  in postih ki jih je nelli posredovala je pisalo, da je psiček stal 500 eu 200 eu pa si je Tinka vzela za prevoz( dandanes ni nobena usluga več zastonj to se ve)..kakorkoli.. sašenka je prav povedala..ljudje so sami krivi...iščejo na zunanjem trgu prav zaradi tega ker so cene nižje in najlažje je da dobiš mail prek maila izbereš psa in potem ti ga Tinka pripelje v slovenijo...v to se ludje zavestno spuščajo/spuščamo.....pač tako je vsi smo krvavi pod kožo...kakorkoli žal mi je za Lordy-a in lastnike in upam da bodo to porihtali na čim krajši in čim manj boleči način.
lp

Ja še to moram povedati...Glede na poste tukaj gor Tinka nikoli ni šla SAMO po mladiča, vedno je šla tja zaradi svojih razlogov spotoma pa je še mladiča/mladiče pripeljala. Torej je teh 200 EUR izključno njena provizija.

Poleg tega, tako dober, srčen prijazen in naiven človek svoje usluge ne računa. Jaz uslug ne računam ali se pa pustim na kavo povabit zato se pa temu reče usluga, tudi ne delam uslug neznanim ljudem, sploh jim pa ne vozim živih bitij. To kar Tinka počne so STORITVE in ne usluge in storitve so pač plačljive. Poleg tega uslugo narediš 1x ali 2x, tole je pa že kar prevečkrat in kar vsakemu, ki se najde tako da se temu res ne moremo več reči usluga. Pa res, ne mi rečt, da Tinka to počne iz samega veselja do uvažanja yorkijev.

Kupci so sami krivi ja, ker se ne informirajo, ker iščejo najcenejšo varanto, ker so naivni ampak enako ali še bolj obsojam tiste, ki v taki trgovini sodelujejo in se na ta način finančno okoriščajo.

Zdaj bom pa res nehala.

LP, Saša



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4653 : 05 Maj 2010, 15:18:42
cene hm- tudio jaz običajno nimam 1 500 oz 2000 EUR ali več s prevozom vred za psa. Ampak to se reši drugače, ne z nakupom nerodoviškega ali rodovniškega za sumljivo ceno iz sumljivih virov, malo manj ko pošti iz Zulukafrije, samo da za bencin prišparaš  ::)
Ukrepi po vrsti:
1) naprej ponovno prveriš kriterije oz namen zaradi keterih imaš v mislih določeno pasmo.
V večini primerov se da realno najt manj fensi , manj popularno pasmo, ki lahko služi istemu namenu a je precej cenejša. Kdor hoče psa kar tako,brez nekih jasnih ciljev naj ponovno razmisli tudi o opciji posvojitve mešačka primernih karakteristik (iz zavetišča npr). Primer iz prakse- za kategorijo A small sem dobila NLT ja vrhunskega rodovnika za 200 eur- ker ta pasma ima pač tako nizko ceno. Parsoni , jacki pa so po 800 do 1000 EUR.

2) če iz neznaneg razloga ni nobene druge primerljive pasme potem se pozanimaš za možnost solastništva.
Če imaš vsaj nekaj refernc in si pripravljen s psom delat sčasoma najdeš vzreditelja,ki je za to ( ne pa nujno takoj ,ko si zamisliš)

3) če se malo poglobiš v pasmo lahko najdeš leglo brez silnih nazivov, ki je solidno in običajno vsaj nekaj cenejše- to je lahko tudi z nakupom v državah, kjer so vcene nižje.
Je pa tako,da je ta popust relativen, ker če hočeš res  pametno kupit boš moral pred izbiri kar nekajkrat na pot-stane. Prednost imajo ljudje, ki so že itak bolj na sceni (tekmah, razstavah) in jim ni treba v to posebaj financirati denarja. Lahko se seveda obrneš po nasvet nekomu,ki se  na pasmo spozna- ampak vedno moraš it po psa sam in tudi preverit vse še sam-ker bo edino ti tisti, ki bo s psom živel in ker je res težko za nekoga drugega zbirat psa. Še zase lahko "v drek stopiš" preko posrednikov pa Murhy navadno ne počiva.
Vsekakor nakup v tujini bolj priporočam za tiste,ki jim ni žal časa in denarja in iščejo največjo možno kvaliteto. Ker glede varčevanje je najbolje ugotovila moja sestrična,ki je tudi najprej rekla da za kavč psa ne da 1000 eur , ko sem ji povedala ,da ga lahko dobi enkaga za 500 eur na Češkem ali Slovaškem- ja pol pa pot pa bencin, pa kaj pojest moramo tudi na poti- za 200 eur razlike pa ne dam dopusta nitio se ne mislim u "vukoj$%#no vozit"

4) počakaš z nakupom še eno leto. Kdor je našparal 300 ali 600 eur jih bo tudi 1200, samo malce dlje bo trajalo. Vsak mesec daš na stran tistih 100 eur kolikor sicer stane vzdrževanje, pazamisliš si kakšen obisk vet, pa paji hotel in sikmalu tam,da  imaš dovolj za najbolj elitno leglo. Med tem lahko hodiš gledat  učne ure maih šol in tečajev in se kaj brezplačno naučiš (če si gledalec brez psa ti nikjer ne zaračunajo )

5) poveš vsem sorodnikom,naj ti namesto daril v naslednjem letu dajo min finančni prispevek (npr 10 ali 20 eur) za psa. Rešil jih boš skrbi kaj kupit za rojstni dan, novo leto in napolnil "pasji sklad".

6) odideš v banko in dvigneš limit ali kratkoročni kredit (ne priporočam, sem pa tudi že naredila :D )
( sem osebo probala že vse našteto, odvisno od trenutne situacije  8)):

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4654 : 05 Maj 2010, 15:22:17
A ja, pa v temu trenutku ima Tinka na Bolhi oglas za 4 samičke. Dve po 700 EUR in dve po 600 EUR. Iz čistega veselja in same dobrote ne? Oglas je bil oddan 17. aprila. Ena je menda že našla novega lastnika.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4655 : 05 Maj 2010, 15:25:04
A ja, pa v temu trenutku ima Tinka na Bolhi oglas za 4 samičke. Dve po 700 EUR in dve po 600 EUR. Iz čistega veselja in same dobrote ne? Oglas je bil oddan 17. aprila. Ena je menda že našla novega lastnika.
na bolhi vsi samo svojo dobroto oglašujejo, izdelki so zgolj izgovor, to je vendar jasno  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #4656 : 05 Maj 2010, 16:19:21
cene hm- tudio jaz običajno nimam 1 500 oz 2000 EUR ali več s prevozom vred za psa. Ampak to se reši drugače, ne z nakupom nerodoviškega ali rodovniškega za sumljivo ceno iz sumljivih virov, malo manj ko pošti iz Zulukafrije, samo da za bencin prišparaš  ::)
Ukrepi po vrsti:
1) naprej ponovno prveriš kriterije oz namen zaradi keterih imaš v mislih določeno pasmo.
V večini primerov se da realno najt manj fensi , manj popularno pasmo, ki lahko služi istemu namenu a je precej cenejša. Kdor hoče psa kar tako,brez nekih jasnih ciljev naj ponovno razmisli tudi o opciji posvojitve mešačka primernih karakteristik (iz zavetišča npr). Primer iz prakse- za kategorijo A small sem dobila NLT ja vrhunskega rodovnika za 200 eur- ker ta pasma ima pač tako nizko ceno. Parsoni , jacki pa so po 800 do 1000 EUR.

2) če iz neznaneg razloga ni nobene druge primerljive pasme potem se pozanimaš za možnost solastništva.
Če imaš vsaj nekaj refernc in si pripravljen s psom delat sčasoma najdeš vzreditelja,ki je za to ( ne pa nujno takoj ,ko si zamisliš)

3) če se malo poglobiš v pasmo lahko najdeš leglo brez silnih nazivov, ki je solidno in običajno vsaj nekaj cenejše- to je lahko tudi z nakupom v državah, kjer so vcene nižje.
Je pa tako,da je ta popust relativen, ker če hočeš res  pametno kupit boš moral pred izbiri kar nekajkrat na pot-stane. Prednost imajo ljudje, ki so že itak bolj na sceni (tekmah, razstavah) in jim ni treba v to posebaj financirati denarja. Lahko se seveda obrneš po nasvet nekomu,ki se  na pasmo spozna- ampak vedno moraš it po psa sam in tudi preverit vse še sam-ker bo edino ti tisti, ki bo s psom živel in ker je res težko za nekoga drugega zbirat psa. Še zase lahko "v drek stopiš" preko posrednikov pa Murhy navadno ne počiva.
Vsekakor nakup v tujini bolj priporočam za tiste,ki jim ni žal časa in denarja in iščejo največjo možno kvaliteto. Ker glede varčevanje je najbolje ugotovila moja sestrična,ki je tudi najprej rekla da za kavč psa ne da 1000 eur , ko sem ji povedala ,da ga lahko dobi enkaga za 500 eur na Češkem ali Slovaškem- ja pol pa pot pa bencin, pa kaj pojest moramo tudi na poti- za 200 eur razlike pa ne dam dopusta nitio se ne mislim u "vukoj$%#no vozit"

4) počakaš z nakupom še eno leto. Kdor je našparal 300 ali 600 eur jih bo tudi 1200, samo malce dlje bo trajalo. Vsak mesec daš na stran tistih 100 eur kolikor sicer stane vzdrževanje, pazamisliš si kakšen obisk vet, pa paji hotel in sikmalu tam,da  imaš dovolj za najbolj elitno leglo. Med tem lahko hodiš gledat  učne ure maih šol in tečajev in se kaj brezplačno naučiš (če si gledalec brez psa ti nikjer ne zaračunajo )

5) poveš vsem sorodnikom,naj ti namesto daril v naslednjem letu dajo min finančni prispevek (npr 10 ali 20 eur) za psa. Rešil jih boš skrbi kaj kupit za rojstni dan, novo leto in napolnil "pasji sklad".

6) odideš v banko in dvigneš limit alikratkoročni kredit (ne priporočam, sem pa tudi že naredila :D )
( sem osebo probala že vse našteto, odvisno od trenutne situacije  8)):


Slazem se sa ovim razmisljanjem...i sama sam davno bila student ,a jako sam zeljela yorkica ...i to ne bilo kakvog ....a takav pas je i onda kao i danas bio na cijeni!
Moj tada decko ,danas suprug radio je dva posla preko ljeta kada smo imali praznike ,a i ja isto samo da zaradimo za jednog yorkia dok su nasi prijatelji putovali po obali i kupali se ! I nije nam bilo zao ni tada ,a ni danas!

Jedna nasa prijateljica je rekla da nismo normalni jer smo toliko platili psa ,a ona je yorkia platila tada samo 700 njemackih maraka !
Samo sto je ona sa tim psom bila vise kod veterinara nego u setnji pa smo izracunali da je veterinarima ostavila novaca samo do prve godine zivota tog psa kao da je kupila takva 2 psa !
Mi smo sa nasim yorkicem isli samo na redovita cijepljenja i nikakvih dodatnih veterinarskih troskova nismo nikada imali !
Ako ne racunamo da smo joj sa 9g starosti cistili kamenac sa zuba!
Za neke pse smo i kredit dizali pa te DETELJICA super razumijem ! :o
Zato kada mi netko kaze da je yorkia platio 500-700€ sa rodovnikom malo mi bude cudno jer tko normalan bi prodao tako jeftino ZDRAVOG psa  tipicnog predstavnika pasmine ako samo test DNA kosta 80€ ,patella kod ovlastenog veterinara kosta izmedu 30-60€ ovisno gdje ju radite  ,ako idete na parenje treba platiti muzjaka ,hotel ,put ...a kada se stenci ostene ako sve bude ok i bez carskog prode sretni smo da je okot dobro prosao  ....vesmasina se vrti po dva puta dnevno ...struja ide i ide na tople plate za stenad ,a di su pelene ...samo 1 kosta 1€ ...a po leglu dnevno ode bar 3 pelene ako hocete da su uvijek u relativno cistom ...pa kada pocnu jesti kuhamo meso ,svjezi sir i tako prvo 6 obroka dnevno ....pa cijepiva ,mikrocipiranje ,dolazak voditelja uzgoja ,pregled kod veterinara....itd....

Slazem se i sa onim sto je netko napisao da je kriza i da ljudi nemaju ni za kruh ...nazalost ....ali zasto onda uopce zele psa ? Pas budimo realni kosta ,a ako se razboli  to je koma za platiti.
Bolje je izabrati manje skupu pasminu ako si covjek ne moze priustiti neku pasminu koja mu se svida  nego platiti  500€ psa ,a i to nije malo novaca ako covjek nema ....i onda platiti 700-900€ za operaciju patella  ...



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4657 : 05 Maj 2010, 16:59:27
Hmmm ok zdaj pa moram povedati določene stvari:

1. Zakaj pri vragu se zmeraj oglašate take ko pojma nimate o čem se gre, potem pa sodite človeka glede na to da POJMA NIMATE!!!!  >:(
Ja vsak ima pravico izražati svoje mnenje, samo ne obsojajte pa saj ni nihče na zatožni klopi benti  >:(

2. Pri vas nekaterih nikakor človek ne more narediti prav, če kupuješ nerodovniškega psa ni vredu, če kupiš rodovniškega pa spet ni vredu-halooo....
Će ste že vsi tako zelo pametni pa ustanovite neko društvo ki bo skrbelo za to, da bodo ljudje informirani in bodo vedeli kje poiskat zdravega, lepega in poceni psa....

3. NIKAKOR in NIKOLI ni Tinka noben Matoša in noben preprodajalec no lepo vas prosim......potem sem jaz tudi glede na to da sem bila zraven, ko sva šle po Lordyja k Aleni.....in lahko vam zagotovim, da ni vedela Tinka da bi bilo bilo kaj narobe z njim.....ker če bi vedela ga sigurno nebi vzela.....pa je zaupala vzrediteljici glede na to, da je oh in sploh v svetu vzreje in da jo vsi poznajo....a vi pa nebi al kako???

4.Razumem da je Nelli jezna na Tinko, ker ji ga je ona pripeljala ampak resnično sem prepričana, da ni vedela, da je z njim karkoli narobe.....in tudi ni lepo, če te nekdo obtoži grdobije na katere nisi niti pomislil.....zmeraj se najde način, da se lepo pomeniš z človekom in sem prepričana, da če bi nelli lepo pristopila do Tinke, da bi ji pomagala da bi zadevo rešila z Aleno in tudi pri zdravljenju tako ali drugače....če pa te nekdo napade pa seveda da je obramba reakcija, ki se v tebi zgodi.....in potem cela solata na pesjanarju......

5.Ni res, da je Tina imela toliko zaslužka od teh kužkov, ki jih je pripeljala, ona je računala 100eur na psa za gorivo in včasih ni niti to dobila, glede na vse vožnje in jahanje okol, ko skačeš in iščeš primernega psa, da bi ja bil super in bi bili lastniki zadovoljni....in kaj je tukaj zdaj problem?? Je pač šla domov in ko se je vračala je pripeljala še kužka nekomu, ki se mu pač ni dalo toliko voziti in ki bi porabil sigurno še več kot 100eur pa še jezika ne pozna,....pač tako je enim se to ne da, saj je vsem lepo povedala, da lahko grejo ga sami iskat in se prepričajo preden ga kupijo....

6.Nihče pa se ni vprašal koliko je takih, ki so z kužkom, ki ga je Tinka pripeljala zelo zadovoljni, ker je lep, zdrav skratka super in še za dobro ceno so dobili rodovniškega psa.....če pa nebi Tinka pomagala, bi pa kupili tukaj sigurno nerodovniškega od kakšne ala Rožna dolina ali Matoše....
Tako pač je da se vsem neda voziti nevem kam po psa ker pač se v to ne poglabljajo toliko, žal tako pač je....

7.Očitno pa tudi rodovniški psi od vzrediteljev takih in drugačnih niso 100% oh in sploh....meni nikakor ni bilo všeč kar sem videla pri Aleni(toliko psov v bajti, res je da niso bili v kletkah ampak jih je imela ogromno in glede na toliko število psov se sigurno nemoreš vsem posvetiti 100%) ampak kaj čmo mi, tako pač je. Enim je pač to zaslužek, to je edino logično zakaj ima nekdo toliko psov....ampak valda se ti zdi zaupanja vreden človek glede na to da kao nekaj velja v teh vejah....in Tinka ji je pač zaupala....zato mislim, da si ne zasluži takega napadanja.....

8.Nelli meni je žal za Lordija in vem da je Tinka edina, ki jo lahko v tem trenutku obtožuješ, ampak namesto da energijo trošiš za negativne stvari se osredotoči na pozitivo in vloži vso energijo v to, da bo Lordi ozdravel in če ti pomaga kaj to, da se srečaš z Aleno in ji poveš vse kar se ti zdi grdo in nesramno od nje, pa sigurno se pripelji do Portoroža ko bo razstava in se pomeni.....

P.S.
YORKIJADA BO 8.5. OB 13H KD TABOR  :) :) :)



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4658 : 05 Maj 2010, 18:23:07
Petval, pojma imam toliko kolikor sem tukaj prebrala. In iz tukaj napisanega je evidentno, da Tinka na veliko uvaža yorkije iz sumljivih psarn.

Če vam ni bilo všeč kar ste videle pri Aleni, zakaj ste potem sploh vzeli psa od tam. Da bi pomagali?

Komu Tinka pomaga do psa z oglasom na Bolhi? Prijateljem, kolegom, znancem. Ne, preprodaja pse za 600 in 700 Eur. Če bi bili vsi psi za prijatelje potem oglasi na bolhi ne bi bili potrebni, a ne?

In ja, točno tako preprodaja pse Matoša samo v večjih količinah. On tudi trdi, da so psi krasni, zdravi in še rodovnik zrihta če želiš.

In zakaj je sploh potrebno se njej ukvarjati z uvozom psov, ne mi rečt da tako blazno uživa, ko kupuje pse na Češkem in jih tukaj prodaja. Ne mi rečt, da nima nič od tega in da je samo tako zelo krasen človek, ki iz čiste dobrote laufa gor in dol in za neznane ljudi išče poceni yorkije na lastne stroške. Ma daj no, mene bi bilo sram.

Zakaj vsi iščete samo poceni psa? Tinka prodaja samičke za 700 eur, meni to ni poceni za psa iz sumljive vzreje. A je težko prišparati še 200 pa kupiti psa iz preverjene kvalitetne vzreje brez posrednikov. Saj kupujete živo bitje no.

Ne potrebujemo društva za informranje, živimo v informacijski dobi in ni lažjega kakor usest se za računalnik in si prebrat zadeve, ki te zanimajo. Dandanes pa
res ni težko priti do pravih informacij, če znaš brati seveda.

Sicer pa same veste kaj delate tako kot veste, da podpirate masovno proizvodnjo mladičev in škodite psom. Mogoče bi imela Alena kakšno leglo manj v takih razmerah, če ne bi imela pomoči.

Ja pa vedno in povsod bom obsojala tak način preprodajanja psov in imam vso
pravico do tega. Zakaj pa Tinka ne začne vzrejati tako kotje treba, potem naj pa lepe in krasne zdrave mladiče poceni prodaja prijateljem, če tako rada pomaga in  jo je sama dobrota in ji ne gre za zaslužek?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4659 : 06 Maj 2010, 13:09:01
Arieta... a onda znači da mora uzgajivač preden proda štene napraviti i DNA profil svim štencima? Ker če ne narediš dna profila tudi na mladičku ne moreš dokazati da so to njegovi starši - se pravi vsi morajo imeti narejen dna profil, da bi lahko dokazal starševstvo oz da mladiček dejansko izvira od teh staršev.

Glede genetske kompatibilnosti dveh psov... mislim da je to en velik nateg, sory. Kot biolog in kot človek ki ima malo pojma o genetiki, ti povem da je to ena velika laž. Mislim izbirati kombinacije na podlagi dna profila??? katere gene pa boš gledal, na podlagi česa se boš odločil???
daj prosim če imaš kakšen link v angleščini mi posreduje (nemščina mi ne gre, tako da to odpade). Me pa zanima na podlagi kakšnih dokazov/raziskav bi se katerikoli vzreditelj odločil delati dna profil psov kot pripomoček za izbiranje paritvenih kombinacij. res da se sama nisem nikoli spuščala v to tematiko pri psih, ampak kot rečeno, imam nekaj znanja iz genetike, in mi je povsem jasno da je to ne samo nemogoče še danes, ampak tudi ni smiselno v prihodnje - tudi še enkrat čez 100 let odkrijejo genetske markerje za vse znane bolezni.

Že da identificirajo gen ki je kriv za eno bolezen pri določeni pasmi, je ogromno dela. AMpak to se da, pač pri nekaterih boleznih bo bolj dolgotrajno. Ampak recimo da pes nima nobenih dednih bolezni  - kaj bi gledal da določiš ali sta dva psa genotipsko kompatibilna? :)



se je moj post zgubil, zato ga še enkrat prilagam, bi me res zanimal odgovor na to Arieta. Hvala!


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #4660 : 06 Maj 2010, 14:20:07
Botticelli ,svatko ima pravo na svoje misljenje ,a ja nisam izmislila DNA test koji je ovdje u Njemackoj obvezan za sto su naveli i razloge.
Ako te zanima vise o tome posjeti neki seminar koje ovdje redovito organiziraju klubovi ,pa ce ti vjerujem puno toga oni moci strucnije obrazloziti buduci ja nisam biolog !


Za ljubitelje pasmine ...evo malo fotkica nasih beba  starih 20 dana ....



a ovo su mlade bebe ,koje jos nisu progledale....




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4661 : 06 Maj 2010, 14:33:41
Arieta...mene zanimajo vse novitete na tem področju, zato sem te tudi prosila za informacije. še vedno velja, če imaš mogoče kakšno povezavo do kakšnega društva, strani,...bi bila zelo vesela. Glede na to da si ti to omenila sem mislila da imaš mogoče kakšne konkretne informacije oz da veš kje lahko takšne konkretne infromacije dobim. če nimaš pa ni problema, sigurno se bom pozanimala, ker me te zadeve res zelo zanimajo. bi pa vseeno vesela če mi sporočiš kje lahko najdem informacije glede semianrjev na to temo - žal moja nemščina je zanič :(

Poleg tega je tudi fajn da ostali ki to berejo vedo, da za sedaj se DNA profiliranje psov lahko uporabi samo kot orodje za določanje starševstva, tako ali drugače.


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #4662 : 06 Maj 2010, 15:12:28
Arieta...mene zanimajo vse novitete na tem področju, zato sem te tudi prosila za informacije. še vedno velja, če imaš mogoče kakšno povezavo do kakšnega društva, strani,...bi bila zelo vesela. Glede na to da si ti to omenila sem mislila da imaš mogoče kakšne konkretne informacije oz da veš kje lahko takšne konkretne infromacije dobim. če nimaš pa ni problema, sigurno se bom pozanimala, ker me te zadeve res zelo zanimajo. bi pa vseeno vesela če mi sporočiš kje lahko najdem informacije glede semianrjev na to temo - žal moja nemščina je zanič :(

Poleg tega je tudi fajn da ostali ki to berejo vedo, da za sedaj se DNA profiliranje psov lahko uporabi samo kot orodje za določanje starševstva, tako ali drugače.


Ja sam bila na svim meni zanimljivim seminarima koji se obicno odrzavaju 2 dana ,ali su na njemackom jeziku pa ne znam ako kazes da ne razumijes njemacki kako ces ih pratiti ,ali oni pozivaju zaista strucnjake sa podrucja genetike ,veterine i ostalih podrucja ,ovisno o cemu je seminar.
Participacija je izmedu 150-300€ ,ne znam o cemu to ovisi ...da ne idemo puno off topic ako zelis mogu ti poslati link na kojem objavljuju datume i teme seminara koji se u klubu organiziraju .



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4663 : 06 Maj 2010, 17:53:01
Arieta glede na to, da se "tako zelo razumeš" v tale DNA in si obiskala toliko seminarjev, ne vem v čem je problem in zakaj ne razložiš tega še nam. Saj lahko lepo razložiš tako da bomo vsi razumeli ane. Če praviš da imaš tako zelo naštudirano genetiko in vse kar je s tem povezanega, potem moraš v nulo razumeti tele zadeve tudi če nisi biolog. Sploh če na podlagi tega izbiraš paritvene kombinacije ne???

Kolikor je meni znano je v Nemčiji za pridobitev vzrejnega dovoljenja zaenkrat še vedno obvezen samo test pogačic in ne DNA.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4664 : 06 Maj 2010, 20:50:58
Lepe male kepice :)

No pa še ena fotka enega naših sedaj že 3 in pol mesece starih mladičkov ;)



Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #4665 : 06 Maj 2010, 21:26:06
Gigosy - mali-a je ful srčkan-a  :-*

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #4666 : 07 Maj 2010, 07:56:56
Arieta glede na to, da se "tako zelo razumeš" v tale DNA in si obiskala toliko seminarjev, ne vem v čem je problem in zakaj ne razložiš tega še nam. Saj lahko lepo razložiš tako da bomo vsi razumeli ane. Če praviš da imaš tako zelo naštudirano genetiko in vse kar je s tem povezanega, potem moraš v nulo razumeti tele zadeve tudi če nisi biolog. Sploh če na podlagi tega izbiraš paritvene kombinacije ne???

Kolikor je meni znano je v Nemčiji za pridobitev vzrejnega dovoljenja zaenkrat še vedno obvezen samo test pogačic in ne DNA.

Gigosy ,nema potrebe za cinizmom ...seminari nisu besplatni kao ni vrijeme koje netko ulozi u svoje znanje .Ja nisam predavac da prenosim znanje drugima ,a linkove za seminare i klub sam stavila javno pa svatko moze procitati !
Ocito da ipak ne znas pravila uzgoja u SR Njemackoj jer nisam ja izmislila obvezan DNA test od ove kalendarske godine ,a svi uzorci ce se cuvati u za to predvidenom registru minimalno 10g ...sve to lijepo pise na tim linkovima pa procitaj .
Ja se ne moram praviti da razumijem genetiku -moji psi govore ,kao i moja legla .Bolesnih pasa u sve ove godine nemam sto odgovorno tvrdim ,kao ni pasa sa malformacijama osim varijacije na temu dlake i velicine sto je ok  .
 Kombinacije parnjaka izabirem na temelju nekoliko faktora ,a sa rezultatima sam jako zadovoljna pa cu tako i nastaviti "! ;D



iness

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #4667 : 07 Maj 2010, 08:19:15
No, kaj zdaj?! Kdo vse pride jutri na yorkijado?

Midva!
.
.
.
.
.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4668 : 07 Maj 2010, 09:07:40
Da malo povzamem za vse ki bi jih zanimalo pa mogoče še niso tolko v tem.

DNA vzorec se danes lahko uporablja za identifikacijo določenih dednih bolezni. Problem pri tem je, da je potrebno običajno za določeno pasmo poiskati kateri geni so krivi za določeno bolezen, in običajno tega ne moreš posplošiti na vse pasme - je pa vedno potrebno pri vsaki pasmi ugotoviti prisotnost genov ki so krivi za to bolezen. Se pravi potrebujejo vzorce tako bolanih kot zdravih predstavnikov določene pasme in iščejo kje na dna, na katerem kromosomu, na katerilo lokaciji, kateri gen ali več genov je krivih za določeno bolezen. skratka veliko dela. Za kitajskega golega psa sta na voljo trenutno dva DNA testa (obe za bolezni očesa), za yorkije treutno še ni nobenega testa na voljo.

V primeru da obstaja DNA test za določeno pasmo za določeno bolezen je običajno treba poslati vzorec ustne sluznice (s tako krtačko se pobere slina+celice iz ust) in potem v laboratoriju ki dela ta test pogledajo točno ta gen in ugotovijo ali ima pes dva normalna alela (dve zdravi različici), dva okvarjena (v tem priemru je pes bolan), ali enga zdravega in enega okvarjenega (v primeru recesivne bolezni je pes prenašalec). Recesivne bolezni pa so tiste, kjer je potrebno da ima pes obe kopiji alela/gena pokvarjenega.

Glede DNA profiliranja psa - edina uporabnost je v določanju starševstva. Eni laboratoriji ponujajo shranjevanje vzorca DNA do 10 let, recimo v primeru da je potrebno zaradi ne vem kakšnih razlogov ponoviti analizo. Večje uporabnosti od tega DNA profiliranje v naslednjih desetletjih sigurno nebo imelo - če se pa motim pa kapo dol pred znanstveniki :):):)

Dokler vzreditelj ne pari določene kombinacije ne more vedet, kakšne recesivne, prikrite bolezni se lahko prenašajo. Mnogo stvar je lahko dolgo časa, mnogo generacij prikrito in se pokaže šele ko parimo določeno kombinacijo staršev - ko parimo psa ki imata oba iste recesivne/prikrite napake. Zato je vrednsot vzreditelja, ki vzreja več desetletij tako velika, ker on pozna svoje linije v nulo. in z predpostavko da ne pari vedno samo strogo linijsko, ampak uporablja tudi pse popolnoma drugih linij - šele tako lahko vidi kaj se v določenih pseh dejansko skriva.

Tako da normalno se vsi trudimo da bi izbrali take kombinacije paritve, kjer se psa dopolnjujeta in ne podvajamo na napakah oz pomankljivostih enega psa. Se pravi če ima samica slabše zadnje kote, bomo izbrali samca ki ima super zadnje kote. Yorkija ki ima črno dlako, ne bomo parili z isto črno psico,...

Meni ni problem deliti znanja, ker edino na ta način se lahko tudi popolni začetniki kaj naučijo iz izkušenj drugih. Mi tudi ni problem priznati če se motim. In če se bo izkazalo da se motim glede DNA profiliranja in uporabnosti, bom to tudi priznala. Za sedaj pa nisem našla še nobene druge potrjene uporabnosti tega. Ker ko se dela DNA profil, laboratorij gleda določene markerje, 200-300 markerjev, ki so najbolj različni od osebka do osebka. Nekaj je univerzalnih markerjev, nekaj je unikatnih za določen laboratorij. Ampak na podlagi teh narkerjev ne moreš vedeti kaj se dejansko skriva v genih. Sedaj pa, če hočeš pariti dva podobna psa, greš pogledati DNA profil in izbereš dva ki sta si najbolj sorodna - čeprav še vedno ne razumem zakaj bi to sploh delala oz ali je sploh kakšna podlaga za to,... skratka naslednja dolga zgodba, se nebom tukaj spuščala v detajle :) predvidevam da si to mislila Arieta. sigurno se bom še pozanimala okoli tega, pa mislim da če imate seminarje v nemčiji na to temo, bom našla tudi kakšne angleške debate, literaturo, avtorje, seminarje.


Nadika

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4669 : 07 Maj 2010, 09:17:53
Arieta že nekaj časa spremljam tole debato in sem se morala registrirati, da povem svoje mnenje. To kar trdiš ti glede DNA testov je čista laž, zavajanje nevednih ljudi oz. tistih, ki se na te zadeve ne spoznajo.  Ko se oglasi nekdo, ki nekaj o tem ve, se izmažeš z izgovorom, da svojega visoko kvalitetnega znanja, v katerega si vložila veliko časa in denarja (naj omenim da so cene teh seminarjev 10 EUR in ne 150-300 EUR kot navajaš ti), ne boš posredovala drugim. Tako se seveda elegantno izogneš soočenju s tistimi, ki se na zadeve spoznajo. Če se take osebe ne bi pojavile, bi imela verjetno še ogromno za povedati in ti ne bi bil problem posredovati svojega visoko kvalitetnega znanja, ker bi ga  lahko prikrojila po svoje. Ampak žal si tokrat naletela na oviro.

Poleg tega, kljub temu, da se vedno delaš tako zelo pomembno in se že od začetka vzreje postavljaš na nivo najbolj priznanih vzrediteljev, to še zdaleč nisi. Tudi cene tvojih mladičev že od samega začetka tvoje vzreje, so primerljive s cenami  najbolj priznanih vzrediteljev, ki jim ne segaš niti do kolen.

Čeprav  vedno poudarjaš kako imaš svoje mladiče že vnaprej prodane in si celo najboljši vzreditelji  tako zelo prizadevajo dobiti psa iz tvoje vzreje, so tvoji oglasi na BOLHI tudi po pol leta in več. Na forumu se vedno pojaviš takrat ko imaš novo leglo in v upanju, da boš naletela zopet na nekega naivnega kupca, ki bo preplačal tvoje mladiče,  objavljaš slike mladičev, govoriš o strašni ljubezni do vzreje in psov itd….

No pa poglejmo kakšne rezultate daje tvoje visoko strokovno znanje dejansko. Tole psico prodajaš za ceno 1.500 EUR, pa vsi ki si jo boste ogledali sami presodite kakšnega izgleda je in koliko je dejansko vredna.



pa recimo tale samec, ki se je prodajal še kot mladič po ceni 2.000 EUR



Da ne omenim psice, ki sem jo videla osebno in ima zanesljivo vsaj 5 kg.

No pa naj ostali sami presodijo o realnosti tvojih cen in kvaliteti psov.

Seveda pričakujem, da boš zopet našla obilico izgovorov na post, zato že vnaprej povem, da se v nadaljnjo debato niti ne mislim spuščati, ker s človekom, ki si je tako zelo sposoben izmišljati vedno nove in nove laži, ne prideš do konca, zato je škoda mojega časa.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4670 : 07 Maj 2010, 09:48:14
Da malo povzamem za vse ki bi jih zanimalo pa mogoče še niso tolko v tem.

DNA vzorec se danes lahko uporablja za identifikacijo določenih dednih bolezni. Problem pri tem je, da je potrebno običajno za določeno pasmo poiskati kateri geni so krivi za določeno bolezen, in običajno tega ne moreš posplošiti na vse pasme - je pa vedno potrebno pri vsaki pasmi ugotoviti prisotnost genov ki so krivi za to bolezen. Se pravi potrebujejo vzorce tako bolanih kot zdravih predstavnikov določene pasme in iščejo kje na dna, na katerem kromosomu, na katerilo lokaciji, kateri gen ali več genov je krivih za določeno bolezen. skratka veliko dela. Za kitajskega golega psa sta na voljo trenutno dva DNA testa (obe za bolezni očesa), za yorkije treutno še ni nobenega testa na voljo.

V primeru da obstaja DNA test za določeno pasmo za določeno bolezen je običajno treba poslati vzorec ustne sluznice (s tako krtačko se pobere slina+celice iz ust) in potem v laboratoriju ki dela ta test pogledajo točno ta gen in ugotovijo ali ima pes dva normalna alela (dve zdravi različici), dva okvarjena (v tem priemru je pes bolan), ali enga zdravega in enega okvarjenega (v primeru recesivne bolezni je pes prenašalec). Recesivne bolezni pa so tiste, kjer je potrebno da ima pes obe kopiji alela/gena pokvarjenega.

Glede DNA profiliranja psa - edina uporabnost je v določanju starševstva. Eni laboratoriji ponujajo shranjevanje vzorca DNA do 10 let, recimo v primeru da je potrebno zaradi ne vem kakšnih razlogov ponoviti analizo. Večje uporabnosti od tega DNA profiliranje v naslednjih desetletjih sigurno nebo imelo - če se pa motim pa kapo dol pred znanstveniki :):):)

Dokler vzreditelj ne pari določene kombinacije ne more vedet, kakšne recesivne, prikrite bolezni se lahko prenašajo. Mnogo stvar je lahko dolgo časa, mnogo generacij prikrito in se pokaže šele ko parimo določeno kombinacijo staršev - ko parimo psa ki imata oba iste recesivne/prikrite napake. Zato je vrednsot vzreditelja, ki vzreja več desetletij tako velika, ker on pozna svoje linije v nulo. in z predpostavko da ne pari vedno samo strogo linijsko, ampak uporablja tudi pse popolnoma drugih linij - šele tako lahko vidi kaj se v določenih pseh dejansko skriva.

Tako da normalno se vsi trudimo da bi izbrali take kombinacije paritve, kjer se psa dopolnjujeta in ne podvajamo na napakah oz pomankljivostih enega psa. Se pravi če ima samica slabše zadnje kote, bomo izbrali samca ki ima super zadnje kote. Yorkija ki ima črno dlako, ne bomo parili z isto črno psico,...

Meni ni problem deliti znanja, ker edino na ta način se lahko tudi popolni začetniki kaj naučijo iz izkušenj drugih. Mi tudi ni problem priznati če se motim. In če se bo izkazalo da se motim glede DNA profiliranja in uporabnosti, bom to tudi priznala. Za sedaj pa nisem našla še nobene druge potrjene uporabnosti tega. Ker ko se dela DNA profil, laboratorij gleda določene markerje, 200-300 markerjev, ki so najbolj različni od osebka do osebka. Nekaj je univerzalnih markerjev, nekaj je unikatnih za določen laboratorij. Ampak na podlagi teh narkerjev ne moreš vedeti kaj se dejansko skriva v genih. Sedaj pa, če hočeš pariti dva podobna psa, greš pogledati DNA profil in izbereš dva ki sta si najbolj sorodna - čeprav še vedno ne razumem zakaj bi to sploh delala oz ali je sploh kakšna podlaga za to,... skratka naslednja dolga zgodba, se nebom tukaj spuščala v detajle :) predvidevam da si to mislila Arieta. sigurno se bom še pozanimala okoli tega, pa mislim da če imate seminarje v nemčiji na to temo, bom našla tudi kakšne angleške debate, literaturo, avtorje, seminarje.

Zelo lepo razloženo Boticelli.

Arieta, tebi pa se opravičujem za zmotno informacijo glede DNA testov v Nemčiji. Od 1. januarja 2010 so testi res potrebni za pridobitev vzrejnega dovoljenja. Glede ostalega sem istega mnenja kot Botticelli.


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #4671 : 07 Maj 2010, 10:23:29
Arieta že nekaj časa spremljam tole debato in sem se morala registrirati, da povem svoje mnenje. To kar trdiš ti glede DNA testov je čista laž, zavajanje nevednih ljudi oz. tistih, ki se na te zadeve ne spoznajo.  Ko se oglasi nekdo, ki nekaj o tem ve, se izmažeš z izgovorom, da svojega visoko kvalitetnega znanja, v katerega si vložila veliko časa in denarja (naj omenim da so cene teh seminarjev 10 EUR in ne 150-300 EUR kot navajaš ti), ne boš posredovala drugim. Tako se seveda elegantno izogneš soočenju s tistimi, ki se na zadeve spoznajo. Če se take osebe ne bi pojavile, bi imela verjetno še ogromno za povedati in ti ne bi bil problem posredovati svojega visoko kvalitetnega znanja, ker bi ga  lahko prikrojila po svoje. Ampak žal si tokrat naletela na oviro.

Poleg tega, kljub temu, da se vedno delaš tako zelo pomembno in se že od začetka vzreje postavljaš na nivo najbolj priznanih vzrediteljev, to še zdaleč nisi. Tudi cene tvojih mladičev že od samega začetka tvoje vzreje, so primerljive s cenami  najbolj priznanih vzrediteljev, ki jim ne segaš niti do kolen.

Čeprav  vedno poudarjaš kako imaš svoje mladiče že vnaprej prodane in si celo najboljši vzreditelji  tako zelo prizadevajo dobiti psa iz tvoje vzreje, so tvoji oglasi na BOLHI tudi po pol leta in več. Na forumu se vedno pojaviš takrat ko imaš novo leglo in v upanju, da boš naletela zopet na nekega naivnega kupca, ki bo preplačal tvoje mladiče,  objavljaš slike mladičev, govoriš o strašni ljubezni do vzreje in psov itd….

No pa poglejmo kakšne rezultate daje tvoje visoko strokovno znanje dejansko. Tole psico prodajaš za ceno 1.500 EUR, pa vsi ki si jo boste ogledali sami presodite kakšnega izgleda je in koliko je dejansko vredna.



pa recimo tale samec, ki se je prodajal še kot mladič po ceni 2.000 EUR



Da ne omenim psice, ki sem jo videla osebno in ima zanesljivo vsaj 5 kg.

No pa naj ostali sami presodijo o realnosti tvojih cen in kvaliteti psov.

Seveda pričakujem, da boš zopet našla obilico izgovorov na post, zato že vnaprej povem, da se v nadaljnjo debato niti ne mislim spuščati, ker s človekom, ki si je tako zelo sposoben izmišljati vedno nove in nove laži, ne prideš do konca, zato je škoda mojega časa.



Ovako ..prvo i osnovno iako nemam obicaj pricati sa osobama koje se ne predstave imenom i prezimenom na  ovaj nacin ...reci cu slijedece.
Ako Vi meni nadete seminar za 10E ,ja cu Vas jos pocastiti kavom  ;D
iako sam privatno poslala linkove na tematiku DNA i seminara u Njemackoj onima koje je isto zanimalo stavit cu link samo za seminare pa se molim raspitajte o cijenama!
http://www.kft-online.de/_rubric/index.php?rubric=Sonstige

Glede cijana pasa nemam se ja Vama sta opravdavati ...ja stojim iza svojih pasa ,a za cijenu od 1500€ zenkice ...inace ovo je ta zenka

ne vidim da je to puno  buduci su joj oba roditelja multi ch. ,oba imaju testove ,a   zenka  je promijenila mlijecne zube ,mi smo joj izvadili kod veterinara mlijecne zube koji nisu sami ispali u narkozi  ...sasvim je cijepljena za 2010 g ,istrenirana na hod na lajni ,higijenu u stanu ...velika 1,9kg ...vrlo skladne grade,patella je ok ,srce isto ....ledna linija je sasvim ravna ,super boje kakvu rijetko srecemo na izlozbama pasa i u biti se tu radi o izlozbenoj kvaliteti zenke koja je iskreno na prodaju samo zbog toga sto je nesto manje !!! Ali jos uvijek u standardu pasmine!
Pa sada da li je to puno ili malo novaca sami procjenite ...meni je obzirom na ulozeo malo ,a jasno da je kupcu puno ,a onima koji se u pasminu razumiju je ok....samo nije tajna da ja u velike uzgajivaccnice pse ne zelim prodati!
Na slici koju   ste vi postavili vidi se da je pas u razvpju i naravno da pas koji prode 3mj starosti pa do 6 raste i razvija se neproporcionalno !
Ista je stvar bila za drugog psa koji odavno zivi u novom domu ali vidim vi cuvate fotke mojih pasa ;)...a ciji je otac bio Multi ch.Hunderwood Obsession ...i toga psa sam prodavala sa svim kao i ovu zenkicu sada u dobi od 6-7mj starosti ...pa jasno da je cijena visa nego sto je cijena steneta od 2mj !!!!
Ja nikada nisam rekla da su moji psi savrseni ..jer savrseno nepostoji ....ali kucni ljubimci koje sam ja prodala su zdravi psi i neki jesu prerasli standard ,ali ne znam koji to moj pas tezi 5kg !?
Osim ako je predebeo sto nema veze sa mnom !
Ako znate za takvog psa pa kazite ...ili jos bolje zasto mi vlasnik psa ne kaze da je nezadovoljan??? Barem sam ja susretljiv uzgajivac i ako sam pogrijesila u procjeni konacne velicine vracam novac ,kao i sto nedaj Boze ako je pas bolestan ja snisim troskove lijecenja!
Nije tajna da se ja svim sredstvima borim protiv kvazi uzgajivaca i preprodavaca ..pa ako zelite nastaviti raspravu nemam nista protiv ali samo ako se imenom i prezimenom predtsvite da znam sa kime komuniciram!!! :-\ ::) ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4672 : 10 Maj 2010, 12:57:07
Vidim da ste se meli fajn na yorkijadi :)

Marjetka...kako je kaj Tarina polsestrica? Me firbec matra kak velika je zrasla.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4673 : 10 Maj 2010, 13:07:16
Kake so pa cene slovenskih jorkijev?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4674 : 10 Maj 2010, 13:11:41
Cene so med 1000€ in 1300€ če prav vem - problem sploh ni cena. ker ne moreš gledati vseh vzrediteljev. problem je da imajo enako ceno rodovniški, kjer se dejansko zbira kombinacija, se parijo psi premišljeno in ne za prvim voglom, ter ki imajo zdravstvene teste in kjer vzreditelj dejansko dela na izboljšanju pasme.
 In isto ceno ima vsak vzreditelj, ki spari dva yorkija z vzrejnim, in kombinacije staršev z dobrima ali pravdobrim vzrejnim... in še to samo s svojim samcem oz tistim pri sosedu :)



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4675 : 10 Maj 2010, 20:32:15
V kupoprodajni pogodbi ki mi jo je Tina izročila ko mi je pripeljala psa, mi pisno in ustno zagarentirala , da  v pogodbi piše, da je  garancija na dedne bolezni ,v primeru tega krije stroške vzreditelj.V pogodbi ne piše ničesar  da bi bila  garancija na dedne bolezni ,niti sledu o tem.Pogodba je sestavljena čisto  na splošno ,vzreditelj nima nobene odgovornosti do mene niti jaz do njega in to je vse.
Bocitel prosim da potrdiš moje besede ,ker sem ti poslala prevod pogodbe.

Nostardamus z nepravilnim ugrizom ki naj bi bil lordyev bratec ,je  popolnoma iz drugega legla in je 4 tedne mlajši,Lordy je rojen 7.11.2008.

Glede nato kar mi piše v pogodbi ,šele zdaj vem, zakaj se je tako hladno vzrediteljica odzvala .

Z Lordyem sem bila tudi pri dr Zorkotu in je istega mnenja kot Matko.

Lordy ima dedno Medjonalno Luksacijo Patello ,operacija je zaradi tega potrebna ker ima na obeh pogačicah popolnoma plitek žleb in pogačica kar naprej drsi ven iz sklepa,.Operiran bo 13.5.10
L.p



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4676 : 10 Maj 2010, 21:20:26
Saj je vsem jasno, da te je Tinka nategnila in ti lagala. Za dobiček, ne za to ker ima tako rada prijatelje in jim dela usluge iz čistga veselja. Pa zato da pomaga kakšni znanki iz Češke, da bo ta lahko še naprej vzrejala bolane pse. Upam, da bo tole prebral še kdo in se odločil za nakup pri pravem vzreditelju ne pa od nekoga, ki na črno uvaža pse iz Češke. Matoša ima vsaj dejavnost prijavljeno. Ona bi pa te pse še celo vzrejala naprej in spravila na svet cel kup revežev. Mene bi bilo sram.

Neli, držim pesti za Lordya, Matkotu pa res lahko zaupaš.

Še vedno pa ne razumem zakaj jo nekateri zagovarjate, to so primeri, ki jih ljudje, ki kupujejo psa, morajo izvedeti in da od Tine ne bo nihč več kupil psa. Najbrž je sicer kaj takega utopično pričakovat, dokler bodo vsi gledali samo na ceno kot da kupujejo čevlje za eno sezono.

Aja,  pa na nobeno od mojih vprašanj nisem dobila odgovora, čeprav ste se nekatere zelo razburile pri zagovarjanju Tine. Zanimvo.



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #4677 : 11 Maj 2010, 23:33:01
Katera vprašanja Sašenka?...glede tistega glede nepreverjene vzreje iz češke...če pogledaš par postov nazaj vidiš, da je pes bil kupljen pri vzrediteljici, ki naj bi bila oh in ah v svetu razstav:)..na to se je navezoval tudi moj stavek, da tudi cena ni odraz kvalitete:)..botticelli SUPER je bilo:) kje si bila ti?:)....Nelly je Tarina polsestrica?...prekrasna je!:) lep karakter in popolna glavica ...upam, da najdem mami podoben tip psa:D



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4678 : 12 Maj 2010, 08:26:31
Katera vprašanja Sašenka?...glede tistega glede nepreverjene vzreje iz češke...če pogledaš par postov nazaj vidiš, da je pes bil kupljen pri vzrediteljici, ki naj bi bila oh in ah v svetu razstav:)..na to se je navezoval tudi moj stavek, da tudi cena ni odraz kvalitete:)..botticelli SUPER je bilo:) kje si bila ti?:)....Nelly je Tarina polsestrica?...prekrasna je!:) lep karakter in popolna glavica ...upam, da najdem mami podoben tip psa:D

Joj Lonyka saj to ni vse, da je vzrediteljica oh in ah v svetu razstav!!!!!!!!!!! Vprašajmo se raje kakšne teste imajo njeni psi opravljene, ker se tiče zdravstvenega vidika je samo in edino to pomembno, ne pa koliko ima pokalov na policah.
Ko pa toliko povdarjaš ceno je pa kot vidiš v tem primeru cena bila odraz kvalitete.  Misliš da bi ta vzrediteljica prodala mladiča za 500 EUR, če bi bil ok  8)  Zdrava logika ti lahko pove, da s tem mladičem nekaj ne bo vredu.


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4679 : 12 Maj 2010, 08:30:45
Petval, pojma imam toliko kolikor sem tukaj prebrala. In iz tukaj napisanega je evidentno, da Tinka na veliko uvaža yorkije iz sumljivih psarn.

Če vam ni bilo všeč kar ste videle pri Aleni, zakaj ste potem sploh vzeli psa od tam. Da bi pomagali?
Komu Tinka pomaga do psa z oglasom na Bolhi? Prijateljem, kolegom, znancem. Ne, preprodaja pse za 600 in 700 Eur. Če bi bili vsi psi za prijatelje potem oglasi na bolhi ne bi bili potrebni, a ne?

In ja, točno tako preprodaja pse Matoša samo v večjih količinah. On tudi trdi, da so psi krasni, zdravi in še rodovnik zrihta če želiš.

In zakaj je sploh potrebno se njej ukvarjati z uvozom psov, ne mi rečt da tako blazno uživa, ko kupuje pse na Češkem in jih tukaj prodaja. Ne mi rečt, da nima nič od tega in da je samo tako zelo krasen človek, ki iz čiste dobrote laufa gor in dol in za neznane ljudi išče poceni yorkije na lastne stroške. Ma daj no, mene bi bilo sram.

Zakaj vsi iščete samo poceni psa? Tinka prodaja samičke za 700 eur, meni to ni poceni za psa iz sumljive vzreje. A je težko prišparati še 200 pa kupiti psa iz preverjene kvalitetne vzreje brez posrednikov. Saj kupujete živo bitje no.

Ne potrebujemo društva za informranje, živimo v informacijski dobi in ni lažjega kakor usest se za računalnik in si prebrat zadeve, ki te zanimajo. Dandanes pa
res ni težko priti do pravih informacij, če znaš brati seveda.

Sicer pa same veste kaj delate tako kot veste, da podpirate masovno proizvodnjo mladičev in škodite psom. Mogoče bi imela Alena kakšno leglo manj v takih razmerah, če ne bi imela pomoči.

Ja pa vedno in povsod bom obsojala tak način preprodajanja psov in imam vso
pravico do tega. Zakaj pa Tinka ne začne vzrejati tako kotje treba, potem naj pa lepe in krasne zdrave mladiče poceni prodaja prijateljem, če tako rada pomaga in  jo je sama dobrota in ji ne gre za zaslužek?

Lahko jih pa še nekaj dodam, ker me res zanima?

Ali Tinka uvaža pse legalno z vsemi papirji?
Zakaj uvaža pse, ki bi morali biti pri mami vsaj še en mesec (nekaj strani nazaj so podatki o tem kako mladega psa je uvozila in prodala)? Najbrž v korist prijateljem, ki jih išče preko bolhe?
Zakaj uvaža necepljene pse (pri tej starosti ne morejo biti cepljeni)?
Ali plača davek od dobička?
Ali ima prijavljeno dejavnost?
Zakaj je Neli lagala, da je v pogodbi tudi "garancija" na dedne bolezni?
Zakaj je Neli lagala, da lahko psa vzreja in razstavlja, če je vedela da se pes prodaja kot hišni ljubljenček in da ni primeren za vzrejo?
Zakaj sama ne vzreja in daje pse zastonj prijateljem?
A se vam zdi 700 EUR poceni za psa s katerim imaš potem še 3x toliko veterinarskih stroškov?
Zakaj se Tinka, kljub vsej svoji prijaznosti kar naenkrat ne pogovarja več z Neli in zakaj je čudežno postala tako nesramna?

Upam, da ve da je na teh straneh zapisanih ogromno podatkov, ki bi zadoščali za prijavo tako davčni kot VURSU.