Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1728513

taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #4680 : 12 Maj 2010, 19:23:37
NELLY- jutri bomo držali pesti in tačke, da bo Lordy operacijo čim bolje prestal


lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #4681 : 13 Maj 2010, 19:10:25
Joj Lonyka saj to ni vse, da je vzrediteljica oh in ah v svetu razstav!!!!!!!!!!! Vprašajmo se raje kakšne teste imajo njeni psi opravljene, ker se tiče zdravstvenega vidika je samo in edino to pomembno, ne pa koliko ima pokalov na policah.
Ko pa toliko povdarjaš ceno je pa kot vidiš v tem primeru cena bila odraz kvalitete.  Misliš da bi ta vzrediteljica prodala mladiča za 500 EUR, če bi bil ok  8)  Zdrava logika ti lahko pove, da s tem mladičem nekaj ne bo vredu.


Jaaa sej pa vem Klara...samo ni to žalostno, da je kao en ful dobro ocenjen drugi pa ima to dedno bolezen pač meni to ni dobra vzrediteljica, da producira takšne pse...mah kakorkoli jaz se več nebom vtikovala v te vaše zadeve...tud pametne se nebom delala jaz vsakemu povem svoje mnenje glede tega kaj rodovnik pomeni vsak pa ima svoje možgane in se sam odloči kaj bo kupil.

Lp



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4682 : 14 Maj 2010, 09:50:17
Neli kako ste, je Lordy uredu prestal operacijo?

Predvidevam, da te je Tina že kontaktirala in jo vsaj malo skrbi za psa, ki ga je preprodala, a ne?



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4683 : 14 Maj 2010, 17:18:21
Joj daj Sašenka ne seri več po forumu zdaj pa te imam pol kufer!!!!!!! Kot da te skrbi za Lordyja ja, napišeš to samo da lahko tvojo pametno opazko zraven pristaviš, no comment!!!!!!!
Mislim da nimaš v življenju kaj za počet kot da širiš negativno energijo!!!!!!!
Ko pa si rabila kaj iz Češke pa je bila vredu ne????? p!"%a ej res si biser kapo dol!!!!!!!!!!

Poišči si kaj drugega v življenju za počet ne pa da prodajaš tukaj muda za bubrege!!!!!!!!!!!!!



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4684 : 14 Maj 2010, 18:56:46
1. Na forumu lahko napisem svoje mnenje, zaenkrat imam to možnost in niste vi pristojni za odlocanje ali bom jaz kaj napisala ali ne.

2. Jaz iz Češke nisem rabila nič, pa tudi če bi, to ne pomeni da se moram potem strinjati z vsem kar rečete ali napišete.

3. S čim se ali se bom ukvarjala v življenju ni tvoja stvar.

4. Me veseli, da tebe in Tino tako skrbi kako je z Lordyem.

5. Ne vem zakaj je potrebna taka nesramnost in agresivnost.  Se bojiš, da imam prav mogoče?

7. Še vedno pa nisem dobila odgovorov na svoja vprašanja. Če je to kar dela Tina prav in jo podpiraš potem najbrž lahko brez problema   odgovoriš na vprašanja ali pač ne?



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4685 : 14 Maj 2010, 19:13:48
Imam v življenju bol pametne stvari za počet kot se z takimi ljudmi ukvarjati in odgovarjati na tvoja vprašanja....haloooo....misli m da nisi nobena sodnica da postavljaš vprašanja in sodiš....in jaz nisem tebi dolžna na nič odgovarjati.....
Lepo se imej, pa misli pozitivno.....to pomaga če te kaj muči....
papa



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4686 : 14 Maj 2010, 21:46:48
Ni problema, si s svojim izpadom skoraj na vse odgovorila. Brez veze, da se še bolj zapletaš. Sploh ne vem zakaj se toliko obremenjuješ z mano? Kakšen odgovor pa lahko poskusim dobiti tudi kje drugje, ker ravno nimam nič bolj pametnega za počet. Mogoče tako uvažanje premladih, necepljenih, bolnih mladičev, zaslužek na črno in namerno zavajanje kupcev še koga zanima.

Kako hitro človek pokaže svoj pravi obraz ko mu kaj ne paše, a ne?










petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4687 : 14 Maj 2010, 22:27:55
 ;D



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #4688 : 15 Maj 2010, 08:29:54
Lep pozdrav še v tej temi!  ;D

Imam eno kolegico iz Španije, ki planira še enega yorkija.. Poslala mi je link psarne, kjer so na slikah kužki izgledali fenomenalno,
sem pa brala vaše prejšnje poste in lastnica psarne je Alena pa še ena gospa se zraven podpisuje, ki bi pa naj tudi imela svojo psarno
oz. svoje mladiče, ki jih prodaja za 1300 eur.
Moja kolegica je navdušena nad slikami tistih samičk, ampak očitno bo boljše, da se obrne na drugo psarno..  :-\

Tistega nesrečnega kužka, ki ima luxacijo patelle - so kupili od Alene?

LP, hvala za pomoč :)



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4689 : 15 Maj 2010, 11:23:46
PROSIM IZOGIBAJTE SE TE PSARNE,MENI SO PRODALI BOLANEGA PSA ,POT PRETVEZO DA JE PREVELIK,DA JE ZARADI TEGA TAKA CENA.IMA NA OBEH  NOGICAH LUKSACIJO PATELLO ,ENO SMO PRET 2 DNEVAM OPERIRAL PRI DR MATKOTU,BILO JE ZELO HUDO ZDAJ JE ŽE BOLJE.

ALENI NI POPLNOMA NIČ MAR ZA SVOJE PSE  TUDI ZA MOJEGA NE.

NJEGOV OČKA JE ROCK  END ROLL,MAMICA PA QUALITY SHOW

http://www.mojalbum.com/lejdi/slike-april-2010/foto/17789565#17789565



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #4690 : 15 Maj 2010, 12:14:25
Grozno!

Dobro, da sem pogledala to temo..  :( ???

Vso srečo s psom! Upamo na najboljše!

Sem že sporočila v Španijo, da se naj izogibajo..  :-\

In to bi naj bila najboljša psarna? Pod kakimi kriteriji?  >:( :-X



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #4691 : 15 Maj 2010, 17:20:19
Grozno!

Dobro, da sem pogledala to temo..  :( ???

Vso srečo s psom! Upamo na najboljše!

Sem že sporočila v Španijo, da se naj izogibajo..  :-\

In to bi naj bila najboljša psarna? Pod kakimi kriteriji?  >:( :-X

Najbolji su kao psetara za 2009g po kriteriju posjecenosti izlozbi i rezultatima postignutima na izlozbama !
To je dakle bodovanje po sistemu osvojenih titula ,ne zdravlja pasa ili prodanih kucnih ljubimaca ....



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #4692 : 15 Maj 2010, 19:31:26
Pa da... na žalost je veliko takih vzrediteljev, ko imajo pse samo za razstave, drugače pa ali niso zdravi,
imajo jih samo za okras...  :-X >:(

To je slaba stran razstav..  :-\

Mi mogoče lahko priporočate kakega mladička?

Obljubila sem, da bom pomagala iskat - torej kolegica išče psičko, doma že ima 3 yorkije pa želi si še enega.  ;D
 

lp



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4693 : 15 Maj 2010, 22:44:50
Najbolji su kao psetara za 2009g po kriteriju posjecenosti izlozbi i rezultatima postignutima na izlozbama !
To je dakle bodovanje po sistemu osvojenih titula ,ne zdravlja pasa ili prodanih kucnih ljubimaca ....

.... pa ne smemo pozabiti, da Alena ogrooooooooomno razstavlja, saj je stalno na razstavah, ne vem če je sploh kakšen vikend da ni s svojimi psi na razstavi. Pogosto s hčerko obe razstavljata in se tako za isti vikend udeležita dveh različnih razstav. Tako da ti pokali in razstavni rezultati so zelo relativni. Če nekdo tako ogromno razstavlja ima tudi ogromno rezultatov in se na ta način lahko prebije na sam vrh lestvice, kar pa še ne pomeni da ima dejansko najboljše pse. Pa ne pozabimo, da gre tu samo za pse, ki jih razstavlja in ne vse njene pse.



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4694 : 15 Maj 2010, 23:17:20
Sem malo pobrskala in Tina in spletno stran kjer so tudi fotografije (stran je javna, da ne bodo nekateri spet v  luft skakali) in tam so fotografije od kjer Tina vozi yorkije. Miljon yorkijev, odraslih in mladičev, prosto spuščenih in vsi pomešani.  V taki "psarni" sploh ne moreš vedeti kdo je od koga mladič in tudi slučajno ne moreš imeti kontrole nad vzrejo. Skratka na slikah izgleda grozno in vidiš da se mladiče producira na veliko izključno za denar in ostalo ni pomembno. Sicer je pa tudi Petval napisala, da ji ni bilo všeč kar je videla, čeprav še vedno zagovarja tako vzrejo, ker je po moje veliko mladičev od tam poceni. Meni na misel ne pade, da bi pri taki vzrediteljici kupila psa ali pa, da bi ji pomagala mladiče prodajat. Bogi psi. Se sploh ne čudim, če od tam dobiš bolanega psa.




arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #4695 : 16 Maj 2010, 07:16:06
Sem malo pobrskala in Tina in spletno stran kjer so tudi fotografije (stran je javna, da ne bodo nekateri spet v  luft skakali) in tam so fotografije od kjer Tina vozi yorkije. Miljon yorkijev, odraslih in mladičev, prosto spuščenih in vsi pomešani.  V taki "psarni" sploh ne moreš vedeti kdo je od koga mladič in tudi slučajno ne moreš imeti kontrole nad vzrejo. Skratka na slikah izgleda grozno in vidiš da se mladiče producira na veliko izključno za denar in ostalo ni pomembno. Sicer je pa tudi Petval napisala, da ji ni bilo všeč kar je videla, čeprav še vedno zagovarja tako vzrejo, ker je po moje veliko mladičev od tam poceni. Meni na misel ne pade, da bi pri taki vzrediteljici kupila psa ali pa, da bi ji pomagala mladiče prodajat. Bogi psi. Se sploh ne čudim, če od tam dobiš bolanega psa.



Koliko ja znam u Ceskoj isto kao i kod nas postoji voditelj uzgoja koji obilazi i pregledava leglo ,ali ne moze on na pogled utvrditi jesu li zaista roditelji tih beba psi koje je uzgajivac napisao ,no ako psi ( roditelji ) nemaju test DNA nema sanse da kasnije kupac koji eventualno sumnja da njegovo stene nije potomak ta dva psa koja pisu u rodovniku dozna istinu . I to je nazalost tako u velikim psetarama sa vrlo velikim brojem pasa .
Mozete ici na povjerenje i kupiti psa ili ne kupiti ,ali garancije nema!
Po meni ako covjek ne radi te testove jer u njegovoj zemlji nisu obvezni MORA dati pisanu garanciju na moguce genetske bolesti ,pa ako se osoba odluci kod njega kupiti psa i nedaj Boze se desi da pas ima toliko visok stupanj patelle da mora na operaciju onda uzgajivac ili placa punu cijenu lijecenja ili dio troskova lijecenja o cemu se prethodno dogovori sa kupcem psa  ,a sto ovisi i o cijeni koju je trazio za toga psa.
Jer ako je psa prodao skupo ,a pas oboli po meni je logicno da mora u cjelosti platiti lijecenje ,a ako je psa prodao ispod trzisne cijene onda je ili znao da sa psom nesto nije ok i nije rekao novim vlasnicima -onda isto mora platiti lijecenje ,ali ako nije znao da je pas bolestan u dobi u kojoj ga je prodao za malu cijenu onda bar neka plati dio troskova vrlo skupog lijecenja.
Osobno volim izlozbe i izlazem koliko mi to vrijeme dozvoljava uz posao ,pse ,bebe i ostale obveze ,ali meni titule nisu mjerilo kvalitete nekog psa .
Pa lako odem pariti sa muzjakom koji je mladi ch. ili nema jos titula i to me ne muci ako je pas vrhunske kvalitete ,i ako osobno vjerujem u njega kao predstavnika pasmine.
Isto kao sto ne odem pariti sa psom koji je mozda pobijedio na svjetskoj izlozbi ali ne vjerujem u njegovu kvalitetu i ne svida mi se kako se krece iili nesto drugo!
Nazalost mnogi uzgajivaci se bas povedu za tim da je pas pun titula i jos ako je svjetski sampion polude i masovno odu pariti sa tim psom ,a da nitko za testove patelle sto je osnovno i ne pita !



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4696 : 16 Maj 2010, 08:53:01
Citiraj

Osobno volim izlozbe i izlazem koliko mi to vrijeme dozvoljava uz posao ,pse ,bebe i ostale obveze ,ali meni titule nisu mjerilo kvalitete nekog psa .
Pa lako odem pariti sa muzjakom koji je mladi ch. ili nema jos titula i to me ne muci ako je pas vrhunske kvalitete ,i ako osobno vjerujem u njega kao predstavnika pasmine.
Isto kao sto ne odem pariti sa psom koji je mozda pobijedio na svjetskoj izlozbi ali ne vjerujem u njegovu kvalitetu i ne svida mi se kako se krece iili nesto drugo!
Nazalost mnogi uzgajivaci se bas povedu za tim da je pas pun titula i jos ako je svjetski sampion polude i masovno odu pariti sa tim psom ,a da nitko za testove patelle sto je osnovno i ne pita !

Se popolnoma strinjam s tabo Latica. Samo pokali in nazivi nikoli ne smejo biti razlog, da se nekdo odloči za parjenje s psom. Predvsem je pomembna prava kombinacija :)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4698 : 18 Maj 2010, 10:59:23
Lahko jih pa še nekaj dodam, ker me res zanima?

Ali Tinka uvaža pse legalno z vsemi papirji?
Zakaj uvaža pse, ki bi morali biti pri mami vsaj še en mesec (nekaj strani nazaj so podatki o tem kako mladega psa je uvozila in prodala)? Najbrž v korist prijateljem, ki jih išče preko bolhe?
Zakaj uvaža necepljene pse (pri tej starosti ne morejo biti cepljeni)?
Ali plača davek od dobička?
Ali ima prijavljeno dejavnost?
Zakaj je Neli lagala, da je v pogodbi tudi "garancija" na dedne bolezni?
Zakaj je Neli lagala, da lahko psa vzreja in razstavlja, če je vedela da se pes prodaja kot hišni ljubljenček in da ni primeren za vzrejo?
Zakaj sama ne vzreja in daje pse zastonj prijateljem?
A se vam zdi 700 EUR poceni za psa s katerim imaš potem še 3x toliko veterinarskih stroškov?
Zakaj se Tinka, kljub vsej svoji prijaznosti kar naenkrat ne pogovarja več z Neli in zakaj je čudežno postala tako nesramna?

Upam, da ve da je na teh straneh zapisanih ogromno podatkov, ki bi zadoščali za prijavo tako davčni kot VURSU.



V bistvu je tole začelo strašno zanimati tudi mene, ja...


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4699 : 19 Maj 2010, 08:30:49
Jah, tukaj očitno ne bomo izvedeli. Imam pa očitno več kot prav glede na odziv vpletenih. In vse tiho je bilo...

Če bi se motila in bilo tako uvažanje kvazi yorkijev tako super potem bi vpleteni to na vse možne načine tukaj razlagali. Ker pa imam prav sem bila prvo napadena sedaj pa so se skrili. Najbrž spet kakšnega bolanega yorkija prevažajo in podpirajo češko industrijo.

No ja, bomo našli drugo pot...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4700 : 19 Maj 2010, 08:57:50
Z moje strani je bilo že vse napisano in se ne mislim ponavljati.

Sašenka...jaz bi na tvojem mestu obrnila nekaj te energije da se ustavi preprodajalce na veliko. Ker očitno imaš čas za te zadeve. Glede Tinke pa ti vsekakor priporočam da jo pokličeš in jo osebno vprašaš kar te zanima.

Sicer pa ravnokar berem na sosednjem forumu spet eno ljubiteljsko leglo domačih yorkijev z žalostnim izidom, mamica umrla, sedaj pa nimajo pojma kaj bi z ta malimi. Se res vprašam zakaj se taki folk odloči imeti leglo...


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4701 : 19 Maj 2010, 09:23:26
Ja Botticelli to se tudi jaz sprašujem in sicer, ko sem brala stare poste tega uporabnika, sem ugotovila, da jim je že prejšnja psička poginila pri kotitvi. Predvidevam da parijo kakšne mini psičke, ki sploh niso primerne za vzrejo. Pa seveda o kakšnem rodovniku itak ni nobene sledi, ker je uporabnik pred časom zapisal, da je psička "rodovniška", ampak brez papirjev  :) ker da oni ne rabijo rodovnika, saj nimajo psa za lutko na razstavah  :)

Citat:
"Mi imamo psičko, ime ji je Nickey, ki je rodovniška, nima pa vzrejnih dokumentov. Ko smo jo kupovali, smo videli mamo in očeta, tako, da ni bilo skrbi kakšna bo ko odraste. Sedaj bo dopolnila dve leti in je čisto taka kot vsi pravi yorkiji. Edino ušes ji ne strižemo, ker nam je takšna bolj všeč. Ima pa redne veterinarske preglede, tako bo v kratkem odšla na čiščenje ušes in zobnega kamna.
Ko smo jo kupovali, nas je zanimalo samo čistokrvnost pasme ne pa tudi dokumenti, ker smo jo kupili za sebe in ne za lutko na raznih razstavah."


Seveda imajo doma tudi nerodovniškega samčka, kar je to fino in priročno, saj lahko parijo kar v domačem fotelju.


No in sedaj je psička poginila oni pa nimajo pojma (verjetno tudi ne volje) o tem kako obdržati mladiče pri življenju. Žalostno res!!!!


lilly3

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4702 : 19 Maj 2010, 09:34:09
A lahko napišete, na katerem forumu ste brale tole o yorkici, ki je umrla....????



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4703 : 19 Maj 2010, 09:36:43
A lahko napišete, na katerem forumu ste brale tole o yorkici, ki je umrla....????

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,30953.2610.html



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4704 : 19 Maj 2010, 10:04:04
Saj pravim, delat bi se moralo na tem da se folk izobrežuje kaj je prav in kaj ne,da bo čim manj zavedenih kupcev. In da se folk končno zave da pes je za 10-15 let in bi moral biti najmanjši vložek dvigniti rit iz kavča in se odpraviti za en dan na izlet. Ker tudi sama pomagam priajteljem iz Madžarske pri prodaji njihovih kužkov - vendar nikoli ne vozim jaz psov, ker delujem izključno kot oseba ki prevaja informacije, in napišem oglas v slovenščini za njih. Žal pa velikokrat ugotovim da večini ljudi se ne ljubi peljati niti 2-3 urce da bi šli psa sploh pogledati. No seveda so izjeme in kar jaz probam vedno je to, da ljudem razložim zakaj je sploh pomembno iti tja in videti in spoznat vzreditelja ter da je opcija vedno rečti hvala ne bomo kupili. Je bil tudi en slučaj ko je bil kuža prodan kot razstvani/vzrejni, mladiček, pa se je žal izkazala ena mala napaka zaradi katere seveda pošten človek nebi vzrejal dalje (naj samo omenim, da verjetno veliko ljudi pa sploh ne ve da imajo njihovi kužki to napako, in vzrejajo), in v tem primeru je bil dogovor da se vrne del kupnine in je bil pes potem plačan po ceni hišnega ljubljenčka. Tako da so pošteni vzreditelji, na nas pa je da jih najdemo :) In da delamo na tem da ljudje ratajo čim bolj osveščeni in razumejo zakaj je pomembno osebno iti do vzreditelja.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4705 : 19 Maj 2010, 10:46:40
V bistvu niti ni samo to, da ne vejo, kako z mladiči, s katerimi so očitno mislili zaslužit. Zdaj bi jih v bistvu celo podturili nekomu drugemu. Dvomim, da ne proti plačilu celo...


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4706 : 19 Maj 2010, 11:06:01
V bistvu niti ni samo to, da ne vejo, kako z mladiči, s katerimi so očitno mislili zaslužit. Zdaj bi jih v bistvu celo podturili nekomu drugemu. Dvomim, da ne proti plačilu celo...

Ja normaaaaaaaalno Yo kaj pa misliš da jih bodo dali zastonj, v čem bi bil pa potem sploh smisel,  že tako so ostali brez psice in sedaj do nadaljnjega ne bodo imeli novih mladičev, pa še ubogi samec bo na suhem v prihodnje, tako da bo verjetno treba hitro k sosedu po nakup nove NERODOVNIŠKE psičke in spet imeti mladiče v upanju, da tokrat pa psica le preživi.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4707 : 19 Maj 2010, 11:16:35
Saj pravim, delat bi se moralo na tem da se folk izobrežuje kaj je prav in kaj ne,da bo čim manj zavedenih kupcev. In da se folk končno zave da pes je za 10-15 let in bi moral biti najmanjši vložek dvigniti rit iz kavča in se odpraviti za en dan na izlet. Ker tudi sama pomagam priajteljem iz Madžarske pri prodaji njihovih kužkov - vendar nikoli ne vozim jaz psov, ker delujem izključno kot oseba ki prevaja informacije, in napišem oglas v slovenščini za njih. Žal pa velikokrat ugotovim da večini ljudi se ne ljubi peljati niti 2-3 urce da bi šli psa sploh pogledati. No seveda so izjeme in kar jaz probam vedno je to, da ljudem razložim zakaj je sploh pomembno iti tja in videti in spoznat vzreditelja ter da je opcija vedno rečti hvala ne bomo kupili. Je bil tudi en slučaj ko je bil kuža prodan kot razstvani/vzrejni, mladiček, pa se je žal izkazala ena mala napaka zaradi katere seveda pošten človek nebi vzrejal dalje (naj samo omenim, da verjetno veliko ljudi pa sploh ne ve da imajo njihovi kužki to napako, in vzrejajo), in v tem primeru je bil dogovor da se vrne del kupnine in je bil pes potem plačan po ceni hišnega ljubljenčka. Tako da so pošteni vzreditelji, na nas pa je da jih najdemo :) In da delamo na tem da ljudje ratajo čim bolj osveščeni in razumejo zakaj je pomembno osebno iti do vzreditelja.

Botticelli saj to vsi vemo (vsaj upam :)) No pa pojasnimo še enkrat, če kdo še ne ve :)

Botticelli pomaga prodati mladiče vzrediteljici, ki jo obe osebno dobro poznava, veva da je poštena in odgovorna ter da bo v primeru kakršnihkoli težav prevzela vso odgovornost nase, ne pa da jo bo prelagala na drugega. Ima kvalitetne pse in kvalitetno vzrejo.
Edini razlog, da je Botticelli tu posrednik pa je jezik, ker pač ta vzreditelica ne govori drugega jezika kot madžarščino.
V bistu sem za to poznanstvo "kriva" jaz, ko sem se pred leti zaljubila v sliko prelepega samca in sem ga hotela od nje kupiti. Edina ovira je bil jezik, zato sem prosila Botticelli, če bi šla z menoj k vzrediteljici kot prevajalka. No in če bi me ona zavrnila, bi bila jaz danes verjetno brez prelepega Speedija :)

To je pa tudi EDINA psarna kateri Botticelli pomaga pri prodaji, temelj pa je zaupanje.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4708 : 19 Maj 2010, 11:31:20
Ja normaaaaaaaalno Yo kaj pa misliš da jih bodo dali zastonj, v čem bi bil pa potem sploh smisel,  že tako so ostali brez psice in sedaj do nadaljnjega ne bodo imeli novih mladičev, pa še ubogi samec bo na suhem v prihodnje, tako da bo verjetno treba hitro k sosedu po nakup nove NERODOVNIŠKE psičke in spet imeti mladiče v upanju, da tokrat pa psica le preživi.



Mogoče ju bi pa jaz vzela. Ker sem ravno vajena dudarjev. Bom vstajala na 2 uri, pa dopust porabila zanju, pa ju masirala in negovala, jima kuhala in ju razvajala. Ko bosta stara ene 8 tednov, ju pa vrnem vestnim odgovornim vzrediteljem, da ju bodo lahko začeli oglaševat na bolhi. A bi to bila sprejemljiva rešitev?


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4709 : 19 Maj 2010, 11:33:41
No jaz sem prepričana, da so točno nekaj takega tudi dejansko imeli v mislih Yo!