Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1717528

nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4860 : 01 December 2010, 15:04:09
Kje ste pa izvedla za pse ,ki naj bi bil pri 4 mesecih operiran za luksacijo patello ,ali prek bolhe ?



lumada1

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4861 : 01 December 2010, 20:21:09
hvala vsem za odgovore. Ker sama ne vem nič o teh stvareh sem se raje prej prepričala - in tudi ste me prepričali. Raje bomo stvari še bolj raziskali in kupili kvalitetnega psa yorkija. Ja oglas je bil na bolhi in sem poklicala in mi je gospa povedala to kar sem že v prejšnem postu napisala.Ker se mi je zadeva zdela sumljiva sem se raje obrnila na vas vse. Tako da bomo še malo raziskali. Ali mi mogoče lahko daste kake naslove vzrediteljev v tujini - ali pa pri nas če poznate. Ene pri nas že imam a nimajo nič naprodaj.
Še enkrat vsem hvala za pomoč in nasvete.
 



Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #4862 : 01 December 2010, 22:58:18
 O0

http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #4863 : 01 December 2010, 23:25:37
hvala vsem za odgovore. Ker sama ne vem nič o teh stvareh sem se raje prej prepričala - in tudi ste me prepričali. Raje bomo stvari še bolj raziskali in kupili kvalitetnega psa yorkija. Ja oglas je bil na bolhi in sem poklicala in mi je gospa povedala to kar sem že v prejšnem postu napisala.Ker se mi je zadeva zdela sumljiva sem se raje obrnila na vas vse. Tako da bomo še malo raziskali. Ali mi mogoče lahko daste kake naslove vzrediteljev v tujini - ali pa pri nas če poznate. Ene pri nas že imam a nimajo nič naprodaj.
Še enkrat vsem hvala za pomoč in nasvete.
 

tukaj jih je nekaj
http://www.eurobreeder.com/breeds/yorkshire_terrier.html

jaz sem pred mesecem iz poljske pripeljala 2 samički..čudoviti!!! odlični starši, normalna cena..v obzir je potrebno vzet samo vožnjo z letalom, kar stane majčken več kot pot do ljubljane, recimo

mislim da imajo v isti psarni še 2 samčka in 1 samičko..
za več info me lahko kontaktiraš na: [email protected]

Lp Anja, Elly in Zoom


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4864 : 02 December 2010, 08:12:21
Češka, slovaška, poljska...veliko je vzrediteljev, ampak jih pa moraš preveriti. Moraš zahtevati certifikate o pregledu staršev, moraš vedeti kaj iščeš in na kaj biti pazljiv, kar je seveda za popolnega začetnika težko.

Pa še to, meni osebno je tudi pomembno kako psi živijo pri vzreditelju, morajo biti družinski člani in ne živeti po kletkah - ja veliko razstavnih psov pri teh velikih vzrediteljih živi po kletkah. Seveda pa mi je tudi važno da vzreditelj ni le en ki ima pač rodovniška legla ampak v bistvu nima nekega znanja o pasmi i ciljev glede svoje vzreje. Tudi če so mladički samo za hišnega ljubljenčka, vseeno ko parimo dva psa moramo pogledati ali starša pašeta skupaj, da se napake ne podvajajo...

Tako da ja , če se odločite za psa iz tujine bo potrebno kar nekaj mailov in tednov iskanja :) Res moj nasvet, ne kupovati pri prvem ki pride mimo.

Honki...a se boš v vzrejo vrgla ali kako :)


lumada1

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4865 : 02 December 2010, 08:17:55
ja to itak ne mislim. Na forumu sem zasledila da nekateri med vami pa imate nerodovniške ampak čistokrvne yorkije. Kako je pa s takimi ? Zakaj ja zakaj ne ?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4866 : 02 December 2010, 08:23:57
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

kar preberi si tukaj....

Na kratko: 99% nerodovniških psov nikoli ni deležnih iste nege in socializacije kot večina rodovniških - socializacija se začne od trenutka ko se malčki skotijo.

Potem: nerodovniški: nimaš pojma kdo so starši, kakšne zdravstvene težave imajo, ali je pes v končni fazi sploh yorki (mislim ko vidim kaj vse dajejo na bolhi pod yorki ti res slabo postane),... tako da plačaš za mešanca 450-500€  ??? ??? ??? Mislim kot je bilo že napisano, potem raje vzemite psa iz zavetišča res.

Še enkrat, rodovnik ni kos papirja, ampak v primeru normalnega vzreditelja rodovnik pomeni, da je bila izbrana najboljša paritvena kombinacija, da so starši zdravstveno pregledani, da v emo tudi za več rodov nazaj ali so bile kakšne večje zdravstvene težave. Vzreditelj ti stoji ob strani, mladički so socializirani od prvega dneva, in navajeni nege ki je potrebna za določeno pasmo,...

Kot rečeno, prebeti si zgornji link je vse razčlenjeno, res zanimivo branje, pa še kakšen drug članek se tudi najde na tisti strani.


lumada1

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4867 : 02 December 2010, 12:12:10
Ja nič ne rečem - ampak nihče me ne bo prepričal da pa vsi   " vzreditelji" ki imajo rodovniške pse in legla pa ful skrbijo za svoje pse - velika večina ima mladiče zgolj in samo zaradi zaslužka - njihove rodovniške psice ne živijo kot družinski člani - ampak v kletkah - zgolj zato da producirajo mladiče za zaslužek. To je dejstvo sploh pri tistih ki imajo več psic - nekateri pa celo več pasem. V nasprotju pa lahko nekdo ki ima nerodovniško psico in leglo za njih skrbi 100 krat bolje kot pa oni drugi za rodovniške.
Za to so dokazi vsepovsod in enostavno ne bom sprejela trditve da  ČE PA JE RODOVNIŠKI PES JE PA FUL DOBER IN JE BILO ZANJ 100% DOBRO POSKRBLJENO. To ni res in nikoli ne bo!!! Ne pri dandanašnji masovni proizvodnji pasjih mladičev - rodovniških - ki marsikje bolj trpijo kot nerodovniški.
Šla sem pogledat strani breederjev - in odkrito povedano sploh tisti ki "gojijo" več pasem - tisti sigurno psic nimajo v dnevni sobi - ampak v kleteh ali kje drugje v kletkah.To je bilo tudi že napisano tu na tem forumu za " vzreditelje" yorkijev na Češkem , da so psice RODOVNIŠKE - po kletkah!!!
Zato pa prosim ne mi klamfat da rodovniški so zakon, ker to ni res!!



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #4868 : 02 December 2010, 12:36:14
Češka, slovaška, poljska...veliko je vzrediteljev, ampak jih pa moraš preveriti. Moraš zahtevati certifikate o pregledu staršev, moraš vedeti kaj iščeš in na kaj biti pazljiv, kar je seveda za popolnega začetnika težko.

Pa še to, meni osebno je tudi pomembno kako psi živijo pri vzreditelju, morajo biti družinski člani in ne živeti po kletkah - ja veliko razstavnih psov pri teh velikih vzrediteljih živi po kletkah. Seveda pa mi je tudi važno da vzreditelj ni le en ki ima pač rodovniška legla ampak v bistvu nima nekega znanja o pasmi i ciljev glede svoje vzreje. Tudi če so mladički samo za hišnega ljubljenčka, vseeno ko parimo dva psa moramo pogledati ali starša pašeta skupaj, da se napake ne podvajajo...

Tako da ja , če se odločite za psa iz tujine bo potrebno kar nekaj mailov in tednov iskanja :) Res moj nasvet, ne kupovati pri prvem ki pride mimo.

Honki...a se boš v vzrejo vrgla ali kako :)

ma kaka vzreja ;D ;D
samo sem pač taka da želim imet za domačega ljubljenčka tisto kar želim in tisto kar mora pasma predstavljati.. kje pa mam čas za vzrejo pri otroku, možu in še nosečnosti ;D

meni ni bilo težko it po Elly na madžarsko, pa sem vedla da je nikoline bom razstavljala in da nikoli ne bo imela mladičev , kot mi tudi ni bilo težko it po Zoom na poljsko, pa je tudi ne bom razstavljala in 90% sem da nikoli ne bo imela mladičev.. je čist drobčkena..

sta pač obe en tak zlo lep primerek pasme tako po karakterju kot po izgledu.. pravi terrierček v mali pakungi.


se pa podpišem pod to, da je potrebno tudi vzreditelje preverit dodobra. marsikaj že izeš iz samega pisanja mailov, telefonskih pogovorov... ko jih pa enkrat srečaš in spoznaš in s tabo preživijo 2h na letališču, da ti povejo vse o tem leglu o mladičkih, o hranjenju, o spanju,itd..potem pač veš da je to to..

sama sem bila pripravljena se vrnit iz poljske tudi brez psa če mi nebi bili všeč..pač reskiraš in greš na izlet..

zato pri nakupu psa definitivno ne smeš gledat iz finančnega vidika!

Lp Anja, Elly in Zoom


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4869 : 02 December 2010, 12:37:15
Glej, zaradi mene lahko kupiš tam yorkija od matoše, samo ne pol sem hodit ko ti pes čez 2 tedna umre. Ali pa kupiš od šteparke domačih legel, ki prodaja svoja skropucala za 500€  >:( >:( in yorkiju še podobno ni.

Preberi si še 1x kar sem napisala, da je pomembno da tudi vzreditelja rodovniških preveriš in ne kupuješ tam kjer tako delajo z psi. Pika.

Imaš veliko takih ki imajo rodovniško vzrejo, dajejo na zdravje, karakter in izgled psa, in psi živijo kot hišni ljubljenčki. Nikoli pa nobeden ni rekel da je vsepovsod tako. Isto kot vsa ˝domača legla˝kjer ti bodo prodali da je pes kao njihove vzreje - kako pa ti veš da ni uvoženi iz puppy millov ????????????????? NE VEŠ. Pika. In tega je največ, da naivne kupce ki hočejo psa takoj vržejo na foro da leglo je njihovo, mamica je trenuno ne vem kje, na sprehodu ali ne vem kje.... seveda, tako kot božiček se spusti po domniku in nastavi darila....

In ne bedarij kvasiti ...kakšen zaslužek.... ja so tudi taki, ki živijo od tega in ravno ti imajo ponavadi več pasem...takih se izogibaj. Pika. Če narediš pa domačo nalogo kot je treba pa najdeš veliko normalnih vzrediteljev.

še enkrat, ma kupi kar češ, samo ne pol tukaj utrujati, vse info so na netu in pošteno povedano imam pol kufer da se ponavljam kot papiga. Ja imaš tudi nepoštene vzreditelje rodovniških, ljudje so ljudje in vsepovsod so pokvarjeni. Zato pa selekcioniraš tudi rodovniške vzreditelje.

Oni ko pa imajo domače leglo iz ljubezni, pa naj ti potem yorkija dajo za simboličnih 50€ da pokrijejo stroške cepljenja, in je to to. Ne pa prodajati za 500€, pri čemer je 450€ čistega zaslužka!!!!!!!!!!!

vzreditelj pa ki vzreja tako kot je treba porabi samo 400€ za zdravstvene teste, + rodovniki in tetoviranja in pregledi legel in paritev z plemenjakom .... mah saj nima smisla, vse je napisano na linku ki sem ti ga dala, pa očitno se ti ga ne da prebrati.


Neishika

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4870 : 02 December 2010, 12:37:39
....se pridružujem,jaz imam rodovniško psičko,ampak tudi za rodovnik ni 100% zagotovila da po pes zdrav,....papir pa itak prenese vse :),....en lep pozdrav in uživajte z svojimi psički :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4871 : 02 December 2010, 12:39:43
Draga Neishika.... rodovnik od pravega vzreditelja je zagotovilo za marsikaj, od vzreditelja ki mu pa dol visi pa ne. Tako da kot je že honki tudi napisala, vzreditelja je tudi potrebno preveriti in vsak potencialni kupec mora narediti domačo nalogo.

Pač ne podpiram tega da se živa bitja kupujejo kot nogavice na tržnici...


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #4872 : 02 December 2010, 12:40:15
Imaš prav, niso vsi rodovniški zakon. Je pa dejstvo, da če ima pes rodovnik, so na njem napisani predniki in se gre lahko preverjat prednike, njihovo zdravstveno stanje. Rodovnik je samo začetek izbiranja, potem je pa treba najti starše, ki imajo opravljene teste in ti vzreditelj za njih lahko pokaže veterinarske certifikate. Potem pa gledaš, da ima vzreditelj doma dobre razmere za leglo. Ne preveč psov, ne preveč legel itd. Že to, da nekateri vzreditelji nimajo narejenih testov in parijo psico vsako leto zapored, ti pove, da vzreditelj ni ok.
Po drugi strani pa o nerodovniškem mladiču ne veš nič. V najboljšem primeru veš kdo je mama, za očeta pa lahko verjameš na besedo šteparju. Tako, da je to zelo velik riziko.
Vsak, ki svojega rodovniškega psa pelje na vzrejni pregled in ga njegov pes opravi, ima lahko rodovniške mladiče (seveda morata imeti te pogoje oba starša). Ni treba imeti nobene psarne. Se pravi so tisti, ki producirajo nerodovniške mladiče tako "leni", da si ne morejo vzeti frej enega dopoldneva in psa pripeljati pred sodnika, da mu da telesno oceno. Seveda ni problem v času ampak mu je problem dati tistih nekaj deset €, prav tako mu je škoda dati denar za zdravstvene teste, ki ne stanejo tako veliko, kot se mogoče zdi.
Se pravi, išči leglo rodovniških staršev, ki imata opravljene teste vsaj za pogačice. Nato si malo dopisuj z vzreditelji, lahko greš pogledat v kakšnih razmerah živijo itd. Tudi po odnosu vzreditelja se marsikaj vidi, ali je pripravljen dati psa kamorkoli, ali mu je pomembno samo, da dobi denar. Pomemben faktor je tudi karakter staršev, ki ga bo mladiček podedoval. Šele po teh korakih se odloči za nakup psa, ki bo tvoj spremljevalec za naslednjih cca 15 let.


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #4873 : 02 December 2010, 12:43:10
lumada..odločitev je itak tvoja in e vem zakaj bi se sploh razburjali tukaj..vprašala si za mnenje in podali smo ga.

zakaj pa potem imajo lastniki psov ki nimajo vzejnega dovoljenja mladiče, da nastanejo nerodovniški (zaradi ljubezni do samice?) ker resnično paritev , brejost in kotitev je pa resnično nekaj najlepšega za njo..no, no..izključno in samo za to da pokasirajo tistih 500 eur po mladiču... naj se s tem ukvarjajo tisti ki imajo čas in znanje..ne pa vsak drugi ki doma pari svojo samičko..

ponavadi je naskok rodovniških psov, brejost in kotitev zelo nadzorovana..od UZ do konstantnih pregledov pri veterinarju, do pomoči veterinarja pri kotitvi..pri nerodovniških, se je že zgodilo, da se niso spomnili nitit točnega datuma kdaj je bil mladič skoten.


Lp Anja, Elly in Zoom


Neishika

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4874 : 02 December 2010, 12:47:47
ma ,ja sej nima se smisla kregati,......glavno da so naši psički zdravi in poskočni,............uživajte



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #4875 : 02 December 2010, 12:54:02

Vsak, ki svojega rodovniškega psa pelje na vzrejni pregled in ga njegov pes opravi, ima lahko rodovniške mladiče (seveda morata imeti te pogoje oba starša). Ni treba imeti nobene psarne. Se pravi so tisti, ki producirajo nerodovniške mladiče tako "leni", da si ne morejo vzeti frej enega dopoldneva in psa pripeljati pred sodnika, da mu da telesno oceno. Seveda ni problem v času ampak mu je problem dati tistih nekaj deset €, prav tako mu je škoda dati denar za zdravstvene teste, ki ne stanejo tako veliko, kot se mogoče zdi.




mogoče pa niso samo leni..mogoče pa enostavno njihov mladič ne ustreza kriterijem pasme in zato ne dobijo vzrejnega dovoljenja..ampak oni bi mladičke vseeno imeliiiii.. ajoooj no..

in pol se ljudje čudijo ko imajo na koncu 5kg težke jorkije, take z volnato dlako, ki jih morajo imeti obrite na nulo ali pa se z njimi boriti in jih česati da pes trpi, ali pa takšne z zdravstvenimi teževami..in takšne z spuščenimi ušesi...

standard yorkijev je TOČNO določen.

pa naj mi ne kvasijo neumnosti o maxi yorkijih, mini yorkijih, yorkijih z povešenimi ušesi, "skravžlanimi" yorkiji..


dve moji kolegici sta v istem času kupili yorkija prek bolhe..to je bilo v času ko sem jaz čakala na mojo poljakinjo.. ena od teh dveh ima samčka, ki ima pri 6m 4,5kg in spuščena ušesa... druga ima samičko, ki ima pri 4m 2,5kg, povešena ušesa, zlomljen rep in ne ve točne starosti mladička.
vsaka je dala za takoimenovanega predstavnika te lepe pasme 500 eur a niti najmanjše podobnosti ni v njih.

Vsi mladički so lepiiii in majhni..ampak vedet moraš kaj bo ven nastalo.

Lp Anja, Elly in Zoom


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4876 : 02 December 2010, 12:58:37
NIhče se ne krega, samo eni imamo po 5 letih ponavljanja ene in iste zgodbe zelo nizek prag tolerance za bedarije :)

Vedno je opcija da zamižiš, kupiš na blef in upaš na najbolje. Kar me razjezi je, da ko pa taki ljudje izbirajo nogavice v štacuni bodo pa ornk pogledali kaj kupijo.... ma daj, no comment.


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #4877 : 02 December 2010, 13:04:37
razkuri te dejstvo da bi vsi radi kupili psa z čim manj vloženega napora v to... njalažje je pač it na bolho, prebrat oglas, poklicat, it tja in vzet mladiča.. pač ko da bi šel v mercator po štruco kruha..

ja drek no..pes pač ni štruca kruha, ki bi se odloču čez noč da ta je pa zate in da ta pa ustreza, ker je pač tako luškan...to je živo bitje, ki bo z vami delilo življenje tudi 15 let..in če niste pripravljeni si vzet čas in raziskat pasme, karakteristike, vzreditelje,..potem pač ne morete rečt da boste imeli čas vzgajat psa in živet z njim 15let..to da preučiš zadevo je pol manjk kot pa se živali potem dejansko posvetit.

psa se kupuje tudi po pol leta, leto dni..če pač ni mladičev trenutno, pač ni treba prvega baštardona vzet..

tud o spolu psa je treba premislit zelo dobrooo!!

Lp Anja, Elly in Zoom


lumada1

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4878 : 02 December 2010, 13:24:52
Ja sej raziskujem - samo sem prebrala ta forum in nesrečo Nelli ki ima rodovniškega psička - pa tako hudo - skoraj 100% dedno bolezen - in to od svetovno znane vzrediteljice.  res vem da ne moreš vedeti niti pri rodovniškem psu kaj bo ko bo zrasel. Seveda tudi jaz ne podpiram  nerodovniških legel.  



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4879 : 02 December 2010, 13:40:06
Pri rodovniškem točno veš kaj bo ko bo zrasel - poznaš starše in na podlagi tega lahko veš. Na podlagi teže mladička pri 2 mesecih lahko napoveš okvirno težo, če imata starša pregledane in ok pogačice veš da težav vsaj dednih nebo - ja do luksacije lahko pride tudi zaradi nesreče, ampak v tem primeru je to omejeno na eno nogo.

Nelli je že napisala svojo zgodbo in žal je tako, vse to se dogaja ko se človek ne pozanima tako kot se je treba.

In ja pri vsakem psu lahko pride do težav ki se vidijo šele kasneje, poanta prave vzreje je da proba čim bolj zmanjšati verjetnost pojavljanja teh težav in v primeru da rpide do težave pošten vzreditelj tudi odreagira tako kot je treba.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4880 : 02 December 2010, 13:41:04
Aja še to, če bi se vsi pozanimali pred nakupi, bi kmalu taki šteparji nerodovniških in producenti masovne vzreje rodovniških ostali brez posla.


lumada1

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4881 : 02 December 2010, 13:49:54
Še eno vprašanje - ali ima lahko rodovniški yorki belo liso na prsih ( pod glavico med sprednimi nogicami)?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4882 : 02 December 2010, 13:58:06
Kot mladiček ja, samo ne sme biti to neka velika lisa, običajno je tam okoli cm maximum. Naj bi pomenilo da bo imel mladiček kvalitetno dlako, samo ne vem koliko to drži :)
To je isto kot ima po telesu in glavi mladiček yorkija črno dlako, ki pa se z odraščanjem spreminja. seveda ni pa nujno da imajo belo liso.


lumada1

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4883 : 02 December 2010, 14:14:42
Ja hvala za odgovor



lumada1

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4884 : 02 December 2010, 19:07:27
Spet jaz - cel dan raziskujem in vas sprašujem kakšno mnenje in izkušnje imate s hrvaško vzrediteljico psarne FIOCCO ROSSO ?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4885 : 02 December 2010, 19:10:42
hehe....:) to ti bo pa Gigosy in honki znali kaj več povedati če se ne motim :):)):)


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #4886 : 02 December 2010, 21:05:42
Spet jaz - cel dan raziskujem in vas sprašujem kakšno mnenje in izkušnje imate s hrvaško vzrediteljico psarne FIOCCO ROSSO ?

sej pa nima legla..je mela spomladanska tri kolker vem.

Lp Anja, Elly in Zoom


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4887 : 02 December 2010, 21:06:37
samo ma pa zasoljene cene glede na kvaliteto če prav vem... pa ona sploh kaj testira svoje pse???


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #4888 : 02 December 2010, 21:18:01
samo ma pa zasoljene cene glede na kvaliteto če prav vem... pa ona sploh kaj testira svoje pse???

to sem tud jaz slišala..da grejo cene krepko čez jurčka

Lp Anja, Elly in Zoom


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #4889 : 02 December 2010, 21:19:25
moja nova..poljakinja..pri 2m..gospodična zazazoom


Lp Anja, Elly in Zoom