Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1728318

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4980 : 28 Oktober 2011, 14:05:46
Sem delala kot frizerka, samo sedaj strižem samo še svoje ali od kolegic :) Ampak kakšnega jorkija bi mogoče še zmogla kam stisniti - časovna stiska namreč. Saj pri vašem bi bilo samo ušeska za pobriti za sedaj :)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4981 : 28 Oktober 2011, 15:16:15
Če ste tako prijazni mi lahko napišete razlike. Jaz sem samo ljubitelj in tega ne vidim. Vem pa zagotovo, da ga dam čimprej kastrirati in tudni nisem podpirala preprodajalcev. Starša poznam, samička je nerodovniška , samček pa ima rodovnik. Imeli so eno leglo in to je tudi zadnje. Bila sem tudi na pregledu pri veterinarju in zagotovili so mi da je zdrav, kar mi je bilo najbolj  pomembno. Mi lahko svetujete kdaj kužka prvič skopam?

Razliko pač vidim, netipična glava, telesa ne vidim, ker je poslikana samo glava. Kar se tiče pregleda pri veterinarju, vam pa on lahko seveda pove samo trenutno stanje, se pravi kuža je trenutno zdrav, nikakor pa vam ne more povedati, če ima mogoče kakšno dedno bolezen, ki se seveda pokaže kasneje. 
Kot je že Botticelli povedala, mladička lahko skopate z blagim šamponom (npr. super je Biogroom za mladiče). Seveda je potrebno mladička potem takoj s fenom posušiti, da se ne prehladi.



cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4982 : 28 Oktober 2011, 15:27:09
Hvala za lepe želje. Boste imeli kakšno yorkijado,? Smo lahko zraven tudi nerodovniški yorkiji? ::)
Meni pa ima tako lepo glavico ;D, no seveda pa ste vi poznavalka in vidite razlike. No samo , da bo zdrav , je pa res naša cartika.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4983 : 28 Oktober 2011, 15:46:56
Hvala za lepe želje. Boste imeli kakšno yorkijado,? Smo lahko zraven tudi nerodovniški yorkiji? ::)
Meni pa ima tako lepo glavico ;D, no seveda pa ste vi poznavalka in vidite razlike. No samo , da bo zdrav , je pa res naša cartika.

Nisem rekla da ima grdo glavo, samo pravim, da ima netipično glavo in če nekdo pač kupuje yorkija predvidevam, da si želi tipičnega yorkija, v nasprotnem primeru je prav vseeno če si gre lepega kužka izbrati v zavetišče, naredi dobro delo,  pa še brezplačno ga dobi. Pomembno je, da ste vi z njim zadovoljni in da je vam všeč.
Se pa absolutno strinjam, da je zdravje na prvem mestu, če bo zdrav boste imeli vse.


zvezdica5

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4984 : 29 Oktober 2011, 10:13:27
Jutro.
No, vidim, da je Yorkie lastnikov zelo veliko. :) Tudi mi imamo enega. Star je eno leto in pol. Dobili smo ga lani. Sicer nima rodovnika in te zadeve, a se mu vidi, da je eden izmed boljših. Dobili pa smo ga od neke ženske, ki res ni imela smisla za pse. Kupila je Yorkieja, brez rodovnika, ni ga cepila, bil je umazan, ter ni bil čipiran. Poleg tega je močno zaodarjal po cigaretih. Ko je prišel k nam, je bil najprej prestrašen, potem pa se  je izkazalo, da se pri nas počuti mnogo bolje kot pri njej. Dejansko je ženska menila, da je to igrača, ki je lahko cel dan zaprta v stanovanju in ne laja. Ko je ugotovila, da laja mu je kupila električno ovratnico :'( Ovratnico nam je sicer dala, a smo jo takoj zavrgli. Sedaj naš kuža (Timi) že leto dni veselo spremlja. :) Drugače pa imamo še enega psička iz zavetišča, in se kar razumeta ;)

LP
zvezdica



cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4985 : 29 Oktober 2011, 19:10:45
Najprej hvala za nasvete. Kupila sem kot ste svetovali big groom šampon flluffy puppy, prosm pa še, da mi priporočate katero krtačo ali glavnik naj uporabljam. Kako pogosto kopate vaše ljubljenčke? Priporočate tudi kaki sprej za razčešavanje ali ga lahko češem kar na suho? Danes nam je pasja frizerka postrigla uhice in uredila krempeljčke.

Hvala vam za pomoč.

Naš cufko je najbolj zlato bitjece  na svetu.  ;D

Pozdravljena zvezdica.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4986 : 29 Oktober 2011, 22:25:28
Poglej moj link v podpisu, kontaktiraj me na ZS oz po mailu za več info.

Obvezno pin bruch krtača, kovinski glavnik, sprej za dlako pa osebno bi dala Pure paws :) Pa ne pozabiti, obvezno tudi balzam po šamponiranju, sicer bo puppy dlaka lahko kmalu postala presuha.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4987 : 14 November 2011, 07:59:45
No tole pa podpirate vsi tisti, ki kupite psa od preprodajalce:
https://picasaweb.google.com/111912210478995921391/Beschlagnahmung09112011?authkey=Gv1sRgCOGk-u_W4s6J-QE&feat=email

Samo toliko... v razmislek!


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4988 : 14 November 2011, 13:14:15
Ne vem... to mogoče ti podpiraš in ostali vzreditelji z vrtoglavimi cenami psov! Ma o tem je že bilo toloko govora,da joj. Ni vse črno belo kot ti misliš.

Dost ljudi ima pse iz ljubezni in ne zaradi vzreje zato se jim zdi glupo dat 1000€ in več za psa, ampak to ne pomeni,da niso pripravljeni skrbeti zanj.

Obe strani bi se morali zamisliti. Pa ne pametovat kašni stroški so z vzrejo, saj psa imaš zaradi svojega veselja. Kot,da z mešanci ni stroškov? Zakaj,dajo ljudje za psa iz zavetišča 2000€ za operacijo, prav tako se to lahko zgodi rodovniškemu psu "kvalitetne" vzreje. Tle ni nobene garancije!



Nejka

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #4989 : 14 November 2011, 13:59:00
Pozdravljeni!

Sem nova na forumu. Že nekaj let si želim imeti svojega psa, odkar živim sama v stanovanju. Pred približno 7 leti sem se zaljubila v čivavo, tako v videz, karakter, kot tudi nezahtevno nego. Pred kakšnim letom pa sem po nekaj bližnjih srečanjih z Yorkijem podobno ljubezen začutila do te krasne pasme. Doma imata starša dve leti staro psico, ki jo imam zelo rada, a si pač že od nekdaj želim svojega psa, za katerega bom skrbela samo jaz in česar se bo pes tudi zavedal, ter me jemal kot svojo gospodarico in prijateljico. :) Vedno sem imela rada pse (raje od mačk recimo), a za svojega nisem razmišljala o drugi pasmi kot čivavi in v zadnjem letu o Yorkshire terierju. Trenutno sem v kontaktu za ogled dveh samčkov z vzrediteljico, ki ima seveda čistokrvne mladiče z rodovnikom. Predvsem me zanima, ali je z nego dlake res ogromno dela? Na drugem pasjem forumu je neka punca napisala, da svojega terierja pelje stričt na kratko, in ima za pol leta mir s frizerjem. Na kratko si jaz predstavljam takole, kakor mi je za to pasmo tudi najbolj všeč:
frizura
V tej temi kar nekaj strani nazaj, pa je neka lastnica te pasme napisala, da nega ni najbolj preprosta. Česanje je parkrat tedensko, kopanje pa 1-2x letno. Kaj je potem še takega, česar ne vem o negi? Kolikokrat pa jim umivate zobe in ušesa?
Kar se tiče karakterja, se zavedam, da gre pri terierjih za trmaste majhne glavice, zaradi česar mi marsikdo raje predlaga čivavo. Bila sem že na dveh ogledih pri različnih vzrediteljih čivav in so res bolj "umirjena" pasma. Pa ne v smislu, da se ne bi igrale in cartale, pač pa da niso tako trd oreh pri vzgoji, kot so baje Yorkiji, kar se opazi tudi pri vedenju psa. Seveda pa je spet odvisno na kakšnega naletiš, saj je tudi med socializiranimi in vzgojenimi psi videt razlike v karakterju.
No, kakršne koli izkušnje in mnenja bi mi prišla prav, da se odločim pravilno in bom naslednjih 15, morda še celo več let, imela sebi primerno pasjo družbo. ;D




Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4990 : 14 November 2011, 16:48:09
Pozdravljeni!

Sem nova na forumu. Že nekaj let si želim imeti svojega psa, odkar živim sama v stanovanju. Pred približno 7 leti sem se zaljubila v čivavo, tako v videz, karakter, kot tudi nezahtevno nego. Pred kakšnim letom pa sem po nekaj bližnjih srečanjih z Yorkijem podobno ljubezen začutila do te krasne pasme. Doma imata starša dve leti staro psico, ki jo imam zelo rada, a si pač že od nekdaj želim svojega psa, za katerega bom skrbela samo jaz in česar se bo pes tudi zavedal, ter me jemal kot svojo gospodarico in prijateljico. :) Vedno sem imela rada pse (raje od mačk recimo), a za svojega nisem razmišljala o drugi pasmi kot čivavi in v zadnjem letu o Yorkshire terierju. Trenutno sem v kontaktu za ogled dveh samčkov z vzrediteljico, ki ima seveda čistokrvne mladiče z rodovnikom. Predvsem me zanima, ali je z nego dlake res ogromno dela? Na drugem pasjem forumu je neka punca napisala, da svojega terierja pelje stričt na kratko, in ima za pol leta mir s frizerjem. Na kratko si jaz predstavljam takole, kakor mi je za to pasmo tudi najbolj všeč:
frizura
V tej temi kar nekaj strani nazaj, pa je neka lastnica te pasme napisala, da nega ni najbolj preprosta. Česanje je parkrat tedensko, kopanje pa 1-2x letno. Kaj je potem še takega, česar ne vem o negi? Kolikokrat pa jim umivate zobe in ušesa?
Kar se tiče karakterja, se zavedam, da gre pri terierjih za trmaste majhne glavice, zaradi česar mi marsikdo raje predlaga čivavo. Bila sem že na dveh ogledih pri različnih vzrediteljih čivav in so res bolj "umirjena" pasma. Pa ne v smislu, da se ne bi igrale in cartale, pač pa da niso tako trd oreh pri vzgoji, kot so baje Yorkiji, kar se opazi tudi pri vedenju psa. Seveda pa je spet odvisno na kakšnega naletiš, saj je tudi med socializiranimi in vzgojenimi psi videt razlike v karakterju.
No, kakršne koli izkušnje in mnenja bi mi prišla prav, da se odločim pravilno in bom naslednjih 15, morda še celo več let, imela sebi primerno pasjo družbo. ;D



Pozdravljena Nejka! Če yorkija počešeš vsak dan ti vzame to 10 minut, če ga 2x na teden pa ti bo vzelo malo več. Meni se to ne zdi nekaj grozno veliko časa. Skopati pa ga boš morala kar malce večkrat, ne predstavljam si da bi ga skopala samo 2x letno :) Jaz jih kopam enkrat tedensko, včasih tudi 2x, po potrebi. Kratka frizura je prkatična, če ti je seveda všeč, nekateri imajo pač radi dolgo dlako za vsako ceno :)
Nikakor pa ni res da so karakterno problematični in trmasti, čeprav so terierji jaz tega občutka nikoli nisem imela. Je pa res, da so si po karakterju lahko zelo različni. Enako torej velja za yorkije, kot si tudi za čivave že sama ugotovila.  Pridi enkrat na obisk, pa boš videla kako zelo so crkljivi in prijazni  ;)


Nejka

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #4991 : 15 November 2011, 11:17:16
Hvala za odgovor. No, potem se pa res bolj splača vsak dan česat, kar vzame samo 10 min, kot redkeje, a je potem toliko več dela. :) Ravno za drug teden se dogovarjam za ogled mladičkov. Zdaj imata "že" 3 mesece, ker sta do zdaj edina ostala pri njih doma. Vsekakor že komaj čakam, da ju pobližje spoznam in ugotovim, kateri bi bil pravi zame. Seveda bo potem treba to srečanje še prespat... Kako pa je pri izbiri mladička, a je potrebno biti na kaj še posebej pozoren? Nam so vzreditelji naše psice rekli, da te mora mladič sam poiskati in priti do tebe. Ampak ko prideš na ogled mladičkov, itak več ali manj vsi priletijo k tebi. Če ne drugega, da te ovohajo. Glede karakterja naše dve leti stare grebenarke je bilo tako, da je med 11 mladički (ja, ogromno leglo je bilo) bila ravno naša najbolj umirjena. Jaz sem se sprva hotela odločiti za psičko, ki je nenehno lezla k meni v naročje in me ovohavala, ampak ker sem vedela, da ne bom jaz skrbela za psa, saj ne živim več redno doma, sta se vglavnem odločala starša. No, po kakšnem tednu ali dveh bivanja pri nas doma, je pokazala svoj pravi karakter. Res je bila pravi mali "živec". Zdaj je že nekoliko bolj sofisticirana. :D Najbrž ni nekega "pravila", kako izbrati pravega mladiča zase, ali pač?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4992 : 15 November 2011, 12:16:16
Jaz bi tukaj samo povdarila, ne glej toliko samo na mladička, kot tudi na karakter staršev. Zelo veliko se lahko razbere že iz staršev. Če se mladiček obnaša koliko toliko ok, ni čisto asocialen, totoalno prestrašen ali karkoli ekstremnega, potem ni panike. ker itak je tako, da eni mladički dokler so v leglu, niti ne morejo pokazati svojega pravega jaza, ker jih ta bolj dominantni zatrejo. tako da ni nujno da če je mladiček malo bolj plašen, da ne prielti prvi, pride pač malo bolj počasi, da to ni ok. daleč od tega. če se pa ne pusti niti prijeti, da vidiš da je katastrofa go se ga dotikaš ali ko ga dvigneš, je pa lahko kaj narobe - ali že po defaltu ali pa zaradi socializacije.

Velja pa pravilo, če izbereš pravega vzreditelja, ki mu zaupaš, potem je to najbolj važno. se mi zdi da vsi preveč napihujejo dejstvo izbrati pravega mladička - če je ok vzreditelj je že poskrbel za to, da so imeli mladički vse, da so starosti primerno socializirani in vse kar spada zraven. tako da če izbiraš hišnega ljubljenčka bi jaz dala definitivno povdarek na to.

Vse preveč je enih kvazi vzrediteljev, ki imajor odovniške pse, nimajo pa niti pojma kdaj se psa cepi, kaj šele da bi ti znali karkoli svetovati. oz širijo take bedarije okoli, da glava peče. žal. sedaj kako take kvazi vzreditelje spoznati - vsaj po mojih izkušnjah ko spoznaš človega vidiš ali naklada, ali obvlada :) pa predvsem kako se obnaša do svojih psov in mladičkov.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4993 : 16 November 2011, 08:21:56

Vse preveč je enih kvazi vzrediteljev, ki imajor odovniške pse, nimajo pa niti pojma kdaj se psa cepi, kaj šele da bi ti znali karkoli svetovati. oz širijo take bedarije okoli, da glava peče. žal. sedaj kako take kvazi vzreditelje spoznati - vsaj po mojih izkušnjah ko spoznaš človega vidiš ali naklada, ali obvlada :) pa predvsem kako se obnaša do svojih psov in mladičkov.



Se ne bi mogla bolj strinjati.... potem pa dobiš mail od osebe, ki te hoče na vsak način prepričati, da obstaja več vrst yorkijev (ker je pač dobila take informacije od ne vem kakšnih kvazi vzrediteljev) in sprašuje kakšno vrsto vzrejaš (pritlikave ali kakšne druge)!!! No vsi ki se malo spoznate na to pasmo veste da obstaja samo ena vrsta yorkijev, standard pa seveda dopušča različne velikosti  (od 1.8 do 3.2 kg). Ampak prej omenjena oseba že ve, da temu ni tako, ker so ji mnogi rekli, da obstaja več vrst yorkijev. Da ne govorim o raznih preprodajalcih pri katerih dobiš vse - yorkija z repom ali brez, s pokončnimi ali spuščenimi ušesi, z rodovnikom ali brez,  z enim ali petimi kilogrami, z rjavo, belo, črno ali sivo dlako... )    :)))))


Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #4994 : 22 November 2011, 19:16:25

Lepo pozdravljam vse na forumu, škoda, da ni več slikc malih kosmatinčkov. Upam, da ste vsi zdravi in da se imate lepo.

Tori vam pošilja še lepo jesensko slikco, od takrat, ko smo v Ljubljani še videli sonce.



Naša mala miška je zdaj lahko na polovični dozi zdravil, tako, da ima že malo več dlake, prej jo je le izgubljala.


http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #4995 : 22 November 2011, 20:34:46

Še ena slikca, Tori gre ven le, če je toplo oblečena. Prosim, pokažite še ostali svoje srčke - kosmate, mislim.




Med listjem se Tori skoraj izgubi.


http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4996 : 22 November 2011, 22:57:37
Denina me veseli  da je Tori bolje, in da sta na polovički z zdravili.
lep pozdrav



cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4997 : 23 November 2011, 08:08:52
Tudi mi pozdravljamo Tori in ji sporočamo, da je zelo lepa gospodična.  ;D



Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #4998 : 23 November 2011, 19:00:00

Hvala cufko in nelli. Spomladi je bila Tori operirana, zaradi vnetja maternice, ki sicer ni bilo hudo, a je bila operacija nujna. Odstranili so ji tudi jajčnike. Od takrat pa ima velik apetit, nikoli ni sita. Kar paše ji, da je pridobila par gramčkov. Seveda ima še vedno strogo dieto, a vsaj rada je.

Pozdravčki vsem.

http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4999 : 28 November 2011, 21:02:28
No jaz upam da bo takih žalostnih zgodb kot pri Denini čim manj ! Me pa veseli da vam gre na bolje.

Pa še malo da spremenim temo, za vse ki vas zanima kako urediti yorkija - hišnega ljubljenčka, ne razstavnega :)

http://www.facebook.com/pages/Planet-psov/135474039821957


Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5000 : 30 November 2011, 18:50:40
Pozdravljeni,
no končno smo se lahko tudi mi pofočkali na tem forumu.... 4.10.2011 je v naše življenje prišla prikupna psička Kikita ali po domače Kiki sedaj je stara že skoraj 4 mesece...za enkrat boste morali biti zadovoljni samo s temi tremi slikami, kaj več pa v nadaljevanju..

Prvič v novi oblekci, malce sramežljivai:


Potem pa popolnoma samozavestna stopim pred kamero:


No tukaj sem pa še čisto frišna v novem stanovanju in stara komaj dobrih 8 tednov:



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5001 : 01 December 2011, 11:38:25
Tole je pa rodovniški pesek ane?  :)



Alchy

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #5002 : 02 December 2011, 19:53:31
PODATKI O PASMI:

PLEČNA VIŠINA: 23 DO 24 cm
TEŽA: 3 ali 2 kg
ŽIVLJENSKA DOBA: 12 let
PRVOTNA UPORABA: pobijanje podgan
POREKLO: Velika Britanija
BARVA: črno rjava<

PODATKI DO DESET:

VZBURLJIVOST: 10
UČLJIVOST: 3 do 5
LAJANJE: 10
IGRIVOST: 8
DOMINANTNOST: 7



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5003 : 03 December 2011, 10:23:02
Tole je pa rodovniški pesek ane?  :)

Neeee,  :) Zame je pa lepša od marsikaterega rodovniškega...oče je sicer rodovniški, mati pa rodovnika baje ni dobila zaradi ušesk...



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #5004 : 03 December 2011, 11:36:33
Neeee,  :) Zame je pa lepša od marsikaterega rodovniškega...oče je sicer rodovniški, mati pa rodovnika baje ni dobila zaradi ušesk...


Torej so vas nategnili (po domače rečeno). Rodovnik bi vsekakor dobila, le vrejnega dovoljenja ne. Torej je mati mladičkov mešanka, na videz podobna yorkshirskemu terierju. ;)

Dogs are best friends ever!


Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5005 : 03 December 2011, 12:11:52
Spet mem toučete...noben nas ni nategnu, ker so nam vse prej povedali in smo bili z vzrediteljem v stiku od 2 dne rojstva naprej ter se obiskovali vsak drugi teden (mati tehta 2,1kg), prav tako smo v stiku z očetom naše Kiki (teha 3kg), poleg tega pa nas rodovniški psi niso zanimali, ker nimamo namena psa vlačit po razstavah...nam je bilo bolj važno bo kuža zdrav, kar predniki naše lepotičke tudi so. :)
....pa kaj za boga vam ta vzrejno dovoljenje pa rodovnik tolk pomenta >:(...oba sta čistokrvna z znanim poreklom...starše, babice in prababice obeh staršev poznamo in smo v stiku z vsemi lastniki....vsi so po standardih, ki jih zahteva ta pasma se pravi višina 23-24 cm in teža, noben čez 3 kg...dedek je Diamantte Fiocco Rosso, babica Tara pa sta bila že prvaka na razstavah.

.....Na temo rodovniški/nerodovniški ne bom več komentirala, ker se nisem s tem namenom prijavila na forum...rada bi samo delila veselje, izkušnje in kakšno mnenje s somišljeniki...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5006 : 03 December 2011, 12:38:57
Se opravičujem, ker sem drek zmešala  ;) Je pri enih mladičih očitno, da so malo zmešani za tegale bi pa res trdila da je taprav.

Pozna kdo/ima kdo sliko od jorkija postriženega na šnavcerja oz. kako drugo čim krajšo frizuro?



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #5007 : 03 December 2011, 12:42:33
....pa kaj za boga vam ta vzrejno dovoljenje pa rodovnik tolk pomenta >:(...oba sta čistokrvna z znanim poreklom...starše, babice in prababice obeh staršev poznamo in smo v stiku z vsemi lastniki....vsi so po standardih, ki jih zahteva ta pasma se pravi višina 23-24 cm in teža, noben čez 3 kg...dedek je Diamantte Fiocco Rosso, babica Tara pa sta bila že prvaka na razstavah.

.....


Nimam čisto nič proti nerodovniških psih, imam pa proti nerodovniški vzreji. Zakaj? Hja, ker so starši nerodovniških mladičev nepregledani (veš ni vse samo standard, ampak je veliko skrito tudi očem (govorim predvsem o kakšnih dednih boleznih, ki jih z očesom ne vidiš)). In zato rodovnik ni le list papirja za razstave, ampak je neka garancija, da so  starši in nasploh predniki psa popolnoma zdravi in prosti vseh tipičnih bolezni za pasmo (ker če ne bi bili, ne bi dobili vzrejnega dovoljenja). OK, tudi z rodovniškim psom je lahko kaj narobe in ima kakšno okvaro (npr. displazija kolkov, komolcev, ramen..)ampak so te možnosti minimalne. ;D










lp,Jazz








lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5008 : 03 December 2011, 12:50:20
kikita kaj pa zdravstveni testi? Kakšni so rezultati? Prdvidevam da veš kakšni so lahko problemi in kaj je priporočljivo preveriti  (s tem ne mislim na poslušanje z stetoskopom). Imajo tipičen, zares tipičen karakter? Kako pa si lahko 100% da so res tisti starši?

Nika mislim da so iz prejšnjega poletja fotke na tem forumu, je pa mogoče res zamudno brskat  :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5009 : 03 December 2011, 12:54:09
Ne vem... to mogoče ti podpiraš in ostali vzreditelji z vrtoglavimi cenami psov! Ma o tem je že bilo toloko govora,da joj. Ni vse črno belo kot ti misliš.

Dost ljudi ima pse iz ljubezni in ne zaradi vzreje zato se jim zdi glupo dat 1000€ in več za psa, ampak to ne pomeni,da niso pripravljeni skrbeti zanj.

Obe strani bi se morali zamisliti. Pa ne pametovat kašni stroški so z vzrejo, saj psa imaš zaradi svojega veselja. Kot,da z mešanci ni stroškov? Zakaj,dajo ljudje za psa iz zavetišča 2000€ za operacijo, prav tako se to lahko zgodi rodovniškemu psu "kvalitetne" vzreje. Tle ni nobene garancije!

Pa si pomislila, da je takšna cena tudi že v štartu selekcija, da si ne vsak, ki ima 5 minut časa in si želi psa tega takoj tudi omisli? Da se pozanima kako skrbeti in vzgojit psa, da ima že vse pripravljeno, da točno ve kam bo šel v šolo, h kateremu inštruktorju in kateri bo veterinar.... ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!