Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1716693

TrueLove

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #5070 : 29 December 2011, 10:53:17
Dragi forumaši, hitno mi je, a na temi hrane mi nitko ne odgovara...

Znate li ima li Platinum hrane za kupiti negdje u BTC Ljubljana?

Odlučili smo isprobati tu hranu, a u Hrvatskoj je nema za kupiti.

Unaprijed hvala.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #5071 : 29 December 2011, 11:03:41
Najbolje je da pokličeš na
GSM 041/370-065  ali
GSM 031/361-057 in vprašaš kje se dobi. To so kontakti od Igisa ki prodaja hrano.

lp



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5072 : 29 December 2011, 18:44:33
Dragi forumaši, hitno mi je, a na temi hrane mi nitko ne odgovara...

Znate li ima li Platinum hrane za kupiti negdje u BTC Ljubljana?

Odlučili smo isprobati tu hranu, a u Hrvatskoj je nema za kupiti.

Unaprijed hvala.

mogu ti ja pogledati u Mariboru, ako ima gdje  :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5073 : 29 December 2011, 20:56:26
bachiko... jaz imam samo super izkušnje z dr. Rejec iz postojne. Kolikor vem je tudi dr. Pavlica ok, ampak imamo samo negativne izkušnje z veterinarsko fakulteto. Cene mislim da so vsepovsod tam tam, razlika je samo v načinu in odnosu, ki je v Postojni 1000x boljši, vse ti bodo razložili tako kot treba. Tega mi na vet fakulteti nikoli nismo doživeli, skratka odnos pri njih je katastrofa. In tudi to, da ti svetujejo da počakaj, brez tega da vidijo psa haloooo??? Pravilno je kar so ti v Postojni povedali, psa pelji da ga vidijo in potem ti bo lahko točno rekli kaj je za narediti, ali je za počakati, ali ne. če rasteta stalna na pravilnih mestih, se pravi pred mlečnimi, v isti liniji kot sta mlečan, je ok. Če sta stalna na notranji strani in mlečna zunaj, je problem. In tudi tukaj lahko probaš mao razmigavati, se cufati z psom, da vleče igračke, daš večje kosti za grizti. Je pa potreben pose ko so stalni že proti koncu rasti, in se mlečni še nič ne majejo. Tako da več kot to 7 meseca niti pod razno nebi jaz nikoli čakala, ker se ti potem res lahko zgodi da se stlna ne bosta postavila na pravilno mesto.


Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5074 : 29 December 2011, 21:05:09
Naša pesjanarka je bila pa danes na snegu  ;D, smo se šli sankat na Pohorje... zdaj pa je sveže skopana in razčesana  :-[



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5075 : 29 December 2011, 22:34:55
botticelli jaz pa imam na veterinarski fakulteti res dobre izkušnje...smo prejšnega psa tja vozili in so bili zmiraj tako prijazni da nimam pripomb...no na pregled bomo peljali na veterinarsko fakulteto ker smo iz ljubljane za poseg pa bomo videli kako se bomo odločili. drugače se veliko igramo pa vlečemo žogice, ima kostke iz suhe kože tako da... sasmo včeraj so mu izpadli 4zobki...no 4sem najdla koliko jih je pa pojedel pa vprašanje  :P

mi gremo pa jutri na snegeca  ;D     me zanima kako bo odreagiru ko bo to prvič da bo videl snegca  ;D



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #5076 : 29 December 2011, 22:48:13
Tudi jaz imam z dr. Pavlico slabe izkušnje. Pripeljala sem ga zaradi mlečnega zoba, ki je rasel zraven stalnega. Podobno kot pri tebi. Pavlica je pogledal stanje in rekel, da ga bo odstranil. Po končani operaciji je odstranil druge mlečne zobe (ne vse), tega je pa pustil, ker naj ne bi bilo potrebno  ???. Na koncu mi je vse na hitro razložil, ni mi pokazal nobene slike...na hitro se me je znebil. Tja sem ga pripeljala samo zaradi tega zoba in ga ni odstranil, kar bi mi lahko že pred operacijo povedal in se zanjo sploh ne bi odločila  >:(. Ko pa je bilo potrebno odstraniti še druge mlečne zobe sem šla raje v Postojno (dr. Rejec) in je svoje delo opravila odlično. Pogledala je zobe in povedala kaj namerava narediti. Po operaciji mi je pokazala sliko zob, pokazala katere je odstranila in vse lepo počasi razložila in je imela čas za moja vprašanja. Pes po operaciji ni bil nič omotičen in tudi sama sem bila zadovoljna z odnosom, cena pa ni bila nič višja kot na VF.


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5077 : 29 December 2011, 23:19:55
no po tem pričevanju sem vse bolj prepričana da bomo šli na poseg kar v postojno...

hvala vam za nasvete



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5078 : 29 December 2011, 23:52:50
lejca...enako oz podobno, na fakulteti nikoli niso imeli nič časa oz se jim ni dalo nič razlagati. Jaz bi znorela da naredi kaj tekage res. pa še to, ko sem peljala k Rejčevi v postojno in sem vmes čakala , me je še poklicala ko je prišlo nekaj vmes in je blo treba narediti dodatno stvar - se pravi so poklicali preden dejansko kaj naredijo, da te sploh obvestijo ! Sem bila 3x pri njih in niti enkrat ne morem nič slabega rečti. Mislim če že plačam ne male denarje, pa imam pravico vedeti kaj so naredili. In tako kot lejca pravi, po posegu sem videla vse rentgen slike, vse je bilo lepo razloženo, pa še slike mi je na mail poslala ker sem jih hotela imeti :)

veterinarska fakulteta je zadnje kar bi jaz komurkoli priporočala, žalostno ampak resnično.


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5079 : 31 December 2011, 01:24:02
mi smo se naročili kar v postojni tako da imamo 5 januarja pregled in so rekli da če ni kaj preveč kompliciranega da bodo takoj opravili poseg, vse skupaj pa naj bi trajalo nekje 3ure...
upam da bo vse potekalo brez problemov ...

učeraj mi je uspel en tako velik podvig  :P  v 5minutkah sem lumpu naredila čopek in se je obdržal celih 7ur  ::)   napredujemo

Enako tudi jaz voščim vsem srečno 2012!!!



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5080 : 31 December 2011, 10:42:25
Še nekaj novih slikic od Kiki

upam da bo tudi meni kaj Božiček prinesel......


no...pa se mi je izpolnila želja


Srečno novo leto še iz gorenjskega konca vam želi Kiki



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5081 : 31 December 2011, 20:15:47
Srečno vsem vam, vašim dragim in vašim kosmatinčkom  :)



Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #5082 : 01 Januar 2012, 22:19:57

Meni je pa Božiček vsak dan kaj prinesel, tako, da sem se odločila, da mu malo pomagam. Okrasila sem smrekico že prejšnji teden, zdaj pa, če kdo pride, mu takoj prinesem vsaj kakšno bunkico, če ne še kaj drugega. Imam se lepo, tudi pokanja se ne bojim več tako, kot prva leta.

Kako lep je 1. januar, upam, da ste bili kaj na sončku. Vsem en cmokec, vaša Tori.


http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #5083 : 02 Januar 2012, 17:11:45
Naša Tori je bila tudi pri prof. Pavlici na puljenju zobk. Sprejela jo je vet. Alenka Seliškar. Zelo lepo so skrbeli zanjo in jo zavito v dekici nosili po rokah po operaciji, da ji je bilo res toplo. Vzeli so jo naprej, ker je dr. Seliškarjeva rekla, da tako majhni psički ne smejo biti dolgo brez hrane.

Operirana je bila stara le malo manj, kot 7 mesecev. Vzreditelj je rekel, da naj še čakamo, a je dr. Pavlica rekel, da je bilo že rahlo pozno, posebno pri zgornjih grabilcih, ki lahko zelo motita izraščanje stalnih zobk, kar se je pri Tori že  do neke mere zgodilo. Odstranil ji je  3 zgornje sekalce, oba zgornja grabilca in dva mlečna ličnika. 

Po operaciji si je zelo hitro opomogla, svetovali so, naj je prvi in drugi dan le meso, ker ne gre v rane, saj meso narezano na male kose poje kuža cele in jih ne grize. Zacelilo se je zelo hitro.

Ko sem imela neka vprašanja po operaciji, sem po e mailu dobila odgovor vet. Seliškarjeve in tudi odgovor prof. Pavlice.
Bila sem res prijetno presenečena in zelooooo zadovoljna. Mi je pa bilo žal, da smo čakali do skoraj 7. meseca.

Z zobki je bilo potem vse v redu, je pa bilo res manj prostora  ob zgornjih grabilcih. Poimenovanje zobk sem prepisala iz maila, ki sem ga takrat dobila. Na čiščenju zobk, ji je kasneje dr. Matko malo pobrusil, zdaj je dobro.

To so moje izkušnje na Vet. kliniki, kjer se je od takrat, ko sem imela prvo jorkico marsikaj zelo izboljšalo.

Vsem srečno, veselo, razigrano, najbolj pa zdravo leto 2012 želiva obe s Tori.


http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5084 : 03 Januar 2012, 07:36:33
Denina, prava lepotka je vaša Tori  :-[ .

p.s. kje se dobi ta koledar z yorkiji?



Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #5085 : 03 Januar 2012, 20:55:39
Živjo, Kunčica, hvala za komplimente. Tori je res vsem zelo všeč, je pa tudi prava lisička. Kar si vtepe v bučko, to hoče tudi na vsak način doseči in teži...in teži, tako, da ji popustimo.

Se pa zelo, res zelo rada češe, če ji le pokažem glavnik priteče, tako, kot, da bi zadela na loteriji. Ali pa, ko vsak dan dobi kremico v učke, ko ji jo pokažem, je v hipu pri meni. Tudi pri čopku ne komplicira in je lepo pri miru. Res pa je, da jo češem vsak dan od prvega dneva in nikoli ne cukam. Seveda ve, da bo vedno dobila nagradico, račko, kar je njen edini posladek, ker drugega ne sme dobiti.

Ali pa pri raznih trikcih, ki jih obvlada, če nimam pri sebi posladka, ne bo naredila nič, ampak res čisto nič. Če pa ve, da bo nagrada, pa bo vse naredila, pa ne glede na to kje je - v dvigalu, na cesti ali v množici 50 ljudi.

Za koledarček pa žal ne vem, kje je bil kupljen, ker je darilo, vem pa, da je bil zadnji. Če te pa še zanima, pa lahko vprašam.

Pozdravčki vsem.

http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #5086 : 03 Januar 2012, 21:11:09
Kunčica, pozabila sem napisati, da je tudi tvoja kužika zelo lepa. Koliko pa je stara? In kako ji je ime?

http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5087 : 03 Januar 2012, 22:39:36
to pa so trmasti ja... čeprav mi nikoli ne popustimo ker pol čez par mesecev bo on glavni in ne mi... naš se tudi rad češe...se kar postavi na vse štiri kot da je na razstavi.je pa res da sem ga že od prvega dnega česala vsak dan in je navajen. tudi s čopkom mam zdaj par dni že mir kar pusti tako da smo na dobri poti :)

mene pa zanima koliko so vaši yorkiji kaj težki?
naš ima pri 6mesecih že kar 3kg in me kar malo skrbi.dobi pa res malo za jest...minimalno dozo ki je predpisana za njegovo težo ...
pa še to...kdaj ste jih cepili proti steklini?
pa še nekaj  ;D   uporabljate kašne balzame in katere?našemu se tako dlaka feclja, ampak samo tak kjer oblekice drgnejo...pa razmišljam da bi se mu potlej kaj manj če bi dali še balzam...kaj pravite?



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5088 : 03 Januar 2012, 22:44:12
denina tebe bi pa še vprašala kje si dobila to mašnico rdečo oziroma oranžno...tako je lušna z njooooooo....cukrčk. v mullerju sem najdla dosti takih zadev ampak ker to nosijo le deklice je seveda vse roza naš fant pa tega ja ne bo nosil  :P



Chanel

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #5089 : 04 Januar 2012, 08:40:04
Božiček je bil letos res radodaren. Kot vedo pa sem bil najbolj vesel priboljškov in božične večerje :)

Srečno novo leto vam in vašim yorkijem :)




Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5090 : 04 Januar 2012, 09:05:33
Naša je pri 5 mesecih težka 1900g, glede flecanja dlake sem zadnjič kupila neki sprej in glavniček in moram reči da je res super.
Jaz našo Kiki češem vsak dan in nimam nobenih težav...je prov smešna, ko vidi svojo torbico, kjer ima spravljeno kozmetiko...takrat se vleže in da vse tačke od sebe  :o

Bachiko...koliko obrokov ima vaš, jaz moji dajem še tri obroke
Glede ceplenja proti steklini bomo mi še počakali, ker smo zdaj dali skozi vsa ceplenja proti pasjim boleznim...drugi mesec pa ima sterilizacijo in jo bomo potem kasneje cepili še proti steklini, tako mi je tudi predlagala veterinarka

Nekaj bi vas še vprašala ali je možno da je pes tudi ljubosumen...ker smo zadnjič bili na obisku pri mojem bratu in ta ima dva majhna otroka, potem sem enega vzela v naročje....na kar je bila Kiki takoj pri meni in se še ona zbasala v naročje  ::) me začela lizati in praskati, če pa dam kdaj v naročje svojo hčerkico, pa je vse vredu  ;) zato mislim da je bila takrat ljubosumna....joj res so pojave teli kužki...mi smo se na našo Kiki tako navezali, da jo moj mož kar kliče" miška" še mene tako ne pokliče :D

Kako so se pa vaši člani družine navadili na novega člana? ;D



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5091 : 04 Januar 2012, 09:07:08
Aja....Chanel imaš zelo lepega božička  :o



petra8

  • Gost
Odgovori #5092 : 04 Januar 2012, 13:07:08
Živjo!
Sem nova na forumu in sem tudi jaz lastnica moje yorkice Tari.
Vidim, da imate veliko zanimivih tem.
Boste še kdaj organizirali kakšno yorkijado in ali se lahko pridružijo tudi nerodovniški yorkiji?

lep teden vsem




bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5093 : 04 Januar 2012, 13:55:33
tudi mene zanima če se bo organizirala kašna yorkijada da se malo podružijo ... in seveda lahko pridejo tudi nerodovniški saj ne delamo razlik, vsi psi se radi poigrajo kajne zato ne vidim razloga da bi delali razlike.

drugače pa moj dobi še zmiraj 3obroke...smo mislili da bo imel tam največ 2,5kg ker je bil res 2najmanjši v leglu zdaj je pa tak velik fant...mogoče so pa briketi preveč hranljivi. namreč je orijon brikete ki vsebujejo veliko beljakovin...tako da možno da zaradi tega. tukaj prilepim še en link da vidite ocene hran...  http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php/cat/1

jaz sem se po obisku te strani odločila za orijon...je pa res da je v sloveniji šele par mesecev prej se je moral naročati preko spleta

glede ljubosumnosti pa čisto možno...moja teta npr ima haskija in je tako razvajena, da teta ne sme skoraj da niti pogledati drugega psa kaj šele da bi imela koga v naročju in ne bi božala nje...to bi bil največji greh...tako da ja...

kikita daj povej kakšen sprej si to kupila?

naši družinski člani ga imajo vsi radi, ko jim paše se igrajo, drugo je pa vse na meni, da ga peljem ven, češem, se igram, cartam, hranim...vse. edino fant ga ima tako neizmirno rad, saj ubistvu mi ga je tudi on kupil in mu prinaša poslastice in ga razvaja  ;D



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5094 : 04 Januar 2012, 15:42:45
Petra8...dobrodošla na forumu, ja kakšno srečanje bo pa potrebno narediti  8)

Sprej sem kupila v Mr.Petu imenuje se GILL"S drugače je za vse pasme...jaz pošpricam tam kjer je vozliček potem pa počešem s tem grablicam za vozlanje ampak lepo nežno. Drugače se mi pa zdi da je ena tukaj gor napisala nekaj za balzam in šampon za yorkije...malo pobrskaj nazaj...mogoče na strani 167...ne vem nisem sigurna
Mi pa imamo Artemis brikete in smo zaenkrat zadovoljni...čvrst drekec in pa lepa sijoča dlaka.
Bachiko...potem je gotovo tudi nate najbolj navezan  :D mi pa imamo nekako tako..ven jo vozimo vsi največ skoraj moj mož...potem jo mož tudi striže..recimo ušeska in krempeljčke,se igra z njo ampak umivam,češem in hranim jo pa jaz, zato me ima pa tudi najraje :P klub temu da ji največ pribolškov iz mize daje na skrivaj mož  >:(

Drugače je pa lepo slišati, da imaš svojega ljubljenčka zares rad in da res lepo skrbiš zanj  :) najbolj me razžalosti, ko si nekdo omisli kužka.....potem ga pa zanemarja,trpinči in je vsem v breme  :(



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5095 : 04 Januar 2012, 16:32:47
Kunčica, pozabila sem napisati, da je tudi tvoja kužika zelo lepa. Koliko pa je stara? In kako ji je ime?

Hvala :)  Ime ji je Lina, maja bo stara 3 leta  :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5096 : 04 Januar 2012, 17:30:45
kikita...kakšne grablice za vozljanje ?



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5097 : 04 Januar 2012, 18:15:12
V Mr. Petu sem slučajno vprašala, če imajo kaj za česanje vozljev, pa mi je pokazala te grabljice, ki vozelj prime in ga da narezen...ne vem kako naj razložim  :-[ nekako se obnese, samo moraš biti res nežen in počasi češeš...na koncu jo pa počešem še z drugim glavnikom in gre res lepo čez se nič več ne flezla...potem pa zaključim s krtačo.



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #5098 : 04 Januar 2012, 18:29:54
En lep pozdrav novim formašicam :)
Tudi sama imam yorkija starega 3 leta, tako da na začetku tudi sama nisem vedela kako in kaj glede kozmetike in prehrane.
yorkiji imajo precej suho dlako,zaradi tega se še bolj vozla,zelo dobro je da imate olje ,balzam in šampon in pravo krtačo, ki lepo počese dlako in je ne poškoduje,fino je da balzam razrečite v kako flaško z šprico ,preden počesete pošpricate .Dlako se nikoli ne čese na suho,ker se lomi .
Zelo dobra kozmetika je od Pure paws in Chris Christensen in olje in krtače od CC .Jaz kupujem v trgovini Pasje mesto  v Domžalah imajo pa tudi spletno trgovino.
Glede briketov moj je na Acani in moram bit zelo previdna koliko mu dam, dobi tudi kuhano,sem pa slišala da beljakovinsko močnejši briketi pri malih pasmah se začnejo preveč redit.

lep pozdrav





Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5099 : 04 Januar 2012, 19:51:12
nelli, hvala za te informacije, bom pogledala v Pasjem mestu na netu za to olje in krtačo  8)