Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1718127

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5250 : 30 Maj 2012, 20:52:15
malo smetane, sladoleda in podobnih zadev absolutno ne škodi normalnemu zdravemu psu :)


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5251 : 30 Maj 2012, 22:33:28
Mi smo tudi našemu dali vsega po malem,... No po gastritisu ne damo nič. Malo smo goljfali, ker smo mu v sir dajali zdravila. Jaz tudi mislim da ne škodi, sicer pa je čokolada baje zelo strupena. Naša vet. je imela čivavo, ki je doživela šok in je poginila, ko je pojdela kos čokolade. Notri naj bi bili antioksidanti, zaradi katerih pride do takšnih posledic...

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #5252 : 31 Maj 2012, 09:27:49
Se popolnoma strinjam glede čokolade, zato je naš ne dobi. Sicer me pa sin okrega vsakič ko vidi, da mu dam kakšen priboljšek.
 



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5253 : 31 Maj 2012, 11:33:23
Hej punce :)

evo da se malo pohvalim, plačali smo dopust - morje. Ker gremo z Bonijem prvič na morje me zanima, kakšne so vaše izkušnje? On je sicer tak, ne zaupa nikomur, božat se ne pusti, je pa izredno priden in hkrati trkam na les da ga ne pokvarim :) Sicer gremo v Neum, dolgoletna želja je letos postala resnična. Postanke bomo itak delali, da se zverina ne zmatra preveč.
V hotelu bomo, zanimivo, da nam zanj niso nič računali. A ste na plažah bolj odmaknjeni, kako je s slano vodo na kožuščku? Vode se sicer ne boji, ne vem pa če bo želel v morje. Vem da moram paziti, da ne spije preveč slane vode, ker lahko škodi.

Izkušnje in nasveti več kot dobrodošli :)

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #5254 : 01 Junij 2012, 07:43:42
Mi našega vsako leto vzamemo na dopust. Ker slabo prenaša vročino (kot večina psov, predvidevam), ga vzamemo na plažo samo dopoldan, potem pa ga pustimo v apartmaju, na hladnem.
V vodo ne gre, če pa ga že malo zmočimo, ga je potrebno dobro stuširati s sladko vodo, da mu sol ne povzroča škode na koži in tudi dlaki.
Na plaži pa pazite, saj vsakomur ni všeč, če zraven njega leži pes, pa naj je še tako majhen. Nekateri ljudje, ki nikoli niso imeli psa, pač ne razumejo. Zato se je bolje umakniki v kakšen del plaže, ki ni tako obljuden. Pa tudi, če pomisliš, kuža lula, tega mu že ne moreš preprečiti.
Pa uživajte na morju.



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5255 : 03 Junij 2012, 18:05:52
u se bote imeli lepo... jaz tudi ne vem kako bi naš odreagiral, čeprav je enkrat kar lepo odčofotal v vodo na bledu tako da mislim da to ne bi bil problem. bolj je tista vročina vprašaj, pa ljudje ki ne odobravajo tega in te postrani gledajo... tako da jaz za tisti teden če bi šla bi ga raje pustila pri mami v varstvu. da bi ga imela pa v apartmaju bi me pa skrbelo da ga ne bi kdo ukradel...danes res nikoli ne veš, eni pač služijo tudi s takimi zadevami, res je čipiran ampak vseeno...jaz raje vidim da je doma in vem da je na varnem, raje ga peljem tako za en dan na morje pa naj čofota kakor za cel teden...pač moje mnenje. če ga pa nimate nikogar za varstvo je pa velik problem...potem druge ni kot da gre z vami. slano vodo pa obvezno sprati saj to velja tudi za človeške lase da slana voda škodi tako da pri psu ni nič drugače.pa jaz bi mu vsak dan balzam dajala gor...če ima dolgo dlako...če je postrižen pa ni toliko krize...tako kot jaz 100krat bolj skrbim za lase na morju tako bi zanj isto...vsaj naš ma tako suho dlako da mu tudi sedaj nanesem balzam enkrat tedensko, s šamponom ga pa samo okoli gobčka in intimnih predelov.

no upam da se bote imeli lepo, me prav zanima kako se bo obneslo...

pa še ena slikica mojega lepotca ;P




Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5256 : 19 Junij 2012, 18:58:55
Živjo,

zanima me kako vaši pesjanarji prenašajo vročino? Naš ni postrižen, je kar dolgodlak in me zanima kako jim pomagate v teh vročih dneh? Jaz našega malo zmočim po trebuščku pa po glavi ga pobožam z mokrimi rokami, da ga rashladim.
Razmišljava tudi, da bi ga postrigla, vendar mi je tok škoda njegovih dolgih laskov, pomoje bi se kar zjokala, če bi ga postrigli :)
Mogoče bi ga lahko zavila v papir, čeprav ne vem kje se ga dobi in če mu bo pomagalo, da mu vsaj malo olajšam življenje naslednja 2/3 meseca... In predvsem ne vem če bi ga znala naviti :) Čemu pravzaprav služi tisti papir s katerim zavijajo profi yorkije? da se dlaka ne zapleta ali tudi iz zgoraj omenjenih razlogov. Glede tega sem res laik, baje je pa tisti papir drag ko žafran. Help :)

pa lepo se imejte

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5257 : 03 Julij 2012, 16:45:33
Ste malo zaspali :)
No evo, mi smo se odločili našega pesjanarja postrišt, pa nas je frizerka prepričala nazaj, da sva se dolgo trudila in matrala za njegove laske, da ga je prav škoda.
In ga nismo postrigli... :)
Ga pa pridno hladimo, smo bili že 2x v Bohinju, se je namakal v jezeru kot žabica. Pa ribe je lovil in potem ves skesan prihajal na svojo brisačko, ker nobene ni ujel :D

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


melitavinko

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #5258 : 10 Julij 2012, 08:30:43
 To je naša Ela ki bo kmalu stara 1 leto.
 



Lila

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #5259 : 10 Julij 2012, 18:54:41
Naš Toto bo pa ta mesec star 4 mesece  :)
Je pa zdaj že malo večji kot na sliki  ;D



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5260 : 10 Julij 2012, 22:33:56
živjo po dolgem času  ;)

no mi smo šli prvič z našim navihančkom na 4dnevne počitnice v apartma. spodaj je bil apartma iz vseh strani v steklu tako da je skos spremljal kaj se dogaja zunaj in takoj ko je zagledal da se kaj premika je začel pridno lajati...tako da je blo kar zanimivo.kupili smo mu tudi 10m vrv tako da je lahko letal sem ter tja in je bil čisto navdušen :)

no jutri ga pa peljemo prvič k frizerju da mu malo skrajša dlako ker je ne morerm več krotiti;P     sicer ga ne bomo čisto postrigli ker razmišljamo da bi ga mogoče na kakšno razstavo peljali.

drugače pa naš  prenaša vročino tako da cele dneve...ampak res cele dneve preleži. zdaj je malo boljše ko ni take sopare drugače je pa kar ležal in se premikal sem ter tja ...



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5261 : 10 Julij 2012, 23:42:01
no jutri ga pa peljemo prvič k frizerju da mu malo skrajša dlako ker je ne morerm več krotiti;P     sicer ga ne bomo čisto postrigli ker razmišljamo da bi ga mogoče na kakšno razstavo peljali.


no meni je tudi počil film, ker smo šli na čebelarski dom in je naš falot opravljal veliko potrebo, se mu je vse za dlako prijelo in sem milo rečeno fasala živčnega. Nato sem pograbila telefon, poklicala frizerko, nato pa slišim: draga moja, če želiš Bonija postrišt, ga meni ne pelji, ker ga ne bom. Tvoj pes ima čudovito dlako in je škoda, ker sta se tako matrala, da sta prišla do te dolžine... No smo šli potem na korekturo njegove ritke in naju je prepričala, da ga ne postriževa.

super, sigurno je užival na dopustu. Mi pa še gremo in prov komaj čakamo, da vidimo odziv na morje :)

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5262 : 10 Julij 2012, 23:50:18
Mi smo se pa odločili za poletno frizurco ki ni kratka in ni dolga, je tudi lažja za nego.


še malo poziranja


bo pa naša Kali kmalu upihnila prvo svečko  :)


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5263 : 10 Julij 2012, 23:54:08
Midva bova najinega verjetno enako postrigla kot jo ima Kally :)

ampak potem, ko se ne bova mogla več z dlako ukvarjat :)

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5264 : 11 Julij 2012, 00:06:19
Nam se ni dal več ;D, tista dlaka ko ji gre v čopek jo spnemo predn jo pelemo postričt in tisto se pusti namir. Ostalo pa ugotavljamo kako bi bilo najbolje.


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5265 : 11 Julij 2012, 08:47:24
Jaz sem zadnjič rekla, da ga postriže kot po navadi, kar pomeni globinsko česanje, krajšanje dlake na tačkah in to je to. Ga je pa še skopala takrat.
Pozabila pa sem, da smo zadnjič malo sprednje laske krajšali in mu je tokrat tudi skrajšala.
Nism bla zadovoljna, ampak je bil potem tako lep, da sem se kar navadila.

Je pa res, lažje je negovati krajšo dlako od daljše.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5266 : 11 Julij 2012, 14:27:26
no mi smo se vrnili od frizerja in ga je tako lepo postrigla...nekako tako kot kali...postrigla mu je do trebuščka, spodaj mu je trebušček pobrila, pri tačkah mu je stanjšala, ušeska pobrila, pri glavci mu je skrajšala...res sem tako zadovoljna...  samo sem ji pozabila rečt naj mi čopkota ne striže ker mu delam ponavadi kitko ker ne more kar tako rezdreti tko da je postrigla :(    ampak ok saj bo zraslo...bi dala kakšno slikco gor pa ne morem ker spet nimam tega resizorja...bom pa kmalu prilimala slikco...
men je super da sem ga pelala ker bo spet lažje za česat...pol pa spet čez kašne pol leta...



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5267 : 20 Julij 2012, 17:41:26
sej bo zrastla. Jaz našemu tudi kitke delam, ker ima frajer navado se takoj za tem, ko mu čopka naredim, metati po postelji in prevale delati, zakopavati navidezne stvari in podobno, samo da čopka dol spravi.
Če ima kitko gre to malo težje, je sicer kot petarda, ampak drži, jaz potem malo pogladim pa je...

moram pa deliti še eno slabo novičko :( Danes sva bila z Bonijem zunaj in je pritekla soseda, da je njen mačkon čist fertik, če jo lahko do vet. zapeljem, ker nima prevoza. Brez pomisleka psa peljem v stanovanje in že hitive. Najprej v Domžale, kjer so bili zelo neprijazni, nato naju napotijo v LJ. Vmes kličem našega vet., če lahko pridemo, da ga pogleda. Muc je poginil med parkiranjem :( Naš Boni je izgubil najboljšega prijatelja, edinega s katerim se je lahko igral in tekal za njim, saj imamo samo večje pse okoli. Tako da njemu v spominček lepim tole slikico z enega naših potepov. :'( Majki R.I.P. </3


Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5268 : 20 Julij 2012, 19:45:05
joj grozno  :( :( :(      mislim ti veterinarji... včasih mi gre kar na bruhanje...danes sem srečala eno gospo in sve se zapletle v pogovor in pravi da je veterinarka...potlej pa pravi da je zelo nepotrpežljiva in v sebi kar gori in se zadržuje...mislim kaj????in potlej pelješ k takšni...mislim...saj pred tabo je mogoče ok,,,kaj pa če ga tam pustiš?si ne predstavljam kako ravna z živalmi potlej...grozno.

kaj pa je bilo z muckom???

naš baci je pa dobil novega prijatelja... mešančka maltežančka starega 5mesecev... tako sta lušna ko se podita...je pa tudi ta psiček edini tu naokoli ki je mladiček in je razigran in poln energije...ostali psi so že vsi starejši in prej sploh ni imel nobenega prijatelja...

drugače se moram pa malo pohvaliti  ;)   sva končala malo šolo kakšen mesec nazaj tako da ima zdaj diplomo  8)      sicer to res ni nič takšnega ampak nekaj je pa dosegel mi smo pa tudi kar nekaj truda vložili v to pa še ga bomo.


ja res škoda za tega mucka....mislim da je tako na hitro vse...to mora biti tako grozno... kako grozno se mora počutiti sedaj ta gospa  :'(



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5269 : 20 Julij 2012, 23:37:38
Midva sva se glih zuni podila, vodne balončke je prvič sprobal, vse živo sem imela s sabo, kavo, vodo za rožice pred blokom... Kot da bi se delno preselila in se že odločim da greva domov, saj je bila ura 11, pa sence je začelo zmanjovati. Pa ona prileti, da je muc čuden, da je ves krvav, da driska, bruha, komaj diha... In tko v šoku pravi če jo peljem. Sem hitr psa domov pelala, pograbila denarnico in sve že hitele. Dobesedno, 100 čez naselje, pri vet. sem čez rdečo zapeljala. Muc se je ves čas metal po kletki, grizel žico, mjavkal, jokal.
Pridemo tja, ga vzame iz kletke, pa pravi, jaz mu nič ne morem, peljite ga v LJ. Me soseda pogleda če lahko, sm takoj rekla da ja in že hitela avto prižgat, da se sam usede in greve. Vmes sem klicala v Radomlje našega vet, me je napotila v Bežigrad, ki je dosti bližji od Murgel. No, potem se je pa ona odločila, da ga da uspavat, ker je bil že čist bogi in ne bi preživel do LJ, sve peljale potem do Radomelj, no tam je pa za vedno zaprl učke, med tem ko sem jaz parkirala.

Veterinarji pa brez besed. Te v Domžalah, kot bi delali za tisto plačo in ne za živali. Midva sva jih hitro zamenjala in sva s temi zadovoljna.
Ko sva mačkona tam pustili, naju je vet. tako milo pogledala, že tisti pogled je veliko pomenil. Sestra je s čivavo v roki odšla do mize in ga pobožala. Ma sem bila brez besed. Že ko je naš bil bolan in smo ga urgentno peljali v Murgle, je vmes klicala kako je Bonnie in podobno. Tko da res, so izjeme. Določeni si naziva dr.vet. pač ne zaslužijo!

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5270 : 20 Julij 2012, 23:41:25
Ja to je fajn da ima novega prijatelja. Naš je sedaj sam. Imamo večjega psa - nemško dogo, s katerim nima toliko stika, saj je hiša vsa v visoki ograji in se vidita samo ko je un na terasi.
In potem ima soseda manjšega terierčka mešančka, samo je skoz pripet na vrvici.
Sosed ima ravno tako srednjega psa, samo našega skoz za brke vleče in za čopka in se jih v velikem loku izogibam. Po tem je skoz slinast pa neureje, da imam še 1h dela z njim ko pridemo domov.

Sem se pa z  eno punco zmenila, da ji čuvam shi-tzujko ko ona ne bo mogla. Tako da bo imel vsaj občasno pasjo družbo :)

Unadva sta pa čist zgubljena brez mačke. Je bil še mlad, sept. bi imel 1 leto, samo se človek tako naveže da je potem še tok hudo. Trenutno ne razmišljata o drugi živali, tako da smo sedaj oskubljeni za prijatelje  :-\

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5271 : 21 Julij 2012, 21:47:53
tako mlad je bil??grozno :(    pa so rekli kaj je  bilo? bogi res...


gospe pa najbolje da si omisli novo živalco...ker jaz itak pravim ko enkrat imeš nekaj ne moreš brez... pa bo imel boni potlej spet novega prijatelja...

men je kar hudo ko pomislim na to gospo...ko vem ko smo mi mogli našega prejšnega psa uspavati...tako da žalostno...ampak saj čas celi rane...še bolje pa je da si omisli novo ali mucko, psa...karkoli samo da si zapolni čas in bo hitreje to prebolela...



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5272 : 24 Julij 2012, 10:48:55
sosed ga je povozil.
polna pljuča krvi je imel in se je dušil. Vet. v Domžalah nas je napotila v LJ, samo je bilo več kot očitno da maček trpi saj se je metal po kletki. Sem prav besna, da mu ni mogla dati inekcije, ker je revček umrl potem na parkirušču drugega vet., ki je vseeno želel pogledati mačka, predno ga odpeljemo v LJ.

Sedaj razmišljata o kužku, navijam za Yorkija, res bosta imela malo dela z njim. Ko se bosta odločila, bom sporočila :)

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Balerina

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5273 : 31 Julij 2012, 16:28:55
Pozdravček!

Tudi jaz sem sedaj novopečena ponosna lastnica prisrčne Yorkice. Stara je malo več kot tri mesece, je prava mala nagajivka. Grize nama vse po vrsti po stanovanju :), tako da morava res imeti vse čisto in pospravljeno. V bližnji prihodnosti pa se odpravljama na morje in ne vem, ali je bolje da gre z nama ali je bolje da ostane doma, da je za kaj takega še premlada. Najprej nisem hotela da gre zraven (predno sem jo dobila), sedaj pa bi jo rada vzela zraven, vendar ne vem, če je to ok za njo.



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5274 : 06 Avgust 2012, 21:08:52
glede na to da je tako mlada pa nima vseh cepljen za sabo...nwm jaz je ne bi jemala sabo... ziher je ziher...  poleg tega pa če grete čez mejo mislim da psi ki niso cepljeni proti steklini ne smejo iti...

mi smo bili pa ta vikend na bledu...in je naš skočil iz ene skale v vodo ker je bil notri en mladiček in je hotel na vsak način do njega...in je bilo tako smešno ko mu je zmanjkalo tal pod nogami in vsa tista dlaka ko se je razprla v vodi...in mu ni bilo jasno kaj je sedaj to... in se začne potaplati in pol vklopi možgančke in začne z nogicami čofotati...ha ha ha ... tako da je prvič plaval :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5275 : 06 Avgust 2012, 21:37:26
Pri treh mesecih morajo biti po zakonodaji vsi psi cepljeni proti steklini, tudi ostala cepljenja bi morala biti zaključena, tako da ni nobenega razloga, zakaj tale jorkica ne bi smela zraven na morje. Na sploh se mi zdi idealno, če gre mladič zraven na dopust, ker je to odlična priložnost za socializacijo in nabiranje izkušenj, pa tudi za krepitev vezi med mladičem in njegovim skrbnikom.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #5276 : 07 Avgust 2012, 09:23:17
Se popolnoma strinjam s Kalsang! Je pa res, da bo za vas, lastnike, to manj brezskrben dopust, kot brez psa!  ;)
Itak pa - če ste se odločili za mladiča v takem "udarnem" času, ko je čas dopustov, je o tem treba razmisliti in vzeti v zakup določena odrekanja in prilagajanja pred nakupom mladiča!



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5277 : 07 Avgust 2012, 15:06:32
po zakonodaji že res da morajo biti cepleji proti steklini...ampak vzreditelji to odsvetujejo...malo drugače je dat tako dozo psu ki ma 10kg kot yorkiju ki ima 1,5kg pri tej starosti...mi smo našega šele pri 7 ali 8 mesecih cepili



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5278 : 08 Avgust 2012, 15:24:22
Z necepljenim psom niti v tečaj v pasji šoli ne moreš iti. Tako, da z mojega vidika nič ne profitiraš. Se pa dobijo tudi homeopatski pripravki, ki zmanjšujejo reakcije na cepljenja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5279 : 08 Avgust 2012, 16:55:08
no to da pa niti v tečaj ne moreš pa ni res...pri nas niso bili vsi cepljeni pa so hodili v pasjo šolo...tako da ne vem od kje ti to...tudi nikjer ne piše da je to pogoj za vključitev v program... jaz vem da nikoli ne bi dala cepiti psa pri 3mesecih...mogoče kakšnega malamuta, haskija, ovčarje...pač večje pasme... vem tudi da ko bom imela še enega yorkija da ga bom isto pri 8,9 mesecih cepila... ne vem zakaj bi vzreditelji potlej to odsvetovali, prav tako veterinarji...