Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1715158

Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5340 : 12 December 2012, 21:47:31
eeee, pa še ena  ;D naša pozerka  :P




neška1

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #5341 : 13 December 2012, 19:05:24
Lep pozdrav vsem

Ne morem se odločit, katere brikete naj kupim mojemu kužku.(pasma yorki, ime Maxi). Star je 10 mesecev in že od samega začetka imamo "borbe" z briketi. Kupila sem mu ne vem koliko različnih vrst briketov za mladičke, pa z nobenimi ni bil zadovoljen. Trenutno mu dajem Happy dog premium za mladičke.
Sedaj pa bi rada počasi prešla na brikete za odrasle pse, pa ne vem, kateri bi bili vredu in na kaj naj bom predvsem pozorna. Prebrala sem veliko člankov in vsak pač reklamira svoje proizvode. Vem, da enemu to paše ,drugemu pa kej drugega. Pa vseeno bi rada  izvedela vaše mnenje in predloge,zato se obračam na vse Vas, ki imate izkušnje, da bi mi svetovali pri izbiri.   Hvala vsem



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5342 : 06 Januar 2013, 14:14:17
uf, žal ti ne znam svetovati, naša sploh (hvalabogu) ne komplicira glede hrane, tako, da takih težav nisem imela ... res pa je,da ima nekatere hrane raje kot druge, ampak na koncu lahko rečem, da je (skoraj) vse :)



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #5343 : 06 Januar 2013, 15:29:23
Jaz ti priporočam Acano, Artremis ,now   imaš varjanto za male pasme.Briketi so zelo ješči in kvalitetni.
lp



tpodpecan

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5344 : 06 Januar 2013, 23:11:53
Pozdravljeni!

Imam mladička yorkija psičko stara bo 3 mesece. Zanima me, ali jo že lahko vozim zjutraj ven, da bi se navadla na lulanje, ali je še prekmalu, glede na to, da je zima. pa še nekaj me zanima, kdaj se ji dvignejo ušesa, ali ji je potrebno pobriti ušesa, samo povrhu.


Drugače so pa  najboljši psi, doma pri starših že imamo fantka Svita starega 4 leta. ima pa 5 kg. Moja jih ima sedaj 1600 g, pa me zanima koliko jih bo približno imela, ko bo odrasla. hvala za odgovore.


Lep pozdrav



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #5345 : 07 Januar 2013, 07:57:30
Pozdravljeni!

Imam mladička yorkija psičko stara bo 3 mesece. Zanima me, ali jo že lahko vozim zjutraj ven, da bi se navadla na lulanje, ali je še prekmalu, glede na to, da je zima. pa še nekaj me zanima, kdaj se ji dvignejo ušesa, ali ji je potrebno pobriti ušesa, samo povrhu.


Drugače so pa  najboljši psi, doma pri starših že imamo fantka Svita starega 4 leta. ima pa 5 kg. Moja jih ima sedaj 1600 g, pa me zanima koliko jih bo približno imela, ko bo odrasla. hvala za odgovore.


Lep pozdrav

Kje pa je vzrediteljica tvojega mladička, da bi ti  odgovorila na vprašanja???


Yuppie

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5346 : 07 Januar 2013, 09:06:36
Živjo tpodpecan

Psičko čimprej navadi na lulanje zunaj, seveda jo je potrebno nesti ven tudi zjutraj. Po potrebi jo obleci, da je ne bo preveč zeblo. Tudi mi našega oblečemo, saj je res mrzlo in se ves trese. Ušeska bi skoraj že morala imeti pokonci, če pa jih še nima, ji moraš takoj pomagati s selotejpom, ter ušeska postriči so 1/3.

Na vprašanje kolikšna bo teža odraslega kužka ti pa težko odgovorim.

Želim ti veliko veselja s tvojim kužkom!    :)



tpodpecan

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5347 : 07 Januar 2013, 13:44:26
Živjo tpodpecan

Psičko čimprej navadi na lulanje zunaj, seveda jo je potrebno nesti ven tudi zjutraj. Po potrebi jo obleci, da je ne bo preveč zeblo. Tudi mi našega oblečemo, saj je res mrzlo in se ves trese. Ušeska bi skoraj že morala imeti pokonci, če pa jih še nima, ji moraš takoj pomagati s selotejpom, ter ušeska postriči so 1/3.

Na vprašanje kolikšna bo teža odraslega kužka ti pa težko odgovorim.

Želim ti veliko veselja s tvojim kužkom!    :)


hvala  :)



tpodpecan

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5348 : 07 Januar 2013, 13:45:04
Kje pa je vzrediteljica tvojega mladička, da bi ti  odgovorila na vprašanja???


Mi je  pomagala!! Hvala



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #5349 : 07 Januar 2013, 20:53:56
Za ušeska je dobro ,če ne stojijo pokonci ,da jih masirate z prsti .Za lulanje pri nas uporabljamo podloge plenice, lahko  daš plenico v kopalnico ali na balkonu.



tpodpecan

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5350 : 08 Januar 2013, 10:11:52
Za ušeska je dobro ,če ne stojijo pokonci ,da jih masirate z prsti .Za lulanje pri nas uporabljamo podloge plenice, lahko  daš plenico v kopalnico ali na balkonu.


Hvala. sicer pa res ne vem, al se bodo ušeska dvignila al ne. PRi starših že mamo enga Yorkshirskiga terierja samčka starga 4 leta. pa ma dol ušeska, ker nam ni vzreditelj povedu, da jih mora imeti gor.  Ampak zdej bi pa res rada, da jih dvigne! :)   hvala za pomoč.



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #5351 : 08 Januar 2013, 13:40:46
Dober bi bilo da jih 1/3 pobrijete in večkrat na dan masirat, pri naši je pomagalo :)



tpodpecan

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5352 : 08 Januar 2013, 14:03:04

Pobrila sem ji, zdej pa ji tudi masiram, upam,da bo. :) Pri katerem mesecu, bi se pa naj dvignili?
Dober bi bilo da jih 1/3 pobrijete in večkrat na dan masirat, pri naši je pomagalo :)



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #5353 : 08 Januar 2013, 14:10:59
Kašen mesec :)s tem ko masiraš sprožiš prekrvavitev.



tpodpecan

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5354 : 08 Januar 2013, 21:04:39

Kašen mesec :)s tem ko masiraš sprožiš prekrvavitev.

moja bo stara že 3 mesece.



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5355 : 08 Januar 2013, 22:58:17
moja bo stara že 3 mesece.

Verjetno je mislila kakšen mesec ko se s tem ubadaš in ne en mesec od skotitve :) Sicer pa ja postriči dlako, jaz sem naši skoraj čisto do kože mogoče celo malo več kot 1/3, saj dlaka zraste nazaj. Pa masirati, pa mi smo malo probavali z lepljenjem ampak ne preveč.


saram

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #5356 : 13 Januar 2013, 17:18:14
Mene zanima ali ima kdo mladičke yorkshire terierja?rabila bi ga v tem mesecu za rojstni dan.
Hvala in prosim za odgovor čimprej.


Lp



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5357 : 13 Januar 2013, 19:50:42
tukej imaš podatke iz kinološkega društva za načrtovana legla v decembru... pokliči in se malo pozanimaj.

YORKSHIRSKI TERIER
One Shot A Time Nove Kasio,Odl.    Anastazia Bluu Malaika, Pd.    12.11.2012    Levec Mila in Bojan, Krška Vas 42, 8262 Krška Vas,051 317 898
Tipi Tapi Tan, Opr.    Fleer Mavi Papatya Dan, Opr.    28.11.2012    Lidija Korun, Trnava 19, 3303 Gomilsko, 031 613 366
Fiocco Roso Diamante,Opr.    Bisa, Opr.    4.12.2012    Ekič Nedžma, Suhadol 12, 4123 Zidani Most, 070 896 072


lp



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #5358 : 13 Januar 2013, 21:19:03
Psa se ne kupuje nahitro za rojstni dan! >:(



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5359 : 14 Januar 2013, 13:48:16
naši so uhlji stali pokonci že od začetka ko smo jo dobili, bila je stara tudi cca 3 mesece ... z lulanjem čimprej ven navajat, in obleči psičko, kot so ti že svetovali.



tpodpecan

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5360 : 21 Januar 2013, 20:38:47
naši so uhlji stali pokonci že od začetka ko smo jo dobili, bila je stara tudi cca 3 mesece ... z lulanjem čimprej ven navajat, in obleči psičko, kot so ti že svetovali.


Seveda, oblečena je vedno, tako, da ne zebe moje punčke! :)



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5361 : 25 Januar 2013, 19:12:29
Živjo družba,

da se javim po dolgem času :)
No, naš Bonnie je dobil prijatelja začasnika iz Sarajeva, malo starejši kuža. Sedaj je pri nas in ga hranimo, ker je revež shiran popolnoma :( potem mu poiščemo pravi dom...
Kar se tiče ušeskov, treba jih je pobriti, ker jih teža dlake vleče navzdol in se ne morejo postaviti pokonci. Mi našemu nismo pobrili uhljev, deloma so dvignjeni, deloma pa ne :)
Kar se tiče hrane, je pa tudi naš še kar zbirčen, hranili smo ga z vsemi možnimi briketi, pa nič ne pomaga. Pa sem mu v Alerju v BTC kupila 2 vrsti hrane, wild taste, ki se meša z vodo - jo še kar poje. In pa konzerve s sadjem in mesom+testenine... to ima pa rad, je kot nor.
mu občasno še brikete dodam, ker imamo pač zalogo :)
Drugače ima pa Gigosy mladičke, samo ne si psa kupiti za rojstni dan, pes ni igrača in zahteva veliko več, kot je samo občasno igranje. Je treba pomisliti še na vse stroške, ki jih kuža prinese, vso odgovornost ki jo potrebuje, čas, ljubezen,...
In tudi premisli kje boste psa kupili, odsvetujem bolho! Zadnjič sem gledala oglase, prodajajo vse drugo kot YT mladiče....

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


tpodpecan

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5362 : 25 Januar 2013, 23:06:07
Heyla lepo si tole napisala :) Ja sej sva ji pobrila ušeske čist sedaj ma pa desnega skos gor, levega pa tu pa tam, je bolj dol k gor :) upam,da bo tud levi gor :). Drgač pa moja ma najrajši brikete Royal canin puppy za Yorkije :) Js sm svojo kupla prek salomonovega oglasnika... pa je zakon vzrediteljica, res sm naletela tk kot si lahk sam želiš :) no pa lep večer :)



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5363 : 25 Januar 2013, 23:15:11
Ne recem da so vsi slabi, ampak odkar smo kupili Bonija spremljam Bolho... Tocno vem kdo preprodaja pse in se mu gre samo za zasluzek, kdo pa prodaja pse iz razloga "psica mora imeti 1x mladice"...

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5364 : 26 Januar 2013, 10:25:47
pa tole bolho bi blo treba ukint!!!pa razne oglase...pse naj se izključno kupuje le na podlagi oglasov na kinološkem društvu in izključno mladiče z rodovnikom... nekaj strani nazaj je lep primerek videa...torej kaj tisti ki kupujete kvazi yorkije podpirate!!!!!jaz sem čedalje bolj jezna....



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5365 : 26 Januar 2013, 10:35:08
Jaz pa mislim da z bolho ni nič narobe. Problem so samo določeni prodajalci. Meni kot vzrediteljici (sicer papillončkov) je bolha pomoč v prodaji. Gor naložim slikce in sama naredim opis. Na spletni strani KZS maš čist samo rodovniška imena in pri nekaterih potem sploh ne moreš videti staršev razen če greš do vzreditelja. Problem je tudi da nekateri zvejo za KZS in da so tam napisani oglasi šele po tem ko se že ukvarjajo s psi. Aja pa še to, na KZS so oglasi na internetu samo en mesec in to je tisti mesec ko naj bi se mladički skotili (približno). Kaj pa če jaz kakšnega psa ne prodam do petega meseca? Potem bi jaz ostala brez oglasa. Tako da bolha je ok. Problem so samo nekateri prodajalci/preprodajalci in pa neobveščeni ali pa trdoglavi kupci.


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5366 : 26 Januar 2013, 12:59:46
No evo,.... danes delila na FB, pa delim še tukaj

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5367 : 27 Januar 2013, 16:32:39
to je že v redu če dajo oglase vzreditelji z rodovniškimi legli... samo kaj ko so večina brez rodovnika in potlej še vidiš da dajejo kar na par mesecev skos...ko ti je jasno da preprodjajo...ko me kar napade bes...pa saj brez veze...toliko je bilo že o tem povedanega da enostavno človek zgubi voljo da bi ljudjem sploh karkoli dopovedoval...pač če ne razumejo , pač ne razumejo. škoda je samo vsega trplenja tako pasjega kot lastnikovega, pa vsega denarja za bolezni itd...pa saj naj se vsak sam odloči kaj mu več pomeni...če ga ne zmrazi ob vseh komentarjih, posnetnik, slikah potlej nimam več besed...vsak se mora zavedati da s tem omogoča nadaljno rejo in mučenje takih živali...oh oh oh  >:( >:( >:(



melitavinko

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #5368 : 28 Januar 2013, 08:25:23
Pa včasih rečejo, da se ljudje kot živali-ma kje če bi bile kot živali bi bi svet čist ok so ko kos debla-bre čustev, sočutja...Ko bi le lahko tiste mučiteljske p.... kaznovali kot jim pritiče hmm, pol bi bil pa svet še lepši.... >:D



tpodpecan

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5369 : 28 Januar 2013, 10:59:11
Ojla!

MEn se pa zdi, da ni nč narobe če kupiš psa k nima rodovnika... jaz iz lastnih izkušenj povem, da mu nič ne manjka, je pridna, nč bolana vse ok. Poznam pa primer k so mel enga ful lepga psa, men je use, rodovnik itd... in najprej zasuk želodca, potem pa odpoved ledvic. Moje mnenje osebno je, da itak vidiš, če gledaš oglas, pa če pokličeš, kak je tist človek k prodaja vse, če ma mladiček potni list, če je čipiran, če je cepljen. Vse se vidi, ko se dobiš z vzrediteljem... Pa sm gledala mladičke yorkije k so mel kao rodovnik, ma so mi na sliki prov čudni zgledali... tko, da ne vem kaj mate tok proti tem..pač vsakemu paše, da si kupi kar si hoče! Eni pač nimamo 1000 € da bi si kupli rodovniškega Yorkshirskega mladička.

Ne podpiram preprodaje, in mučenja živali. Take bi tudi jaz mučla kot oni mučijo živali!!
  >:(


To je moje mnenje :)  LP