Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2663562

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4860 : 28 Februar 2007, 10:14:20
Zdej je kar je pa se dejmo vrnit na dobre stvari

Na žalost nimam nobene ne vem kok dobre slike ampak malo za okus pa vseeno: :)

Aribana dela Benjamine





telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4861 : 28 Februar 2007, 10:34:01
Mene pa vse to pisanje preseneča. Vem, da ste vsi že odrasli a obnašate se kot otroci.
Kot bi brala kakšen osnovnošolski forum.  Pa še tam vas včasih otroci prekašajo v pozitivnem smislu :D
Me pa čudi tudi to , da imate nekateri ogromno psov, pa raje posvečate svoj čas takim bedastim debatam.
Me pa zanima zakaj se prav nikoli ne pritožite če mislite, da sodnik ni ocenjeval korektno ???



Matrox se splača pritožit če sodnik prisodi ZP prisodi psoma ki že od daleč butata ven kako močno odstopata od standarda (malo preglej standard za rumene doge ;)) pa se boš tudi sama začudila kako za vraga ZP :o  ???, pa psom ki v primerjavi z drugimi dogicami ne sličijo ničemur, pa ne zagovarjam ne ene ne druge, čeprav priznam da si nekoč želim eno dogico v svojem življenju in če jo bom vzela v Sloveniji vem da bom vzela pri Slavi (samo če mi bo dala ;)). Zakaj ker so mi njen tip doge všeč, ker hočem psa ki je res predstavnik svoje pasme in ne nekaj "kar naj bi bilo" predstavnik svoje pasme!

Če pa se je slučajno vmes spremenil standard kot je omenila Fana, ja pol bom pa nažalost brez dogice, ker to zame osebno ni doga ;) Pa samo za v vednost to je moje osebno mnenje! ;)


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #4862 : 28 Februar 2007, 11:20:57
Mene pa vse to pisanje preseneča. Vem, da ste vsi že odrasli a obnašate se kot otroci.
Kot bi brala kakšen osnovnošolski forum.  Pa še tam vas včasih otroci prekašajo v pozitivnem smislu :D
Me pa čudi tudi to , da imate nekateri ogromno psov, pa raje posvečate svoj čas takim bedastim debatam.

Me pa zanima zakaj se prav nikoli ne pritožite če mislite, da sodnik ni ocenjeval korektno ???



Matrox, ne vem kaj te preseneča?

A to da se je končno razvila ena debata? Pa saj lahko prešaltaš na druge forume ji je kar nekaj, če naših debat ne moreš brat. :P

In kaj če imamo nekateri več psov? Oprosti, ampak o svojem prostem času odločam jaz. >:(








lp erika


buc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #4863 : 28 Februar 2007, 12:02:38

 MATROX, poznam lastnika ki ima dve dogi iz iste psarne kot sta ti dve rumeni dogi(če to sploh sta :D)
In ko sem jaz izbiral psarno sem se obrnil na njega(ker mi je bil edini poznani ki ima nemško dogo)No zdaj ni več edini :)
 Tip doge psarne Valvazor mi je bil lepši(močan pes-kar je tudi standard)

 Citiram: ABSOLUTNO VZEMI PRI SLAVI, KER JAZ SEM SE ŽE DVAKRAT ZAJEB_ _ .. !!! Če bi/bom še jaz kdaj kupoval dogo bom ziher vzel pri Slavi!!!
 
Po tem pogovoru sem se zmenil za obisk pri Slavi, kjer sem se menil pet ur samo o psih in izvedel kar me je zanimalo. :)

Zato pa kar smo videli v Celju mora na plano, ker ni podobno standardu- vse mora bit čim bolj kvadratasto zdaj pa poglej ta dva psa samo v glavo pa ti bo vse jasno.

Erika se popolnoma strinjam s tabo!

Pozdaravljam take teme

lp, dogašem



marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #4864 : 28 Februar 2007, 13:09:58
Kakšna naj bi bila nemška doga???
Na razstavi sem se na lastne oči prepričal, da so med dogami res takšne razlike,da jih opazi vsak laik.
Vsak se sicer sam odloči, kakšno dogo si želi. Zase moram reči, da sem zelo vesel, da sem vzel Skya pri Slavi, saj mi špičaste doge res niso všeč. ;)

Buc, tudi  jaz sem se po prvem obisku in dolgim pogovorom s Slavi zlahka odločil, da vzamem psa pri njej. Ko sem videl Valvasorjeve pse, so me takoj navdušili, saj mislim, da doga mora biti mogočen in robusten pes.
Vesel sem, da se lahko vedno obrnem na Slavi, ko mi kaj ni jasno, saj je res vedno pripravljena pomagati in vem, da je res malo takšnih vzrediteljev.

Lp   Marjan

 



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4865 : 28 Februar 2007, 13:24:28
Aho!

Mene pa nekaj zanima, pa ni treba da takoj napadete. Če gledam slikce mladičkov od Valvasorjev in Bensona, opazim pri teh dogih da imajo drugačne oči, Pri Valvasorjevih imajo povešene veke, pri Bensonu pa ne. In sedaj me zanima kaj je previlno za nemško dogo, povešene veke ali ne. Hvala za vaše odgovore, pa upam da ni bilo nič narobe da sem dala za primerjavo teh dveh psarn.

Lp
Ana


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4866 : 28 Februar 2007, 13:25:56
Ok, upam da ne bom zbudila kakšne hude krvi...ampak res me zanima.  8) :-[

A bi se komu dalo obrazložiti konkretne fotke - kaj odstopa od standarda?
Dogice so mi namreč že od nekdaj blazno fascinantne in mogočne - občudujem jih. Žal pa se ne spoznam na njihov standard in ko gledam tele fotke, berem rezultate in primerjam z vašimi komentarji - mi je žal bolj malo jasno.  :-[ Ok, pri nekaterih vidim nenavadne stvari, ki po mojem mnenju niso ok za nemško dogo - vendar tega je tako zelo malo (predvsem sem se osredotočila na ušesa - ampak sploh sem pri standardu nemških dog kot riba na suhem).
Sploh, ker mi je jasno, da se tele dogice zelo razlikujejo. Vendar jaz ne vem ali je razlika zarad starosti, spola ali linije. Standardi bojda tolerirajo veliko.  ??? Ne vem... to si samo mislim.

Če komu ni odveč.  :-[ Res bi bila vesela, če bi me kdo podučil....  :-[ Sicer nisem slepa  :P Ampak se mi zdi nepravilno da ocenjujem nekaj kar sploh ne vem če je prav ali ne (ker se mi je že večkrat zgodilo, da sem se zapičila v nekaj, pa potem zvem da je to po standardu in da v bistvu xy ni).
Tako, če bi kdo malo bolj konstruktivno podučil popolnoma nevedne laike, ki si radi pasejo oči na dogicah (tukaj predvsem mislim sebe). :)

Ocenjevanje psov takole na forumih preko slik in razlaganje njihovih napak je vedno prekleto nehvaležno delo, ker je vedno nekdo užaljen. Na tujem corso forumu smo se igrali eno super igro "bodi sodnik" v kateri smo se vsi novinci o pasmi od starih prekaljenih vzrediteljskih mačkov ogromno naučili. Sodili smo pse, za katere nismo vedeli čigavi so, vzreditelji so mimogrede nalepili še kakšnega svojega, pa ni bilo hude krvi, ker smo pač novinci in se edino tako lahko kaj naučimo, da povemo kako si mi razlagamo standard in kaj nam pade v oči.... ampak v Sloveniji je to praktično nemogoče, ker do zamer pride še prehitro :-X in za skoraj vsakega se ve čigav pes je na sliki, že v naprej  ::)

Lp nina



mark

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #4867 : 28 Februar 2007, 13:32:29
Ko berem ta forum vidim samo škodoželjnost, namesto da bi delali v korist pasme nemških dog. res mi gre že na bruhanje. Pa lep pozdrav.



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #4868 : 28 Februar 2007, 13:37:19
Meni je samo to čudno, da skoraj po vsaki razstavi berem takale trapaste debate. In vse bolj pogosto o tem, da sodniki, ki sodijo kao "ne poznajo" standardov. Vlglaven ves čas se po razstavh zadnej čase bere samo o nekorektnem sojenju oz. nepoznavanju pasme???

Zakaj se o tem debatira tu, pritožba pa nobena ne pade.  ???

Marjan, buc kaj sta vidva in kej bosta kupovala pse je vajina odločitev in nobeden tega ni spraševal.
O špičasiti dogah bi se pa dalo na veliko govoriti. Sem zadnjč srečala prav eno FVL, ki sem jo zamenjala za FLN. Mislim da so mi lastniki celo malo zamerili.

Pa sedaj vidim, da je vbistvu problem v teh dveh rumenih dogah, ki so ju raztavljai. Ali zaradi barve ali zato ker sta ses kotili v "nepravi" kombinaciji ???

Da ne bo kdo mislim, da zagovarjam kakšno starn. Celo obsojam na obeh straneh kakšna dejanja. Tudi mene motita ta dva rumenčka, ker se mi zdi , da nekaj tukaj ne štima :-\
Niso mi niti všeč valvasorjevi prebeli psi, ki se smatrajo za harlekine. Ker ima pes 2 pikice tri se mu pa zraven še nariše.

Bo teba najprej pred svojim pragom pomesti. Pa če ne drugega kot prvo biti dober vzgled. Potem pa mislim, da lahko jezik stegneš :P



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4869 : 28 Februar 2007, 13:47:28
Ocenjevanje psov takole na forumih preko slik in razlaganje njihovih napak je vedno prekleto nehvaležno delo, ker je vedno nekdo užaljen. Na tujem corso forumu smo se igrali eno super igro "bodi sodnik" v kateri smo se vsi novinci o pasmi od starih prekaljenih vzrediteljskih mačkov ogromno naučili. Sodili smo pse, za katere nismo vedeli čigavi so, vzreditelji so mimogrede nalepili še kakšnega svojega, pa ni bilo hude krvi, ker smo pač novinci in se edino tako lahko kaj naučimo, da povemo kako si mi razlagamo standard in kaj nam pade v oči.... ampak v Sloveniji je to praktično nemogoče, ker do zamer pride še prehitro :-X in za skoraj vsakega se ve čigav pes je na sliki, že v naprej  ::)
Roko na srce - odlična ideja! :) Sem tudi jaz mislila pokomentirat objavljene slike, pa da mi potem strokovno oko pove kje sem falila in kje sem zadela. Pa sem hotela raje počakati, če se bo kdo drug prvi opogumil, da ne bi jaz traparije pisala (ker res nimam pojma).  :-[


Lp,
M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4870 : 28 Februar 2007, 13:52:05
Roko na srce - odlična ideja! :) Sem tudi jaz mislila pokomentirat objavljene slike, pa da mi potem strokovno oko pove kje sem falila in kje sem zadela. Pa sem hotela raje počakati, če se bo kdo drug prvi opogumil, da ne bi jaz traparije pisala (ker res nimam pojma).  :-[

Ja ideja in "igra" je odlična ampak za slovenske razmere mislim, da je ne moremo izpeljat, ker za to nimamo pogojev. Razen če se lotimo izključno ocenjevanja psov katerih lastniki sami objavijo njihove slike in dovolijo, da jih ostali pokomentirajo, ampak vzamejo v zakup, da bodo dobili tudi kakšen minus seveda. Malo je takih, ki se zavedajo napak svojih psov in še manj takih, ki so te napake pripravljeni sprejeti iz ust nekega laika :-\ Kot pravim žal... ker sem se vsaj jaz osebno tako o eni pasmi naučila več kot bi se ob branju razne literature v roku parih mesecev ali celo let.


Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4871 : 28 Februar 2007, 13:57:12
Ja ideja in "igra" je odlična ampak za slovenske razmere mislim, da je ne moremo izpeljat, ker za to nimamo pogojev. Razen če se lotimo izključno ocenjevanja psov katerih lastniki sami objavijo njihove slike in dovolijo, da jih ostali pokomentirajo, ampak vzamejo v zakup, da bodo dobili tudi kakšen minus seveda. Malo je takih, ki se zavedajo napak svojih psov in še manj takih, ki so te napake pripravljeni sprejeti iz ust nekega laika :-\ Kot pravim žal... ker sem se vsaj jaz osebno tako o eni pasmi naučila več kot bi se ob branju razne literature v roku parih mesecev ali celo let.
Se popolnoma strinjam. Vendar za zmanjšanje hude krvi, bi se bilo tudi potrebno zavedati, da mi laiki (govorim izključno zase) ne vemo kateri pes je kater... Zase npr vem, da čeprav velikokrat obiščem Slavino spletno stran in gledam fotke dogic iz FVL, ne vem če bi znala zgolj po sliki ugotoviti kdo je ta pes...  :-[ Mogoče edino za Jacka.  8)  :-[
Jaz sem takoj pripravljena za "akcijo" če bodo tudi lastniki dogic - pa brez kakšnih zamer, ker laično oko je pač laično oko.  :-[


LP,
M


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4872 : 28 Februar 2007, 13:59:53
Nina tudi jaz sem za to in če be uspelo do te izvedbe priti lahko pri moji pasmi uporabiš kako slikico od mojga, se dobro zavedam kje so šibke točke mojega bučmana in se minusov niti ne bojim, bom vsaj za naslednjega vedela na kaj moram pazit ;)
Sicer pa nazaj na dogice! Slavi in DG mi bi kake nove slikice malih buhtljov  ;D


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #4873 : 28 Februar 2007, 14:26:32
LP!

Satin "prenos misli"!!!
Sam sem pravkar gledal, če so kakšne slikice od ta malih na zalogi. Žal pa niso čist sveže.









Damijan


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4874 : 28 Februar 2007, 14:34:18
DG  :D :D a imata na prvi fotki pevske vaje??  ;D  :-*



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4875 : 28 Februar 2007, 15:04:44
Ninc si mi misli brala, malčki so pravi cortki, a se na prvi slikci ta desnemu knedlu mogoče že zobek kaže ali je samo svetlobna igra :o


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #4876 : 28 Februar 2007, 18:35:36
Nije valjda da je ovaj mali mantel vec dobio svoju izlozbenu ogrlicu i poceo sa ring dresurom  :D :o :D???

Doge....moj stil zivota.....


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4877 : 28 Februar 2007, 22:12:11
Evo jaz ponujam mojo bejbo za kritike, čeprav je sivčica...
Pa si recimo predstavljajte, da je črna ali pa harlekinka. Me zanima kritika. In če jo "skritiziram" jaz: premalo globok prsni koš, koti pri komolcih, povešena koža na vratu. Ima pa zato blazno lepo bučo. To ne pomeni, da jo imam kaj manj rada, kljub napakam je še vedno najbolj moja bejba  ;), samo ponujam jo v kritiko, da se mogoče še kdo kaj nauči. Slikice so pa TUKAJ.
lp
T.

8)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4878 : 28 Februar 2007, 22:20:45
Aho!

Mene moti naprimer samo povešene veke, na starih slikah o dogah nisem sasledila povešenih vek.

Lp
Ana


Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #4879 : 01 Marec 2007, 04:56:12
Tecka, jaz niti nevem od koga je tvoja samo pre malo slovensko vem da bi jo lahko kritziral. Se lahko tudi mojo kritizirate kjer nije iz nobene vase psarne, mogoce bi lazje kritizirali. Dobro meni so sivi zelo vsec ali v nemcijo nesmejo se razstavljat in kdo rad gre na razstave si nebo sivega kupil. Standard nemsle doge im samo 5 barv in ne dajo sive v harlekine. Moja prva Doga je imela iste oci ko tvoja pa zarade tega nisem dobil odlicno pri vsakemu sodniku. To je mimo standard, ali danes ze bol akceptirajo odprte oke. Samo sodnik mora po standardu psa odcenit in ce je za meni moj pes zelo lep nemora bit po standardu lep. Mogoce vester kaj mislim.

Damijan, z belom gobcom pa ma zelo lepo glavo in je meni nekaj posebnega. Je to samec ali samica?

lp
Robi


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #4880 : 01 Marec 2007, 10:02:22
Citiraj
Damijan, z belom gobcom pa ma zelo lepo glavo in je meni nekaj posebnega. Je to samec ali samica?

Robi, to je črni samček Zicco PG.

Citiraj
Ninc si mi misli brala, malčki so pravi cortki, a se na prvi slikci ta desnemu knedlu mogoče že zobek kaže ali je samo svetlobna igra Shocked

Satin, ni to svetlobna igra, to so prvi zobje.

Citiraj
DG  Cheesy Cheesy a imata na prvi fotki pevske vaje??  Grin  Kiss

Ninci, na prvi sliki so pač dve samički, in rezultat je razviden. Poglej na drugi sliki,  samček Zar je čist tiho. :P


Damijan


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #4881 : 01 Marec 2007, 10:06:05
Meni se pa ne zdi smisel ocenjevati nekega nerazstavnega psa, ki ni namenjen vzreji. Tak pes je preprosto lep in mu prav nič ne manjka.
Tečka tebe ker ne tekmuješ za nobeno krono tudi ne ocenjujejo. In si lepa kakšršna koli že si.
Drugače bi pa bilo saj veš kako :D (beri celulit, podočnjaki, podbradek, premale prsi,prevelika rit...) :o
Mal heca mora bit  ;)

lp



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4882 : 01 Marec 2007, 10:33:19
He, he, še kaj drugega bi se našlo...  ;)
Sem pa Thebo ponudila v oceno zato, da se kdo kaj nauči o pasmi. Je pa res treba ignorirati barvo... Naj jo ocenjujejo, jaz vedno prenesem kritiko (tudi na svoj račun) in mogoče je res lažje ocenjevati psa, ki ni za vzrejo in razstave, ker je dejansko namenjena samo crkljanju, razvajanju in občasnem kravžljanju mojih živčkov  ;)  :D. Tudi jaz lastniku povem, če mi pri kakšnemu psu kaj ni všeč. Je pa tudi res, da nimam občutka za mladičke. Pri malčkih težko ocenim kakšna bo glava (mi je pri videzu najpomembnejša), trup,... Sploh, če gledam po slikah. Rajši "ocenim" odraslega ali pa vsaj "najstnika". Tudi ocenjujem ne kot na razstavah... Pravdober, dober, odličen,... Se mi zdi, da sem prevelik laik, da bi se česa takega podstopila. Moje ocene so bolj v smislu všeč mi je to, tisto mi pa ni všeč, to me moti, to mi je nepomembno,...
lp
T.

8)


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #4883 : 01 Marec 2007, 10:46:58
Eto,ja dajem gore psa kojeg mozete ocjenjivati....nitko se nece uvrijediti,a pas je izlozbeni,sa vise manje uspjesnim karijerom.....



Doge....moj stil zivota.....


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #4884 : 01 Marec 2007, 11:21:11

Dodajam še eno slikco iz fronta




lp erika


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #4885 : 01 Marec 2007, 11:26:13
Bravo Erika !

Doge....moj stil zivota.....


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #4886 : 01 Marec 2007, 11:33:57


Alanos :-* :-* :-*

lp erika


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #4887 : 01 Marec 2007, 11:45:15
Kaj zdaj nihče ne upa začeti :o, pa tako lep primer nam je dal Alanos ?

Da Začnemo:  zelo lepa glava, lepa maska,.....nadaljujte pa poznavalci!!! Da se kaj naučimo 8)

Lp, T.




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4888 : 01 Marec 2007, 11:54:15
...za moj ukus preveč obarvana in prevelika črna maska... :-[


p.s. jaz po navadi tega ne počnem, ampak, ker ste rekli, da je to igrica  ;D bom tudi jaz prilimala svojega dugiča, da mi ga ocenite, samo, da najdem eno tapravo in pošteno sliko  8)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #4889 : 01 Marec 2007, 11:58:48
Evo še moje mnenje - po mojem okusu:

- zelo lepa glava, postava skladna - zelo mi je všeč - prsni koš tudi zelo všeč.
- barva mi je všeč - edino prevelika črna maska
- oči so mi všeč ker veke niso povešene
- drugače pa na splošno zelo lep pes :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."