Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676878

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5160 : 01 April 2007, 09:14:01
Tamara - ja :o  - Boj je takoj padel dol, ko smo prišli domov, jaz sem mu še malo popravila njegovo priljubljeno dekico za spanje in potem samo bufff .... in smo že ajali! :D

Slikice so ful hude, sploh pa, če jih je tvoj Samo slikal, prav dobro gre telim otročikčkom fotografija, mislim, da se obeta nekaj zelo kvalitetnih fotografov, glede na videno. Ampak se vidi, da je Samo slikal, zato ker so vse fotke posnete v višini njegovih oči in to mi je ful ušeč, pa ene izpadejo ful take umetniške - mal na postran! Reči Samotu, da je zelo pohvaljen, ker je tako lepo slikal in da če bo priden in ubogal mamico bo naslednjič dobil kakšno ninja želvo! ;)

Lp
Tina



feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #5161 : 01 April 2007, 10:12:16
Hvala vama obema!! Enkrat se res dobimo, ko bo sonček!!  ;)

Zdej mi pa še razložite tole sliko!!  ???


A Theba počiva al se kuja - trmi?? :D :D

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5162 : 01 April 2007, 10:16:39
Feltna - ko bi videla, kako sta pred tem divjala - bi ti bilo jasno, da Theba pač ni mogla več in je malo legla, da se spočije! :)
Boj pa je v pripravljenosti čakal, da se njegova bejba spočije in da šibata naprej! :D In to je dočakal kar hitro... ;)

Aja... pa mislim, da je tule grizla še eno vrsto palice ali nečesa podobnega...

Lp
Tina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #5163 : 01 April 2007, 18:43:51
Mislim, da je žvečila tisto korenino, ki jo je Boj pred tem izpulil  :D. Tukaj se jo bolje vidi:

lp
T.

8)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5164 : 01 April 2007, 19:55:19
Ja ja to je blo - pa nisem vedela, kako naj se izrazim - saj je bilo res nekaj med korenino in palico! :D

Evo pa še ena dobra slika na kateri je Tamara z dvema lepotcema... ;) ;D


Lp
Tina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5165 : 01 April 2007, 20:22:49
Imam eno vprašanje, kakšne krtače oziroma glavnike uporabljate za negovanje vaših nemških dogic? :)

Lp
Tina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #5166 : 01 April 2007, 23:42:11
Midve imava tisto plastično varianto, ki je kot "ježek", zoom groom, tisto "konjsko" in še eno ščetinasto za povrh. Pa nič ne zaleže kaj dosti zdaj, ko menja "plašč"  ;D. Če rabita za Boja lahko drugič moje prinesem in sprobata kaj bi bilo najbolše, da ne bosta (kot jaz) kupovala 1001 krtačo. Theba ima najrajši to konjsko žago, se prav nastavlja, ko jo vidi.
lp
T.

8)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #5167 : 02 April 2007, 00:25:23
Aho
No jaz sem pa ta vikend spoznala 5 prečudovitih dog. Res so enkratne  :-*  :-*  :-*  :-*  :-* . Enkratnega karakterja, prečudovitih barv in seveda elegantne, take kot naj bi prave nemške doge bile.
Pa še slikce
 
Indra Dyumna FLN

Rada Madava

Darma FLN

Tora

Claudia FLN


Lp
Ana


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5168 : 02 April 2007, 08:56:28
Midve imava tisto plastično varianto, ki je kot "ježek", zoom groom, tisto "konjsko" in še eno ščetinasto za povrh. Pa nič ne zaleže kaj dosti zdaj, ko menja "plašč"  ;D. Če rabita za Boja lahko drugič moje prinesem in sprobata kaj bi bilo najbolše, da ne bosta (kot jaz) kupovala 1001 krtačo. Theba ima najrajši to konjsko žago, se prav nastavlja, ko jo vidi.
lp
T.
Ja Tamara, to bi bilo fino. Pa bomo naslednjič sprobali, katera bo Boju najbolj odgovarjala. Najlepša ti hvala! :) :-*


Kala, Runo, Bella - Luškane dogice! Najlepša mi je pa tista tigrasta Rada. :)

Lp
Tina




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #5169 : 02 April 2007, 09:10:52
Aho!

Taj - Hvala, še v imenu lastnikov :) , Rada je res lepotička no zame so vse lepotičke :-*

Lp
Ana


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #5170 : 02 April 2007, 14:04:39
Rada je res lepotička

Ma ja saj nisem neki ekspert, ampak tejle Radi se pa res vidi da je zelooooo nadgrajena.
Pa tudi tole kupiranje uhljev je kar nekaj.


Lp, Ivana


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #5171 : 02 April 2007, 14:09:43
Ivana, saj nemške doge nimajo ravne hrbtne inije. (vsaj tak občutek sem jaz dobila).

Z drugim stavkom se pa strinjam ;)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #5172 : 02 April 2007, 14:14:30
Aho!
Ma ja saj nisem neki ekspert, ampak tejle Radi se pa res vidi da je zelooooo nadgrajena.
Pa tudi tole kupiranje uhljev je kar nekaj.


Lp, Ivana

Ivana, če ne veš do kdaj se nemške doge razvijajo, potem rajši premisli preden kaj napišeš (Rada ima deset mesecev)
Pa brez zamere.

Lp
Ana



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5173 : 02 April 2007, 14:24:46
Ne vem kaj vi vidite, da bi bilo narobe pri teh dogicah, meni so zelo luškane in Radina ušeska so mi tudi luškana...
... me spominja na Scooby Doo-ja! :) :D

Pa tudi to kar je napisala Kala, Runo, Bella je res, doge se zelo dolgo razvijajo, od fanta Boj se je naredil v tako močnega
šele pred kakšnima dobrima dvema mesecema in mislim, da se še vedno ni čisto do konca naredil... pri velikih pasmah je
postopek razvijanja telesa zelo dolg in počasen, če ne štejemo prvih 7-8 mesecev. ;)

Tako, da se imajo tele frajle še zelo veliko "za narediti". ;)

Aja... pa Boj bo star 14. aprila 3 leta...

Lp
Tina



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #5174 : 02 April 2007, 14:25:32
...Enkratnega karakterja, prečudovitih barv in seveda elegantne, take kot naj bi prave nemške doge bile...

Hojla!

Saj vem, da star pregovor pravi, da bolj kot po dreku rovariš, bolj ta smrdi ::), vendar pa se mi ob tem stavku poraja vprašanje in kar ne morem mimo:

"Kako pa zgledajo NEprave nemške doge?" ???

Prosim za pojasnilo...

Lp,
B.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #5175 : 02 April 2007, 18:54:05
Prave ali Neprave doge... Mislim da imajo vsake oči svojega malarja. Meni so všeč nekatere (samo nekatere) doge in od enega in od drugega vzreditelja. Vsak pa ima nekaj pomanjkljivosti. Eni mi imajo preveč "ciglasto"  glavo, eni pa preveč rdeče - povešene oči. Saj vem da nisem neki ekspert, povem samo svoje mnenje. Vem, da ko bom jaz kupovala dogo si bom prej pogledala tudi slike prejšnjih potomcev. Saj če bi želela drugače bi si kupila psa druge pasme, kakega Škotskega ovčarja ali pa Bernardinca mogoče...



Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #5176 : 02 April 2007, 19:32:41
Pa smo jo dočakali našo punco  ;D
Prvi dan je minil brez kakšnih hudih pretresov, Desiree ima karakter ni kaj. Ker sta Apache in Aron uničila že vse tulipane, se je odločila, da bo pa ona zrezirala edino narciso, ki je kljubovala tudi snegu... No, včeraj je pa smrt storila. Do večera si je že izborila Apačevo comfort ležišče in se je potem ubogi revež smilil sam sebi  :P. Desiree je pa od samega zmagoslavja spala celo noč, zjutraj pa na hudo branila hišo, ko je prišel Aljoša iz spalnice ...

Kaj me bo ta bebec zdaj kar celo požrl al kaj?


Zmaga!!!!!!!!!!! Postelja je moja!!!!!!



Apache: "Če hitro zaspim in spim celo noč, te bejbe mogoče ne bo zjutraj tu. Oh, daj, da so to res samo sanje in je postelja samo moja!"





From Carantania


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #5177 : 02 April 2007, 20:24:43

Pa smo jo dočakali našo punco  ;D



Čestitam, Nataša in vem, da ti bo polepšala in popestrila dni ;)





lp erika


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #5178 : 02 April 2007, 21:36:02

Čestitam, Nataša in vem, da ti bo polepšala in popestrila dni ;)


... tedne , mesece , leta :).

se pridružujem Eriki.

lp aleš ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5179 : 02 April 2007, 21:39:53
O fancy pocukranka mala  >:D  :-* kako smo lepi. Čestitke! Pa veliko lepih trenutkov z njo  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #5180 : 02 April 2007, 22:06:33
    Ojla!

   Tako...vsak dan gre od doma kaksen malcek in pri nas zadnje dni nismo prav dobre volje. Danes pa je odsla se Carisma. Punca je ze doma in je pot dobro prenesla.
  Natasa- vidim, da tudi pri vas dela red, tako kot ga je prej doma  :D :D  Imam pa obcutek, da so si nasi fantje kar precej oddahnili, ko je sla mala zver od doma  ;D ;D

  Cao-Slavi



Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #5181 : 02 April 2007, 22:24:46
Erika, Troy in Neyka hvala. Mislim, da bomo res uživali maksimalno, ker je bejba fenomenalna sploh v kombinaciji z Apachem.  :D
Revčku še ni čisto jasno kaj dogaja.

Slavi - me je že včeraj ful presenetila ko se je tako lepo vklopila in zavzela najboljšo posteljo  :P, danes pa nadaljuje z okupacijo, he he. Postelja je seveda še vedno njena. Ko gre mimo Apacha ga klofne, prejle mu je na glavi sedela ... Za igračo se tako zagrebe, da jo Pačo od presenečenja kar spusti. V glavnem uživamo.

Lp,
Nataša


From Carantania


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #5182 : 02 April 2007, 22:38:28

      Rada bi vam pokazala slikco, ki je meni fenomenalna...... za reklamo ( za dude naprimer-hehe)

 

   Pa Sky..... Marjan-  comfort posteljo se ne sme dat  na kuhanje, drugace se pa tako skrci, kot se je vasa.  :D :D :D

  Iz take...



  Na tako velikost...

 

  Cao-Slavi

 

   



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #5183 : 02 April 2007, 22:40:22

  Drugace pa Sky zgleda takole, pri starosti 6 mesecev ( zadaj je njegova sefica Stanka  :D :D :D )

 

  Cao-Slavi



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #5184 : 02 April 2007, 22:46:05
Nataša čestitke. Si se le opogumila  ;). Mene čaka pa še (kot vse kaže dolgotrajno) pogajanje  :( ::). Eh ja bolje ena kot nobena  ;). Bo pa zgleda treba še en comfort nabavit, samo ne vem, če ne bo Desiree zasedla obeh  ;D. Jo boste klicali po rodovniškem imenu ali bo (kot je mama mojega pokojnega Janija) "Dejzi"? Se mi zdi, da bi ji "Marjetica" kar pristajalo  :).
Sky je pa krasen. Res hitro raste :o.
lp
T.

8)


Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #5185 : 02 April 2007, 22:52:39
Tečka hvala. Comfort imam v planu nabaviti, samo mi še ni uspelo do Vojnika pridet. Je pa res čisto možno, da se bo čez oba raztegnila, samo da pokaže kdo je šefica. Jaz najrajši kličem pse po rodovniških imenih in kljub temu, da sta mi bila tudi druga dva všeč (Fana, Apache) sem imela zdaj prvič "pravo glasanja" za ime  ;D. Bo kar Desiree.

Sky je ful zrastel odkar sem ga zadnjič videla.
Ker se trenutno Desiree kar malo izgubi na komfortu, ga bom dala na kuhanje pa še v sušilca  :P :P



Lp,
Nataša


From Carantania


marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #5186 : 02 April 2007, 22:53:19
Ja, Slavi, bomo vedeli za drugič, da se Comforta ne sme kuhat... ;D  :o
Danes je Sky star točno 6 mesecev, tako da smo mu pustili, da se je šel malo na kavč pocrkljat, drugače ima prepoved. ;)
Smo si vzeli čas in ga malo poslikali, samo še naložiti jih moram, potem jih prilepim še sem.
Fana, čestitke za malo lepotičko in veliko crkljanja vam želim.
Lp



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5187 : 03 April 2007, 00:28:30
Slavi....kad jednom covjeku smrkne,drugome svane.....vi doma niste bas najbolje volje( nisam ni ja kad stenci odlaze od mene),ali sjeti se koliko ljudi je sretno jer su im stigla ta mala "cudovista" :o u kucu.....i moralo bi ti biti bolje...i tebi i Niki i ostatku druzine.....u ostalom,pobrini se da ih brzo opet imas punu kucu... :D :o :D

Doge....moj stil zivota.....


marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #5188 : 03 April 2007, 09:08:55
No, tukaj so obljubljene slikice našega scrkljanca. :P













Lp   Marjan



BellaDona

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5189 : 03 April 2007, 10:44:49
Ste me malo sprovocirali s temi slikami.
Najprej čestitke Fani za novo punco. In seveda vsem ostalim, ki so dobili nove člane.

Ne boste se samo vi hvalili z vašimi lepotci. Evo eno najlepšo!!!!

Moja teroristka, ki je zasedla tudi pojstlo



Sicer pa ima tudi že drugo comfort ležišče, ker je prvega spravila na prafaktorje!!!

Poletelaaaa  bom



In še med rožicami:



LP