Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2658702

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #5430 : 04 Junij 2007, 15:42:24
Avgusta bo imela 2 leti, torej je odgovor seveda ;) Pri približno 4ih mesecih in pol je bila zadnja lužica. Imam pa od prej par takih krasnih flekov na parketu... ::) Samo midve sva skupaj praktično 24/7 in je bilo vseskupaj veliko lažje in manj mokro ;D.
lp
T.

8)


BellaDona

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5431 : 04 Junij 2007, 15:47:19
No, moja Bella Dona, pa je vse prej kot lenoba. Baba je navita 100 na uro. Sicer pa je tudi to uredu, ker če ne bi se jaz preveč zalenila. Tako pa moram laufat z njo kot nora.

Glede lulanja, pa imamo mi pri 8 mesecih, še kar velike probleme. Sicer mislim, da me poskuša s tem izsiljevat, ker je nočno rundo lepo čista. Ampak tako kot otroci ne ostanejo čisti vsi v istem obdobju, tako so tudi psi različni.

Jaz imam pač poscankico, ki mi obvezno čez dan (ko me čaka, da pridem iz službe) polula njen prostor. Sej jo bo prej ali slej minilo. Upam  ::).

LP Katja



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #5432 : 04 Junij 2007, 15:58:16
Hmmm če je ponoči suha, to pomeni da je sposobna zadržat. Če tudi ponoči ne bi zdržala bi človek posumil na kakšno vnetje mehurja ali kaj podobnega. Verjetno gre res za lulanje iz "tesnobe", ker je sama.
Si mogoče že probala kasnejši večerni in daljši jutranji sprehod (mogoče tudi malo manj "nalivanja" zjutraj)? Kolega je tako rešil problem (ima zlatega prinašalca), je pa res, da se je njegov bučman po jutranjem sprehodu dobesedno nalival z vodo.
lp
T.

8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #5433 : 04 Junij 2007, 17:12:07
    Ojla!

   Jaz, kot vzreditelj, zelo rada vidim, ce gre moj mladic v blok..oz. stanovanje. Ti psi dobijo od svojih lastnikov maksimum...enako pa lastniki od psa. Ven gredo veckrat na dan... prosti cas prezivljajo skupaj ( pa ceprav pes samo gleda svoje ljudi pri vsakodnevnih opravilih)  in sploh se mi zdi, da so doge strasno zadovoljne samo, da so cim vec v druzbi ljudi. Tudi tisti, ki zivijo v hisah, imajo moje pse v glavnem noter, ker se mi zdi, da je  doga v pesjaku - le napol doga.  Vsak, ki ima svojo dogo v pesjaku in z njo prezivi samo kako uro na dan, zamuja en kup lepih lastnosti, ki bi mu jih njegov pes sicer lahko pokazal......a ima  premalo casa.

  Cao-Slavi



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #5434 : 04 Junij 2007, 17:41:38

TinaZ,

mislim, da se bo tvoji dogici oz.dogiču krasno godilo :D, sploh če si že vnaprej pripravljena, da bo kdaj kakšna stvar šla na prafaktorje ;D,

pa, da bodo od začetka tudi lužice po tleh.




Takole pa zgleda, ko pride Špela na obisk :P pa še niso vse dogice na sliki, nekateri so občudovali panoramo z balkona ;D


lp erika


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5435 : 04 Junij 2007, 17:58:16
Pozdravljeni!

Tudi na včerajšnji razstavi smo bili pridni.

Scooby Staff Budha:
PRVAK RAZREDA MLADIH



RadaMadava:
PRVAKINJA RAZREDA MLADIH



Lep dan še naprej!

Lp, Ines!

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #5436 : 04 Junij 2007, 18:20:02
Aho!

Rada in Budha čestitke, čestitke pa tud njunima lastnikoma.  :-*  :-* za Rado in Budho. Počohajte ju namesto mene

Lp
Ana


Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #5437 : 04 Junij 2007, 19:36:28
Pozdravček,

Najprej hvala vsem za prijetno družbo včeraj v Hrušici  :)

Naš Mačo Apačo je včeraj osvojil PRM in JUNIOR BOB. V BISU pa smo bili na žalost preveliki, he he  :P

Slikce je pa Miša prispevala, pa upam, da še Vesna in Athena prispevajo svoje.

Lp,
Nataša

From Carantania


marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #5438 : 05 Junij 2007, 00:12:30
Tudi mi smo v Hrušici uživali v dobri družbi. Sky je dobil oceno zelo porspektivno. ;D
TinaZ, sicer živimo v hiši, vendar Sky živi z nami in je v hiši zelo priden, res pa je, da je ena velika lenoba. :-[ ::) Kakšna lužica mu je ušla tja do 5 mesecev in še to le čez dan, noč je vedno prespal.Zanimivo je to, da v hiši mačke naredijo več škode kot Sky in je res zelooo priden.
Malo manj priden je na vrtu, saj pridno "presaja" rože, ciprese in ostale rastline, da o skopanih luknjah niti ne govorim.... :o
Vsak pes je drugačen, tudi na čistočo se eni navadijo prej, drugi kasneje, vendar velja to za vse pasme, ne le za doge.
Mislim, da bi se tudi v bloku dobro počutil, saj je zelo rad s svojo družino.

No, sedaj pa še nekaj slikic z razstave

Ogrevanje


Valvasorjev tabor


En velik poljub


Prava dedca  :)


Mama in sin


Tekmovalni del






Danes je Sky zaključil malo šolo, zato stoji tako ponosno  ;D


Pa še Sky z najboljšima prijateljema iz male šole (pritlikavi pinč in maltežan)




Lp Marjan



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5439 : 05 Junij 2007, 00:17:44




Ovo je bila uzgojna skupina u natjecateljskom djelu ili ste se to slikali za uspomenu???

Doge....moj stil zivota.....


marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #5440 : 05 Junij 2007, 00:21:44
Še sliki , ki mi ju prej ni uspelo prilepiti




Upam, da mi je uspelo.
Lp Marjan



marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #5441 : 05 Junij 2007, 00:26:12
Na sliki je vzrejna skupina harlekinov in črnih Valvasorjev. Slika je iz pripravljalnega ringa.
LP Marjan



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5442 : 05 Junij 2007, 00:41:41
jooj kaj sem se js mučla, da bi tole kitajko in dogo ujela skupaj v objektiv, ker se mu je kr pred nos nastavljala pa taco dvigovala  ;D Ampak ni šlo...

Predstavljaj si, kako sem jaz celo popoldne letala za njimi, da sem jih ujela v tem položaju... 8)

Jaz imam pač poscankico, ki mi obvezno čez dan (ko me čaka, da pridem iz službe) polula njen prostor. Sej jo bo prej ali slej minilo. Upam  ::).

Jaz imam izkušnje, da so punce po navadi dlje pohcanke kot fantje. Drugače pa je navajenost na čistočo v veliki meri pogojena že iz legla. Odvisno kako vzreditelj dela z mladičkom. Načeloma bi pa morali biti psi sobno čisti dokončno do 6 meseca.  :-[ al pa so to naše pobožne želje  :-[

:P pa še niso vse dogice na sliki, nekateri so občudovali panoramo z balkona ;D

Erika, kaj tistih, ki so bili na balkonu pa nam ne boš pokazala?

Najprej hvala vsem za prijetno družbo včeraj v Hrušici  :)

Naš Mačo Apačo je včeraj osvojil PRM in JUNIOR BOB. V BISU pa smo bili na žalost preveliki, he he  :P

Kako, hvala za družbo? Saj si bila vedno v ringu, ko sem hotela poklepetati s teboj  :P Pa saj ni čudno, ko sta z Mačotom vse pobrala.
In čestitke za osvojene titule še tukaj - kaj češ, je pač moda, da si eni in isti čestitamo vse povprek po vseh forumih tud če se doma vse zmenimo  :D

Ovo je bila uzgojna skupina u natjecateljskom djelu ili ste se to slikali za uspomenu???

Alanos, >:( naravno, da smo se slikali za....uspomenu... :P :P :P
Šteta što nisi došao, i za tebe je bilo mesta na slici  ;D :-*

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5443 : 05 Junij 2007, 09:55:28
Aho!

Rada in Budha čestitke, čestitke pa tud njunima lastnikoma.  :-*  :-* za Rado in Budho. Počohajte ju namesto mene

Lp
Ana

Hvala Ana - se Rada že slini in se bo morala še enkrat za Ch.  8)

Lp, Ines!

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #5444 : 05 Junij 2007, 09:56:23
   oJLA!

 Medtem, ko je Apach iskal svojo ljubico Loty..... je ona lepo na drugi strani sedela z JACKOM  :o :o :o

 

  pa se ena slika zmagovalca.... Aldebaran from Valvasor's Land...PRM, JBOB in BOB.

 

  No...al pa dve slikce  :o ;) ;)

 

   Zsa-Zsa je ze nalimana...PRM...
   Pa njen brat Zerberus- PRM...

 

   Cao-Slavi



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #5445 : 05 Junij 2007, 10:27:54
Super fotografija ;D ;D ;D


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5446 : 05 Junij 2007, 10:40:56
je ona lepo na drugi strani sedela z JACKOM  :o :o :o

Zdaj boš pa rekla, da tista slika ni svetovna  :o

Evo, še nekaj slik iz Hrušice:







In na koncu se je takole podiral valvazorski tabor:





Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Athena

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #5447 : 05 Junij 2007, 13:13:19
Pozdravček tudi od naju z Atheno in seveda tudi medve objavljava slikce in sicer v random verziji ;D
Bilo je pa prav luštno.
LP A&V
















maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5448 : 05 Junij 2007, 13:29:58
Aldebaran je pa  :o :o :o Upam, da se bo tudi v ZG podobno odrezal. Jaz zal ne pridem navijat, ker imam prostega casa manj kot nic ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #5449 : 05 Junij 2007, 14:07:27
Mene pa nekaj zanima. Ravnokar sem se pogovarjala z enim sodelavcem in mi je na vsak način zatrjeval, da v leglu dog dobijo rodovnik samo štiri oz. določeno število mladičev. Meni je popolnoma jasno, da to tudi približno ni res, samo je bil tako siguren vase, da se hočem prepričati.
Prav tako mi je rekel, da bi bilo meni treba psa vzeti, ker ga hranim izključno z briketi. ::) >:( >:(

Baje pozna nekoga iz Valvasor land in je tam tako! 

Pa tudi rodovnik je baje brez veze in rekel je tudi, da je treba vsake toliko psico spariti z kakim mešancem, da se linija okrepi.  :-\ ::)
Najhuje pa je da so bili pri njemu doma baje včasih vzreditelji nemških ovčarjev.

Mislm, halo?


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #5450 : 05 Junij 2007, 14:14:15
Maja01 se podpišem in dodajam:
Lelika: Brez komentarja. Ne vem ali se naj smejem ali za glavo držim.
lp
T.

8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #5451 : 05 Junij 2007, 14:25:20
   Ojla!

   Lelika- se ti oglasim kar direktno iz Valvasor familly.  KAr ti je povedal tvoj sodelavec je ena velika bedarija.  Kot prvo- rodovnik dobijo VSI mladici v leglu...in to ze nekaj let, ker se noben mladic, ki je sposoben ziveti- NE SME uspavati!!!!   To nam narekuje zakon o zasciti zivali. Zato imajo rodovnik tudi mladici, ki so neprave barve in se ne smejo uporabljat za vzrejo.  Prej pa je imalo rodovnik 6 mladicev v leglu in ne stirje.  Cudno, da tudi to ne ve, ce so imeli doma vzrejo nemskih ovcarjev.
   Kot drugo- pri nas hranimo pse zjutraj  z briketi, zvecer pa s kuhano hrano- konjsko meso in makaroni. Nekateri valvasorji pa jedo samo brikete...in so BAJE se vedno pri svojih lastnikih.

    To o paritvi z mesancem in okrepitvi linij pa ne bom komentirala....... mogoce so to novi nacini utrjevanja linij, ki jih mi ne poznamo in bom raje tiho, da me ne bo kak "strokovnjak", ki se stem ukvarja, potem napadel.  >:D >:D

   CAO-sLAVI
 



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #5452 : 05 Junij 2007, 14:31:42
En velik poljub


Kaj tako pohujšljivega pa nisem pričakovala od moje sestre....  :-[ :-\ 8) :o



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #5453 : 05 Junij 2007, 14:37:09
Hvala, Slavi samo to sem hotela slišati.  ;) Ker sem besna kot  >:D. Mu bom tole pokazala, da ne bo preveč pameten.



Athena

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #5454 : 05 Junij 2007, 14:57:19
s kakšne sorte mešancem je pa po njegovo treba spariti nemško dogo? Po moje s pudlom da ima lepšo dlako :D
Ja pa kje se takšni najdejo :D :D :D



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #5455 : 05 Junij 2007, 15:16:13
Lelika mislim da te je hotel tale tvoj sodelavec malo zdražiti.
Čisto možno pa je, da je res tako prismuknjen ???

Pa še nekaj bi dodala v to temo: vsi ki kupujete dogo izogibajte se preprodajalcev.
Baje sta že 2, ki na veliko prodajata tudi doge :'(

Jaz sem prav slabe volje ko berem njihove oglase :'(



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5456 : 05 Junij 2007, 17:49:54
Kaj tako pohujšljivega pa nisem pričakovala od moje sestre....  :-[ :-\ 8) :o

Boga Zsa-Zsa je še na sliki videti povsem šokirana  >:D :D

matrox sem tudi jaz že zasledila oglase  >:( mi gredo prav na....

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5457 : 05 Junij 2007, 19:17:21
se eno vprasanje. Kdo je tale pasji pamz?
lp, m.



-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #5458 : 05 Junij 2007, 19:34:21
To je pa Extreme, če se ne motim.
lp
T.

8)


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5459 : 08 Junij 2007, 02:07:01
Postovana ekipo,
Slavica doma vjerno cuva i skriva nekoliko fenomenalnih novih slika.....
Ako mi pomognete da je nagovorim da ih objavi vidjet cete fenomenalan primjerak njemacke doge stare 4 ipol mjeseca... ;D ;D ;D :P :o ;D :-|~ :-|~ :-|~ :-|~ :-|~ :-|~ :-|~ :-|~ :-|~

Slavi....hajde,stavi par slika na forum.....pohvali se.... :P

Doge....moj stil zivota.....