Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2657376

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #5460 : 08 Junij 2007, 10:40:54
    Ojla!

   Alanos- ne treba mene bas puno nagovarat, da jih stavim  ;) ;)  Sem jih hotela nalimat ze vceraj zvecer, pa me racunalnik ni ubogal  :D :D

  Vam pa zdaj s ponosom pokazem  DESTINY  from Valvasor's Land .....  meni je prekrasna !!!!

 

 

   Alanos- drugi dve pa nalimaj ti...dovolim  :o :o ;) ;) ;)

  Cao-Slavi

   



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5461 : 08 Junij 2007, 15:09:37
Eto i ja s ponosom pokazujem.....Destiny....





I meni je savrsena...i ovim putem ti mogu jedino zahvaliti sto si omogucila da takav extra pas zivi kraj mene....

Doge....moj stil zivota.....


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5462 : 08 Junij 2007, 20:39:14
Alanos, bravo! Stvarno ti je sladka Destiny. ( a stavili ste tri jednake slike ) Dali je dovodiš u nedelju na izložbu?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5463 : 08 Junij 2007, 20:53:00
Misa,samo dvije slike su jednake....mojom greskom......2 i 4 su iste....vidimo se u nedjelju.....!

Doge....moj stil zivota.....


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5464 : 08 Junij 2007, 20:54:33
Evo za kaznu jedna drugacija.....



Doge....moj stil zivota.....


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #5465 : 08 Junij 2007, 21:34:02
Hojla!

Alanos, malecka je  :-* :-*... :-|~ :-|~

Ampak podobnost z Zsa Zso je pa  :o :o... Če bi Zsa Zsa znala govoriti, bi verjetno rekla, da je "mini me". ;D


Lp,
B.



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5466 : 08 Junij 2007, 23:43:47
Imponira mi kad govorite da ima puno slicnosti sa Zsa-Zsom i ovo sto cu sada treci ce mozda malo zvucati prepotentno,ali moje osobno misljenje je da ce Destiny biti bolja od Zsa -Zse...jer vec sad se na njoj vide neke prednosti koje ima pred njom.....
...Ovu tvrdnju lako mogu i argumentirati.....

Doge....moj stil zivota.....


Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #5467 : 09 Junij 2007, 13:41:46
Stvarno predobro izgleda, jedva ćekam da je vidim u živo.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5468 : 09 Junij 2007, 18:27:56
No, dogaši, da vam raportiram današnji EDS, da boste jutri lažje preživeli.

Na AC nobene gužve, jaz sem danes iz Lj štartala ob 6 in 30 min. Minimalna gužva na meji. Splača se peljati z avtom noter, kjer se plača, ker imaš avto max 200 m od hale, dočim zunanje parkirišče je lahko oddaljeno tudi čez 1 km.
Dokumente dvignili brez čakanja, prostora okrog ringov dovolj. Res pa je, da ringi niso ne preveliki, ne premajhni ( ampak danes je bila 3 .FCI grupa, kjer kužki niso prav veliki ) in ringi niso kompletno pokrit s tepihom ampak samo s tekačem v obliki kocke in diagonale. Ocenskih list ni, dobite diplomco kjer je že vpisano ime lastnika in psa, potem pa sodnik samo križa kvadratke polek odgovarjajoče ocene ( enako kot EDS Kortrijk ).

Pripravite si veliko tekočine zase in za psa že od doma, saj je vročina enormno visoka. Cene hrane in pijače so zmerne, povsod lahko plačate v evrih, posebaj na tujih štantih so jih veseli, pa tudi domači se jih ne branijo. Ponudba štantov zelo velika, saj so prišli vsi običajni ponudniki, ki so bili že v  Poznanu, Kortrijku, Luxu in ostalih večjih evropskih razstavah.

Mene je motilo edino parkirni kaos in pomanjkanje košev za smeti ter abnormalno visoka anti kinološka kultura, saj skoraj nihče ni pobiral iztrebkov za svojim psom. Verjetno maščevalna posledica visoke plačilne  prijavnine na dan razstave ( 100 eu ).

Drugače je bilo pa fajn, srečali ogrooooooooooomno prijateljev, znancev in forumašev iz cele evrope. Z kužkom, ki sem ga danes razstavljala sva zasedla odlično 3 mesto v klasi šampionov, na kar sva zelo ponosna, saj naša sodnica ni bila kaj prida radodarna s podeljevanjem titul in nazivov.

Želim vam, da bi se jutri čim bolj visoko uvrstili in imeli čim manj težav z vročino.

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #5469 : 09 Junij 2007, 18:32:07
Hvala Miša za poročilo. Bo prišlo jutri fajn :-* Jaz tudi upam, da gužve jutri na meji NE BO!! :)

Edino jaz sem bila obveščena, da so stojnice porazne in žalostne in da so fuuul drage...  :-\



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5470 : 09 Junij 2007, 19:03:17
No, glede cen na stojnicah... :) kakor za koga. Za nekatere je drago dati 25 kun za veliko porcijo čevapov, kar znese v cca 3 eu pa še mal, zame je to poceni, glede na to, da sem na enem levem avtoban grilu dala 15 eu za porcijo zanič špagetov.

Tudi ponudba pri ponudnikih iz tujine je v povprečju za 25% nižja, kot enak artikel pri istem ponudniku na CACIBu v Luxu ali Kortrijku. Verjetno so cene tistim, ki hodijo samo po slovenskih in hrvaških razstavah mogoče res visoke, ker nikoli niso bili na kakšni res ornk razstavi.

Ponudnikov je res malo za razstavo evropskega ranga in naspram Kortrijku, Luxu ali Poznanu a za moje pojme veliko večja, kot na CACIBu ZG.

Saj je tudi rečeno, da je prijavljeno 10.500 psov, pa poznavalci trdijo, da po ogledu včerajšnjega in današnjega dne niso niti blizu tej številki. ::)

Kakor koli, srečno vsem za jutri in če me bo spustila ta sončarca, ki sem jo dobila danes, se mogoče jutri še vidimo.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #5471 : 09 Junij 2007, 19:06:31
Miša, a lahko še nekaj: ali lahko prosim napišeš pot do parkirišča, kjer je za plačat? Jaz sem sicer 1x samkrat ( :-[) bila na CACIB Zg, a se niti podrazno ne spomnem, kje sem parkirala. Pridemo iz smeri MP Obrežje.

Hvala že v naprej!!



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #5472 : 09 Junij 2007, 19:36:36


Meni ovde nešto liči na dedu :o ;D ;D




Miša, superca si, hvala za poročilo iz Zagreba, sploh me veseli, da jemljejo tudi eure.

 Kje si staknila sončarico :o? A se ne dogaja vse v halah?

lp erika


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5473 : 09 Junij 2007, 19:45:29
Ni blema  ;)

Pelješ se čez mitnico, kjer se plača za os. avto 5 kun. Takoj za motelom Plitvice spremljaj table in ven zavij na Zagreb jug. Potem pa takoj pri odcepu, kjer piše zagrebaški velesajam. Pelješ se naravnost do prvega krožišča, kjer zopet zaviješ ven drugi izvoz desno za zagrebački velesajam, po šofersko je to cesta naravnost. Pelješ do prvega semaforja in zaviješ levo, tudi tukaj je tabla za sejem. Pazi na tračnice in njihov tramvaj, ki pelje naravost in ima prednost pred teboj!!! Tukaj si že praktično na sejmu s tvoje desne, le da se sedaj pelješ skozi naravnost po prednostni cesti okoli in okoli ritke v žep  ;D, da prideš na vhod IZTOK II. So table za posamezne vhode in ne moreš zgrešiti. Sicer pa na vhodih stojijo pred rampo varnostniki in če zgrešiš napis, vprašaj... :P

Probaj parkirati čim bliže hali 16, kajti tukaj je edini možen vhod za razstavljalce, kjer ti pregledajo veterinarji knjižico ( kuža jih ne zanima). Drugje ne moreš noter ali pa plačaš. In obvezno vzemi plavo kartico, ki ti jo molijo na vsakem koraku, kajti z njo se neovirano giblješ med razstavnim ringom in tvojim avtom, čez katerikoli vhod! In na koncu razstave si z njo odpreš izhodno rampo!!!

Tisti, ki bodo imeli s seboj večje št. kužkov, kot jih razstavljajo, naj ne skrbijo - noter se pride brez problemov, saj je to vhod samo za razstavljalce in nihče ne preverja koliko psov in katere pasme je prijavljenih. Za vstop je dovolj pasja knjižica. Vendar samo do 10h! Kar nekaj ljudi je danes na tak način, brez psa, prišlo zastonj noter. Drugače je vstopnina 40 kun na osebo.

Če te še kaj zanima...evo mene  :)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5474 : 09 Junij 2007, 19:51:18
Ja, Erika, vse se dogaja v zadušljivih halah. Pa je treba na pir..bife zunaj. Pa na wc, je zunaj! Si lačen? zunaj! Kuža lulat...zunaj. Greš malo iz hale v halo...se sprehodiš zunaj po soncu. Srečaš kolegico iz Bg..poklepetaš...sooooonce peče v glavo. Moraš do avta po vodo za psa...po sončku  8) Greš pogledat kje sodijo kakšno pasmo, ki te zanima...zunaj po sončku  :-[

Se nahodiš po sončku in na koncu si... :-[ :-[ :-[. Mene še ramena malo pečejo, pa sem imela mikico z rokavi in kar dolgo časa srajčko z dolgimi rokavi.

Mi je žal, da si nisem vzela sončnika iz avta - zelo priporočljivo. Ali pa vsaj čepico, klobuček...eh, po toči zvoniti je prepozno. Če me sončarca spusti in se jutri vidimo, me peljete na pir...da bo še vas malo sonček blicnu... :P

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #5475 : 10 Junij 2007, 20:26:09
BEST IN SHOW EVROPSKE RAZSTAVE V ZAGREBU 10.6.2007

SUN DELLA BAIA AZZURRA




alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5476 : 10 Junij 2007, 20:45:24
Ksenija,svaka cast,cestitam na izuzetnom uspjehu....kako za vas kao uzgajivacnicu tako i opcenito, za nasu pasminu.
Ovo je  vjerojatno prvi put u povijesti Europskih i Svjetskih izlozbi da je njemacka doga osvojila BIS !!!!
Jos jednom cestitke!!!!

Doge....moj stil zivota.....


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5477 : 10 Junij 2007, 21:49:25
Uau, :o Ksenija, cestitke!!!
Pa ostali rezultati?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5478 : 10 Junij 2007, 22:12:35
Mi smo malo zalegli, zato smo tako pozni  8)

Najprej čestitke vsem udeležencem, predvsem tistim, ki so pobrali nazive.

Današnja razstava je bila...pod kritiko  >:( ( sem iskala blag izraz). Hala 8 in ostali dodatki je bila natrpana do konca ne samo z razstavljalci in psi ampak tudi z obiskovalci. Ventilacije nobene, klima pa  delala le 1x/h za 5 min. Brez zračenja preživeti....žal jih je veliko tudi kolapsiralo. Ko smo ob 14.30 odhajali smo videli kar dva psa, ki sta bila popolnoma na koncu. Enega so vlekli iz razbeljenega avta...za oba upam, da sta preživela. In verjetno je bilo več takšnih. Vesela pa sem, da se je kar veliko razstavljalcev, ki so imeli informacije že od prejšnjih dni odločilo, da bo svoje molose pustilo doma in tako jih je kar veliko manjkalo. Predvsem pri dogah in neapeljskih mastinih. Kako so bili psi razdraženi priča podatek, da je v enem ringu pes sredi sojenja popadel sodnika, ki ga je bilo potrebno odpeljati v bolnišnico na šivanje.


Drugače pa je bilo super, saj je bila družba na višku. Povsod smo se imeli fajn, uživali smo v družbi dogašev, mastinarjev, korzičev, argentincev in bordojcev. No, pa da ne boste rekli, da sem se naspala, zdaj pa samo klepetam, evo nekaj svežih slikc:

















Žal je slik malo, pa še te je posnel naš dežurni fotograf Bobi.

Hvala vsem za družbo. Posebaj hvala tebi Erika, ker si skrbela za moje dobro počutje, Arrow tudi tebi...veš zakaj in vsem, ki ste metali učke na mojo teto v času moje odsotnosti.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5479 : 10 Junij 2007, 22:22:33
Ja bi jos samo dodao da je sudjenje bilo ispod svakog nivoa i to u oba ringa gdje su sudili domaci suci.....Koroszu svaka cast,ali Cujan i Mioc su radili gresku za greskom...neoprostivo za takvu razinu natjecanja........

Misa,jedan od ta dva psa, koje si vidjela da im je pozlilo, sigurno vise nije medju nama....kada smo mi odlazili srednjeazijskom ovcaru vise nije bilo pomoci.....nazalost,istra greska ko i sa napolitancima...ostavljen pas u autu... >:( >:( :'(

Doge....moj stil zivota.....


cezar

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #5480 : 10 Junij 2007, 22:31:23
Žarko, jaz pa mislim, da je Mioć zelo dobro sodil. Veliko je dal tudi na ring dresuro, kar se mi zdi popolnoma prav.
Čestitke vsem zmagovalcem From long neck in Valvasorjem!



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5481 : 10 Junij 2007, 22:47:23
Alanos,

tužna vesti.  :'( Mi smo baš prolazili pored kola kada su ga izvlačili i nosili u halu broj 16. I kad smo čekali DGja imala sam kombi parkiran kod ulaza - trebalo nam je 15 minuta, da ga razhladim i to sa obje klime. Ne mogu zamisliti kako je tek jadnima psima - to je kao vručinska komora  >:(

Bojim se, da bo takih primerov še več. Samo, da bodo ljudje molčali zaradi sramote. In treba se bo zamisliti, kaj vse morajo psi pretrpeti samo zato, da lastniki gredo domov s tistim kosom ničvrednega papirja. Samo zato, da se lahko potem na spletnih straneh ali forumih hvalijo , da imajo doma nevem kakšnega prvaka. Mogoče se bodo zamislili tudi sami organizatorji. Takšen tip razstave se nebi smel odvijati v takem datumskem terminu. In kinološka kultura nekaterih lastnikov psov je pod kritiko  >:(

Pa še malo slikc, za dvig morale:



Alanose, bio si u pravu - suknja je bila za koji cm predugačka  ;)






Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5482 : 11 Junij 2007, 10:56:20
BEST IN SHOW EVROPSKE RAZSTAVE V ZAGREBU 10.6.2007

SUN DELLA BAIA AZZURRA



Bravo - tako kot je treba  :P

Citiraj
Čestitke vsem zmagovalcem From long neck

So bili pa res izvrstni
Lp, Ines!

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5483 : 11 Junij 2007, 10:57:26
Ksenija, čestitke za BIS!!!!!



marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #5484 : 11 Junij 2007, 11:09:08
Malo smo že prišli k sebi od včeraj. Na žalost smo bili na vrsti  šele čisto na koncu, ko so v drugih ringih že končali in Sky je bil že prav na koncu z močmi. Ovijali smo ga v mokre plenice, ker je res težko prenašal vročino in se mu ni nič več dalo. No, dobil je oceno ZP 1 in glede na razmere sem zelo zadovoljen. :)
Čestitke vsem za dobre uvrstitve.

Hlajenje na razstavi


Uživanje na Otočcu po razstavi


Lp Marjan



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #5485 : 11 Junij 2007, 11:16:14
Ojla!


Cestitke vsem za dosežene nazive!!!!

Drugače pa organizacija hmmmm...., vročina vročina in še 1x vročina. Pa še to, da smo dogaši bili v hali z največ ventilatorji >:( >:(....Kultaura lastnikov psov, kar se tiče pobiranja iztrebkov pod nivojem.....Kar se pa tiče puščanja psov v avtomobilih v taki vročini...pa sem brez besed...
V novicah je danes tudi članek, kjer pišejo o poginu 4 mastinov. Lastnik pa trdi, da so jih zastrupili??????

No, še rezultati Valvasorjev:

Razred mladičev
Captain Hook- zelo perspektiven III.
Destiny- zelo perspektivno II.
Dirty Harry- zelo perspektiven I. Najlepši baby

Razred najmlajših
Beauty Sky- zelo perspektiven I.

Razred mladih
Zerberus- PRM, EVROPSKI MLADINSKI PRVAK
Zsa Zsa- odlično II.
Aldebaran- odličen IV.
Altair- odličen
Uraya- odlična
Zazou- odlična

Razred vmesnih
Troy- odličen II. R.CAC
Ullanya- odlična

Razred zrelih
Liberty- odlična IV.
Nacho- odličen II. R.CAC
Nagoya- odlična

Razred prvakov
Pamela A.- odlična II. R.CAC

Aribana de la Benjamine- odlična

Upam, da nisem koga pozabila

Lep dan

Špela



Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #5486 : 11 Junij 2007, 11:42:15
Čestitke vsem!! Slavi, SUPEEEER razultati!!

Hvala Miša za opis poti. Smo našli ;)

ob uspehu (uspehih) Sun se mi poraja eno vprašanje: kako uspešna bi bila ta psica, če bi je razstavljal vzreditelj ali lastnik? In ne profi in poznani hendler?



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #5487 : 11 Junij 2007, 11:59:23
Čestitke vsem za osvojene uspehe včeraj!

Se strinjam s Špelo in Mišo, vročina včeraj je bila  resnično ubijajoča, tako za pse kot za nas. Saj hala je bila velika in tudi veliko

ventilatorjev ampak ni nič pomagalo - savna za vse obiskovalce je bila tokrat zastonj >:(

Veterinarska kontrola je tudi bolj šepala, veliko ljudi je šlo neovirano mimo zapore.

Glede puščanja psov v avtu  pa -  če ljudje jemljejo psa kot predmet - niso vredni besed - žal mi je le za uboge pasje duše.

Drugače pa valvasorjii smo se imeli fajn, hvala vsem za prijetno družbo, čvek in še kaj :o ;D ;D.......



lp erika


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5488 : 11 Junij 2007, 12:58:20


ob uspehu (uspehih) Sun se mi poraja eno vprašanje: kako uspešna bi bila ta psica, če bi je razstavljal vzreditelj ali lastnik? In ne profi in poznani hendler?

Odlična psica z odličnimi hendlerji, al kako ??? ::)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Be-bob

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #5489 : 11 Junij 2007, 13:23:16
Po dolgem casu se javljamo tudi mi!

Najprej cestitke za dosezene rezultate!


Mi pa smo prejsni teden uzivali in se namakali u dalmaciji. Nas Be-bob je bil prava atrakcija...slikanja tolko da se mu je pomojem ze bliskalo od tega flesa....sploh Japonci...ti so tako al tako nenormalni z fotoaparati.
Evo in se nekaj utrinkov

Tako smo namontirali rit na fotelj in opazovali colnicke u vodi


tudi iz plaze je bil cudovit razgled




Seveda pa je bilo treba tudi raziskovat... :)



Brez kosti pa ne gre... :P



Spoznali pa smo tudi "prijateljico"


LP


LP Anja, Klaudio & Be-bob