Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2663608

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #720 : 08 Marec 2006, 19:48:24
Ojla

Danes sva pa midva spoznala eno od Valvasorkic :) Pred faxom v kranju je Rumba spoznala Nano (Nanette?)  ;D Fletna in živahna tale punca :) Seveda je rumba spet veselo 'zašprintala' proti neznanemu psu, potem pa ko je videla da je ta pes 'rahlo' večji od nje, jo je pa zagrabila panika :D Tako je ob vsakem nenadnem gibu Nane cvilila kot bi jo klali, smotka   8)

Lp, Črt



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #721 : 08 Marec 2006, 20:12:57
Neyka,

smem vprašati, zakaj te zanimajo tile podatki ?

Še nekaj slik dogic iz začetka prejšnega stoletja:








Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #722 : 08 Marec 2006, 20:54:16
 :oTole Nano je pa tudi Mac spoznal. Na božičnem sejmu v Ljubljani na Cankrajevem nabrežju. Smo se zagledali na daleč v tisti množici ljudi ...seveda sta se tudi onadva takoj "pokompala", se prevohala itd., kaj več pa ni bilo možno, že tako smo naredili en velik prazen prostor okoli nas v tisti gneči 8)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #723 : 08 Marec 2006, 21:58:43
Miša recimo da se bom poskusla matrat z bazo kot je ta o novofundlandcih ki sem jo na prejšnji strani objavla. Za kaj takega pa rabim podatke.

Slike pa kot prejšnje ful zanimive. Imaš mogoče kje imena teh psov ali samo snemaš slike z neta?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #724 : 09 Marec 2006, 20:00:34

Kaj vse nemške doge tako rade ležijo na hrbtu kot naš Tristan? 

no ja... če ne, pa ima Tristan zged takega spanja pri naših mačkah...

Pozdravček iz morja!


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #725 : 09 Marec 2006, 20:10:47
Ooooo kako je že velik vaš tristan :) (vsaj na sliki izgleda) Koliko ima že kg-prbiližno??



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #726 : 09 Marec 2006, 20:18:58
Nisem glih sigurna ker ga že kar nekaj časa stehtali (zdej spi) ma bo kar okoli 16kg.

Pozdravček iz morja!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #727 : 09 Marec 2006, 20:23:15
Hehehe... sem ravno včeraj hotel napisati da že pogrešamo Tristančka :) Pa me je izgleda vseeno nekdo uslišal ;)

Pa še nekoga pogrešam :D Lučka (lucille) kje si? Kako kaj vaša lepotička?

Lp, Črt



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #728 : 09 Marec 2006, 22:18:00
Kaj vse nemške doge tako rade ležijo na hrbtu kot naš Tristan? 
Sicer nimam doma doge, ampak tudi moja mrcina zelo rada takole spi (na tejle fotki sicer ne spi,ker sem ga s fotografiranjem zbudila  ::) ) - tako, da očitno to ni pasemska značilnost. Mi je pa prav luštno pogledat mrcinice kako se takole raztegujejo - pravi pomen besede "uživancija"  :o


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #729 : 10 Marec 2006, 10:04:39
jaz sem pa danes izvedela eno zelo slabo novico....  :'( dva človeka ki ju bolj bežno poznam sta si nekaj časa nazaj omislila nemško dogo, samca, harlekina... no in zdaj je ta pes prevladal nad njima in je postal agresiven. npr. če leži pes na kavču se mu ne sme noben približati ker začne renčati... v bistvu je pes postal alfa v družini in to samo zato ker sta mu to pustila. tadva še kakšne čivave nista sposobna obvladati, kaj šele dogo  ::) psa sta si kupila kot statusni simbol in to je dejstvo...  >:( in zdaj ne vedo kaj naj s psom naredijo... po vsej verjetnosti se mu slabo piše... tista ženska je totalna finoča ki se psa zeloooo boji in bo verjetno izsilila da psa uspavajo  :'( mislim sploh ne moram verjeti kakšni ljudje si omislijo psa... resno...  :(

ne vem kje točno sta psa kupila, niti ne vem ali je rodovniški ali ne... psa nisem še videla v živo... vse to mi je razlagal nekdo ki ju osebno pozna...  :-\ jaz sem ta dva človeka videla samo dvakrat in njima jaz še rastline nebi dala, kaj šele psa...  ::)

bom pa probala izvedeti kaj več...



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #730 : 10 Marec 2006, 11:37:11
Šapa: daj res poizkusi izvedeti kaj več, da se psu pomaga ... tudi jaz nebi rad da zaradi neumnosti ljudi umre še en pes..  :-\
Kaj pa je problem veterinarju 'naložiti' da je pes neobvladljiv, da je agresiven, da se ga vsi bojijo... mala malica.

Žalosten, Črt



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #731 : 10 Marec 2006, 22:05:33
    oJLA!

 No zdaj ze vem, kdo je haral po trgovini- Ullanya from Valvasor's LAND:))  Nana je pa sploh " svetska luda" in se jo lahko sreca vsepovsod, saj jo Miha povsod vzame s sabo.

   Tristan- to je pa poleg sedenja na kavcu ali narocju ena najbolj tipicnih polozajev za dogo:))

   Šapa- tudi mene zanima kaj vec, ce se da izbrskat.

   Cao-Slavi

 



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #732 : 10 Marec 2006, 22:13:09
Živjo!

Komaj danes sem izvedela   za ta forum  ???. No in zdaj sem tu - jaz in moj "pesjanar Picasso from Valvasor land".
Nisem še uspela prebrati vse teme,zaenkrat vse lepo pozdravljam in preizkušam če mi je uspelo narediti svoj profil kot sem želela  ;).

Čao



big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #733 : 10 Marec 2006, 23:45:13
tadva še kakšne čivave nista sposobna obvladati, kaj šele dogo  ::)

...vprašanje kaj je težje obvladati... ::)


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #734 : 11 Marec 2006, 00:05:37
...vprašanje kaj je težje obvladati... ::)
veš... je pa razlika če ti narediš tako veliko napako pri vzgoji da postane agresivna čivava ali pa nemška doga... zdaj pa pomisli... če postane čivava agresivna ne predstavlja take nevarnosti za lastnika kot pa če postane nemška doga agresivna. katerega psa boš lažje obvladal? rekla pa sem da tistima dvema jaz še rastline nebi dala, kaj šele psa...  ::)




big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #735 : 11 Marec 2006, 00:08:42
Pa to je bil hec... :P


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #736 : 11 Marec 2006, 00:33:27
Pa to je bil hec... :P
preko interneta se ne da določiti ali človek z izjavo misli resno ali ne... sploh je bil pa nakoncu stavka tale smiley:  ::)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #737 : 12 Marec 2006, 15:19:20
Če prav razumem je tale stran namenjena reševanju dog...

http://www.gracieland.org/DaneRescue/available/handsome.html

Pa še ena zanimiva fotka:



telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #738 : 12 Marec 2006, 15:54:58
Meni se zdijo tele starejše dogice izredno skladne in lepo grajene. Največja razlika je pa pri gobcu, ker žnabeljčki ne visijo dol tako kot je standard danes.
Lp, Ines!
Neyka čestitke za trud pri iskanju starih fotkic.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #739 : 12 Marec 2006, 16:06:29
Ja no ampak so današnje miljonkrat lepše (za moje oči). Izražajo moč in eleganco obenem. Ta njihova konstrukcija  :P pa žnabli...skor ne morem reč da je doga če nima žnablev. Zgornja slika mi je zanimiva, si pa take doge ne umislim, ker mi preprosto ni všeč. Dejansko je obdobje takih dog mimo, doga standard še ne gre v ekstreme torej si lahko mirne duše omislim eno lepo moderno dogico.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #740 : 12 Marec 2006, 17:40:13
 ;D Neyka se ne bi mogla bolj strinjati z tabo pri temle zadnjem. Tudi meni je veliko bolj všeč današnji tip doge, ko je glava velika in masivna, pa telo... masa pač, tole kar si ti nalimala na sliki in še par slik prej (zgodvinskih) pa mi bolj izgleda podobno hrtu. Zanimivo za pogledat, kako se pasma spreminja, ni pa pol toliko veličastna kot je meni osebno današnja doga.

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #741 : 12 Marec 2006, 19:23:55
;D Neyka se ne bi mogla bolj strinjati z tabo pri temle zadnjem. Tudi meni je veliko bolj všeč današnji tip doge, ko je glava velika in masivna, pa telo... masa pač, tole kar si ti nalimala na sliki in še par slik prej (zgodvinskih) pa mi bolj izgleda podobno hrtu. Zanimivo za pogledat, kako se pasma spreminja, ni pa pol toliko veličastna kot je meni osebno današnja doga.

Lp nina

Nina,  hrtu? ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #742 : 12 Marec 2006, 19:28:03
Nina,  hrtu? ::)

Ja ;D Poglej ta ozek in dolg gobec, majhno glavo, mene spominja na hrta pač :-\

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #743 : 12 Marec 2006, 19:36:31
Ja ;D Poglej ta ozek in dolg gobec, majhno glavo, mene spominja na hrta pač :-\

Lp nina
Aja gobec si mislila. Ja to se pa strinjam :D :D :D.
Aja pa še citat od neyke. Moraš upoštevati, da gre razvoj pasme ponavadi v ekstreme, kar povzroča spreminjanje skozi leta. To se izrecno vidi po primerjavi fotk, ki jih limaš in pojavi današnjih dog.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #744 : 12 Marec 2006, 19:44:08
No na dogo dejansko ne spominja preveč. Oz na današnjo dogo. hmm doberman? ti je bolj všeč kot hrt  ;)

Recimo tale je pa men všeč  8) 8) :o :o


Tribeca Fargo

SAR vem da gredo pasme proti ekstremom. Ampak doge tega še ne bom rekla. Zame je ekstrem to, da pasma pridobi določene probleme ki se prenašajo iz roda v rod in vzreditelji spravljajo pse še v večji ekstrem. Recimo Angleški buldog. To je zame že ekstrem.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #745 : 12 Marec 2006, 19:57:33
Meni pa recimo Pole position della baia azzurra

Pa potem primerjaj glavo tega psa in tistega zgodovinskega... ni primerjave.

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #746 : 12 Marec 2006, 19:58:05
Višina in teža sta pri nekaterih posameznih primerkih že pravi ekstrem, če upoštevaš, da trpijo kolki in podobno.  ;)
Lp, ines!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #747 : 12 Marec 2006, 20:00:05
Meni pa recimo Pole position della baia azzurra

Pa potem primerjaj glavo tega psa in tistega zgodovinskega... ni primerjave.

Lp nina

Odvisno kaj pri dogi iščeš. Meni je bolj všeč skladnost celega telesa. Žnablji seveda morajo biti, vendar ne preveč povešeni  ;). Za moj okus.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #748 : 12 Marec 2006, 20:10:25
Odvisno kaj pri dogi iščeš. Meni je bolj všeč skladnost celega telesa. Žnablji seveda morajo biti, vendar ne preveč povešeni  ;). Za moj okus.

 ;D točno to kar ima tale pes, velikost, moč, eleganco in glavo kot jo doga zame imora imti. Sem pač res čisto mahnjena na masivne molosoidne pse in zame mora tudi doga biti taka.
Ameriški tip dog mi je recimo čisto mimo, vsaj večina fotk psov, ki sem jih videla, so presuhi, preozki v prsnem košu, majhne in špičaste glave, podobni psu na zgodovinski sliki od Neyke... kot hrti.
 

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #749 : 12 Marec 2006, 20:12:42
Višina in teža sta pri nekaterih posameznih primerkih že pravi ekstrem, če upoštevaš, da trpijo kolki in podobno.  ;)
Lp, ines!

Displazij pri dogah skoraj ni zasledit vsaj po bolj znanih psarnah ne. Pa doga ni tok težak pes da bi bla pri velikosti taka panika. OK preveč tut ni dobr, pes mora še zmeri bit skladen. zgornji ki sem ga prilepla mi je zelooo všeč. mogoč mal več prsnga koša drgač pa  :-* Pa od Slavi Leonardo...mmmmm

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com