Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2663588

search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #750 : 12 Marec 2006, 20:31:09
;D točno to kar ima tale pes, velikost, moč, eleganco in glavo kot jo doga zame imora imti. Sem pač res čisto mahnjena na masivne molosoidne pse in zame mora tudi doga biti taka.
Ameriški tip dog mi je recimo čisto mimo, vsaj večina fotk psov, ki sem jih videla, so presuhi, preozki v prsnem košu, majhne in špičaste glave, podobni psu na zgodovinski sliki od Neyke... kot hrti.
 

Lp nina

Potem to spominja že bolj na mastifa  ;).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #751 : 12 Marec 2006, 20:38:19
Potem to spominja že bolj na mastifa  ;).

Kakor vzameš. Tebe Pole position spominja na mastifa mene pa na eno lepo nemško dogo, tako ki bi jo z veseljem imela zdajle na svojem kavču ;) Stvar okusov pač... tako kot pri kupiraju, barvi itd. Standard dovoljuje take pse in meni so taki najlepši..

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #752 : 12 Marec 2006, 20:40:16
Displazij pri dogah skoraj ni zasledit vsaj po bolj znanih psarnah ne. Pa doga ni tok težak pes da bi bla pri velikosti taka panika. OK preveč tut ni dobr, pes mora še zmeri bit skladen. zgornji ki sem ga prilepla mi je zelooo všeč. mogoč mal več prsnga koša drgač pa  :-* Pa od Slavi Leonardo...mmmmm
Res je, da pri dobrih rodovniških dogah displazije ni zasledit. Zato pa so vzrejni pregledi, kjer je tudi ocena kolkov sodelujoči element. Vendar, če dobro spremljaš dogaško sceno potem veš, da nekateri izredno primerjajo velikost in nabitost psa, kar je po standardu gledano kar malo mimo  ::).
Če pa že ciljaš na zadevo med: Leonardo from Valvasor's land in Eremit from long neck ti pa svetujem, da stvar prepustiš odličnima poznavalcema Slavi in Milošu.  ;) ;)
Lp, Ines!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #753 : 12 Marec 2006, 20:44:52
Če pa že ciljaš na zadevo med: Leonardo from Valvasor's land in Eremit from long neck ti pa svetujem, da stvar prepustiš odličnima poznavalcema Slavi in Milošu.  ;) ;)


Sicer ne vem točno o čem govoriš. Vem pa kaj je hotela povedati Neyka in sicer, da ji je tip psa kot je Leonardo všeč, ker je to tudi v tej temi že večkrat omenila ;). Ljubezen na prvi pogled... ali kako bi se izrazila ;)

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #754 : 12 Marec 2006, 20:48:50
Miša recimo da se bom poskusla matrat z bazo kot je ta o novofundlandcih ki sem jo na prejšnji strani objavla. Za kaj takega pa rabim podatke.

Slike pa kot prejšnje ful zanimive. Imaš mogoče kje imena teh psov ali samo snemaš slike z neta?


Na žalost nimam imen teh psov, saj je večina slik povzetih po starih razglednicah, ki so bile v tistih časih zelo moderne. Predvsem so radi upodabljali majhne družne pse, kot so čivave, mopsi in dr., ter boxerji in seveda večje zanimive pasme, ki so bile takrat zelo popularne.

Glede baze podatkov, pa sem vprašala zato, ker sem prepričana, da se jo da dobiti na na drug, bolj preprost način  ;)

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #755 : 12 Marec 2006, 20:53:17
Search na nič ne ciljam. Leonardo je zame pač eden najlepših psov Eremita pa ne bom sodila ker ga v živo ali še nisem videla ali pa spregledala. Mislim da sva celo bla na istih razstavah ampak jaz pač nisem skos pri dogah in marsikaj tudi zamudim. Kar se pa Slavi in Miloša tiče naj se pa kar sama pogovarjata kar koli se že imata za zmanit mene ne zanimajo debate na temo ta pes proti temo ala moj je boljši in oh in sploh. Upam, da sem tu zadost jasna.

Miša verjame da se da do nje prit na bolj preprost način. Ampak veselje je veselje in če se mi uspe naučit uporabljat te presnete programe do te mere bo tudi baza pod mojo roko uspešna al pa ne  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #756 : 12 Marec 2006, 20:56:40
Ja ko ste že pri standardu, se tudi jaz strinjam s tistimi, ki vam je bolj všeč današnji oz. evropski tip doge. Ameriške mi paČ že zaradi glave niso všeč, pa če je telo še ne vem kako skladno.  Pri skladnosti bi pa rekla samo to: Valvasorka Flo. To je to  ;)
Pa tale Pole. Uf ;) Pa mislim, da bi se jih v tej psarni našlo še kar nekaj.

Neyka, se pa popolnoma strinjam s tabo. Naj pač vsak vzreja takšne doge kot so mu všeč. Mislim pa, da je več takih kot sva midve  ;) Pa veliko uspehov pri ustvarjanju baze. Na tvoj način seveda.

LP!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #757 : 12 Marec 2006, 20:59:07
Ja ko ste že pri standardu, se tudi jaz strinjam s tistimi, ki vam je bolj všeč današnji oz. evropski tip doge. Ameriške mi paČ že zaradi glave niso všeč, pa če je telo še ne vem kako skladno.  Pri skladnosti bi pa rekla samo to: Valvasorka Flo. To je to  ;)
Pa tale Pole. Uf ;) Pa mislim, da bi se jih v tej psarni našlo še kar nekaj.

 ;D Sem se kar težko odločila sliko katerega bi dala ampak se mi je zdela fotka Pole-a najboljša da pokaže to kar si jaz predstavljam pod imenom DOGA.

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #758 : 12 Marec 2006, 21:05:54
Pa mislim, da bi se jih v tej psarni našlo še kar nekaj.

Neyka, se pa popolnoma strinjam s tabo. Naj pač vsak vzreja takšne doge kot so mu všeč. Mislim pa, da je več takih kot sva midve  ;) Pa veliko uspehov pri ustvarjanju baze. Na tvoj način seveda.

LP!

Recimo Lisa  :)....

Kar se pa te presnete baze tiče, bi samo vprašala kam vsi ciljate....na moj način, na lažji način....

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #759 : 12 Marec 2006, 21:15:44
Recimo Lisa  :)....

Kar se pa te presnete baze tiče, bi samo vprašala kam vsi ciljate....na moj način, na lažji način....

Nisem ciljala nikamor. Hotela sem samo reči, da pač bazo naredi tako kot si si sama zamislila in naj te nič oz. nihče ne vrže iz tira  ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #760 : 12 Marec 2006, 21:20:06

 Mislim pa, da je več takih kot sva midve 
LP!
To je zelo relativno mišljenje. Veliko poznavalcev nemških dog na tem forumu sploh ne sodeluje in mogoče smo somišljeniki res v manjšini.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #761 : 12 Marec 2006, 21:24:08
Ajaa...sori Baloo pa hvala drgač se že trudim se že trudim...  ;)

Me pa zanima če je res kar opažam....ali so črne doge res malo bolj šibke konstrukcije kot npr. harlekini ali sem slučajno naletela na take pse?

To je zelo relativno mišljenje. Veliko poznavalcev nemških dog na tem forumu sploh ne sodeluje in mogoče smo somišljeniki res v manjšini.

Mogoče. Mogoče pa tudi ne. Mislim da baloo manjka en še tam vmes  ;) Smo pa navsezadnje v Evropi in če govorimo evropski:ameriški in sta oba približno isto uveljavljena približno vemo kje smo.  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #762 : 12 Marec 2006, 21:50:45

Me pa zanima če je res kar opažam....ali so črne doge res malo bolj šibke konstrukcije kot npr. harlekini ali sem slučajno naletela na take pse?


Včasih je lahko to tudi optična varka zaradi svetlejše dlake.
Lp, Ines!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #763 : 12 Marec 2006, 23:30:18
Glede nemških dog bi se pa strinjala s SAR, meni se zdi, da nikoli ni dobro iti preveč v ekstreme. Treba je najti tisto skladnost med višino, težo in samo konstrukcijo telesa. Sicer se na nemške doge ne spoznam, tako da sodim samo iz mojega mnenja o vseh psih.

Pa še to bi vprašala. Ima mogoče kdo podatke koliko časa so te ta stare doge živele? V primerjavi z ostalimi pasmami v tistem času.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #764 : 13 Marec 2006, 07:29:00

Pa še to bi vprašala. Ima mogoče kdo podatke koliko časa so te ta stare doge živele? V primerjavi z ostalimi pasmami v tistem času.

lp
Zanimivo vprašanje.Kolikor sem jaz spremljala so včasih psi živeli dlje. Konec koncev so bili tudi bolj prvinski. Verjetno bo MIŠA in še kdo vedel povedati več konkretnih primerov. Takrat so bili tudi precej manjše rasti.
Lp, Ines!



charlote

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #765 : 13 Marec 2006, 07:30:52
ninci verjetno si naletela prav na take doge mislim da so prav vse enake, črne in harlekin.  :) :)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #766 : 13 Marec 2006, 07:43:47


Mogoče. Mogoče pa tudi ne.
neyka verjemi, da je tako  ;).
Drugače pa mislim, da se je nekoč že govorilo, da so harlekini v povprečju večji in močnejši. Tudi največja nmška doga na svetu je harlekin.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #767 : 13 Marec 2006, 08:51:49
               Ojla!

    Pravila za velikost po barvi ni vec. Vcasih so bile najvecje harlekin doge- zdaj se pa v vseh barvah najdejo zelo veliki primerki, pa tudi zelo majhni.  Sama velikost in teza pa nikakor ne vplivata na displazijo. Tako HART ( 94 cm), kot tudi Leonardo ( 98 cm ) imata kolke  A1-A1. 
   
   Cao-Slavi



quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #768 : 13 Marec 2006, 10:51:44
Jaz pa pravim da edino prav da so si okusi različni ;) Tako mora biti.
Kot pa sem enkrat že zapisal sem eleganco začutil pri psih od Delaiske, ki je na mojo žalost malo manj aktiven na tem forumu. Res lepi psi. V živo jih še nisem videl.
Osebno pa mi tudi niso všeč ti ekstermi v teži in višini, ki so pomoje samo slabe za psa. Pa res taka doga potem ni več doga v pravem pomenu besede ampak "tele".

Ampak naj bo ta raznolikost, da se za vsakega najde kaj.



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #769 : 13 Marec 2006, 15:35:26
No, da to stran malce popestrim s svežimi slikicami.



Pozdravček iz morja!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #770 : 13 Marec 2006, 15:42:48
oooo kok Tristan raste...pa kok je lep. Prov simpatičem s temi svojimi sivimi fleki.  :P :P

SAR če prebereš cel stavek zadeva zveni drugače kot v tvojem citatu  ;) Ampak s tem sem zaklučla. Za moj okus današnje doge še niso v ekstremu (sem že povedala kaj zame je ekstrem - bolezni...) in so mi definitivno bolj všeč kot tiste v preteklosti. Če je pa kdo drugačnega mnenja pa kakor mu paše. 100 ljudi 100 čudi... ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #771 : 13 Marec 2006, 16:20:32
O Tristan, kakšen srček je. Pa taaaakeeeee tace ima  :D a se kdaj spotakne sam ob sebe?  ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #772 : 13 Marec 2006, 16:36:11
hmmm... meni so tudi današnje doge veliko bolj všeč... sicer se prav nič ne spoznam na doge ampak če gledamo slike bolj suhih dog (ki jim pravite da so hrtolike) in bolj mogočnih dog so mi veliko lepše večje doge... malo sem gledala slike in prišla do tele slikce: DOGA take doge meni osebno niso všeč  :-\  sem pa našla eno psarno ki ima meni zelo lepe dogice (za moj okus): PSARNA sicer te psarne ne poznam tako da lahko pse sodim samo po videzu iz slik... so mi pa vseeno veliko bolj všeč kot pa tista iz prve slike  ;) valvasorji imajo pa nasploh meni zelo lepe pse  :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #773 : 13 Marec 2006, 16:47:50
Šapa tale psarna, ki si jo ti objavila je tudi ena izmed redkih, ki ima na svojih straneh objavljene tudi slike, psov, ki niso primerni za vzrejo... rumeni harlekini, sivi harlekini, ..Sliko rumenega sploh redko najdeš Klik.

Drugače pa sem opazila, da imajo med samicami same harlekinke z ogromno beline. Zanimivo.

Lp nina



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #774 : 13 Marec 2006, 17:03:52
Meni je pa samec Urban usec ..  :o



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #775 : 13 Marec 2006, 17:14:03
ninci meni so psi všeč... barva meni osebno ni tako pomembna. so mi pa sivčki vedno bolj všeč  :) dala sem link do psarne kjer so mi psi predvsem po konstrukciji všeč  ;)

aja še nekaj me zanima... a se pri dogah velikokrat pojavi gluhost (pri belo obarvanih psih)?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #776 : 13 Marec 2006, 17:16:48
ninci meni so psi všeč... barva meni osebno ni tako pomembna. so mi pa sivčki vedno bolj všeč  :) dala sem link do psarne kjer so mi psi predvsem po konstrukciji všeč  ;)

Meni tudi. To kar je na teh slikah, psarne, ki si jo ti dala je zame doga ;D Sliko sem dala za to, ker rumenega harlekina redko vidiš, še veliko redkeje kot sivega.
Barva pa... ne bi se branila nobene po pravici povedano :P ;)

Lp nina




Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #777 : 13 Marec 2006, 17:29:03
kaj pa tale barva: klik te barve tudi še nisem videla prej... kot en prevelik kratkodlak bernardinec je  :P hehe... sej je lep  :D

drugače mi je pa tale ful všeč iz te psarne: klik najlepše so mi črne in pa sive dogice...  :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #778 : 13 Marec 2006, 17:32:59
kaj pa tale barva: klik

rumeni platen pomoje  ??? ::)

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #779 : 13 Marec 2006, 17:40:09
Tam so vsi označeni kot merli ampak baje je to oznaka za sivce. Verjetno bi se mu lahko reklo platen ali pa je že mantel. Ne vem točno kolikšen procent mora bit pobarvan da je pes že mantel. Bol verjetno je tale še platen.

Sara...Urban je men všeč predvsem na tejle sliki  :P :P

http://www.doggenzucht-von-schlesien.de/bilder_ruden/Urban-Baby.gif


slika spremenjena v povezavo, ninci

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com