Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676828

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #780 : 13 Marec 2006, 17:40:45
o lepotci  ;D


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #781 : 13 Marec 2006, 19:48:45
Tam so vsi označeni kot merli ampak baje je to oznaka za sivce. Verjetno bi se mu lahko reklo platen ali pa je že mantel.

Ne mantel zagotovo ni  ;). Pri mantlu ni fora v odstotku ampak v sami obarvanosti.
Lp, Ines!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #782 : 13 Marec 2006, 19:56:01
Neyka Tole je mantel. Mislim, da je tale punca kar pravilno obarvana. In mantli morajo imeti tak plašč, večina je črna, mislim, da plašč po hrbtu itd. ne sme biti prekinjen z belino pa tudi določilo je do kam lahko segajo "copatki".

sliko platena pa je dala slavi par strani nazaj, kjer je glava obarvana, še na riti kakšen flek, ostalo pa je belina.

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #783 : 13 Marec 2006, 20:41:54
Aha to nisem čist vedla a se gre po odstotkih obarvanosti ali na približno mantel je tak pa tak platen ma pa črno bučo pa kje kak flekec. OK si bom zapomnla. Me pa tedve barve že od začetka spravljata ob pamet  ;) :-[ ::) :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #784 : 13 Marec 2006, 20:44:08
Slikarsko platno je na začetku brez barve, belo ... = Platen ;D

Mantel je pa pač tisto kar ti še ostane ;) in ima črno ogrinjalo

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #785 : 13 Marec 2006, 20:51:42
Mantel si lahko zapomniš, ker je mantel po nemško plašč  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #786 : 13 Marec 2006, 21:08:12
Ni panike. Saj to sem vedla. Edino kar mi ni bilo jasno je ali se gre po odstotkih barve ali preprosto taka in taka obarvanost. Verjetno ni pes ki je črno bel in ima preveč črnih flekov že mantel, ker nima prave razporeditve. To sem mislila z odstotkom pobarvanosti.  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #787 : 13 Marec 2006, 21:32:13
 Za bolj natančno razlikovanje bi morda pomagalo tole:
Pri mantel dogi pokriva črna barva psa kot plašč, prsa, vrat, prednje noge, trebuh, šape in konica repa pa so beli. Pri platen dogi je tudi plašč prekinjen z belo. Ti dvei barvni različici v večini držav nista priznani.
Lp, Ines!
Zelo me veseli, da se v temi pišejo konkretne stvari o nemških dogah in ne samo bla, bla bla ... Na takšen način se bomo vsi skupaj veliko naučili o tej prečudiviti pasmi.
Pa še  en utrinek od včeraj, ko nas je obiskala mala Fana from long neck. Ni kaj - pogumna punca!!!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #788 : 13 Marec 2006, 21:39:14
Ti dvei barvni različici v večini držav nista priznani.


Hmmm ampak pri FCI-ju sta priznane, ne? vsaj jaz si to predstavljam tako, ker če se vzreja z njimi v psarnah, ki so registrirane pri FCI-ju to pa je večina psarn v Evropi...

A Claudia ni bila vesela družbe (ker jo držita za ovratnico mislim)?



Lp nina






search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #789 : 13 Marec 2006, 21:45:53
Hmmm ampak pri FCI-ju sta priznane, ne? vsaj jaz si to predstavljam tako, ker če se vzreja z njimi v psarnah, ki so registrirane pri FCI-ju to pa je večina psarn v Evropi...

A Claudia ni bila vesela družbe (ker jo držita za ovratnico mislim)?
Claudija je vesela družbe, sploh takšne najmlajše. Da je pripeta je zgolj slučaj, ker smo se prej zafrkavali nekaj glede ring dresure  ::)
Za platen dogo sicer nisem prepričana, za mantla pa mislim, da vse štima. 





valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #790 : 13 Marec 2006, 21:59:24
                    Ojla!

    Tako mantel, kot tudi platen sta priznani barvi, ki se lahko razstavljata in vzrejata.
   Mantel barva je pravilna, ce bela barva prekine crno- torej mora biti vrat bel okrog in okrog, prsni kos, trebuh in pa noge, ter rep ( najbolj pravilno do polovice repa). Nekateri psi imajo samo zelo bel prsni kos, visoko bele noge in pa bel smrcek- nimajo pa prekinjene crne barve okrog vratu. To so pa crni z veliko beline in pasejo normalno pod crne. (bom probala najti slike)

  Platen je pa bel z crno glavo in pa lahko kakim flekom na telesu.   Tista slika prej je pa tudi platen- samo, da je rumen, namesto bel. To je pa igra genov.

   Cao-Slavi

+1



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #791 : 13 Marec 2006, 22:10:43
                    Ojla!

    Tako mantel, kot tudi platen sta priznani barvi, ki se lahko razstavljata in vzrejata.
   Mantel barva je pravilna, ce bela barva prekine crno- torej mora biti vrat bel okrog in okrog, prsni kos, trebuh in pa noge, ter rep ( najbolj pravilno do polovice repa). Nekateri psi imajo samo zelo bel prsni kos, visoko bele noge in pa bel smrcek- nimajo pa prekinjene crne barve okrog vratu. To so pa crni z veliko beline in pasejo normalno pod crne. (bom probala najti slike)

  Platen je pa bel z crno glavo in pa lahko kakim flekom na telesu.   Tista slika prej je pa tudi platen- samo, da je rumen, namesto bel. To je pa igra genov.

   Cao-Slavi
Zanimivo kako se mnenja razlikujejo. Zanimiva mi je predvsem trditev, da mora biti belina okrog vratu neprekinjena  ???



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #792 : 13 Marec 2006, 22:18:47

   Ce belina ni prekinjena- potem ni plasca- kar pa mantel pomeni. Plasc mora bit samostojen- brez, da se drzi crne barve.

   Mantel Falco- slika.  In pa Akari Claudia Bohemica- ki pa ni mantel.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #793 : 13 Marec 2006, 22:20:07

   Se bolje se pa plasc vidi tukaj.




valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #794 : 13 Marec 2006, 22:23:22

   Sorry- napaka!! Sem prilimala napacno sliko-hehe.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #795 : 13 Marec 2006, 22:26:21
hm. Zanimivo  ???



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #796 : 13 Marec 2006, 22:27:27
Ok se pravi sem imela z tistim rumenim Platenom prav. Kar se mantla tiče pa se pravi, da mora imeti res kot okoli vratu neko črno ogrinjalo... čarovniško kot harry potter, za vse mlajše po duši :P ;) Madona spet ste me čisto ... zasvojili z temi dogami :P

Lp nina



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #797 : 13 Marec 2006, 22:44:42
Kaksne barve pa je potem Akari? Se pristeva kar k crnim dogam?



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #798 : 13 Marec 2006, 22:49:30

  Ja- Akari je 100% crna doga.

 



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #799 : 14 Marec 2006, 10:05:13
Lep pozdrav!

Kako je bilo  nedeljo v Grazu,je bilo razstavljanje za Slovenske razstavljalce uspešno.Malo se pa le pohvalite,saj nas zanimajo rezultati.

L.p.BenSon !

http://www.doggebenson.net




erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #800 : 14 Marec 2006, 10:35:56

Benson,

kako kaj mladički? A bo kaj slikc?

Za razstavo v Grazu lahko povem za svojo frajlo, Liberty FVL- odlična II, res.CAC


lp erika


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #801 : 14 Marec 2006, 11:53:38
Erika čestitke !!

Mladički so že pravi razgrajači.Sedaj so stari 16 dni,slike pa bodo verjetno že danes.Moram jih poslikat,saj imam tako malo prostega časa   :(.Saj veš koliko dela je z mladički,sploh pa če je tako veliko število.

L.p BenSon!



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #802 : 14 Marec 2006, 12:12:12

    oJLA!

  Graz-  Hart - CAC
          Liberty - R. CAC
          Nagoya- odl 2
          Nacho- odl 2 R.CAC
          Aribana dela Benjamine- PRM

     Cao-Slavi



IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #803 : 14 Marec 2006, 14:16:01
HEJ !

V GRAZU SE JE ŠE ENA SLO DAMA DOBRO ODREZALA.

SLAVI MIRNO LAHKO OBJAVIŠ TUDI NJEN USPEH,SAJ BI GA BREZ TVOJE POMOČI
                                                     
                                                                 (VODENJA VSEH AKTIVNOSTI IZVEN KROGA OB NJENEM NASTOPU)

                                                                                            TEŽKO DOSEGLI.

                                               L.P.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #804 : 14 Marec 2006, 15:32:13
HEJ !

V GRAZU SE JE ŠE ENA SLO DAMA DOBRO ODREZALA.

SLAVI MIRNO LAHKO OBJAVIŠ TUDI NJEN USPEH,SAJ BI GA BREZ TVOJE POMOČI
                                                     
                                                                 (VODENJA VSEH AKTIVNOSTI IZVEN KROGA OB NJENEM NASTOPU)

                                                                                            TEŽKO DOSEGLI.

                                               L.P.

Samo opozorilo, v internetnem svetu velike črke pomenijeo, da se na nekoga dereš, ... tako da drugič izklopi caps lock ;)

Pa čestitke vsem za dosežene rezultate. Benson ti pa deli z nami kakšno sliko ;)

Lp nina



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #805 : 14 Marec 2006, 15:47:50
Ninci slikic bo še prevečl ;D ,samo da mi ne boš potem izbrisala sporočil,ali pa mastno zaračunala, tako kot to delajo na na sosednjem foromu! :(

Lep pozdrav in še enkrat čestitke vsem razstavljalcem v Grazu BenSon!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #806 : 14 Marec 2006, 15:52:34
Ninci slikic bo še prevečl ;D ,samo da mi ne boš potem izbrisala sporočil,ali pa mastno zaračunala, tako kot to delajo na na sosednjem foromu! :(

Lep pozdrav in še enkrat čestitke vsem razstavljalcem v Grazu BenSon!

Ninci nič ne računa, ker ne rabi denarja in živi od zraka :P

Slike pa glej da niso ogromne, da se ne nalagajo 100 let, ker drugače bodo res spremenjene v povezavo. Sem pa videla na strani, da imaš kar tri sivčke  8)

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #807 : 14 Marec 2006, 17:20:41
benson čestitke!



IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #808 : 14 Marec 2006, 19:02:03
Hej !

Sorry za velike črke(mlad in neumen).

                                         L.P.


P.S.
Hvala za opozorilo.



baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #809 : 14 Marec 2006, 20:49:13
    oJLA!

  Graz-  Hart - CAC
          Liberty - R. CAC
          Nagoya- odl 2
          Nacho- odl 2 R.CAC
          Aribana dela Benjamine- PRM

     Cao-Slavi

Vau, hura za Aribano  :-* in seveda tudi za ostale  :P Slavi, kaj pa kakšne nove slikce od modre lepotičke?

LP!