Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2664907

Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8370 : 30 Marec 2009, 18:10:23
Ok, priznam, da sem mogoče dala čudno primerjavo.  :-[



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #8371 : 30 Marec 2009, 19:55:12
S sterilizacijo psice se prepreči tumorje na seskih, raka na maternici, piometro,... S kastracijo samca raka na testisih, prostati,... In če pes ni namenjen vzreji je S/K ne samo kar neka odločitev, gre za preprečevanje nevarnih bolezni v dobro živega bitja in preprečevanje neželenih mladičev, ki jih je po zavetiščih več kot preveč.
Kaj pa je tako pozitivnega pri kupiranju? NIČ. Gre samo za videz, ki je lastnikom bolj všeč. Torej bi lahko to kvečejmu primerjala s silikonskimi joški pri ženski ali kaj podobnega.

8)


attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #8372 : 30 Marec 2009, 21:29:44
Glede kastracije in sterilizacije pa imajo tudi spet drugi drugačna mnenja...
Da se pač lastnikom neda ubadati z gonitvijo in to naredijo po liniji najmanjšega napora  ;)

Glede kupiranja pa menim, naj kupirane uhice pustijo kar pri miru, dokler  ne bojo uredili stvari okoli testiranje na živalih >:( >:(
(po moje tam bolj trpijo, kot pa pri kupiranju... :-\)

You can have no better friend than a dog.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8373 : 30 Marec 2009, 21:51:58
Glede kupiranja pa menim, naj kupirane uhice pustijo kar pri miru, dokler  ne bojo uredili stvari okoli testiranje na živalih >:( >:(
(po moje tam bolj trpijo, kot pa pri kupiranju... :-\)
Testiranje na živalih je kruto, se strinjam. Misilm pa da testiranja na živalih ne bo preprečilo samo prepoved le- tega. Potrebno bo dosti več.
Kupiranje bi se pa dosti lažje ustavilo, če bi se tega držali, saj od tega nima lastnik kupiranega psa, nobenega dobička. Pes je samo vizuelno bolj za videt.
Pomoje bi bili zelo redki, ki bi kaj rekli čez kupiranega mladička, če to v Sloveniji ne bi bilio  prepovedano. Bi samo izrazili svoje mnenje in to bi bilo to.
Saj ni fora v tem a psa potem to boli ali ne, fora je v tem da narkoza škoduje psu, vsaka narkoza škoduje, pri tako majhnemu psu pa sploh. Vsi mislite da se zgražamo nad tem ker kao psa boli, mislim da se večina nas zgraža nad tem, da se psa brez potrebe daje pod narkozo. Vsaj jaz mislim tako.
Pa ne bom več rapredala mojih misli, ....




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #8374 : 30 Marec 2009, 21:57:30
Kako sem sita izgovorov v smislu, pustite kupiranje pri miru, saj drugi pse tudi/še bolj maltretirajo.

To je tako, kot bi rekli, pa kaj potem, če je naš sine pretepel sosedovega mulca, saj se v Iraku tudi streljajo.

Bodite resni, no!

Stvar je z zakonom prepovedana. Velja za nepotreben, boleč poseg. Je treba še kaj dodati?

Kastracije in sterilizacije pa lahko živali še kako olajšajo življenje, npr. zunanjim mačkom prihranijo marsikateri pretep, okužbo s FIV in levkozo, S/K preprečita, da bi ljudje še več pasjih in mačjih mladičev tolkli in utapljali v vrečah, marsikateri mački in psici prihrani nezažele kotitve itd.

Tu ni nobene primerjave, res ne.

Ne delajte norca iz sebe in drugih, no.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8375 : 30 Marec 2009, 23:38:24
Kalsang, kapo dol, se vedno se ti da! Enkrat se bova zmenili in sli na eno veliko sladkorno pojedino, da se bova v miru narezali vsem tem neumnostim, ki sva jim prica po raznih forumih.

Najprej sem mislila napisati ene par krepkih na vajino lahkomiselno pisanje pa sem si premislila. Bom takole naredila, bo vec haska:

Z A K O N
O ZAŠČITI ŽIVALI
uradno prečiščeno besedilo
(ZZZiv-UPB1)

3. člen

Nihče ne sme brez utemeljenega razloga povzročiti živali trpljenja, bolezni ali smrti.

20. člen

Prepovedano je in se šteje za mučenje živali popolno ali delno amputiranje telesnih delov in popolni ali delni odvzem ali uničenje organov ali tkiv vretenčarjev, ki je storjeno naklepno.....:

Prepovedani so naslednji posegi:
......
......
– krajšanje uhljev živalim, razen v primeru, če je poseg v korist živali;
– krajšanje repov psom, razen mladičem pasemskih psov, ki niso starejši od 5 dni, pri katerih se rep krajša v skladu s pasemskimi in kinološkimi standardi, ter psom, če je poseg v korist živali; navedene posege lahko opravi le veterinar.

Komplet pa si preberita tukaj:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200420&stevilka=868

In vsi tisti lahkomiselnezi, ki mislite, da ste nekaznovano v drugi drzavi kupirali svojega psa ste lahko zatrdno prepricani, da se boste prej ali slej morali zagovarjati za svoja dejanja pristojnim organom za izvrsevanje kazni v takih primerih. Pa veterinar, ki vam je naredil tak ilegalen postopek tudi.

Slej ko prej vas bo udarilo po zepu kajti kazni so dokaj visoke za taksne primere. Pa ne samo denarne, da se razumemo.

In naj vama takole med nami zasepetam, da je tocno na tem delu foruma veliko ljudi, ki zelo radi pogledamo za lepim primerkom kupiranega dogica. Osebno nisem nikoli tako javno tulila, da je to tako hudo mucenje zivali, ker sem menila, da naj s svojim psom za svoj denar vsak pocne kar ga je volja. Na sreco je drzava zakonsko to uredila. In zakaj bi potem tukaj dovoljevali ljudem delati reklamo za prepovedana dejanja. A potem pomeni tudi to, da, ker zakonsko ni urejena nerodovniska vzreja mirno gledamo tudi to? Al kako je s tem po vajinem mnenju?

Miša sem mislila da veš iz kje izhaja Marshall, in čeprav je meni super pesjan, sta me njegova vzreditelja zelo razočarala, ampak o tem ne bi tukaj

Joj, se posipam s pepelom. Oprosti, samo jaz se res ne obremenjujem cigav je kateri pes. Sploh, ce z ljudmi ne poklepetam bolj poblize. In medve res nikoli nisva imeli bliznjega kontakta do pred kratkim kot v tisti razstavni temi. No, sedaj mi je tudi malo bolj razumljiv tvoj odziv na moje pisanje.
Zal mi je, da si razocarana. Po drugi strani pa ni to nic presenetljivega. Nisi prva, ki si na glas napisala svoje mnenje o vzrediteljih tvojega psa in tudi ne zadnja. Glede na hitrost stepanja mladickov jih lahko pricakujemo se vec.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8376 : 30 Marec 2009, 23:48:11

Joj, se posipam s pepelom. Oprosti, samo jaz se res ne obremenjujem cigav je kateri pes. Sploh, ce z ljudmi ne poklepetam bolj poblize. In medve res nikoli nisva imeli bliznjega kontakta do pred kratkim kot v tisti razstavni temi. No, sedaj mi je tudi malo bolj razumljiv tvoj odziv na moje pisanje.
Zal mi je, da si razocarana. Po drugi strani pa ni to nic presenetljivega. Nisi prva, ki si na glas napisala svoje mnenje o vzrediteljih tvojega psa in tudi ne zadnja. Glede na hitrost stepanja mladickov jih lahko pricakujemo se vec.

Missa

Saj ni nič narobe s tem, pač nisi vedela iz kje je, veš pa sedaj ;) . Tako je če slepo zaupaš in mene se da zelo lahko okoli prinesti, priznam :-[ .
Kakorkoli že, Marshall je sedaj pri meni, letos bova za zabavo in popestritev razstav še šla mal pogledat in se pokazat, potem bomo pa videli. Verjetno potem kot navijača in obiskovalca  :P

Glede izrečenih mnenj o vzreditelju, tukaj na tem forumu to vsaj lahko narediš  :P


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #8377 : 31 Marec 2009, 08:08:50
Glede na to, da je kuprajne ušes zakonsko prepovedano, me zanima kateri veterinar je šel v prekršek in to naredil.  ??? 

Kristinca & Florinca


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8378 : 31 Marec 2009, 09:01:12
Mene pa nekaj res zelo zanima Če so vzreditelji tako zelo proti kupiranju, zakaj sta dala pa vidva potem psa njihov vzreje kupirati? Nasplošno me resnično zanima kaj je tusti razlog da ste dali psa kupirati?



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #8379 : 31 Marec 2009, 10:05:01
Tudi na razstavah znajo komplicirat glede tega. Lani so, sem pozabila točno kje, na specialki bokserjev, zelo preverjali to.
Je namreč prepovedano imeti kupiranega psa, skotenega po letu, ko so to prepovedali v tej državi.
Tisti, ki niso imeli potrdila, da je iz zdravstvenih razlogov, so gladko leteli ven. Se mi je ful dopadlo.
Če se ljudem ne bo tako vsedlo, jih bodo pač prisilil s tem, ko jih bodo izločali. Veliko dolgoletnih vzrediteljev je bilo tako prisiljeno nehati kupirati svoje pse.


Moja psička ima kupiran repek in tako sem jo že dobila pred leti, pa mi je vsak dan znova žal, da ne morem videti, kako veselo maha z njim!



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #8380 : 31 Marec 2009, 10:54:15
Žal na naših razstavah še ne komplicirajo, marsikje v tujini pa že.

Ko/če bo pri nas prepovedano razstavljanje kupiranih psov, bo vse več ljudi opustilo kupiranje. Toda dokler celo vodilni kinologi menijo, da nekupiran pes nima "tipičnega izgleda", potem je pred nami še dolga pot.

Sicer pa so raziskave pokazale, da je komunikacija psov s kupiranimi uhlji in repi zelo okrnjena. Drugim psom težje sporočajo svoje razpoloženje oziroma zaradi drže uhljev in ker nimajo repa, s katerim bi mahali, dostikrat nehote dajejo napadalne, svarilne signale, so videti dominantni, zato jih drugi psi pogosoto napadejo.

Bi bilo mogoče tudi to treba v zakup vzet, preden svojega psa z rezanjem narediš bolj "hudega".



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #8381 : 31 Marec 2009, 11:10:21
Glede izrečenih mnenj o vzreditelju, tukaj na tem forumu to vsaj lahko narediš  :P

Se cisto strinjam! ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ALPHEUS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #8382 : 31 Marec 2009, 20:42:08
torej midva sva usesa pustila taksna kot jih je alf podedoval od prednikov,tudi prsni kos in ostale okoncine so cisto naravnega izvora, >:D
brez silikonskih dodatkov,le ovratnica je moden dodatek, ki sluzi takrat, ko je ob nama prevec pasje in cloveske druzbe...
torej po dolgem casu speeeeeeeeeeeeeeet midva iz tople francije,





letos skoraj nisva videla snega, a v sloveniji ga je blo kaj?




lepe pozdrave petri,vesni,,ksenji,slavi,zivi...in se komu
klemen in alf



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8383 : 31 Marec 2009, 21:58:33

  Ojla!

  Klemen- se mi zdi, da spremljas naso vreemesnko napoved in se vedno oglasis  iz SONCNE FRANCIJE takrat, ko je pri nas najbolj slabo vreme  >:D >:D ;D ;D    Vidva lepo na suhem, mi pa vsak dan pred vstopom v dnevno, najprej pranje in brisanje blatnih nog, trebuhov, ritk, ........

  Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8384 : 31 Marec 2009, 22:08:24
  Ojla!

  Jaz imam tudi eno fotko z normalnimi usesi.....  ;D ;D Saj ne izzivam, ampak fotka mi je pa ful vsec.....no ja, pa psica ki je njej tut  :o :o ;) ;)



 Cao-Slavi



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8385 : 31 Marec 2009, 22:10:22
 :o :o :o Krasna psička  :o :o

Klemen super fotke, Alf je pa tud lepotec :-*


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #8386 : 01 April 2009, 01:23:08
Lepotec Alfi :).
Saj ne me narobe razumet, zaradi mene kupirajte pse (marsikateri je tudi meni bolj všeč kupiran, določenih pasem nekupiranih sploh ne spoznam ... ) itak je odločitev posameznika. Dejstvo je, da dokler bo povpraševanje po kupiranju, se bo vedno našel nekdo, ki ga bo delal. Je pa res vprašanje kaj bo, ko bodo kupiranim psom prepovedali razstavljanje. Verjetno bodo potem kupirali samo še tisti, ki nimajo namena razstavljat...
Samo take bedarije kot je primerjava s sterilizacijo/kastracijo, pa ne morem spregledat in požret. Ena izmed boljših forumskih cvetk letošnjega leta. Kako in kaj z zakonom... se žal dejansko ne izvaja. Pa ne samo v tej obliki, še v marsikateri drugi ne. Včasih mi je kar žal, da vem in vidim...

8)


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8387 : 01 April 2009, 07:21:31
Priznam, da res ne bi smela omenjati kupiranja in sterilizacije v istem kontekstu.  :-[Ampak po pravici povedano, nisem vedela za vse prednosti sterilizacije ker se to nisem nikoli zanimala.  ???  Sama sem bolj mislila, da je to zato, da je manj problemov s psico, tako, da se opravičujem vsem, ki jih je ta izjava "prizadela".



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #8388 : 01 April 2009, 18:03:48
Tudi pri nas je danes zelo živahno saj se nam je skotilo 15 zelo lepih mladičkov nemške doge. 11 samčkov i 4 samičke.Ko bo več časa pridejo tudi fotografije!

L.p.Benjamin



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #8389 : 01 April 2009, 18:42:25
ooo čestitke za tako lepo število mladičev :-*

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #8390 : 01 April 2009, 19:09:54
Tudi pri nas je danes zelo živahno saj se nam je skotilo 15 zelo lepih mladičkov nemške doge. 11 samčkov i 4 samičke.Ko bo več časa pridejo tudi fotografije!

L.p.Benjamin

Bom verjela, če ponovno poveš jutri :P

8)


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #8391 : 01 April 2009, 19:16:09
Bom verjela, če ponovno poveš jutri :P
hehehe  :D

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8392 : 02 April 2009, 06:06:10
  :P :P Jaz sem pa že mislila čestitat!  ::)



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #8393 : 02 April 2009, 08:35:04
Ja res je bila šala za 1 april,vendar vseeno hvala  urša in balu za čestitke  ;D ;D ;D ;D :P

Upam da bom 13 maja lahko resnično napisal kaj o mladičih!

L.p.Benjamin



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8394 : 02 April 2009, 10:46:07
   Ojla!

   Benson- sem sla pofirbcat....ful zanimivo leglo  ;D ;D   

 Sem ti hotla samo napisat, da je na strani napaka- da gamice spremeni v samice.......

  Cao-Slavi



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #8395 : 02 April 2009, 10:51:31
Ja Klemen, hvala za pozdrave in tako kot je že Slavi rekla, nas dražita >:D....mi imamo dež, pa blato...ti pa SONCE  8)...saj ni kaj vsaj vidva uživajta z Alfijem na soncu še za nas....tudi od nas obema lepe pozdrave ;)
Slavi-ful lepa slika...je to pozerka Grace če se ne motim?
Petra



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #8396 : 02 April 2009, 10:59:25
klemen, tale slika iz snega pa je zate....tako da vidita da smo še dober teden nazaj uživali na snegu :P :P pa je je tud fajn :D
Gaya
lpp



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #8397 : 02 April 2009, 13:16:15
Valvasor hvala za odkrito napako.Imam brezžično tipkovnico in z njo nisem preveč zadovoljen saj mi večkrat izpusti ali zamenja črke.Sploh če niso dovolj polne baterije. Ja leglo je pa res veliko slike pridejo kmalu  ;D ;D ;D :P

L.p.Benjamin



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #8398 : 03 April 2009, 00:35:56
Dokaz da lahko doga živi v malem stanovanju ali v kartonu od jabolk!  ;D ;D ;D ;D :P
Bailey počiva! :o :o



L.p.Benjamin



bb

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #8399 : 03 April 2009, 07:06:45
Benjamin,
 Huuuudoooo !  ;D
Še Bino navadimo na tak počitek,
pa bo kavč spet naš.