Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2657233

terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #8520 : 27 Maj 2009, 08:24:34
Špela super fotke!!!  :-* :-*
Tudi midva sva se imela super z dogaško zasedbo.  8)



BaBaLu

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #8521 : 01 Junij 2009, 20:26:45
Pa da ne bo taka tišina s slikcami se bova midva spet mal pokazala  :)










Lp Linda  :)





tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #8522 : 02 Junij 2009, 06:49:54
Krasen kuža!!!  :-* :-*



yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #8523 : 05 Junij 2009, 09:03:36
mene pa zanima, s čim hranite svoje pse? in kakšne so možnosti šolanja? :)

LP

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


tofant67

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #8524 : 07 Junij 2009, 19:35:09
Naša Tara, je postala mamica  trem črnim in štirim sivim harlekinom. Mladičko so od rodovniških staršev, vendra sami nimajo rodovnika. Oba starša na ogled. Za prodajo bodo po 20 juniju.
Informacije na *** (zbrisano)



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #8525 : 07 Junij 2009, 20:55:51
In po vaše tamali nimajo rodovnika,zakaj že??? :-\ >:(
Ponavadi se poda ime staršev..



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #8526 : 08 Junij 2009, 11:19:31
V tem filmčku pa je ena znana dogica, no dogec ;D

http://www.youtube.com/watch?v=Cd-N1aMCm4M

You can have no better friend than a dog.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8527 : 09 Junij 2009, 10:43:57

  Ojla!

 1x2xx3xxx- ne se prevec zgrazat-  Mogoce bo pa zdaj konec nerodovniskoh legel - saj v Sloveniji lahko kupis mladica z rodovnikom za isti denar, kot pa te brez rodovnika.  NA ZALOST !!!!!  >:( >:( >:( >:(
  Pred casom smo ze ugotavljali, kaj se bo zgodilo, ce bo prevec legel in se mladici ne bodo mogli prodat....al se bodo prodajali veliko pod ceno, vsakemu kretenu, ki bo hotel psa in ga bo cez 2 meseca ze naprehj prodajal - ali pa se za razne usluge in kompenzacije prodajajo pri drugih ljudeh.  To se ze dogaja......

 Cao-Slavi

 



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #8528 : 09 Junij 2009, 11:00:51
Valvasor koliko je meni znano se v Sloveniji še zmeraj ne dobi N.D. pod 800 € z rodovnikom in z vsemi papirji. ??? ???

L.p.Benjamin



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8529 : 09 Junij 2009, 11:04:05

 Ja, kolikor je tebi znano.... kolikor je pa meni je pa precej pod 800 eurov.

 Cao-Slavi



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #8530 : 09 Junij 2009, 11:06:41
 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8531 : 09 Junij 2009, 11:16:54
A ima kdo podatek koliko rodovniških dogic je bilo skotenih od januarja do danes?

Lp, nina




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8532 : 09 Junij 2009, 11:36:52
Nina če imam pravo računico jih je bilo 48, mogoče je ša kaka več, za katere jaz ne vem  :-\


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8533 : 09 Junij 2009, 11:45:22

 To je samo ena psarna.  Zraven teh je bilo se leglo do Igorja in pa mislim da na Stajerskem eno. Pa v januarju je bilo tudi moje K-leglo.

 CAo-Slavi



micimici

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #8534 : 09 Junij 2009, 12:03:44
 :P :P :P
Slavka rajš kuhi južno, ne pa da se sekiraš, bo boljš.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8535 : 09 Junij 2009, 12:21:32
 :o kako samo ena psarna, jaz sem štela od 1.januarja 2009 pa do sedaj, štela pa sem tvoje K- leglo, od pulsatile, od Igorja in by dejan in ines.  Zna pa bit da sem kakšno leglo spregledala, ne gledam več tako pogosto, kje so kaka legla. Uff pol je pa res full mladičev  :-\


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #8536 : 09 Junij 2009, 12:37:11
 - ali pa se za razne usluge in kompenzacije prodajajo pri drugih ljudeh.  To se ze dogaja......

 Cao-Slavi

 

A tud to se dogaja???  Katastrofa >:(

 Zelo žalostno in stresno  za mladičke, da gredo od doma nekam, kjer jih bodo prodali naprej.................kaj pa če jih ne bodo uspeli prodat???    Kam pa gredo potem?????     Nazaj????

 Nimam besed :'( :'( :'(   
 

lp erika


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #8537 : 09 Junij 2009, 14:07:04
Slavi, kateri mladički pa gredo naprej za kompenzacije?  ???

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8538 : 09 Junij 2009, 15:13:37
   Ojla!

  Ines- mislim, da tocno ves kateri....tako kot jaz in tudi drugi to vemo iz prve roke.  Prosim, prihrani mi litanije,da to ni res in  da skrbis za to, da gredo mladicki k pravim in preverjenim lastnikom. Psi se prodajajo cisto drugje, ker ste jih dali v racun za avto- in vidva niti pojma nimata kaj se s temi psi zdaj dogaja in kam bodo prodani. 
 So se pa tudi drugi mladici prodajali drugje, ne v Zagorju in ne pri tej gospe ..... ne vem za kaksno kompenzacijo je slo pa tam- samo vem, da imajo psi probleme in so se tudi ze vracali k prodajalcu.
 
   Kot sem ze v Portorozu rekla Dejanu, sem naredila res eno VELIKO napako.... ker sem mislila, da bi res rada kaj popravila v svoji liniji, sem parila  Trisa s Heno . Ampak, če imam karkoli besede pri mojih samcih in njihovih lastnikih- je to prvic in zadnjic, da je kateri od mojih psov paril pri vas.  Ne zelim opazovat mladice mojih psov, da se z njimi dela samo kot s sredstvom za pridobivanje denarja.
 Sorry- pol mi pa se Dejan rece: -"  kaj je pa narobe? " ......  Ja, nekaj je hudo narobe- saj to ni vzreja, to je huje kot vsak preprodajalec in zasluzkar.

  Stavim, da se to ne zdi cudno samo meni, ampak verjetno vsem normalnim ljudem, ki berejo tale forum.


   Cao-Slavi



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8539 : 09 Junij 2009, 15:27:59
Na tak način potem pride do nenadzorovane vzreje in karakternih in zdravstvenih problemov, zlorab psov etc. Sicer jaz o dogaški sceni nimam pojma in ne vem kateri vzreditelji so resnično OK kateri pa ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8540 : 09 Junij 2009, 15:31:12
   Ojla!

  Ines- mislim, da tocno ves kateri....tako kot jaz in tudi drugi to vemo iz prve roke.  Prosim, prihrani mi litanije,da to ni res in  da skrbis za to, da gredo mladicki k pravim in preverjenim lastnikom. Psi se prodajajo cisto drugje, ker ste jih dali v racun za avto- in vidva niti pojma nimata kaj se s temi psi zdaj dogaja in kam bodo prodani. 


Sej ne morem verjet :-X :-X :-X :(



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8541 : 09 Junij 2009, 15:42:55
   

 Ninci- tudi jaz najprej nisem mogla, dokler nisem preverila. To je grozno....se najbolj me pa jezi, da sem sama "kriva" za eno leglo, ker smo parili s Trisom.  Sem sama nase jezna >:( >:( >:( >:(  .... pa  sem ze dolgo let nazaj rekla, da ne parim vec z nobenim vzrediteljem v Sloveniji......

 CAO-sLAVI

 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8542 : 09 Junij 2009, 15:50:25
Ne vem sicer zakaj, ampak ko sem videla objavjeno to kombinacijo me je precej presenetila. Ne vidiš vsak dan, da valvasorjev pes skače na long neckovca  >:D Me pa firbec matra kaj bo iz te kombinacije prišlo ven ko bodo mladiči odrasli, če jih bomo seveda sedaj glede na opisano situacijo imeli priložnost spremljat.

A kdo ve za eno leglo iz Zagorja, ki ni od Ines, stari so sedaj cca. 5 mesecev, žal pa ne vem ali so rodovniški ali ne?



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #8543 : 09 Junij 2009, 15:56:59
Slavi, o katerem avtomobilu govoriš?

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #8544 : 09 Junij 2009, 16:17:58
No pa je le uspelo nekaterim doterat pasmo v poden. Vse čestitke, res!
Upam, da bo spet plodno leto, ker še malo pa boste prišli na kvaliteto in ceno nemca!

Kako je bila kinologija lepa, dokler se ni začela gledat psa čez denar, ki ga lahko prinese.

Me je sram, da sem del kinologije in me povezujejo s takimi.

Slavi kdo dela dobro tudi greši in nimaš kaj pri tem, razen da se še naprej žreš. Škoda zdravja, ti je pa šola za naprej.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #8545 : 09 Junij 2009, 16:30:58
   Ines- mislim, da tocno ves kateri....tako kot jaz in tudi drugi to vemo iz prve roke.  Prosim, prihrani mi litanije,da to ni res in  da skrbis za to, da gredo mladicki k pravim in preverjenim lastnikom. Psi se prodajajo cisto drugje, ker ste jih dali v racun za avto- in vidva niti pojma nimata kaj se s temi psi zdaj dogaja in kam bodo prodani. 
 So se pa tudi drugi mladici prodajali drugje, ne v Zagorju in ne pri tej gospe ..... ne vem za kaksno kompenzacijo je slo pa tam- samo vem, da imajo psi probleme in so se tudi ze vracali k prodajalcu.

Ojej, saj ne morem verjet.  :'(  Ne vem, kaj je slabše: takole delat z mladiči ali tisti primer, ki sem ga nazadnje brala, ko imajo doma hordo psov in psice parijo na pribl. 8 mesecev.  :'(  :'(  V obeh primerih sramotno.  :-X

Kristinca & Florinca


blacklove

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #8546 : 09 Junij 2009, 16:34:05
 >:( >:( >:( >:( :-X :-X :-X :-X :-X :'( :'( :'( :'( :( :( >:( >:( >:( ??? :-X :-X :-X
nekateri res niso normalni  >:( >:( >:( >:(
totalno brez besed sem ostala  :-X :-X :-X

doglover


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #8547 : 09 Junij 2009, 16:37:51
Ojej, saj ne morem verjet.  :'(  Ne vem, kaj je slabše: takole delat z mladiči ali tisti primer, ki sem ga nazadnje brala, ko imajo doma hordo psov in psice parijo na pribl. 8 mesecev.  :'(  :'(  V obeh primerih sramotno.  :-X


V obeh primerih, najslabša možna varianta ali če rečem z drugimi besedami denar je sveta vladar

lp erika


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #8548 : 09 Junij 2009, 16:45:40

V obeh primerih, najslabša možna varianta ali če rečem z drugimi besedami denar je sveta vladar

....... in pes ni več najboljši prijatelj, temveč samo sredstvo za služenje denarja.  :'(  :-X

Kristinca & Florinca


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8549 : 09 Junij 2009, 16:53:54
Žalostno, zares. To so živa bitja. In nenazadnje nemška doga je velik pes, če je karakterno švoh v tej smeri, da kaže agresijo pa sploh ni fajn, ni ga junaka, ki bi tako mrcino zdržal. Pa tudi zdravje. Kolki, komolci-a se bo še to nehalo preverjati v stilu: "saj imajo predniki slikane kolke". Ja pa kaj potem, naj jih ima tudi mladina." Problem je, da se lahko gre g(n)ojišče in pa RODOVNIŠKO vzrejo čisto vsak. Tako zelo malo je potrebno, da to ni res. Ko bodo pogoji za pridobiti psa bolj zaostreni, v korist psa bo bolje. In ko bo nad vzreditelji boljši nadzor s strani vzrejnih referentov in pa KZSja, ko se bo javno pisalo od kod pridejo slabi psi in zakaj-potem bo večim ljudem kapnilo kako se streže zadevam. Do takrat, pa samo upaš na svojo presojo bodočih lastnikov in njihovo poštenost, prav tako od vzreditljev.

Je pa žalostno, da je večini ljudem zavest nekje v pozadini. Morda bi pa še pri ljudeh morali uvesti vzrejna dovoljenja ??? Samo kje se bo kaj prišparalo, trgovci pa kje se bo čimprej in čimveč zaslužili. Tako pa uničujemo sami sebe in naše potomce, kljub temu da imamo na voljo informacije. Kaj informacije. Delujoča zdrava pamet je dovolj! ;) Halo! Dobro jutro! Malo na veter in prevetrit možgane, ali pa v kako hladno, bistro reko, da se um zbistri.

Florinca: VSE je samo glede zaslužka, prodaja ali a prihranka. Čisto VSE in to mene strašno jezi.  >:( Šparaj tam kjer je treba. Ko se gre pa za dobrobit ljudi, živali, v končni fazi Zemlje-pa deluj po principu razuma.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!