Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2657660

leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8610 : 23 Julij 2009, 10:40:28
ja saj vem da ne smem komplicirat  ;D samo vseeno bi rada čim več izvedela o vaših izkušnjah :D amm trenutno je holistic brikete, nekajkrat sem ji dala tudi  riž s tuno ali pa makarone s hrenovko, dobila je tudi že goveje košče mesa, pa seveda sadje in zelenjavo  :)

hehehe pameten je vaš kuža :D moram reči da je tudi naša mala že kar pametna, pa tudi uboga že :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8611 : 23 Julij 2009, 10:48:43
Jaz na hrano gledam tako da je kakovostna, primerna za mojega psa po mojem okusu, potem pa pes sam pove a je hrana ok ali ne, če mu ne odgovarja jo pač ne dobiva. Ti samo izberi kakovostno hrano potme ti bo pa že Sisi povedala če ji je ok ali ne. Pod za psu ok hrano beri da nima težav s prebavo, da so kakci ok, itd, to da se pes zmrduje nad hrano ni prvi vzrok da se hrano menja.  ;)

Kolkr sme gledala se mi zdi ta hrana dovolj kakovostna za tvojo tamalo, več izkušenj bodo pa ostali povedali ki imajo doge ža dalj časa  ;)

Marshall naprimer od kuhane hrane ali surove ne prebavlja korenjčka in jajc, ostalo pa lahko je normalno. Najrajši ima pa bučke in ovčetino  ;D

Marshall je sam razvajen  :P :P


leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8612 : 23 Julij 2009, 11:19:14
Mislim, da ji je kar všeč hrana, glede na to da poje vse   ;D no, pusti edino sadje, ko je na jedilniku ;) tudi naša je drugače ful razvajena, pravijo da je "hujš kot otrok"  :D ampak, za vse je meja ;) amm kje pa spi Marshall? je imel kdaj kaj otišancev?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8613 : 23 Julij 2009, 15:40:29
čez noč spi maršk v moji postli , čez dan pa kjer je, odvisno kolk mu je toplo in od tega ima kdaj pa kdaj malo obdrgnjene komolce, katere pa zdravimo s scavon kremo tako da neke sile ni


morison

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #8614 : 24 Julij 2009, 08:11:42
Kar se tiče hranjenja naše doge smo mi nekako do 6 meseca prakticirali 4 obroke.
Jedla je in še sedaj je hrano Eagle Pack Holistic, ki ji zelo odgovarja, kar je vidno tako na njeni postavi, kakor tudi na zdravju in počutju. Tudi blato je vedno kompaktno in driske s to hrano praktično nismo poznali. Kar se nas tiče ne bi te hrane nikakor zamenjali za nobeno drugo, čeprav verjamem, da bi marsikateri za svoj izbor hrane dejal enako.



leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8615 : 24 Julij 2009, 09:29:31
čez noč spi maršk v moji postli , čez dan pa kjer je, odvisno kolk mu je toplo in od tega ima kdaj pa kdaj malo obdrgnjene komolce, katere pa zdravimo s scavon kremo tako da neke sile ni

aha, no naša jih je že od prej mela mal, ker jih je blo 9 in je bla gužva mal :) čeprou ji tut zdej paše kr na betonu spat, ker je tok vroče, ponoč pa itk spi na taki debeli blazini.



leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8616 : 24 Julij 2009, 09:35:17
morison, hvala za odg :) tudi sama razmišljam, da bi ji dajali kar holistic, je tudi že probala, sicer holistic za odrasle, ampak je vse pojedla :) nakar hill's ji ne gre ravno v slast. kako pa ste potem kombinirali obroke? je dobivala 4x brikete? jaz ji bom sedaj dajala samo po 3 obroke, po nasvetu vzreditelja. če bo pa lačna bo pa dobila še kaj malega vmes. mi lahko še poveš kako ste vi s kuhano hrano? kaj ji kuhate, če ji.

lp, leya



yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #8617 : 24 Julij 2009, 09:48:47
leya, kakšne slike tvoje malčice bi bile zelo zaželjene ;D ;D

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8618 : 24 Julij 2009, 11:20:51
končno dobim slikce na računalnik pa jih ne znam gor prilepit  :-[ ajoj :-\ mi lahko kdo pomaga?  :)



morison

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #8619 : 24 Julij 2009, 11:53:36
Zjutraj smo ji dali obrok briketov in nato, ko smo šli od doma nasipali še v skledo brikete. Ko smo se vrnili domov je dobila kakšno skuto ali jogurt. Zvečer pa ponovno obrok briketov. Sama bo nakazala, kdaj bodo ji trije obroki dovolj.
Da okus briketov ni preveč enoličen, smo ji kupili konzerve in smo briketom primešali cca 1/3-1/2 konzerve.
Tu in tam ji seveda še sedaj damo kakšno kuhano piščančje ali goveje meso in pa poslastico za glodanje - telečjo kost.



morison

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #8620 : 24 Julij 2009, 12:18:10
in potem smo rastli in rastli...




leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8621 : 24 Julij 2009, 13:09:52
morison, mi lahko prosim poveš kako pripopaš slikco sem gor?   ::)



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #8622 : 24 Julij 2009, 13:44:54
Leya- pozdravljena na forumu in čestitke za malo zverinco!
Glede limanja slik pa Tu



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #8623 : 24 Julij 2009, 14:19:07
Uaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kakšna čast - mala Valvasorka ima enako ime kot jaz  :P - tega pa ne doživiš vsak dan.

se moram hitro pohvalit naokrog  :o.

lp



leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8624 : 24 Julij 2009, 14:30:55



leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8625 : 24 Julij 2009, 14:35:52



leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8626 : 24 Julij 2009, 14:37:33
waw ratalo mi je :) hvala za napotke ;)

no...to je naša SiSi



in še ena fotka :)



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #8627 : 24 Julij 2009, 14:43:49
Pa je uspelo. Je tale punca z rodovnikom, oprosti ker sem firbec...?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8628 : 24 Julij 2009, 15:12:46
Leya lušna punca tale Sisi
Drugače pa sem včeraj pozabila omenit  :-[ Mladič ki ga dobiš domov mora biti že pri vzreditelju pravilno hranjen in zadosti, če je že v osnovi tako potem z mladičkom nimaš problemov glede prehrane, če pa ni tako potem pa se večino časa ubadaš s tem kako boš psa poredil in spravil v formo. Moj še zdaj pa bo kmalu dve leti ni taprav, je presuh, zato smo tudi menjali 3 hrano, da smo dobili tisto optimalno najboljšo zanj, katera mu ni povzročala težav in po kateri sedaj pridobiva nekaj nase. Nikoli pa ne bo tak kot so ostale dogice, ki so bili pri vzrediteljih pravilno hranjene in oskrbovane, ne glede na to kako dobro in kakovostno hrano dobiva in poleg tega še kuhano.

Čohec za vaše dogice  :-* :-*


leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8629 : 24 Julij 2009, 15:27:57
Je tale punca z rodovnikom, oprosti ker sem firbec...?


hehe, nisi firbec :) ne nima rodovnika. zakaj vprašaš?



leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8630 : 24 Julij 2009, 15:36:38
am mislim, da je pri vzreditelju dobila dovolj hrane, in kot mi je povedal tudi kakovostno. res da je kar suhica, ampak mislim, da ni presuha. tudi kakci so ok, edino smrdijo kar precej  :o hehe...tudi dovolj igriva in navihana je, tako da mislim, da je zdrava.  problem imam edino s tem, ker moj oče noče razumeti, da tak kuža ne sme jesti čisto vsega (beri: kar jemo pri kosilu) in da je potrebna zanjo posebna hrana. Prej smo imeli kužata, ki je jedel res vse, včasih že kar malo nagravžne stvari, ampak je bil skos zdrav, navihan,mogoče 1x pri veterinarju v 15ih letih.. in zdej "fotr" misli, da je ona ista. upam, da zmagam in da bo dobila pravo hrano :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8631 : 24 Julij 2009, 15:54:04
Kaj je pa nrobe z njo, da ne sme jest vsega? Ker jaz imam namreč teorijo, da na več stvari kot je pes navajen, manj problemov bo imel v odrasli dobi.. Tako da vsi naši dobivajo tudi hrano od kosila, kako svinjarijo/miške na sprehodu, kako nekvalitetno konzervo.. poleg tega pa so seveda hranjeni s kvalitetnimi briketi. In nekako nimamo veliko prebavnih težav, ker smo ravno s tem da smo jih futrali z vsem, ugotovili kaj jim ne paše



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8632 : 24 Julij 2009, 17:05:29
Nika se strinjam s teboj, da mora bit pes navajen na vse možne jedi, tudi naši jedo vse, edino Marshall ne sme korenja in jajc, Bella niti pod razno ne bo jedla zelenjave, čeprav jo je kot mladič jedla, Kala pa sploh nima problemov on lahko je res vse, seveda v zmernih količinah  ;)
Osnova naj bodo kvalitetni briketi ali pa če imaš čas kuhat kvalitetno vse obroke, drugače pa lahko zraven dobijo tudi kuhano hrano itd.  ;)


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #8633 : 24 Julij 2009, 20:07:07
problem imam edino s tem, ker moj oče noče razumeti, da tak kuža ne sme jesti čisto vsega (beri: kar jemo pri kosilu) in da je potrebna zanjo posebna hrana.

Leya pozdravljena!

Se strinjam, da kar jedo ljudje za kosilo sigurno ni primerna hrana za mladiče. Mladič potrebuje za svoj razvoj kakovostno hrano.

To so lahko briketi( dandanes jih imaš v trgovinah s pasjimi potrebščinami malo morje) ali pa kuhana hrana.

Če je vzreditelj hranil s kakovostno hrano kot praviš, lahko nadaljuješ z njo. In prav je da dobi to v 4 obrokih, saj bo sčasoma sama opustila kak obrok.


lp erika


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8634 : 25 Julij 2009, 10:03:57
Leya pozdravljena!

Se strinjam, da kar jedo ljudje za kosilo sigurno ni primerna hrana za mladiče. Mladič potrebuje za svoj razvoj kakovostno hrano.

To so lahko briketi( dandanes jih imaš v trgovinah s pasjimi potrebščinami malo morje) ali pa kuhana hrana.

Če je vzreditelj hranil s kakovostno hrano kot praviš, lahko nadaljuješ z njo. In prav je da dobi to v 4 obrokih, saj bo sčasoma sama opustila kak obrok.




Tu sta dve besedi, na kateri sem se malo obesil. Prva je beseda ČE. Sploh ljudje, ki "vzrejajo" pse brez rodovnika, torej mešančke, niso ravno poznani po tem, da bi v leglo ne vem koliko vlagali.
Druga beseda je VZREDITELJ. V tem primeru je pač neprimerna.  ;)



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #8635 : 25 Julij 2009, 10:28:29
Sky zal tudi neki "vrhunski" vzreditelji pri nas hranijo pse z ne najbolj kvalitetno hrano, tako da je tale ČE kar precej na mestu..



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8636 : 25 Julij 2009, 10:29:44
Sky zal tudi neki "vrhunski" vzreditelji pri nas hranijo pse z ne najbolj kvalitetno hrano, tako da je tale ČE kar precej na mestu..

Ja, saj pri ČE sem se obesil s tega pogleda. Da je prej možno, da ni bila ravno vrhunska hrana, kot pa da je bila.  ;)



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #8637 : 25 Julij 2009, 10:36:39
Aja, ups :-[



leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8638 : 27 Julij 2009, 10:53:27
ja sky, definitivno ti veš, da je mešanček, kje pa piše da pes brez rodovnika ne more biti čistokrvni? kr neki. no pa saj je vseeno, vsakemu svoje  ;)



yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #8639 : 27 Julij 2009, 12:24:22
ja sky, definitivno ti veš, da je mešanček, kje pa piše da pes brez rodovnika ne more biti čistokrvni? kr neki. no pa saj je vseeno, vsakemu svoje  ;)

daj preberi si malo o nerodovniki "vzreji" ::)

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -