Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2658631

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8760 : 29 September 2009, 00:08:45


  Ojla!

  A mislis...takile pa izgleda, ko babe cvekajo.... :P :P :P

 Lahko prilimas kaksno fotko, ce res nisem prav carovnica  ;) ;) ;)

  Cao-Slavi



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8761 : 29 September 2009, 07:52:27
Ja no, nisem hotela tako direkt napisat, drgača pa  ja  :D :D :D
No pol bom pa prilepila tekom dneva še eno tvojo, da ne bomo samo mi  :D :P ;)


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #8762 : 29 September 2009, 08:02:11
Takole pa zgleda ko nas dobijo paparaci  :D :D



 ;D ;D ;D prav fajn smo čvekale ja, še dobro da nismo dežja priklicale ;)

lp erika


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8763 : 29 September 2009, 08:54:23
Eh, mi imamo tolk pozitivne energije, da ne bi nikoli mogle priklicat dežja  ;) :D

Evo pa še fotka od Slavi  ;D


Be-bob

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #8764 : 29 September 2009, 09:19:57
Pozdravcek!

 Imam en problem in v upanju, da mi boste lahko pomagali, sem se obrnila na vas.

Trenutno z nasim pesjanarjem zivimo se pri starsih, ampak ker si z mojim rihtava stanovanje in imava namen se preselit, imam problem, ker ne vem kako bi jaz to naso zvauco navadla da bi sam pocakal ko greva v sluzbo. Do zdaj, je bil vedno kdo doma ( mama je na bolniski ), tako da nikoli ni sam pocakal. Ce pa je ze, je bilo pa to max. dve uri in se to je imel zraven drgugega pesjanarja.
Kadar pa gremo u novo stanovanje( ponavadi se to dogaja cez vikend, ko imava vec casa) pa tudi na wc skoraj da ne morem it sama  :P Vsak najin korak spremlja z budnim ocesom. Res je, da je to zanjga cist novo okolje, ampak drugace ne bo slo, kot da se navadi. Prosim Vas, za kakrsen koli nasvet, kako bi jaz to lahko izpeljala.

Hvala ze vnaprej!!

LP

LP Anja, Klaudio & Be-bob


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8765 : 29 September 2009, 09:57:33
Tole pa tudi mene zanima, ker jaz imam že sedaj takšno situacijo, da mora Star povsod z mano, če ne drugega me čaka pred vrati in tišči smrček pod vrata in ful vohlja.  :-\  Sem poskusila tudi odlaganje, pa ga še ne obvlada toliko, da bi lahko počakal.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8766 : 29 September 2009, 10:04:04

  Verjemi, da sem sama zdaj precej nastudirala kolke in sprasevala na vse konce. Vsi mi pa samo lahko povedo, da nikoli ni garancije, da bi od starsev s samimi A1 kolki ( ne vem kolk generacij nazaj) lahko kdorkoli garantiral, da kateri od mladicev ne bo imel C , D ali pa E  kolkov. Tole je  ziv primer za to....po vseh super generacijah- pa kar od nekje C kolki. 
slučajno sem kliknila na mal star datum, ampak so me zasrbeli prsti,da se vtakmnem v debato pri pasmi, s katero nimam nič  :-[.
Imam pa psa s kolki D , kateraga rodovnik vsebuje dve generaciji prednikov s samimi kolki A, v tretji generaciji pa pretežno A in en B in en neslikan ( pač star pes,ko še niso slikali).
Pred tem sem vedno imela pse z A kolki oz 0 po starem in prav tako sem mislila,da me bo kap ob izvidu, saj glede na dramo, ki se dela iz teh kolkov sem pričakovala, da bo konec sveta.
Pa ga še ni. Pes je star 5 let in je ves čas polno obremenjen s športom in ni videti, da bi kolki motili kaj drugega kot rentgensko sliko :).
V času ko sem izvedela za rezultat sem potem naredila cel "doktorat" iz displazije. Največ dostopnih informacij (pri moji pasmi) je bilo Finskih. In iz teh je bilo razvidno,da so mešani rezultati zelo pogosti tako pri čistih A starših kot takih vse do C displazije. Obenem imamo v klubu psa z A kolki, ki zaradi artritisa teh krasnih kokov že od drugega leta dalje ni uporaben za šport. Razume, če moreš- jaz ne ::)
Moram priznati, da je poglabljanje v to problematiko pri meni vzbudilo precej dvomov o "svetih resnicah o displaziji" in več vprašanj kot odgovorov.
Vsekakor seveda še vedno raje vidim,da imajo moji psi A klike in boljši občutek imam, če vzamem mladiča katerega straši imajo kar se da dobre izvide- pač občutek. Zato je zagotovo smiselno vztrajati, da ima vsaj en od staršev A, da ima večino psov v rodovniku A in da konkretni pes slabšo sliko,ki se uporablja za vzrejo, nima vidnih znakov težav s kolki, ne glede na rezultat slikanja. Predvsem pa že prva legla pokažejo smer, kako se konkretni pes deduje.
Obenem se mi zaradi navedenega ne zdi več , da je slika kolkov najpomembnejši faktor za vzrejo- kar je z moje strani popolna sprememba mnenja  ;).

Glede konstitucije in suhih psov pa tudi ne delim mnenja z večino ? Imela in poznala sem več psov z "mršavo "koščeno konstitucijo,ki so jih že od malega prizadevno pitali- pač taki so. Mnogi med njimi naberejo maso, kolikor je pač mislijo  ::), šele po 2 letu, pa če se na glavo postaviš. Med njimi je bil tudi en samček moje vzreje ,ki je bil edini tak iz legla, pa vem da je jedel najmanj toliko kot ostali.
V tolažbo vsem s "kozolci": ti psi so večinoma zelo zdravi in dolgoživi. Na splošno preferiram bolj koščene pse. Težava je, da jih sodniki na razstavah ne. Oni imajo raje prašičke  :P. Da pride do doživljenskih posledic v razvoju zaradi prehrane v času odraščanja mora biti ta pomanjkljiva  in nezadostna daljše odbobje, ne samo tiste tri tedne,ko se mladič dohranjuje pri vzreditelju.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #8767 : 29 September 2009, 10:22:10
Meni pa se tu vedno postavi še eno vprašanje in ne bi kar takole na hitro posploševala... :-X Ali so bili vsi tisti A-ji v rodovniku tudi realni-kdo bi vedel! Kdaj je bil pes slikan (pri kateri starosti), kako je bil slikan in kje je bil slikan... :P Ko vidiš kaj vse se dogaja v kinologiji si morda glede tega malo bolj previden!

Be-bop nabavi največji boks, ki se ga dobi :), flikni psa noter (da ti ne bo delal škoda po stanovanju, če te to skrbi), mu daj kaj za žvečit in to je to 8). Prvih nekaj dni ga morda samo navajaj na boks (medtem ko si ti doma), da bo videl da boks ni noben bav bav. Potem začni s krajšimi odsotnostmi (cca. 2h), ki jih postopno podaljšuj. Ko greš se od psa ne poslavljaj, etc. Ko boš videla, da pes lepo mirno počaka in ne dela kolobocij v boksu, ga pusti najprej v kakem prostoru, kjer ne more narest večje škode, nato pa šele v stanovanju oz. kjerkoli bo že čakal med odsotnostjo. Ker za dogo (in tudi druge velike pasme) se mi zdi 8h čakanja v boksu preveč (ker se v njem lih komaj obrne)... ::) Psi ponavadi ne komplicirajo in hitro skapirajo, da ko nas ni imajo idealen čas za spanje... ;)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8768 : 29 September 2009, 10:38:13
Meni pa se tu vedno postavi še eno vprašanje in ne bi kar takole na hitro posploševala... :-X Ali so bili vsi tisti A-ji v rodovniku tudi realni-kdo bi vedel! Kdaj je bil pes slikan (pri kateri starosti), kako je bil slikan in kje je bil slikan... :P Ko vidiš kaj vse se dogaja v kinologiji si morda glede tega malo bolj previden!

za moj primer lahko rečem,da verjamem, da so rezultati kakršni s vpisani taki kot jih je povedalo slikanje ( vedno pač lahko dvomiš o strokovnosti slikanja  :P).
Zakaj?
Ker je pes iz države, kjer slikanje ni obvezno, kjer sploh nimajo vzrejnih pregledov in komisij in je vse v zvezi s psritvijo prepuščeno vzreditelju, ker se ta konkretni vzreditelj s kolki sploh ne obremenjuje - mirno pari B, je paril tudi s C oz pse, ki so to imeli v rodovniku, pa to tudi javno objavi, zato dvomim, da bi iz neznanega razloga ravno tej kombinaciji začutil veliko željo po poneverjanju rezultatov  ;)
Edino kar je specifičnega,da gre za psarno delovnih psov,ki brez izjeme veliko delajo, vzreditelj pa je starega kova in bi pse, ki bi pokazali kakršnekoli probleme takoj izločil iz vzreje ne glede na rezultat slikanja. Ni torej, da slekcije ni.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #8769 : 29 September 2009, 10:44:05
Ja ampak tukaj se že pojavi en hakeljc... Ti gledaš le dotične pse v rodovniku (prednike). Kolko njihovih bratov in sester pa je bilo preslikanih in če so sploh kaj preslikani - ali lahko tudi za te trdiš, da lastniki niso imeli kakih takih ambicij... :P In kaj je s plemenjakom. Tudi za njegovo linijo lahko rečeš, da je tako čista vsega ::).
Čisto za primer: kolegica je svojo psico A, parila s samcem B. No če bi gledal le te pse in njihove direktne prednike - nobenih problemov glede kolkov v rodovniku. Večinoma A-ji. Podrobnejši pogled pa razkrije nekaj drugega. V samčevem leglu so bili (pišem po spominu ker se mi zdajle ne da pogledat v bazo) 3-je bratje/sestre s kolki A, 2 z B in en z D kolki. In kaj je bilo-en mladič iz tega legla ima D kolke... Ali je to tako čudno in lahko rečemo povsem nepričakovano iz te kombinacije??? Ne. Če bi gledali le direktne prednike pa bi se že lahko spraševali-le od kje pa zdaj ti D kolki...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Be-bob

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #8770 : 29 September 2009, 12:49:49
Apollo hvala za odgovor   ;D  Vse to sem ze studirala da bi naredila, no, razen da bi ga dala u boks ne, ker nam ni nikoli nic unicu oz. se ni nikoli niti lotu kar koli grist.
 Igrace nasega frajerja, ko je notri sploh ne zanimajo, kost pa je zanimiva tudi samo par minut. Malo bolj me skrbi ker je to stanovanjska hisa in vem da bo pesjan jokal in cvilu.
Sem mislila da ima mogoce kdo se kaksno drugo taktiko  ;)
Drugace pa res, hvala za odgovor  ;D, bomo mi to cim prej sprobali pa ceprav samo za vikende ko smo tam  :P

LP

LP Anja, Klaudio & Be-bob


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8771 : 29 September 2009, 13:26:41
Apollo- zaenkrat je tako,da pišejo v rodovniku podatki o prednikih. In da pes ali psica dobita vzrejno oceno na podlagi svijih kolkov, ne na podlagi kolkov sester bratov ali tet in sestričen. In da ne bi o tem,da še vedno večina slika le pse,ki so za vzrejo, tako da je slika cele populacije precej nepopolna v vsakem primeru.
Je pa seveda znimivo vedeti koliko psov iz določenega legla/linije ima slabe kolke. No to jaz razumem tudi drugače- če je en pes edini v sicer čisti liniji, bi se upala celo uporabit za vzrejo. Predvsem,če je displazija enostanska.
Kot rečeno - ko sem gledala Finske rezultate , kjer sopodtaki o celih leglih , pa sem dobila vtis, da se skoraj vedno pojavljajo mešani rezultati, če so le vsi preslikani.

Kar pa s etiče navajanj an asmoto. Čisti nekaj drugega je če pes sam doma ali pa če ga poskušamo zapret stran od nas medtem, ko smo doma. Drugo je bolj mnogo obremenjujoče.
Odsvetujem tudi preveč novosti naenkrat. Navdite psa, da sprejema kletko (z avsak slučaj bolj)- ampak ne jo nameščat stran od vas za začetek je nejbolje,da je pes ponoči v kleti ob vaši postelji.
Ko se preselite poskušajte vzet nekaj dni dopust, ali vsaj izkoristite vikend,da ne bo prvič čisto sam pa še v novem prostoru. Potem pa pač psa sprehodite, ga date spat, rečete "adijo" in greste - brez drame. Mogoče res prvič za kako uro, dve, ampak v terminu ko itak bolj počiva, ne ko pričakuje izhod, neko dolgotrajno postopno navajanje pa pri odraslem psu ne bi smelo bit potrebno.
Če ni nagnjen k uničevanju ga jaz niti v kletko ne bi dajala, če je sicer ne uporabljate. Pustila bi ga tam,kjer se že sicer največ zadržuje oz kjer ima ležišče.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #8772 : 29 September 2009, 14:09:41
Apollo- zaenkrat je tako,da pišejo v rodovniku podatki o prednikih. In da pes ali psica dobita vzrejno oceno na podlagi svijih kolkov, ne na podlagi kolkov sester bratov ali tet in sestričen. In da ne bi o tem,da še vedno večina slika le pse,ki so za vzrejo, tako da je slika cele populacije precej nepopolna v vsakem primeru.
Je pa seveda znimivo vedeti koliko psov iz določenega legla/linije ima slabe kolke. No to jaz razumem tudi drugače- če je en pes edini v sicer čisti liniji, bi se upala celo uporabit za vzrejo. Predvsem,če je displazija enostanska.
Kot rečeno - ko sem gledala Finske rezultate , kjer sopodtaki o celih leglih , pa sem dobila vtis, da se skoraj vedno pojavljajo mešani rezultati, če so le vsi preslikani.

Ja res je tako. Zato pa za vzreditelja ni dovolj da pogleda le rodovnik in direktne prednike, ampak je tukaj v ozadju še marsikaj drugega... :P In ogromno dela preden se odločiš za določeno kombinacijo. Hotela sem samo osvetlit drugo plat, kako iz samih kolkov ocenjenih z A lahko pride ven tudi kaj drugega. In to ne nepričakovano, ampak povsem pričakovano :), če le na problem pogledamo širše in tako kot bi bilo to pravilno. Tudi sama imam poglede v baze in precej linij sem šla naštudirat zelo natančno. Meni se zdi, da ni kaj dosti presenečenj (je pa res, da so vedno lahko odstopanja zaradi bolezni, poškodb, etc.) :-\. In kadar pariš s samcem/samico, katerega brati/sestre, predniki in njihovi brati/sestre niso preslikani moraš pač ta rizik vzet v zakup.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #8773 : 29 September 2009, 14:25:50
No to jaz razumem tudi drugače- če je en pes edini v sicer čisti liniji, bi se upala celo uporabit za vzrejo.

S temle se povsem strinjam. Nikoli ne bi za vzrejo uporabila psa, ki ima kolke A, če je večina njegovih bratov/sester/prednikov preslikanih s slabimi kolki! In obratno... ;)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8774 : 06 Oktober 2009, 12:51:12
Ena mal slabša novica od nas  :(
 Marshall je včeraj bil na kardiološkem pregledu pri dr. Domanjkovi in izvidi niso ravno briljantni, niso pa še nekaj full kritični. No Marškova diagnoza je srednje močna aortna insuficienca brez očitne aortne stenoze. Dr. Domanjkova ne more zatrdno trditi, da je to prirojeno, ni pa izključeno, glede na to da ima njegova polsestra hujše težave s srcom, pa še za enega vem, ki je v ožjem sorodstvu z Marškom.
No kakorkoli, mal se bomo pazili in upali da stvar ne bo napredovala.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8775 : 06 Oktober 2009, 13:37:03
Kaki so bili pa znaki, da nekaj ne štima s srcem?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8776 : 06 Oktober 2009, 13:51:32
Nika v bistvu jih niti ni bilo, edino enkrat mi je na večernem sprehodu po 15 minutih hoje na povodcu začel globoko dihati in iskati hlad v grmovlju, jaz sem ga peljala bolj zaradi preventive, ko se izvedela za te taževe ki jih ima njegova polsestra in tadrugi sorodnik, se pravi čist tako zaradi mojega boljšega počutja  ;)


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8777 : 07 Oktober 2009, 06:33:19
Ana, tako kot sem ti že na FB-ju napisala - resnično upam, da bo z Marškom vse ok!! Katera polsestrica pa ima te težave?



tigris2007

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #8778 : 07 Oktober 2009, 07:06:23
lep pozdrav, če ima kdo kako dogo za prodati, po zmerni ceni ker žal nimam prov velikega dohodka trenutno, doma smo mel črno dogico in po ločitvi je ostala pri ženi ,sedaj pa imam hišo in prostor in si jo želim, če kdo kaj ve naj mi sporoči prosim, pa hvala vsem skupaj



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8779 : 07 Oktober 2009, 08:13:20
Ana, tako kot sem ti že na FB-ju napisala - resnično upam, da bo z Marškom vse ok!! Katera polsestrica pa ima te težave?

Maruša hvala, bomo videli kako bo. Polsestrica je pa iz L - legla  ;)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8780 : 07 Oktober 2009, 10:39:41
lep pozdrav, če ima kdo kako dogo za prodati, po zmerni ceni ker žal nimam prov velikega dohodka trenutno, doma smo mel črno dogico in po ločitvi je ostala pri ženi ,sedaj pa imam hišo in prostor in si jo želim, če kdo kaj ve naj mi sporoči prosim, pa hvala vsem skupaj
kontaktiraj vzreditelje. Mogoče kdaj kakšna išče nov dom, ali pa je možnost za solastništvo. Poglej tudi po googlu, če obstaja v bližnji tujini organizacija za pomoč dogam- preko takih organizacij se da dobiti pse, ki iščejo nove lastnike.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


tigris2007

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #8781 : 07 Oktober 2009, 17:15:27
hvala ti bom pogledal še tam če je res kaj takega, ja dva meseca nazaj je nekdo ponujal ker so se moral preselit v blok, pa je žal že oddana,bom poiskal še



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8782 : 08 Oktober 2009, 09:33:23
Jaz sicer vem za eno dogo (črn samček star cca. 2 letu), ampak bi lastnik rad imel povrnjene stroške hrane (cca. 1000 EUR, čeprav mislim, da bi se dal zmenit tudi ceneje). Bi bilo pa ful fajn, če bi se našel kdo, ki bi ga vzel, ker kolikor vem, pes nima kvalitetne hrane, nič sprehodov, stalno je na dvorišču brez kakršnekoli človeške ali pasje družbe.  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( Drugače je pa baje prijazen, razume se tudi z drugimi psi.

Jaz ga prepričujem že nekaj časa, da naj psa podari ali pa proda za res simbolično ceno, ker mu je pes čisto odveč, ampak vztraja na svojem.  ??? Jaz pa psa raje ne grem pogledat, ker vem, da potem ponoči ne bi mogla spat. :'( :'( :'(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8783 : 08 Oktober 2009, 09:59:56
Hmm maruša. Kaj pa če probaš takole. Da je pes res strošek in lukus in vse, ampak da se sami zato odločimo. In je normalno, da boš skrbel za psa maximalno in da bi ti, svojga psa oddala, ker ti je važno samo da pride v dober dom.

1000€ je primerno kvečjemu za perspektivnega psa, ki je že kako odlično oceno dobil ali ZP. Pa če mu še razložiš, da bo novi lastnik itak nakupil igrače, povedec, ovratnico oprsnico, posteljo (pes pač nima ovratnice iste celo življenje), plačal pasjo šolo, kupuval kvalitetno hrano, ki stane 15kg žakelj cca 50-60€. In da naj zaračune maximalno cepljenje oz 50€. Probaj s soft touch.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8784 : 08 Oktober 2009, 12:51:07
Čara, verjemi, da sem poskusila že vse. Sem mu lepo razložila, da za 1000 € bo vsak šel kupit mladička, ne pa odraslega psa. In mi odgovarja, da to zato, ker tega psa ne poznamo, ker je ful lep, prijazen.. in bi bil boljši kot kakršenkoli mladiček. Potem sem mu lepo razložila, da hrano pač ne more pričakovat, da bo dobil vrnjeno, ampak pravi, da tistih 1000€ mora dobit nazaj, če ne pa psa raje obdrži. Tudi to, da naj pomisli, kok bi bil pes vesel nekoga, ki bi se z njim ukvarjal, se igral in bi mu bilo boljše kot pri njem. Ni efekta. 1000 € ali pa raje psa obdrži in se ne zmeni zanj.  :'(  :'( S tem, da mu je zanj škoda vsakega centa, vsake minute.  :'(  :'( Po pripovedovanju prijateljice, ki ima tudi dogo, pes samo čaka, da ga bo kdo malo pocartal. Ko ga enkrat začneš sploh ne gre stran, tako si želi neke pozornosti. :'(  :'(  :'(

Ma, meni gre kar na jok ko pomislim.. :(



tigris2007

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #8785 : 08 Oktober 2009, 18:08:22
hvala vam , vem kako so doge lahko scrtlane ,ker smo jo mel in kako se naveže na osebo ki mu je blizu,jaz pogrešam jutranje in večerne sprehode z njo in tudi zaradi zdravja jo rabim ker sem astmatični bolnik in se moram veliko gibat na zraku, saj pravim prej je blo vse to , po ločitvi pa je pes ostal doma in mi zelo manjka, kdo pa je ta tvoj prijatelj, ali bi se lohk na kake obroke vsaj dalo kaj dogovorit? trenutno mam kar dosti stroškov ker si vse na novo urejam in če bi se dal kaj zment, bi šlo!  še enkrat hvala



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8786 : 08 Oktober 2009, 18:28:59
Tigris najprej si v miru vse uredi kar imaš, potem pa po peseka.  ;) Ali pa sem samo jaz tak karakter da mi ne ustreza več stvari na kupu in si lepo eno po eno stvar štimam.  ;D Lahko pa kakega sprehajaš po zavetiščih, se zmeniš s kom od dogašev.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tigris2007

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #8787 : 09 Oktober 2009, 07:23:19
pozdravljeni, po zavetišču ne morem sprehajat ker so vsa preveč oddaljena od mene, nasploh pa ima vsak svoj prav in svoje stališče glede tega in koliko komu pomeni pes oziroma ljubljena žival, če drugega nima od življenja kot pa to!



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8788 : 09 Oktober 2009, 09:15:17
Tigris, ne vem, mogoče bi šlo tudi na obroke. Ga bom vprašala, ko ga naslednjič vidim. Bi bilo pa res super, da bi ga dobil kdo, ki bi res skrbel za njega s pravilno prehrano, predvsem pa z ogromno časa za cartanje, ker točno to pes potrebuje.  :(



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8789 : 09 Oktober 2009, 09:18:16
Aja, sem pozabila na eno vprašanje: vem, da naj ne bi mešali briketov in kuhane hrane zaradi različne prebavljivosti. Sedaj me pa zanima naslednje: Starja smo zadnja dva meseca malo preveč razvajali z kuhano hrano (piščanec + riž ali piščanec + testenine,..) in mulec sedaj itak noče jest več samih briketov, zato jim včasih dodam tuno, skuto, jogurt.. A to je pa ok ali je to ista stvar kot mešanje kuhane in briketirane hrane?  ???