Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2657299

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1170 : 09 Maj 2006, 23:12:46

  Meki- mi imamo Fronline. Se mi pa zdi, da je vedno manj ucinkovit in bomo probali z Advantix-om.

   Cao-Slavi

   



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #1171 : 10 Maj 2006, 10:52:53
Mi imamo letos Advantex in je super - še komarji ga pustijo pri miru ::).

lp



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1172 : 10 Maj 2006, 11:24:39



Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1173 : 10 Maj 2006, 22:21:29
Hvala ...ampak berem, da je kar strupen. ??? Kaj čmo, še vedno bolje kot da stakne boreliozo ...



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1174 : 11 Maj 2006, 08:16:58
Ja ja, to ni hec. Poznam kar nekaj kužkov, ki jo ima in imajo sedaj težave s sklepi. Veterinarka pa mi je povedala, da imajo kar veliko število psov pacientov s to boleznijo in da nekatere izmed njih za las rešijo :( So klopi tudi strupeni, če ne še bolj kot ampule.

Bo pa seveda čas pokazal kaj bodo prinesle vsa ta tetriranja z ampulami.



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1175 : 12 Maj 2006, 08:50:49

Tudi pri nas smo uporabljali Frontline, vendar zadeva ni več učinkovita. Sedaj imamo spray Regarde, ki moram reči, da je o.k.

Edina slaba stran tega je, če imaš psa, ki se rad kopa, potem gre spray hitro dol in ga je potrebno spet nanesti.

lp erika


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1176 : 12 Maj 2006, 08:58:20
Jaz uporabljam fronline, vendar sem kljub vsemu sem še ekstra previdna, ko gremo na travnik ali v gozd. Pred izstopom iz kombija pse našrpicam po nogah, trebuščku in hrbtu še z biokilom, pa do sedaj nisem imela problemov.

Opazila pa sem nekaj. Klopi imajo raje pse temnejše barve.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1177 : 12 Maj 2006, 09:54:19
jaz uporabljam frontline - spray v kombinaciji z EO in smo letos imeli samo enega klopa - pa se ta je lezel, ni bil pritrjen.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1178 : 12 Maj 2006, 10:27:14
Jaz uporabljam fronline, vendar sem kljub vsemu sem še ekstra previdna, ko gremo na travnik ali v gozd. Pred izstopom iz kombija pse našrpicam po nogah, trebuščku in hrbtu še z biokilom, pa do sedaj nisem imela problemov.

Opazila pa sem nekaj. Klopi imajo raje pse temnejše barve.

Miša

Pri nas je ravno obratno: oba z enako zaščito, pa jih na svetlo rjavem psu dnevno ven pobiram, na črnem pa enega na mesec. ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1179 : 12 Maj 2006, 18:57:46
Svetel al temen, nima veze, imamo mi oboje in temu primerno število klopov  :P   Današnji se je lociral na čelo >:(



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1180 : 12 Maj 2006, 19:15:48
Meki kaj maš ti nevljudnga psa  :o :o Lej kok jezik kaže  :) ;) Ful je facko  :D Pri nas pa se klopi radi limajo predvsem okrog oči...grrr je moj bogi pes že skor brez dlake.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1181 : 13 Maj 2006, 12:23:25
Meki, vi pa imate res smolo z vašo barvo ;D.

Mislim, da je tole na sliki tvoj fant, ko je bil še majhen, skupaj z mojim Zokijem:



Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1182 : 13 Maj 2006, 12:46:08
Miša pomoje tole ni isti pesjan, ker ima full drugačne lise, razen če kakšne izginejo z rastjo ???

Lp nina



Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1183 : 13 Maj 2006, 13:13:04
A ne, to pa ni Mac, mak ima bolj večje lise, ta pa je pikčasto razpršen.  Sta pa si malo podobna po obarvanosti, saj sta od istega fotra, če se ne motim. Bi rekla da je Dostojevski  :)
Pa oba sta nevljudna  ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1184 : 13 Maj 2006, 21:19:29

slika je iz spletne strani From long neck
Tudi meni se zdi, da je Zoro slikan z Dostoyevskim  ;). Sem za primerjavo prilimala njegovo sliko, kjer se mi zdi podobnost zelo očitna.
Kar se pa klopov tiče se mi pa zdi, da jih je vsako leto več. Mi imamo Frontline že kar nekaj let, mislim da okoli 3 leta. Z njim smo zelo zadovoljni. Sicer je pa res tako kot je MIŠA napisala, da se pri svetlejših psih klopa ponavadi prej opazi, ko še leze in je morda v tem razlog, da se pri temnejših pojavlja večje število že pijanih  ???



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1185 : 13 Maj 2006, 21:40:02
Poglej spodi  :P pa boš vidla razliko v barvi.  ;D :D :D :D Pa še kje bi se našlo. Sem pa tudi jaz najprej mislila da sta to ista psa. Samo ko mao bolj pogledaš pa se mogoče le najde še kakšna razlika. No .. ne mogoče .. 100%  ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1186 : 13 Maj 2006, 21:47:24
Poglej spodi  :P pa boš vidla razliko v barvi.  ;D :D :D :D Pa še kje bi se našlo. Sem pa tudi jaz najprej mislila da sta to ista psa. Samo ko mao bolj pogledaš pa se mogoče le najde še kakšna razlika. No .. ne mogoče .. 100%  ;)
No pa smo ga našli.  :) :). Je kar zabavno takole primerjati 2 psa. Še posebej harlekine  ;D ;D. Nastja imaš kar prav, da je najbolj izdajalska obarvanost po desni tački in nasploh po spodnjem delu. Pa da ne pozabim še na črna ušeska in gobček.  ;D ;D



Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1187 : 14 Maj 2006, 00:01:59
Ah jaz sem takoj vedla, samo vrgla sem oko na sliko in vedela, da to ni moj sinko. To je pa materinska vez ;)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1188 : 14 Maj 2006, 00:47:58
 :'(, joj, te vaše maškare so mi vedno delale težave pri ločevanju. Če bi jih samo zame postavili v eno vrsto bi jih jaz ločevala smo po spolu - na samce in samice. Pa še takrat ne bi bila sigurna in bi morala dvigniti rep... :P ( jaz vsaj priznam... :-[ )

In kadar pridem k Milošu ločim samo enega, pa še to, ker name renči. Zadnjič se je spozabil in šele ko sem vprašala kje je, se je tudi on spomnil, da mora name renčati  :o

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1189 : 14 Maj 2006, 11:11:22
A res? Jaz ji pa ful ločim, saj so poleg telesne zgradbe tudi različno obarvani. Pri rumenih imam večje težave  :P ;)



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #1190 : 14 Maj 2006, 12:33:07
Jaz harlekine zelo težko ločim (razen Tristana seveda ;))... Ko pridemo k Slavi, spoznam samo Leota, pa še to samo zaradi velikosti... :-[

Pozdravček iz morja!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1191 : 14 Maj 2006, 13:40:51
Jaz pa si zapomnim le tiste pse, ki jih tudi v živo vidim, predvsem jih ločim po karakterju. Sicer je pa res,l da je lažje ločiti 2 harlekina kot pa črne ali rumene. Nastane pa problem pri imenih. Včasih govorim o enem psu mislim pa na drugega ;D ;D



oxy

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 1
Odgovori #1192 : 15 Maj 2006, 20:22:58

slika je iz spletne strani From long neck

A ni to Dasy? Naša soseda in kolegica od naše Oxy.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1193 : 15 Maj 2006, 20:44:46
A ni to Dasy? Naša soseda in kolegica od naše Oxy.
Možno, da je. Sklepala sem po zelo podobni (če ne celo isti) obarvanosti kot je kuža zraven Zorota od Miše. Tam se mi pa zdi, da ima med zadnjimi tačkami nekaj moškega   ::).


Dasy from long neck ( slika iz spletne strani from long neck)
Črnina prekriva njeno levo stran gobčka. Uhlje nima črne, ....



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1194 : 15 Maj 2006, 21:39:10
   Klopi gredo vedno prej na svetle pse, kot temne. Pri nas na harlekinih ze s sprehoda pobiramo klope dol, ko se lezejo. Na crnih ga pa skorajda ni...mogoce par na sezono. 

  CAO-sLAVI



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1195 : 15 Maj 2006, 21:47:44
   Klopi gredo vedno prej na svetle pse, kot temne. Pri nas na harlekinih ze s sprehoda pobiramo klope dol, ko se lezejo. Na crnih ga pa skorajda ni...mogoce par na sezono. 

  CAO-sLAVI
Pa si prepričana, da jih na črnih ni? Morda jih ne vidiš.
Zanima pa me predvsem to, kako ampula deluje. Klop psa ugrizne, nekaj časa pije kri in potem opade, ko se zastrupi, ali kako?
Zadnjič sem namreč pri Tori opazila, čisto majčkenega kako je pritrjen narahlo na njej. Bilo je že vidno, da je kakšno kapljico izsesal, pa sem ga čisto malo dreznila in je takoj sam od sebe padel dol  ???



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1196 : 15 Maj 2006, 21:52:04
s&r delali so tudi raziskavo, ki je bila sicer narejena na ljudeh ampak princip je enak ;). Klopi gredo raje na blondince kot na temnolasce in raje na svetla kot temna oblačila. Zato je tudi zgrešeno govorit, ko greste v gozd se svetlo oblecite... ker klopa res prej opazimo na svetlih oblačilih ampak se nas tudi klopi hitreje primejo.

Lp nina




valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1197 : 15 Maj 2006, 22:15:06
 Ninci...pravilno. 
 SAR...ne vem, a si mogoce hotla povedat, da sem ze mal stara  ;) ;) :D...pa jih na crnih ne vidim :D

  Cao-Slavi



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #1198 : 15 Maj 2006, 22:42:02

Tudi mi pridno rastemo!



L.p.Benjamin





valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1199 : 15 Maj 2006, 22:52:01
  Benson- kako vam je uspelo, da so vse kazale jezik...nora fotka!!1

   CAO-sLAVI