Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676904

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1200 : 16 Maj 2006, 06:33:09
Valvazorka, emšo te že daje, emšo... ;D, kaj ne vidiš, da je to ena izmed tistih otroških slikic, kjer je potrebno poiskati dva psa, ki sta si popolnoma identična. Kar dobro poglej, samo eden je drugačen od ostalih treh... :P

( malo heca, da ne boš vzela preveč zares  ;) )

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1201 : 16 Maj 2006, 06:52:43
Ninci...pravilno. 
 SAR...ne vem, a si mogoce hotla povedat, da sem ze mal stara  ;) ;) :D...pa jih na crnih ne vidim :D

  Cao-Slavi
Pa ne Slavi  ;D ;D ;D Jaz sem ta zadnja ki bi to lahko govorila, ker sem na pol slepa (skoraj ::) ::) ::))
Benson lepi kužki, imamo isto ograjo od pesjaka  ;)



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #1202 : 16 Maj 2006, 07:15:15
  Benson- kako vam je uspelo, da so vse kazale jezik...nora fotka!!1

   CAO-sLAVI

Imel sem malo sreče saj sen ravno takrat imel v rokah fotoaparat.

L.p.Benjamin



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1203 : 16 Maj 2006, 09:34:50
   Saj res--jaz sem pa mislila, da so tiste crte palice od pesjaka.......je pa le Benson tako sliko zlimal ;D ;D ;D ;D

   Cao-Slavi



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #1204 : 16 Maj 2006, 11:34:15
Slika je original brez kakšne fotomontaže.Slikani so na dvorišču ,kjer sem jim naredil zasilno pregrado, da ne nastavljajo min po celem dvorišču ko jih nahranim. :P ;D
Če bi bil malo hitrejši bi imel štiri v takšnem položaju. :P
L.p.Bebnjamin



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1205 : 16 Maj 2006, 12:42:31
Dogaši mene pa zanima ali ima kdo od vas "delavno dogo". Naprimer ali katera doga teče agility ali kaj podobnega?
Ali imate vsi bolj "kavč doge" ::)

Ker sem na netu naletela na slikice, kjer doge prav spretno tečejo agility. Pa še všeč so mi. ;D
Nekaj slikic:
http://www.moj-album.com/album/3281017/?os=3281411
http://matrox.moj-album.com/album/3281017/?os=3281129
http://matrox.moj-album.com/album/3281017/?os=3281042
http://matrox.moj-album.com/album/3281017/?os=3281120
http://www.moj-album.com/album/3281017/?os=3281411




oxy

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 1
Odgovori #1206 : 16 Maj 2006, 13:12:37
Moja je definitivno "kavč doga", kot se lahko prepričaš spodaj...

http://jelena123.moj-album.com/album/1986558/?os=1987010



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1207 : 16 Maj 2006, 17:24:13
Dogaši mene pa zanima ali ima kdo od vas "delavno dogo". Naprimer ali katera doga teče agility ali kaj podobnega?
Ali imate vsi bolj "kavč doge" ::)

Ker sem na netu naletela na slikice, kjer doge prav spretno tečejo agility.


Dejan naju je s Tino včeraj opazoval pri treningu agilityja in ga je takoj potegnilo. Najprej je pozkusil s Kali, vendar ga ni šmirglala (zvestoba dio groba  ::)), potem je skakal s Toro in je bil ves navdušen ;D ;D. Mislim, da pri nas še ni dovolj kandidatov za kategorijo XL pse.
Drugače so pa tudi razstavne doge delavne, ker moraš veliko delati na ring dresuri  ;).
oxy krasna fotkica  ;D ;D ;D



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1208 : 16 Maj 2006, 17:29:38
O shit kako je to velik pes  :o  ::)
 

Ali pa ženska majhna  :P  ;D

So mi prelepe tele "dogice"  :-* :-* (obožujem modre in črne)  ;D



Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1209 : 16 Maj 2006, 19:20:22
Kaj se Oxi nič ne slini? ??? Jao, da jaz našega Maca spustim na kavč ...to kar sled za sabo pušča povsod. :'(



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1210 : 16 Maj 2006, 20:34:18
matrox,

kam spada moj dogič, med delovne ali kam drugam, presodi:



trenirava ničesar, ker se mi zdi, da Zoro v igri s svojimi prijateljicami pokuri vso energijo.

Glede slinjenja pa lahko povem, da se moj Zoro manj slini, kot se je prejšnji dogič.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


oxy

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 1
Odgovori #1211 : 16 Maj 2006, 20:55:03
Ja, Oxy se fejst slini, kar se ful vidi na pujštrčkih, ki jih mamo na kavču, pušča take bele fleke, ki jih komaj dol operem. Drugače pa mamo pri roki brisačko, pa jo brišemo. Mora pa bit ta njena slina res iz nevemčesa, ker se na opranih cotah pozna in moram včasih kaj dva krat oprat.



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1212 : 17 Maj 2006, 09:23:29
Miša definitivno tisto drugo  :D  Čeprav bo tale tvoj dogič kar težko premagal Oxy. Ta pa je faca  :o
Potem res ni nikogar izmed dogašev, da bi treniral s svojo dogo kaj več  :( A pa vsaj koga kaj zamika?

search.and.rescue kako pa izgledajo te ring dresure ??? a to so prav posebni tečaji ali kako ???
Ker takole na raztavi je res malo psov, ki tečejo tiste elegantne kroge. Se mi zdi če pogledaš malo po netu za kakšni filmčki o ameriških razstavah, da oni veliko več dajo na to.



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #1213 : 17 Maj 2006, 09:33:14



Ua :) :), je to kakšna slovenska doga??? Odlično izgleda!!!


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1214 : 17 Maj 2006, 10:41:45
Mefisto ne. Vse te slike so iz interneta. Meni so tudi všeč, ker zgledajo tako energične.
Zato pa tudi sprešujem če se kdo od dogašev tukaj prinas ukvarja s tem.
Pa zgeda da se ne.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1215 : 17 Maj 2006, 21:10:36
Meni je sicer popolnoma vseeno, kaj ljudje delajo s svojimi psmi, vendar, če lahko pripomnim in brez zamere, doga, ki trenira agility, se mi na dveh slikah zdi, da gleda prav pošteno nesrečno. Osebno nimam nič proti, če kdo svojega psa spusti, da skače in preskakuje, vendar sem mnenja, da jaz svojega dogiča nebi nikoli pustila na kaj takšnega. Sem preveč pretrpela, pa on tudi, v dobi odraščanja, ko smo imeli probleme s kostmi. In verjamem, da nisem edina, ki je imela težave s kostmi pri velikih hitro odraščajočih pasmah, kamor spadajo tudi doge.

Mislim, da je za takšne vrste psov normalno tisto, kar je naravno, vsaka prisila, kar mislim pod tovrstno treniranje, pa mi ni normalno. Eno je, če se pes igra in v igri nekajkrat preskoči oviro, drugo je, če mora pes to početi namensko, npr. 1x ali 2x na teden treniranje + tekme. Za moj občutek absolutno preveč, vsaj za nekatere moje pse.

Da se razumemo, to je samo moje osebno mnenje in tisti, ki trenirajo ali imajo z dogami tak namen, naj to kar delajo. Bodo že sami spoznali, koliko je to dobro za psa takšne pasme.


Miša definitivno tisto drugo  :D  Čeprav bo tale tvoj dogič kar težko premagal Oxy.

matrox, mojega malega rumenega pikeca ni treba v ničemer premagovati, kajti on je tak kavalir, da deklicam pusti vse, ampak res, čisto vse.  ;) Pusti se tudi premagati, če je potrebno... ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1216 : 17 Maj 2006, 22:31:14


search.and.rescue kako pa izgledajo te ring dresure ??? a to so prav posebni tečaji ali kako ???
Ker takole na raztavi je res malo psov, ki tečejo tiste elegantne kroge. Se mi zdi če pogledaš malo po netu za kakšni filmčki o ameriških razstavah, da oni veliko več dajo na to.
V našem kinološkem društvu poteka ring dresura 1-2x na teden, kjer se zberemo vsi, ki smo v sekciji za razstavljanje. Trenira nas že dolgoletni razstavljalec in vadimo tek  v ringu, vajo stoj, pregled zob in ostalih delov telesa, ...
Se pa astrinjam, da se v ringu malokdo obnaša profesionalno, kar je dokaz, da je tudi za to potrebno imeti dovolj izkušenj in vlagati v delo. Sicer se mi pa zdijo Američani zelo resni kar se tiče kinoloških aktivnosti. Već dajo na to.



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1217 : 18 Maj 2006, 07:53:44
Miša kolikor sem uspela razbrati iz tvojih slik je Zoro en zelo velik fant.  ;D Gotovo se za agility odločajo lastniki, ki imajo doge lažje konstrukcije. Je pa res, da je to velik in težek pes in vprašnje kako to tekanje in skakanje vpliva nanj. Me pa zanima nekaj ali bi doga sploh tekla nek agility pod prisilo ???
No mene so očarale in se mi na slikah, ko so tako energične prav všeč  ;D

Tale ta prva slika je zakon: http://www.ginnie.com/DaDane469.shtml

search.and.rescue, ja saj vi pa to resno trenirate  :o Lepo, lepo ;)

lp






search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1218 : 18 Maj 2006, 21:15:00


search.and.rescue, ja saj vi pa to resno trenirate  :o Lepo, lepo ;)

lp




Ja kajpa čemo drugega. Razstave niso poceni in treba je narediti iz tistega dneva kar največ.  ::) ::).
Kar se pa tiče učenje agilityja na prisilo pa ni primerno ne za nemške doge, ne za ostale pse.



oxy

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 1
Odgovori #1219 : 20 Maj 2006, 06:20:54
Na linku spodaj sem predstavla en problem, pa me zanima, če ima kdo od dogašev ze s tem izkušnje: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1638.0

Hvala za odg.



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1220 : 20 Maj 2006, 12:40:12
lep pozdravček vsem


sem nova na tem forumu, ampak nekaj vas pa poznam z enega drugega  :)

valvasor-danes v Celju, ko sem bila na kavi se čohala Valvasorko-lepotičko VERO :) kakšen srček je  ::)

no pa še ena naša slikica, ko sem ob prebiranju par strani nazaj vidla paket modrih lepotičk ::) ::)



lp p



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1221 : 22 Maj 2006, 17:18:44
Kar nekaj dogašev sem videla v Varaždinu v nedeljo. Bilo je lepo vreme, imeli smo luštno družbo, sodnica je bila krasna (zelo nežna in natančna) .... Slikic na žalost nimamo, ker noben od nas štirih ni imel s seboj fotoaparata.  :'(. Upam, da bomo dobili kakšno od koga.  :)
Pa še rezultati:
Darma from long neck - PRM
Tora - PRM
Čestitke Zorotu, ki je tako vestno čuval  Darmo in Toro.  ;D ;D



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1222 : 22 Maj 2006, 17:31:26
Ines, ja v Varaždinu se verjetno vidimo.Tačke pa devle na razstavah vsakemo, in vsakega tudi zaznamuje (oslini).

Damijan
Pa smo se res videli in šli skupaj na pijačo :P. Ajda je pa še vedno prava crkljivka  :P :P :P



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1223 : 22 Maj 2006, 20:34:13

    Ooooo, Bibi pozdravljena!!!

   Tole se bo zdaj slisalo cudno, ampak ne vem katero mojo klicejo Vera. A ves mogoce pravo ime??? V tistem koncu jih je vec- pa ne vem katera bi bila.

  Cao-Slavi

   



Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #1224 : 22 Maj 2006, 21:51:14
Čestitke Darmi in Tori!

Čudovito sta se odrezali. Sem slišala, da ste bili čudoviti v ringu. Še enkrat čestitam. Komaj čakam, da ju spet pocrkljam.

Aja, jutri grem pa čohat Zorota, ki je bil v Varaždinu tudi uspešen.

Lp,
Nataša

From Carantania


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1225 : 22 Maj 2006, 22:09:23
Čestitke Darmi in Tori!

Čudovito sta se odrezali. Sem slišala, da ste bili čudoviti v ringu. Še enkrat čestitam. Komaj čakam, da ju spet pocrkljam.

Aja, jutri grem pa čohat Zorota, ki je bil v Varaždinu tudi uspešen.

Lp,
Nataša

Ja hvala, hvala nataša! V ringu sta bila resnično dobri. Sicer je pri prvem teku Tora nekajkrat hotela vohljati o travi, kasneje pa je bilo že vredu. Darma je pa z Dejanom zelo napredovala. Tale ring dresura je prav čudovita. Se splača vsak teden trenirati, če se kužki dobro odrežejo, ko je treba.  ;D ;D. Jutri prideta s Fano in Aronom  na KD? Ali bosta do večera v ljubljanskem koncu? Pozdravi Mišo in ne pozabi pocrkljati še njene Šaške, ki je tako zelo luštna ...



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1226 : 23 Maj 2006, 08:54:44
valvasor-ja sej verjetno ima "uradno" drugo ime sam žal nevem kakšno ??? punčka je  sive barve in stara je 4 mesece, ter prava cartljivka ;)

lp p



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1227 : 23 Maj 2006, 08:57:57
  Ja- sive sta bili na W dve punci.  A je cisto svetlo siva- skoraj bela.  Ta je doma v Domzalah, v Celju pa imajo plesno solo.

  Cao-Slavi



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1228 : 23 Maj 2006, 09:02:53
ne je kr temna in ima ful malo belega-meni je prava lepotica, ki je kr konkretno že velika-to je od Leonarda?
LP P



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1229 : 23 Maj 2006, 09:09:00
valvasor-no sem skočila na vašo stran pogledat mladičke-po mojem sem vidla tisto ta temno sivo :)

lpp