Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2657415

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #9120 : 06 Julij 2011, 09:14:07
Ma meni se je tak vedno zdel veliki  :D
Sta šla z Princem še naprej? v šolo?



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #9121 : 06 Julij 2011, 20:23:55
Ma meni se je tak vedno zdel veliki  :D
Sta šla z Princem še naprej? v šolo?


Sva mislila it še enkrat v osnovno, zarad socializacije >:(
pa pol nisem mela časa...

Boma pa verjetno šla BB-h... Verjetno, no :P

You can have no better friend than a dog.


Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9122 : 21 Avgust 2011, 08:44:29
hei. sem ponosna lastnica 6 tednov stare nemške doge. danes je 5 dan kar je pr nama z fantom in smo se odlično ujeli to je tako nežno bitje joj. Sma dobila pa rahel problem hoče spati z nama na postelji hheeh in ko ne ustrežema cvili in je žalosten :/ aja pa učimo se in močno trudimo na sobno čistočo saj smo v stanovanju  :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9123 : 21 Avgust 2011, 11:02:07
Nekam zgodaj sta ga dobila. Upam, da pri vas ne bo težav kasneje v odraščanju zaradi tega.  :-\

Psi v leglu pridobivajo ogromno potrebnih izkušenj in znanja za medpasjo komunikacijo vse tja do 7-8 tedna. Med drugimi tudi zavreti ugriz.
Psica je navajena na krdelo-normalno da ni navajena spati sama-ampak, če nočeš da v bodoče spi na postelji, jo raje čez dan utrudi, in ji namesti njeno ležišče poleg tvoje postelje, za začetek par dni, se lahko tudi ti preseliš v spalko na tla.

Skratka veliko, veliko časa in dela vaju čaka, ker sta psička vzela dobra dva tedna prezgodaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9124 : 21 Avgust 2011, 15:55:14
ojoj... ja tako nama je rekel da lahko pridema že po njega... dela je že zaj toliko glede da ne sme hodit po stopnicah ne sme kao dosti hodit ker raste zdaj it take napotke sma dobila. uh upam da bo vse vredu in da nebo problemov potem takem :/



Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9125 : 21 Avgust 2011, 15:59:06
se pa zelo trudiva oba... ni nama težko le neprespane noči so 2x na noč ga ven peljem čez dan niti ne štejem... hehe :D sem pa tako srečna da ga imava res je čudovia pasma to... danes smo mu ravno ovratnico dala gor in se cel čas čoha z tačkami po vratu nikakor se ne more navadit. večino dneva pa tako prespi hehe :D prav zanimiv je in tako prisrčn :D za kakšna svetovanja da bo vredu kasneje bi bila zelo vesela :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9126 : 21 Avgust 2011, 16:17:40
Verjetno je brez rodovnika? Kajti en vesten vzreditelj dvomim, da bi oddal psa pri sestih tednih, pa se v prekrsku je zaradi tega, ker se mladici po zakonu pred osmim tednom ne smejo oddajati.  ::)

Glede spanja na postelji: ce ga bos ze sedaj razvadila in ga pustila spat na postelji, se kar pripravi na to, da bo cez kaksno leto na postelji spal 60+ kg tezek pes. Tako kot je čara rekla, napravite mu lezisce zraven postelje na tleh, in naj tam spi. Ce joka ga potolazite, ampak na posteljo ga ne jemat. 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9127 : 21 Avgust 2011, 16:25:52
Ja psiček je brez rodovnika starša sta pa z rodovnikom. Zdaj če je to res nama je vzreditelj razložil takole. Vprašala sva ga kaj pomeni če ima pes rodovnik in je rekel da potem lahko ti vzrejaš pse drugače pa ne in midva tega tako nimava v namenu zato nama je ok tako. upam da ni s tem kaj narobe. ja s trudim snoči je gor z tačkami na posteljo in tulil mnda dve uri dokler ni odnehal. zjutraj že spet nadaljeval nevem če bo sploh kdaj nehal z to posteljo tak mu paše na njej heheh



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9128 : 21 Avgust 2011, 16:40:33
Jah no, delno vama je povedal resnico, je pa zamolcal dosti stvari..  ::)  :-X

Ce hoces vzrejat psa moras imeti psa z rodovnikom, hkrati potrebuje tak pes vzrejno dovoljenje. Vzrejno dovoljenje dobi v primeru, da ustreza standardu pasme, nima napak, zdravstvenih problemov, itd. Za psa z rodovnikom (naceloma) ves, da ne bo imel dednih tezav, ves da bo zares zrastel v nemsko dogo, poznas njegove prednike, lahko ga imas za ljubljencka, lahko ga uporabis v vzreji (spet, ce opravi vzrejni pregled), lahko ga peljes na razstave. Rodovnik ni le list papirja, ampak neka garancija, da pes ki si ga nabavil dejansko je to kar zelis od pasme.

Prodajalec vama je rekel, da sta starsa z rodovnikom (zdaj, ce je to res). Zakaj mladic nima rodovnika? Verjetno zato, ker starsa nimata opravljenega vzrejnega pregleda in nimata vzrejnega dovoljenja. Zakaj nimata vzrejnega dovoljenja? Mogoce zaradi napak, ki jih imata, zdravstvenih problemov, razlogov je neskoncno. Ni pa rodovnik nekaj, kar lahko vzreditelj zraven psa da, ali pa ne da. Ce imata starsa rodovnik + vzrejne preglede+prijavljeno leglo potem mladic avtomatsko dobi rodovnik. Ni nobenega razloga, zakaj rodovnika potem nebi dal naprej. Tako da to kar vama je povedal je malo (precej) za lase privleceno.

Preberi si tole temo na forumu: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?board=93.0  Je dovolj debat okoli tega..

Zal mi je, da si nisi pred nakupom prebrala kaj vec o tem, kaj rodovnik pomeni. Ampak, sedaj je kar je, upam, da bo psicek (kljub vsemu) zdrav, in dejansko zrastel v nemsko dogo.

@edit:
Se en clanek na to temo: http://www.dnevnik.si/objektiv/vec_vsebin/1042466708

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9129 : 21 Avgust 2011, 17:16:35
hm no jaz tudi upam... videla sem njegovo mamo ker je bila z mladiči oče pa bi naj bil iz ene vzrejnice iz slovenke bistrice dejan in ines.  pokazal je tudi papirje da ima mama rodovnik.  nevem upam pa da bo vse ok na raztave pa nebi vrjetno hodli. želim si samo da bi bil zdrav in mel karakter na mestu kot velja za to nemško dogo :) hvala za vse informacije je tudi meni žal da se nisem prej pozanimala kaj rodovnik pomeni vrjela sem pač lastniku ni se mi zdel napačen človek zelo je bil prijazen in svetoval nama je vse kar sva vprašala če bo ok vsepotem mi ni panike to bomo pa še videli ne :)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #9130 : 22 Avgust 2011, 01:03:47
oče pa bi naj bil iz ene vzrejnice iz slovenke bistrice dejan in ines. 

 :'(



Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9131 : 22 Avgust 2011, 06:52:59
roy kaj pa je narobe?? :/



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #9132 : 22 Avgust 2011, 10:00:30
roy kaj pa je narobe?? :/

Če se ne motim, sta onadva vzreditelja z lastno psarno......in očitno parita svoje pse s psicami brez vzrejnega dovoljenja.
Takim bi bilo potrebno izdati prepoved vzrejanja  >:(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9133 : 22 Avgust 2011, 10:09:11
Če se ne motim, sta onadva vzreditelja z lastno psarno......in očitno parita svoje pse s psicami brez vzrejnega dovoljenja.
Takim bi bilo potrebno izdati prepoved vzrejanja  >:(

Onedva sta iz zagorja to je pa najbrž potem pes njune vzreje ???



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #9134 : 22 Avgust 2011, 10:16:44
Če se ne motim, sta onadva vzreditelja z lastno psarno......in očitno parita svoje pse s psicami brez vzrejnega dovoljenja.
Takim bi bilo potrebno izdati prepoved vzrejanja  >:(

Preden se začne kogar koli kriviti - ni nujno, da prav ona dva parita svoje pse s psicami brez vzrejnega dovoljenja. Možno, da je lastnik samca (če je res iz njune vzreje) nekdo drugi in je paril brez njune vednosti. Zlasti, ker je samec iz Slovenske Bistrice, vzreditelja pa ne živita tam.

Predvsem pa, človek, ki je prodal tega mladička, si lahko izmisli kar hoče. Dokazov itak ni.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #9135 : 22 Avgust 2011, 10:46:30
Sem zelo vesela, če je to samo pes in njune vzreje in o tem ne vesta nič.



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #9136 : 22 Avgust 2011, 12:34:14
Predvidevam, da je oče rumen?:)

You can have no better friend than a dog.


Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9137 : 22 Avgust 2011, 15:43:08
okej kaki napadi :) pojam nimam o čem govorite, še sama nisem preprčina kako je s tem. nevem kake barve je oče videla sem samo mamo. ne se jezit lepo prosim bom raje jaz to najprej preverla kako je v resnici bilo da nebo kaj narobe brezveze obsojat ne :) jaz se nisem niti poglablljala v to tako da.... prišla sem vas samo pozdravit na forum in delit občutke tega čudovitega psa z vami, želela sem si kaka svetovanja itd nič druga hehe :D moj psiček je pa črni pod vratom ima čisto malo belega. :)



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #9138 : 22 Avgust 2011, 23:52:17
Kaki napadi neki? Če vprašam kaki je foter...
 V Bistrci zaznavam samo enga njuniga ''mladiča'', rumenga!

You can have no better friend than a dog.


Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9139 : 23 Avgust 2011, 10:24:37
aha ok ko ga bova poklicala oz ko se vrnema iz tujine ga bova poklicala in vprašala ok. potem vam bom lahko povedala kakšen je oče ker nimam blage veze :/



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #9140 : 23 Avgust 2011, 11:43:34
Rodovnik ni le za vzrejo in razstave. Potreben je tudi, ce zelis s psom sodelovati na dolocenih tekmah (pa se v slovensko rodovno knjigo mora biti vpisan, ce zelis npr. pristopiti k BBH izpitu...; vsem pa, ki nimajo rodovnikom in so izpiti, tekme... dovoljenje tudi mesancem, se jim pa povsod vpise mesanec (edino veterinarja in VURS se da nategniti, da vpisejo kar vi hocete)). Dolocene tekme niso le izkljucno za rodovniske, ampak celo izkljucno za rodovniske dolocenih pasem... Se pa se vedno najdejo aktivnosti, ki se jih da delati tudi z mesanci (sem spada tudi delo "hisnega ljubljencka").


Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9141 : 01 September 2011, 18:59:17
hey ponovno se oglašam danes je naš Nodi star 8 tednov in pol :D vsak dan je večji se mi zdi tako hitro raste da joj. :D Neroden tudi prevrže se takoj in zadne tačke heheh :)) začel je gristi vse po vrsti od copatov do naših rok komaj se oblečem ker mi hoče hlače vse odnest.  nevem kak ga naj odvadim da me nebi več  grizel sicer me ne fejst ampak vseeno :) sliši že na besedo fuj  tud na wc že znama it se ne pokaka in polula v stanovanju. :)) oglasite se kaj :)



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #9142 : 06 September 2011, 14:25:50
hey ponovno se oglašam danes je naš Nodi star 8 tednov in pol :D vsak dan je večji se mi zdi tako hitro raste da joj. :D Neroden tudi prevrže se takoj in zadne tačke heheh :)) začel je gristi vse po vrsti od copatov do naših rok komaj se oblečem ker mi hoče hlače vse odnest.  nevem kak ga naj odvadim da me nebi več  grizel sicer me ne fejst ampak vseeno :) sliši že na besedo fuj  tud na wc že znama it se ne pokaka in polula v stanovanju. :)) oglasite se kaj :)

Ja kaj zdaj ;D Slikice, slikice :) :)

You can have no better friend than a dog.


Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9143 : 06 September 2011, 14:57:55
hm tu bi pa rabla pomoč nevem kak se to nardii??? :(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9144 : 06 September 2011, 15:04:26
začel je gristi vse po vrsti od copatov do naših rok komaj se oblečem ker mi hoče hlače vse odnest.  nevem kak ga naj odvadim da me nebi več  grizel sicer me ne fejst ampak vseeno :)     

....vrjela sem pač lastniku ni se mi zdel napačen človek zelo je bil prijazen in svetoval nama je vse kar sva vprašala
sej si kupla pritako fajn vzreditelju, zagotovo si bo vzel čas in ima znanje za vse nasvete o vzgoji, zdravstvenih in drugih problemih , ki ga boš potrebovala  :)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9145 : 06 September 2011, 15:15:36
Dobro deteljica hvala za pomoč. To pomeni da je ta forum tvoj in jaz ne smem tu postavit sprašanja in prosit za pomoč? ne  bom sedaj psička dala stran al ka zato ke nima rodovnika? Tudi psička brez rodovnika se da marsikaj naučit jaz bi ga edino rada pravilno učila nič druga. In se opravičujem če sem tukaj na poti. :(



Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9146 : 06 September 2011, 15:17:40
Potem ste pod to temo sami taki ki imate pse z rodovnikom in tisti brez ne spadamo zgleda zraven ?? :( nevem zakaj zaničujete psičke in da so majn vredni. Isto so psi :(



Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9147 : 06 September 2011, 15:34:07
In to je Nodi naš



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #9148 : 06 September 2011, 15:52:35
Potem ste pod to temo sami taki ki imate pse z rodovnikom in tisti brez ne spadamo zgleda zraven ?? :( nevem zakaj zaničujete psičke in da so majn vredni. Isto so psi :(

Hej. Ustavi konje. Imam mesanko, mesanca in 1 rodovnisko. Le slednjo sem zares kupila, za ostala dva nisem dala denarja proizvajalcu! To je razlika: jaz ne podpiram mucenja zivali, kamor spada stepanje, prav tako ne podpiram krsenja zakonov, kamor spada oddaja (se huje: prodaja) psa pred 8. tednom starosti oz. macka pred 12 tednom starosti. V vsem ostalem so moji psi enaki, enakovredni oz. enakopravni. Ne delam razlike med njimi. delam pa razliko med proizvjalci.

Deteljica ti ni hotela nic slabega: ona ti je med vrsticami povedala, da ce bi kupila psa tako kot je treba, bi kupila zraven se prozvajalca s tehnicno podporo, servisom, garancijo... Tega se na bolsjem sejmu ne dobi... Ni pa nic narobe, ce sprasujes se na forumu (zal si prepozno zacela sprasevati, sicer bi ze v startu ne naredila napake... pa cim manj napak v bodoce - na tvojem mestu bi psa se zavarovala, ker nima rodovnika in je kvazi nekaj - ni nujno, da bos imela zdravstvene probleme tj. ni nujno, da bos pustila v casu njegovega odrascanja kupe denarja pri veterinarju, a za vsak slucaj (on bo velik pes, pri veterinarju pa gre cena po tezi) - samo tukaj bos morala dokazovati pasemskost z rodovnikom oz. ti bodo vpisali mesanec... ne vem pa, kako je s tem, ko imas v cepilni knjizici drug podatek... imam zal podatke le za eno zavarovalnico, morda je pri drugih to kaj drugace).


Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #9149 : 06 September 2011, 15:57:38
tudi jaz nisem mislila nič slabega  :( ampak nisem pričakovala taki odgovor  :( hvala za pojasnilo. se bojim da bo kaj narobe z njim se pa trudim in rada bi ga naučila vse prav samo to je :( bom se pozanimala pri veterinarju. Ampak žal sem v tujini ne morem klicat domov vzreditelja vsaki dan. Zato sem se obrnila na ta forum :/