Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676801

dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1260 : 01 Junij 2006, 20:19:07
Slavi, zakaj ste pa naredili popolnoma novo stran? Meni je bila pa prejšnja bolj všeč :-\



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1261 : 01 Junij 2006, 20:32:41
O, pa res je nova stran :D Meni je pa ta bolj všeč, ker je bolj barvita in ima več slik :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1262 : 01 Junij 2006, 20:41:56
O, pa res je nova stran :D Meni je pa ta bolj všeč, ker je bolj barvita in ima več slik :)

Meni tudi ;D Pa več informacij, bolj pregledno, svetlo, ...  Pohvale za preureditev.

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1263 : 01 Junij 2006, 20:48:27
Rada bi pokomentirala nekaj o tipu nemških dog. Zanima me predvsem to, če se ND delijo samo na ameriški in evropski?
Kajti ameriški tip naj bi bil tisti naši, evropski tip pa od Slavi. Vendar meni se ne zdi, da imajo "ameriške" lepe glave in žnablje, niti niso skladne s telesom. Zanima me predvsem tista sredina, ki mogoče manjka. Kako bi lahko poimenovali to sredino?

Na netu sem našla primerek ameriške doge, ki zame ni lepa.
http://www.loredane.com/Oscar%20Images/Oscarmatchett.jpg

Slavi, čestitke za stran!
 
Pa še ena slikica za vse dogaške ljubitelje:



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1264 : 01 Junij 2006, 22:28:28
Slavi - koncno. Fajn stran, pa se fuuuuul vec za preklikat kot prej.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1265 : 01 Junij 2006, 23:14:02

  SAR- lahko jim recemo ameriski tip, ali pa hrtoliki. Tisti drugi- moj, pa bolj evropski oz. mastifoidne doge. Meni tudi niso vsec take glave- cist presvoh.
  Drugace se pa povsod najde kaj vmes.  Tudi nekaj mojih bi lahko spravil tja ;) ;) ;)

   Meni je tudi ta stran vsec- samo ze cel dan delam, ker se  je nabralo tooooolk slik in rezultatov!!! Vi pa kar glejte ;D ;D
 
  Cao-Slavi



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #1266 : 01 Junij 2006, 23:21:08
Ojla!

Se oglašam po dolgem času ;D. Imamo se super, uživamo v naravi, prebiramo forum (samo nič ne naišemo :P). Kaksna slikca pa bo v kratkem

Čestitke Slavi za novo stran, je res super ;) :).

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1267 : 01 Junij 2006, 23:30:13
samo ze cel dan delam, ker se  je nabralo tooooolk slik in rezultatov!!!
kar pridno delaj naprej, ker se ceeel kup stvari manjka ...  ;D ;D ;D

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #1268 : 01 Junij 2006, 23:49:36
Hojla!

Slavi - super stran! 8) Ful barvita, pregledna,... Nikakor se je ne morem nagledati! ::) Zaprem jo in jo čez nekaj časa spet odprem, ker se spomnim, da bi bilo fino še to in ono pogledati... Upam, da nimaš counterja obiskov, ker drugače se ti je že samo zaradi mojih današnjih obiskov cifra rapidno dvignila... :D :o

Lp,
B.

PS: Tamali so pa naravnost za pohrustat, tako dobri so... :-* :-*



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1269 : 02 Junij 2006, 07:25:48
Slavi super stran! Mi je všeč,ker je lepše za pogledat(zaradi svetlejših in pisanih barv) in tudi vsebina ter slike so super :)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1270 : 02 Junij 2006, 08:20:23
  SAR- lahko jim recemo ameriski tip, ali pa hrtoliki. Tisti drugi- moj, pa bolj evropski oz. mastifoidne doge. Meni tudi niso vsec take glave- cist presvoh.
  Drugace se pa povsod najde kaj vmes.  Tudi nekaj mojih bi lahko spravil tja ;) ;) ;)

   Meni je tudi ta stran vsec- samo ze cel dan delam, ker se  je nabralo tooooolk slik in rezultatov!!! Vi pa kar glejte ;D ;D
 
  Cao-Slavi
Super si mi tole razložila. Me je kar nekaj časa gnjavila tale razdelitev.



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1271 : 02 Junij 2006, 10:15:39
Valvasor ČESTITIKE za odlično stran  :) ful je pregledna in polna lepih slikic ter seveda polna potrebnih informacij !!!!

takole pa se mi igramo ;)

bonni in byblos

lp p ;)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1272 : 02 Junij 2006, 10:36:38
kopiram:  Zerberus in Zsa- Zsa ostaneta v nasi psarni. ZZ Top pa še išče nove lastnike.

joj, ne mi tega pocet ... Ze vnaprej sem FUL FOUS novemu lastniku.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1273 : 02 Junij 2006, 10:55:51
Sem imela malo časa pa sem si tudi jau ogledala valvazorjeve strani, ki so, roko na srce, res veliko bolj všečne, kot prejšnje. Čestitke, Slavi !

Drugače pa mi nekaj ni jasno, od kdaj pa se doge delijo na hrtovske in mastifoidne doge ??? Ker  jaz ne vem kam potem, za vraga,  paše moj Zoki ???  Hrtovski sigurno ni, al pač ??? Za mastifoidnega ga pa tudi ne morem imeti, saj je po besedah sodnikov idealen približek standardu. Oz. ali za moj tip doge obstaja še kakšna druga varianta kot je evropsak ali ameriška ?

Smešno, tole poimenovanje, vsaj zame, katero so že 40 let učili, da obstaja samo en  standardni tip doge.

Po navadi se v vaše debate ne vmešavam, ker me boli....kakšne doge imate, ker smatram, da ima vsak pač tisto, kar mu je všeč. Ni mi pa všeč, ko izumljate toplo vodo na račun same pasme, katere standar je bil že zdavnaj napisan in bi se ga morali vsi držati.

No, pa še majhna omemba, da je naš Zoki postal stric in je na to zelo ponosen:


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1274 : 02 Junij 2006, 11:19:13
Prodaja se 8 mesecev star samec, črne barve, z rodovnikom, zaradi selitve :-\

Če koga zanima...

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1275 : 02 Junij 2006, 11:43:26
Živjo!
Sicer ponavadi forum samo prebiram, zdaj bi pa nekaj napisala  :)
Prodaja se 8 mesecev star samec, èrne barve, z rodovnikom, zaradi selitve :-\

Èe koga zanima...

Lp nina
Mene, ker študiram, da bi Theba imela družbo. Sicer mi je za barvo čisto vseeno, ker so mi doge predvsem po karakterju zakon in moja Theba je sivček,...
lp
T.

8)


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1276 : 02 Junij 2006, 13:32:59

Pozdravljena Tecka! (Upam, da se ne jeziš, ker te naslavljam po nicku, sem opazila malo nazaj, da je bila Fana-Nataša prav huda glede tega)

Ja potem pa kar v akcijo - oglas se nahaja na Bolhi - poročaj kako je šlo


Pa predstavi nam tvojo Thebo ;D



lp erika


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1277 : 02 Junij 2006, 13:41:34

  Miša- saj ne izumljamo tople vode. Take izraze se uporablja ze leta in leta, ko se hoce opisat priblizen izgled nemške doge.
  Standard je res eden- a mogoce lahko reces, da sta pes, ki ga je postavila SAR in pa tvoj Zoro isti tip psa???????  Jaz tega ne vidim.

  Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1278 : 02 Junij 2006, 15:34:59

Ja potem pa kar v akcijo - oglas se nahaja na Bolhi - poročaj kako je šlo

No Tecka je dobila naslov na privat upam, da bo potem tule poročala, kako je šlo in če bodo dobili novega člana :o
Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1279 : 02 Junij 2006, 15:37:51
Žijo!
Erika: nisem jezna, se mi zdi to čisto normalno  ;) .

Prodajo zaradi selitve v stanovanje  ??? So pa res čudni. Jaz imam eno že tako v stanovanju, pa premišljujem o drugi. Mogoče sem pa jaz čudna   :-\ . No da utemeljim, zakaj so doge primerne za stanovanje, da ne bo kdo hud name  ;)

1. Se blazno naveže na lastnika (moja Theba hodi z mano celo na wc) in je najsrečnejša, če je v njegovi/njeni bližini.
2. Pes ima v stanovanju več prostora kot v pesjaku (večinoma).
3. Ima ravno tako redne sprehode (če ne še večkrat, ker če se ponečedi v stanovanju je huje kot če to naredi v pesjaku).

Sicer še nisem 100% če bi ali ne, ker ima pri odločitvi besedo tudi moj partner in otroka (onedva sta v vsakem primeru za  :D) in pa premisliti moram kako bi to vplivalo na medsosedske odnose, gleda na to, da se že Thebe nekateri bojijo kot hudič križa, pa je res nežna scrkljanka.

Drugače pa je Theba pristala pri meni po nekem čudnem naključju, ker jo je neka gospa kupila zase in je ni mogla zadržati... ne vem če je prav razlagati njeno zgodbo, zato naj ostane pri tem, je pa imela zame zelo upravičen razlog.
Dogo sem si želela že odkar se spomnim, najbrž odkar je morala moja mama ob smrti očeta 8 mesečnega črnega samca oddati (danes razumem, takrat pa nisem najbolj)...
Je kot sem rekla sivček, ki prihaja iz tujine, stara 9 mesecev in pol in trenutno poteka njena prva gonitev. Je resno scrkljana, se baše v naročje, ima hude napade lenobe (še posebej zjutraj za prvi in zvečer za zadnji sprehod, ko jo moram buditi). Je najbolj moja pesjanka  :). Imamo tudi 2 mačji kepi, Jani je perzijec in ima 15 let, mala Mandi iz zavetišča Horjul pa ima približno 8 tednov.
Vem cel živalski vrt za 3 sobno stanovanje v bloku, vendar pa si ne znam predstavljati življenja brez kosmatih dušic okoli mene (je bila vedno kakšna doma)  :). Polepšajo mi vsakdanje življenje, preganjajo dolgčas med delom (zaenkrat delam doma) in trudim se tudi jaz polepšati njihovo življenje (upam, da sem pri tem uspešna, ni pa videti, da bi jim kaj manjkalo)...
No slikice pa so na http://tecka.moj-album.com/album/3410329/  jih je sicer bolj malo, ker si še nisem vzela časa naložit...
lp
T.

8)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1280 : 02 Junij 2006, 15:42:06
Tečka, pozdravljena na forumu :) Super predstavitev Thebe in ostalih zverinic si napisala. Luštne slikce so v albumu, najbolj mi je pa všeč tista, kjer se je Theba stlačila na fotelj :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1281 : 02 Junij 2006, 16:23:59
Klicala, pa se nihče ne javi  ???. Mogoče kasneje. Sicer pa sem tudi že gleadala novo stran in ZZ topa nekaj časa nazaj in ne morem verjet, da še nima lastnika, saj je tako zelo posrečen. Res zanimivo obarvan, cel cuker, za požret...  ;)
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1282 : 02 Junij 2006, 16:50:27
 :o :o :o Tecka vi ste pa iz Fužin, a ne? Zdaj ko sem gledala slike, sem bila čisto šokirana. Vašo punco vedno vidim iz avobusa, v živo mi je še ni uspelo srečati, da bi jo malo premečkala.

Pa sem vedno razmišljala od kje je ta punca, ker mi nekako njena starost in belina po gobčku ni šla skupaj z nobenim od legel, ki so v kratkem bili pri nas.  ;D

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1283 : 02 Junij 2006, 16:52:35
Ja smo. No drugič pa kar dol iz busa in me povleč za rokav  ;) .
lp
T.

8)


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #1284 : 02 Junij 2006, 18:48:59
Ful lupa je tale tvoja dogica.
Zlo so mi všeč take ::)...

Počohi jo mal(zame) ;D.


lp Jure


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1285 : 02 Junij 2006, 19:01:24
  Miša- saj ne izumljamo tople vode. Take izraze se uporablja ze leta in leta, ko se hoce opisat priblizen izgled nemške doge.
  Standard je res eden- a mogoce lahko reces, da sta pes, ki ga je postavila SAR in pa tvoj Zoro isti tip psa???????  Jaz tega ne vidim.

  Cao-Slavi

Mogoče se bo sedaj slišalo, kot da se hočem delat norca, vendar, Slavi, upam, da mi verjameš, da ni tako.

Prvič slišim, za te izraze ob opisih nemških dog. Jaz vem, da hrtovski ali mastifovski izgled nemške doge ne pomeni opisa ampak ena od možnosti za slabšo oceno, če ne celo diskvalifikacijo, odvisno, kot sama praviš, od sodnika.

Res je, težko se kakšna doga primerja z našim dogičem  ;D - slike in razstavne ocene govorijo zase in mislim, da mi ni potrebno obrazložiti mojega mišlenja.

In če sem iskrena, ne vidim nobene podrobnosti med ameriškim in evropskim ( mastifovskim) tipom doge, ne samo z mojim Zorotom ampak, na splošno z standardom.

Kot sem že prej omenila, to je moje osebno mišlenje in me en mal briga, kakšne doge kdo ima. Kar je plačal, to je dobil.

Pa še nekaj me zanima, oziroma to je moja kurja radovednost. Upam, da mi ne zameriš, saj veš kakšne smo ženske, ko nas firbec goni  ;)

Ob ogledu tvoje strani sem opazila, da na njej nimaš več svoje progaste dogice Barletke, čeprav imam v spominu, da si tudi ti njena lastnica. Si pozabila nanjo ali si jo namerno izpustila, ker se ne želiš ukvarjati z vzrejo rumenih dog ?

Tečka,

tudi jaz sem malo pobrskala po tvojem albumu in vidim, da smo skoraj sosedje na Kureščku  ;D, le da ste vi obrnjeni na drugo stran, mi pa proti Turjaku  ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1286 : 02 Junij 2006, 19:08:56
  Miša- saj ne izumljamo tople vode. Take izraze se uporablja ze leta in leta, ko se hoce opisat priblizen izgled nemške doge.
  Standard je res eden- a mogoce lahko reces, da sta pes, ki ga je postavila SAR in pa tvoj Zoro isti tip psa???????  Jaz tega ne vidim.

  Cao-Slavi

Meni se zdi malo čudno, ko ljudje ki sploh nikoli niso imeli ND ocenjujejo 1 leto stari primerek in ti reče, da je malo preveč švohni primerek. Nekateri pač potrebujejo 2 leti, da  se kompletno razvijejo in so morda do 15ih mesecev res bolj nežne konstitucije. Sploh pri Claudiji sem opazila, da je šele sedaj pridobila potrebno maso in velikost (čeprav še vedno sodi med ND lažje konstitucije).
Je pa res, da standard zahteva pri samicah vsaj 72 cm, pri samcih 82. Zgornja meja pa tako ali tako ni določena. Enako je pri teži, ki je od nekje 45 navzgor. Seveda takšen standard dovoljuje tako različne primerke, ki jih najdemo tudi v Sloveniji.
Sicer se pa vsaj meni osebno zdi pomembna predvsem skladnost psa. Na teži se počasi lahko pridobi.
No ne vem, vsaj moje mnenje je takšno. 



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1287 : 02 Junij 2006, 19:12:20


Kot sem že prej omenila, to je moje osebno mišlenje in me en mal briga, kakšne doge kdo ima. Kar je plačal, to je dobil.

Miša
Miša pa misliš, da je kvaliteta psov vedno pogojena s ceno? Ali je bilo mišljeno bolj v stilu: dobil si tisto, kar si sam želel imeti  :P :P :P



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1288 : 02 Junij 2006, 19:22:46
dobil si tisto, kar si sam želel imeti  :P :P :P

to, to, to.... :P


Joj, šele sedaj sem videla en post zgoraj, kjer govoriš o švohnejših primerkih. Naj ti nekaj zaupam:  jaz sem kar nekajkrat peljala mojega Zokija v ring, ko sem se še sama zafrkavala, da imam na vrvico pripet rumen radiatorček  :o, kar je dejansko bil. Pa je enkrat bil celo BOG3. Jaz točno vem, kaj sodniki gledajo pri nas, mislim rumenčkih, da ne bo pomote. Nikakor pa ne morem pogruntati kaj gledajo sodniki, ko sodijo vaše maškare

Gledala pa sem že več sojenj, kjer mi ni bilo jasno po kakšnem principu sodi sodnik pri vaših maškarah. Npr. letošnja splitska specialka, sem jasno videla razliko v tem kaj je sodnica pričakovala od posameznega primerka, ne glede na barvo. Sem pa že naletela, da sodnik sam ni vedel, po kakšnem sistemu naj sodi in se mi je zdelo, da včasih nekateri prekleto zavozijo, saj ne sodijo psu ampak po imenu psarne ali lastnika  :(

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1289 : 02 Junij 2006, 19:30:10
Živjo spet!

Yure: čoham, čoham do onemoglosti  ;)

Miša: Super, se vidimo, sicer je tam "vikend" mojega strica in Theba še ni bila gor, bo pa najbrž kar kmalu (če bo le vreme dopustilo).

Me pa zanima nekaj. Koliko lahko še pričakujem, da bo moja ljubica zrasla, če ima zdaj približno 74 cm plečne višine (približno zato, ker ni nikoli primiru - se boji metra) za težo morava pa na veterino in bova preverili, ko greva po Pratel (razen če ima kdo idejo kako jo doma zvagam  ;) )

lp
T.

8)