Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676919

Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #1290 : 02 Junij 2006, 19:35:49
Sicer bi lahko stehtala sebe, vzela Thebo v naročje se stehtala z njo in potem od vajine skupne teže odštela svojo... Ampak, ker mislim, da je Theba "malce" pretežka za dviganje...potem ne vem...mogoče bo nasvet prišel prav kakemu lastniku manjšega psa ;)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1291 : 02 Junij 2006, 19:38:25
Ha, ha, ha, Tečka...izmeriš jo na preprost način. Ko stoji ob tebi ji v grebenu izmeri točko kar na sebi. POtem izmeriš sebe in ti ni potrebno obremenjevati psa.

Stehtaš jo doma bolj težko, ni pa neizvedljivo. Vzameš tehtnico in zvagaš sebe. POtem stopiš dol, vzameš v naročje psa in skupaj stopita na tehtnico. Prvo težo odšteješ od druge vsote in dobiš kilažo psa... ;D ;D ;D, probaj, saj ni težko. Mi smo tako doma tehtali našo Žabico tam nekje do 50 kg, potem pa se je moj Bobi uprl in sem začela hoditi na veterino.

Za Kuro pa se morava zmenti, da se ne bo zgodilo, da bom jaz gori rinla v soboto, ti pa me boš čakala v nedeljo.  ;)
Pa vsekakor se dobimo z dogicami. Moj mali rumeni Pikolo je tako zelo prijazen s puncami, da je že kar sumljivo.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #1292 : 02 Junij 2006, 19:40:42
Pa če se bosta dogovorili, ne pozabita na dogaške slikice  :P



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1293 : 02 Junij 2006, 20:01:14
Citiraj
Pa če se bosta dogovorili, ne pozabita na dogaške slikice
To pa obvezno, če ne drugega imam obsedenost s slikanjem  ;)

Tole z dviganjem je pa neizvedljivo. Ima že čez 50kg in tudi prijeti je ne morem več dobro - prekratke roke... Razen če bi jo pripravila do tega, da bi z zadnjimi tacami stopila na vago, sprednje pa na moje rame, medtem ko bi jaz stala gor... zakomplicirala sem...
Ni druge na veterino bo treba

8)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1294 : 02 Junij 2006, 20:02:31
Pozabila... Miša: takoj, ko se gonitis konča  ;)

8)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1295 : 02 Junij 2006, 20:10:35
Lenny, ne skrbi, slikc bo za izvoz... ;D

Tečka,

 tudi jaz sem pozabila povedati, da moramo počakati. Jaz imam namreč doma polek nemške doge še cel zverinjak, med drugim tudi mastinčice. In ena od njih me je razveselila s pisanim šopkom malih mastinčkov, ki nimajo niti en teden. Najprej jih moram gor spraviti, pa socializirati, pa naučiti lepega obnašanja, pa najti tople domove s primernimi lastniki...če te zanima, si slikce lahko ogledaš v predstavitvi pesjanarjev pod Mišino pasjo trdnjavo...no, potem pa se bomo enkrat dobili in šli na vrh Kureščka zmolit en Oče naš, pa k nunam na domač borovničevc, naše dogice pa se bodo lahko v miru poigrale....tam zgoraj se vedno najde kakšen kotiček, kjer je mir.  ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1296 : 02 Junij 2006, 20:34:38
Lep pozdrav dogaši!
No pa sem se končno oglasila tudi jaz. Miša čestitke k leglu, kotilnica drži, razmišlajmo da bi odprli s.p.  ;)
Sicer sem podrobneje svoje dogice predstavila v pesjanarji se predstavljajo...
SAR, sicer se bolj malo vidimo, par besed sva izmenjali v Hrušici, tako, da ko boste pihali mimo našega konca lepo vabljeni na kavico.
Slavi, čestitke k spletni strani, lepo pregledna.

Lep pozdrav, Anja

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1297 : 02 Junij 2006, 20:44:44
Madonca to pa je sanjsko življenje (vsaj zame), na stotine živali (pretiravam; 15 če se nisem uštela). Jaz bi tudi - pa ne gre, predvsem finance in prostorska stiska. No ti le poskrbi za leglo (to je tooooooliko dela, moje občudovanje vsem vzrediteljem), na Kuri se lahko dobimo skoraj kadarkoli. Lahko vprašam kje živiš, da imaš toliko srčkov? Najbrž ne v bloku kot jaz  :-\ . Eh ko bom "velika in bogata" (beri: zadela sedmico) bom pa tudi jaz imela cel kup pesjančkov, mačjih kep in še kaj bi se našlo  ;) . Sem ti kar malo "fouš".
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1298 : 02 Junij 2006, 20:59:25
Lep pozdrav dogaši!
No pa sem se končno oglasila tudi jaz. Miša čestitke k leglu, kotilnica drži, razmišlajmo da bi odprli s.p.  ;)
Sicer sem podrobneje svoje dogice predstavila v pesjanarji se predstavljajo...
SAR, sicer se bolj malo vidimo, par besed sva izmenjali v Hrušici, tako, da ko boste pihali mimo našega konca lepo vabljeni na kavico.
Slavi, čestitke k spletni strani, lepo pregledna.

Lep pozdrav, Anja
Anči, dobrodošla med nami. Več imaš na zasebno, da ne bomo blatile teme tukaj.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1299 : 02 Junij 2006, 21:33:06
O kakšen ubijalso lepo siv dogaški pogled  :-*



Drgač je pa cort...bom sam vprašala al se samo vidi tako suha ali je res...ker sem dobila pri eni sliki občutek da ji lahko rebra preštejem  :-[

Pa glavo ma ful lepo obarvano  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1300 : 02 Junij 2006, 22:45:59
Je bolj suha ja, imava fuuuuuul težave s hrano. Sploh zdaj ko se goni, si je očitno omislila dieto    :( . Vsakič ji moram kaj v brike umešat, da sploh kaj poje  :( . Res kriza. Sicer so mi svetovali, naj ji dam samo brike in vzamem po 10ih minutah, naslednji obrok spet, in spet,... ko bo dovolj lačna bo že jedla... Pa je preskočila 3 obroke, pri četrtem sem pa popustila  :-[ . Se mi je blazno smilila. Drugače imava RC, če ima pa še kdo kakšno idejo kako ji izboljšat apetit pa kar na dan z idejami. Sicer mi ni problema umešavat jajčk, skute, ribjega in olivnega olja, bi bila pa res bolj vesela, če bi moja ljubica pojedla več.
lp
T.

8)


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1301 : 02 Junij 2006, 22:47:17
Tecka,

krasna predstavitev tvoje Thebe ;D

Sprašuješ koliko bo zrasla, ja to je težko reči, ampak glede na njeno starost bo pa

definitivno še rasla :)  

Moje bejbe imajo različno višino od 77cm pa do 87cm.

Ta male ne štejem ima komaj 5 mesecev.


lp erika


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1302 : 02 Junij 2006, 22:51:27

Miša čestitke za male mastinčke ;D ;D

A bo kej slikc? Kako je mama Zoya?

Ok, to bomo najbrž brali v mastino temi.

lp erika


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1303 : 02 Junij 2006, 23:00:21
Nekdo mi je enkrat razlagal, da naj bi bilo približno 90% odrasle višine pri 8. mesecih (torej naj bi imela okoli 80cm kot odrasla) . Ne vem pa koliko to drži. Naj bi še zrasla, samo meni se zdi, da se je čisto ustavila  :-\ . Ne vem mogoče je pa to samo moja domišlija...  :-\
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1304 : 02 Junij 2006, 23:03:46
Nekdo mi je enkrat razlagal, da naj bi bilo približno 90% odrasle višine pri 8. mesecih (torej naj bi imela okoli 80cm kot odrasla) . Ne vem pa koliko to drži. Naj bi še zrasla, samo meni se zdi, da se je čisto ustavila  :-\ . Ne vem mogoče je pa to samo moja domišlija...  :-\
lp
T.
Težko rečem, da je to res. Claudija se je potegnila še pri 20 mesecih, Darma in Tora sta pa stari eno leto in še vedno rasteta. Po mojem to za ND ne drži.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1305 : 02 Junij 2006, 23:11:18
Hvala, zdaj sem potolažena, da ne bo "pritlikavec"  :) . Je pa res srček in jo imam rada, tudi če ostane manjša.
lp
T.

8)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1306 : 03 Junij 2006, 14:13:23
Siempre Amigo,

pozdravljena na forumu  ;) Saj je res že skrajni čas, da ste se primigali sem gor, da nam ne bo dolčas  :P Ja, kotilnica drži in se ni za bat, da nebi vzdržala še vse naslednje kotitve. Glede na kvaliteto izdelave pa kar odprite s.p., saj bi bil zaslužek kar velik. Povej tvojemu medvedku, da bo imel pri meni kar nekaj dela še v prihodnosti, samo, da damo čez tole leglo. Kaj pravi babica ???

Tečka, jaz imam en dober recept za dvignit kilažo in maso dogicam. Na tem forumu je kar nekaj lastnikov dogic, ki so poizkusili z mojim receptom, pa so danes s svojim izidom zelo zadovoljni. Najbolj zadovoljen uporabnik mojega recepta pa je naš Zoro, ki ga navdušeno sprobava vsaki dan najmanj dvakrat. Če želiš poizkusiti še ti, se mi javi na privat, ti bom poslala recept  ;)


Miša čestitke za male mastinčke ;D ;D

A bo kej slikc? Kako je mama Zoya?

Ok, to bomo najbrž brali v mastino temi.

Erika, pozdravljena !

Hvala za čestitke. Slikc našega legla je na tem forumu že kar veliko. Na prejšnji strani se bohoti slikca našega Zokija z leglom, ko je ves ponosen postal stric. Drugače pa boš več informacij o leglu našla pod predstavitve pesjanarjev v Mišini pasji trdnjavi. Si zelo dobrodošla na naših straneh, kakor tudi vsi ostali ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1307 : 03 Junij 2006, 14:19:11
   Miša- čestitke za leglo!!

   Sprasujes me, zakaj ni na strani Bali??? Smo se pač tako odločili. Res je pa tudi, da je z vzrejo rumenih in tigrastih momentalno v celi Evropi tak problem, da si jaz zaenkrat se ne upam spustit v vzrejo le-teh.  Je cisto prevelik rizik- vse skupaj gre pa na racun psov.

   Tecka- ti je vsec moj ZZ Top??? Ze na slikah je faca- v zivo je pa prav nekaj posebnega- krasen pes. On caka prave lastnike- ne samo lastnike  ;) ;)

   Cao-Slavi



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1308 : 03 Junij 2006, 14:30:17
   Miša- čestitke za leglo!!

   Sprasujes me, zakaj ni na strani Bali??? Smo se pač tako odločili. Res je pa tudi, da je z vzrejo rumenih in tigrastih momentalno v celi Evropi tak problem, da si jaz zaenkrat se ne upam spustit v vzrejo le-teh.  Je cisto prevelik rizik- vse skupaj gre pa na racun psov.


   Cao-Slavi
kakšen rizik?



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1309 : 03 Junij 2006, 14:40:11
   Miša- čestitke za leglo!!

   Sprasujes me, zakaj ni na strani Bali??? Smo se pač tako odločili. Res je pa tudi, da je z vzrejo rumenih in tigrastih momentalno v celi Evropi tak problem, da si jaz zaenkrat se ne upam spustit v vzrejo le-teh.  Je cisto prevelik rizik- vse skupaj gre pa na racun psov.
   Cao-Slavi

Hvala za čestitke,  Slavi !

Ja, škoda, da je trenutno tak problem vzrejati rumene nemške doge. In res velika škoda za pasmo, da se to dogaja. Škoda je velika, če pomislimo, da niso vsi tako odgovorni pri vzreji in paritvi. Jaz se tega zavedam, zato sem se morala odreči zelo lepi rumeni kužici, ki mi je bila zastonj ponujena  :'(

Naša S.A.R. ima to rumeno  dogicoThoro, ki je bila meni ponujena v oskrbo, pa sem jo na žalost morala odkloniti, saj sem se zavedala, da, če bi imela doma tako fantastično rumeno psico, da bi me sigurno premamilo in bi Zorota prej ali slej želela pariti z njo. Zato sem se ji raje odpovedala, ker smatram, da bi to bilo zelo neodgovorno od mene. Škoda, da o tem ne razmišljajo tudi drugi, ki so iz Zorotovega legla kupili njegove sestrici, ki jih je bilo kar osem ( no, ena je umrla )

Kakšna je situacija drugod po Evropi, ne vem. Mi je pa malo jasno, glede na to, da je neka Belgijka pripeljala na en šampionat psa, ki je bil multi šampion, pa je sodnik najprej pol ure našteval njegove napake, zakaj mu nebo dal BOBja, ki ga je na koncu podelil nam. Žalostno, da se to dogaja, saj je rumenih nemških dog resnično še zelo malo.

Predvsem spoštujem tvojo odločitev, Slavi in hvala za tvoj odgovor.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1310 : 03 Junij 2006, 14:57:49
Slavi (upam, da se lahko tikava) tvoj ZZ top je res fenomenalen. Že ko so bile prve slikice legla mi je padel v oči. Sicer pa vem, da je težko najiti prave lastnike za mladičke in zato sama legla nebi imela. Najbrž bi iz čiste paranoje vse kar obdržala ali pa vse potencialne kandidate prej poslala na psiho test...  ;) . Največji strah bi bil ravno ta, da se bo nekoč novi lastnik psa naveličal in ga zavrgel ali pa slabo skrbel zanj (ne govorim samo fizično, najlažje je psa nahraniti in peljati na sprehod) in bi potem videla oglas na bolhi, kako ga nekdo prodaja  >:(, ker se seli v stanovanje  >:(. Ubogi psič, ta pasma je res tako navezana in je zanj groza, če ga lastnik zapusti  :'( . Če se človek seli ponavadi tega ne dela iz danes na jutri in bi moral prej misliti na to, da psa ne bo hotel imeti v stanovanju... Spet sem zašla in se razburjam zaradi nečesa pri čemer nič ne morem  :-[ .
Tudi skrb za mamico in kup čevapov ni mačji kašelj (res občudujem vse, ki se tega lotite). Že če pomislim, da mamica naprimer nima mleka... Hranjenje, masaža...

Miša res krasni mastinčki. Sicer pasme ne poznam tako zelo dobro, so pa pravi cukri  :).

lp
T.

8)


Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1311 : 03 Junij 2006, 15:17:24
Miša--->babica je od smeha skor s stola padla ko sem ji omenila, bo pa v nedlejo ob maši šla v akcijo. za vsak slučaj bo šla še k enemu, ki pa ga jaz ne poznam. tako da akcija poteka.
Ja bomo dali oglas za kotilnice....  ;D

Lepo polupčkaj malčke in se čujemo.


Papa, Anja

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1312 : 03 Junij 2006, 16:40:01
Hvala za čestitke,  Slavi !

Ja, škoda, da je trenutno tak problem vzrejati rumene nemške doge. In res velika škoda za pasmo, da se to dogaja. Škoda je velika, če pomislimo, da niso vsi tako odgovorni pri vzreji in paritvi. Jaz se tega zavedam, zato sem se morala odreči zelo lepi rumeni kužici, ki mi je bila zastonj ponujena  :'(

Naša S.A.R. ima to rumeno  dogicoThoro, ki je bila meni ponujena v oskrbo, pa sem jo na žalost morala odkloniti, saj sem se zavedala, da, če bi imela doma tako fantastično rumeno psico, da bi me sigurno premamilo in bi Zorota prej ali slej želela pariti z njo. Zato sem se ji raje odpovedala, ker smatram, da bi to bilo zelo neodgovorno od mene. Škoda, da o tem ne razmišljajo tudi drugi, ki so iz Zorotovega legla kupili njegove sestrici, ki jih je bilo kar osem ( no, ena je umrla )

Miša
A sta Zorro in rumena dogica od Slavi iz istega legla?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1313 : 03 Junij 2006, 17:07:01
A sta Zorro in rumena dogica od Slavi iz istega legla?

Ne, Bali je pripeljana iz tujine.

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1314 : 03 Junij 2006, 17:22:32
A ni Bali tigrasta  ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1315 : 03 Junij 2006, 19:05:05

   Bali je iz tujine in nima s temi dogami v nasi blizini nobene sorodne linije.

   Miša- ko bilo res samo to, kar se vidi na razstavah. Sploh ni izgled ( ki je zame pri nekaterih rumenih super) problem je zdravje. Stvari, o katerih se ljudem tukaj se sanja ne!!!!

   Cao-Slavi



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1316 : 03 Junij 2006, 19:20:47
A ni Bali tigrasta  ???

Ponavljam...

kakšni pa so ti problemi z zdravjem? In kako je to povezano z barvo?  ???

Drgač pa ne morem mimo Zsa-Zsa. tok mi je lepa  :-* še kupirane uhke ma.  :-* :-*

+1

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1317 : 03 Junij 2006, 19:22:02
Ponavljam...

kakšni pa so ti problemi z zdravjem? In kako je to povezano z barvo?  ???

Drgač pa ne morem mimo Zsa-Zsa. tok mi je lepa  :-* še kupirane uhke ma.  :-* :-*

Je tigrasta je ;)

Evo Barletta di Capo

Lp nina




valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1318 : 03 Junij 2006, 19:23:13
  Tecka, ker se na onem forumu brisejo vsa moja sporocila in pa sporocila drugih, ki samo z besedo omenjajo mojo psarno ali moje ime, ti odgovarjam tukaj  ;) ;)- - kako je imeti dve dogi v stanovanju?  Lazje kot 8 dog !!!! ;D ;D ;D

  Ne - hecam se . Super! Veliko mojih dog je v stanovanju ( kar sem jaz zelo za!!!) nekje pa imajo tudi po dve.
 Saj se zlaufajo ko gredo na sprehod- noter je pa potem mir.
   Edino, kar ne priporocam nikomur je , vzeti dve mladi dogi naenkrat ( tudi ce so zunaj).  Tudi, ko bi ljudje vzeli kar po dve , jim to odsvetujem. Je treba pocakat, da je prva vsaj priblizno ze poslusna. Vzgajat dve mladi dogi naenkrat je pa zelo tezko. Ce te slucajno ze ena uboga- druga pa dela po svoje- potem se tudi prva kaj kmalu zacne sprasevat : Zakaj pa jaz lezim na prostoru, sestri pa ni treba?????  Tako je kaj kmalu konec z vsem znanjem tudi pri prvem mladicu.  Zato je tudi veliko primerov, kjer so vzeli dva mladica naenkrat ( mogoce samo kaksen mesec-dva razlike), pri enem letu starosti se pa eden ze oddaja. Ljudje jih ne morejo vec obvladat in jih dajo stran, ker zivljenje z neubogljivo in nevodljivo dogo sploh ni prijetno.
  Torej, ce premisljujes, da bi imela se enega psa- malo premisli o tem. A bi slo, a nebi?

   Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1319 : 03 Junij 2006, 19:36:05
   Seveda je povezano z barvo. Saj so rumene in tigraste vse iz nekaterih skupnih prednikov. Najpogosteje uporabljeni psi, pa so nosili ( in se  nosijo) enormno veliko bolezni in genetskih napak.

   Tukaj se ne gre ze izgled- gre se za zdravje! Rumene doge znajo bit zelo, zelo lepe.....ampak prenasalke hudih, hudih bolezni, ki se skoraj vedno koncajo na najslabsi mozni nacin. CE NE PRVA GENERACIJA, PA DRUGA...TRETJA....
   Ne recem, da crne in harlekin nimajo problemov- tudi tukaj so linije z problemi, ki pa se jim z lahkoto izognemo, ce pac teh psov ne uporabljamo naprej. Baza plemenjakov je vecja ( razlicne linije)

  Lahko recem, da smo za Bali ze iskali samca za paritev, pa sem jaz obupala. Vedno prides do istih psov.....kjerkoli v evropi. Zavestno rinit v probleme in jih povzrocat psom ( in novim lastnikom) - je pa meni bedasto in nemoralno.

  Cao-Slavi

+1