Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2657597

matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1410 : 07 Junij 2006, 14:07:58
Citiraj
mislim, da vzgajam potencialnega "kupca". Wink Mogoče mu pa nekega dne le uspe...
Vali nikoli se ne ve morda pa celo bodočega vzreditelja  ;D Katere dva kužak pa imate že doma? Če ni skrivmost ::)

search.and.rescue danes sem odkrila vajin forum. Mi je zelo zelo všeč  ;)



tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #1411 : 07 Junij 2006, 14:27:30
jst bi tud brala forum od S&R - kakšen link? al je to proti pravilom?

če je - bom pa mal pobrskala  ;) ;) :P



tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #1412 : 07 Junij 2006, 14:40:03
sm že najdla :)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1413 : 07 Junij 2006, 15:20:48
Miša, a ti si tudi kdaj vzrejala doge?

 ;D ;D ;D, hvala vsem za komplimente  ;D ;D ;D

Vali, hvala, hvala, hvala...sem počaščena.

Drugače pa, ne, jaz nisem nikoli v svojem življenju vzrejala, če odštejemo to, da smo doma imeli farmo zajcev in piščancev pa rac, kokoši in puranov. No, pa saj je vse prišlo na svet brez moje pomoči.

Moje trenutno leglo mastinov je moje prvo v življenju in ko je umrla moja Rumenčica sem se že na veterini zaklela, da ne bom več vzrejala. Jaz nimam srca za take zadeve. No, sedaj, ko sem se malo pomirila seveda ne mislim več tako. ;D

Sigurno pa v bližnji in daljni prihodnosti ne mislim vzrejati nemških dog. Ne rečem, da ne bom kdaj zopet imela tako lepega samca, kot je moj mali rumeni pikec in seveda zdravega, pa da ga bom dala parit. Vendar imeti samičko nemške doge, pa me ne vleče.

Seveda pa mi je želja imeti enkrat leglo rumenih nemških dog. Čez koliko let, ne vem. Mogoče, če bom kdaj našla res lepo in zdravo samičko in čez kakšnih 10 ali 20 let  ;D

Upam, da sem pomirila vaše strahove in nikar se bat. V nemških dogah jaz ne vidim prihodnosti v vzreji. Nimam vizije, kaj bi lahko naredila dobrega za pasmo, predvsem pa jaz v dogah vidim nekaj več, kot vi, ki jih imate za razplod. Moj Zoki je nekaj posebnega, ne samo po zunanjosti ampak tudi po karakterju, zato je pa tudi samo moj. In tako bo tudi ostalo. Pri rumenem samčku nemške doge. Deklice niso zame.

In babe, nikar vsega tako resno jemat, saj to je le forum, kot je napisala S.A.R.

Pa da ne boste preveč brskali, evo linka do foruma naše Ines:

http://greatdanebydejanines.mojforum.si/greatdanebydejanines.html

Pa še nekaj: zelo grdo je od vas, da s takim neprijetnim tonom komunicirate z valvazorko, saj je končno pripravljena napisati na forum kaj poučnega in pametnega iz česar se lahko vsi nekaj pametnega naučimo. Zaradi enega alih dveh posameznikov, ki jima določene stvari gredo v nos, čeprav so resnične, bomo ostali ostali brez dobrih informacij  >:(

Pa še nekaj mi ni všeč, pa vzamite to kakor hočete. Nina, sorči, ampak tole moram povedati: velikokrat sem se spraševala, zakaj na nekaterih forumih ni več možnosti popravljanja besedila, predvsem so popravki mišleni kot lektorsko popravilo. Sem pa v zadnjem času opazila, da si nekateri privoščite za nazaje kar precej velike spremembe v besedilu, potem pa nekateri novejši posti izgledajo kot da so pisani mimo teme ali celo, da pisec izpade bebec, nič kriv, nič dolžan. Sedaj razumem, zakaj nekateri ne dajo opcije popravkov besedila. In prav bi bilo, če bi se to spremenilo tudi tukaj. ( zopet nasankamo vsi zaradi redkih posameznikov.)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #1414 : 07 Junij 2006, 16:12:42
Miša,

ni bilo nobenih grdih tonov!

Damijan


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1415 : 07 Junij 2006, 16:47:36
Eh, kako ste nekateri hitro užaljeni in se brez potrebe vidite  tam kjer vas ni.

Damjan, v mojem postu ni niti ena vejica letela nate. Nevem zakaj bi   ???

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #1416 : 07 Junij 2006, 17:10:18
Matrox, verjetno ne bereš ostalih tem, kjer sem že napisala, da smo lastniki 14 mesečnega cane corsa in 3 letnega ameriškega koker španjela. Kar se tiče pa "bodočega vzreditelja" - mogoče tudi ::), saj je čisto padel v kinologijo, odkar pa je naš AKŠ postal očka, pa je navdušen tudi nad "vzrejnimi podvigi". :o

Ines, saj nisem vzela "za hudo" ;), vem kaj je forum, sem pač malo "starejša" in pišem bolj resno, ne toliko kot le babji čvek....  ;)
Miša, kar je res je res.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1417 : 07 Junij 2006, 20:09:52
Citiraj
Pa še nekaj mi ni všeč, pa vzamite to kakor hočete. Nina, sorči, ampak tole moram povedati: velikokrat sem se spraševala, zakaj na nekaterih forumih ni več možnosti popravljanja besedila, predvsem so popravki mišleni kot lektorsko popravilo. Sem pa v zadnjem času opazila, da si nekateri privoščite za nazaje kar precej velike spremembe v besedilu, potem pa nekateri novejši posti izgledajo kot da so pisani mimo teme ali celo, da pisec izpade bebec, nič kriv, nič dolžan. Sedaj razumem, zakaj nekateri ne dajo opcije popravkov besedila. In prav bi bilo, če bi se to spremenilo tudi tukaj. ( zopet nasankamo vsi zaradi redkih posameznikov.)


S tem jaz nimam nič. Glede na to, da želimo da ta forum ostane v prijateljskem tonu ostaja tudi spreminjanje sporočil. Na zadnjih štirih straneh je samo ena oseba popravljala svoja sporočila, mislim da 4... zakaj jih je popravljala in kaj je popravljala ve le ona. Poleg vsega vidite tudi kdaj so bila sporočila popravljena. Za vse ostale pa obstaja gumb citat, ko odgovarjate nekomu pač citirajte potem bomo pa videli koliko so te spremembe, ki jih pišoči dela velike in če bodo drastične bomo pač ukinili popravljanje. Sicer pa... lahko uvedemo tudi plačevanje, .. pa ne vem kaj še vse... ampak potem to ni več PeSjanar.si ampak mojpes.net in če vam je tisti sistem ljubši ... pač pišete tam.

Ta tema naj se nadaljuje o PASMI, vaše osebne zamere, ki jih imate long neckovci in valvazorci že 1500let me sploh ne zanimajo. Bistvo je pasma in če želite govoriti in razglabljati o pasmi in o tem kaj bi se dalo spremeniti ok, če želite slišati, da ima vaša pasma (barva, ...) napake ok, če tega ne želite slišati (brati ... ker mislite da je vaša pasma brezmadežna), enostavno to temo preskočite. Nekateri bi se radi kaj naučili, pa pasme sploh nimamo, in bi rada da bi to možnost imeli še naprej brez prepirov.

Hvala!

Lp nina



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #1418 : 07 Junij 2006, 22:12:04

S tem jaz nimam nič. Glede na to, da želimo da ta forum ostane v prijateljskem tonu ostaja tudi spreminjanje sporočil. Na zadnjih štirih straneh je samo ena oseba popravljala svoja sporočila, mislim da 4... zakaj jih je popravljala in kaj je popravljala ve le ona. Poleg vsega vidite tudi kdaj so bila sporočila popravljena. Za vse ostale pa obstaja gumb citat, ko odgovarjate nekomu pač citirajte potem bomo pa videli koliko so te spremembe, ki jih pišoči dela velike in če bodo drastične bomo pač ukinili popravljanje. Sicer pa... lahko uvedemo tudi plačevanje, .. pa ne vem kaj še vse... ampak potem to ni več PeSjanar.si ampak mojpes.net in če vam je tisti sistem ljubši ... pač pišete tam.


Nina, kolikor sem pogledala zadnje 4 strani sem videla, da ni samo ena oseba popravljala svoje objave. Na hitro sem preletala in sem našla 3 (tudi ti si med njimi). Nočem biti pikolovksa, ampak žal ne prenesem neresnic. Spet moja naivnost...

Se pa strinjam, da je boljše, če se vrnemo k temi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1419 : 07 Junij 2006, 22:30:20
Nina, kolikor sem pogledala zadnje 4 strani sem videla, da ni samo ena oseba popravljala svoje objave. Na hitro sem preletala in sem našla 3 (tudi ti si med njimi). Nočem biti pikolovksa, ampak žal ne prenesem neresnic. Spet moja naivnost...

Se pa strinjam, da je boljše, če se vrnemo k temi.

Govoriva o isti zadevi? Miša govori o množičnem spreminjanju sporočil če jaz prav razumem. In me je zanimalo koliko oseb je množično spreminjalo svoja sporočila. To je bila samo ena oseba. In če nisi opazila tudi ko ocenjujem sporočilo piše potem spodaj ninci... kot da sem ga spremenila jaz, in če gledamo na to... ja jaz sigurno najbolj množično spreminjam sporočila, pa Trigi in Zoe seveda... najbolje da se izločimo iz foruma ::)

Lp nina



herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #1420 : 07 Junij 2006, 22:56:12
A se je že spet začelo?  To naj bi bil uporabnikom prijazen forum; vsaj včasih do pred kratkim je bil  :'(
 LP
Karin


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1421 : 07 Junij 2006, 22:59:21
Saj je še vedno, samo nekateri so na to pozabili pa debate so se malo razvnele.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1422 : 07 Junij 2006, 23:51:23
Živjo!
Da malo spremenimo temo v bolj zanimivo in manj agresivno smer  ;) ... Kako zbašete vaše dogice v banjo (Theba smrdi kot pujs, je našla neko ptičjo crkovino in se mi povaljala not  >:( ), če se boji vode (oziroma banje) in upira z vsemi 4imi tacami. Pomoč se je vdala po 10ih minutah, baje naj se znajdem sama, jaz pa po 2h urah prijaznega vabljenja s piškotki, poli salamo, (sem stopila v banjo dala povodec gor in vabila)... Na silo pa je itak ne mislim not basat, ker dvomim, da bi mi uspelo in še izogibam se prisile. No začasno sem rešila problem z mokro cunjo samo voha se še vedno...
lp
T.

8)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1423 : 08 Junij 2006, 00:04:16
Jaz sem se enkrat prav pošteno zafrknila, ko sem morala nujno skopati Astorja (sicer ni doga, ampak berni - ki pa tudi ni ravno majhen - ima 40 kg).
V glavnem - naš gospod ne mara vode, ampak takrat sem ga morala nujno skopati (zaradi njegovih zdravstvenih težav). In ker ni šlo zlepa, sem opravila zgrda (jaz ga vlekla spredaj, nekdo porival od zadaj). Še danes mi je žal, da sem to naredila, kajti sedaj pod nobenim pogojem ne stopi več v kopalnico.  :-\

Zatorej priporočam umivanje zunaj (če imate možnost) ali pa vzemi cca 3 žlice kisa, ki ga razrečiš z dobrim pol litra vode, notri pomočiš cunjico, jo malo ožameš in greš pucati svojo žabo. S kisom se preverjeno znebiš neprijetnega vonja pri psu. Razmerje med vodo in kisom prilagajaj glede na to kako zelo ti smrdi kis.  ::)
Do sedaj mi je Astor samo enkrat smrdel po kisu (ampak takrat sem naredila zelo močno mešanico), načeloma pa se kis zavoha samo če mu zatlačim svoj nos v dlako.  ;D

Dolgročno sicer ni primerna rešitev (ker s takšnim vlažnim brisanjem se ne znebiš trdovratne umazanije), ampak da se znebiš smradu pa je ok.


Lp,
M


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1424 : 08 Junij 2006, 00:07:00
jaz sem se pri tem vdala ... ni bilo variante, da Spelo prepricam, da gre v banjo. ker se ni dalo na lep nacin, sem jo skusala "stlacit" notri, pa ni slo, je bilo seveda se slabse (to sem itak vedela), tako da sem jo na koncu stusirala kar na tleh v kopalnici... Sicer sem imela potem se kup dela s ciscenjem, je bila pa vsaj cista in nesmrdljiva (meni se je takrat tudi povaljala v neki smrdljivi svinjariji).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1425 : 08 Junij 2006, 00:12:48
Super ideja  ;) . Kopalnico spucat je 10x lažje kot prepričat psa zlepa naj gre v banjo, če noče. Danes kis (glede na uro) jutri pa tuš pred banjo. Razen če se psičke ne sme tuširat med gonitvijo...? Sicer je (upam) proti koncu, glede na to, da so bile danes samo 3 kapljice (in 3 tedne bo tudi mimo). Je pa "fuflja" še vedno vsa "nabreknjena".
lp
T.

8)


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #1426 : 08 Junij 2006, 00:37:15
Tecka, jaz Hero z dolgim povodcem "pritrdim " ;D na balkonsko ograjo (na vrtu),ker je gospa rada mokra samo, kadar gre plavat, v banjico dam toplo vodo in jo z lončkom polivam . Ko je enkrat mokra, postane pregovorni "polit cucek" in prežaljeno stoji z glavo dol in čaka, da bo muke konec. Mislim, da dodatna higiena med gonitvijo ne škodi, samo šampona ji tja :-[ ne nanašaj, da se preveč PH ne spremeni. Pri nas sedaj gonitve trajajo 4 tedne, samo se mi zdi, da je pri vsaki manj problemov. ;D Se je tudi že z gaticami sprijaznila in jih ne zgrize takoj.  ::)


Karin


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1427 : 08 Junij 2006, 00:46:14
No pri nas zunanje kopanje razen balkona odpade. Mi je pa Majina ideja zelo všeč in jo bom najbrž uporabila. Banjice čez stanovanje, po parketu... mi ne diši preveč. Tudi Theba je (ko sem jo kot manjšo dala v banjo) samo s sklonjeno glavo in repom med nogami čakala, kdaj bo konec  ;) . Mogoče je bilo tisto kopanje takrat napaka...  ??? joj ga vedno kaj "polomim"  :'(
Gatkice smo pri nas odvrgli v smeti, ko so mojo revčko krepko ožulile. Revčka sploh ni nič pokazala  :( . Sem prisegla, da jih ne dava več gor, pa če to pomeni tudi 3 mesece hoje po kolenih za njo in brisanje kapljic (pa imam kolena v precej slabem stanju  ;) ). Še dobro, da sem opazila takoj zjutraj, je imela kar rdečevijolično črto  :'( :'( :'( . Čudno, da jih ni zgrizla, če bi mene tako zmrcvarile bi jih sigurno.
lp
T.

8)


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1428 : 08 Junij 2006, 09:30:51
Tecka, mogoče bi pomagalo, da položiš v banjo brisačo-naj bo velika-da ji ne bo drselo.Pri nekaterih pomaga, da zlezeš v banjo tudi

sama, potem se počasi navadijo.

Kar se pa higiene med gonitvijo tiče, je pa vsekakor zaželjena ;D. Tudi pri nas je trenutno ena bejba vroča. Po vsakem sprehodu umijeva zadnji del, se pravi češpljo ;D pa zadnje noge, ker so ponavadi zelo popackane. Potem pa dobi sveže spodnjice z vložkom seveda. Praviš, da so jo hlačke ožulile, ne vem , po mojem imaš napačni model spodnjic. Fino je, če so malo elastične, ker lepše stojijo ;D

+1

lp erika


Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1429 : 08 Junij 2006, 10:26:05
Ko je bila v naši hiši še dalmatinka sem jo enostavno z mano vred zaprla v tuš kabino in je pridno sede prenašala mokre muke. Nikamor ni mogla it, no bilo možnosti da pade..tako da je bilo super. Potem sem stuširala še sebe pa je bilo. Doga v našo tuš kabino ne gre zato to prakticiramo na vrtu v banjo jihpa ne upam vlečt ker bi se vse polomile.  :-[

Lp, anja

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1430 : 08 Junij 2006, 10:36:40
O, doga v tuš kabino gre, pozimi, ko ni druge izbire. Oba se slečeva do gat  :P, malo me sicer grdo pogleda, kot bi ga peljala v plinsko celico, ampak se ne upira preveč, začuda. Mora se pa v kabini postaviti po diagonali. Potem samo vrata od kopalnice zaprem, da se on seveda otrese (ker v notranjosti kabine se še noče), in potem seveda sledi čiščenje vseh šestih površin - na koncu pa še jaz.



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1431 : 08 Junij 2006, 10:41:10
hmmm, ja punce mogoče še....po diagonali ja  :D
ata feliks pa....hm...ne bo šlo  :-[

glede čiščenja kopalnice zatem...je vsaj generalka narejena  ;D

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


mark

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #1432 : 08 Junij 2006, 12:14:56
Tečka, mogoče si jo pa prepozno začela navajati na vodo. Meni je en gospod z rumeno dogo 5 let staro v Tivoliju povedal, da če jo ne bom mlado navadil na vodo - banjo, bom imel kasneje probleme. Pa sem poskusil z našim Erom pri 2,5 mesecih, malo čudno je gledal, potem pa se je vdal in sedaj ni problemov. Dam pa v banjo ležalno peno za na plažo, da ne spraska banje in da mu ne drsi. Imam pa en drug problem. Okoli riti mu večkrat vsmrdi in ima tudi vneto, tako da mu vsake toliko časa umijem in namažem s kremo. Veterinar mi je dejal da je to zato, ker nosi rep tako, da skoraj vakumsko zapre rit in koža okoli ne diha. Kako ste drugi dogaši to rešili???

+1



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1433 : 08 Junij 2006, 13:06:44

Mark, kaj pa če ima zamašene analne žleze?

Da bi rep vakumsko blokiral rito?????  Ja to pa še nisem slišala, a nič ne maha z repom? Ga ima skoz pri miru ali kako?

lp erika


mark

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #1434 : 08 Junij 2006, 13:40:42
Mark, kaj pa če ima zamašene analne žleze?

Da bi rep vakumsko blokiral rito?????  Ja to pa še nisem slišala, a nič ne maha z repom? Ga ima skoz pri miru ali kako?

Maha, maha, samo ko leži ker je kar len se mu začne zadaj rositi in ima zelo hahaha lep vonj. Ker sem ga peljal predvčerajšnjim cepit sem tudi na to opozoril, pa mi je veterinarka rekla, da je to zato, ker doge oziroma moj Er tako drži rep, žleze pa so prazne. Namreč imam ga notri in pol dneva preleži na kavču z deko v dnevni sobi. Saj ni da bi bilo to skozi, temveč sem pa tja. Ampak vonjave so. Da pa ne bi mislili, da ne gre ven ali na sprehod, popoldne ko pridem iz službe greva vsaj za dve uri na sprehod, ostalo pa skače po vrtu. "Ko leži, pa če je to dve uri on spodvije rep in potem zelo lepo diši!!!



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1435 : 08 Junij 2006, 14:29:55

  Mark to nima nobene zveze s tem , kako nosi rep. To so analne zleze. Ko so polne vcesih spustijo kar same od sebe, oz. ko se pes premakne ( najraje na kavcu-hehe). Vcasi pa ko je vznemirjen oz. se cesa ustrasi. To je treba scistit- pa bo.

  Cao-Slavi



mark

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #1436 : 08 Junij 2006, 14:32:52
  Mark to nima nobene zveze s tem , kako nosi rep. To so analne zleze. Ko so polne vcesih spustijo kar same od sebe, oz. ko se pes premakne ( najraje na kavcu-hehe). Vcasi pa ko je vznemirjen oz. se cesa ustrasi. To je treba scistit- pa bo.

  Cao-Slavi

Hvala za odgovore. Bomo šli pa še enkrat k veterinarju- drugemu, na kliniko, ker mi je ta na vet. postaji, ko sem ga peljal cepit za steklino dejala, da analne žleze niso še za spucat.



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1437 : 08 Junij 2006, 14:34:37
vali
Citiraj
Matrox, verjetno ne bereš ostalih tem, kjer sem že napisala, da smo lastniki 14 mesečnega cane corsa in 3 letnega ameriškega koker španjela

O berem berem, ampak v tistem trenutku, ko se vživim v drugo temo na kaj vmes pozabim.  ::) Priznam pa tudi, da v temi CC občudujem vašega corsota in to pasmo nasplošno. Hkrati pa se čudim nincini vstrajnosti in doslednosti pri proučevanju linij. Pa da se drži, da jo ne odnese že po kakšnega "malčka". Jaz bi se gotovo že zdavnaj vsedla v avto in šla po kakšnega.  :-[

Mark a žleze ste drugače že stiskali? Pa nič ni bilo ali kako? Čudno se mi zdi zaradi vonjav.
Možno pa je da s spodnjim delom maha po riti in tako drsa po njej. Ta pa se vname. Gotovo boš mogel zaradi tega pač enostavno še bolj skrbeti za higieno. Pa mazati. S kakšno kremo pa mažeš?



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1438 : 08 Junij 2006, 14:38:38
Čudno se mi zdi da veterinarka reče da analne žleze še niso za spucati.  ???
Ker jaz imam tako izkušnjo, da jih veterinar v vsakem primeru stisne in potem vidi ali so prazne ali je pa kaj v njih.



mark

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #1439 : 08 Junij 2006, 14:47:23
Čudno se mi zdi da veterinarka reče da analne žleze še niso za spucati.  ???
Ker jaz imam tako izkušnjo, da jih veterinar v vsakem primeru stisne in potem vidi ali so prazne ali je pa kaj v njih.
No tej veterinarki se očitno ni dalo vohati lepe vonjave in me je odpravila, da niso žleze polne. Ona je bila pač na vet. postaji in mi ga je samo cepila proti steklini. Bom šel drugam in bodo naredili to kar je treba. Mažem pa s kremo Bepanthen.