Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676869

Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1620 : 27 Junij 2006, 17:20:14
Dopust ja....moje sem poslala na morje jaz pa sem pasja mati.  ;)
Čeprav, si ga bom tudi jaz privoščila, pravi moja babica, da mi bo dala malo dopusta in jih čuvala ko me ne bo. In to bom sigurno sprejela. 2 dni počitka, saj mi nič ne manjka, samo bi moj Dare rad slišal tudi kakšen stavek, ki ne vsebuje besede ''doga'' ali ''pes''.  ;D
Ga razumem.

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1621 : 27 Junij 2006, 17:26:14
Ja temu se pa pravi poklicna deformacija. Pri meni pa Dejan in ostala familija ti dve besedi že razume. Je pa problem, če me sreča kakšna sošolka iz osnovne šole, ki bi rada malo počvekala kako sem kaj sedaj, pa ji kar na hitro postane dolgčas in zamenja temu - meni pa nič jasno  :D :D
Siempre Amigo kar privošči si ga - da malo obnoviš baterije, ki si jih skurila te dni. Ampak res samo dva dni verjetno, kajne? :P



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1622 : 27 Junij 2006, 17:31:33
ja samo 2 dni. Več ne bom zdržala. Sem pa obljubila, da ne bom težila po telefonu če je vse ok.
Ta poklicna deformacija se je prijela samo mene. Je treba poleg dogic negovati tudi naše življenske sopotnike.

Sicer smo pa stehtali naše kepe in so se vsi lepo dvignili za več kot 50 gramov. Juhu- Najtežja ima nekaj čez 700g. Baba, kaj pa drugega.  ;)

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1623 : 27 Junij 2006, 17:35:03
Takšne bubice so že, komaj čakam da jih danes vidimo - jeeeee.
A lahko tudi Toro s sabo pripeljemo?



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1624 : 27 Junij 2006, 18:32:09
Joj koliko malih dogic na tej strani. Takšnim ali drugačnim mamam čestitke :D
S&R tvoja nova kužka na zadnji sliki tako luštno kaže jeziček ;) Luštna je.

Tecka, ko takole berem tvoje poste prav začutim, da si res želiš še eno dogico. Nima smisla, da se matraš. Sedaj imaš priiložnost. Vse se da, prenova pa res ne bi smela biti ovira ;)
Ninci CC in ND. Potem ni več velike razlike v številu. Če sta že 2 naj bo pa še 3.  :P




Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1625 : 27 Junij 2006, 20:41:52
matrox: ovira je denar... Neverjetno kako hitro gre, če je treba plačat kup obrtnikov  :( . Sem imela kar lep kupček našparan, zdaj se mi pa zdi, da še za osnovne zadeve ne bo dovolj  :o . No, če nebi renovirala bi imela dovolj za še kakšno dogico 2, 3,... ;)   :D
Si pa res želim še eno ali enega. No mogoče mi pa uspe v dveh mesecih nabrati... ali pa zadeti sedmico...  ;)

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1626 : 27 Junij 2006, 21:20:51
Joj koliko malih dogic na tej strani. Takšnim ali drugačnim mamam čestitke :D
S&R tvoja nova kužka na zadnji sliki tako luštno kaže jeziček ;) Luštna je.

Tecka, ko takole berem tvoje poste prav začutim, da si res želiš še eno dogico. Nima smisla, da se matraš. Sedaj imaš priiložnost. Vse se da, prenova pa res ne bi smela biti ovira ;)
Ninci CC in ND. Potem ni več velike razlike v številu. Če sta že 2 naj bo pa še 3.  :P



Ammm mali popravek potem bodo že 4-je preskok iz 2 na 4  iz danes na jutri pa ni majhen. Niti si ne predstavljam imeti v stanovanju dveh mladičev približno enake starosti...  :-\
Je pa res Antares krasen  :-* že celo popoldne gledam njegov fotke. Slavi bi lahko slikala še tisto piko na riti?? ;D

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1627 : 27 Junij 2006, 21:55:28
Ammm mali popravek potem bodo že 4-je preskok iz 2 na 4  iz danes na jutri pa ni majhen. Niti si ne predstavljam imeti v stanovanju dveh mladičev približno enake starosti...  :-\
Je pa res Antares krasen  :-* že celo popoldne gledam njegov fotke. Slavi bi lahko slikala še tisto piko na riti?? ;D

Lp nina
Uf ja Nina očitno si tudi ti zelo resno potencialna kandidatka za lastnico več psov. Kaj naj rečem ... weelcome to the familly  ;D ;D ;D



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1628 : 27 Junij 2006, 22:04:18

   Ojla1

   Ninci, ga bom v naslednjih dneh slikala se v ......, da vidis piko  :D :D :D
  Zdaj ze nekaj dni sami jedo in vsi trije imajo takooooo velike buce, da jih stalno pobiran iz kroznika, ko jih nese na nos  :D :D :D Ko se pa pripravijo  za potrebo, je pa enako....namesto, da bi se zvrnili na rit, se oni na glavo  ;D ;D ;D

  Ful so face!

  Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1629 : 27 Junij 2006, 22:15:11
Uf ja Nina očitno si tudi ti zelo resno potencialna kandidatka za lastnico več psov. Kaj naj rečem ... weelcome to the familly  ;D ;D ;D

Zaenkrat imam mejo in vem kakšne so moje zmožnosti. Privoščim si lahko samo eno ali drugo, obema hkrati ne bi morala dati vsega kar potebujeta.

Ninci, ga bom v naslednjih dneh slikala se v ......, da vidis piko :D :D :D

 ;D hvala!

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1630 : 27 Junij 2006, 22:20:14
Zaenkrat imam mejo in vem kakšne so moje zmožnosti. Privoščim si lahko samo eno ali drugo, obema hkrati ne bi morala dati vsega kar potebujeta.

 ;D hvala!

Lp nina
Ja no saj meja je!!
Ampak še vseeno bosta kmalu dva ... Kar pa je več kot eden ...  :D :D :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1631 : 27 Junij 2006, 22:24:45
Ampak še vseeno bosta kmalu dva ... Kar pa je več kot eden ... :D :D :D

Imeti dva med katerima je 5 let razlike oz. dva med katerima je razlike par mesecev je velika razlika, vsaj po mojem mnenju. In ta drugi je načrtovan že več kot eno leto.  8)


Še da ne pozabim ... Siempre Amigo glede imen sta moja favorita Gandhi in Guliver :-*

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1632 : 27 Junij 2006, 22:31:53
Imeti dva med katerima je 5 let razlike oz. dva med katerima je razlike par mesecev je velika razlika, vsaj po mojem mnenju. In ta drugi je načrtovan že več kot eno leto.  8)


Še da ne pozabim ... Siempre Amigo glede imen sta moja favorita Gandhi in Guliver :-*

Lp nina

Pa saj ti nisem fovš no. Sam fajn se mi zdi.
Je pa res tudi za delat dosti lažje, če je takšna razlika. A zdaj je odločitev že 100% za CC?



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1633 : 27 Junij 2006, 22:37:38
Ninci - Tudi meni je Ghandi superca. Čeprav mi je zelo žal za Geisho, morala bi bit harlekinka, moja ljubica.   :(  Načrtovana seveda.
Jo bomo pa drugje našli. ;) Kdaj drugič. Po pa zato Gallilelo enkraten. Moj G. Pika.  ;)

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1634 : 27 Junij 2006, 23:45:10
Meni je pa, seveda poleg ZZ topa, ki uživa pri novih lastnikih, blazno všeč Altair. Me firbec matra, je imenovan po zvezdi?
Giini malčki so tudi celi cukri  :) . Čisto za pomečkat, poljubčkat in zbrusit si zobe ob stiskanju ;) . No take "napade" imam tako ob vsaki živali, pri dogicah se pa to še potencira...  ::) . Se pa strinjam, da bi bilo kar težko dva mladiča iste starosti naenkrat vzgajat. Mi je enkrat Slavi to omenila in sem se resno zamislila... Že samo privajanje na hišno čistočo, dvojna puberteta,... uf. Čeprav Theba po starosti še zdaleč ni iz pubertete se mi zdi, da je v enem mesecu zelo napredovala pri ubogljivosti (sicer prav neposlušna ni bila nikoli, je pa razlika pri igri z drugimi psi - odpoklic uboga 98% prej je bolj 15% ali manj) .
Res najlepše želje vsem cukrčkom in mamicam, in seveda tudi lastnikom (sedanjim in bodočim).
lp
T.

8)


Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1635 : 28 Junij 2006, 00:18:15
Vas bodo naši g-jeki danes spet malo razveselili s slikami, da se boste malo posladkali.
Še vedno ne morem verjet, da so tu.  8)
Mislim, da še nisem dojela kaj me je zadelo.  :-[
Zdaj pa grem spat tudi jaz.  ;)

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1636 : 28 Junij 2006, 10:18:40

    oJLA!

   Nais malcki so imenovani po zvezdah- vsi trije. Aldebaran, Altair in Antares so ene izmed najsvetlejsih zvezd. Obenem so bila pa to tudi imena belih konj, s katerimi je tekmoval Ben Hur. Bil je se cetrti, tudi poimenovan po zvezdi- Rigel.  Se nam je pa dobro izslo, da so samo trije  ;) ;) ;)

   Tecka- fino je , da je razlike vsaj toliko, da gre skozi prva gonitev, pri samcih pa zacetek dvigovanje noge.  Takrat jih najbolj nosi in mislijo, da so cisto taglavni na svetu. Potem je pa ze malo lazje.

   Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1637 : 28 Junij 2006, 10:20:06

  Siempre Amigo- en nasvet. Prepovej obiske vsaj 14 dni, ce zelis malckom in mami dobro.

   CAo-Slavi



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1638 : 28 Junij 2006, 10:30:44
Slavi hvala za nasvet, ga bom upoštevala. Sicer je bilo res na hitro kukanje od daleč ampak verjetno tudi to odpade.  ;)

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #1639 : 28 Junij 2006, 10:36:34
Siempre Amigo kako kaj spanje?

L.p.Benjamin



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1640 : 28 Junij 2006, 10:41:39

  Siempre Amigo- kukanje od dalec ali od blizu- vse je ista figa. Ljudje pridejo iz raznih okolij in imajo stik z vsem mogocim. Tudi ce ne gredo do mladicev ti lahko kaj prinesejo v hiso- ti pa potem to neses naprej k mladicem in mami.

   Ti povem, da je veliko bolje da firbci mal pocakajo in jamrajo, kot pa da ti cez dan ali dva zacnejo umirat mladici.

   Cao-Slavi



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1641 : 28 Junij 2006, 10:46:49
Slavi, imaš popolnoma prav ja.  ;)
Torej, ko spregledajo.

Sedaj ko večinoma samo jejo in spijo, jim redno menjam podlogo, da imajo ves čas čisto in suho. Sicer Gia vse pospravi za njimi, mokro pa ostane. In glede na to, da se Gia še čisti, me zanima ali moram prostor kaj razkuževati? Saj vedno umijem vse in sčistim, tako, da higiena je na višku.
V njen prostor pa zahajm samo jaz in Gia, ki gre pač normalno ven na potrbo.

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1642 : 28 Junij 2006, 10:53:55
Benson - spanje? Odlično. Ob treh grem pogledat kako se držijo pa so vsi koma. ;)
Gia se zna premakniti ne da bi koga poležala, tega me je bilo najbolj strah. Tako, da samo eno črno punco malo pazim, da dobo več mleka, ker je najšibkejša ampak jih že dohaja.
Ne morem se pritoževati, lahko bi bilo huje.

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1643 : 28 Junij 2006, 11:10:44
 Gio stusiraj oz. umij vsaj enkrat na dan. Odvisno koliko se se cisti. Drugace daj pa pred vrata kjer gre not in ven- cunjo namoceno v razkuzilo. Tako si scisti noge.

   Sicer me ni treba poslusat in delaj kakor se tebi zdi prav.  Ti pa RESNO odvsetujem obiske- sploh pesjanarjev.

   Cao-Slavi



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1644 : 28 Junij 2006, 11:21:41
Valvazor,

sem ti poslala nekaj vprašanj na privat, pa lepo prosim za tvoje mnenje.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1645 : 28 Junij 2006, 11:33:01

  Sem ze  ;) ;)

  CAO-s



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1646 : 28 Junij 2006, 11:50:59
Slavi, hvala za pomoč in nasvete, vse, da bo najboljše za male.
Čisti se še zelo malo, ko gre lulat ji še priteče malo ven. Do sedaj sem jo fesjt umila z mokro krpo in potem zbrisala z suho vsakič, ko je šla lulat in pa del zadnji ceckov.
Obiskov ne bo.  ;)

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1647 : 28 Junij 2006, 12:01:31
  Ce imas moznost, jo daj v banjo in dobro stusiraj zadnji del. Rep je ponavadi cel zliman od vode in krvi. Pa zadnje noge in seske dobro umij. Bos videla, kako ji bo vsec. Moje kar same lezejo v banjo ;D ;D

  Cao-S



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1648 : 28 Junij 2006, 12:30:25
 :D :D O, paše paše....kako se je nastavila. Ni bila ravno banja, ampak....
Zanimivo....prej je sovražila tuširanje. Babe.  >:(

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1649 : 28 Junij 2006, 13:36:24
Gia je pa res super mamica. Mogoče je za veselje do tuša kriva tudi vročina. Theba mi na vsakem sprehodu odtaca v ljubljanico  :o , in tudi tuširanja doma se ne brani več tako zelo  ;). Je pa res, da so naše babe rade čiste  ::)
lp
T.

8)