Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2657665

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1830 : 08 Julij 2006, 23:57:00


  Pigment se gleda tam, kjer koza ni porascena z dlako. Pri rumenih je maska crna- ampak ne reces, da je maska dobro pigmentirana- ampak dobro obarvana, oz. temno obarvana maska.   Dober pigment pa je: okrog oci ( veke), nos, znablji, dlesni, tudi nohti.  Pri rumenih mora biti vse to crno.

  CAO-sLAVI



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1831 : 09 Julij 2006, 12:33:45
Hvala Slavi!



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1832 : 11 Julij 2006, 22:18:34

Takole pa nama dogaja po sprehodu  ;)


Lp, anja

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1833 : 11 Julij 2006, 22:37:09
Siempre Amigo po tejle sliki sodeč sta vidva zares dober team  ;)
Pozdravček vsem vam!



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1834 : 12 Julij 2006, 15:01:07
Siempre Amigo super slikica  :o

Me tale tvoj pesjan čsito spominja na Scooby-Doo- ja. Joj pa kakšne šape ima :o Res je lep.



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1835 : 13 Julij 2006, 11:40:43



A daš se meni malo?

lp erika


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1836 : 13 Julij 2006, 11:44:01


Oja dam - čisto malo ;) ;D


lp erika


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #1837 : 13 Julij 2006, 14:08:22
Dogaši, krasne slike :P, z veseljem jih pogledam. Sploh mladičke  :-*.

Siempre Amigo, 5.7.06 sem ti poslala ZS, vem, da imaš veliko dela z mladički, zato si ga verjetno spregledala, kajne?



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1838 : 13 Julij 2006, 15:33:48
Vali, sem dobila, pa sem ti odgovorila, da se slišimo ko se tvoje dete vrne z morčka. :)
Mogoče se je kje pri tehniki zataknilo.

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1839 : 13 Julij 2006, 15:38:36
Erika, Leo je pa pri vas cisto domac ...

Siempre Amigo - kaksna faca  :P

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #1840 : 13 Julij 2006, 16:27:30
    Platen je - bel z crno glavo in samo se kaksno crno liso na telesu. Ponavadi kje na bokih ali riti. Nas ima crno glavo, bel gobcek z crnim nosom, po sredini glave pa gre tenka bela crta, ki se na temenu razdeli v Y-  in pa desna stran ritke ima crno liso ;D ;D ;D

Torej lahko ima samo črno glavo? Nobena druga barva ni dovoljena? Naprimer, Slavi, vaš Antares. On ni platen zato, ker ima sive flekce? Če bi imel črne bi pa bil platen? Ali bi imel premalo pobarvano glavo, pa ne bi bil platen ampak harlekin (glede na to da ima pobarvane samo uhlje in eno oko)? (upam, da veste kaj mislim)
To sprašujem zato, ker se mi zdi, da sem enkrat na neki spletni strani zasledila sliko ND, ki je imela glavo rjave barve pod sliko pa je pisalo, da je rjavi? platen. ??? (ok, vem, da je to nekaj podobnega kot tisti rjavi (rumeni) harlekini, ki ste jih omenjali, pa vseeno)

hvala za odgovor

lp, tina

p.s.: Siempre Amigo in Erika dobre fotke ;)



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #1841 : 13 Julij 2006, 18:17:07
Ejla!

Naš Tristan, kot vidite, še vedno pridno raste


si kar sam nabira jabolka... sosedova... :-[


Tu je pa še slika iz obiska pri Slavi: Tristan in Leo


Pozdravček iz morja!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1842 : 13 Julij 2006, 20:42:44
Torej lahko ima samo črno glavo? Nobena druga barva ni dovoljena? Naprimer, Slavi, vaš Antares. On ni platen zato, ker ima sive flekce? Če bi imel črne bi pa bil platen? Ali bi imel premalo pobarvano glavo, pa ne bi bil platen ampak harlekin (glede na to da ima pobarvane samo uhlje in eno oko)? (upam, da veste kaj mislim)
To sprašujem zato, ker se mi zdi, da sem enkrat na neki spletni strani zasledila sliko ND, ki je imela glavo rjave barve pod sliko pa je pisalo, da je rjavi? platen. ??? (ok, vem, da je to nekaj podobnega kot tisti rjavi (rumeni) harlekini, ki ste jih omenjali, pa vseeno)

hvala za odgovor

lp, tina

p.s.: Siempre Amigo in Erika dobre fotke ;)

Za platen dogo mora biti glava prav specifično pobarvana. To kar ima Antares je harlekin.Tule imaš sliko platen doge. Rjava platen doga ni md priznanimi barvami. Tudi platen (črni)  in mantel sta bolj redka. Najbrž pride do rumenih platenov in na sploh rumenih harlekinov v kombinacijah harlekin in rumena, ali črna in rumena, pri črni ki ima veliko harlekinov v rodovniku ( pomoje). Tukaj ga pač narava pobiksa ali pa vzreditelji ne izberejo dobr kombinacije. Barva ni priznana tako kot sivi harlekin skratka, vendar je od le tega precej redkejša.

Lp nina



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #1843 : 13 Julij 2006, 21:52:16
ninci najlepša hvala za razlago :) Sem se že bala da mi ne bo nihče odgovoril
To, da platen barva ni priznana pa resnično nisem vedela... ??? Praviš da mora biti glava specifično pobarvana. Malo bolj podrobno razlago bi prosila, če se da ;D npr. da ima ušesa bela (ok, vem da je smešen primer) glavo pa celo črno. Je platen?



lp

p.s.: ninci povezava do slike je napačna ;)

p.p.s.: se opravičujem za rahlo tečnobo :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1844 : 13 Julij 2006, 22:06:07
ninci najlepša hvala za razlago :) Sem se že bala da mi ne bo nihče odgovoril
To, da platen barva ni priznana pa resnično nisem vedela... ??? Praviš da mora biti glava specifično pobarvana. Malo bolj podrobno razlago bi prosila, če se da ;D npr. da ima ušesa bela (ok, vem da je smešen primer) glavo pa celo črno. Je platen?



lp

p.s.: ninci povezava do slike je napačna ;)

p.p.s.: se opravičujem za rahlo tečnobo :)

Popravljeno, tako da si lahko pogledaš sliko in prebereš razlago še od Slavi, ko smo o tem debatirali.
Platen črna je priznana, platen rumena o kateri si ti govorila pa ne.

Lp nina



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1845 : 13 Julij 2006, 22:10:21

  Ninci je napisala, da RJAVA platen doga ni priznana. Platen pa je- in se razstavlja in dobi vzrejno dovoljenje. Ostalo je pa ze Ninci razlozila  ;) ;)

  Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1846 : 13 Julij 2006, 22:12:02

 MAJA 01- ko ima leo dovolj babnic doma, gre pa na pocitnice  ;D ;D ;D Pa bogi se ni pogruntal, da je tam isto- tudi prevladujejo babe  :D :D :D

   Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1847 : 13 Julij 2006, 22:12:31
  Ninci je napisala, da RJAVA platen doga ni priznana. Platen pa je- in se razstavlja in dobi vzrejno dovoljenje. Ostalo je pa ze Ninci razlozila  ;) ;)

  Cao-Slavi

To, da ti ni bilo treba ničesar dodati si bom štela v čast :D

Lp nina



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #1848 : 13 Julij 2006, 22:19:06
O lepe slikice na tej strani 8)!No sej ne sam na tej seveda :'(!!Povrsti kot hiše v Trsti, bi rekli nekateri ;Anja Felixs(ali pa feliks ???) je na slikicah videti pravi velikan in lepotec :-[ tudi.Zaupaj nam še kakšne slikice in kakšno ima konfekcijsko številko ;D!?
Erika levček :'( pa očitno zlo rad prihaja k vam!Nič čudnega.Tudi jaz 8) bi bil na njegovem mestu ;sam pa same bejbe okol :o!Ne more mu bit hudega doma ima verjetno prehudo konkurenco ???.No in končno tudi Tristan ::) je spet z nami ,lep je ,sploh na slikici kjer stoji in se lepo drži!Troy večkrat vpraša po njemu  :-\ ??? ;).Slavi kje se pa ti potikaš ??? ,da nisi utonila v bazenu :P!?Če je panika :-\ pokliči 041... ... in že smo tam da vas rešimo 8) :P!

aja še to da ne bo nesporazuma ,pišem jaz!



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1849 : 13 Julij 2006, 22:23:22

 Vidis da pisem- se nisem utonila  :P :P  Zdaj malcki ze hodijo ven na soncka, pa je spet dodatno delo....ampak lustno delo. Prav uzivamo, ko se malcki spotikajo ob vse...celo kaksno travico  ;D ;D
  Ce pride kaksen obisk s fotko, pa dobite slike- moj aparat je bolj smotan   :-[ :-[ :-[

  Ninci- pocasi bos pa ze mojster za doge  ;) ;)- pridna!!!

  CAO-sLAVI

 

 



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1850 : 13 Julij 2006, 22:33:07
FUl lepe fotke - Čudoviti Tristan inše lepši cuker Leon  :P (Sem ugotovila zakaj gre rad na obisk k Eriki  ;) Doma ma Jacka (stari maček) za konkurenco pri Eriki je sam + ni mu treba skos fotra gledat in bit pod njegovim nadzorom - mame so ponavadi bolj popustljive  :P :P)

Meni je zadnjič uspelo zbrisat fotke iz mojega obiska pri Valvasorjih tako da bo potrebno spet it mal pogledat  :P :P

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #1851 : 13 Julij 2006, 22:42:37
No sej res da se pridružim razpravi o plat(e)nu ???!Pomoje ??? bi mogla kšna šivilja al pa kšna tekstilna prodajalka čist točno definirat platno in vse njegove barvne različice :D.






Ups sej to sploh ni to! :-[ :-[ :-[
sorry
Ps.: slavi pridemo mi "pofotkat" ??? mam tok dobr fotografski spomin da zlo nadzorno vse opišem :D :D!



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #1852 : 13 Julij 2006, 22:45:10
uh, se opravičujem sem spregledala, da si mislila rjavo platen dogo :-[
Praviš da mora biti glava specifično pobarvana. Malo bolj podrobno razlago bi prosila, če se da ;D npr. da ima ušesa bela (ok, vem da je smešen primer) glavo pa celo črno. Je platen?
khm... :-[  Ali pa še kak drug primer. Npr. da ima bel nos, bel smrček, glavo pa črno. Je platen?
se opravičujem za teženje, ampak mi tole res ne gre v glavo :-[



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1853 : 13 Julij 2006, 22:51:16
uh, se opravičujem sem spregledala, da si mislila rjavo platen dogo :-[ khm... :-[  Ali pa še kak drug primer. Npr. da ima bel nos, bel smrček, glavo pa črno. Je platen?
se opravičujem za teženje, ampak mi tole res ne gre v glavo :-[

Glava in ušesa pri platenu so črna, gobec naj bi bil bel. Ima velike flike črne na beli podlagi, ne tako kot harlekin, ki ima razdrobljeno. Preferira se, da so te flike po hrbtu in pokrivajo največ 50% telesa.
Če glava ni tako obarvana kot je opisano ali ima razdrobljene črne fleke povsod po telesu, ali pa so le ti majhni je to harlekin.

Lp nina




_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #1854 : 13 Julij 2006, 22:54:13
Bravo Nina! To sem hotela izvedeti! Najlepša hvala! :-* ;D

lp tina



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1855 : 13 Julij 2006, 23:28:32


  Ninci- popravek. Platen nima 50 % telesa pokritega s pikami. Ima samo crno glavo in pa se kje kak velik flek...ali pa nic.

  Cao-Slavi



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1856 : 13 Julij 2006, 23:32:03
ali kdo pozna dogo iz viča? Sem jo videl ene 2 meseca nazaj, rekel bi da ima približno 5 mesecev sedaj... Je zelo ljubka pa videl sem jo ko jo neka punca nosila po stopnicah gor v blok... Zanima me predvsem ker je ta blok blizu našega prejšnega stanovanja... :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1857 : 14 Julij 2006, 00:07:54

  Ninci- popravek. Platen nima 50 % telesa pokritega s pikami. Ima samo crno glavo in pa se kje kak velik flek...ali pa nic.

  Cao-Slavi

Mislim, da je Ninči pisala o harlekinu.
Ali pa tudi ne ...



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1858 : 14 Julij 2006, 00:10:08
ali kdo pozna dogo iz viča? Sem jo videl ene 2 meseca nazaj, rekel bi da ima približno 5 mesecev sedaj... Je zelo ljubka pa videl sem jo ko jo neka punca nosila po stopnicah gor v blok... Zanima me predvsem ker je ta blok blizu našega prejšnega stanovanja... :)

Kakšne barve pa je?



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1859 : 14 Julij 2006, 00:11:28
črne

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?