Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2674869

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1980 : 23 Julij 2006, 19:56:35
dajte no kaksno slikco gor ... jaz se res ne spomnim kje sem jih videla  :-[

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1981 : 23 Julij 2006, 20:14:04


. Psička ni rodovniška. Do zdaj se mi je zdelo zelo čudno, da je nikoli ne srečam na sprehodu, sedaj sem pa izvedela, da jo zelo malo vozijo iz hiše, ker je (baje)....albin!

Morda se vzrok  skriva v tem, da psička- če je albino - slabše vidi in sliši pa jo imajo zato bolj na očeh.

lp erika


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1982 : 23 Julij 2006, 21:29:15
ALbini so itak občutljivi na UV žarke in je treba pazit kdaj in kje se jih sprehaja...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #1983 : 23 Julij 2006, 22:08:27
Pogovarjate se o psih, albino pes ni nič bolj občutljiv na UV žarke kot katerikoli drugi, saj koliko jaz vem. Nisem še opazil da bi mi črni ali kak drug pes po povratku zmorja dobil barvo ;D ;D ;D
Psi albini imajo dlako, edino če ni kitajski goli pes ;D ;D ;D, albino ptiči pa perje ;D ........... ::) ::)



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #1984 : 23 Julij 2006, 22:29:32
Pravi albini so brez pigmenta oz. ga imajo ful malo in zato je njihova dlaka cisto bela (lahko povlece na rumenkasto barvo),
ne vem kje si dobil ven da so brez dlake ker so vsi opisoval belo DLAKO



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1985 : 23 Julij 2006, 22:34:59

Morda se vzrok  skriva v tem, da psička- če je albino - slabše vidi in sliši pa jo imajo zato bolj na očeh.

Če je pes gluh ali skoraj slep se ga lahko normalno pelje ven - seveda pa mora biti na povodcu in je treba nanj paziti.  To nima nič opraviti s številom sprehodov. Jaz vsaki dan srečam psa, ki je gluh na sprehodu.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1986 : 23 Julij 2006, 23:07:50
   Ojla!

   Nacela sem problem linij ( da ne bom rekla barv)  in nobene psarne ali imena vzreditelja nisem povedala, pa ste se vseeno nekateri videli tu noter - eni zaradi barve, drugi zaradi linije, tretji samo zato, ker me ne marate........ A res ni mogoce enkrat brat, brez da bi vsi pomislili na provociranje????  A ste res kot " furmanski konji" in vidite samo eno smer- Slavi nam zeli slabo !!!

   Kaj me briga- odlocili ste se, da problemov ni....da se o tem ne pise.....da je vse skup lari-fari..... Na tem naj ostane.

   Misa- ko samico odstavimo in nima vec zadostno kolicino mleka, da bi nahranila mladice- potem jih zacne hranit s svojo hrano. Izbljuva jim kar je pojedla.  Zato daj mamo po obroku stran od mladicev vsaj za 1- 2 uri- drugace bo ob prvem kontaktu  z njimi vse izbljuvala.  ( ponavadi jo mladici zacnejo lizat po gobcku)
 To je normalen pojav- ne delajo pa tega vse psice.

  Albini so psi  ( zivali, ljudje) popolnoma brez pigmenta. Velikokrat so gluhi ali slepi in imajo probleme s svetlobo. Za UV zarke ne vem.  Psi imajo dlako, zato jim res ne more kar tako opeci sonce- razen, ce je dlaka res zelo redka ( kar se dogaja psicam po porodu) takrat bi lahko bil problem, ce je pa vse normalno pa niti ne.

  DG- pricakujes prevec, ce mislis , da bo kdo javno napisal imena- tudi jaz ne. Privat sem ti pa veliko povedala - pa upam, da vsi ostali katere si spraseval za mnenja- tudi.  Ce so bili pa vsi tiho in je bil vsak samec primeren za paritev- potem pa srecno.  Pa ne misli, da ni problemov, ce so bili modro tiho- ker ce bi bilo to res, potem nebi bilo toliko mladih mrtvih psov, pa evtaniziranih....pa zivljenska doba nekje samo 5 let ali pa se manj.... pa obolelih psov.....itd, itd.  
  Nakazala sem vam, da  bodite vsi, ki ste ali boste zaceli vzrejat, pozorni. Jaz sem se dolga leta ucila sama, vi bi se pa lahko drugace.  Imate vse moznosti- vprasat za nasvet, prebrat probleme na netu.......pri meni tega ni bilo. Samo izkusnje ( vcasih zelo trde) in pa tezenje, sprasevanje, zanimanje pri drugih vzrediteljih.  Ampak tu pa nastane drug problem: ko se moras odlocit, komu bos verjel. Nekdo ti svetuje prav, drug ti pove vse kontra....prvi ti zeli pomagat, drugi skodovat....Jaz sem srecala prve in druge......IN  VES KAJ ? - NI LAHKO!

  cAO-sLAVI

 P.S.- Odgovor za Miso naj ostane- naprej me pa sprasuj po privat.

  

  
  



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1987 : 23 Julij 2006, 23:13:15

  Sem pa pozabila rezultate z Oberwarta.

   Nacho- CAC
  Nagoya- Res.CAC
  Hart- Res. CAC
  Janis- odl 3
  Aribana- PRM in BOB

  Z nami je bila pa tudi Blusher Bluette Belle de jour - Bela- CAC, CACIB ( se opravicujem, ce je ime narobe napisano).

   BOB- crni/harlekin Sun della Baia Azzura
           rumeni/ tigrasti Ginger dei Cento Scudi
          modri- Aribana della Benjamine

  Cao-Slavi

 Cao-Slavi

 



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1988 : 23 Julij 2006, 23:56:29
Pogovarjate se o psih, albino pes ni nič bolj občutljiv na UV žarke kot katerikoli drugi, saj koliko jaz vem. Nisem še opazil da bi mi črni ali kak drug pes po povratku zmorja dobil barvo ;D ;D ;D
Psi albini imajo dlako, edino če ni kitajski goli pes ;D ;D ;D, albino ptiči pa perje ;D ........... ::) ::)

Ahasver njuficam se dlaka obarva rjavkasto pa če ti je prav ali pa ne. Prav tako ko menjajo dlako...

Ampak tema ni namenjena NF ampak dogam in jaz se iz nje umikam.

Albini pa so bolj občutljivi prav zaradi beline...btw so bolj dovzetni za opekline med drugim (tudi če so pokriti z dlako)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1989 : 24 Julij 2006, 00:22:00
Pogovarjate se o psih, albino pes ni nič bolj občutljiv na UV žarke kot katerikoli drugi, saj koliko jaz vem.
Ocitno ne ves. ::) Albino zivali SO bolj obcutljive na soncno svetlobo - na UV zarke, ker pac nimajo pigmenta. Dlaka je svetlejsa, koza je nepigmentirana in jih zato lazje opece, mimogrede, to se dogaja tudi pri nekaterih belih zivalih, ki niso albini, npr. mackah. Gre predvsem za mesta, ki so normalno manj pokrita z dlako - predvsem uhlji, gobec, ... Pri albinih pa je to se smrcek, okoli oci, ... Najvecji problem je zaradi slednejga, ker tudi v sarenici nimajo pigmenta in se slabse prilagagjo na mocnejso svetlobo, zato se jih pac ob mocnem soncu ne vodi ven, poleti pa jih je na obcutljivejsih delih fajn namazati z zascitno kremo.
Pa se cisto mimogrede - ja, tudi psi na soncu lahko spremenijo barvo ... porjavijo. Seveda ne govorim o spremembi barve dlake - ceprav tudi ta lahko malenkost posvetli, ampak o barvi koze. Zopet na delih, ki so manj pokriti z dlako - npr. trebuh.
m.

p.s. Slavi, cestitke za lepe rezultate. Pa seveda tudi Patrizziu za Sun.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #1990 : 24 Julij 2006, 00:29:34
Citiraj
Psi imajo dlako, zato jim res ne more kar tako opeci sonce- razen, ce je dlaka res zelo redka ( kar se dogaja psicam po porodu) takrat bi lahko bil problem, ce je pa vse normalno pa niti ne.

Take pse ne parimo i :P

Dlaka ne porjavi se pač splajha, ponavadi so blondinke splajhane od sonca :)

Maja01 - svetloba pa sonce nimata nič skupnega v tem primeru, na močno sonce se ne pelje noben pes.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1991 : 24 Julij 2006, 00:33:42
ja, oprosti, res sem imela v mislih crno barvo dlake, ki posvetli, torej postane rjava ... bela barva dlake s ene spreminaja...

sonce in svetloba nimata nic skupnega ??? Ne govorim o vecurnem sprehajnaju sredi dneva ampak o mocni soncni svetlobi in obcutljivosti nanjo (tako kar se oci kot koze tice). Valjda, da v najhujsi vrocini nobenega psa ne teras na sprehod.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1992 : 24 Julij 2006, 00:40:57

    Ni samo sonce tisto, ki moti vid pri takih zivalih ali ljudeh. Tudi s snegom imajo velike tezave. Belina.

  CAo-Slavi



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1993 : 24 Julij 2006, 00:42:45
Ja, seveda, ker sneg odbija ful soncnih zarkov ... (isto je z vodno gladino).

Slavi, kaj pomeni inter CAC pri rezultatih iz Oberwarta?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1994 : 24 Julij 2006, 00:44:12
  Sorry- ni se mi dalo pisat - razred intermedia, pa sem krajsala  :)

  Cao-Slavi



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1995 : 24 Julij 2006, 06:51:29
P.S.- Odgovor za Miso naj ostane- naprej me pa sprasuj po privat. 

Žal, tako kot zmeraj, imaš prav tudi tokrat.

Edukativne stvari bomo raje preselili na privatno sfero, tako kot je to potekalo do sedaj. Tamladi pa naj kolo vodijo....kam gre naša kinofilija... ???

Čestitke vsem Slovencem za osvojene rezultate. Ni mi pa jasno, zakaj je tako pomembno, da se povdari, da je CAC iz intermedie ? Že naši, ko so mi včeraj pošiljali rezultate iz razstave so to zraven dopisali. A ni vseeno, kje dobiš CAC za taprav CH ? Saj za mladega je itak zraven napisano da je Junior oz. si dobil PRM.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #1996 : 24 Julij 2006, 08:44:49

Citiraj
Edukativne stvari bomo raje preselili na privatno sfero, tako kot je to potekalo do sedaj. Tamladi pa naj kolo vodijo....kam gre naša kinofilija...

Miša in Slavi, nobeden nima nič proti edukaciji zdaj je to ispalo kot nekakšno kreganje-pa ni bilo tako mišljeno (napad-obramba), probajte razumeti zakaj gre in ne obračat besed. Govoril sem le o spošnem opozarjanju na probleme in ni nujno da se res človek vidi v njih, dovolj je škode da te drugi vidijo v tem. Primer sem opisal, in več jih je bilo......................upa m da jih ne bom rabil naštevat javno.

npr. izjave kot:  rumeni psi iz evrope (zahoda) so genetsko ....................... kako pa naj se ne vidim notri. Kdo pa še ima v Sloveniji takšnega psička (2-3). nekako je nekdo pol napisal da bi bilo najbolje kupit rumenca iz Amerike.....

Podobno je če jaz napišem npr.: da psi iz psarn zahodne ali pa iz vzhodne slovenije imajo pa genetske probleme. pa ne bom omenjal katere psarne so, kateri psi in kakšni problemi.
Vsaj javno ne. pol bolje da nič ne omenjam javno. vsekakor pa nisem s tem naredil nič edukativnega kot le škodoval tem psarnam.

In nisem govoril o tem da ne pomagate svetujete itd, zato sem se že zahvaljeval in to spoštujem. z obema mislim da imam normalne odnose.
Upam da sem bil dovolj razumljiv, da se vidi kje je problem, in kje ga sploh ni.

Damijan


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1997 : 24 Julij 2006, 09:25:58
Žal, tako kot zmeraj, imaš prav tudi tokrat.

Edukativne stvari bomo raje preselili na privatno sfero, tako kot je to potekalo do sedaj. Tamladi pa naj kolo vodijo....kam gre naša kinofilija... ???

Ne preselili na privat ampak v temo vzreja, saj je kar nekaj takih, ki bodo leglo še nekoč imeli ali pa so ga že imeli pa tega vseeno ne vedo. Meni se je pač zdelo pametno vprašanje vseeno pa bi lahko bilo postavljeno v drugi temi, ki je prav temu tudi namenjena. Je tako težko razumeti? Pa na mladih svet stoji in mladi upravljamo tale forum pa če ti je prav ali ne ;) >:D



Glede albino psov me pa nekaj zanima se pojavljajo v kombinaciji črna harlekin ali ponavadi samo v kombinaciji harlekin harlekin? In kako pogosto se sploh pojavljajo?

Lp nina




bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1998 : 24 Julij 2006, 11:10:53
živjo :)

jaz bi pa čestitala valvasorjem za uspehe na razstavi, posebej pa naši sestrici BELLI :)

LP PETRA



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1999 : 24 Julij 2006, 11:22:03
no pa za popestritev dve slikice mojega Byblosa  :)


a je kaj narobe ko sem tole raztrgal ???


uh kak je fajn....

lp petra



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2000 : 24 Julij 2006, 11:46:55
   Ojla!

  Bibi hvala. Evo eno slikico vase sestrice.



  Pa se mal valvasorjev.

Janis in Bani


NACHO



  Cao-Slavi



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #2001 : 24 Julij 2006, 12:57:03
Takole znajo eni uživat:

Potem se je pa vse snelo in je bil BUM. Dobro da ne previsoko od tal. Ampak.. Flavia to ni preveč motilo in je ležal naprej...

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2002 : 24 Julij 2006, 12:59:00
Kaj je bilo pa z Daretom?



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #2003 : 24 Julij 2006, 13:49:51
Vsak padec je boleč. Ni pa ga izučilo če si to mislila, mreža spet visi.  8)

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2004 : 24 Julij 2006, 13:53:09
Dedci pač  ::) ::) ::) :o



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2005 : 24 Julij 2006, 14:32:18
No temu se pa reče bratska ljubezen!Tega nam manjka ;), bratje in sestre  :((relacija slo-slo)!Del je že Špela včeraj predstavila neki bom pa še jaz.



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2006 : 24 Julij 2006, 15:05:58
Pa še ena kratka uganka!
Gdo je gdo ???
sl.1   levi? desni?
sl.2   levi? desni?
Bogate nagrade!



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2007 : 24 Julij 2006, 15:27:11
Hojla!

A lahko jaz ugibam? Sicer sem ju skupaj videla še kot mala knedlčka, pa bom vseeno poskusila:

Slika 1: levo Tristan, desno Troy
Slika 2: levo Troy, desno Tristan

A mi je šlo?

Lp,
B.



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2008 : 24 Julij 2006, 15:37:07
Bom še mal počakal pa pol izdam prave odgovore! :P
Si pa kr blizu! ;)



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #2009 : 24 Julij 2006, 16:18:23
MILOŠ prosil bi te za odgovor, saj ne vem kaj naj dam psom v tej vročini za pit.A je priporočljiva voda ??? ;D ;D ;D ;D

L.p.Benjamin