Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676918

DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #2430 : 07 September 2006, 10:11:50
Lilit: hvala,  PULSATILLA GRANDIS je ime psarne da. . :)

Ninči: število se je sigurno podvojilo ker jih veliko niti bilo ni, prej. ;)

Kimmy: slike so 2 dni stare razen od Roccota, tako da so res ažurne. Bomo pa od sedaj potem takem večkrat kakšno priložili.




Damijan

PULSATILLA GRANDIS


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2431 : 07 September 2006, 10:16:43
Potem se je pa število tigrastih v zadnjih 2mesecih v slo. skoraj podvojilo.
Lp nina

Število "psarn" tudi! :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2432 : 07 September 2006, 10:18:44
Število "psarn" tudi! :P

 ;D Tudi to ja. Rastejo kot gobe po dežju bi se reklo ;)

Lp nina



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #2433 : 07 September 2006, 10:23:00
DG ! Seveda moraš pogosteje kakšno priložiti, saj se mi zdi, da vsi radi gledamo nove slike dog, pa od kogar koli so. 8)
Lp, T:



panther

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2434 : 07 September 2006, 11:03:43
erika je ocitno valvasorjev odvetnik in branilec :)



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #2435 : 07 September 2006, 11:16:32

Panther,

  moje psice so valvasorke - če si pozabil.Čigav odvetnik sem  pa jaz je SAMO moja skrb in nikogar drugega :P

lp erika


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #2436 : 07 September 2006, 11:23:40

Malo norenja






uuu kako pašeeee




pa ena družinska





pa še ena pozerska









lp erika


panther

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2437 : 07 September 2006, 11:34:07
aja to pomeni, da branis samo valvasorjeve pse kar avtomaticno neglede ali imas prav ali ne... iz drugih xyz rejcev pa nikoli ne branis tudi ce imajo prav... no saj vseeno..spet bi lahka novo tematiko odprli :)



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2438 : 07 September 2006, 11:40:26
Panther ti si pa internacionalni multi vsestranski težak, ki mu je absolutno samo za teženje! ::)

lp



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #2439 : 07 September 2006, 12:02:53

DG,

 všeč mi je ime tvoje psarne, zelo lepo zveni ali ima kakšen pomen?


Panther,

to, da se oglasiš na forumu samo takrat ko se začno kresati iskre, smo tako že navajeni - pa še nekaj, če želiš provocirati ti

 kar izvoli, ti je že troy povedal svoje mnenje - moje pa tako poznaš

lp erika


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2440 : 07 September 2006, 12:09:13
Erika, to je latinsko ime za rozico, ki s eji po slovensko rece velikonocnica.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2441 : 07 September 2006, 12:23:29
Panther predlagam, da na tem mestu zaključiš svojo brezpredmetno debato na tem forumu. Lahko nadaljuješ privat ali pa kje drugje če so tvojih provokacij veseli. Enkrat ste šli tule že predaleč.



Lp nina



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #2442 : 07 September 2006, 12:37:34
Erika, to je latinsko ime za rozico, ki s eji po slovensko rece velikonocnica.
m.


Lepo,

 hvala za razlago Maja01 :-*

lp erika


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #2443 : 07 September 2006, 12:55:55
Ninči, govoriti o psarnah kot gobah na dežju, je tudi brezpredmetno a ne! je pa zanimivo razmišljanje.
Troya, pa niti nebi komentiral. Vsekakor pa je vreden enakega opozorila kot panther, če se prebere njegove zadnje "poste".
Zopet je pa to samo moje mnenje.

Pa nehite se klat...ker je preotročje. ko se pa tak ve kdo je kdo, in kdo za koga, itd.

Erika hvala, maja01 je razložila en pomen besede, gre za latinski izraz (roža: velikonočnica ki je na rdeči listi ogroženih in raste na boču-to je blizu nas). Velikonočnica kot roža spada med kosmate rože (kosmatince); pulsatilla, grandis pa pomeni; velik.
..............

Damijan




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2444 : 07 September 2006, 13:07:41
Ninči, govoriti o psarnah kot gobah na dežju, je tudi brezpredmetno a ne! je pa zanimivo razmišljanje.

Ja žal si ti zadnji, ki se je pojavil z registrirano psarno in si moj komentar vzel kot da leti samo nate ::). Jaz nimam proti večjemu številu psarn nič. V zadnjem času vas je psarne registriralo kar nekaj, in to podpiram. Upam pa,  da bo z številom psarn naraslo v slo. tudi število kvalitetnih psov. Torej da boste tudi novoustanovljene psarne delale dobro in pasmi v prid in vam vsem želim pri tem veliko sreče. V katero smer boste šli in kako vam bo šlo bomo pa komentirali po kakšnem leglu dveh, ...  ;)

Lp nina




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2445 : 07 September 2006, 13:08:12
(roža: velikonočnica ki je na rdeči listi ogroženih in raste na boču-to je blizu nas)

V Sloveniji raste mislim da samo na Boču :o

battito animale


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #2446 : 07 September 2006, 14:01:57
Velikonočnica raste še v okolici Ponikve (občina Mislinja ). V slov. pa imamo poleg velikonočnice še 4 vrste kosmatincev : alpski, gorski, travniški in beli.
LP, T.



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2447 : 07 September 2006, 14:07:38
Ja žal si ti zadnji, ki se je pojavil z registrirano psarno in si moj komentar vzel kot da leti samo nate ::). Jaz nimam proti večjemu številu psarn nič. V zadnjem času vas je psarne registriralo kar nekaj, in to podpiram. Upam pa,  da bo z številom psarn naraslo v slo. tudi število kvalitetnih psov. Torej da boste tudi novoustanovljene psarne delale dobro in pasmi v prid in vam vsem želim pri tem veliko sreče. V katero smer boste šli in kako vam bo šlo bomo pa komentirali po kakšnem leglu dveh, ...  ;)
Lp nina

Se nebi moral bolj strinjati, v mislih imam enako vsebino.

Troya, pa niti nebi komentiral. Vsekakor pa je vreden enakega opozorila kot panther, če se prebere njegove zadnje "poste".
Damijan

Damijan spomni me katere zadnje "poste", in jih pokomentiraj.
Pri vsem svojem pisanju te nisem omenjal niti enkrat in te tudi nisem imel v mislih pri pisanju. ??? ???

lp aleš

 



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2448 : 07 September 2006, 17:10:50
Citiraj
razen od Roccota

Pa ravno od njega! :(

Madonca,ta pes mi je pa res všeč! :)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2449 : 07 September 2006, 17:45:02
DG - Iskrene čestitke !!!!!!

Psarna nosi izredno lepo ime.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2450 : 07 September 2006, 17:52:50

 število se je sigurno podvojilo ker jih veliko niti bilo ni, prej. ;)

Damijan



Se podpisujem  ;D



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #2451 : 07 September 2006, 18:44:26
Basta tistim ki so zateženi. >:( Malo se hecam ;D Jaz take poste preprosto kar preskočim pa je ;)

Drugače se pa oglašam samo v toliko, da povem DG-ju, da so mi njegovi psi izredno všeč. In kadar kakšno slikico pripopa sem gor se z moje strani občutno poveča klikanje na ta forum.  ::)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2452 : 07 September 2006, 20:56:03
Število "psarn" tudi! :P

Kaj ni to lepo?

Vsi zagnani, željni novega znanja in nabiranja izkušenj.

Če delaš v dobro pasme, potem je to lahko samo en velik plus za določeno pasmo.



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2453 : 07 September 2006, 21:00:20
Ja žal si ti zadnji, ki se je pojavil z registrirano psarno in si moj komentar vzel kot da leti samo nate ::). Jaz nimam proti večjemu številu psarn nič. V zadnjem času vas je psarne registriralo kar nekaj, in to podpiram. Upam pa,  da bo z številom psarn naraslo v slo. tudi število kvalitetnih psov. Torej da boste tudi novoustanovljene psarne delale dobro in pasmi v prid in vam vsem želim pri tem veliko sreče. V katero smer boste šli in kako vam bo šlo bomo pa komentirali po kakšnem leglu dveh, ...  ;)

Lp nina



Še enkrat!



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #2454 : 07 September 2006, 21:00:58
DG čestitke tudi iz naše strani,ter veliko uspehov pri vzreji.

L.p Benjamin!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2455 : 07 September 2006, 21:02:11
Ja žal si ti zadnji, ki se je pojavil z registrirano psarno in si moj komentar vzel kot da leti samo nate ::). Jaz nimam proti večjemu številu psarn nič. V zadnjem času vas je psarne registriralo kar nekaj, in to podpiram. Upam pa,  da bo z številom psarn naraslo v slo. tudi število kvalitetnih psov. Torej da boste tudi novoustanovljene psarne delale dobro in pasmi v prid in vam vsem želim pri tem veliko sreče. V katero smer boste šli in kako vam bo šlo bomo pa komentirali po kakšnem leglu dveh, ...  ;)

Lp nina



Evo spet jaz.

Rada bi nekaj dodala.

Če se odločiš za vzrejne preglede, razstavljanje, ... Kaj ni to dovolj velik dokaz, da ti je za pasmo mar.

Tistim, ki  ni se stvari lotijo mimo ovinkov. Nabavijo si psico, najdejo psa, parijo in prodajajo na veliko. Po možnosti vsako leto leglo z isto psico.

Je pa res, da ti na začetku manjkajo izkušnje. Zato pa obstajajo rejci s kilometrino, ki ti svetujejo. Konec koncev so se tudi slednji morali nekoč spopadati z vsem tem.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2456 : 07 September 2006, 21:12:14

  Tukaj bi pa tudi jaz nekaj dodala.

   Ko se odlocis za vzrejo z VZREJNO primernimi psicami in si najdes VZREJNO primernega samca ...takrat se pokaze koliko ti je mar za vzrejo !!!

  SAR- mislim, da bi morala tako napisati.

   To, da se odlocis za vzrejne preglede ( ki so seveda obvezni) in pa razstave ( ki so lahko samo hobi) .....je pa se premajhen pokazatelj, koliko je komu mar za pasmo.

  Cao-Slavi

 



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2457 : 07 September 2006, 21:17:44
  Tukaj bi pa tudi jaz nekaj dodala.

   Ko se odlocis za vzrejo z VZREJNO primernimi psicami in si najdes VZREJNO primernega samca ...takrat se pokaze koliko ti je mar za vzrejo !!!

  SAR- mislim, da bi morala tako napisati.

   To, da se odlocis za vzrejne preglede ( ki so seveda obvezni) in pa razstave ( ki so lahko samo hobi) .....je pa se premajhen pokazatelj, koliko je komu mar za pasmo.

  Cao-Slavi


Slavi absolutno VP so obvezni, vendar verjetno poznaš tudi sama primere, ki tega ne upoštevajo.

Morda je res premajhen pokazatelj, je pa lahko dober začetek.  Vsi smo enkrat na začetku.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2458 : 07 September 2006, 21:47:02
Evo spet jaz.

Rada bi nekaj dodala.

Če se odločiš za vzrejne preglede, razstavljanje, ... Kaj ni to dovolj velik dokaz, da ti je za pasmo mar.

Tistim, ki  ni se stvari lotijo mimo ovinkov. Nabavijo si psico, najdejo psa, parijo in prodajajo na veliko. Po možnosti vsako lgonitev leglo z isto psico.

Je pa res, da ti na začetku manjkajo izkušnje. Zato pa obstajajo rejci s kilometrino, ki ti svetujejo. Konec koncev so se tudi slednji morali nekoč spopadati z vsem tem.

Moja napaka.

Troy hvala za opozorilo  ;)



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #2459 : 07 September 2006, 22:32:26
Živjo!

Mo smo včeraj malo slikali luno...no luna je malo daleč, zato so se vmes postavile še bejbe



tukaj pa še ena, ni ravno dogaška....



Lp

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!