Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2657654

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3300 : 27 Oktober 2006, 09:37:58
Ali pride kdo od dogašev na pesjanarsko srečanje v nedeljo?
LP

Ne.

Lp nina



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #3301 : 27 Oktober 2006, 15:29:56
Tudi jaz sem vesel da ni bil ta "kratek  ::) izletek" zaman.
No, glavno šele prihaja, zato ti želim veliko sreče in dober začetek psarne From Blue Bark ;).
Sem pa prepričan da ti bo, ob vsej tej podpori šlo dobro ;).

lp aleš



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3302 : 28 Oktober 2006, 07:48:38
Search lepe slike kako pa kaj mladiči?

L.p.Benjamin

Hvala  ;)

Mladiči so super. Sedaj smo že v tretjem tednu  in se je začela prava žurka  8) 8) - kronično pomanjkanje časa.

ČESTITKE PSARNI FROM BLUE BARK  :) :) :) Ime mi je zelo všeč. Lepo, da se je tudi scena z modrimi  razživela  pri nas 8)

Lp, Ines!






search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3303 : 28 Oktober 2006, 15:50:38
Prvi koraki IndraDyumne ...




tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #3304 : 28 Oktober 2006, 16:49:31
Ejla!

Ena najnovejša slika našega Tristana:



lp iz Kopra

Pozdravček iz morja!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3305 : 28 Oktober 2006, 20:56:38
No sedaj pa je napočil čas, da vas zasujem s slikami  :P  :P

škartek I- King FLN





Ivona FLN



Izabel FLN



Imperial FLN



All together...



IndraDyumna: "Pa jaz bi spala - ne hodila :roll: "



IndraDyumna: "Sem tak velka, da me ne spraviš celo v objektiv" :twisted:  :twisted:



Lp, Ines!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3306 : 28 Oktober 2006, 21:08:30
Pa še ena:




feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #3307 : 29 Oktober 2006, 08:05:36
Tale vaša punca Indra Dyumna je pa ful dobra bejba!! Pa Izabel je tut qjut!! :o

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3308 : 29 Oktober 2006, 11:52:10
IGA, cestitke ze kar vnaprej, samec je po mojem okusu fantasticen. Upam, da bost brejost (in kotitev) potekala tako kot morata.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3309 : 29 Oktober 2006, 11:52:34
Izabel ima fleko na okici   :). To je meni zelo "kjut", zgleda kot bi imela modrico  :D.
Iga: čestitke. Moji mami so modre doge najljubše. Komaj čakamo na malčke in seveda slikice, da se bomo lahko slinili.
lp
T.

8)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3310 : 29 Oktober 2006, 12:26:16
Mi smo pa spet kup nesreče... Theba je namreč ob tekanju s pasjimi kolegi po mokri travi nerodno stopila in padla. Leva sprednja taca jo boli, ne stopi nanjo. Dežurni veterinar (gorkičeva ta teden) pravi, da naj jo pripeljem jutri k ortopedu. Mene pa blazno skrbi, da bo kaj zelo narobe, če bomo predolgo čakali  :'(  :'(  :'(. Zakaj se take traparije vedno dogajajo med vikendi, prazniki,...  :'(.

8)


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #3311 : 29 Oktober 2006, 16:38:19
Tečka poglej zs! Lp :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3312 : 29 Oktober 2006, 16:42:06
Gledam pa nič nisem dobila...  ;)
lp
T.

Se popravljam, dobila.

8)


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #3313 : 29 Oktober 2006, 17:05:32
To je pa po Murphyju ;). Tudi otroci ponavadi zbolijo med prazniki - pri nas je že bilo tako.

LP
Karin


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3314 : 29 Oktober 2006, 18:00:49
Tudi mojedva če zbolita obvezno za kakšen krasen dan... Petek ali soboto zvečer (obvezno po osmi), v nedeljo, ali za praznik  ::). Ali pa če imam namen kam it. Murphy se me drži kot klop.
Sporočim jutri kaj bo rekel ortoped.
lp
T.

8)


Nero_05

  • Gost
Odgovori #3315 : 29 Oktober 2006, 20:27:46
SaR, tvoji mladički so neverjetno luštni, komi čakam, da jih spet vidim!!! ;D



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3316 : 29 Oktober 2006, 20:35:54
Ooooo živjo!

Ti si naš dodatni vet - tako da jih imaš pravico videti  ;)

Evo še nekaj čisto sveže nastalih:


















Lep večer vsem skupaj!



Nero_05

  • Gost
Odgovori #3317 : 29 Oktober 2006, 20:54:32
Ne, čist res je. Ful so luštni, problem je samo, da tko hitro odrastejo.... :-\



feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #3318 : 29 Oktober 2006, 21:00:22
 :o oooo kok so dobri!! Js bi jih tut pršla mal pogledat!! So že kaj glasni?? Mam občutek iz ene slike je videt kot da že mal lajajo?? :D Kok bo to glasno pri vas, ko se bodo vsi oglašali!! ;D Lepe mrcince so SAR!!

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3319 : 29 Oktober 2006, 21:12:53
Ne, čist res je. Ful so luštni, problem je samo, da tko hitro odrastejo.... :-\

To pa res ja. Potem, ko so pa najbolj luštni, morajo pa v nove domove - tu se mi zdi, da smo vzreditelji najbolj prikrajšani  :(




search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3320 : 29 Oktober 2006, 21:16:22
:o oooo kok so dobri!! Js bi jih tut pršla mal pogledat!! So že kaj glasni?? Mam občutek iz ene slike je videt kot da že mal lajajo?? :D Kok bo to glasno pri vas, ko se bodo vsi oglašali!! ;D Lepe mrcince so SAR!!

Po sedmem tednu, lahko pridete vsi. Saj jih pride tudi veliko iz našega foruma - tko da kar pogumno.

Včasih že kdo malo zarenči, zavija - res so luštni. hoja jim ne predstavlja več problemov, med seboj se že igrajo, včasih malo pokregajo, če se kdo komu vsede na glavo. Najbolj so razigrani, ko se najejo - potem pa skupaj popadajo dol. Sedaj ima Claudija precej več časa zase. Spet skače in se igra - končno - ker se to že ful pogrešala. Še pet tednov, pa bova šli spet na sprehod  :) :) :)




Nero_05

  • Gost
Odgovori #3321 : 31 Oktober 2006, 09:07:53
Sem zmeraj mislil, kako ogromne so nemške doge, kar sicer tudi so 8), ampak včeraj sem v ambulanti prvič videl neapljskega mastifa z reci in piši 80 kilogrami... :-[
Res, nekaj posebnega! ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3322 : 31 Oktober 2006, 09:26:07
Sem zmeraj mislil, kako ogromne so nemške doge, kar sicer tudi so 8), ampak včeraj sem v ambulanti prvič videl neapljskega mastifa z reci in piši 80 kilogrami... :-[
Res, nekaj posebnega! ;)

Ti povem, da je veliko ND s tako težo. Ali pa še večjo  :) Nekaj jih tudi sodeluje na forumu.



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #3323 : 31 Oktober 2006, 11:15:53
SAR: Zakaj pa šele po 7. tednu  ???
Do takrat boš že zamudila prvo socializacijo, ki poteka od 3.-6. tedna  ;)


Lp, Ivana


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #3324 : 31 Oktober 2006, 11:52:15

Nakon 20 dana bespostedne borbe,danas nas je napustila ova draga mlada zenkica....upala pluca bila je jaca od nje...nikakvi antibiotici,niakve infuzije ni ostali lijekovi nisu je mogli spasiti....cuvajte svoje pse!!!



Doge....moj stil zivota.....


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3325 : 31 Oktober 2006, 11:53:18
SAR: Zakaj pa šele po 7. tednu  ???
Do takrat boš že zamudila prvo socializacijo, ki poteka od 3.-6. tedna  ;)


Lp, Ivana
 

Hvala Ivana!

Seveda bo poskrbljeno tudi za socializacijo. Dva tedna pred oddajo pa lahko pridejo vsi ostali, ker bodo takrat obiski tudi manjši stres za Claudio. Kot sem že napisala je super mama, ki ima vse preštete in je mirna samo v primeru, če gremo k malčkom domači.
Njeno dobro počutje mi je prioritetno.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3326 : 31 Oktober 2006, 12:23:11
Nakon 20 dana bespostedne borbe,danas nas je napustila ova draga mlada zenkica....upala pluca bila je jaca od nje...nikakvi antibiotici,niakve infuzije ni ostali lijekovi nisu je mogli spasiti....cuvajte svoje pse!!!

Alanos,

jako, jako mi je žao, što si morao ovo doživjeti. Znam kako se osečaš.  :'( I ja sam izgubila tri svoje štence i znam što to znači.

Največja tragedija je to, da je tvoja samička dobila tole bolezen na razstavi, kjer si bil z njo. Tam se jih je okužilo več mladičkov in tragedija bi posledično skoraj doletela tudi nas, saj smo bili par dni kasneje v stiku z psmi, ki so tudi obiskali to razstavo.

Tudi nam se je "zrušila" ena psička, ki je skoraj umrla a sem imela v 15 minutah zagotovljeno veterinarsko pomoč petih veterinarjev, ki so zanjo storili vse in se preko svojih zmožnosti potrudili v borbi za njeno življenje. Kljub temu, da je imela psička znake pljučnice in tako smo jo tudi zdravili izgleda, da je bil na delu virus neidentificiranega izvora, saj so bili klinični izvidi glede na samo zdravstveno stanje psa, milo rečeno, čudni.

Mi smo zaradi preventive še dan danes na antibiotikih, ker nočem tvegati.

Zato, Alanos, vedi, da mi je resnično zelo hudo in sočustvujem s tvojo izgubo.

Organizatorji razstav pa bi morali resnično malo spremeniti način pregledovanja razstavnih psov.

Moj in Alanosov primer nista izjeme. V Sloveniji se je pojavilo več takšnih primerov, ne samo med dogicami ampak tudi med drugimi pasmami, ki so bile na določeni razstavi in posledično so to prenesle na druge domače pse. Veterinarji so bili čisto zmedeni in presenečeni nad to novo vrsto bolezni.

Zato, resnično ni odveč Alanosovo priporočilo, da moramo bolj paziti svoje pse.

Osebno sem svoj odnos razstavljanja va zadnjem mesecu, dveh, zelo spremenila: psi so do zadnjega v avtomobilskem boxu, pred vstopom v ring so na razstavnem prostoru v pokriti kletki, nič več božanja, šlatanja in cartanja z obiskovalci, nič več slikanja ( razen v ringu) z vsakim, ki pride mimo. In tudi kletka je pokrita, tako, da zakriva obiskovalcem pogled v notranjost. To je najmanj, kar lahko preventivno storim za svoje pse.

Alanos, drži se !

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #3327 : 31 Oktober 2006, 12:40:23
Misa,
hvala Ti,tocno kako si i napisala tako cu se i ja od danas ponasati na izlozbama...nema vise nikakvih kontakata,ni sa ljudima ni sa drugim psima....iako to nista ne znaci,jer mozes virus donijeti i na cipelama,ali u svakom slucaju treba napraviti sve sto je u covjekovoj moci,da se sprijeci i najmanja mogucnost bilo kakvog kontakta.....i mlade pse,prije godinu dana nikad vise na izlozbu....

Doge....moj stil zivota.....


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3328 : 31 Oktober 2006, 12:48:37
Alanos,

čevlje ( cipele) in vso razstavno obleko je potrebno preoblečti, preden prideš domov. Jaz to storim že na razstavi in v hotelu ali kombiju. Pa roke je potrebno umivati pogosteje. Tudi psa po navadi našpricam pred vstopom na razstavni prostor in ob vstopu v kombi mu šapice pošpricam z spitadermom. Biokill uporabljam proti bolham, klopom in ostali leteči golazni ( komarji), da vsaj malo zaščitim psa.

Na razstavah lahko doživiš tudi to, da ti psa ob božanju namažejo s kremo ali mu dajo piškotek, ki povzroči drisko, bruhanje slabo počutje, lahko celo uspavalo, pomirjevalo....

Tudi posodico z vodo takoj umaknem, ker se lahko zgodi, da kdo noter kaj natrese ali pride pit tuj pes, ki je lahko s čim okužen.

Meni so 1x psa namazali z neko kremo, ki je povzročila odpadanje dlake in krvave kraste. Na srečo sem mesto namaza takoj našla, ga hitro obrisala in pošpricala z spitadermom, a je luknjica ostala ene par dni zelo vidna.

Mogoče bi bilo res potrebno narediti kakšno poučno pisanje in objaviti v kakšni kinološki reviji, da bi se malo opozorilo razstavljalce kakšne pasti prežijo na nas na razstavah.

Alanos, kakšo pljučnico so diagnosticirali ? Respiratorno ? Lažje oblike ? Na obeh ali enem pljučnem krilu zastajanje tekočine ? Ali celo zastoj zaradi hrane ?

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3329 : 31 Oktober 2006, 13:39:06
Alanos moje iskreno sožalje!

Miša: Upam, da bo vse ok s tvojimi srčki in da bodo virusi hitro "pocrkali".

Sem pa šokirana, da se na razstavah lahko tudi kaj takšnega zgodi  :o. Ne govorim o virusih, ti so najbrž "pripotovali" do psov nenamerno, oziroma so jih ljudje/psi nenamerno prinesli. Šokirana sem nad tem:

Na razstavah lahko doživiš tudi to, da ti psa ob božanju namažejo s kremo ali mu dajo piškotek, ki povzroči drisko, bruhanje slabo počutje, lahko celo uspavalo, pomirjevalo....
Tudi posodico z vodo takoj umaknem, ker se lahko zgodi, da kdo noter kaj natrese ali pride pit tuj pes, ki je lahko s čim okužen.

Meni so 1x psa namazali z neko kremo, ki je povzročila odpadanje dlake in krvave kraste. Na srečo sem mesto namaza takoj našla, ga hitro obrisala in pošpricala z spitadermom, a je luknjica ostala ene par dni zelo vidna.

 :o  :o  :o Vedno sem mislila, da so na razstavah ljudje, ki imajo živali radi. Pa gre očitno nekaterim res samo za pokalčke in naslove  :(  >:(. Kako lahko kdo pomisli, da bi škodoval drugemu psu, samo zato ker je rival njegovemu na razstavi  ???.
Vedno bolj sem razočarana nad ljudmi. Ne vem več, ali naj se jezim ali naj bom žalostna...
lp
T.

8)