Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2657607

erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #3360 : 01 November 2006, 12:15:06
Po navadi ni tako vprašljiva kvaliteta cepiva,ki jo imajo naši uradni veterinarji, kot to, da veliko vzrediteljev, zato, da prihrani denar, kupuje slaba cepiva, predvsem na Madžarkem in pa sami doma cepijo mladičke. Vem tudi za vzreditelja, ki gre po cepivo čez mejo in ga nese k svojemu veterinarju, kjer dobi uraden žig in nalepko noter. Tako, da nikoli ne veš kaj je pes v resnici dobil. Edino previdnost pri izbiri vzreditelja je priporočljiva, pa še ta ni sigurna zaščita.



Najbrž sem naivna,

ampak močno upam, da se bo tale vzreditelj vsaj malo zamislil nad svojim dejanjem in kakšne znajo biti posledice, da ne govorim o veterinarju, ki veselo sodeluje zraven >:(


lp erika


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3361 : 01 November 2006, 12:17:27
Neyka,

jaz sem nekje na tem forumu prebrala, da nekam hodiš. Tako, da se ne bat, da kdo o tebi slabo piše ali govori. Moj lapsus, če sem napisala "slišala". Sorči, se bom potrudila, da se nebo ponovilo.

 :-[ eh, sem šla zdaj pogledat in sem te zamenjala z eno drugo forumašico, ki ima tudi njufija  :-[ oprosti moji površnosti.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3362 : 01 November 2006, 12:19:46
   Ojla!

   Sem se hotla zadrzat zaradi prejsnjih konfliktov, ampak se ne morem! SAR tudi jaz cakam tvoj odgovor...sploh pa zdaj, ko sem prebrala na drugem forumu, da ste pisali o bolanih psi in da si tudi ti napisala, da ste dobili isto zdravilo, kot ga je nekdo drug omenil. Pa ste veselo hodili v pasjo solo...in v druzbo drugih psov!!!!!

   In gre mi na kozlanje, ko pises o neodgovornosti drugih...bla, bla, bla.....

  Cao-Slavi



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3363 : 01 November 2006, 13:19:36
Ali mogoče kdo ve kakšno je latinsko ime za kužni kašelj alii pa vsaj angleško ali nemško.

po anglesko je kennel cough, lahko tudi Bordetella, Canine (infectious) Tracheobronchitis ali canine cough.
Zadeva je lahko bakterijskega ali virusnega izvora, pri bakt. okuzbi je povzrocitelj Bordetella bronchiseptica, pri virusnem obolenju, kot gre ocitno v teh primerih, je povzrocitelj virus, najveckrat virus parainfluenze, lahko pa tudi canine adenovirus, pa tudi kot posledica okuzbe s pasjo kugo. Kuzni kaselj je v bistvu ime za bolezen z enako/podobno simptomatiko, povzrocitelji so pa razlicni. Na nalepkah od cepiv torej najdete tracheobronhitis, Bordetella, parainfluenza, canine adenovirus(tip 2).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3364 : 01 November 2006, 13:24:20
Vidiš, Tečka, še ena nova poučna zgodbica, kaj vse naredijo razstavljalci za dosego svojih ciljev in potešitev bolanega ega? Tudi za ceno življenja, pa čeprav samo pasjega.
Zame je pasje življenje vredno ravno toliko kot človeško, v določenih primerih bi lahko rekla, da več (recimo kakšen pasji reševalec je sigurno več vreden kot človeški morilec ;)...).

Vidim pa, da obstajata v grobem dve vrsti razstavljalcev... Tisti, ki imajo psa radi, z njem živijo, se igrajo... imajo psa zaradi psa samega in bi ga imeli prav tako radi, če nebi bil razstavne kvalitete. Drugi pa imajo psa razstavne kvalitete samo zato, da se z njem šopirijo, pobirajo pokale, če pa bi se izkazalo, da pes ni razstavne kvalitete bi se ga prav na hitro znebili  :-X  >:(. Iz te definicije so izvzeti vzreditelji, saj je logično, da se s psom pet kvalitete ne vzreja ;).

Nekako upam, da kdorkoli je že prinesel virus kužnega kašlja med ostale pse, tega ni storil namerno. Sploh če obstaja možnost, da je pes kužen preden pokaže znake bolezni. Kar se tiče grip in prehladov pri človeku je že tako.

Upam tudi, da vsi psi ki so se tega hudiča nalezli hitro ozdravijo. Pa ni važno ali so dogice, njufki, pudlji ali strassenpotpouriji.

Tisti pa, ki so vam psi zboleli... Bodite toliko fer, da obvestite vse lastnike psov s katerimi so bili vaši v zadnjem času v stikih. Mogoče boste tako rešili kakšno pasje življenje.
lp
T.

8)


Nero_05

  • Gost
Odgovori #3365 : 01 November 2006, 15:38:41
   Ojla!

   Sem se hotla zadrzat zaradi prejsnjih konfliktov, ampak se ne morem! SAR tudi jaz cakam tvoj odgovor...sploh pa zdaj, ko sem prebrala na drugem forumu, da ste pisali o bolanih psi in da si tudi ti napisala, da ste dobili isto zdravilo, kot ga je nekdo drug omenil. Pa ste veselo hodili v pasjo solo...in v druzbo drugih psov!!!!!

   In gre mi na kozlanje, ko pises o neodgovornosti drugih...bla, bla, bla.....

  Cao-Slavi

Draga Slavi!

Jaz in moj Nero hodiva v malo šolo skupaj z SaR in njeno Rado. In verjemi mi, da Rade ni bilo v šoli že vsaj 2x (kar pomeni 14 dni!)  Mislim pa tudi, da prej še ni bilo problemov. Tako da...

Če ti gre pa na kozlanje, pa je hitro na WC, pa upam, da ti bo bolje potem!

LP Nero_05 :)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3366 : 01 November 2006, 15:48:52
Nero 05,

preden kaj napišeš, preveri, kolk to drži. Tudi če SAR ni hodila v malo šolo ( pa vsi vemo, da je ) je na njenih straneh lepo dokumentirano v besedi in sliki, kako naokrog hodi s svojimi okuženimi psmi:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2002.150


Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Nero_05

  • Gost
Odgovori #3367 : 01 November 2006, 16:00:08
Nero 05,

preden kaj napišeš, preveri, kolk to drži. Tudi če SAR ni hodila v malo šolo ( pa vsi vemo, da je ) je na njenih straneh lepo dokumentirano v besedi in sliki, kako naokrog hodi s svojimi okuženimi psmi:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2002.150


Miša

No, prav. Ali, Miša, ti misleš, da bi sedaj morala vse pse imeti zaprte v neprodušni posodi al kako. Vendarle jih mora sprehodit. Ali ti svoje uboge živalice sprehajaš zavite v vato in s kisikovo masko? SaR je v prvem trenutku, ko je opazila znake bolezni pri svojih psih mene poklicala in me o tem obvestila, jaz pa sem zaradi svojega poznavanja veterinarske medicine in kolegov, ki stvar še bolje obvladajo presodil, kako ravnati in tega se SaR strogo drži. Ne vem, zakaj bi morala ona karkoli skrivati. Še dobro, da so vsi njeni kužeki že čisto ok, in da je moj Nerček tudi zdrav.

LP Robi



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3368 : 01 November 2006, 16:05:31
Daj no, Nero 05, ne me farbat.

Na sosednjem forumu malo preveri datume pa njena pisanja, pa bo vse bolj jasno:

http://doggedog.mojforum.si/doggedog-about85-30.html


Pa še nekaj razčistiva, in to hitro: žal mi je nje, njenih kužkov in vsega kar je povezano s to zahrbtno boleznijo. Za razliko od nje, ki nam vse skupaj celo privošči, zraven pa taji, da njenim ni nič in ne odgovarja na naša vprašanja. Malo bo potrebno po netu pobrskat, pa se vse najde in izve.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Nero_05

  • Gost
Odgovori #3369 : 01 November 2006, 16:24:39
Daj no, Nero 05, ne me farbat.

Na sosednjem forumu malo preveri datume pa njena pisanja, pa bo vse bolj jasno:

http://doggedog.mojforum.si/doggedog-about85-30.html


Pa še nekaj razčistiva, in to hitro: žal mi je nje, njenih kužkov in vsega kar je povezano s to zahrbtno boleznijo. Za razliko od nje, ki nam vse skupaj celo privošči, zraven pa taji, da njenim ni nič in ne odgovarja na naša vprašanja. Malo bo potrebno po netu pobrskat, pa se vse najde in izve.

Miša

Evo, Miša - tkole se zmeniva, ti zmagaš, a prav?

Kr meni se enostavno ne da zaje*avat na temle netu in očitno obstaja milijon spletnih strani, kjer se lahko nesamozavestni in privoščljivi vsega slabega lastniki psov petelinijo in pluvajo en po drugem.

Prijavil sem se včeraj, danes mi je žal in se odjavljam!

Moj Email naslov je viden, kakšen komentar bom še prebral in pogledal slikce.

Miša, pa upam, da ko boš rabila pomoč od koga na forumu, ne bodo že vsi s teboj skregani.

Lep pozdrav vsem skupaj!

Robi

Ps. Namesto da čepite za računalniki se raje ukvarjajte s svojimi živalicami!!!

Pa Pa



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #3370 : 01 November 2006, 16:27:56
nas pes je redno cepljen za kužne bolezni in steklino.
cepivo s katerim je redno cepljen na veterini  vsako leto zajema zaščito za:pasjo kugo, canin coronavirus vaccine,parvirozo, paravirus, leptospirozo, trachenobronhitis in corona-prepisano iz knjižice kjer je nalepka cepiva!
Torej če trachenbronhitis pomeni kužni kašelj, je naš fant proti tem cepljen in je kljub vsemu dobil na razstavi dog oktobra(ker drugje kot tam ni bil v stiku z drugi psmi) okužbo, ki smo jo hvala bogu pozdravili z antibiotiki v roku 14 dni!!!!



lpp



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #3371 : 01 November 2006, 16:31:10
Bibi, sem ze prej napisala en post. Ko so imeli avstralci srečanje (lani), jih je tudi nekaj zbolelo. Pa so bili vseeno vsi cepljeni. Očitno vsako leto razstaja kužni kašelj.



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #3372 : 01 November 2006, 16:35:21
ja saj to sem hotela povedat, da kot pri ljudjeh tudi tukaj virusi mutirajo in ti ne pomaga tudi cepivo, če prideš v stik z okužbo!In to se je zgodilo tudi nam!
pomaga le hitro zdravljenje ;)
lp p



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3373 : 01 November 2006, 16:38:27
Nero 05,

žal mi je, da se zaradi mene ne počutiš dobro na tem forumu. Vendar moraš malo bolje pogledati naokoli, preden se spustiš v nekaj, čemur nisi kos.

Se ti opravičujem, če si moje argumentirane poste vzel kot napad nate, kar niso bili tako mišljeni. Žal si se mi kot na pladnju ponudil za iztočnico... ;)


Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3374 : 01 November 2006, 16:46:37
Če sem Majo01 prav razumela in če povzamem malo po domače je vsa zadeva takšna - Tudi če je pes cepljen lahko zboli ker kužni kašel ni en sam virus ampak ga je več oblik (nekaj v tem stilu). Pri tem je pač odvisno katera "vrsta" psa "napade". So pa psi, ki niso cepljeni še bolj izpostavljeni in če zaključim na meni znanih primerih (verjetno to niso vsi, mogoče ni niti večina - ne morem predvidet) so hujšo obliko fasali tisti , ki so cepljeni z neustreznim cepivom.

Kar se pa tiče bolnih psov...na sprehod valda morajo....ampak NE v pasjo družbo kjer lahko posledično zbolijo še drugi!! Obstaja dovolj poti da psa tudi samega na sprehod pelješ. In ja svojega psa bi "zavila v polivinil pa mu dala masko na glavo" (če temu tako pravite) da mi nebi okužil drugih psov če bi sam zbolel. 1. zato ker je tole bolezen zaradi katere psi umirajo ali pa jih vsaj precej hudo zdela in drugič zato ker če vem da ima pes bolezen, ki jo lahko prenaša naprej, mi zdrava pamet preprečuje da bi takega psa v družbo drugih psov peljala. 

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3375 : 01 November 2006, 16:55:47
Neyka,

točno tako ! In naj dodam, za vse tiste nepoučene, da smo ljudje tudi lahko kužni, oz. prenašamo virus z obleko, čevlji in celo rokami . Pomeni, da se ne smemo gibati v pasji družbi. Pa še marsikaj drugega.

Ampak, če se hočemo tega držati, moramo najprej biti obveščeni o tem, da smo bili v stiku z kužno osebo oz. psom oz. priznati sami sebi, da imamo doma obolele in kužne pse.

Kar je pa nekaterim tukaj španska vas.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #3376 : 01 November 2006, 16:57:11
Neyka-se strinjam s teboj!!! Mi smo kljub cepljenju bili okuženi, vendar smo že po 2 dneh antibiotikov dobili apetit in razigranost!
Bistvo vsega tega pisanje pa je, da se apelira na tiste lastnike ki bodo opazili znake, da gredo na veterino in da se izigibajo druženju z ostalimi! Ker to da se psi pripeljejo na razstavo ali druženje oz. bilo kam med ostale pse če so bolani, je neodgovornost lastnikov in nekorektno do ostalih, ki so zdravi!!!!

lpp



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3377 : 01 November 2006, 17:14:36

  Ojla!

  Nero 05- preberi si post od SAR in njeno kritiko nad lastniki okuzenih psov. Zdaj pa sam pises, da so bili tudi njeni psi bolani in niste storili NIC !!!!   Se huje- vedeli ste zato in vseeno hodili med druge pse- in ker si iz stroke, bi morala vedet, da se to prenesa!!!
Potem pa se pises o " nesamozavestnih in privoščljivhi vsega slabega lastnikih psov" !!!   Koga si pa imela v mislih????

   Cao-Slavi



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3378 : 01 November 2006, 17:17:54
Če sem Majo01 prav razumela in če povzamem malo po domače je vsa zadeva takšna - Tudi če je pes cepljen lahko zboli ker kužni kašel ni en sam virus ampak ga je več oblik (nekaj v tem stilu). Pri tem je pač odvisno katera "vrsta" psa "napade". So pa psi, ki niso cepljeni še bolj izpostavljeni in če zaključim na meni znanih primerih (verjetno to niso vsi, mogoče ni niti večina - ne morem predvidet) so hujšo obliko fasali tisti , ki so cepljeni z neustreznim cepivom.

ja, pa zavedat se morate, da se cepiva dela na podlagi ze znanih/obstojecih sevov, vendar pa oboji, se posebaj virusi, lahko hitro mutirajo. In v naprej ne mores vedet ali je cepivo pravo, tudi, ce je pes npr. cepljen proti adenovirusu in zboli zaradi okuzbe z adenovirusom, ker je virus lahko vmes ze mutiral (se vedno je adenovirus, ampak malo drugacen). Isti hec kot pri cepljenju proti gripi, ko kljub temu, da si bil cepljen, lahko zbolis.

Tezko je zdaj vlect vzporednice med vrsto cepiva in "hudostjo obolenja", ker veliko tukaj naredi tudi sam imunski sitem psa. Lahko necepljen pes bolje prenese okuzbo kot cepljeni, je pa to bolj izjema kot pravilo, seveda (zato se pa cepi). Pa se nekaj, ni toliko nevaren sam kuzni kaselj (pri ljudeh bi temu rekli prehlad), ker pri tem gre za obolenje zgornjih dihal, problem nastane, ko se zadeva razsiri navzdol, na spodnji del respiratornega sistema (beri pljuca) in se razvije pljucnica.
m.

p.s dejstvo, da okuzeni psi nimajo kaj delat v pasji druzbi, je pa seveda logicno.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #3379 : 01 November 2006, 17:31:48
problem nastane, ko se zadeva razsiri navzdol, na spodnji del respiratornega sistema (beri pljuca) in se razvije pljucnica.
točno to so nam rekli na veterini ko smo prišli tja-da imamo srečo da se nam še ni razširilo na pljuča!
lpp



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #3380 : 01 November 2006, 23:37:17
Ravno sva se najedla pa naju že mučijo z slikanjem  ;D.





L.p.Benjamin




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3381 : 02 November 2006, 09:43:17
Benson,

krasna škartka. Sploh rarumeni  ;) Vidim, da bo imel, tako kot njegov bratec, belo flekico na prsih. Kako sexy ;D Super slikca, še več takšnih!

Kako pa kaj napredujejo tvoje študije o tem, kako se je tale rumenček znašel v leglu ? Sedaj si verjetno že preštudiral vse kombinacije. Tudi mene  to zanima.

Pa enkrat, nekaj strani nazaj, sem te vprašala kako se boste zmenili z vzrejnim referentom, bodo v rumenčkov rodovnik vnesli prepoved vzrejanja ? Pa še to me zanima, kako ga boš prodajal, za enako ceno kot ostale in povedal bodočim lastnikom kako je na stvari, ali bo kaj več vreden, ker je tako poseben.  ;)

No, pa SAR bi tudi že lahko odgovorila na naša zvedava vprašanja, kdo vse je zbolel pri njej, da bodo ljudje ki so bili v stiku z njo in njenimi psmi, vedeli kako se obnašati in postopati z svojimi ljubljenčki.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3382 : 02 November 2006, 10:29:46
No, pa SAR bi tudi že lahko odgovorila na naša zvedava vprašanja, kdo vse je zbolel pri njej, da bodo ljudje ki so bili v stiku z njo in njenimi psmi, vedeli kako se obnašati in postopati z svojimi ljubljenčki.
Miša

Miša, neglede na to, da si mi napisala, da se nimam pravice vmešavat v temo o nemških dogah - ker je pač sama nimam, se vseeno oglašam, ker mi gre tole šikaniranje počasi že na živce. SAR je tiste, ki se družimo z njenimi psi obvestila - ne skrbi!
Kako pa tvoja mastinčica, je že zdrava? Na srečanje si tudi pripeljala eno s sabo, ki pa sigurno ni tista, ki je zbolela, ali bila v stiku s tvojo bolno mastinčico oz. katerim drugim okuženim psom, a ne? ::)
Sicer pa ne vem zakaj se debata o kužnem kašlju ne prestavi v temo, ki je namenjena temu? Moderator ???

Tristan,sta mu je to na oku,treci kapak???

Čudno, da se zapičite samo v SAR ali valvasor, kadar česa ne odgovorita. Nekaterim pa kar spregledate...

Lp,
Tina


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #3383 : 02 November 2006, 11:10:57
tina-po mojem ni potrebe da prestavi tole v temo pod kužni kašelj, saj se je dosti  dog  okužilo prav na razstava dog oktobra, ki so tja prišle ZDRAVE!!!
lpp



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3384 : 02 November 2006, 11:25:11
Tina,

da ne boš tudi ti širila napačnih informacij naokrog, ti bom kar takoj odgovorila:

Na srečanju je bila Simply not for sale Fort Bons, po domače Simply, mastinčica, ki ima za seboj veterinarski pregled, na katerem je bilo ugotovljeno, da ni obolela ne samo za kužnim kašljem ampak tudi ne za kako drugo boleznijo, ravno tako ostali dve čokoladni princeski Čučka in Šeyka.

Zbolela je Slowenian Twister - Twisty, za katero je bilo tudi  ugotovljeno, da nima kužnega kašlja, kar so potrdili tudi vsi možni klinični izvidi od rentgena in laboratorijskih izvidov.

Tako, da, ne se bat. Jaz imam svoje pošlihtano. Pa tudi, ko sem naknadno govorila z ljudmi s katerimi smo bili mi v stiku, nihče ni obolel.

Ne vem pa, kaj je z ostalimi udeleženci pesjanarskega srečanja, saj so tam bili tudi psi, ki se družijo z SAR.

Se pa poraja tudi drugo vprašanje: SAR ima mladičke, pa bi bilo kasneje zanimivo izvedeti ali bodo bodoči lastniki obveščeni, da je v času mladičkov imela doma to bolezen. Na doga forumu si lahko preberš, kako veselo prezentira svoje leglo ( pa tukaj tudi ) o zdravstvenem svojih psov in legla  pa molči. Zakaj le ?

A to se ti zdi fer ?

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #3385 : 02 November 2006, 11:39:04

Benson, krasne slikce ;D še kakšnega črnuha poslikaj ;)





lp erika


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #3386 : 02 November 2006, 11:42:13
Miša, zdaj pa bodi pozorna tudi na Simply, ker je bernka Rina bila bolna te dni, upam le, da ni kužni kašelj....se mi zdi to večji problem in ne le SAR in njeni bolni kužki, ki bi lahko kdo, ki je bil v stiku pri njih prinesel to na srečanje.

Pa sem hotela že sama predlagat, da bi se ta debata preselila v temo kužni kašelj, a sem bila sigurna, da bom napadena, kot sedaj Tina.

Benson, mali so res pravi srčki  :-*
LP


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3387 : 02 November 2006, 12:31:33
Kast,

hvala  :-*

Mi se sedaj itaq odpravljamo na veterino, ker gre Čučka šive ven dat, Twisty na pregled, Šeyka in Simpy pa na tahtanje, ker smo v petek napolnili 5 mesecev in jih je doma nemogoče stehtati.

Bodo vse še enkrat preventivno pregledane in po vrnitvi vam poročam o našem stanju.

Vedno pozabim napisati, sedaj pa sem se spomnila: naše so bile 3x cepljene z cepivom, ki obsega širši spekter, zadnjč, ko smo napolnili 4 mesece.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #3388 : 02 November 2006, 18:24:15
Miša

Miša rjavi se je v leglu znašel v kombinaciji paritve Bess from long neck ter Apis de la Benjamine.
Glede vzrejnega bodo odločili na Kinološki zvezi Slovenije.
Cena  rjavega samca je 50% višja od ostalih mladičev v tem leglu (vendar je že rezerviran).Bodočim lastnikom sem o vsem skrbno zamolčal.

Miša lep pozdrav od Benjamina!



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3389 : 02 November 2006, 18:42:01
Benson, si me razocaral. V postu sem posula dovolj smeskov in pisala v prijaznem tonu, da bi lahko vedel, da sprasujem iz radovednosti ne podjebancije.
Sem popolnoma lepo vprašala že taprvič, pa nisi odgovoril in sem vprašala še enkrat. Me pa vse skupaj en klinc briga. Tvoj odgovor pa lepo kaže kakšen odnos imaš do vsega skupaj. Tebe sem smatrala enega redkih iz drugega tabora, ki ve kaj dela , zato sem pričakovala tudi fer odgovor. Pa tudi nekaj casa je ze preteklo od takrat, ko si odgovarjal o tem. Sprasujem pa  samo zato, ker se mi zdi, da pri rumenckih belina ni dovoljena. In to ravno ta belina, ki je meni vsec me je potisnila v radovedna vprasanja.  Hvala za nic.

Mi smo bili pri veterinarju in smo zdravi, razen tehničnih problemov. Da nebo kakšnih  odvečnih ugibanj.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.