Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2664930

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3480 : 08 November 2006, 10:34:10

  Ojla!

   Missa- ti pa jaz povem...to je pri Gogi stalno--ona se nosi pokonci in usesa drzi takole cist skoz!!!!
   Valvasorji so pa razred zase  ;D ;D Doma in na sprehodu ni problem, v ringu so pa kot noji  :D :D :D Glavo dol in za nic na svetu razstavne poze!!!!

  Cao-Slavi



DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #3481 : 08 November 2006, 10:58:28
LP!

Evo še ene slikice, niso psi glih v razstavnem položaju, pa vendar.... :)
(to je slikano ko je še zunaj bilo malce topleje)



Upam da jih najdete, trije so na sliki ;D

Damijan


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3482 : 08 November 2006, 11:11:42
Damijan jaz jih pa vidim  :o :o :o

Če se ne moti so Ajda, Oda .... ???

Katera je pa v levem kotu  :) Svetloba kriva  :)

Mi je pa zelo všeč, kako ste naredili pesjake  :P :P :P



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #3483 : 08 November 2006, 13:55:03
SAR-tisto je pa ne-doga :P mastifka (se mi zdi)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3484 : 08 November 2006, 13:59:24
SAR-tisto je pa ne-doga :P mastifka (se mi zdi)

A res  :o Sploh nisem vedela, da jo imajo  ::) ::) ::) lepo!!! Hvala za pomoč  ;) zdaj bom pa lažje spala.  :D :D :D :)




vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #3486 : 08 November 2006, 14:28:28
Špela,  ;D

prav dražiš me. Pa ne samo ti, tudi Erika in ostali. Psi na vaših slikah stojijo kot profi pozerji:

Nimam pojma, kako vam to uspeva. Meni Zoki pod razno nebo nikoli na ukaz takole stal. Edino na dvorišču, kadar je v pozoru, se samostojno postavi v razstvno pozo...Takrat pa ni aparata pri roki  >:(

Katera bo tista, ki se me bo usmilila in mi zaupala, kje je tajna vašega uspeha ?


No, tole bi pa tud jaz rada izvedela. Imam enak problem kot Miša.

   
   Valvasorji so pa razred zase  ;D ;D Doma in na sprehodu ni problem, v ringu so pa kot noji  :D :D :D Glavo dol in za nic na svetu razstavne poze!!!!

  Cao-Slavi

Slavi, preveč si skromna. Kolikor sem imela priliko videt vaše pse v ringu (pa sem jih velikokrat) so prav krasno stali, zato le povej za "trik". ;)

Ko se ravno oglašam v tej temi, ki jo redno spremljam - krasne slike tako mladičkov kot odraslih dogic. Vsem, ki imate legla pa želim čim več lepih trenutkov in čim bolj zdrave mladičke. :P



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #3487 : 08 November 2006, 14:56:45



Špela, tvoja "starka"  :-* :-* :-*se čudovito drži za 6 in pol let staro dogico, sem jo morala še 1x prilimat :P

lp erika


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3488 : 08 November 2006, 15:27:43

   Ojla1

   Ves kaj je edini  trik, ki ga jaz poznam- to, da zunaj ringa stoji nekdo, ki ga ima pes zelo rad in ga potem  isce in gleda kje ta oseba je.
    Tako razstavljanje je meni veliko bolj pri srcu in je tudi naravna poza, ki jo ima pes.Ne maram pa nategovanja z ovratnico, kjer ovratnica pritiska na goltanec in bezgavke.  Tega se sama zelo nerada posluzujem in raje z roko drzim psa pod glavo, kot pa s silo vlecem navzgor.

   
  Cao-Slavi




erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #3490 : 08 November 2006, 17:04:31

Evo črne dogice stare 10 mesecev ;D


lp erika


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #3491 : 08 November 2006, 18:59:14
   Ojla1

   Ves kaj je edini  trik, ki ga jaz poznam- to, da zunaj ringa stoji nekdo, ki ga ima pes zelo rad in ga potem  isce in gleda kje ta oseba je.
    Tako razstavljanje je meni veliko bolj pri srcu in je tudi naravna poza, ki jo ima pes.Ne maram pa nategovanja z ovratnico, kjer ovratnica pritiska na goltanec in bezgavke.  Tega se sama zelo nerada posluzujem in raje z roko drzim psa pod glavo, kot pa s silo vlecem navzgor.

   
  Cao-Slavi

Samo eno, mogoče neumestno vprašanje. Kako pa to potem zgleda v gibanju. Si ne predstavljam, da bi taka dogica ali dogec, potegnil handlerja za sabo, ko bi se odločil it k osebi, ki je izven ringa ???
Mogoče je vprašanje malo čudno, ampak  :-[ (se opravičujem). Ni mišljeno kot zafrkavanje. Ker meni se tudi psi tako najlepše razstavljajo, samo je malo drugače zadržat 5 kg pinčka kot pa 60 ali več kg dogo  ???

Špela Goga pa res zgleda krasno  :)

Lp, Ivana


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3492 : 08 November 2006, 19:22:58

  Ojla!

   Ivana- ce se doga odloci it ven, k svojemu lastniku ali ljubi osebi, potem jo ni mogoce zadrzat:))  Tukaj je pa potem poslusnost in vodljivost psov, ker s silo in mocjo pri dogi nimas kaj delat.  Se pa vcasih tudi zgodi, da gre kaksen hendler ven po bliznjici  :D :D :D

  Cao-Slavi



WHITNEY

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • ...še ena siva...
Odgovori #3493 : 08 November 2006, 23:39:14
Živjo!
Vsem skupaj prav lepe pozdrave...Se opravičujem vsem ožaljenim Forumašem,ker zadnjič ni bilo pozdravčkov.Prvo oglašanje še v povojih...
Lepe pozdrave vsem od Whitney. 



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #3494 : 09 November 2006, 07:11:10
   Ojla1

   Ves kaj je edini  trik, ki ga jaz poznam- to, da zunaj ringa stoji nekdo, ki ga ima pes zelo rad in ga potem  isce in gleda kje ta oseba je.
    Tako razstavljanje je meni veliko bolj pri srcu in je tudi naravna poza, ki jo ima pes.Ne maram pa nategovanja z ovratnico, kjer ovratnica pritiska na goltanec in bezgavke.  Tega se sama zelo nerada posluzujem in raje z roko drzim psa pod glavo, kot pa s silo vlecem navzgor.

   
  Cao-Slavi

Žal ta metoda pri nas odpade, ker je tisti, katerega bi edino iskal v množici že z njim v ringu. Da pa bi šel kdo drug z njim v ring - ni šanse, ker bi po "bližnjici"   ;)   šel že v ring :o :o :o, kaj šele iz njega... ::)



DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #3495 : 09 November 2006, 14:06:07
Evo še mal naše Trije (trionphe) pred odhodom v Poznan.





Damijan


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3496 : 09 November 2006, 14:50:46
Špela,  ;D

prav dražiš me. Pa ne samo ti, tudi Erika in ostali. Psi na vaših slikah stojijo kot profi pozerji:


Nimam pojma, kako vam to uspeva. Meni Zoki pod razno nebo nikoli na ukaz takole stal. Edino na dvorišču, kadar je v pozoru, se samostojno postavi v razstvno pozo...Takrat pa ni aparata pri roki  >:(

Katera bo tista, ki se me bo usmilila in mi zaupala, kje je tajna vašega uspeha ?

Pri odraslih psih sem ta del vzgoje že zamudila. Pri mastinčicah pa imam še upanje  ;)

Miša

Po moje nisi nikjer zamudila, če se ti le ljubi to trenirat  ;).
Nisem razstavljalec, da ne bi kdo mislil  ;), a psa s klikerjem ali kakšnim drugim načinom pogojevaja lahko naučiš karkoli -se pravi tudi stat v ringu .
v pomoč- najlažje gre ,da pes pod povelje za razstavni stoj razume, da naj stoji in obenem z očmi fiksira roko-ali od handlerja= za prosto handlanje ali če smo vedno mi za tarčo, ali pa od koga drugega- v tem primeru je najbolje , da naučimo fiksiranje določenega predmeta, če menjamo osebe in sami handlamo.
Da se pogojiti kasneje tudi pozicije nog in napetost mišic- samo ne v enem meseci v enekaj mesecih pa zagotovo.
Potem rabimo samo še kot za vsako tekmovanje  vnašati počasi motnje,ampak pri izkušenih psih ,ki motnje obvladajo je ta faza zanemarljivo kratka.
V glavnem - tudi za na videz tako enostavno zadevo ala razstava je potrebno resno trenirat  ::) , č enismo zadovoljni s povprečjem ali srečo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3497 : 09 November 2006, 21:56:04
Vsem želim veliko sreče v Poznanu in glejte, da boste slovenske barve dobro zastopali  ;)

Vsi, ki ostanemo doma lahko pobiramo stave  :P
Lp, Ines!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3498 : 09 November 2006, 21:59:24

V glavnem - tudi za na videz tako enostavno zadevo ala razstava je potrebno resno trenirat  ::) , č enismo zadovoljni s povprečjem ali srečo.
Deteljica a ti si tudi bolj za "zihr" varjanto  :o :D ;D



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #3499 : 09 November 2006, 23:38:38
Ojla!

Ja Miša...kot ti je povedala že Slavi...pri Gogi je takole poziranje non-stop....Tako da njo lahko slikaš 100x in 100x bo pozirala...je tak tip

Pri ostalih pa na sprehodih in doma rečeš kakšno tako kot...kje je muca oz. glej kdo gre in vse stojijo ;D ;D ;D ;D :P :P...na razstavi pa ::) ::) ::)

Erika ;) ;) ;)

Lp

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3500 : 12 November 2006, 14:02:40
                        Ojla!

   Evo, mi smo nazaj iz Poznana:))
  Nasi rezultati : Uraya, Ullanya, Zsa-Zsa- vse razred mladih- prav dobro
  Aribana- razred mladih- odlicna
  Uncas in Zerberus- razred mladih- odlicna
  Leonardo in Nacho- razred zrelih- odlicna
  Liberty in Nagoya-razred zrelih- odlicni. Nagoya je bila od vseh nasih najbolj uspesna, saj je v razredu zrelih psic ( 23 crnih in harlekin) osvojila 3. mesto !!!!

   Z nami so bili se Jana s svojo bernardinko Bino, ki je bila v svojem razredu odlicna 3. In pa nauspesnejsi iz "nasega" avtobusa..... brazilska fila  BALDI  SLO LAND- Ki je postal mladinski svetovni prvak!!! ;D ;D ;D  Se enkrat ČESTITAMO!!!

   Je bila pa pri dogah totalna zmesnjava, saj so ocenjevali skupaj crne in harlekin, ravno tako tudi  rumene in tigraste. V vsakem razredu je bilo okrog 30 psov.  Mi smo imeli se vecjo smolo, ker so bili istocasno v enem ringu mladi samci v drugem pa samice....naenkrat 5 nasih psov za pokazat, pa premalo hendlerjev.... in so nase punce potegnile takratko :( :( :(


   cAO-sLAVI

  P.S. Slike pridejo kmalu.




valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3501 : 12 November 2006, 15:17:18

   Ojla!

   Pozabila sem pa tole.  Ko smo prisli, so mi vsi poljaki hiteli govorit, kako dobro, da sem z avtobusom, ker so v Poznanu so v noci iz petka na soboto, pred hotelom francozom ukradli  avto Multivan in v njem dve rumeni nemski dogi. To je ziva katastrofa, da se ti zgodi kaj takega!

   Pa se tole. Ko sem pisala rezultate, sem pozabila napisat, da je BOB pri crnih in harlekinih dobila Sun della Baia Azzura, ki jo nekateri poznate. To je bila pa pri sojenju tudi edina dobra stvar  :) :) :), saj je bilo po prej videnem mozno pricakovat se kaksno presenecenje.

  Cao-Slavi

   



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #3502 : 12 November 2006, 18:34:48
Rezultati psarne BAIA AZZURRA  v Poznanu:

Sun della BA - SVETOVNA PRVAKINJA + BOB
Tulip della BA - SVETOVNA PRVAKINJA (nic BOBA ker se izbora nismo udelezili zaradi socasnosti sojenja)
TAN jINGER della BA - SVETOVNA MLADINSKA PODPRVAKINJA
Tic TAc della BA - odl 2 mesto
Tina della BA - odl 4 mesto
Tiago della BA - odl 4 mesto
Solitaire della BA odl - 4 mesto
trionphe della BA - odl
Mislim da je komentar odvec

lp

BAIA AZZURRA



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3503 : 12 November 2006, 18:36:29
Čestitke vsem!!  :D

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3504 : 12 November 2006, 19:39:43
Rezultati psarne BAIA AZZURRA  v Poznanu:

Sun della BA - SVETOVNA PRVAKINJA + BOB
Tulip della BA - SVETOVNA PRVAKINJA (nic BOBA ker se izbora nismo udelezili zaradi socasnosti sojenja)
TAN jINGER della BA - SVETOVNA MLADINSKA PODPRVAKINJA
Tic TAc della BA - odl 2 mesto
Tina della BA - odl 4 mesto
Tiago della BA - odl 4 mesto
Solitaire della BA odl - 4 mesto
trionphe della BA - odl
Mislim da je komentar odvec

lp

BAIA AZZURRA

Pa je res komentar odveč  ;)

Čestitke vsem - še posebno Tan Jinger  8) 8)



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #3505 : 12 November 2006, 20:42:06
Čestitke za dosežene uspehe tudi z moje strani :-*. Komaj čakam slike.
Lp, T.



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #3506 : 12 November 2006, 21:36:38
Ojla!

Čestitke vsem tudi z moje strani.....

Bilo je super, sicer me je motilo to da so bili črni in harlekini skupaj in pa rumeni in tigrasti..tako da je bila kar precejšnja zmešnjava. In še vsi razredi so bili skupaj (samci mladi in mlade samice). En minus organizatorjem s te strani in pa še ta minus da je zelo zelo manjkalo zelenih površin za naše kosmatince.

Drugače pa slikce pridejo.....

Lp

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


Lucille

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3507 : 13 November 2006, 08:08:25
Pozdravljeni!

Tudi z naše strani vsem, še posebej FVL, dogicam čestitke za razstavne uspehe minuli vikend, no še posebej bratcu in sestrici  ;) :-*
Mi pa smo pozirali kar doma  :P

Lep začetek tedna vsem!

lp Sergeja


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3508 : 13 November 2006, 08:19:58
Čestitke vsem udeležencem še posebaj pa FVL  :-*


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3509 : 13 November 2006, 08:43:39
Tudi z moje strani čestitke vsem razstavljalcem!
Lucille: ko sem na "brzino" pogledala sem prvo pomislila: zakaj za boga "lima" mojo bejbo gor in od kje ji slika  :o  :D. Se mi zdita precej podobni, razlika je pa predvsem v belini na "nosu"  ;)


Skrajni čas je, sa spet malo poslikam Thebo in kakšno novejšo slikico "nalimam".
lp
T.

8)