Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2668273

feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #4020 : 18 December 2006, 12:48:47
 ;D Ma ni panike, vseen si se spomnila in tut če si imela pomoč...je vseen lepa!!

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #4021 : 18 December 2006, 12:49:10
valvasor- ful fletna voščilnica :)
...prav neverjetno kako je že Frik zrastel, se ga spomnim iz Konjic v oktobru-ful je lep fant!!!

no pa še nekaj modrega odraslega, ampak še vedno otročjega  :o


byblos z novo igračo...

lp Petra in Byblos



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4022 : 18 December 2006, 23:40:45

   Ojla!

   Zdaj se pa oglasam z manj veselo novico.
   Sem nasla en oglas za nemsko dogo- samec tigrast, star 1 leto, odlicnih starsev, z vsemi papirji......  En kup hvale, ko pa pogledas sliko, pa vidis enega ubogega shiranega psa, ki se mu vidijo vse kosti.  Sramota!!!
    Zgleda pa, da je ta "prodajalec" ali svercar ali pa "vzreditelj", ker istocasno prodaja se mladicke 2 meseca stare. A kdo kaj ve???

   Cao-Slavi
 
 



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4023 : 18 December 2006, 23:43:22

   Bibi- se mi zdi, da bo ta igraca nova bolj malo casa. Verjetno tako, kot pri nas- v prvi minuti gredo ven oci in nos, potem pa pocasi se roke, noge....

  Cao-Slavi



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #4024 : 19 December 2006, 00:15:40
Hojla!

Tudi jaz sem videla oba oglasa in lahko komentiram samo z eno besedo: KATASTROFA!!! :-X >:( Pes je tako suh, da mu lahko prešteješ vsa rebra, v prsnem košu je luknja, na šapah se točno vidi, kje potekajo kosti,... Pod opisom pa je zapisano, da je zelo lepo grajen... :o :o :-X
Slavi, povej mi, kateri vzreditelj, ki mu je mar za njegove pse, bi dovolil, da zgledajo tako kot tale revček? :'( ???

Lp,
B.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4025 : 19 December 2006, 00:25:43

  Pa saj to je problem, ker sploh ne vem kdo to je.... V nobenem primeru pa ni VZREDITELJ, ker bi potem pes vzgledal drugace.....mislim, da obstajajo za take ljudi drugacna imena - vzreditelj definitivno NE!!

  cAO-sLAVI



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4026 : 19 December 2006, 09:18:38
Slavi,

oja, pa veš! Še predobro si seznanjena z vsem, tako kot mi vsi s tega foruma! Pa mamico njegovo tudi poznaš, je bila v nedeljo v Celju, če se ne motim. Sem videla  njeno"lastnico" tam.

Jaz sem ga videla v živo in moram reči, da je pes resnično bogi, ne samo po zunanjosti ampak tudi psihično.

Upam, da bodo hitro našli zanj prave lastnike in, da se bo njegova Odisejada kmalu končala.

Miša

p.s.: Slavi, hvala za čestitko, zelo ste se potrudili!  Tudi mi  iz naše pasje trdnjave, vam vračamo lepe želje in želimo blagoslovljene božične praznike. Samo tako lepe voščilnice pa ne znamo narediti  :(

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4027 : 19 December 2006, 11:15:06

   Ojla!

  Missa, zdaj pa nisem cist sigurna.... Mislim, da so bile rumene in tigraste samo od DG-ja in pa ena od Ksenije....te pa niso mame od tega samcka. Tisto drugo leglo mi je bolj znano- ampak bi morali bit starejsi, ce so res bratci od Rade.  Mogoce se jim niti oglasa ne da spremenit????

   Cao-Slavi



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #4028 : 19 December 2006, 11:44:54
Malo spremljam oglase, pa imam tole v računalniku: oba oglasa sta od istih oglaševalcev, tisti z mladički je že od junija isti, pomeni, da ga niso od takrat spremenili, mladički so skoteni (bratci od Rade) 11.5.06, potem je tudi starost tega samca o katerem se govori, napisana napačno in je star 7.5 mesecev.
Lp, T.




valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4029 : 19 December 2006, 11:50:56

  Aha, torej je ta samcek eden od Radinih bratcev??? 
  Ne morem reci drugega, da je sramota za vse, ki imajo kakrsnokoli vezo s tem psom.  Potem bo pa spet napisano, kaksni dobri vzreditelji so in kako poskrbijo za svoje pse  >:( >:( >:(

  Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4030 : 19 December 2006, 11:58:14
Oglas o katerem sem jaz pisala par dni nazaj se je obnovil, torej kot je videti pes še vedno ni oddan.
Je pa to tale pes:
http://www.bolha.com/images/image/_458549142bc1f.jpg

Poleg tega sta se pa pojavila še oglasa, ki ju omenja Slavi in pes na sliki je res v katastrofalnem stanju :(

Pa saj niso normalni :(

Lp nina



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #4031 : 19 December 2006, 12:01:52
Oglas se kar ponavlja, res. Potem sta po starosti to tudi brata. :'(
Lp, T.



tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #4032 : 19 December 2006, 12:04:42
Zdravo!

eno vprašanje imam.... kdor bo kupil to suhcano dogo  :( - ali je možno, da jo tako "poredi", da bo zgledala taka k mora ??? - torej mogočen, lep pes?

Mislite, da je ta starost že kritična glede prilagajanja na nove lastnike? Se doge hitro prilagodijo?

Hvala.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4033 : 19 December 2006, 12:07:54
Oglas se kar ponavlja, res. Potem sta po starosti to tudi brata. :'(
Lp, T.

Kot je videti res. Pa kaj so uspeli samo za enega mladiča najti dom, kjer se mu po pol leta ni potrebno selit drugam??  >:( Jaz razumem, da se lahko zgodi da izbereš napačnega lastnika, da pride nekaj v družini, da ga ne morejo imet, da... kakorkoli ampak da se pa vrstijo oglasi za celo leglo en za drugim pa ni več normalno.

Lp nina

 




erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #4034 : 19 December 2006, 12:37:52

Jaz sem ga videla v živo in moram reči, da je pes resnično bogi, ne samo po zunanjosti ampak tudi psihično.

Upam, da bodo hitro našli zanj prave lastnike in, da se bo njegova Odisejada kmalu končala.



Sem pogledala oglas in lahko rečem samo bogi, :'( bogi...... Le zakaj si ljudje omislijo psa >:(


Tudi jaz upam, da bo revež našel tak dom, kjer bo tudi ostal.

lp erika


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4035 : 19 December 2006, 12:46:34
   Ojla!


   Ja punce....meni je bilo stalno ocitano, da kot vodja sekcije nic ne delam in da ni bilo nic narejano za popularizacijo pasme. Ostali na tem podrocju delajo zelo aktivno...ampak v napacno smer- psi se res pojavljajo povsod, ampak kot shirani revcki, ki so selijo od enega lastnika k drugemu.   
 
   Cao-Slavi



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #4036 : 19 December 2006, 12:47:02
TinaZ!

Suhcena doga se lahko poredi, ampak končni izgled, je zmeraj pogojen s tem kaj ima zapisano v rodovniku oz, kakšni so predniki.

Seveda nekaj časa traja, da se pes prilagodi novim razmeram in novemu lastniku,  pri tej starosti to ni problem. Večje vprašanje je kako je bilo z njim do sedaj in ali je sobno čist, zdrav ipd...oz. zakaj se sploh prodaja.

lp erika


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #4037 : 19 December 2006, 15:38:15
Mene pa ne zbode v oči le ta pes o katerem pišete. Noro se mi zdi tudi, ko berem tale oglas:
vse vrste dog, po naročilu, najbolše, mladiči, lepi, iz uvoza, čistokrvni brez papirjev ali s papirji, še niso cepljeni ampak lahko tudi cepljeni, ogled v...
Vas to nič ne razžalosti?:'(
Kmmm čistokrvni brez papirjev ali s papirji, še niso cepljeni ampak lahko tudi cepljeni ???

Valvasor kaj pa lahko tukaj kaj naredite kot vodja sekcije ???





Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4038 : 19 December 2006, 15:49:44
   Ojla!


   Ja punce....meni je bilo stalno ocitano, da kot vodja sekcije nic ne delam in da ni bilo nic narejano za popularizacijo pasme. Ostali na tem podrocju delajo zelo aktivno...ampak v napacno smer- psi se res pojavljajo povsod, ampak kot shirani revcki, ki so selijo od enega lastnika k drugemu.   
 
   Cao-Slavi

Tukaj se pa (spet) strinjam s Slavi... Ne vem, če je pametno tako popularizirati pasmo. Kot sem že napisala... Boljše, da je pasma nepopularna, kot pa da gre v to smer. Žal je tako, da ko pasma postane popularna, lahko začne tudi propadati  :(.
Potem pa gledamo takšne slikice in beremo po (drugih) forumih čudne izjave novopečenih lastnikov... Zgleda bo vedno več tega  :(.

Tole seljenje od enega k drugemu lastniku, pa vsekakor pusti psihične posledice. Če prebolijo in koliko časa rabijo, pa je odvisno od psa.

Matrox: Kolikor sem jaz seznanjena s temi zadevami, na žalost absolutno nič, razen prijave na inšpekcijo, ki jo lahko naredi vsak. Je pa potem problem, če vet. inšpektor ukrepa...
lp
T.

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4039 : 19 December 2006, 16:14:45
Valvasor kaj pa lahko tukaj kaj naredite kot vodja sekcije ???

Zal samo to, kar lahko naredi vsak od nas (ce ve o katerem oglasu je govora) - poda prijavo na veterinarsko inspekcijo, zgolj na podlagi tega, da psi niso cepljeni (ce je to misljeno, da niso cepljeni proti steklini - ce so misljene kuzne bolezni, pa se ne da naredit popolnoma nic).
Grozno je pa itak ... ampak tako kot velja za ostale pasme, velja tudi tukaj - kjer je povprasevanje, je ponudba. Edino kar se lahko naredi pri zakonodaji kakrsno imamol, je "preventiva", da vzreditelji dobro ocenijo kupce svojih mladicev. To je to.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #4040 : 19 December 2006, 16:23:55
Živjo!

Jaz pa mislim, ninci da to ni ta pes, ki si ga dala ti gor oz. link.

Jaz mislim, da je tale
http://www.bolha.com/oglas2081179

http://www.bolha.com/oglas2081179

Ker na bolhi sta dva oglasa, oglaševalec pa je isti...in tudi piše da so mladički na R..
http://www.bolha.com/oglas1788609

Ali se motim????

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4041 : 19 December 2006, 16:27:42
                          Ojla1

  Matrox- jaz kot vodja sekcije v tej smeri nisem mogla  narest  popolnoma nic. Pa smo opozarjali na svercanje psov, pa na pse, ki niso primerni za vzrejo, pa na nepravilne paritve, pa na nepravilno oskrbo mladicev,NA VSE SVINJARIJE, KI SO DOGAJAJO NA NASI SCENI....

  Jaz od prejsnjega tedna nisem vec vodja sekcije, zato boste lahko za take in drugacne stvari krivili drugega:))

   Cao-Slavi
 
 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4042 : 19 December 2006, 16:49:26
Špela ja, ampak tisti z kupiranimi uhlji naj bi bil bratec Rade, po tem takem sklepamo, da je tudi tale shiranček bratec Rade...  :-\

Citiraj
Jaz od prejsnjega tedna nisem vec vodja sekcije, zato boste lahko za take in drugacne stvari krivili drugega:))

Kdo pa te je nasledil če ni skrivnost?

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4043 : 19 December 2006, 17:22:22
Ninci,

odgovor na tvoja dva vprašanja sem jaz napisala že ene dve strani nazaj. Samo kaj, ko me niste jemali resno  :P

Valvazorka,

 naj ti čestitam za tvoj penzijon, če nihče drug noče  :o ( te zadnič na večerji nisem resno jemala ) . Za zahvale talat pa nisem kompetentna, naj to stori kdo drug.

In DG - prejmi čestitke iz naše pasje trdnjave. In seveda ti želim veliko pravilnih odločitev in vse naj, kar pač sodi zraven.

Miša

Glede tvojega vprašanja, ti lahko odgovorim iz prve roke:

Mislite, da je ta starost že kritična glede prilagajanja na nove lastnike? Se doge hitro prilagodijo?

Sama sem imela podobnre težave glede mojega Zokija, ki je k meni prišel iz druge roke ( najprej je bil pri vzreditelju, pa so ga prodali, pa se je zopet vrnil nazaj k vzreditelju, pa k meni ) Psihične posledice so bile dolgotrajne. Več kot pol leta si revež ni upal skozi vrata, bil je neješč dolgo časa. Na naši prvi slovesnki razstavi sem pelčjala v ring "rumeni radiatorček". Prve dva meseca je konzumiral vodo samo preko kapalke, ker si ni upal piti itd...

Vse je odvisno kako se s psom ravna, kljub vsemu pa sem mnenja, da vsaka taka sprememba pusti na psu določene psihične posledice, včasih dobre, žal, velikokrat pa slabe.

Za tega kužka iz oglasa pa nisem glih prepričana, da se bo tako zlahka pobral. Za moje pojme bi potreboval izkušenega novega lastnika, ki pozna samo pasmo in ima nekaj izkušenj z takšnimi psmi. ( ali pa ima ob sebi nekoga, ki bi ga strokovno vodil)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4044 : 19 December 2006, 17:27:10
Ninci,

odgovor na tvoja dva vprašanja sem jaz napisala že ene dve strani nazaj. Samo kaj, ko me niste jemali resno  :P


Ok ko je Slavi napisala, da ni več vodja sekcije mi je postal jasen tudi tvoj "penzijon" še vedno pa ne vem kdo je zdaj vodja sekcije ???

Lp nina



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #4045 : 19 December 2006, 17:29:07
Očitno DG :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4046 : 19 December 2006, 17:33:46
Očitno DG :D

Ajoj :-[ Blond pač :-[ Miša sorry, sem nekako mislila, da se te čestitke nanašajo na razstavo... ker je takrat nekako sovpadalo z razstavnimi čestitkami :-[

Lp nina



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #4047 : 19 December 2006, 18:05:41
Se mislil da bi nam mogoče SAR kaj več o tem povedala,
nenazadnje je na nek način povezana z njim(i),
ampak sem začuda opazil da je uporabnik pod nazivom s.a.r.
neaktiven ???.Ninci, ali je sama odfrčala ali jo je "veter" odnesel.
Kot je videti je izbrisana iz foruma ???.
Vsekakor pa se tudi meni zdi da je takšno populariziranje pasme(po principu kvantitete)
zelo zgrešeno.Je bilo pred časom videti na televiziji sosednje države oddajo v kateri
je nek naš priznan vzreditelj govoril kako je ND v sloveniji (prodajni) hit.
Na koncu pa vedno nastradajo psi ::).
Upam da omenjene(a) dogice čimprej najdejo topel dom.

in beremo po (drugih) forumih čudne izjave novopečenih lastnikov... Zgleda bo vedno več tega  :(.
...pa še kako drži... >:(

lp aleš



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4048 : 19 December 2006, 18:28:01
Se mislil da bi nam mogoče SAR kaj več o tem povedala, nenazadnje je na nek način povezana z njim(i), ampak sem začuda opazil da je uporabnik pod nazivom s.a.r. neaktiven ???.Ninci, ali je sama odfrčala ali jo je "veter" odnesel. Kot je videti je izbrisana iz foruma ???.

SAR je odšla na svojo željo.

Lp nina



packa3

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0