Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676832

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4320 : 15 Januar 2007, 00:01:10
Robin Searle - GB    Bulldog,Deutshe Dogge

A temu vi pravite sojenje  ??? Lepo vas prosim  :-\ Poglejte si malo rezultate  :-X :-X :-X


Ampak vzdušje je bilo pa fajn, a ne  ;) Končno smo se načohali, nacartali, prelubčkali ( z 4 in 2 nožnimi pesjanarji  :-* ), malo smo obirali, obujali spomine, nekaj malega imeli resne debate in uživali v "nerazstavljanju".

Čestitke vsem udeležencem za dosežene rezultate.



























Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #4321 : 15 Januar 2007, 00:11:27
Bravo Missa,slike su super,ali siguran sam da ih imas jos....nemoj biti skrta nego ih podjeli s nama  ::)

Doge....moj stil zivota.....


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4322 : 15 Januar 2007, 00:21:54
Alanos  :-*

Slikc imam za izvoz.Žal smo brisali tiste na katerih so nastavljali riti vedno eni in isti  >:(

Bom pa še jutri objavila kakšno. Zaenkrat imate prav lep Ciperaški pozdrav   :P



Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4323 : 15 Januar 2007, 10:38:27
        Ojla!

  Alanos- ta psica Umakia dela Benjamine.

  Cao-Slavi



zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4324 : 15 Januar 2007, 12:58:10
Lep pozdrav!

Foto utrinki tudi v našem albumu:

http://www.moj-album.com/album/6416903/

lp


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #4325 : 15 Januar 2007, 13:37:46
Še Aljaževe slikce vaših lepotcev iz specialke. Dogice so na zadnjih treh straneh albuma.

http://www.moj-album.com/album/6417246/?stran=5



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #4326 : 15 Januar 2007, 15:31:38
Hojla!

Nam pa, kljub vsemu trudu, žal, ni uspelo priti - višja sila... :'(
Kaj naj rečem druga na vse slike, ki ste jih pripeli tukaj in v drugih temah, kot pa  :o :-* in kar trdim že nekaj let - dogice so zakon! :-*

Glede Zazana pa:  :o :o! Madona, ta pes je prava pojava že na slikah, kako šele mora zgledati v resnici! :-X Sem kar malo fouš tistim, ki ste ga videli...
Frikec je pa tudi postal pravi orjak... :-* :-*

Lp,
B.



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #4327 : 15 Januar 2007, 18:07:33
Dokler čakamo še kakšne slikice z razstave,

za vse štajrce, dolence, gorence in primorce
ja,
tudi v ljubljani imamo meglo :D :P :P





lp ;)

Ps: tko se mi zdi bolj prav :D ;) ;)

Frikec je pa tudi postal pravi orjak... :-* :-*

Lp,
B.



alsimira

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4328 : 15 Januar 2007, 19:11:19
Po parih razstavah se s Svitom od slovenske razstavne scene poslavljava. Bilo je zabavno.
Pa dobrih sodnikov in dobre konkurence za naprej...

http://svitkarisi.moj-album.com/album/69209/?os=6421528

Pozdrav  :)





MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4329 : 15 Januar 2007, 21:52:51
alsimira,

 :( a videli pa se še bomo po razstavah ?  :-*za Svita, je bil zelo nežen do moje Twistice v soboto.

Še kakšna slikca iz razstave:

























Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4330 : 15 Januar 2007, 22:40:01
Vsem čestitke za dosežene rezultate :).

MIŠA in CowTarina  res mega fotke :o

Lp


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #4331 : 16 Januar 2007, 00:52:05
Ojla!

Troy pri nas pa smo imeli prečudovito vreme in smo zjutraj na sončku pili kavico :P :P :P, na sprehod pa smo vzeli fotoaparat

takole je zgledal pogled na dolino ;D





takole pa so bejbe pozirale in norele v gozdu






Takole pa zavzame svoj prostor veliki šef ::) ::)


Lp

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #4332 : 16 Januar 2007, 00:57:01
Oj!

Pa še včerajšnji obisk pri Igorju











Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #4333 : 16 Januar 2007, 01:00:25
Pa še malo......










In še mali uničevalci ;D ;D





No to bi bilo vse....

Lahko noč!

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #4334 : 16 Januar 2007, 07:39:01
Kakšne kokice!!!

Super slikce! Moja mama je rekla da bi enga kar domov prinesla :P

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4335 : 16 Januar 2007, 09:13:22
Kakšne kokice!!!

Super slikce! Moja mama je rekla da bi enga kar domov prinesla :P

Je pa skromna, jaz bi pobasala vse :P :-* ;D
Me prav zanima v kaj bodo teli mladički zrasli, sploh zdaj ko sem videla Zazana v živo :o Že na sliki poleg Slavi je izgledal mrcina ampak...v resnici je pa...  :o

Lp nina



feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #4336 : 16 Januar 2007, 12:57:46
Fuuul dobre slike!! :o :o Tale mi je pa še posebej všeč, ker zgleda kot da bo mali ušel iz slike!! :D
http://i134.photobucket.com/albums/q107/spelazidan/mladicki/DSCF0311.jpg

Mislim, da je vidu kok se miška premika!! ;D ;D A je kdo levičar??  ::)

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #4337 : 16 Januar 2007, 14:17:05

Me prav zanima v kaj bodo teli mladički zrasli, sploh zdaj ko sem videla Zazana v živo :o Že na sliki poleg Slavi je izgledal mrcina ampak...v resnici je pa...  :o

Lp nina

Jaz kar nisem mogla mimo, moram reči, da se je prav lepo nastavljal nam tečnežem s fotoaparatom v rokah, sem že mislila, da me bo kdo brcnil v rit, ko sem bila toliko slinasta okoli njega  :-[


en koš  :-* malim Zezančkom :)

lp


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4338 : 16 Januar 2007, 16:34:57

    Ojla1

  Misa- ne, da je bilo samo sojenje slabo ( razen pri gospodu Rotnerju, ki je dobro opravil svoje delo)- zelo slabo je bila izpeljana specialka. Pri dogah niso izbrali vseh klubskih prvakov, prav tako  pa ni bil izbran naj puppy, naj najmlajsi, naj mladi in naj samec in samica ter na koncu BIS doga. To je bilo vsa leta prej izpeljano normalno, letos so pa celo pozabili potalat vse klubske prvake !!!!! Se ena od napak je bila izbor za BOB......po nekem cudnem kriteriju, ki si ga je izbrala sodnica. Ocitno so tisti, ki bi morali poskbet za te stvari, imeli polne roke dela  :o :o :o ;D ;D

   Cao-Slavi



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #4339 : 16 Januar 2007, 17:23:48
Neznam kako je to kod Vas u Vasem Slovenskom klubu za velike pasme rasporedjen posao,ali moram priznati da je puno bolje nego kod nas u Hrvatskoj.Jer,kad ja radim izlozbu ,ne vidim svoju zenu zadnjih 4 ili 5 dana prije izlozbe i jos jedan dan poslije izlozbe,toliko imam posla i obaveza,a vas predsjednik sekcije u trenutku izlozbe ima vremena za "saputanja na travi"-svaka cast,ja bi volio biti na njegovom mjestu  :P ;D :o ;D ;)...i obavljati tako svoju funkciju....no mislim da to nije glavni uzrok lose organizacije izlozbe.

Evo jos dvije prekrasne doge,malo su im stavovi nenamjesteni,ali ako bolje pogledate vidjet cete da su izuzetni primjerci....




I jedna mlada(ali ne im mala) nada....


Doge....moj stil zivota.....


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4340 : 16 Januar 2007, 18:02:24
Tole je pa Alderbaran, kajne? Madonca kako veliki so že A-jčki  :o
lp
T.

8)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #4341 : 16 Januar 2007, 21:22:39
Ko sem jaz prišla do Zaazana, se je pa samo na hrbet ulegel, pa tisto velikansko taco v zrak in čohati  :o  :-* :-* :-*




troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #4342 : 16 Januar 2007, 21:53:38
Neznam kako je to kod Vas u Vasem Slovenskom klubu za velike pasme rasporedjen posao,ali moram priznati da je puno bolje nego kod nas u Hrvatskoj.Jer,kad ja radim izlozbu ,ne vidim svoju zenu zadnjih 4 ili 5 dana prije izlozbe i jos jedan dan poslije izlozbe,toliko imam posla i obaveza,a vas predsjednik sekcije u trenutku izlozbe ima vremena za "saputanja na travi"-svaka cast,ja bi volio biti na njegovom mjestu  :P ;D :o ;D ;)...i obavljati tako svoju funkcijo

 :D :D :D...
Alanos, to je pa EVROPA! :D :D
Mogoče bo pa tudi vam uspelo priti v to elitno združenje in potem bo vse drugače :D :D.


lp  ;)



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #4343 : 16 Januar 2007, 22:02:47
Ah-Europa...nedostizan san..... ;)

Doge....moj stil zivota.....


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4344 : 17 Januar 2007, 11:48:32
  Misa- ne, da je bilo samo sojenje slabo ( razen pri gospodu Rotnerju, ki je dobro opravil svoje delo)- zelo slabo je bila izpeljana specialka. Pri dogah niso izbrali vseh klubskih prvakov, prav tako  pa ni bil izbran naj puppy, naj najmlajsi, naj mladi in naj samec in samica ter na koncu BIS doga. To je bilo vsa leta prej izpeljano normalno, letos so pa celo pozabili potalat vse klubske prvake !!!!! Se ena od napak je bila izbor za BOB......po nekem cudnem kriteriju, ki si ga je izbrala sodnica. Ocitno so tisti, ki bi morali poskbet za te stvari, imeli polne roke dela  :o :o :o ;D ;D

Osebno nimam nič proti sodnikom, ki so sodili na vseh treh razstavah. Motilo me je samo to, da je v igri na prvem mestu denar, VIP ter kolikšna je slava nekaterih psarn. Za pse jim je bilo figo mar. Škoda, da je letošnji razstavni vikend potekal v takšnem vzdušju. Škoda, da na položajih sedijo ljudje, ki se ne dajo premakniti v svojih prepričanjih. Škoda, da se to ponavlja iz leta v leto.

Pa na bolj vesele teme ;)

Meni  se ob pogledu na tele cukrčke kar adrenalin dvigne:

http://i134.photobucket.com/albums/q107/spelazidan/mladicki/DSCF0284.jpg

Ob tej sliki pa kar medlim:

http://i134.photobucket.com/albums/q107/spelazidan/mladicki/DSCF0266.jpg

IGA, še dobro, da si moj sosed in, da imam tvojo št. mobija. Moram se prit en dan pocrklat s temi vanili cukri preden gredo od doma. Opravili ste izjemno delo in potrebno vam je čestitati!

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #4345 : 17 Januar 2007, 12:08:35
Citiraj
Ojla1

  Misa- ne, da je bilo samo sojenje slabo ( razen pri gospodu Rotnerju, ki je dobro opravil svoje delo)- zelo slabo je bila izpeljana specialka. Pri dogah niso izbrali vseh klubskih prvakov, prav tako  pa ni bil izbran naj puppy, naj najmlajsi, naj mladi in naj samec in samica ter na koncu BIS doga. To je bilo vsa leta prej izpeljano normalno, letos so pa celo pozabili potalat vse klubske prvake !!!!! Se ena od napak je bila izbor za BOB......po nekem cudnem kriteriju, ki si ga je izbrala sodnica. Ocitno so tisti, ki bi morali poskbet za te stvari, imeli polne roke dela  Shocked Shocked Shocked Grin Grin

   Cao-Slavi

Nekaj takšnega sem tudi pričakoval od tebe in hkrati nisem!

  1. Sama si bila na sestanku, ko se je reklo da moj mandat nastopi po
     specijalki (sam sem zahteval, da moj mandat začne po specialki in
     s tem ste soglašali) in je bilo dogovrjeno.
  2. Organizacijski odbor za to razstavo je bil že zdavnja prej določen.
  3. Kar se te razstave tiče je bilo rečeno, da je že vse pripravljeno..
  4. Pred nastopom »funkcije« me mora potrditi tudi (UO) SKVPM. Tudi če
     bi bil uradno predsednik (kot sem bil naveden), za samo razstavo
     in za organizacijo nisem imel mandata.

Zato, kar pomeni ta tvoj citata in kakšen je namen, ve vsak posameznik pri sebi. Sploh če ga napiše nekdo, ki pozna trenutno situacijo zelo dobro.

Čestitam dosedanjemu vodstvu za preteklo delo. Kot novi predsednik sekcije v bodoče ne mislim polemizirat na raznih forumih.
Sem pa dovzeten za nove ideje in predloge in bom, kot predsednik sekcije delal v dobro vseh vzrediteljev in dogašev v Sloveniji.

Za kakršnakoli pojasnila vedno na voljo po elektronski pošti ali mobilnem telefonu.

Damijan





Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #4346 : 17 Januar 2007, 12:17:38
    Ojla1

  Misa- ne, da je bilo samo sojenje slabo ( razen pri gospodu Rotnerju, ki je dobro opravil svoje delo)- zelo slabo je bila izpeljana specialka. Pri dogah niso izbrali vseh klubskih prvakov, prav tako  pa ni bil izbran naj puppy, naj najmlajsi, naj mladi in naj samec in samica ter na koncu BIS doga. To je bilo vsa leta prej izpeljano normalno, letos so pa celo pozabili potalat vse klubske prvake !!!!! Se ena od napak je bila izbor za BOB......po nekem cudnem kriteriju, ki si ga je izbrala sodnica. Ocitno so tisti, ki bi morali poskbet za te stvari, imeli polne roke dela  :o :o :o ;D ;D

   Cao-Slavi

Slavi, da ne bi mislila, da je nama z Agnes bilo kaj jasno, kaj se dogaja v ringu. Mi je bilo ze tragikomicno, ko si bila vesela zmage mislim da z Leom, pa ugotovila, da je prvi - s prav dobro  :-\ . O dogah in njihovem standardu nimam pojma, mi je pa vseeno vsec en tip doge, kar za sodnico ne bi mogla trdit, saj so zmagovalci posameznih razredov precej razlicni v tipu... S temile ljubljanskimi specialkami res nimate srece, ce se ne motim, je bilo ze lani podobno...



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4347 : 17 Januar 2007, 12:37:13
Bambi,

imaš prav ! Tudi lansko leto je bilo nekaj podobnega. Žal je tako, da se na takšen tip razstav kličejo sodniki, ki se jih lahko vsestransko ponuca, saj sta kar 2 caciba na kupu. Potem se pač zgodi, da kakšen dan nekdo sodi pasmo, ki ji ni ravno naklonjen. Škoda, da je ravno na specialki prišlo do takšnih zapletov, ki jih omenja valvazorka, saj po navadi pride na ta tip razstav največ predstavnikov določenih pasem. In posledično je narejeno pasmi največ škode s takšnim sojenjem.

Največja škoda pa je, da se potem zaradi takšnega sojenja odločajo ljudje, da bodo svoje kvalitetne pse pustili doma. Jaz ravno zaradi takšnih incidentov Zokija ne pripeljem več na tak tip razstave. Se mi zdi, da preveč očitno plačam "davek za cepce".

Sicer pa, kot je videti, so na položaje prišli novi, mladi, neizkušeni ljudje, ki bodo verjetno z svojimi zamislimi poizkušali dati novega vetra starim zakrpanim, razmahanim jadrom. Držimo pesti, da jim bo uspelo.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4348 : 18 Januar 2007, 00:45:16
    Ojla!

   Poslala sem ze 4 poste- pa jih ni nikjer. Zato bom zdaj krajsa.
 DG- a si bil kje imenovan- a si kar sam 100% ziher, da tole leti nate ???? A mislis, da si edini, ki bi lahko kaj delal na specialki, pa nisi?  Saj vas je bilo vec, ki ste vpili da sekcija do zdaj ni delala nic. KAj ste pa zdaj naredili, ko ste imeli prvo sanso....in verjetno letos tudi edino? NIC !!!!  Se tistega ne, za kar je bilo prej poskrbljeno.
  Pravis, da si pricakoval moj post? V redu.  Bi pa poskrbeli, da nebi imela o cem pisat.
  Zdaj sem pa jaz cisto navaden clan SKVPM in lahko pisem o cisto vseh nepravilnostih in svinjarijah, o katerih sem morala bit kot vodja sekcije tiho.

   Cao-Slavi



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #4349 : 18 Januar 2007, 10:54:30
Lep pozdrav!

Ne bi rat komentiral po forumih glede  SKVPM kluba (o takšnih težavah se je potrebno pogovarjat na sestankih) ,vendar bom zelo kratek.
Kaj pa je dobil Damjan postreženega od njegovih prednikov v klubu?? Po mojem mnenju in mnenju še nekaterih ČISTO NIČ!
Ali se razstava pripravlja zadnji teden?? NE NE NE!
Ali je krivec za neuspešno organizirano razstavo Damjan?? NE AMPAK NJEGOVI PREDNIKI V KLUBU!

Mislim da ste se nekateri lahko prepričali na ZLATI DOGI SLOVENIJE kako se naredi razstava.Priprave pa niso trajale samo en teden ampak kar nekaj mesecev.Za kar je najbolj zaslužen MILOŠ,da je bilo vse tako izpeljano.Zato mislim,da ne bi bilo nič narobe,če naslednjič zaprosite Miloša,da vam svetuje kako se naredi razstava,da boste vsi zadovoljni odšli domov (razen nekaterih kritikov).
Čestitke vsem udeležencem razstave,še posebej pa psarni From long neck!

L.p.Benjamin